DECEMBER ACTIE Klankbordgroep WMO Venray Gratis 'bakkie spits' bij Veolia Adecco loopt voor jongereneducatie Spectaculaire opening Venray on Ice Startschot bouw bestralingscentrum Odapark in teken foto's Gemeente: voldoende strooizout HAIRSTUDIO Bij aankoop van 2-heren pantalons t.w.v. "Haar" X-MAS surprise MA Gun hoek ook voor üw tuin Actie t/m 19-12 ^AWI#IaV IUIa#*Ia met stijl en/karakter PEEL EN MAAS De WMO (Wet op de Maat schappelijke Ondersteuning) moet voorzien in hulpmidde len voor personen die daar voor in aanmerking komen. Wat zijn deze hulpmiddelen en wanneer komt men voor een voorziening in aanmerking? Heel ruim opgevat is dat alles wat een burger nodig heeft om te kunnen meedraaien in de maatschappij, te kunnen deelne men aan activiteiten die er in de gemeente zijn, zoals deelname in sportclub, vrijetijdsbesteding, bezoek aan openbare gelegenhe den met name de bibliotheek, het ziekenhuis, gemeentehuis, zwem bad, de toegang tot winkels, het gemeenschapshuis en dergelijke. De gemeente neemt een centrale plaats in binnen dit geheel. Zij dient op alle leefgebieden voor zieningen aan te bieden, zodat iedere burger kan meedoen. Om zo gericht en efficiënt mogelijk te werk te kunnen gaan is het voor de gemeente van belang geïnfor meerd te zijn en worden door haar burgers. Daartoe is de WMO klankbordgroep in het leven geroepen. Deze klankbordgroep is samen gesteld uit vertegenwoordigers van alle geledingen binnen de Venrayse samenleving. De leden van de klankbordgroep zijn Elly Keijsers en Joop Linders (namens de wijkraden), Jeanne Hendrix (namens de verstandelijk gehan dicapten), Max van de Langenberg (namens de gehandicapten), Wim Classens en Wil Weijers (namens de dorpsraden), Wim Vennekens en Jan van den Brekel (namens de ouderenorganisaties), Amira Luydens (namens de kerkelijke organisaties), Anne Sophie Hoede- maekers (namens de vrouwenor ganisaties), Miep Kusters namens Eva), Joke Philipson en Wim Broers (namens de sociale minima), Cor Rutten en Emmy Sijbers (namens de GGZ cliënten), Thea Groenen namens de vrijwilligersorganisa ties), Erdogan Cadirci (namens de allochtonen). De klankbordgroep adviseert de gemeente gevraagd en onge vraagd over het beleid en de uit voering van de wet WMO met betrekking tot huisvesting, ver voer, vrijetijdsbesteding bereik baarheid openbare gebouwen, gezondheidszorg voorzieningen, enzovoorts. De vertegenwoordi gers verzamelen opmerkingen die zij opvangen vanuit hun res pectievelijke achterban. Zij lossen geconstateerde knelpunten niet zelf op maar signaleren naar de gemeente, en adviseren hoe knel punten het beste kunnen worden opgelost. Vanwege het omvang rijke werkterrein zijn er binnen de klankbordgroep werkgroepen actief. Deze werkgroepen bestaan uit enkele klankbordgroepsleden aangevuld door mensen uit rele vante achterban. Mensen, die van de voorziening gebruik maken, worden hierbij opgeroepen hun ervaringen met de WMO-voorzie- ningen, positief zowel als negatief, met de klankbordgroep te delen. Dit kan via een formulier dat te vinden is op www.WmoVenray.nl, in het gemeentehuis, in de biblio theek, in De Kemphaan of via e mail jeanne.hendrix@home.nl of elly.keijsers@hetnet.nl. Informa tie die hier wordt verkregen ver werkt de klankbordgroep in haar adviezen aan de gemeente. Veolia Transport Limburg startte vorige week een actie om de reizigers met extra ple zier te laten (trein)reizen met Veolia. Op het traject Venlo - Nijmegen is het in de spits recent erg druk geweest. Veo