2010 2011 Sportief jaar 2010 Dion en Lisa schitteren Doorbraak Mike Teunissen fi'Jfcl PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2010 - Pagina 18 HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD HET VENRAYSE JAAR 2010 IN BEELD Januari Maart jn Februari April Mei VAN BLADEL SPORTIEF JAAROVERZICHT De gemeente Venray kan terugkijken op een uitstekend sportjaar 2010. De topsporters uit Venray wisten zich ook afgelopen jaar uit drukkelijk te manifesteren op nationaal en internationaal niveau, maar ook regionaal en lokaal werden prima prestaties geleverd met vele kampioenschappen en titels. In het sport jaaroverzicht kijken we terug op een bijzonder sportjaar zonder de pretentie te hebben compleet te zijn. Speciale aandacht is er voor de wielrenners Wout Poels en Mike Teunissen die in 2010 nadrukkelijk in de schijnwerper stonden. Daarnaast wordt ook de zwemfamilie Dreesens uit Venray, Dion en zus Lisa, voor het voetlicht gehaald. Broer en zus kunnen terugkijken op een fantastisch zwemjaar met vele hoogtepunten. SV Venray is met drie spelers hofleverancier voor Jong Oranje. Doelman Martin Michels (21), Egon Claessen (20) en Frits Lucassen (21) worden opgeroepen voor het zaalvoetbalteam van Jong Oranje dat vriendschappelijk speelt tegen FCW/EventPlaza. Eloy Linke, even eens van SV Venray, wordt geselec teerd voor Oranje onder 19. Danseres Kimberley Xhofleer van De Peeldancers uit Ysselsteyn wordt op het Europa Cup-toernooi in Berghem vierde in de categorie Solo Jeugd Sportklasse. Judo Vereniging Venray viert het 50-jarig jubileum met een feest avond in de trainingsaccommoda tie op het terrein van Sint Anna in Venray. Na een receptie is er aanslui tend een feestavond voor alle (oud-) leden. Op het nationaal kampioenschap taekwondo slaagt Ferry Greevink, lid van taekwondovereniging Tong-Il uit Venray, er voor de tiende keer in goud te winnen in de klasse +87kg over bestaan wie de beste is. Voor de tweede keer in één speelseizoen lukt het Luc Tijssen om in Utrecht Nederlands kampi oen jeugdbridge te worden. Tijssen komt uit in de pupillenklasse tot 16 jaar en trekt met partner Bob met 66.67% aan het langste einde. Judoka Didier Peeters van Sport instituut Verhagen uit Venray wordt derde op het NK -17 tot 50 kilo in Tilburg. Peeters haalt met dit resul taat als eerstejaars -17 weer punten voor het EK. De korfbalsters van SVOC'01 verliezen de promotie/degrada tiewedstrijd voor één plaats in de hoofdklasse van Ona. In een bom volle sporthal De Postel in Someren wordt het na een spannende partij korfbal 12-13 voor Ona, dat daar mee zijn verblijf in de hoofdklasse met een jaar verlengt. In Venray wordt opnieuw een stap gezet in de internationalisering van het dameskorfbal. Zuid-Afrika is senioren. Drie judoka's van Sportinstituut Verhagen Venray, Didier Peeters, Willem Seuren en Jessie Wismans, weten zich tijdens de districtskam pioenschappen te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap tot twintig jaar. Tom van Oorschot van Seven Hills Running uit Nijmegen wint na een spannende strijd de 34e Vlak watercross. Tom legt de 8.100 meter af in 26,15 minuten. Hij verslaat in de laatste ronde Hidde Tangerman van AAC Amsterdam die achttien seconden later eindigt. Drie leden van ATV Venray win nen de Nederlandse offroad dua- thlontitel bij de jeugd: Tessa Jer- zykowski, Vera Wismans en Anne Reintjes. Tijdens het NK-indoor in Almere verovert Carrie Wegh van hand boogsportvereniging Ons Genoe gen uit Ysselsteyn een zilveren plak bij de dames recurve. In de finale moet zij haar meerdere erkennen in Annemarie der Kinderen met 113 tegen 108. Het Nederlandse handboogteam, met in de gelederen Carrie Wegh uit Leunen en Bas Tonnaer uit Grub- benvorst, lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn, wint met ruime cijfers de interland tegen België: 61-28. Door een 8-12 zege in de uitwed strijd tegen Flash worden de korf baldames van Oranje Wit kampioen in de overgangsklasse B en promo veren naar de hoofdklasse. Nadat een week eerder de kampioenswed strijd in eigen huis tegen De Merels uitloopt op een deceptie, laten de Leunse korfbalsters er geen twijfel in sporthal De Wetteling de tegen stander van de Nederlandse jeugd- selecties, onder 19 en onder 16 jaar. