Bouledrome Venray op locatie Parkweg/Hoopweg Samenwerking aanpak Brukske Gemeente steunt VVV-winkel Minder groenonderhoud in Venray Venray investeert in nieuwe afvalcontainers Aanpak voor kwetsbare groepen Scholen Heide en Vredepeel dicht Kampioen in Sportbrillen! lij Ling dc^ctas STOKS MEUBELEN Julicher Meijer Mijling Optiek: Ook dé specialist in sportbrillen op sterkte. Natuurlijk alleen de kampioensmerken! i/enray 10478 58 34 40 www.mijlingoptiek.nl PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2010 - Pagina 3 Venray krijgt een boule drome op de locatie Parkweg/ Hoopweg, het parkeerterrein van het vroegere zwembad Vlakwater. De bouledrome gaat bestaan uit negen overdekte banen en 32 buitenbanen en kan worden gebruikt door 600 jeu-de-boulers uit Venray en omgeving. De gemeente heeft vier locaties onderzocht voor de realisatie van een boule- drome: twee aan de Kempweg (Schaapskooi en Perdstal), de Molenklefweg en de Parkweg/ Hoopweg. Het college van B en W vindt het parkeerterrein van het voormalige zwembad de beste plek voor een bouledrome. De locatie in de hoek Hoopweg/Parkweg heeft ook de voorkeur van de initiatiefnemers. Verdere uitwerking en overleg met betrokkenen moet begin 2011 aantonen dat het bouledrome er ook daadwerkelijk komt. De afgelopen maanden is er intensief samengewerkt door de gemeente en de stichting Een Bou- ledrome voor Venray en omgeving als initiatiefnemer. Het resultaat is de keuze voor locatie Parkweg/ Hoopweg. Afgesproken is dat de gemeente de locatie bouwklaar oplevert. Daarvoor wil het college maximaal 42.000 euro uittrekken. De stichting Bouledrome tekent voor de investering in de voorzie ning. Als het bouledrome er staat, draagt de gemeente ook bij in het onderhoud van de accommodatie. De stichting heeft een plan voor een accommodatie met 32 buiten banen en negen overdekte boule- banen. Daarvan kunnen niet alleen de 600 jeu-de-boulers uit Venray gebruikmaken, maar de accommo datie is ook geschikt voor grotere evenementen en toernooien. Wet houder Patrick van der Broeck: "De accommodatie krijgt daarmee een regionale uitstraling en wordt aantrekkelijk voor beoefenaars uit de hele regio. Bij mijn weten zijn alleen in Venlo en Nijmegen accommodaties van die grootte." De stichting is op dit moment bezig met het werven van spon sors en deelnemers door middel van het uitgeven van aandelen en obligaties. Hiermee zal het bou- ledrome ook financieel haalbaar moeten worden gemaakt. "Pas als het financiële plaatje is getoetst, kan daadwerkelijke realisatie plaatsvinden", zegt wethouder Patrick van der Broeck. De stich ting bouledrome moet voor de realisering van de plannen wel eerst aantonen dat zij de bouw kosten van de banen, iets meer dan 157.000 euro, kan opbrengen. "En uiteindelijk beslist de gemeen teraad in februari. Maar met dit besluit heeft het college in ieder geval duidelijkheid geschapen voor het grote aantal liefhebbers van de boulesport." Met het besluit voor het boule- drome staat ook het vierde grote accommodatiedossier van het col lege op de rit. Bij het aantreden beloofde het college dit jaar werk te maken van de jongerenaccom- modatie, een onderkomen voor de muziekgezelschappen, de gymzaal van St. Christoffel en het boule drome. Opnieuw wethouder Van der Broeck: "Ik ben blij dat we die belofte hebben kunnen inlossen. We zijn er nog niet, maar de ver enigingen kunnen vooruit." Provincie Limburg, gemeente Venray en Wonen Limburg In het provinciehuis is don derdag een samenwerkings overeenkomst getekend over de verdere aanpak van de woonwijk Brukske in Venray. De provincie gaat de gemeente Venray en woningcorporatie Wonen Limburg helpen bij de uitvoering van het Masterplan Brukske. De totale geraamde investering bedraagt enkele tientallen miljoenen euro's. De provincie heeft 1,5 mil joen euro gereserveerd in haar begroting 2010. De samenwerkingsovereen komst werd ondertekend door