Successtory Wout Poels Mike Teunissen derde Topkorfbal in Venray ATV Venray De Peelrunners HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD Oktober December PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2010 - Pagina 19 Juni Juli Augustus September November De Peelkorf SVOC'01 korfbal SV Merselo korfbal Oranje Wit Het Alvertje Noud Janssen blijft 2010 SPORTIEF JAAROVERZICHT 2011 Oktober: Jeroen Houwen in Oranje onder 15 jaar Schoonderbeek van ruitervereni- ging Ons Genot Leunen een fantas tische prestatie neer. In een sterk deelnemersveld behaalt Ingrid een fraaie tweede plaats. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan houdt Paardensportvereni ging Ysselsteyn het KNHS kampi oenschap Eventing voor L, M en Z en een open wedstrijd Eventing voor pony's en B-paarden. Peter Cleven van Bowling Vereni ging Venray behaalt een derde plaats bij het Nederlands kampioenschap bowlen in de A-klasse. Jeugdbridger Rens Philipsen uit Venray wint als lid van het Neder lands aspirantenteam (U20) een bronzen medaille op het WK in Philadelphia. Jeroen Houwen uit Oirlo wordt opgenomen in de nationale voet balselectie van Oranje onder 15 jaar. Jeroen is keeper van VVV/Helmond Sport C1 en heeft zijn eerste voet- krijgt de prijs voor haar grote inzet voor het mini/driekwarttennis in Limburg. Het tweede team van Sjoelclub Venray, bestaande uit Ben Rongen, Wim Pijnenburg, Truus Schoeber en Willeke Baltussen wordt derde in de vijfde klasse tijdens het NK teamsj oelen. Trainer Jan Poels van SV Venray geeft te kennen aan het einde van dit seizoen te stoppen bij de hoofd klasser. Poels is dan bijna tien jaar hoofdtrainer geweest, verdeeld over twee periodes. Tijdens het nationaal kampioen schap voor majorettes in de sectie A behaalt het duo Danique Janssen en Fabiënne Kremers uit Wanssum een derde plaats. In de barrage van de Grote Prijs van Hengelo is amazone Aniek Poels uit Swolgen met de merrie Asteria de verzamelde concurrentie te snel af. De amazone realiseert een tijd Voor wielrenner Wout Poels uit Blitterswijck werd het sport jaar 2010 een grote successtory. Een jaar met louter hoogtepun ten met als sluitstuk de uitver kiezing tot Limburgs wielrenner van het jaar. Tijdens de vijfdaagse Ronde van Murcia (Zuid Spanje) laat Poels voor het eerst van zich horen. De Vancan- soleil-renner fietst met de besten mee, onder wie Lance Amstrong (Radio Shack) en Denis Mentsjov (Rabobank), en eindigt als tweede in het bergklassement en achttien de in het algemeen klassement. De mooiste bekroning is het winnen van de Marco Pantani trofee, omdat hij als eerste renner de top van de hoogste berg in de Ronde van Mur- cia bereikt. Ook in de Ronde van Zwitserland geeft de talentvolle 22- jarige renner zijn visitekaartje af. Hij wint tijdens de koninginnenrit de bergtrui, klasseert zich uiteindelijk als 37ste in het algemeen klasse ment en als tweede in het bergklas- sement. Tijdens de tijdrit verrast hij iedereen door negende te worden en sneller te fietsen dan zevenvou dig tourwinnaar Lance Armstrong. Tijdens de wielerwedstrijd Rund Um Den Finanzplatz Eschborn-frankfurt bereikt Poels een top tien klassering. Poels is tevreden over zijn deelname aan het Nederlands kampioenschap in Beek. Een podiumplaats zit er niet in. Tijdens het NK, dat wordt gewon nen door Niki Terpstra, komt de renner uit Blitterswijck in de finale te kort en komt binnen in het sterk uitgedunde peloton. Ook maatschappelijk doet Wout Poels van zich spreken. Hij ontvangt zijn diploma Marketing en Commu nicatie niveau 4 en krijgt een cer tificaat van het ambassadeurschap voor het Johan Cruyff College (JCC), onderdeel van ROC Nijmegen. Poels gaat zich bezighouden met het pro moten van JCC Nijmegen waar