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray wint een bronzen medaille op de German Open in Hamburg. In de halve finale moet Greevink met 7-1 het hoofd buigen voor de Duit ser Ulvi Kaya. SV Oostrum start het 75-jarig jubi leum met de huldiging van de jubi larissen. Een speciale vervaardigde jubileumspeld wordt uitgereikt aan alle leden die 50 jaar of langer lid zijn van de vereniging: Jan Cus- ters, Gerrit Pelzer, H. Joosten, Wiel Pingen, Grad Wilms, Toon v. Soest, Sjraar Vermeulen, Piet Linders, Jan Vermeulen en Jan Rutten. IJshockeyer Rick van Haren uit Venray wordt met Krefeld onder 15 jaar vice-kampioen van Duitsland. In Rosenheim strijden de zes beste jeugdploegen van Duitsland tegen elkaar. Jong Oranje (zaalvoetbal) verliest in Lommel een oefenduel tegen het Belgische LW United: 1-0. De Ven- ray-spelers Egon Claessen en Frits Lucassen zijn van de partij. Tijdens de Nederlandse kampi oenschappen springen voor paar den in Ermelo behaalt Petra van Dijck van LRV St. Jan Merselo een bronzen medaille. Van Dijck ver schijnt met haar paard Unbelivia in de klasse M aan de start. De rolstoeldansers van Roll for fun uit Meerlo zijn in Cuijk uit stekend op dreef tijdens de open Nederlandse kampioenschappen. De vereniging behaalt drie bronzen plakken. Maart:Rick van Haren wordt 'vize-meister' in Duitsland. Atletiek- en triathlonvereniging Venray houdt voor de negende maal een zwemloop. Op de 500 meter zwemmen en 5000 meter lopen vormt Dave Ewalts uit Merselo het sterkste koppel met Kay Thijssen uit Sevenum. Tijdens de Nederlandse danskam- pioenschappen in Oss presteren de meiden van dansvereniging De Peeldancers uitstekend. Aan het einde van de dag mag de vereniging uit Ysselsteyn twee landskampioen bejubelen: de Silver Stars in de garde junioren sportklasse en de Dancing Stars in de garde hoofdklasse sport- klasse. Badmintonclub Venray viert het 35-jarig jubileum. Tijdens het lus trumfeest genieten honderd leden en hun partners van een compleet verzorgde feestavond. Judo Vereniging Venray kan weer tevreden terugkijken op een zeer sterk bezet internationaal judotoer nooi voor junioren (17, 18, 19 jaar) in sporthal De Wetteling. Het toer nooi in samenwerking met de Judo Bond Nederland heeft een officiële nationale selecties komen met in totaal 1600 deelnemers naar Ven- ray om op de judomatten in beide sporthallen van De Wetteling een gooi te doen naar de prijzen. De korfbalsters van De Peelkorf pakken de titel in de hoofdklasse B. In eigen huis wordt met 7-3 eenvou dig gewonnen van Ona. Een prach tig afscheid voor Erwin Dijkstra, die stopt als coach van De Peelkorf. De voetbalsters van BVV'27 wor den kampioen in de zesde klasse. De thuisploeg wint met 2-1 van Wit- tenhorst en pakt door deze zege de titel. Sinds de start van het dames voetbal in Blitterswijck is dit het eerste kampioenschap van BVV'27. De zaalvoetballers van Lake Val ley starten de promotiereeks met een thuisnederlaag (2-3) in de eer ste wedstrijd tegen Watergras uit Gouda. Het zaalvoetbalteam van dis trict Zuid 2 onder 15 jaar wordt in Amsterdam Nederlands kampioen. Het team bestaat maar liefst uit vijf talenten van SV Venray: Abe Stip- status van meetmoment en telt mee voor de kwalificatie