gedeputeerde Noël Lebens, wet houder Twan Jansen van Venray en Hassan Najja, directeur kan toor Venray van Wonen Limburg. Het Masterplan Brukske is in 2007 in samenwerking met alle partijen in het Brukske opgesteld en door de raad vastgesteld. In dat plan zijn de doelstellingen opgenomen om de wijk in de komende tien jaren verder te ontwikkelen, zowel in fysiek als in sociaal opzicht. Het verbeteren van de leefbaarheid en de veiligheid spelen daarbij een belangrijke rol. Wonen Limburg en de gemeente hebben eerder al afspraken gemaakt om samen te werken aan de uitvoering daar van. Begin dit jaar heeft ook de provincie de intentie uitgespro ken daaraan een bijdrage te wil len leveren. De wijk Brukske telt ruim 5000 inwoners en staat in de top 12-wijken in het kader van de Limburgse wijkenaanpak. "De pro vincie ondersteunt de aanpak van deze wijken in het bijzonder. Niet alleen qua kennis en kunde maar ook in financiële zin", zegt gede puteerde Noël Lebens. Wethouder Twan Jansen, portefeuillehouder voor het Masterplan Brukske, is enthousiast. "Als gemeente willen wij samen met Wonen Limburg van het masterplan een succes maken. Hoe meer partijen zich samen met ons willen inzetten voor de realisatie, hoe beter. Het Rijk heeft ook al 1 miljoen euro beschikbaar gesteld en het is fan tastisch dat ook de provincie gaat meehelpen." Ook directeur Hassan Najja van kantoor Venray van Wonen Lim burg onderschrijft dat. Hij vult verder aan: "Ik ben bijzonder blij voor de inwoners van Brukske. We waren al goed op weg naar een Brukske Mooi Anders. Maar deze samenwerking geeft extra ener gie aan iedereen die bezig is om het Masterplan tot een succes te maken." Wonen Limburg gaat ruim de helft van alle 2000 wonin gen in de wijk verbeteren. Dit jaar is al een start gemaakt met de Bach- en Mozartflats. In de gemeentelijke plannen voor het centrumgebied is een nieuw winkelcentrum voorzien en een multifunctioneel centrum waarin onder andere basisschool De Esta fette, buitenschoolse opvang, een peuterspeelzaal, het consultatie bureau, een huiskamerproject, gymzalen, het wijkcentrum en een loket van de woningcorporatie Van links naar rechts: Hassan Najja, Noël Lebens en Twan Jan sen feliciteren elkaar na onderte kening overeenkomst. worden gevestigd. De plannen voor het multifunctioneel cen trum worden in nauwe samen werking met de toekomstige gebruikers vorm gegeven. Verder komt er een nieuw centraal plein voor het houden van allerlei acti viteiten. De bestaande moskee en de protestantse kerk worden in het totale centrumplan opgeno men. Parallel aan deze ingrepen is een sociaal activeringspro gramma opgesteld waarin ook de verbetering van de veiligheid is opgenomen. In dat kader worden straatcoaches en toezichthouders ingezet. De gemeente Venray wil ook het komende jaar geld beschikbaar stellen voor de lokale VVV-winkel aan het Henseniusplein in Venray. De gemeente geeft sinds 2008 jaarlijks een financiële bijdra ge van 40.000 euro aan de win kel. Het college van B en W wil dit ook in 2011 blijven doen. De exploitatie van de winkel gebeurt door de Stichting Toe risme Noord-Limburg, die met dit doel in 2008 is opgericht. Ook de VVV-vestigingen van Venlo, Helden, Baarlo en Kessel worden beheerd door deze Stichting. Het Venrayse college van B en W heeft het functioneren van de stichting in de afgelopen jaren geëvalueerd en is tot de conclusie gekomen dat deze haar taak naar behoren uitvoert. De winkel vervult, zeker na de uitbreiding daarvan in 2009, een belangrijke informatiefunctie voor de bezoeker aan Venray. Ook vindt het college dat een stevige Venray-promotie van groot belang is, juist nu het winkelcentrum van Venray is opgeknapt en de Flori- ade in aantocht is. "De VVV-winkel is vorig jaar flink opgewaardeerd en de omzet is behoorlijk geste gen", aldus wethouder Jan Loo- nen. De reden om nu voor één jaar bij te dragen ligt in de moge lijke intensievere