mmw\nmmmr>i Regisseur voor aanpak jongerenoverlast Is Venray klaar voor Floriade? Mediaonderzoek HAIRSTUDIO "Haar" laten waaien ijA Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 2 december 2010 - Pagina 5 De uitbesteding van facili taire zaken in het gemeente huis wordt weer deels terug gedraaid. De beveiliging, de openings- en sluitdiensten en het print- en kopieerwerk worden straks weer in eigen beheer uitgevoerd. De catering en de schoonmaak blijven uit besteed bij een extern bedrijf. Een paar jaar geleden besluit het college de facilitaire dienst verlening geheel uit te besteden. De beveiliging en de openings-, sluit- en wachtdiensten worden niet meer door de gemeentebo des gedaan, maar door ingehuurde medewerkers van Intergarde. Het print- en kopieerwerk wordt gro tendeels ondergebracht bij NLW Groep. In juni 2010 is nog een budget van ruim 160.000 euro beschik baar gesteld voor de beveiliging van januari 2011 tot oktober 2012, in deze periode heeft het gemeen tehuis tijdelijk onderdak aan de Westsingel. Daarna keren de amb tenaren weer terug in het geheel gerenoveerde gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Bij het nieuwe gebouw past een nieuwe manier van werken, waarin klantgericht heid, representatie, flexibiliteit en kwalitatief goede dienstverlening hoog in het vaandel staan. Het college denkt dit met eigen mede werkers beter te kunnen berei ken. "Twee jaar geleden keken we er anders tegenaan dan nu", zegt burgemeester Hans Gilissen in de commissie Middelen. De dienstverlening valt straks jaarlijks 100.000 euro duurder. Dat zou ook bij uitbesteding het geval zijn. Het gemeentehuis wordt 's avonds vaker gebruikt, terwijl er een ver ruiming is van de werktijden. Tevens zijn de eisen voor bevei liging en bedrijfshulpverlening toegenomen, waardoor en een ruimere personele bezetting moet zijn. Het nadeel van uitbesteding is dat de medewerkers niet flexibel inzetbaar zijn en bovendien zijn er veel wisselingen. Eigen beveili gers kunnen tijdens kantooruren ook voor andere werkzaamheden bij de servicedesk worden inge zet. De tijdelijke huisvesting in het gebouw van Gilde Opleidin gen wordt gebruikt als een over gangsperiode om toe te groeien naar een facilitaire dienst in eigen beheer. In de commissie Middelen stem men de fracties in met het nieuwe beleid. Wel hebben enkele par tijen moeite met de extra uitgave van een ton. "Het gemeentehuis is na de renovatie een optimaal ingericht gebouw. Dan zou het toch goedkoper kunnen zijn", meent Bernie van Lierop (Samen werking). Wout Barentsen (VVD) vindt dat niet tegen iedere prijs werkzaamheden in eigen beheer moeten worden gedaan. "We zijn geen voorstander van uitbreiding van de ambtelijke organisatie. Vooral tegen de achtergrond van de bezuinigingen", aldus Barent sen. De VVD'er wijst erop dat uitbesteding aan NLW Groep een dubbel voordeel kan opleveren, omdat de gemeente tevens aan deelhouder is van het bedrijf. Mediaonderzoek: hoog kijkcijfer voor Peel en Maas TV We kondigden het vorige week al aan. Het onderzoek naar Peel en Maas TV, het toe komstige Peel en Maas Jour naal en sociale media/ sms is afgerond. Marit Brugman, de 20-jarige studente Media en Cultuurwetenschappen aan de Universiteit van Amster dam, presenteerde de resulta ten van de studie vorige week aan de directie van Van den Munckhof BV en de redactie van Peel en Maas. Op internet vulden bijna zestig personen de vragenlijst van de onder zoekster in. De redactie van Peel en Maas legde haar een aantal vragen voor. Bijna zestig mensen hebben de vragenlijst ingevuld. Is dat niet wat weinig? "Dat is inderdaad niet erg veel. Maar de mensen die het hebben ingevuld, hebben wel uitgebreid geantwoord. Door het kleine aan tal heb ik veel aandacht kunnen besteden aan de specifieke ant woorden en open vragen." Wordt Peel en Maas TV goed bekeken en gewaardeerd? "Ja, Peel en Maas TV wordt zeker goed bekeken. 