Wat je Wil, Weet je Vijftig entreekaarten Kerstsfeer bij Reintjes Kerstbomenmarkt in Maashees VieCuri Propers BV vijf jaar in Venray 100 uur radio voor Calebas Vlekjes- en plekjesspreekuur VieCuri betekent Zorg voor het leven Behandeling voor wervelinzakkingen www.viecuri.nl gewoon beter straks gewoon iedereen beter PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2010 - Pagina 11 Propers BV is vijf jaar gele den opgericht door Camile Peters en Patrick Arts. Patrick had al jarenlange ervaring in de schoonmaakbranche voor dat hij de stap zette naar een eigen zaak. Camile was al 10 jaar werkzaam onder de naam Camile's Huuske, woning- en projectstoffering. In de afgelopen jaren is Propers BV uitgegroeid tot een toonaan gevend bedrijf in de regio op het gebied van schoonmaak en pro ject- en woningstoffering.Destijds werd gestart op het Keizersveld te Venray, in een klein kantoor met voldoende opslagruimte. Inmid dels heeft Propers BV een nieuw pand betrokken aan de Macroweg 22b. Hier kunnen zij u nog beter van dienst zijn en staan zij met een enthousiast team voor u klaar voor deskundig, professioneel en vooral persoonlijk advies. In de afgelopen vijf jaar is Propers uitgegroeid tot een totaalpartner in schoonmaak onderhoud en stoffering van kan toren, industrie, winkels, instel lingen: groot genoeg om u een compleet servicepakket te bie den, flexibel genoeg om klanten wensen snel in te vullen. Probers is ondermeer dealer van Forbo, Interfloor, Coral, B&C, Stijllux, enz. en beschikt zodoende over een uitgebreid assortiment vloer- en raambedekkingen. Op afspraak kunt u hun showroom bezoeken. Tevens hebben zij in de loop van 2010 een gloednieuw Venrays bedrijf opgestart: Werkvloer BV. Werkvloer neemt u werkzaamhe den in en om uw huis of bedrijf uit handen. Of het nu gaat om ramen wassen, interieurschoonmaak, strijken, tuinonderhoud, schilde ren of woninginrichting: de mede werkers van Werkvloer weten van wanten. Bij Werkvloer, maar ook bij Propers, staat één ding centraal: kwaliteit. Daarom leiden zij hun mensen zelf op. Werkvloer is het eerste particulier bedrijf in Neder land dat opleidingen verzorgt op niveau 1 en 2 voor de schoon maakbranche. Ook bijzonder is dat Propers een eigen docent heeft met een tweedegraads bevoegd heid in huishoudelijke vakken. Uniek in deze sector. Op vrijdag 10 december houdt Propers BV van 15.30 uur tot 18.30 uur open huis. Relaties en klanten zijn dan van harte welkom om het nieuwe pand en de showroom te komen bekijken. Patrick, Camile en hun medewerkers leiden u des gewenst rond en vertellen u graag wat Propers en Werkvloer in de toekomst voor u zouden kunnen betekenen. Match Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is voor Match Venray (kantoor voor vrijwilligerswerk) op zoek naar een pr-medewerker. Taakomschrijving: Deelname aan pr-commissie en pr-activiteiten en (kranten)artikelen schrijven. Eisen zijn enige pr/journalistieke ervaring hebben en eigen inbreng en creativiteit. Voor meer infor matie Steunpunt Vrijwilligers werk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, telefoon (0478)516995, e-mail info@vrij- willigerswerkvenray.nl. Zie ook www.vrijwilligerswerkvenray.nl. Weet je het niet? Kun je geen keuze maken? Moet je gauw een beslissing nemen? Weet je dat je het antwoord al weet? Maar hoe kom je erachter? Wat je Wil, Weet je (WWW) is een eenvoudige manier om er ach ter te komen wat jij wilt. WWW is een initiatief van Marion Geyer uit Wanssum. "In deze hectisChe tijden is het wel eens moeilijk om keuzes te maken en/of aandacht te besteden aan ons intuïtie. Toch weten wij ergens het antwoord, maar ons 'denken' of onze angst gaan soms een loopje met ons nemen waardoor een keuze moei lijk wordt", aldus Marion. Uitstel van een beslissing is volgens Mari on soms goed, maar het kan wel betekenen dat de beslissing voor jou wordt genomen. Dat pakt niet altijd in jouw voordeel uit. "Ik kan er over meepraten, want keuzes maken is voor mij heel lang een last geweest. Zodoende heb ik een manier gezocht om antwoorden te vinden op vragen en, na veel studie en het volgen van cursussen, ook gevonden. Deze 'manier' wil ik met mensen delen, want het kan een last en of getob enorm verlichten. Eindelijk de knoop doorhakken door