samenwerking met de Stichting Promotie Noord Limburg die de regionale promo tie voor haar rekening neemt. De besturen van beide stichtingen zijn daarover met elkaar in gesprek. Dit zou in de loop van 2011 kun nen leiden tot veranderingen in de structuur en daarmee van de financiering van deze organisaties. Wethouder Loonen is blij met de aanwezigheid van de winkel in Venray. "Doordat de VVV ook een ANWB-functie heeft, is er sprake van een aantrekkelijke winkel in het centrum van Venray. Ik zie een toenemend aantal bezoekers en de vestiging in Venray is in beeld om beste VVV-winkel van het land te worden. Een prima prestatie waarmee ik bijzonder blij ben. De winkel voorziet echt in een behoefte en heeft een absolute meerwaarde voor Venray." Aanhoudingen De politie heeft dinsdagmorgen in totaal vijf verdachten aangehou den voor twee verschillende open lijke geweldplegingen in Horst. Een 28-jarige man uit Horst en een 34-jarige man uit Venray zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een ruzie, die op zaterdag 11 december plaats vond op het Wilhelminaplein in Horst. Voor een andere mishande ling in Horst, op 19 september op de Herstraat, zijn dinsdagmorgen ook drie verdachten aangehou den. Het gaat om een 15-jarige en 17-jarige inwoner uit Grubben- vorst en een 19-jarige man uit Venlo. Deze drie personen zijn ook overgebracht naar het bureau voor verhoor. De politie kwam de verdachten op het spoor dankzij tips van getuigen. De gemeente Venray gaat de komende jaren minder snoei en. Dat blijkt uit het Groen- beheerplan 2011-2014. In het kernwinkelcentrum gaat niets veranderen, maar in de woon wijken en bedrijventerreinen wordt minder gesnoeid. Door minder te snoeien, bezui nigt de gemeente vanaf 2011 25.000 euro op investeringen. Daarnaast gaat vanaf 2012 het onderhoudsbudget met 90.000 euro omlaag. De gemeente Venray heeft de afgelopen jaren met het uitvoeren van renovaties en reconstructies de kwaliteit van het openbaar groen op tal van plekken verbe terd. Dat komt goed van pas nu de komende jaren het groenbeheer een stapje terug moet doen door bezuinigingen op het beschikbare budget. Volgens het Groenbeheer- plan 2011-2014 gaat de gemeente de komende jaren minder snoeien. Het college van B en W heeft het Groenbeheerplan deze week vast gesteld. Minder snoeien betekent dat de kwaliteit van het groen in delen van de gemeente wat achteruit zal gaan. Wethouder Ike Busser: "De Venraynaren gaan dit merken en ook zien. Vanwege de economische betekenis en het toerisme, wordt de hoogste kwali teit groenonderhoud gereserveerd voor het kernwinkelcentrum. Het doel blijft wel om het groenon derhoud op langere termijn in stand te houden en geen onover brugbare achterstanden op te lopen." Dat geldt bijvoorbeeld voor de bomen in het Venrayse. Bomen zijn belangrijke dragers van de groen structuur in de gemeente. Ook de Floriade van volgend jaar speelt een rol. Voor de vele bezoekers is een groen Venray een fraai visite kaartje. De kwaliteit van het groen bij het opstellen van het Groenbe- heerplan 2011-2014 is mede door het raadplegen van de dorps- en wijkraden bepaald. Meer Venrayse koopzondagen? De gemeente Venray gaat onder zoeken of ze de toeristische status kan krijgen. In dat geval zouden in toeristenstad Venray de winkels op alle zondagen van het jaar de deuren mogen openen. Maar wat vinden de burgers en onderne mers van Venray eigenlijk van dat plan? Dat was de vraag die Peel en Maas TV afgelopen zondag - koop zondag in Venray - voorlegde aan een aantal mensen in het hart van het Venrays winkelcentrum. Deze reportage was afgelopen dinsdag te zien op Peel en Maas TV. Heeft u de uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Leisure op bedrijventerreinen De gemeente Venray gaat toe staan dat commerciële vrije- tijdsvoorzieningen zich kunnen vestigen op bedrijventerreinen in Venray. Venray krijgt steeds vaker de vraag