dit binnen zijn mogelijkheden ligt en stimuleert het onderwijs van deze instelling. Vacansoleil, de ploeg waar Poels sinds 2006 voor rijdt, heeft vertrouwen in de talentvolle renner en verlengt zijn contract tot en met 2012. In Zuid-Frankrijk volgt een nieuw hoogtepunt voor de nog jonge prof wielrenner. Op indrukwekkende wijze weet Poels de koninginnerit van de Tour de L'Ain op zijn naam te brengen. Hij klautert als de beste de Col du Grand Colombier op en weet in de afdaling bij een kopgroep van acht man te domineren. Hij wint de sprint op overtuigende wijze en boekt zijn eerste profzege. Poels wordt vervolgens knap zevende in een 22 kilometer lange tijdrit in de ronde van Poitou Charentes. Neemt Wout Poels wel of niet deel aan de wegwedstrijd op het wereldkam pioenschap wegwielrennen in het Australische Melbourne? Dat is eind september de grote vraag voor de grote wielerbelofte. Bondscoach Leo van Vliet moet uit acht namen drie wielrenners kiezen die naast de zes renners, die al zeker zijn van deel name, begin oktober naar Australië gaan. Na eerst een teleurstellend nee wordt Poels op het laatste moment, als vervanger van de geblesseerde Laurens ten Dam, toch toegevoegd aan de wegselectie. In Melbourne verbaast Poels over meer dan 260 kilometer vriend en vijand. De Blit- terswijckenaar speelt samen met de afscheid nemende Koes Moerenhout en Nikki Terpstra een prominente Nederlandse rol in de finale van de bijzonder levendige koers. Pas nadat de groep van Poels, waarin ook de topfavorieten Philippe Gilbert, Filippo Pozzato en Vincenzo Nibali zitten, op 25 kilometer van de meet wordt ingehaald door het jagende peloton, geeft de jonge wielrenner zich gewonnen. De prestaties van Wout Poels blijven niet ongemerkt. Hij wordt genomineerd voor de prijs Limburgs wielrenner van het jaar. De Club van 24 reikt hem de prijs uit tijdens het wielergala in Heerlen. Nieuwsblad Peel en Maas nomineert hem voor de titel Venraynaar van het Jaar. De korfbalsters van SVOC'01 blij ven ook volgend seizoen in de veld- competitie in de overgangsklasse. Op het sportpark van Avanti in Schijndel gaat de promotie-degrada tiewedstrijd tegen Bladella, nummer zeven van de hoofdklasse, met 8-9 na verlenging verloren. Er dreigt een abrupt einde te komen aan het zaalvoetbal van SV Venray in de topdivisie. Frank Brands, Ruud Brands en Frits Lucas- sen stappen vanwege de financiële perikelen over naar plaatsgenoot Lake Valley. Ook de meeste andere spelers zullen hun heil ergens anders zoeken. Ruiterclub Rijdt met Beleid viert het 75-jarig jubileum met de der tiende editie van het Ruiterfestijn Meerlo. Meer dan 2500 combinaties uit binnen- en buitenland presente ren zich die dagen. Sportpark De Vlies in Ysselsteyn is Een voetbalteam, dat bestaat uit spelers die in het verleden uitkwa men voor hoofdklasser Venray, aan gevuld met drie spelers uit Yssel- steyn, wordt Nederlands kampioen bij de 45-plussers. John Klaassens (47) begint aan een nieuwe uitdaging bij NEC. De keeperstrainer uit Leunen gaat komend seizoen bij de Nijmeegse eredivisionist de doelmannen van de E-, D- en C-jeugd trainen en zal zich tevens bezighouden met het scouten van keeperstalent in de regio. Handbalvereniging Manual uit Venray bestaat dit jaar 35 jaar. Dit jubileum wordt gevierd tijdens het jaarlijkse feestweekend. Tijdens het NK turnen in Heeren veen wint de vijftienjarige Bram Ver hofstad uit Overloon bij de junioren een gouden medaille op het onder deel vloer. het strijdtoneel van de Dames Jeugd Challenge van het district Zuid van de Nederlandse korfbalbond KNKV In de leeftijdscategorieën onder 14, onder 16 en onder 19 jaar komen de teams van de drie regio's west, midden en oost tegen elkaar uit. Bert Willems