Gemeente Venray Westsingel weer helemaal open voor verkeer Burgemeester in actie voor Burgernet Hinder door verhuizing gemeente Architectuurprijs Venray 2011 Kijk ook op www.venray.nl Adverteren in Wmo-krant Afvalkalender 2011 in nieuwe gemeentegids PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Venraynaren die zich willen aanmelden voor Burgernet kunnen zich komende koopzondag, 19 december, bij burgemeester Hans Gilissen opgeven. De burgemeester bemant van 14.00 tot 16.00 uur de Burgernetstand in het Hl centrum van Venray. Burgemeester Gilissen is in de regio de voortrekker van Burgernet, het telefonisch netwerk waarin burgers, politie en gemeente samenwerken om snel criminelen en vermisten op te sporen. Meer weten over Burgernet? Ga naar www.burgernet.nl Brandweertips Veilig het nieuwe jaar in Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 50 - - De verhuizing van de gemeente naar het oude gebouw van de Gildeopleidingen is in volle gang en daar heeft u mogelijk hinder van. Bijvoorbeeld tijdens de verhuizing van de telefooncentrale op 17 december; die start om 14.00 uur en duurt enkele uren. De gemeente is dan telefonisch niet bereikbaar op het gebruikelijke nummer. Tijdens die uren kunt u de gemeente bereiken op 06-11640804, indien nodig. Vanaf 20 december kunt u voor alle gemeentelijke diensten terecht in het tijdelijke gemeentehuis aan Westsingel 1. Het gemeentehuis aan de Raad huisstraat wordt dan grondig gerenoveerd. De hoofdrijbaan van de gehele Westsingel wordt op vrijdag 17 december weer opengesteld voor verkeer. De belangrijkste verbeteringen betreffen de aanleg van een tweetal rotondes en de aanleg van vrij liggende fietspaden. Met de openstelling is de reconstructie bijna afgerond. Helaas zijn door de vroeg invallende winter niet alle werkzaamheden afge rond. Het straatwerk aan de parallelweg tussen de Langstraat en de Kemp- weg is nog niet helemaal klaar. Zodra het weer het toelaat wordt dit afge werkt. Dit heeft geen consequenties voor het doorgaand verkeer. Toplaag Daarnaast moeten we komend voorjaar nog één dag asfalteren. Door de vroege winter is de toplaag van de asfaltverharding niet aangebracht, omdat die erg temperatuurgevoelig is. Wanneer de toplaag wordt aangebracht, moet de Westsingel nog een dag afgesloten worden. Zodra bekend is wan neer dit gebeurt, leest u dit op de gemeentepagina. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. De afgelopen week is er hard aan de Westsingel gewerkt, zodat deze op vrijdag 17 december open kan voor verkeer. Op de achtergrond het tijdelijk gemeentehuis. Het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) van de gemeente Venray organiseert weer de Architectuurprijs Venray. Als inwoner van Venray kunt u nu zelf één bijzonder gebouw of project aan melden, waarvan u vindt dat dit de winnaar moet worden van de Architectuurprijs Venray van 2011. Aan de vorige Architectuurprijs namen hoofdzakelijk oudere gebouwen deel. Dit jaar wil het ARK als het ware met een schone lei beginnen. Daarom is een voorwaarde voor deelname dat het gebouw in de loop van 2010 is gerealiseerd. De prijs is, naast alle eer en publiciteit, een fraaie plaquette die de eigenaar van het winnende gebouw aan de gevel of binnen ergens kan aanbrengen. Aanmelden U kunt het aanmeldformulier hieronder invullen of op www.venray.nl down loaden (klikopWonen, Leven &Zorg AanmeldformulierArchitectuurprijs). Inleveren kan tot 31 januari 2011 bij de gemeente Venray, t.a.v. de heer Danny Danckaert. Natuurlijk kunt u foto's bijsluiten. Deelnemers maken ook kans op een leuke prijs. Servaashof De allereerste Architectuurprijs Venray werd in april van dit jaar uitgereikt. Winnaar was GGZ Noord- en Midden-Limburg met het project nieuwbouw én renovatie van Servaashof. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoon (0478) 52 33 33. Aanmeldformulier Architectuurprijs Venray 2011 Uw gegevens Naam Adres Postcode Woonplaats E-mail Telefoon Uw nominatie Projectomschrijving Locatie en/of adres Opdrachtgever (indien bekend) Architect (indien bekend) Motivatie De brandweer geeft u brandveilige tips voor de feestdagen: - Koop een boom die niet te groot is voor uw kamer. - Houd vluchtwegen vrij en zorg voor voldoende en veilige loopruimte. - Een boom in een met water gevulde speciale standaard of in een emmer met nat zand is veel veiliger dan een boom die niet bevochtigd wordt. - Gebruikgeen kerstverlichting met beschadigde bedrading. - Moeilijk brandbaar versieringsmateriaal beperkt de kans op brand. - Doe de kerstverlichting uit (stekker uit het stopcontact) als u van huis gaat of naar bed - Wilt u echt veilig zijn, koop dan een moeilijk brandbare (kunststof) boom. - Houd stoffering, versiering en (feest)kleding op veilige afstand van warmtebronnen. - Wees voorzichtig met kaarsen en waxinelichtjes. Zorg voor een stevige houder en zet kaarsen op een vlakke ondergrond. - Laat kinderen en huisdieren nooit alleen in een ruimte met brandende kaarsen, ook niet voor een paar minuten. In maart 2011 wordt de nieuwe Wmo-krant van Venray huis- aan-huis bezorgd. De firma ETT Media uit Groningen verkoopt momenteel advertentieruimte voor deze Wmo-krant. De acqui siteurs kunnen zich legitimeren met een aanbevelingsbrief van het college van Burgemeester en Wethouders van Venray. Durf hier gerust om te vragen. In de Wmo-krant komt informatie over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en wat Venray doet om de Wmo op een goede manier uit te voeren. De Wmo raakt iedereen die minder goed kan meedoen in de maat schappij. Ondanks dat de Wmo bijna vierjaar bestaat, is dat nog onvoldoende bekend. Daarom maakt de gemeente Venray de Wmo-krant. De nieuwe gemeentegids 2011 wordt sinds maandag huis aan huis verspreid. Voor het eerst is de afvalkalender opgenomen in de gemeentegids. Hierop staat wanneer in welke straat de afvalbakken en het grof vuil worden opgehaald. U kunt de afvalkalender makkelijk uit de gids scheuren en ergens in huis ophangen. Ook staan in de gids de winnende foto's van de fotowedstrijd die de gemeente afgelopen zomer organiseerde. Vorige week dinsdag ontvingen de prijswinnaars uit handen van burgemeester Hans Gilissen een waarde bon, hun eigen foto - uitvergroot en ingelijst - en een bos bloemen. De eerste prijs was voor Willem Eickmans, de tweede prijs voor Toon Dinghs en de derde prijs voor Lindy Bouten. Het thema van de fotowedstrijd was 'Venray, stad en dorpen'. Foto links: v.l.n.r. Lindy Bouten, Toon Dinghs, Willem Eickmans en Hans Gilissen week 50 adv 01.indd 17 15-12-2010 16:43:02

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17