een antwoord vinden op alle mogelijke vragen." Dit kan met één consult, zonder verdere verplich ting, dus geen lange therapieën of eindeloos getob meer want het antwoord komt vanuit jouw eigen onbewuste kennis die niet altijd toegankelijk is. Meer informatie en/of vragen zie www.www-ma- gever.nl of bel. 06-18534927. Via de website kun je ook direct vra gen stellen aan Marion Geyer. Actie Van den Munckhof-Kasteeltuinen Van den Munckhof bv heeft samen met Kasteeltuinen Arcen vijftig entreekaarten te vergeven voor de Winter Wonder Tuinen. Klanten ont vangen bij besteding van meer dan vijftig euro bij de boek- en kantoorvakhandel in de Hof straat een gratis entreebiljet. Deze actie is eenmalig en hier voor geldt op=op. Beleef de winter op een bij zondere manier in Kasteeltuinen Arcen tijdens Winter Wonder Tui nen. Een sfeervolle belevenis die overdag en aan het begin van de avond plaatsvindt in een feeë riek verlicht tuinenpark. Winter Wonder Tuinen is een heerlijk, winters dagje uit. De Kasteelhof van Kasteeltuinen Arcen ademt een romantische wintersfeer uit. Gezeten op de banken rond het houtvuur trotseert u met gemak de vrieskou en geniet u van de muziek die speelt; een bijzonder welkom. Brasserie Het Koetshuys is geopend voor een kop erwten soep of een ander winters gerecht naar keuze. In Het Gelag, het gewelvenrestaurant van Kasteel Arcen, kunt u dagelijks van 17.00 tot 19.00 uur genieten van een écht Hollands Stamppottenbuffet. Vorig jaar waren de beschikbare stoelen regelmatig volgeboekt! Tijdens de kerstdagen serveren wij in Het Gelag ook een heerlijke Kerstbrunch. Een warm aanbe volen start of tussenstop van een dagje Winter Wonder Tuinen met uw familie of vrienden. Een wandeling door de win terse Kasteeltuinen Arcen brengt u langs diverse activiteiten. Heel bijzonder is dit jaar de lampion- nenroute door het park. Overdag mooi om naar te kijken en vanaf de schemering verlichten de vele Chinese lantaarns het park. Meer dan 2000 kleurrijke lampionnen en lichtsculpturen zullen te zien zijn in de tuinen. Een beleving die zowel voor kenners van het park als voor degene die het park voor de eerste keer bezoeken beslist de moeite waard zal zijn. Kinderen krijgen een lampion en gaan natuurlijk mee op pad. Ook zal een vuurkunstenaar zijn opwachting maken. Een deel van het park is verlicht met fakkels en vuurobjecten en er is een vuur- spuwact te aanschouwen. Beslist een bijzonder spektakel! Voor meer informatie over en het vol ledige programma van de Winter Wonder Tuinen kijk op www.kas- teeltuinen.nl. Zondag is het open dag bij Bloemenkwekerij Reintjes in Veulen. Het bedrijf van Twan en Mariet Reintjes, bekend om de rozen die er gekweekt wor den, zet tussen 11.00 en 16.00 uur de deuren open. "We willen de mensen laten kij ken waar wij zoal mee bezig zijn. Een kijkje in de kas dus en laten zien hoe we de rozen verwer ken", stelt Twan Reintjes. "Daar naast is ook de bloemenmarkt in beweging", vult Mariet aan. "De mensen willen tegenwoordig iets meer dan alleen een bos rozen. Daar spelen wij met tal van arti kelen steeds meer op in." De roos blijft weliswaar het hoofdproduct, maar wordt steeds meer fraai opgemaakt met ander groen zoals bijvoorbeeld appelblad. Twan en Mariet hebben het bedrijf een aan tal jaren geleden overgenomen van de ouders van Twan maar 'Rozen' Gradje, de vader van Twan, is nog elke dag op het bedrijf actief. In totaal werken er zeven mensen bij de bloemenkwekerij. "Het meeste werk gebeurt nog handmatig zoals het snijden, het beoordelen en het verpakken voor de veiling. We hebben ongeveer driekwart hectare en produceren op jaar basis 2,2 miljoen rozen. Daarmee zijn we overigens een kleine kwe kerij", vertelt Twan. Bij Reintjes worden vijf ver schillende rozen gekweekt. Ook 't Rooyke, een eigen ras dat in Veulen is geboren. 