UITGETELD - 5 - als bestuursleden werd op 28 juni 1919 de club opgericht, waarbij men dan zich meteen de naam van Batavieren aanmat, een - zoals ge zegd t tamelijk ruige naam voor de in wezen vreedzame Castenrayse burgers Wist U. dat U op dit moment in de TOEKOMST zit te lezen? Been?? Dat zit zo. In Castenray heeft, ten gevolge van weet ik wathet uurwerk ban de torenklok zo ongeveer een week lang stil gestaan op 7 minuten voor half acht; of dat nou 's morgens of 's middags was zullen U alleen mensen kunnen vertollen, die normaal tegen die tijd al op zijn of pas na half acht naar de bedstede gaan. Voor de rodaktie staat vast, dat het zeven minuten voor half acht was en verder zullen we er nie£. op in gaan. De meesten van U zullen er aich niets van aangetrokken hebben of misschien het niet eens gemorken hebben, maar eenieder in Castenray en verre omtrek dient wel zeer goed te beseffen, dat hij/zij in fei te een week jonger is, dan dat do kalender aangeeft. Dat kan voor sommigen wel heel erg prettig zijn. Het bovenstaande houdt echter in, dat U thans nummer 5 van "De Schans" leest en niet nummer 4. We hebben het dan ook enkel en al leen voor onze postabonnoes buiten Castenray gedaan, opdat zij niet verward zullen geraken. Tijdens de week, dat de grote klok heeft stilgestaan, gold de uit spraak "Ik heb geen tijd" natuurlijk niet; want immers de tijd zelf had de tijd: niemand kon ergens tijd voor hebben, want ©r bestond helemaal geen tijd. (tenminste in Castenray). U dient goed te beseffen, dat U een gelukkig mens bent, als U zich van dergelijke filesofien niets aantrekt. Do metsten van U zullc-n de tijdloze week wel overleefd hebben.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1972 | | pagina 5