van de Neder landse judoka's die Nederland verte genwoordigen op het EK in Bulga rije en het WK in Marokko. De Samengestelde Wedstrijd (SWG) in Castenray is ook dit jaar een van de hoogtepunten voor de paardensport in de gemeente Ven- ray. In Castenray nemen 386 ruiters en amazones deel aan deze samen gestelde wedstrijd die bestaat uit dressuur, springen en de crosscoun try. Ysselsteyn plaatst zich door een 1-7 zege op Astrantia voor de nacompetitie in de zesde klasse E. Sjoelclub Den Hoender uit Venray viert het 25-jarige jubileum met een jubileumtoernooi in Den Hoender. De club telt 25 trouwe leden, van wie de meeste zestigplussers. SV Oostrum viert het 75-jarig bestaan met een spectaculair jubi leumweekend. Een van de hoog tepunten is het duel tussen een selectie Oostrumse voetballers en Lucky Ajax, een elftal met oud Ajax- spelers. Streetmasters, GTA Venray en Bui tenkansje Rechts vertegenwoordi gen Venray op 12 juni in Maastricht tijdens de regiofinale van het SVBN straatvoetbaltoernooi. Deze drie teams zijn in hun leeftijdscategorie het sterkste tijdens de eerste editie van het Venrayse straatvoetbaltoer nooi van Lake Valley en Straat Voet balbond Nederland. Het jaarlijkse internationaal judo toernooi van Judo Vereniging Venray weet zich ook dit jaar verzekerd van een grote buitenlandse deelname. Liefst 300 verschillende clubs en hout, Stef van Dijk, Sven Jakobs, Ser- tan Gucuk en Jordy Wismans. De leden van de Venrayse loop groep De Barrier zetten een van hun leden, Ad Sulsters, in het zonnetje. De nestor van de loopgroep wordt maar liefst 81 jaar en dat laten de leden van de Venrayse sportvereni ging niet ongemerkt voorbij gaan. De korfbaldames van SVOC'01 grijpen door een 8-9 nederlaag tegen De Wilma's naast het kam pioenschap in de overgangsklas se. Ondanks de nederlaag krijgt SVOC'01 nog een herkansing, want ook medekoploper Concordia ver liest uit tegen Bio: 11-7. Tijdens de Achterhoekse Paar dendagen levert Pierre Sommers uit Merselo, lid van Recreatiemenners Ysselsteyn e.o., een geweldige pres tatie. Sommers geeft de hele Neder landse top, met onder andere Harrie Verstappen, Riny Rutjens, Carlo Ver meulen en Benny Godschalks, het nakijken en pakt dik verdiend de eerste plaats. Het lukt Fieke Reijntjes uit Meer- lo met haar raftteam Fl'eau voor de vierde keer op rij om Nederlands kampioen te worden tijdens het NK Raften 2010. De deur naar de topklasse staat nog steeds op een kier voor Venray. Na de 1-1 thuis tegen Be Quick uit Groningen moeten de rood-witten in Emmen zien af te rekenen met WKE. SV Venray wordt in het nieuwe seizoen de satellietclub van het pas opgerichte damesteam van VVV. In een aantal gesprekken zijn VVV en Venray tot overeenstemming geko men over de voorwaarden van dit samenwerkingsverband. Het jaar 2010 betekent voor wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn de doorbraak. In het wegseizoen pakt hij maar liefst elf zeges, bij het NK veldrijden voor junioren in Heerlen wordt hij derde, hij wordt geselecteerd voor het Europees kampioen schap veldrijden voor beloften en komt voor het eerst aan de start tijdens wedstrijden in het Wereldbekercircuit. Mike Teunissen is aan het begin van 2010 klaar voor het Neder lands kampioenschap als hij tijdens wedstrijden in Loenhout en Sint Michielsgestel respectievelijk als tweede en derde eindigt. Bij het NK veldrijden voor junioren in Heerlen wordt hij derde. De Ysselsteyner rijdt een bijna perfecte race en gaat met een lichte voorsprong de laat ste ronde in. Dan gaat het mis. Na een halve val wordt hij gepasseerd door de latere winnaar David van der Poel. Het WK veldrijden voor junioren in het Tsjechische Tabor wordt voor Teunissen een grote teleurstelling. Na materiaalpech vlak