't Rooyke is ontstaan door met andere rassen te expe rimenteren. "Veredelen doen we nog wel als hobby maar voor de verkoop kiezen we bewust voor goede rassen die lang houdbaar zijn", aldus Twan. De roos wordt overigens steeds meer toegepast bij rouwbloemwerk. "We hebben ons daar steeds meer in gespecia liseerd", vertelt Mariet. Behalve dat u op de open dag alles over rozen te weten komt, worden er work shops kerststukjes gehouden, is er een ongedwongen gezellige kerstsfeer met glühwein, komt de Kerstman ook langs en kunnen kinderen geschminkt worden. Volleybalvereniging MVC'64 houdt op zaterdag 11 december op het plein in Maashees een kerstbomenmarkt. Er worden kerstbomen in verschillende leng tes en prijsklassen verkocht en daarnaast kunnen de bezoekers in een verwarmde tent genieten van erwtensoep, poffertjes en worst. Verder is er livemuziek op het plein. Als extra service kunnen de uitgezochte kerstbomen gratis thuisbezorgd worden. Tevens zijn er loten te koop voor de jaarlijkse loterij. De trekking vindt 's middags plaats en de trekkingsuitslag is vervolgens te bekijken op www. mvc64.nl. De markt is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Tweede editie Roojse Huus 't Roojse Huus staat dit jaar op het Henseniusplein in Venray. Van 15 december tot en met 19 december draaien de dj's Nico Broers, Mario Kremers, Paul Verhoeven en André van der Heijden van Omroep Venray 100 uur non stop voor het goede doel: Stichting Calebas uit Venray. De Stichting Calebas onder steunt het ontwikkelingswerk in de regio van Bolgatanga in het noordoosten van Ghana. Calebas is in 2007 opgericht met als doel de activiteiten van ontwikkelings werker Wiljo Fleurkens uit Veulen te ondersteunen. Na het overlijden van Fleurkens in 2008 heeft de stichting Calebas haar doelstellin gen bijgesteld. Ze ondersteunt nu de zusterstichting Kalabash in Bol- gatanga, een van de armste regio's in Ghana. Daar worden met name projecten, zoals het boren van waterputten, uitgevoerd. Naast waterputten wordt momenteel veel geïnvesteerd in waterleiding netwerken. Hierdoor hoeven bij voorbeeld kinderen geen drie uur per dag meer te lopen om water te halen én kunnen ze onderwijs volgen. Jan Fleurkens is ambassadeur van stichting Calebas. Het toeval wil dat hij en zijn partner May tij dens 't Roojse Huus in Ghana zijn. Tijdens diverse uitzendingen is er telefonisch contact met Jan over het werk in Ghana. Verder doen ook bestuursleden van de Stich ting Calebas tijdens 't Roojse Huus hun verhaal. Daarnaast probeert Jan dagelijks een stukje te mailen, dat terug te vinden is op de websi tes van Calabas en 't Roojse Huus. Tijdens de actie ontvangen de dj's veel gasten en diverse arties ten. Zo brengen Joyce van den Ham, Stef Claessens (Popstars), Kelly Agterberg, Martin Hurkens, (winnaar Holland's Got Talent) en Geert Pelzer een bezoek aan 't Roojse Huus. Maar ook de Pop groep VET, Mamma Joey's, Daimy Lucassen (Popstars), Nubcake, The Imagamineers en Annelie Reijn- ders (Voice of Holland) zijn van de partij Als klap op de vuurpijl is er een optreden van Rooj2u en ook dj Ron van den Beuken entertaint de bezoekers met een draaisessie. Wil je zelf getuige zijn van dit spektakel of de dj's ondersteunen? Kom dan tussen 15 en 19 decem ber naar het Henseniusplein, waar je tegen een betaling een verzoek je kunt aanvragen. Daarmee steun je deze actie. Op 15 december om 12.00 uur is de start. De opening van de tweede editie van 't Roojse Huus wordt gedaan door de ouders van Wiljo Fleurkens. Zij geven het startsein voor de 100-urige mara thon om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor het werk dat hun zoon is gestart, en waar de leden van de stichting zich met hart en ziel voor inzetten. Op zondag 19 december om 16.00 uur komen de dj's uit het huis. Dan zal ook het eindbedrag van de actie bekend worden gemaakt. Omroep Venray zendt deze actie 100 uur live uit via radio (90.2 FM - 87.5 FM kabel) en via internet www.roojsehuus.nl. De activiteiten van de dj's zijn ook met een webcam te volgen. Voor meer informatie over de stichting Calebas kunt u kijken op www. stichting-calebas.nl. Huidkanker is de meest voorkomende tumorsoort in Nederland. Gelukkig worden mensen steeds alerter op verdachte plekjes en vlekjes. Voor een vroegtijdige diagnose van huidkanker heeft VieCuri een vlekjes- en plekjesspreekuur ingericht. Hier kunt u na doorverwijzing van de huisarts terecht. Met een vroege diagnose is de kans op volledige genezing vele malen groter. Het aantal patiënten met huidkanker op het plekjes- en vlekjesspreekuur neemt toe. Dit komt mede door de vergrijzing waardoor mensen langer aan UV-straling worden blootgesteld. Maar de toename op het spreekuur komt ook doordat mensen zich meer bewust zijn van huidkanker. En dat is positief, want bij huidkanker is het belangrijk zo om snel mogelijk in te grijpen. Teledermatologie Wanneer is een doorverwijzing naar een dermatoloog nodig of overbodig? 