van bedrijven die zich met deze leisure activiteiten bezighouden, of zich mogen vesti gen op een bedrijventerrrein. De term leisure wordt gebruikt als verzamelnaam voor commerciële vrijetijdsvoorzieningen.Venray wil toestaan dat voorzieningen op het gebied van indoorsport en -spel (zoals fitnesscentra, sportscholen, indoor speeltuinen/hallen, kartba- nen, lasergame en wellness com plexen zoals sauna's) zich kunnen vestigen op verschillende bedrij venterreinen in Venray. Het gaat vooral om activiteiten die door hun omvang, het aantrekken van veel verkeer en mogelijke overlast elders in de gemeente moeilijk een geschikte locatie kunnen vin den. De gemeente sluit vestiging van dit soort bedrijven namelijk uit in woongebieden. Venray heeft daarom de bedrijventerreinen Kei- zersveld, De Brier, de oude melkfa briek, De Hulst I en II,Vennendreef en Intratuin op het oog om deze activiteiten te kunnen huisvesten. Voorwaarde is wel dat de bestaan de bedrijven op die terreinen geen nadeel ondervinden bij hun bedrijfsvoering. Venray verwacht dat de komst van leisureactivitei- ten bedrijventerreinen bovendien nieuwe impulsen kunnen geven. Deze ontwikkelingen op verou derde bedrijventerreinen, vooral waar sprake is van veel leegstand, kunnen volgens het college bij uitstek dienen als een soort vlieg wiel om de lastig te ontwikkelen locaties te revitaliseren. Venray gaat in 2011 stoppen met de vierwekelijkse huis- aan-huisinzameling van plas tic. Venray wil gaan investeren in nieuwe ondergrondse afval containers voor plastic. In de tweede helft van 2010 is met deze container proefgedraaid in Oostrum. Zodra de nieu we containers zijn geplaatst, wordt de huis-aan-huisinza- meling van plastic beëindigd. Dat is de uitkomst van het experiment dat in de tweede helft van 2010 heeft plaatsge vonden. Sinds juli 2009 wordt in Venray gescheiden plastic ingezameld in de Venrayse Inzamel Punten (VIP's) en de containers in de dor pen. Omdat het plastic afval onver- dicht in de containerruimte valt, zijn de kosten voor lediging van deze containers erg hoog. Vanaf juli 2010 is bij wijze van proef een perscontainer geplaatst in Oostrum. De ervaringen met deze perscontainer zijn zeer positief. Gelijktijdig is gestart met de vierwekelijkse huis-aan-huis- inzameling om zo een hogere opbrengst gescheiden plastic afval te realiseren. Wethouder Ike Bus- ser: "De proef met de container is inderdaad geslaagd en de inzet van deze perscontainers in heel Venray is op termijn goedkoper. De opbrengst van de vierweke- lijkse inzameling van plastic afval aan huis, blijft daarnaast bene den de verwachtingen. De extra opbrengst weegt daarnaast niet op tegen de kosten die voor de huis-aan-huisinzameling gemaakt worden." Met de aanschaf van veertien nieuwe perscontainers is een bedrag gemoeid van 400.000 euro. Op jaarbasis gaat de gemeen te 87.000 euro op de ledigingskos- ten besparen. Het college wil in 2011 overgegaan tot de vervan ging van de huidige ondergrondse afvalcontainers voor plastic. Voor De gemeenten Venray en Horst aan de Maas gaan de daginvulling voor kwets bare medeburgers voortaan per dorp of wijk inrichten. De twee gemeenten werken samen in een project dat de integratie van bewoners met een verstandelijke, psychische of lichamelijke handicap moet verbeteren. In Venray heeft de wijk Centrum-West de pri meur. "We hebben voor deze wijk gekozen omdat hier veel ouderen wonen", aldus wet houder Twan Jansen. Venray wil voorkomen dat kwetsbare mensen vereenzamen of juist problemen gaan veroor zaken omdat ze geen dagstruc tuur hebben. In dorpen en wijken wonen steeds meer mensen met een beperking, maar ze horen er toch niet echt bij. Ook het bestaande aanbod aan dagbeste ding werkt wel in wijk of dorp, maar staat toch te ver af van het dagelijkse leven in dorp of wijk. "Het gevolg is dat deze mensen hun dagbesteding missen of hun dagritme ontregeld raakt. We zoe ken