van der Putt Grote veranderingen op komst bij brandweer Roojse Huus draait 100 uur voor stichting Calebas Actie Amnesty Venray bevriest grondprijzen Ingrijpende maatregelen BiblioNu Gratis ijsbaankaartjes voor jeugd met een Rabo Jongerenrekening. Miftj Gunhoek - Advocaten ook voor üw tuin Hebt u juridisch advies nodig in een bouw- of milieuzaak? Wilt u uw echtscheiding goed geregeld hebben? Wilt u een contract laten toetsen? Of hebt u rechtsbijstand nodig in een strafzaak? Wij zijn u graag van dienst. Iedere advocaat van ons kantoor legt zich op een of enkele rechtsgebieden toe. Hierdoor kunnen wij u steeds op timale aandacht en deskundigheid garanderen! Het eerste gesprek is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Jacobs mr. Verkuijlen Bestuur en directie van de Stichting BiblioNu hebben als gevolg van een verlaging van de gemeentelijke subsi dies in 2011 enkele ingrij pende maatregelen moeten nemen. De vestigingen in de kleine kernen blijven welis waar gehandhaafd, maar de dienstverlening wordt beperk ter. Ook zijn enkele functies opgeheven. Met deze maatre gelen streeft BiblioNu ernaar de basisdienstverlening in de hoofdvestigingen in Grub- benvorst, Horst en Venray op een acceptabel peil te hand haven zonder de tarieven de komende twee jaar extra te verhogen. In de gemeente Horst aan de Maas wordt de subsidie in 2011 met 5% verlaagd. In de gemeente Venray is dat 10%. Het sluiten van de vestigingen in de kleine kernen van Horst aan de Maas en Venray is nog niet aan de orde. Het bestuur en de directie van BiblioNu heb ben in de afgelopen periode over leg gevoerd met de gemeenten Horst aan de Maas en Venray en Dynamiek Scholengroep over de aanpassing van de dienstverlening in de kleine kernen. Het overleg is in een positieve sfeer verlopen. De gemeente Horst aan de Maas en Dynamiek stellen BiblioNu financieel in staat de dienstverle ning voor de jeugd (tot 13 jaar) met enige aanpassingen voort te zetten. Daarbij wordt niet meer geïnvesteerd in de collectie. De dienstverlening voor vol wassenen en ouderen wordt afgebouwd. In de vestiging in Blitterswijck gebeurt dit al per 1 januari 2011. In de loop van 2011 wordt het concept schoolbiblio- theekwerk verder uitgewerkt in goede samenwerking met Dyna miek Scholengroep en de beiden gemeenten. Vanwege de construc tieve oplossing voor de vestigin gen in de kleine kernen, heeft het bestuur van BiblioNu het bezwaar schrift tegen de 5% bezuinigingen in de gemeente Horst aan de Maas ingetrokken. Aangezien de verla ging van de subsidie in gemeente Venray forser is, moet met name in Venray ook op personeelskosten worden bezuinigd. Het bestuur en de directie hebben gekozen voor een afslanking van specialistische functies en leidinggevende taken. Met deze maatregelen worden vol gens BiblioNu de gevolgen voor de basisdienstverlening, zijnde het uitlenen van media, het verlenen van informatie en advies en de leesbevordering, tot een minimum beperkt. De collectie blijft op het peil van de normen gehandhaafd. BiblioNu kan als gevolg van de bezuinigingen wel minder inzet ten op innovatie en bijzondere projecten. Op langere termijn zal hier nieuw budget voor gevonden moeten worden. Ook de activitei ten in het kader van ontmoeting en debat, zoals lezingen en expo sities, zullen hierdoor afnemen. BiblioNu streeft ernaar met deze maatregelen de komende twee jaar extra tariefsverhogingen te voorkomen. Het bestuur vindt het belangrijk dat de bibliotheek een laagdrempelige voorziening blijft. Polen aangehouden De politie heeft zaterdagavond twee Poolse mannen van 40 en 26 jaar aangehouden nadat ze ervandoor waren gegaan na een ongeluk op de Molenhofweg in Leunen. Daarbij belandde de auto in een greppel, met de voorkant in een heg. Enkele getuigen gaven de politie het signalement door, waarna agenten het duo aantrof fen op de Laagriebroekseweg. De 40-jarige had de auto bestuurd en was onder invloed van alcohol. Uit onderzoek bleek dat zijn rijbewijs al was ingevorderd. PEEL EN MAAS Minder kazernes, kleinere bluswagens en meer aandacht voorkomen btand De brandweer in Noord Limburg gaat zich steeds meer richten op het voorkomen van brand en het verhogen van de brandveiligheid. In de Visie Brandweerzorg 2011 2015 komt de Veiligheidsregio Limburg-Noord met een nieuw bedrijfsmodel voor de brand weer, volgens de landelijke visie 'de brandweer over mor gen'. Uit onderzoek blijkt dat de huidige brandweer, zowel