lia heeft extra maatregelen genomen om deze drukte op te vangen. Om het ongemak dat heeft plaatsgevonden te 'vergoeden', heeft Veolia een gratis 'bakkie spits' in het ver schiet voor alle reizigers in de spits. Met een team van 'koffiedragers' wordt er op de stations, wisselend per ochtend, koffie uitgedeeld in apart hiervoor gemaakte beker- tjes. Dit team is te herkennen aan de uitingen die ze op de rugzak en als vlaggetje dragen. De reizi gers kunnen allemaal bij dit team terecht voor een lekker (gratis) kopje koffie gedurende diverse dagen. De actie met de gratis koffie (Bakkie Spits) vindt plaats in de periode van maandag 29 november tot en met vrijdag 10 december van 07.00 tot 09.00 uur afwisselend op de stations Venray, Vierlingsbeek, Boxmeer, Cuijk en Mook. Naast deze actie heeft Veo lia Transport Limburg inmiddels vanaf begin november gezorgd voor extra treinen, waardoor de reiziger met meer gemak gebruik kan maken van de Maaslijn (traject Roermond - Nijmegen). Kort voor de feestdagen, op 15 december, gaat de Adecco- vestiging aan de Schoolstraat op de loop. Het team van Adecco Venray, leverancier van HR-diensten, heeft klan ten en krachten uitgedaagd om samen vijf kilometer af te leggen voor het goede doel. In een rustig tempo dat iedereen aankan. Het startsein klinkt om 17.00 uur. De opmerkelijke actie is onder deel van een landelijke mani festatie. Op alle Nederlandse Adecco-vestigingen, meer dan 150, verzamelen zich op het zelfde tijdstip klanten, krachten en medewerkers om lopend een parcours van vijf kilometer af te leggen. Voor elke individuele vijf Opening bijgebouw Mariakapel Burgemeester Hans Gilissen van de gemeente Venray, burge meester Karel van Soest van de gemeente Boxmeer en directeur Kerkhofs van Streekimpuls Land van Cuijk verrichtten zaterdag 11 december om 16.00 uur de fees telijke opening van het nieuwe bijgebouw bij de Mariakapel in Holthees. In maart werd begon nen met de werkzaamheden bij de Mariakapel. De nieuwbouw is gerealiseerd door de inzet van uitsluitend lokale bedrijven en enorm veel vrijwilligers, die meer dan 2000 uur hebben gewerkt aan de nieuwbouw. kilometer trekt de internationale Adecco-organisatie in het kader van Win4Youth vijf dollar uit de portemonnee. Het bijeengelopen geld wordt bestemd voor edu catieve projecten in India, Haïti, Spanje, Frankrijk, Chili en de VS. Eind december wordt de wereldwijde Adecco-actie afge sloten en zal bekend worden gemaakt welk totaalbedrag mede werkers en klanten met hun geza menlijke loopinspanningen heb ben gerealiseerd. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 13 december weer open. Het café is een maandelijkse infor mele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulp verleners en andere belangstellen den elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om erva ringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is Het verwerken van ver lies door Dementie. Gastspreker is Mw. H. Zuiderveld, psycholoog en systeemtherapeut Vincent van Gogh. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Het programma duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Geeste lijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Vrijdagavond start schaatsfestijn Het is de stichting Ven- ray Events wederom gelukt, met de steun van Rabobank en gemeente Venray, om het schaatsfeest Venray on Ice door te laten gaan. Het bestuur van de stichting (Joop Goos- sens, Tom Smits en René Duij- kers) heeft in vier weken tijd, in deze mindere economische tijden, het bijna onmogelijke toch voor elkaar gekregen. Het evenement Venray on Ice gaat vrijdagavond 10 decem ber om 20.00 uur van start met optredens van artiesten en een compleet feestteam in de Après Schetshut. De toegang is voor iedereen gratis. Na de opening van de ijsbaan is het schaatsen uitslui tend vrijdagavond voor iedereen gratis. Tevens zal de stichting die avond twee passe-partouts verlo ten onder het publiek. OPA EN OMA Nieuw is het zogeheten opa en oma schaatsen, elke zondagmor gen. Venray on Ice heeft namelijk schaatshulpen in de vorm van zeehonden aangeschaft waarmee zelfs opa en oma met de klein kinderen zich op het ijs durven te wagen. Tevens zijn deze zee honden uitermate geschikt voor het leren glijden over het ijs voor kleine kinderen en/of ouders die schaatsen willen leren. Zondag middag 12 december is er van 14.00 tot 22.00 uur het 'Limburg se artiesten fieest', in de Après Schetshut, met diverse lokale (carnavals)artiesten en als special acts: de Toddezek en Beppie Kraft. De toegang in de Après Schetshut is ook nu weer gratis. Vrijdag 17 december vanaf 20.30 uur is Pentagon On Ice gepland. Deze Pentagon-reünie mag je als echte discoganger niet missen. Oude tijden herleven met discomuziek uit de jaren '70, '80 en '90. De Pentagon-reünie vindt plaats in de Après Schetshut. Kaar ten kosten in de voorverkoop drie In de afgelopen week werd de ijsbaan op het Schouwburgplein in razend tempo aangelegd. euro. Aan de kassa vijf euro. Op woensdag 29 december is het als vanouds Poker on Ice. Ben je pokeraar en denk je dat je ieder een kan verslaan?, dan mag je het komen bewijzen. De pokeravond vindt naar alle waarschijnlijkheid plaats in de Après Schetshut of in de foyer van de schouwburg. Kaarten kosten tien euro. Alle kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij de Après Schetshut en het VVV- kantoor Venray. Voor meer informatie kijk op www.venray-on-ice.nl. Radiotherapie in VieCuri Venlo De bouw van het bestralings centrum bij VieCuri is van start gegaan. Dit centrum wordt een dependance van Maastro-cli- nic, het huidige bestralings centrum voor Zuid- en Midden Limburg te Maastricht. VieCuri zet met het bestralingscentrum in Venlo de volgende stap om de beste zorg naar zijn patiën ten toe te brengen. Dichtbij, laagdrempelig en op maat. "We kiezen er bewust voor om onze topmedische zorg zo dicht mogelijk bij de patiënten aan te bieden", legt bestuursvoorzitter Max Visser uit. Met het nieuw te bouwen bestralingsinstituut in Venlo speelt VieCuri ook in op de ontwikkeling dat steeds meer men sen kanker krijgen. "Doordat we gemiddeld steeds ouder worden, hebben we een grotere kans om een tumor te krijgen. Deze radio therapeutische voorziening is dan ook een belangrijke toegevoegde waarde voor een grote groep patiënten." Het bestralingscentrum wordt medio 2012 geopend. Op 7 december is gestart met de voorbereidende werkzaam heden van de bouw van de twee bunkers. De bouw van de bun kers vraagt een uiterst gestructu reerde werkwijze. De muren en het dak moeten precies de juiste dikten hebben die voorberekend zijn door de Nuclear Research consultancy Group (NRG) in het kader van de kernenergie wet. Op sommige plaatsen gaat het hierbij om dikten van onge veer twee meter. Dat is nodig om ervoor te zorgen dat de straling binnen de muren van de bunkers blijft. Binnen deze muren krijgt het centrum een uitstraling van warm te en geborgenheid. Waar patiën ten het gevoel hebben