'Teledermatologie' maakt het mogelijk dat huisartsen en de dermatologen van VieCuri op afstand van elkaar toch eenvoudig en snel van gedachte kunnen wisselen. Via een veilig softwareprogramma op de computer kan de huisarts een foto met vraagstelling naar de dermatoloog sturen. De specialist geeft vervolgens advies over een behandeling of adviseert de patiënt door te sturen. Deze samenwerking is erg prettig en efficiënt. Bovendien brengt het de patiënten zo snel mogelijk duidelijkheid en kan het in een aantal gevallen een afspraak in het ziekenhuis besparen. Huidkanker Wanneer uw huisarts u heeft doorgestuurd met een op huidkanker verdacht plekje, vlekje of moedervlek, komt u op het (pre) maligne plekjes- en vlekjesspreekuur. Tijdens dit spreekuur wordt u gezien door de dermatoloog of nurse practitioner. Dit speciale spreekuur is enkele malen per week op beide ziekenhuislocaties. "Kan de hele regio "Inderdaad, zo terecht in jullie maken we dit nieuwe endoscopie specialisme voor centrum?" bereikbaar." Voor specialistisch endoscopisch onderzoek wilt u liever niet doorverwezen worden naar een ziekenhuis ver buiten uw woonplaats. Dat begrijpt VieCuri als geen ander. Daarom heeft VieCuri een Supraregionaal Endoscopie Centrum in Venlo, waarbinnen we niet alleen patiënten uit ons werkgebied, maar ook uit aangrenzende gebieden behandelen. Zo brengt onze vakgroep Maag-, Darm- en Leverziekten dit soort specialistische zorg ook voor u dichtbij. Niet voor niets scoort deze vooruitstrevende vakgroep al jaren hoog in onafhankelijke tevredenheidsonderzoeken. Deze patiëntgerichte manier van denken ziet u bij VieCuri bijna overal in terug. Dat is wat wij bedoelen met gewoon beter. Mensen uit de regio kunnen met bijna elke zorgvraag terecht bij VieCuri, zowel in Venlo als in Venray. Toegewijde en goed opgeleide professionals zetten zich elke dag in om patiënten dicht bij huis hooggespecialiseerde zorg te bieden. VieCuri behoort tot de zevenentwintig Samenwerkende Topklinische opleidingsZiekenhuizen van Nederland. Meer dan 130 specialisten, gemiddeld 70 arts-assistenten, ruim 2500 medewerkers en tientallen vrijwilligers doen er alles aan om patiënten de best mogelijke zorg te leveren. Dat doen zij met verstand van zaken en gevoel voor mensen want bij VieCuri gaan uitstekende specialistische zorg en klantvriendelijkheid samen. Kwaliteit van zorg staat of valt uiteindelijk bij de manier waarop mensen elkaar bejegenen want zorg gaat immers over mensen. Van die klantgerichtheid is VieCuri doordrongen. VieCuri is ambitieus en streeft naar gewoon beter, altijd en overal. Vertebroplastiek is een bijzondere manier om pijn te bestrijden bij osteoporose patiënten. In VieCuri wordt deze behandeling gezamenlijk door orthopedisch chirurg Jeroen Nieuwenhuis en radioloog Pieter Post verricht. Pieter Post: "Bij wervelinzakkingen door osteoporose, botontkalking, kunnen de ingezakte wervels veel pijn veroorzaken in de rug en onderrug. Vertebroplastiek kan hiervoor een zeer goede behandeling zijn. Echter omdat dit een minimaal invasieve techniek is wat nooit geheel risicovrij is, kijken we eerst of pijnstilling, een brace of korset voldoende oplossing biedt." Vertebroplastiek Vertebroplastiek is een relatief eenvoudige behandeling onder plaatselijke verdoving. Met vertebroplastiek naalden die we aan twee kanten van de ingezakte wervel plaatsen, brengen we een speciale cementoplossing in de wervel waardoor deze wervel versterkt wordt. Over het algemeen heeft de behandeling direct baat en is de pijn na één, twee dagen verdwenen. En dat zonder operatie." Samenwerking "In andere ziekenhuizen wordt de behandeling afzonderlijk door ofwel de radioloog ofwel de orthopeed verricht", zegt Jeroen Nieuwenhuis. "Wij geloven in de meerwaarde van onze samenwerking. We combineren elkaars ervaring en kunde. En dat met veel plezier en goed resultaat voor onze patiënten." "UIdive radio voor het goede doel 15 t/m 19 decembei

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11