Gemeente Venray Nationale naturalisatiedag in Odapark Openbare bekendmakingen Gemeente gaat minder strooien Energie besparen levert geld op Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2010 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden te wachten Elf'nieuwe Nederlanders'ontvingen op donderdag 15 december, de Koninkrijksdag, een optie besluit of koninklijk besluit uit handen van burgermeester Hans Gilissen. Na het afleggen van de verklaring van verbondenheid kregen zij de Nederlandse nationaliteit. Het was een feestelijke ceremonie in de sfeervolle omgeving van het Theehuis in het Odapark. De dansgroep Nazar voerde twee Turkse dansen op en de heer Pelzer vertelde over het ontstaan van het Odapark. In alle gemeenten in Nederland werd afgelopen donderdag de nationale naturalisatiedag gevierd. In Venray is ervoor gekozen om door hetjaar heen ook nog een paar keer de besluiten uit te reiken, zodat niemand lang hoeft Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verordeningen Vastgesteld Evenementenvergunning Verleend Omgevingsvergunningen Regulier Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen Ontwerp Verleend Ruimtelijke plannen Bestemmingsplan Bestemmingsplan Bestemmingsplan Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Besluiten Milieu-effectrapportage Aanmeldingsnotitie Rectificatie Ontheffing Stookverbod Verleend Energiezuinig Venray Westsingel 1, 5801 TT Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 51 ifl- Vanwege een tekort aan strooizout past de gemeente Venray haar strooibeleid aan. Inwoners wordt verzocht extra voorzichtig te zijn en de snelheid in het verkeer aan te passen. Op dit moment wordt er niet meer gestrooid bij de scholen en ook de specifieke fietsroutes richting de scholen worden niet meer gestrooid. Deze maatregel is genomen omdat de voorraad zout is geslonken en de scholen toch gesloten zijn in verband met de kerstvakantie. Meer informatie over de gladheidbestrijding, zoals bijvoorbeeld het strooischema, vindt u op www.venray.nl Direct naar Gladheidbestrijding. - Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Venray 2011. De gemeenteraad heeft deze verordening op 14 december vastgesteld. De verordening treedt op 1 januari 2011 in werking. U kunt de desbetreffende stukken van 24 december 2010 t/m 3 februari 2011 (zes weken) inzien. De burgemeester van Venray heeft vergunning verleend op: - 1 december 2010 voor het houden van winterevenement schaatsen, op het Schouw burgplein, van 10 december 2010 tot en met 2 januari 2011 telkens van 9.00 tot 23.00 uur. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijk te beperken. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken van 23 december tot en met 3 februari inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tot zes weken na de datum waarop vergunning is verleend een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd - Kienhout 33AYsselsteyn - bouwen (nr. 2010-0083, ontvangstdatum 6/12) - Meester Ruttenstraat 7 Wanssum - bouwen (nr. 2010-0084, ontvangstdatum 9/12) - Graafvan Schellaertstraat 32 Geijsteren - bouwen (nr. 2010-0085, ontvangstdatum 10/12) - Silene 8 Venray - bouwen (nr. 2010-0086, ontvangstdatum 12/12) - Matthiasstraat 3 Castenray - bouwen (nr. 2010-0087, ontvangstdatum 13/12) - Aan de Dril 15 Venray - bouwen (nr. 2010-0088, ontvangstdatum 14/12) - De Voorde 40 Oostrum - bouwen (nr. 2010-0089, ontvangstdatum 15/12). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze of bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben besloten vergunning te verlenen aan: - Marjolein 39 Venray - bouwen (nr. 2010-0046, verzenddatum 14/12) - Marjolein 37 Venray - bouwen (nr. 2010-0048, verzenddatum 14/12) - Nicolaashof 11 Venray - bouwen (nr. 2010-0054, verzenddatum 14/12) - Oirloseweg 7 Oirlo - slopen (nr. 2010-0065, verzenddatum 15/12) - Beukenlaan 21 Venray - slopen (nr. 2010-0071, verzenddatum 14/12) - Kastanjelaan 12Venray - slopen (nr. 2010-0078, verzenddatum 13/12). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift en het treffen van een voorlopige voorziening onder het kopje Evenementenvergunning. - Pottevenweg 14, Ysselsteyn - veranderen/vergroten van de woning fase 2 (nr. bal00433) - Timmermannsweg 103, Ysselsteyn - vergroten van de vleesvarkensstal met lucht- wassers fase 2 (nr. bal00434). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Sperwerstraat 15, Venray - bouwen van een woning (nr. bal00328). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 december 2010 t/m 3 februari 2011 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Veulenseweg 49a, Veulen - bouwen van een groepsaccommodatie (nr. bal00419). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 december 2010 t/m 3 februari 2011 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Timmermannsweg 128, Ysselsteyn - bouwen van een varkensstal en paarden/loods met tussenbouw fase 1 (nr. bal00394, verzenddatum 13/12) - Janslust 11, Heide - bouwen van ontvangstruimte op de natuurbegraafplaats fase 1 (nr. bal00390, verzenddatum 15/12). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift of het treffen van een voorlopige voorziening, onder het kopje Evenementenvergunning. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Helling 4 Wanssum (NL.IMR0.0984.BP10009). Het ontwerpplan voorziet in de vervangende nieuwbouw van een woning aan de Helling 4 te Wanssum. De bestaande woning zal in dit kader gesloopt worden. Het plangebied is gelegen in het buitengebied van het dorp Wanssum, op ongeveer 200 meter ten zuiden van de kern. U kunt de desbetreffende stukken van 24 december 2010 t/m3 februari 2011 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen In voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Vastgesteld wijzigingsplan Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van de vaststelling van het wijzigingsplan: - Aan de Dril 2 Venray. Het wijzigingsplan wijzigt ter plaatse het vigerende bestemmingsplan 'Venray'. De binnenplanse wijzigingsbevoegdheid in bestemmingsplan 'Venray' voor het opnemen van een nieuw bouwvlak binnen de bestemming 'Woondoeleinden W' wordt toegepast. Binnen dit bouwvlak mag één vrijstaande woning worden gerealiseerd. U kunt de desbetreffende stukken van 24 december 2010 tot en met 3 februari 2011 (zes weken) inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. U kunt tijdens de inzagetermijn een beroepschrift indienen tegen het wijzigingsplan en een eventuele aanwijzing bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) indien: - u een belanghebbende bent die tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht; - u een belanghebbende bent die niet eerder een zienswijze heeft ingediend en redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen; - u een belanghebbende bent en er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Vastgesteld Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het, door de gemeenteraad op 14 december 2010 vastgestelde bestemmingsplan: - Horsterweg 70b Castenray (NL.IMR0.0984.BP09022-va01). Het plan voorziet in de mogelijkheid om een vrijstaande woning aan de Horsterweg 70b in Castenray te realiseren. Het is ongewijzigd vastgesteld ten opzichte van het ontwerpplan. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 24 december 2010 tot en met 3 februari 2011 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde bestemmingsplan en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Geldende bestemmingsplannen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het vastgestelde bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn een beroepschrift indienen tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). Kijk voor meer informatie over het indienen van een beroepschrift en het treffen van een voorlopige voorziening, onder het kopje Vastgesteld Wijzigingsplan hierboven. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Roffert 21 Castenray - een veranderingsvergunning te verlenen aan V-snaar Projecten b.v., Timmermannsweg 26a te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (MM100072) - Blakterweg 5b Oirlo - een veranderingsvergunning te verlenen aan A.H.P.W. de Bruijn, Horsterweg 7 te Leunen vooreen pluimvee- en schapenhouderij (MM100055) - Twistweg len2 Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Botden, Twistweg 1 te Vredepeel voor een vleesvarkenshouderij, akkerbouw-, groente-, en bloembollenteeltbedrijf. Tevens wordt een ontheffing ingevolge het Lozingenbesluit Bodembescherming aangevraagd voor het diffuus uitrijden van spoelwater afkomstig van het wassen en spoelen van bloembollen (MM090060). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 decembert/m 3 februari 2011 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Teeuwenhofweg 21 Leunen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van P.M.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leunen vooreen champignonkwekerij (Milinl0020) (verzoek vergunninghouder) - Veulensewaterweg 23 Veulen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.A.H.A. Classens, Veulensewaterweg 23 te Veulen voor een fokzeugen- vleesvarkens- en kalkoenenhouderij. Deze intrekking is t.b.v. de inrichting op de locatie Veulensewaterweg 7 teVeulen (Milinl0019) (verzoekvergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 24 decembert/m 3 februari 2011 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Puttenweg 70 Ysselsteyn - Mts. Smits-Stiphout, Puttenweg 70 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden van een legkippenhouderij (Inkl005060). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaaktot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 24 decembert/m 3 februari 2011 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. In de Peel en Maas van 9 december2010 stond onderstaande Een beoordeling van de aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Scheiweg 7en9 Leunen - A.E.T. Claessens, Scheiweg 7 te Leunen, voor het uitbreiden van een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (Inkl003981). Dit moet zijn: - Scheiweg 7en9 Leunen - Michelshof BV, Scheiweg 7 te Leunen, voor het uitbreiden van een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (Inkl003981). Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voorhet verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Steegse Peelweg 44 Leunen - verleend aan dhr. J.M. van Maarschalkerwaard - Kempkensberg 32 Ysselsteyn - verleend aan Mts. Claessens-Louwers. Aan de ontheffing zijn voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 24 decembert/m 3 februari 2011 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. 23 december 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray De aardgas- en elektriciteits prijzen stijgen flink door een stijging van de olieprijs. Dat betekent hogere vaste lasten. Daarom is het de moeite waard om te bekijken hoe u de energiekosten zo laag mogelijk kunt houden. Bijvoorbeeld door energiebesparing. We gebruiken allemaal energie in huis; om te verwarmen, te verlichten en voor allerlei bezig heden die stroom nodig hebben. Met iets meer aandacht voor hóe u energie gebruikt, kunt u makkelijk voorkomen dat u onnodig veel euro's verspilt aan een hoge energierekening. Energie besparen kan op twee manieren: door uw gedrag aan te passen en met aan passingen aan uw eigen woning. Energiezuinig Venray De gemeente Venray en het bedrij vennetwerk 'Energiezuinig Venray' bieden u energiebesparende tips en aantrekkelijke aanbiedingen om uw woning te voorzien van energiebesparende artikelen en maatregelen. Kijk voor de actuele acties van het bedrijvennetwerk op www.venray.nl en klik rechts op de banner'Energiezuinig Venray'. t/m 2januari 2011 - Venray on ice, Schouwburgplein Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 51 adv.indd 18 22-12-2010 16:46:57

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18