84,2% van de res pondenten kijkt wel eens naar de uitzendingen. Daarnaast worden de uitzendingen ook goed beoor deeld. Gemiddeld krijgt Peel en Maas TV een 7, dus de mensen zijn tevreden." Wat zijn de verbeterpunten die worden genoemd? "De verbeterpunten hebben voor al betrekking op de technische kwaliteit. De geënquêteerden vinden het geluid soms slecht te verstaan en het beeld niet goed. Daarnaast zien mensen ook verbe tering in de inhoudelijke kwaliteit. Over de presentatie is niet ieder een tevreden en de interviews kunnen verbeterd worden." Is er belangstelling voor een typisch Venrays tv-journaal? "Ja, dat is er zeker. Een meerder heid van ruim 70% overweegt om te gaan kijken als er een nieuws- journaal komt." Hoe zou dat programma er inhoudelijk uit moeten zien? "Het programma moet een mix van onderdelen bevatten. Het kan een uitzending worden met voorgelezen nieuws, reportages en een weerbericht. Daarnaast is het belangrijk dat het om actu eel nieuws gaat dat uit Venray en de regio komt. Dit vinden men sen het meest interessant om te zien." Je hebt ook sociale media zoals Hyves, Facebook, Linke- dIn en Twitter bij je onderzoek betrokken. Waarom? "Omdat ik wilde kijken of de geën quêteerden social media gebrui ken, en of ze die ook gebruiken om op de hoogte te blijven van actualiteiten. Uit het onderzoek blijkt echter dat mensen de socia le media voornamelijk nog steeds alleen voor het onderhouden van sociale contacten gebruiken." Welk advies zou je Van den Munckhof BV op dat gebied meegeven? "Om de ontwikkelingen die bin nen de nieuwe media gebeuren, te blijven volgen. Maar ondertus sen moet het bedrijf wel gefo cust blijven op de mediavormen die al onderdeel zijn van Van den Munckhof. Ook Peel en Maas TV moet zijn vorm nog vinden. Daarnaast heb ik aanbevolen om in ieder geval wel een Twitterac- count te onderhouden. Dit is een erg simpele en gemakkelijke vorm om naar artikelen op de website te linken." Wordt de website www.van- denmunckhof.nl goed gewaar deerd? "Ja, die wordt heel goed gewaar deerd. Mensen gebruiken deze voornamelijk om nieuws nog eens terug te lezen. Om dit te verbeteren, heb ik geadviseerd om de database van artikelen te verbeteren door veel nieuws erop te zetten en artikelen te 'taggen' waardoor de artikelen gemakke lijk vindbaar zijn." De directie wil de website belangrijker maken in het huidige mediapakket (nieuws blad, kabelkrant, tv) van Van den Munckhof. Een verstandig besluit in jouw ogen? "Dat is zeker een verstandig besluit. Er zijn elke dag toch zo'n 200 tot 300 unieke bezoekers. Daarbij komt dat steeds meer jon geren geen kranten meer lezen, maar op internet aan hun nieuws- behoefte komen. Door de website te verbeteren, trek je deze doel groep steeds meer aan." Marit Brugman: "Door de digi talisering vervagen de grenzen tussen media steeds meer"' Zijn er mensen die het nieuws uit Venray per sms zouden wil len ontvangen? "Nee, daar is eigenlijk weinig behoefte aan. Dit is voorname lijk omdat mensen er geen geld aan uit willen geven en op een andere manier het nieuws volgen." Van den Munckhof BV moet meer crossmediaal gaan den ken. Ben je het eens met die stelling? "Daar ben ik het mee eens. Door de digitalisering vervagen de gren zen tussen media steeds meer. Een krant kan worden gelezen in papieren vorm, maar ook op internet. Televisie kan worden uitgezonden op tv, maar ook via uitzending gemist op je mobiele telefoon. Dezelfde content kan door verschillende media worden verspreid. En aangezien Van den Munckhof BV nieuws bij de men sen wil brengen, moet dit via ver schillende media worden gedaan om zo veel mogelijk mensen te bereiken." 'De Stationsweg ligt er wat armetierig bij'. Dat stelde Wiske Koster vorige week tij dens de commissievergade ring Stedelijk Beheer. Volgens het CDA-raadslid wordt er al jaren gesproken over de her inrichting van de verbindings weg tussen Venray en Oostrum en moet er met de werkzaam heden niet langer worden gewacht op de mogelijke ont wikkeling van de nieuwe wijk Servaashof. "Wanneer staat de herinrichting eigenlijk op de agenda?" "Voor 2012", antwoordde wet houder Ike Busser (Samenwer king) op haar vraag. "In 2011 beginnen de voorbereidingen en in 2012 wordt het plan uitge voerd." Tijdens de herinrichting wordt niet alleen de rijbaan over de gehele lengte, van de Oostsingel naar het station in Oostrum, ver smald en verkeersluw ingericht, ook wordt de meer dan zestig jaar oude riolering onder het wegdek, ter hoogte van Servaashof, ver