I INFORMATIE Er is gebogenheid informaties te krijgen over: - Vormingswerk volwassenen. - Sprekerslijst 1972. - Maatschappelijk Werk. - Instituten - Instellingen in de "Clockert". -enz. enz. enz. De dorpsraad wil U van dienst zijn.met de informaties, zo goed ze kunnen, te verstrekken of naar dergelijke instanties te verwijzen. DE.BATAVIEREN. We zullen U de komende weken trakteren op een krantenbericht uit 1959 dat handelt over onze handboogschutterij "De Batavieren" Het is een mooi stukje historie. Deze week: "De Batavieren" deel 1. Zoals we vorige week reeds berichten gaan de Batavieren uit Ca'stc-nray, onder welke ruige naam'zich daar de hand boogschutters hebben verenigd, op 5, 11 en 12 juli a.s.- hun veertig jarig jubeleum herdenken mot een groot nationaal concours. Nu moet men zoiets niet achteloos voorbijgaan, want een kort over zicht van de geschiedenis toont wel aan hoe belangrijk een derge lijke vereniging voor een plaats, als Castenray was en is. Belangrijk op de eerste plaats om de vrije tijdsbesteding, met welk probleem ook de -kerkdorpen al langer-hoc- meer geconfronteerd worden. - Belangrijk ook omdat uit en door deze enige plaatselijke sportor ganisatie andere initiatieven geboren zijn, die van groot belang zijn voor de plaatselijke gemeenschap. Het was in de jaren na de eerste wereldoorlog dat de Castenrayse mannen zich feitelijk wat verveelden. Men had in de burgerwacht een gezellige vereniging gehad, waar.men als mannen onder elkaar eens "uit" kon zijn. Maar- de burgerwacht werd opgedoekt en toen was goe de raad duur. Men kon nu eonmaab met het geweer -wat spelen c-n daar om liep men feitelijk met-plannen een schutterij op. te richten. Dan kon men de oude sport 'blij ven'bb'öef enen. Er werd'links en rechts eens om raad gevraagd, maar de meeste raadgevers adviseerden om er een handboogclub op te richten.. Het waren tenslotte de heren A-. Poels en Joh. Claessens zgn. uit Venray die wat bogen en pijlen, leenden aan de Castenrayse jongelui en hot. was van Rhee, die als. pas beginnend kastelein er wel brood in zag om een baan op te richten. Toen men dan eens wat had gescho ten en zelfs al een paar maal de plank had kunnen raken, was de ge boorte van de handboogvereniging een'feit. Met de Gebr. Philipsen aan de leiding en de héren G. Dinghs, J. pL, .mb.-ghs dn L.IPhilipsen - - 4- - Op zaterdag, 5 februari a.s. hopen onze ouders J.M. Houwen M.M.J. Houwen - Camps hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Op deze dag zal om half elf een H. Mis tot dank zegging worden opgedragen in de parochiekerk fan de H. Matthias te Castenray. Hun dankbare kinderen' en kleinkind. Gastenray, januari 1972. Castenraysestraat la. Gelegenheid tot feliciteren van 18.00 tot 19.30 uur op het dagadres zaal "De Ruif" Oirlo.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1972 | | pagina 4