en Peter Gommans uit Oirlo beklimmen maar liefst zes keer op een dag de berg Alpe d'Huez. Zij doen hun inspanningen voor de stichting Alpe d'HuZes, die geld inzamelt voor de strijd tegen kanker. Opnieuw succes voor rafster Fieke Reijntjes. Met haar team F'leau verovert de sportvrouw twee zilve ren medailles tijdens het EK raften. Peter Cleven van Bowling Vereni ging Venray wordt Europees kampi oen bowlen. Samen met John Bosch uit Deventer pakt hij de titel bij de dubbels. Springruiter Mathijs van Asten uit Ysselsteyn wordt tweede tijdens de grote prijs van Spangenberg (Duits land). Met Credence Z moet Van Asten alleen de Duitse ruiter Karl Brocks met Codex One voor laten gaan. Op de banen van de acht ver enigingen van de gemeente Venray wordt de veertiende editie van het Venray Open gespeeld. De finale- wedstrijden op het tennispark van TC Venray worden gespeeld onder tropische omstandigheden en de organisatie besluit om de wedstrij den in te korten. Gert Custers (39) neemt op een zonovergoten sportpark Kerkebos in Swolgen afscheid als doelman van het eerste elftal van Swolgense Boys. Na een lange loopbaan, waarin hij uitkomt voor profclub VVV, Wil- helmina '08,Wittenhorst,Volharding en Swolgense Boys, hangt Custers de handschoenen aan de wilgen. In het Duitse Winnenden wordt Carrie Wegh uit Leunen negende tijdens het Europees juniorenkam pioenschap. De 18-jarige handboog schutter wordt in de achtste finale van het recurveschieten uitgescha keld door Lidiia Sichenikova. De Invaliden Sport- en Belangen Vereniging Venray e.o. reikt de Bar telstrofee uit aan Hans Ottenheim. De trofee wordt jaarlijks uitgereikt aan een lid dat zich bijzonderlijk verdienstelijk maakt voor de vereni ging. Ottenheim is in 2010 voortdu rend in de weer geweest met het promotieteam van de Special Olym pics. Springruiter Mathijs van Asten uit Ysselsteyn wint met zijn paard VDL Chester de Grand Prix van San Patrignano (Italië). Van Asten zet in de barrage een tijd neer waarop acht andere ruiters hun tanden stuk bijten. Op het nieuwe circuit aan de Bakelsedijk vindt Raceway Venray plaats. Meer dan 10.000 bezoekers bezoeken de World Cup Races in Venray. Het circuit is twee dagen lang het mekka voor de autosport liefhebber. Eindelijk lukt het Ysselsteyn de Venray Cup te winnen. In de afgelo pen vijf jaar staan de Ysselsteyners vier keer in de finale, die telkens wordt verloren. Op sportpark De Wieën troeft de vijfdeklasser in de stromende regen Leunen af: 1-0. Ruim 500 toerfietsers doen mee aan de Peter Winnen Classic. De toertocht, vernoemd naar de Yssel- steynse oud-wielrenner, is verbon den aan de stichting Bike4All die zich inzet voor het wielrennen in ontwikkelingslanden. Nick Tunnissen (23) maakt zijn debuut in het betaalde voetbal. De talentvolle Venrayse scheidsrechter wordt als vierde official aangewezen bij de wedstrijd FC Zwolle tegen Veendam in de Jupiler League. Finn Timmermans en Bo Brands van ATV Venray worden in Aalsmeer Nederlands kampioen triatlon. Bei den weten op het glibberige par cours overeind te blijven en worden de snelste in hun categorie. Carrie Wegh pakt de zilveren medaille bij het Nederlands kampi oenschap outdoor voor junioren. De handboogschutter uit Leunen moest het in de finale afleggen tegen haar rivale Maud Custers. Midgetgolfclub Venray bestaat 40 jaar en viert het jubileum met een groot nationaal toernooi en een feestavond voor de leden. Rob Cordong en zijn hond Rex worden nationaal kampioen (PH2) in Eindhoven. Hij is lid van politie hondenvereniging Bij Dag en Nacht uit Venray. Het zestal van Rijdt met Beleid uit Meerlo wordt Nederlands kam pioen in de klasse DE L1. Het zestal ponyruiters staat onder leiding van Jan Custers. Tijdens de open