nieuwd. Door de versmalling van de Stationsweg verwacht de gemeente dat er genoeg ruimte beschikbaar komt voor de aanleg van een trottoir over de gehele weglengte. De gedachte is dat op de gelijkwaardige kruisingen met de Kruidenlaan, Klaproos, Spurkterdijk en Oostrumsche Veld plateaus worden aangelegd om de snelheid op de Stationsweg omlaag te brengen. De wijkont- sluitingsweg gaat in de nieuwe situatie bestaan uit een rijbaan met een breedte van zeven meter en fietsstroken van 1,50 meter. Voor het gedeelte tussen de Oost singel en de Kruidenlaan betekent dit een ombouw van een situ atie met fietspad naar een situatie met fietsstroken. Tevens worden de bushaltes beter toegankelijk gemaakt en worden het groen en de verlichting onder de loep genomen. Het project wordt, om verkeershinder te beperken, waar schijnlijk in fases uitgevoerd. Wat de werkzaamheden gaan kosten, is momenteel nog niet duidelijk. Er is vooralsnog 500.000 euro voor het plan gereserveerd, maar dat is bij lange na niet voldoende. In de voorjaarsnota zal de hele inrichting van de Stationsweg als voorstel voor de begroting van 2012 worden meegenomen. Wiske Koster was 'heel blij' met het uitvoerige antwoord van de wethouder. "Want er lijkt eindelijk een eind aan deze langslepende kwestie te komen." Raayland College op poëzietoer Een aantal vijfdejaars leerlin gen van het vwo verzorgen op woensdag 8 december een per formance van hun zelfgeschreven gedichten. Ze doen dat tijdens een poëzierevue in café 't Podium in Venray. Deze revue vormt de afsluiting van het jaarlijkse poë- zieproject, georganiseerd door de sectie Nederlands. In een tweetal workshops onder professionele begeleiding hebben alle vwo-5- leerlingen een gedicht geschre ven. De beste van deze gedichten zijn uitgekozen en in groepjes van vier leerlingen is er gewerkt aan een originele performance. Een jury beoordeelt zowel de gedich ten als de performance en deelt prijzen uit. Ook is er een optreden door een groep jongeren uit Arn hem, genaamd Talents On Tour. Dit is een jaarlijkse jongerentheater- voorstelling en een initiatief van New Arts Experience (onderdeel van Het Kunstbedrijf Arnhem). w w Om de overlast door jon geren verder te bestrijden gaat de gemeente Venray een regisseur Jeugd en Veiligheid aanstellen. De ambtenaar, die vanaf 1 januari 2011 zestien uur per week zijn taak gaat vervullen, moet als een bin dende factor gaan fungeren tussen alle partijen die geza menlijk de jeugdoverlast aan pakken. Volgens burgemeester Hans Gilissen neemt de gemeente steeds nadrukkelijker de regie om de overlast door jongeren(groepen) te bestrijden. "Het is onze ambitie om binnen een jaar successen te boeken door niet alleen de symp tomen aan te pakken, maar de pro blemen aan het begin van het tra ject op te lossen." Gilissen wees er nadrukkelijk op dat het een geza menlijk traject is van de gemeente Venray in samenwerking met het Openbaar Ministerie, de politie, Synthese, ouders en de burgers van Venray. De gemeente heeft de eerste stappen gezet door de inzet van extra agenten, straatcoa- ches en biketeams. Dat is volgens Gilissen echter niet genoeg. "We nemen onze verantwoordelijk heid, maar hebben de hulp nodig van alle betrokken partijen in dit traject. We praten met ouders, het wijkoverleg en andere mensen in de sociale omgeving van de jonge ren. Ook die partijen zijn ontzet tend belangrijk om de problemen in een vroeg stadium aan te pak ken. We willen als gemeente een sturende rol vervullen om plan matig de problemen op te lossen. Want repressie werkt vaak niet, integendeel, leidt zelfs tot ver harding. En dat is het laatste wat we willen." De regisseur Jeugd en Veiligheid moet in dit traject een belangrijke rol gaan vervullen. Gilissen: "Hij moet er voor zorgen dat er structuur komt in de aan pak door alle betrokken partijen. Dat afspraken worden nageleefd en zaken op elkaar worden afge stemd." De Venrayse burgemeester heeft het idee dat in het afgelopen jaar de overlastfactor door jongeren is verbeterd, zonder op de lau weren te willen gaan rusten. "De jeugd heeft aandacht nodig. Wil gemotiveerd en serieus genomen worden. We zullen de jongeren dan ook moet respecteren en wat heel belangrijk