lees ook eens een boek! van den munckhof bv in de trein of zo... 3p| BH PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2010 - Pagina 19 DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: Wat is Twitter? Voor de echte noobs: Twitter is een site waarop je gratis een account kunt aan maken en vervolgens kunt laten weten wat je aan het doen bent of waar je aan denkt. Berichtjes mogen maximaal 140 tekens lang zijn en zijn dus te vergelijken met sms'jes. Onderaan het tekstvak staat een teller die je precies laat zien hoeveel tekens je nog mag gebruiken, dus je hoeft het niet zelf bij te houden. Op dit moment hebben 110 miljoen mensen Twitter en elke dag komen daar nog eens 300.000 nieuwe gebruikers bij. Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Roos Versteegh en Ties Baltissen Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Waar is het goed voor? Tegenwoordig kan alles via social media. Er vinden zelfs huwelijksaanzoeken plaats via Twitter. Dat wil niet zeggen dat je alleen kunt twitteren als je iets speciaals te mel den hebt. Je kunt er ook op klagen over de hoeveelheid huiswerk die je op hebt gekre gen of hoe vervelend het is dat de trein weer vertraging heeft. Ook kun je andere mensen volgen, waardoor je kunt zien wat zij twit- teren. Zo kun je bijvoorbeeld via Twitter met vrienden afspreken wat jullie komende vrijdag gaan doen of met familie in contact blijven. Trendsmap Het werkt nog niet op alle computers, maar vaak kun je je locatie opgeven. Die komt dan onder het tekstvak te staan. Zo weet Twit ter precies waar je bent. Als je vervolgens naar trendsmap.com gaat, kun je precies zien waar in bepaalde plaatsen veel over ge- twitterd wordt. Dus als je Venray als locatie opgeeft op Twitter en er twittert een aantal mensen over hetzelfde onderwerp als jij, zie je het misschien wel terug op Trendsmap. En dit kan ook met Twitter... In 2009 kreeg de 28-jarige Amerikaan Jus tin Halpern ruim 250.000 followers. Hoe? Door te twitteren wat zijn 73-jarige vader allemaal uitkraamde. Je kunt het allemaal lezen op @shitmydadsays. Dinsdag is de meest populaire dag om te twitteren, in het bijzonder tussen elf uur 's morgens en drie uur 's middags. Als je alle tweets tot nu toe uit zou printen, zou je 133.000 keer de bijbel hebben. Ik vraag mij de laatste tijd steeds vaker af wat er in Nederland zou moeten gebeu ren om rellen en stakingen te veroorzaken. Aanleiding voor die gedachte waren de rellen en stakingen in Frankrijk in oktober. De pensioenleeftijd zou verhoogd worden van 60 naar 62 jaar. Naar 62 jaar? Ja zeker, naar 62 jaar. Daar vlogen auto's in de hens, omdat die arme mensen daar tot hun 62e(!) moeten werken. Hier zitten we opgescheept met een verhoging van 65 naar 67. In Nederland werd er alleen ge roepen "We willen geen verhoging van de AOW-leeftijd", en in Frankrijk walsen ze doodleuk het parlementsgebouw plat als er iets is wat het volk niet aanstaat. Is het Nederlandse volk dan zo braaf? Kan het volk zich dan niet ook een keer verzet ten tegen plannen? Het eigenbelang staat voorop, maar zodra de overheid een of an der (belachelijk) plan produceert, is het voor het volk een kwestie van ja en amen zeggen. Natuurlijk hoeft het hier niet zo erg als in Frankrijk, maar een beetje meer pit mag toch ook wel. We kunnen beginnen om over het halve parlementsgebouw te walsen en we kunnen starten fietsen in brand te ste ken. Het kan daarna altijd nog wat uitge- Heb jij al Twitter? De jongerenpagina Jongerenpagina) wel en dat is echt niet het enige twitteraccount ter wereld. Celebrities deelden al in 2006 via Twitter hun gedach ten en belevenissen met de wereld. Nu zit zo'n beetje iedereen die iets voorstelt erop (en ja, ook mensen die niet zo veel voorstel len). Op trendsmap.com kun je zien wat mensen wereldwijd twitteren. En wij wilden Venray op de kaart zetten. breid worden. Het is eigenlijk rampzalig dat hier alles kan zonder dat iemand een keer 'nee' zegt. Het volk kan alleen staken als er heel veel banen geschrapt worden. Er had net zo goed gezegd kunnen worden dat de AOW helemaal wordt afgeschaft. Of de inkomstenbelasting voor de lagere inko mens maar verdrievoudigen, dat kan ook nog. Hoewel, dat zal 'm dan toch niet zijn. Ik ben bang dat het dan wel misgaat. In Zuid-Europa vinden enorme rellen plaats, en hier in Nederland gebeurt er niets. Fan tastisch hoe braaf het ene deel is en hoe temperamentvol(?) het andere. Zij zouden ons een deel van dat tempe rament moeten sturen. Dat scheelt daar weer een hoop schade en dus belasting verhoging - ja, die enorme schade aan het verwoeste parlementsgebouw moet toch bekostigd worden en dit is dan hét excuus dat te doen - en ons scheelt dat ook wat kromme plannen, aangezien het volk zich eindelijk verzet - maar dan in gezonde mate, zonder het in de hand werken van een belastingverhoging. Er worden in elk geval veel plannen gemaakt. En waarom? Omdat het kan. Anoni De redactie van de jongerenpagina vindt het jammer mee te moeten delen dat dit de laatste jongerenpagina is in de Peel en Maas in deze vorm. De redactie is de afgelopen periode aanzienlijk uitgedund en de overge bleven redactieleden vonden zichzelf te oud worden om actief te schrijven voor de jonge renpagina. Tijd voor anderen om het stokje over te nemen; als dat tenminste gebeurt. Onze ervaring is dat er weinig jongeren zijn die reageren op zo'n oproep. Niet gek mis schien, in deze tijd, maar toch. Wij hopen van harte dat de jongerenpagina nog zal kunnen blijven bestaan, zij het in een andere vorm en door andere redactieleden. Wij wensen een eventuele nieuwe redactie veel succes toe! Rest ons nog maar een ding, en dat is ieder een te bedanken die ooit aan de jongerenpa gina heeft meegewerkt, op wat voor manier dan ook. Dat geldt in de eerste plaats voor iedereen die ooit deel heeft uitgemaakt van de redactie. Bedankt voor jullie bijdragen! (Het zijn te veel namen om op te noemen en het noemen van namen betekent het ri- sico om iemand te vergeten, en dat willen we niet!) We bedanken ook alle jongweren die gereageerd hebben op artikelen en die sug gesties leverden voor de inhoud. We bedan ken ook al onze lezers, want zonder jullie zou de jongerenpagina nooit zo lang bestaan kunnen hebben. En last but not least: we be danken de redactie van de Peel en Maas, en in het bijzonder Christ van den Munckhof en Johan Loonen. Zonder hen was de jongeren pagina er nooit geweest. En nu is het, na tal loze recensies, interviews en columns, toch Een deel van de redactie van de jongerenpa gina aanwezig bij Van den Munckhof bv. Op dat moment was net afgesproken dat de jongerenpagina gerealiseerd zou worden. echt tijd om afscheid te nemen. Drie jaar jongerenpagina: niet niks en ook niet niks om na al die tijd te stoppen. Maar we doen het toch. Op naar een nieuwe uitdaging! Namens de redactie, Jimmy van Rijt (Hoofdredacteur) hofstraat 6 Venray tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl fo ow us on twitter m>Kt m in 140 tekens 'De laatste jongerenpagina

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19