dat ze in de beste handen zijn en tegelijkertijd ook behandeld worden volgens de laatste technische ontwikkelin gen. De aanwezige voorzieningen worden zoveel mogelijk gericht op het gemak voor de patiënt. Het radiotherapeutisch centrum komt vast aan de huisvesting van de afdeling Radiologie. Een logische keuze omdat deze afdeling het diagnostisch onderzoek verricht voor radiotherapie. Dit onderzoek is nodig om heel nauwkeurig vast te stellen op welke plek precies bestraald moet worden. VieCuri heeft in Maastro-clinic een gere nommeerde en betrouwbare part ner gevonden. Max Visser: "Het voordeel van de samenwerking is dat we ook gebruik kunnen maken van de hoogwaardige ken nis van Maastro- clinic. Wij halen op deze manier ook meer kennis en kunde in huis en kunnen daar door onze zorg aan patiënten met kanker weer verder verbeteren." Maria Jacobs, lid raad van bestuur VieCuri is in Venlo gestart met de bouw van een bestralingscen trum. Maastro-clinic: "Door wetenschap pelijke onderzoeksresultaten te vertalen naar klinische toepassin gen en door individueel maatwerk bij de bestraling, loopt Maastro op vele fronten voorop bij de behandeling van kanker. Hier zijn de patiënten van VieCuri zeker bij gebaat." bezoek onze site: mvvY.jzLinhcck.nl f Venray De Hoveniers unnmm Donderdag 9 december 2010 - Pagina 7 Het Venrayse Odapark staat de komende twee maanden in het teken van de fotogra fie. Er vinden in deze periode een drietal fotopresentaties plaats van zowel amateur- als professionele fotografen. Het spits wordt afgebeten door Fotogroep NL 70 en Maar ten Kuypers met foto's die bewondering of verwonde ring oproepen. Foto's waar je bij weg mag dromen of die tot nadenken stemmen. Fotogroep NL 70 bestaat uit gepassioneerde amateurfotografen die allen lid zijn van reguliere Lim burgse fotoclubs. NL 70 is opge richt om de verschillende fotogra fische visies naast elkaar en met elkaar te bespreken met inhoude lijke en artistieke verdieping als uitgangspunt. In de projectruimte van het Odapark laat NL 70 een breed scala aan fotografische opvattingen naast elkaar zien. Van geënsceneerde tot documen taire fotografie en van poëtische experimenten tot fundamentele fotografische opvattingen. Tevens is er een blackbox gecreëerd om verschillende korte audiovisuele producties te presenteren. NL 70 met Luc Boonen, Ted Born, Marcel Hakvoort, Wim Jen- niskens, Jaap Kaan, Leo Koppens, Jan Nabuurs, Jos Schuren, Peter Verhagen en Hub Vermeeren. Deze tentoonstelling is samenge steld door Odapark, Hay Joosten van het Huis voor de Kunsten Limburg en audiovisueel vorm gever Sjaak Peeters. Maarten Kuy- pers (1979) laat in het Theehuis zijn recente fotoserie 'Deutsch- land geht einkaufen' zien. 'Deut- schland geht einkaufen' is een serie groot formaat portretten van Duitsers die hun inkopen doen in de wijk Q4 in Venlo. Kuypers legt zijn focus op de winkelende arbei ders uit het Ruhrgebied om ze een gezicht te geven. Als creatief ondernemer in de wijk Q4 ziet hij hoe belangrijk de Duitse markt is voor de Venlose middenstand. In 'Die deutsche Ecke Duitse Hook' bestaat volgens Kuypers een haat/ liefde-verhouding tussen de lokale bevolking en de Duitse koop toeristen. De geboren Venlonaar, wonend in Maastricht, heeft deze kooptoeristen in zijn werkom geving gefotografeerd om meer begrip en openheid te bewerk stelligen. De opening van de foto grafietentoonstelling is op vrijdag 17 december om 19:30 uur in het Odapark in Venray. Tijdens de ope ning zal journalist Wolfgang Linne- weber enkele leden van de foto groep NL 70 en Maarten Kuypers interviewen. Tevens wordt een audioproductie van NL 70 door livemuziek begeleid. De tentoon stelling van NL70 is te bezichtigen t/m 9 januari 2011. Daarna zal fotoclub Venray een selectie van haar werk laten zien. 