is, naar hen luiste ren. Dan blijkt ook dat ze goede, concrete ideeën hebben." Gilis- sen noemt als voorbeeld de 400 reacties van jongeren op de vraag van de gemeente wat er in het nieuwe jongerencentrum in Ven- ray moet gaan gebeuren. "Daaruit blijkt des te meer dat de jeugd best wil meedenken." Merseloseweg 76a, Venray Tel. 0478 - 51 07 00 www.essenziale.nl Wethouder Loonen: "We moeten ons richten op dagrecreatie' Venray heeft een nieuwe nota toerisme en recreatie. Er zijn vijf speerpunten. Een nog attractiever centrum, meer en kwalitatief betere evene menten, een aantrekkelijk landschap en het versterken van dagrecreatie en regionale samenwerking. In de commis sie Middelen vragen de meeste fracties zich af of toeristisch Venray klaar is voor de Flori- ade, die in april 2012 van start gaat. Naar verwachting trekt het evenement ruim twee mil joen bezoekers. De SP is een erkend tegenstan der van de Floriade. "Maar ik hoop dat het brengt wat ervan verwacht wordt", zegt Ronald van Hal. John Niessen (VVD) begint zich al zor gen te maken. "De Floriade is al over anderhalf jaar. Ook in deze nota zie ik weinig concreets wat we ermee gaan doen." Dat vindt ook Bert Linskens (PvdA). "Het is een evenement met een bijzon dere impact. We kunnen meeliften en kansen benutten. Maar het is nog onzichtbaar. Ik zie niet wat er in Venray concreet voorhanden is." Wethouder Jan Loonen (CDA) meent dat de Floriade dwingt tot samenwerking en ontwikke ling. "Er komen arrangementen in Noord-Limburg. Venray moet het vooral hebben van dagrecreatie en de campings. Ook de periode na de Floriade is heel belangrijk. Zie de Floriade als een aanjager voor de tijd erna. Het is aan de sector om de kansen te pakken", vindt Loonen. De verstandhouding tus sen de gemeente en de toeristi sche sector is onlangs behoorlijk bekoeld. De verhoging van de toeristenbelasting met 57 procent is helemaal verkeerd gevallen. Ondanks felle protesten stemde een raadsmeerderheid in met de fikse verhoging. "De relatie met het toeristisch platform is momenteel moeizaam. Er heerst grote teleur stelling", erkent Jan Loonen. Tom van den Hoek (PP2) pleit voor een goed beheer van het plat teland. "We hebben een prachtig buitengebied. We moeten zorgen dat het aantrekkelijk blijft met een goed netwerk van voet- en fietspaden. Hiervan kan ieder een, ook mensen met een smalle beurs, gebruik maken." De meeste fracties zien de invoering van een stimuleringsfonds wel zitten. De gemeente draagt zo financieel bij aan toeristische initiatieven. John Niessen wil de hoge toeristenbe lasting toegevoegd zien aan de lijst van zwakke punten. Boy Janssen (Samenwerking) wil dat er meer slechtweer voorzieningen komen. "Dat moeten we stimuleren, zoals een evenementenhal, zodat Venray altijd iets te bieden heeft." Bert Linskens meent dat Venray het qua recreatie 'dik in orde' heeft. "Het toerisme is zorgelijker. Binnen der tig kilometer zijn er genoeg grote publiekstrekkers, alleen niet in Venray. Maar we moeten ook geen ambities hebben die buiten ons bereik liggen." "We hebben geen historie met toerisme", erkent wethouder Loonen. "Met de drie nieuwe dorpen erbij is er wel iets veranderd. Toerisme kan een belangrijke economische factor zijn. De volgende stap zijn con crete projecten en de uitvoering. Dat komt komend voorjaar." De gemeente steekt wel geld in regi onale samenwerkingsverbanden, maar in de begroting is nog geen bedrag vrijgemaakt voor de vijf speerpunten. "Venray onderscheidt zich niet in de regio", vindt Loonen. "We hebben een ruim en open buiten gebied met fietsroutes en water. Het is vooral geschikt is voor dag recreatie. Daar moeten we ons op richten." De komst van een speelhal is afgeblazen, maar vol gens Loonen is er weer een nieuw initiatief voor een indoorspeelhal. Ook wil de gemeente 'leisure' toe staan op de bedrijventerreinen, met zaken die zich richten op de vrijetijdsbranche. bedoek site; wwvv.gi.mhuek.nl Venray De Hoveniers en Maas TV, Peel en Maas Journ*. Media door Marit Brugman Gemeente Venray neemt beveiligers in eigen dienst Veel belangstelling voor lokaal tv-journaal Stationsweg Venray in 2012 op de schop 4$^ Bveri

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5