landelijk als ook in deze regio, onvoldoende aansluit op maat schappelijke ontwikkelingen en toekomstbeelden. Tot nu toe richtte de brandweer zich vooral op het bestrijden van incidenten. Deze werkwijze zorg de ervoor dat de kosten alsmaar stijgen, terwijl het resultaat nihil is. Immers het aantal branden daalt niet, het aantal gewonden en doden bij brand evenmin en het- schadebedrag neemt zelfs jaarlijks toe. In het nieuwe bedrijfsmodel richt de brandweer zich vooral op het verkleinen van de kans dat er brand ontstaat. Burgers, instellingen en bedrij ven moeten zich meer bewust wor den van hun eigen verantwoorde lijkheid. Ze kunnen zelf meer doen voor hun veiligheid en daardoor risico's verkleinen. Als over enkele jaren een hogere brandveiligheid is bereikt, kan de brandweer zich ook latere opkomsttijden permit teren. In het landelijk gebied zal de opkomsttijd vijftien minuten zijn, in de steden tien minuten. Bij het uitrukken gaat de brandweer vaker snelle interventievoertuigen inzetten, die door twee brand weermensen worden bemand. Uit proeven blijkt dat inzet van deze voertuigen in 80 procent van de incidenten meer dan voldoende is. Voor het grootschalig optreden kan het aantal brandweercompag nieën in deze regio worden terug gebracht van twee naar een. Het aantal grote tankautospuiten kan naar verwachting met tien wagens worden verminderd. Nieuw is ook het vormen van teams van specialisten, die wor den 'ingevlogen' bij incidenten. Dit gebeurt bijvoorbeeld al met de inzet van de EOD bij de vondst van explosieven. Het brandweer personeel krijgt in de nieuwe visie andere taken. De verschuiving van incidentbestrijding naar risico beheersing vraagt andere kennis, kunde en attitude van brandweer mensen. Door de inzet van snelle interventievoertuigen zijn er min der vrijwilligers nodig. Terwijl er nieuwe vrijwilligers gevonden moeten worden voor het vergro ten van de brandveiligheid. Bij voorbeeld mensen die vreemde talen spreken en lessen en infor matieavonden kunnen verzorgen. Door de ruimere normen en andere werkwijze overlappen de inzetgebieden van de brandweer posten elkaar. Dit leidt tot een samenvoeging of sluiting van pos ten. In Noord- en Midden-Limburg zullen voor 2015 acht kleinere kazernes verdwijnen. De namen van Baarlo, Maasbree en Roggel zijn al genoemd. Het besluit wordt door de gemeenten zelf genomen. De gemeente Venray beschikt over één kazerne, aan de Acaciastraat op bedrijventerrein De Brier. De brandweerpost van de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum staat in Meerlo, op het grondgebied van Horst aan de Maas. De nieuwe opzet leidt in de eerste jaren nog niet tot een kos tenbesparing, omdat extra uit gaven nodig zijn om de organi satiewijzigingen door te voeren. Het verwachte effect van de visie Brandweerzorg 2011-2015 is dat de kwaliteit van de brandweer zorg toeneemt en dat het aantal branden en incidenten afneemt. Het algemeen bestuur van de Veiligheidsregio Limburg-Noord neemt begin 2011 een definitief besluit, nadat eerst alle betrokken gemeenteraden hun mening over de visie hebben gegeven. Op zondag 19 december staat een stand van Amnesty Ven ray in het winkelcentrum van Venray. Bij deze stand kunnen belangstellenden een petitie ondertekenen waarin Amne sty International de autoritei ten van Myanmar (voormalig Birma) oproept tot vrijlating van de 38-jarige Su Su Nway. Ook kunnen belangstellenden in de stand kaarsen kopen met als motto Ergens is er iemand die aan me denkt. Su Su Nway werd onder meer schuldig bevonden aan landverraad en aan het "ver storen van de openbare rust". Ze kreeg 8,5 jaar cel en zit nu in de Hkamti-gevangenis, 1.900 kilo meter van de hoofdstad Yangon, waar haar familie woont. Amnesty International beschouwt haar als gewetensgevangene en roept de autoriteiten op om Su Su Nway en alle andere gewetensgevan genen onmiddellijk vrij te laten. Voorafgaand aan haar vrijlating roept Amnesty de autoriteiten van Myanmar op om haar over te bren gen naar een gevangenis dicht bij haar familie en familiebezoek toe te staan, haar toegang te geven tot een advocaat van haar eigen keuze en haar te vrijwaren van marteling of mishandeling. Op www.amnesty.nl/kaars kun nen belangstellenden meer infor matie vinden over Su Su Nway en de mensenrechtensituatie in Myanmar. Ook kunnen belangstel lenden op de site tot 15 januari 2011 de petitie ondertekenen, die aan de minister van Buitenlandse