na de start is hij kansloos voor een goede klassering. In het klassement voor het superprestige klassement voor junioren kan Teunissen tijdens de laatste tweede wedstrijden door opnieuw materiaalpech en een val partij zijn leidende positie niet hand haven. Zijn goede prestaties worden wel beloond met een contract van het Rabo-Giant Offroad Team. De 17-jarige wielrenner uit Yssel- steyn blijft ondertussen successen behalen. Op tweede pinksterdag wordt hij met overmacht districts kampioen (Limburg en Brabant Zuid-Oost) bij de junioren. Tijdens de Trofeo Karlsberg, een internati onaal hoog aangeschreven meer daagse in het Duitse Saarland, wint hij de groene trui en eindigt in het klassement als 27-ste. Daarna pakt hij in een week drie zeges tijdens criteriums in Weert, Valkenswaard en Romsée (België). Tijdens de drie daagse Acht van Bladel wint hij de rode trui als beste sprinter. Mike Teunissen is op dat moment in supervorm en wordt in Veendam vierde tijdens het Nederlands kam pioenschap tijdrijden, terwijl hij met de winst in het criterium van Wol der-Maastricht de negende zege van het seizoen op zijn naam schrijft. Een week later volgt de deceptie tijdens het Nederlands kampioen schap op de weg voor junioren in Venhuizen. Hij gaat als een van de topfavorieten van start, maar eindigt teleurstellend als 34e in het pelo ton. De laatste voorbereiding voor het wereldkampioenschap voor junioren in het Italiaanse Offida verloopt eveneens slecht. Hij neemt met weinig succes deel aan de sterk bezette driedaagse Luik-La Gleize. Mede door een valpartij op de slot dag eindigt hij op een teleurstellen de 28e plaats. Het WK voor junioren in Offida wordt voor Teunissen een rijke ervaring. In een veld van 158 junioren uit 49 landen en onder een verschroeiende hitte van 35 graden wordt hij uiteindelijk 46e. Terug op eigen bodem pakt de wielrenner uit Ysselsteyn de goede draad weer op door zijn eerste meerdaagse te win nen, de Westbrabantse Pijl, tweede te worden tijdens het bergcriterium van Munstergeleen en onbedreigd het criterium van St. Oedenrode te winnen, zijn elfde zege van het weg- seizoen. Na enkele weken rust hervat Mike Teunissen van het Rabo-Giant Offroad team het seizoen als derde in de nationale veldrit in Reuver. Door bondscoach Johan Lammerts wordt hij geselecteerd voor het Europees kampioenschap veldrij den voor beloften (renners van 18 tot 23 jaar) in Frankfurt am Main (Duitsland). Hij stelt met een 29e plaats teleur. Zijn uitstekende sei zoen wordt beloond met een prijs tijdens het wielergala in Heerlen. Samen met Maastrichtenaar Tom Dumoulin wordt hij uitgeroepen tot Limburgse Renner van de Toekomst. Bij een sterk bezette internatio nale veldrit in het Belgische Essen wordt hij vervolgens zevende. Opzien baart hij tijdens de tweede wedstrijd in het Wereldbekercircuit in Kalmthout door naar een fraaie achtste plaats te rijden. Tijdens de derde wereldbekerwedstrijd in Heusden-Zolder slaat het noodlot in de derde ronde toe. Door pech wordt hij uit de wedstrijd gehaald. Het jaar 2010 eindigt zoals het begon, met succes. De superpres tige wedstrijd in Diegem levert hem achter Europees kampioen Lars van der Haar en Wietse Bosman een fraaie derde plaats op. Dion en Lisa Dreesens uit Venray behoren al jaren tot de jeugdige zwemtop van Neder land. Het jaar 2010 is voor beide zwemtalenten een aaneenscha keling van successen. Dion en zijn zus Lisa verbeteren keer op keer persoonlijke en Limburgse records en zelfs nationale toptij den. De prijzenkast puilt uit met bekers en medailles. Lisa pakt in het begin van het jaar de eerste plaats tijdens de Grote Prijs van Vlaanderen/Superprestige 2010 door op de 200 meter wis selslag het Limburgs record aan te scherpen naar 2.20.98 