Nederlandse kampioenschappen G-judo in Odijk levert het team van Sportinstituut Verhagen uit Venray een fantasti sche prestatie door derde te wor den in de teamwedstrijd. Ongeveer 150 leerlingen van basisscholen uit de regio Venray nemen deel aan de school atletiek- dag. Uiteindelijk wordt De Keg, evenals vorig jaar, de winnaar van de wisselbeker met 30.235 punten. Tijdens de Nederlandse New Forest pony sportdag zet Ingrid baljaren bij SVOC'01 in de jeugd gespeeld. Judoka's van Sportinstituut Verha gen uit Venray nemen deel aan een groot Europees judo-evenement voor mensen met een beperking in Baarlo. Maikel Classens, Patrick Stij- vers en Rob de Bakker staan op de hoogste trede van het erepodium. Tennisclub Venray krijgt een bij zondere onderscheiding van de KNLTB, de Jan van der Zwaard tro fee. Deze prijs wordt jaarlijks uit gereikt aan een club vanwege haar bijzondere bijdrage aan een bepaald onderdeel van de tennissport. TCV van 32.49 seconden en laat Piet Raijmakers junior (Asten) met Van Schijndel's Rascin achter zich. De Peelkorf, Oranje Wit en SVOC'01 zijn goed vertegenwoor digd tijdens de Jeugdchallenge dameskorfbal in Reusel. Maar liefst achttien korfbaltalenten komen uit voor de teams van Oost. De UEFA beloont Pol van Boekel voor zijn goede prestaties en de arbiter uit Venray promoveert naar categorie 2 op de internationale scheidsrechterslijst. De nu 35-jarige Van Boekel maakte in 2008 zijn internationale debuut tijdens de wedstrijd Slowakije tegen Servië Onder-17. Mike Teunissen, de achttien jarige veldrijder uit Ysselsteyn, heeft zijn eerste podiumplaats bij een internationale veldrit bij de beloften behaald. Na al een aantal goede wedstrij den gereden te hebben, behaalde hij bij een wereldbekerwedstrijd in het Belgische Kalmthout een achtste plaats. Bij de wereldbeker wedstrijd in Heusden-Zolder sloeg in de derde ronde het noodlot toe. Net achter de materiaalpost kreeg hij de derailleur in het achterwiel. Hij moest vervolgens ongeveer een kilometer lopen om zijn reser- vefiets te pakken en verder te fiet sen. Op het moment van de pech lag hij op tiende plek. Daarna viel hij terug naar de laatste plek. Door de grote achterstand werd hij twee ronden later uit de wedstrijd genomen. Verder stond er een Superpres- tigewedstrijd in Diegem op het programma. Teunissen sloot met vier ploegmaten van het Rabobank- Giant Offraod- team in de laatste ronde aan bij koploper Wietse Bos man, waarna Europees kampioen Lars van der Haar de eindsprint won voor Bosman. Teunissen eindig de op drie seconden verdienstelijk als derde. Uitslag Recreanten-SVSH 6-2 Programma zondag 2 januari De Peelkorf 4-Gazelle 2 12.30 Programma woensdag 5 januari MKV 2-Recreanten 21.00 Programma donderdag 6 januari De Peelkorf 2-Flamingo's 2 19.45 Uitslag MIKO'76 2-SVOC'01 5 7-4 In De Wetteling in Venray spelen op zondag 2 januari de Nederlandse dameskorfbalteams 16 jaar en 19 jaar tegen een regioteam uit de gemeente Venray. Het afgelopen jaar hebben de Nederlandse teams zich ingezet om dameskorfbal te promoten, zowel in als buiten Nederland. Ook uit deze regio komen speel sters uit voor het Nederlands team: 16 jaar zijn dit Pia Bartray en Sanne Versteegen van De Peelkorf, 19 jaar: Aniek Drabbels van Oranje Wit, Noortje Philipsen van Spes en Paula van Vegchel van De Peelkorf. Het team 16 jaar wordt getraind en gecoached door Erwin Dijkstra en Marianne Potten. Na deze wed strijd nemen enkele speelsters afscheid. Zij mogen aankomend jaar qua leeftijd niet meer uitkomen voor de Nederlandse teams. Bij 16 jaar zijn dit Pia Bartray en Sanne Versteegen en bij 19 jaar is dat Paula van Vegchel. Allen zijn speel sters van De Peelkorf. De wedstrij den: 14.00 uur Nederland 16 jaar - regio