naar een manier om dit col lectief op te lossen", zegt Jansen. De beide gemeenten willen dat veranderen door juist dagbe- steding samen met de dorps- en wijkbewoners op te zetten in het gemeenschapshuis of het wijkcentrum. Vrijwilligers helpen hun medebewoners om actief te worden en uit hun isolement te komen. Waar nodig staan professi onele hulpverleners klaar om hen te ondersteunen. Daarbij staan de vragen en de behoeften van de wijk en de bewoners centraal en niet het aanbod van de instellin gen. "Op die manier ontstaat niet alleen een levendige wijk, maar ook een betaalbare dagbestedings voorziening, die is gericht op mee doen en integratie", vat wethou der Twan Jansen samen. "We gaan uit van onze eigen kracht. Het project richt zich ook meer op de vraag dan zoals in het verleden het aanbod. Samen met wijken en zorginstanties kijken we wat de behoefte is bij de mensen en hoe we ze kunnen ondersteunen. Gaat het met deze pilots goed dan wil len we het project uitbreiden naar andere wijken en dorpen." De proef in Centrum-West (en in het dorp Grubbenvorst in de gemeente Horst aan de Maas) gaat twee jaar duren. De gemeenten stellen een projectleider/coach aan die de proef gaat begeleiden. In de begroting is 240.000 euro gereserveerd voor het project. Vervolg voorpagina De dorpsraad zou het volgens Peeters 'vanwege de binding wen selijk vinden' dat alle kinderen uit het dorp gezamenlijk naar één school buiten Heide zouden gaan, maar laat die keuze aan de ouders over. "Daar willen wij als dorpsraad absoluut geen druk op leggen, de ouders kiezen naar welke school hun kinderen gaan. In die keuze willen en kunnen we ook geen invloed uitoefenen. We willen geen tweespalt in het dorp creëren." VREDEPEEL In Vredepeel klinkt een heel ander geluid. Volgens dorpsraad secretaris Theo Kooter legt Vrede- peel zich nog niet definitief neer bij het sluiten van de basisschool in het dorp. "Er wordt naar alterna tieven gezocht, er is bijvoorbeeld overleg met het montessorion- derwijs. Het streven is duidelijk om de basisschool in Vredepeel te behouden, al dan niet onder een ander schoolbestuur." Maar of dat gaat lukken, is volgens Kooter momenteel nog niet duidelijk. "Een werkgroep is daar, in goed overleg met de ouders, momen teel druk mee bezig." Het steekt Theo Kooter dat het bestuur van SPOV ondanks alle kritiek, vast blijft houden aan de 50-leerlin- gennorm. "SPOV blijft haar eigen koers varen. Ook de gemeenteraad wil dat er soepel met de leerlin gennorm wordt omgegaan, maar dat standpunt legt SPOV gewoon naast zich neer. Ik zie de bui al hangen, want meerdere scholen komen straks onder de norm van vijftig leerlingen." de aanschaf wordt een krediet gevraagd aan de gemeenteraad. Omdat de aanschaf volgens een Europese aanbesteding zal plaats vinden, vergt dit een aantal maan den. Totdat de nieuwe containers geplaatst zijn, zal de vierwekelijk- se huis-aan-huisinzameling wor den voortgezet. De eerstvolgende inzameldatum in 2011 is op vrij dag 7 januari 2011. - Teak meubelen - Meubels op maat in alle houtsoorten www.sto Overvallen in kaart Sinds 1 november 2010 maakt de politie Limburg-Noord gebruik van een Google Maps-kaart, waar op overvallen op bedrijven en woningen in de regio Limburg Noord worden weergegeven. Deze kaart is nu samengevoegd met de overvallenkaarten van de korpsen Brabant Zuid-Oost, Midden- en West-Brabant en Zee land. De overvallenkaart, met daarop informatie over een over val en de locatie waar een over val is gepleegd, is te raadplegen via politie-lbn.hyves.nl en via www.politielimburgnoord.nl. Echtscheiding? Alimentatie? Omgang? Tel.: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) OAKLEY ZWEMBRILLEN OP STERKTE In de molen Sportlaan 10 Venray 047" 06-54914131 INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN A DVO C ATEN RUDY PROJECT SPFCIAAI O PT I F K

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3