- 5 - ten een beetje aan het knutselen was. De pastoor sprak tegan hems ik ga het veld in, wil je niet meegaan? Die was er direct voor te vindon on ze wandelden den lango veld weg op., waarlangs beide kanton de akkers lagen. Zo waron mat de stand van gewasssn en de bewerking betreft erg verschillend» Dg een beter-, do ander slechter en Danus Verklaarde dit allemaal deskundig en vertelde erbij-, van welk pcrceol elk was, zoodat de pastoor ook van die kant oog kreeg op zijn parochianen. Als zo een tijd gewandeld hadden, kwamen ze langs oen perceel, dat or zaer opvallend en prachtig bij stond,» Van wie is dit perceel toch wel, vroeg de pastoor dio dit ook direct zag. Dit is toevallig Van mij zei Danus. Zo, zo, aldus de pastoor, dan kun je de Heer God toch wel org dankbaar zijn0 Zeer zdker, ik ben ook erg dankbaar dat hij zo trouw geholpen heeft mot goed weer, genoeg zon en voldoonde regen. Terwijl ze voortwandelden deed zich weer eens hetzelfde geval voor en do pastoor merkte op dat hij de Heer God toch dankbaar moest zijn voor hulp. Geleidelijk terwijl ze voortwandelden en hot op het einde aanging, lag or oon per ceel zo ellendig bij - met onkruid en puinen (kweek) on alle mogelijke bloemen van onkruid. Waar, maar aldus de pastoor, van wie is dit toch?? Dit is toevallig ook van mij zei Danus. Ik begrijp niet hoe is dit toch mogelijk?sprak de pastoor Danus straak aankijkend» Och zei Danus heel kalms Hior heb ik de Heer God eens helemaal aileen lateh werken. G» UJeys» Eldershome - li/ell-» UJist U,... dat St. Nikolaas 't moeilijk hoeft gehad in de 1.8.? dat de 6de klas hem rake vragen stelden? dat zij 't de moeite waard vonden er enkele te noteren? Scheert U zich wol eens? - Nooit. Ik laat alles groeien. Do moet me ook maar plaatsen bij de langharigen onder de jeugd. UJeet je wol werkschuw Ik werk nl. ook maar enkele dagen in 't jaar»- Verbrandt Piet zich nooit in de schoorsteen? - Dawel, maar wij hebben de brandzalf uitgevonden.- Hoe komt U met Uw paard op 't dak? - Gewoon. 12 trappen, binnen, op en dan met de ogen dicht door 't dakraam.- liJat doet U met smalle schoorstenen? - Smalle Pieten gebruiken»- Hoe heat Uiu schip? - Appeltjes van Oranje»- Gant U ook naar de kerk in Nederland? - Alleen verkleed als gewoon man. Dus incognito, (In koffie nooiti).- Hebt U vroggnr ook met Karei de Stoute gespeeld? - Nooit. Ik speel niet met stoute kinderen» Ik vond dat een vervelende kwal.- Hebt U met Karei de Grote gekaart? - Dazeker, daar heb ik alle kastalen van gewonnen. Puzzelhookjes Oplossing puzzelnr. 46. L) e 2) ge 3) leg 4) geld 5) degel 6) geleed 7) geladen Volgende woek komt weer een puzzsl. Ingezondon puzzels zijn altijd welkom, (liefst kleintjes).

Castenrays dorpsblad De Schans | 1972 | | pagina 5