Zaken van Myanmar aangebo den gaat worden en waarin hem om vrijlating van Su Su Nway gevraagd wordt. Voor deze en andere acties die Amnesty Inter- national continue wereldwijd voert, is veel geld nodig. Daarom houdt Amnesty jaarlijks een col lecte, die dit jaar op touw wordt gezet van 6 tot en met 12 februari 2011. Hiervoor wordt nog gezocht naar collectanten die bereid zijn een uurtje te collecteren. Aan melden kan bij collectecoördi nator Karin van Broekhoven via telefoon 06-48828104 of e-mail kvbroekhoven@tiscali.nl. bekeek mm site- www.gunlio ek.nl Venrtty De Hoveniers Het college van Burgemees ter en Wethouders heeft beslo ten om de grondprijzen voor Venray niet te verhogen per 1 januari 2011. Een uitzondering is gemaakt voor Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren. In die dorpen vindt wel een verhoging plaats omdat daar de grondprijzen nog lager zijn dan in de rest van Venray. De grond- prijzen gelden in ieder geval tot 1 april 2011. De gemeenteraad behandelt de nota grondbeleid in maart 2011, waar het grondprijs- beleid een onderdeel van is. In die nota wordt onder andere de vraag beantwoord of er grondprijsdiffe rentiatie wordt toegepast tussen de gronden in de Venrayse kern en (enkele) kerkdorpen. Tot die tijd ziet het college geen reden om de grondprijzen aan te passen. Mishandeling In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee Venraynaren van 19 en 20 jaar oud op de par keerplaats van discotheek de Matrixx in Nijmegen mishan deld. De mannen raakten zwaar gewond. De slachtoffers en de daders kregen in de discotheek ruzie. Beide partijen werden ver volgens gescheiden van elkaar en na elkaar uit de discotheek gezet. Op de parkeerplaats troffen zij elkaar echter weer en werden de twee mannen uit Venray ernstig mishandeld. Beiden zijn naar het ziekenhuis gegaan. De politie is op zoek naar getuigen die iets van de mishandeling hebben gezien. 't Roojse Huus staat dit jaar op het Henseniusplein in Ven- ray. Van 15 december t/m 19 december draaien de dj's Nico Broers, Mario Kremers, Paul Verhoeven en André van der Heijden van Omroep Venray 100 uur non-stop voor het goede doel. Dit jaar is de keuze gevallen op Stichting Calebas. De Stichting Calebas onder steunt het ontwikkelingswerk in de regio van Bolgatanga in het noordoosten van Ghana. Calebas is in 2007 opgericht met als doel de activiteiten van ontwikkelings werker Wiljo Fleurkens uit Veulen te ondersteunen. Na het overlijden van Fleurkens in 2008 heeft de stichting Calebas haar doelstellin gen bijgesteld en ondersteunt nu de stichting Kalabash in de regio Bolgatanga, een van de armste regio's in Ghana. Met name met het ondersteunen van scholen, klinieken en het boren van water putten. Kijk op www.stichting- calebas.nl voor meer informatie. Jan Fleurkens, ambassadeur van stichting Calebas, is tijdens 't Rooj- se Huus in Ghana en hij zal tijdens de uitzending vertellen over het ontwikkelingswerk waar de stich ting mee bezig is. Zijn avontuur is ook te volgen op de website van 't Roojse Huus. Gedurende de tijd dat de dj's in 't Roojse Huus zitten, ontvangen zij vele gasten en diverse artiesten. Onder meer Joyce van den Ham, Stef Claessens (Popstars), Kelly Agterberg, Martin Hurkens, (winnaar Holland's Got Talent) en Geert Pelzer brengen een bezoek aan de dj's. Maar ook de Popgroep VET, Mamma Joey's, Daimy Lucassen (Popstars), Nub- cake, The Imagamineers Anne- lie Reijnders (Voice of Holland), Rooy2u en Ron van den Beuken komen naar 't 'Huus'. Mensen die deze actie willen ondersteunen, zijn van harte uitgenodigd om tus sen 15 en 19 december naar het Henseniusplein te komen, waar ze tegen betaling een verzoekje kun nen aanvragen. Woensdag om 12.00 uur ging de actie voor het goede doel van Vl.n.r. Paul Verhoeven, Mario Kremers, Nico Broers en André van der Heijden. start. De opening van de tweede editie van 't Roojse Huus werd gedaan door de ouders van Wiljo Fleurkens. Samen schaatsen. Dat is het idee Rabobank. Een bank met ideeën. www.rabobank.nl/venray Rabobank Donderdag 16 december 2010 - Pagina 5 Rabobank Venray is hoofdsponsor van de ijsbaan in Venray. Daar laten we de jeugd graag van meegenieten. Vanaf maandag 20 december liggen, op ons kantoor in Venray, honderd gratis vrijkaartjes klaar voor jongeren in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar met een Rabo Jongerenrekening. Op Op!

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5