- 7 - sigaretjes rokend, met hun geüniformeerde aangebedenen in bioscoop of café. Gelukkig heeft het Militair Gezag hieraan paal en perk gesteld door zijn "Verordening Jeugdbescherming". Doch ook op het gedrag van vele vrouwen en meisjes, die door hun oudore leeftijd niet onder de verordening vallen, is veel aan te merken. Een uniform schijnt nu eenmaal op het vrouwelijk wezen ver blindend te werken dat is tegenwoordig niet moer - Red.). Hot is bedroevend als men hoort hoeveel verlovingen er verbroken worden en hoe er in vele gevallen lichtzinnig met de huwelijkstrouw wordt omgesprongen. Doch ook het niet verloofde meisje stelt zich belachelijk aan, als men ziet hoe het de soldaten gewoon naloopt of er met allerlei verliefd-smachtende blikken mot "yes c-n "no", bij staat tc praten: Beseffen zij,wel hoeveel onheil en ongeluk zij door hun aanstellerige aanhaligheid misschien reeds teweeg hebben gebracht? Ginds, in Engeland of Amerika, wacht wellicht een vrouw of een verloofde op de man, dio door hun toedoen van hen vervreemd de. Dat de verklaring dat "hij" niet getrouwd of verloofd is, vaak onbetrouwbaar is, bc-grijpt iedereen, omdat dp het moment dat zoiets verklaard wordt, de persoon in kwestie reeds ingepalmd isl Deze ridicule schepseltjes zijn gewoonlijk dezelfden, die zich reeds vrij kwamen voor Duitsland! Hot is niet tc verwonderen, dat zi,] ook nu weor, de Nederlandse jongen eon trap in zijn rug bezorgen! "Vele jonge dames van tegenwoordig zijn al zover dat zij het heel gewoon vinden als zij oen paar avonden in de week gaan dansen en op eenmaal in de weck menen zij positief recht te hebben. En dat komt dan heel gowoon om één, zelfs drie uur dos nachts thuis. Do ouders dragen hierin een pijnlijke verantwoordelijkheid I En terwijl ons bevrijde meisje danst, flirt en feest viert zitten in Noord Neder land oen Oost Limburg nog zes miljoen mensen in nood en angst, wel licht zijn daar de mannon in slavernij weggevoerd of gevallen slachtoffers van de Duitse terreur! "Moeten dan onze meisjes als heilige wezens met doodsbiddorsgczichten wegblijven van alle "we relds vermaak?" WcInnen, zegt onze schrijver, een enkele dansavond thuis, een feest met onze bevrijders in gezellige intieme kring zal niemand hen mis gunnen! Integendeel, een opgewekte geest, een vrolijke lach en goed humeur is de grondsla.g voor een Herrijzend Nederland. Maar ons meis je, houdc daarbij steeds haar eer en waardigheid van Nederlands meisje hoog! "De Batavieren" 4-0 jaar - deel III (slot): Ondanks do grote kosten besloot men de vereniging weer opnieuw op poten te zetten en dat men hierin is ge slaagd bewijzen de nieuwe prijzenkasten, die ook alweer vol zijn. Met trots denkt men terug aan de verschillende concoursen, die men zelf heeft georganiseerd in de afgelopen jaren en het is daarom geen wonder dat men nu mot dit jubelcum eens de puntjes op de i gaat zetten en een concours wil organiseren dat klinkt als een klok. Temeer omdat het samen gebeurt mot de Oirlosc zustervereni-»- ging Willem Tell, die 25 jaren bestaat. Bij die gelegenheid wil men ook een paar verdienstelijke clubleden eens in de bloemen gaan zetten. Op de eerste plaats H. Kuijpors, die 40 jaren lid is en bovendien 25 jaren bestuurslid is geweest. Daarnaast de heren H. Cremcrs, M. Emonts, G. v. Kuijck en M. Knijpers, die alle vier reeds meer dan 25 jaren lid zijn van de club en zelfs lange jaren bestuurslid zijn geweest. En last but not least zal men Horman Dinghs eens ex tra bussen de bloemen zetten, want die is niet alleen 25 jaren lid, maar is bovendien wel een der beste schutters, getuige het feit dat hij jarenlang de koningsmede.ille mocht dragen. Maar bovenal heeft

Castenrays dorpsblad De Schans | 1972 | | pagina 14