team kring Venray, 16.15 uur Nederland 19 jaar - regio team kring Venray. Programma zondag 2 januari Merselo-Gazelle sen. 13.15 Programma donderdag 6 januari Merselo 2-Swift 4 midweek 21.30 Programma woensdag 5 januari Oranje Wit 4-De Korfrakkers 4 21.00 Meer informatie is verkrijg baar bij Pieter Kunen via e-mail info@hsvhetalvertje.nl telefoon (077)3662920. Uitslagen Kasteelloop Horst: 1800 meter: meisjes t/m 12: 3e Vera Wismans 6.53 4800 meter: Dames t/ m 39: 3e Nicki Teunissen 24.19 Dames 40: 2e Nel Selten 24.21 Heren t/m 39: 6e Maikel Wismans 20.09 Heren 40: 3e Mart van Rooij 19.17, 7e Frank Timmermans 20.16, 13e Hans Teunissen 21.43, 15e Geert Flinkert 22.16, 17e Ger Litjens 23.06 Heren 50: 3e Joop Wijnhoven 20.28: 11e Jan Poels 22.14, 18e Jan van Ass 24.15 9600 meter: Dames t/m 39: 1e Nieske Becks 38.02, 3e Suzanne v/d Wijst 49.16 Heren t/m 39: 10e Marcel Martens 40.36, 13e Bart Schilders 42.33 Heren 40: 1e Marco Jans 37.22, 2e Marcel Meulendijks 37.42, 11e John Weijs 42.24, 15e Ludy Verstappen 45.15 Heren 50: 3e John de Rooij 38.20 De papiercontainer is weer open op zaterdag 8 januari. Op zaterdag 8 januari wordt de traditionele nieuw jaarsreceptie gehouden met daarin de huldiging van leden en de uitrei king van de prestatie- en aanmoedi gingsprijzen. Ook de Wiel Michiels Waarderingsbeker wordt uitgereikt. Trainingen: Zaaltraining maandag 18.30-19.30 CD Junioren (De Weert). Aansluitend duurloop. Baantraining dinsdag 19.00-20.30 AB Junioren. Zaaltraining woensdag 18.00-19.00 Pupillen (De wetteling). Zaaltrai ning woensdag 18.30-19:30 NSG (Raayland). Baantraining donderdag 19.00-20.30 CD technische atleten. Bos zaterdag 10.00-11.15 Pupillen. Bos zaterdag in overleg bostraining CD Junioren. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB Junioren en Seni oren. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Donderdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur, donder dag atletiekbaan 18.30-19.30 uur. Zie ook www.atvvenray.nl. De nordic walkers vertrekken op woensdag vanaf hat clublokaal aan de Tienrayseweg om 19:00. Denk aan verlichting en hesjes. Op zater dagen vertrek vanaf verschillende locaties om 9.00. Zaterdag 1 januari geen les. Hardlopen: Dinsdag baan- training van 19.00 tot 20.30, Kasti- else Baan. Donderdag baantraining van 19.00 tot 20.30, Kastiëlse Baan. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00, Kastiëlse Baan. Zaterdag bos- training van 15.30 tot 17.00, Scha- dijker Bossen. Uitslagen Kasteelloop Horst: D 4,8 km: Lotte Hoeijmakers 29:31, Anke Christiaens 32:06, Antal Ver steegen 32:45 H40 4,8 km: Heiko Tondera 22:44, Leon Mooren 24:43, Theo Lamers 25:21 D40 4,8 km: Hedwig van Ras 25:21, Annette Philipsen 25:38, Annette Hermans 29:01, Marielle Cuppen 30:45, Elles Vanmaris 31:00 H50 4,8 km: Joop Zanders 21:13, Wiel Dinghs 21:25, Henk Dinghs 21:46, Ad Wielens 22:16, Geert Emons 26:02, Jos Thielen 26:21, Jac Janssen 27:08, Wim Boonhof 29:05, Jac Geurts 32:46 D50 4,8 km: Hedda Nabben 25:12, Marleen Faber 32:47, H60 4,8 km, Piet Aarts 2de 22:33 H 9,6 km: Joris Houben 41:46, Ron Cox 44:18, Orlando Valdez 46:37 D 9,6 km: Mieke Hoeijmakers 54:49, Anne Valdez 55:12, Dorien Mulders 55:23 H40 9,6 km: Ted Beekman 41:57, Frank Inghels 47:22 D40 9,6 km: Lisette Alsters 53:33, Loes Heuvelmans 54:35 H40 9,6 km: Jan Peeters 39:23, Pie- ter Gielen 47:08 Zie ook www.peelrunners.nl Noud Janssen heeft zijn contract als hoofdtrainer van SV Ysselsteyn met een jaar verlengd. Janssen is bezig aan zijn eerste seizoen bij Ysselsteyn. Op dit moment voert hij met zijn team de ranglijst aan in de vijfde klasse F. Augustus: World Cup Races op het nieuwe circuit. op NK outdoor.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19