minuten. Goud is er eveneens op de 100 meter schoolslag in een persoonlijk record van 1.14.59 minuten, terwijl ze zilveren plakken behaalt op de 100 meter vlinder, 50 meter vlinder en 50 meter schoolslag. Dion, uit komend voor Eiffel Swimmers-PSV wint op de 200 vrije slag in een tijd van 1.55 minuten het brons. Tijdens de Swimcup in Amsterdam zwemt de dan nog 16-jarige Dion op de 200 meter vrije slag de limiet voor de jeugd Olympische Spelen in Singapore en de Europese jeugd- kampioenschappen in Helsinki. In het sterke internationale deelne mersveld weet Lisa op de 200 wis selslag de finale te bereiken en als zevende te eindigen in een tijd van 2.21 minuten, dicht bij haar per soonlijk record. De Venrayse zwem ster evenaart vervolgens tijdens de limietwedstrijd EK korte baan in Eindhoven het Limburgs record op de 100 meter schoolslag. Dit record staat sinds 2000 op naam van Miran da Bosma. De genoteerde tijd van 1.11.69 betekent een verbetering van haar persoonlijk record met bijna vier seconden. In Luxemburg verbetert ze het Limburgs record 100 meter wisselslag uit 1999 dat eveneens op naam staat van Miran da Bosma. Haar race is tevens goed voor goud. Het Nederlands kampioenschap in Eindhoven levert voor Dion en Lisa Dreesens enkele successen op. Dion wint op de 400 meter vrije slag een zilveren medaille en op de 100 meter vrije slag wordt hij derde. Hij wordt door bondscoach Titus Mennen geselecteerd voor het nationaal team dat in juli deelneemt aan het EJK in Finland. Daarnaast is hij als enige jongen geselecteerd voor deelname aan de Jeugd Olym pische Spelen in augustus in Singa pore. Lisa verbetert opnieuw een Limburgs record op de 200 meter wisselslag en eindigt op een vijfde plaats. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen sprint in Drachten zwemt ze in een nieuw Limburgs record op de 100 meter wisselslag naar een vijfde plaats. Dion Dreesens zwemt uitstekend tijdens de Europese jeugdkampi oenschappen in Helsinki. Vooral op de 200 meter vrije slag maakt hij indruk. In de halve finale weet hij zijn tijd met een seconde te verbe teren tot 1.51.50 en gaat als zesde naar de finale. In de eindstrijd verbe tert hij die tijd nog eens met twee honderdste van een seconde en tikt uiteindelijk als zevende aan. Op de Jeugd Olympische Spelen in Sin gapore is Dion opnieuw ijzersterk op die afstand. In de finale finisht hij in een tijd van 1.51.76 minuten en wordt opnieuw zevende. Bij het Internationales Schwim Festival valt zus Lisa opnieuw in de prijzen. Zij pakt in de finale van de 200 meter wisselslag een tweede plaats in een tijd van 2.18 minuut. Na de successen in het afgelopen jaar vindt bondscoach Jacco Verhae- ren de tijd rijp om Dion Dreesens uit te nodigen voor het EK zwem men korte baan in Eindhoven. Hij geeft zijn debuut in het Nederlands zwemteam glans met een uitsteken de prestatie op de 200 meter vrije slag. Hij verbetert zijn beste tijd met bijna drie seconden naar 1.49.00 minuten. Na een lang zwemseizoen imponeert hij nog een laatste keer tijdens de Nederlandse kampioen schappen in Amsterdam. Met ruime voorsprong op zijn leeftijdsgenoten wint hij goud op de 100, 200 en 400 meter vrije slag. Op die laatste afstand finisht hij in 3.51.06 minu ten en verbreekt daarmee het jeugd- record 17-jarigen van Pieter van den Hoogenband. In de finale op de 200 meter klokt hij een tijd van 1.47.34 minuten. Alleen zwemlegende Van den Hoogenband is als 17-jarige ooit sneller geweest met 1.46.31 minu ten. Zus Lisa sluit in Amsterdam het jaar af met een bronzen medaille op de 400 meter wisselslag 4.49.30 minuten. Een prachtige bekroning van een topjaar van de twee Ven- rayse zwemmers. ergangsklasse B.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18