'Deutschland geht einkaufen' van Maarten Kuy- pers is gedurende de hele periode - tot en met 30 januari - te zien. De gemeente Venray heeft nog voldoende strooizout. "De hal ligt zo goed als vol", aldus Gerrit Linders van de gemeen te Venray. Dit in tegenstelling tot Strooizouttekoop.nl, de Leunse groothandel. Volgens eigenaar Randy Roso-Ruoff begint zijn voorraad aardig te slinken. De gemeente heeft de afgelopen dagen flink moeten strooien. "De hoeveelheid zout is daardoor niet minder geworden. De gestrooide hoeveelheid is weer bijbesteld. We hebben ongeveer 200 kuub, dat is ongeveer 325 ton strooizout, liggen", aldus Gerrit Linders. Hoe lang de gemeente daarmee kan doen, is niet te voorspellen. "Dat is van diverse omstandigheden zoals sneeuw, ijzel, temperatuur, hoeveelheid neerslag, afhanke lijk." Gerrit Linders meldt verder dat, mocht de nood aan de man komen en er een zoutgebrek komt, er nog altijd de alternatieve strooiroutes liggen. Die zijn vorig jaar ook gebruikt. Er wordt dan alleen gestrooid op de belangrijk ste wegen en paden. Voor Randy Roso-Ruoff uit Leu nen begint strooizout een echte business te worden. "Ik ben hier vorig jaar mee gestart om iets bij mijn reguliere werk te doen. Eigenlijk meer als een geintje, maar dit jaar hebben we dat gro ter aangepakt. Tot onze verba zing waren wij half oktober al door onze bulk strooizout heen." Volgens Randy heeft zijn bedrijf inmiddels meer dan een miljoen kilo strooizout verkocht.Daarnaast worden ook dooikorrels verhan deld. "Tot onze klanten behoren onder meer Veolia, Staatsbosbe heer, Schiphol, Flextronics, Bouw bedrijf Hoex, maar ook scholen zoals Gilde Opleidingen en het Raayland College." Momenteel kan Roso-Ruoff via de website www.strooizout- tekoop.nl alleen nog pallets met emmers of big bags met 1000 kilo strooizout leveren. Aan zijn huisadres aan de Wethouder Rein- tjesstraat 23 in Leunen heeft hij nog een beperkte voorraad 25 kg-zakken. Wel is inmiddels een nieuw zoutcontract afgesloten voor 5 miljoen kilo. "Wij kunnen vanaf week 1 ook weer los gestort strooizout leveren aan grotere bedrijven, instellingen en gemeen ten. Ook zal de voorraad 25 kilo zakken worden aangevuld. Dit zou voldoende moeten zijn om onze klanten deze winter te kunnen voorzien van strooizout en dooi- korrels." Kerst bij BiblioNu Voor veel mensen is Kerst mis het decemberfeest. Gezel lig samen met familie en vrienden, kaarsjes, lichtjes, de kerstboom, lekker eten en wellicht naar het kerstcircus of een kerstmarkt. In de bibliotheek doe je volop ideetjes op voor dit gezellige fami liefeest. Naast boeken met verha len rondom het thema kerst zijn er ook volop informatieve boeken te leen over de voorbereiding van het diner, tafel versieren, servetten vouwen, feestelijk inpakken van cadeaus en het maken van kerst kaarten. Daarnaast bestaat het aanbod uit boeken met creatieve tips voor knutselen met groen voor het maken van versieringen voor in huis of buiten. Op vrijdag 24 december sluit de bibliotheek om 16.00 uur. Merseloseweg 76a, Venray Tel. 0478 - 51 07 00 www.essenziale.nl GRAT Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-5

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7