De schijnweri Eerste zege SVOC'01 Holthees deelt met TSC'04 SV United vergeet te scoren Rode kaart breekt Merselo op SV Venray Venray zaterdag tegen Blauw Geel Summa Topschutters Klassement J PEEL EN MAAS Donderdag 25 november 2010 - Pagina 21 top inn town VV Holthees Ysselsteyn twee keer gestaakt Hoofdsponsors: FLE> TRONICS Kledingsponsors: SPORT2000 Linkerspits Joost Tolkamp matchwinnaar met late treffer tegen Sporting ST: 0-1 Kunstgras in Deurne nekt rood-witten in openingsfase: 3-2 Aftrap om 17.00 uur op De Wieën De redactie van Peel en Maas zet ook in het voetb5lS£izoen"2009-2O1O wek lijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier^m eenSamateurverenjging het verspreidingsgebied van Peel en Maas Jn^e schijnweïpeis. De gaStspel/r voorspelt net als de voetbalkenners van hefVenrayse nieuwsbladsooknu 1 de uitslagen van tien amateurduels di^at weekend gespeeld worden. voorspellingen van de gastspeler bee, dan wint hij een bal voor de jeugdafde ling van zijn voetbalverenigingidie beschikbaar wordt gesteld door Sport nn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun to tal score mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week is er in verband met het beperkte inhaalprogramma geen De schijnwerper^. Mickey Ellerydoelman van zesdeklasser SVOC'Ol, behaalde met zijn voorstel lingen driepunten. Ook redacteur Ron Koenen kwam tot die score. Beiden eb ben nog^Z wedstrijd ONDO-Ysselsteyn, die afgelopen zondag werd gest akt, tegoed. fn het klassement staat Ellery voorlopig op een gedeelde zesde plat s. Klassement: 1) Stan Venhuizen (SSS'18) 14 pu ten 2) Peter van den Heuvel (Holthees) 7 3) Freddy van den Munckhof (SV United) 6 4) Ben Verberkt (Volharding) en Bastian Bouwsema (Oostrum) 4 6) Rik Linders (SV Venray), Jeffrey Versteegen (Ysselsteyn)' en Mickey Ellery (SVOC'OT 3 9) Sander Thijssen (Sporting ST) 2 10) Mark Weijs (Leunen) O. 'Jeffrey Versteegen van Ysselsteyn heeft nog drie afgelaste duels tegoed: H:rpi- nia-SSS'18, Holthees-Egchel en Astrantia-Merselo. I Glenn Gielens (Merselo) heeft het programma van zondag 14 november nog tegoed. Op die dag werden alle duels in het amateurvoetbal afgelast. Mickey Ellery (SVOC'O1) heeft het duel ONDO-Ysselsteyn nog tegoed dat op 21 november werd gestaakt. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas weer prachtige prijzen winnen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redac tie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschut ters Klassement 2O1O-2O11. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2O1O- 2O11U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement voeren drie clubs met 21 doelpunten de ranglijst aan, Venray, Ysselsteyn en Merselo. In het individuele klassement scoorde koploper Tom Hendriks (Ysselsteyn) niet en blijft staan op tien treffers. Nummer twee, Ahmad Qurishi (Merselo) scoorde wel een keer en komt dichter bij de kop. Quri- shi heeft nu acht doelpunten achter zijn naam staan. Teamklassement I) Ysselsteyn, Merselo en Venray 21 4) SSS'18 19 5) Sporting ST 17 6) Volharding en Leunen 16 8) Holthees 15 9) Oostrum 14 10) SV United 11 II) SVOC'O1 6 Individueel klassement 1) Tom Hendriks (Ysselsteyn) 1O 2) Ahmad Qurishi (Merselo) 8 3) Dave Hendriks (Volharding), Chris Wilschut (Oostrum) en Joost Jennes- kens (SV United) 5 6) Dave Hendrix en FreekThoone (bei den Venray), Koen Voesten (SSS'18), Sander Thijssen (Sporting ST), Bas Litjens en Mark Maassen (beiden Mer- selo), Michiel Santegoeds (Holthees) en Erik Ermers (Volharding) 4 SVOC01-Fiducia 2-0 SVOC'O1 boekte in de zesde klasse E de eerste zege van deze competitie. De thuiswedstrijd tegen Fiducia werd verdiend met 2-O gewonnen. Halver wege de eerste helft opende Dirk van de Ven de score: 1-O. SVOC'O1 speelde een goede wedstrijd en Fiducia kwam er niet aan te pas.Alleen verzuimde de thuisclub de vele uitgespeelde kansen af te ronden. Pas vijf minuten voor tijd viel de beslissing toen Maikel Wis- mans de 2-O scoorde. De eerste tien minuten leken de gastheren echter totaal niet bij de les. Toen kregen de gasten twee kan sen waarvan er eentje in het zijnet belandde en de ander via Mikey Ellery op de paal verdween. Langzamerhand probeerden de tricolores de wedstrijd meer naar hun hand te zetten. Maar vooral slordig omgaan met passes en kansen zorgde voor een weinig ener verende beginfase. In de 23e minuut was het Dirk van de Ven die door stoof naar de zestien en daar onder- uit werd gehaald. Hij benutte zelf de toegekende strafschop. De rest van de eerste helft ging de wedstrijd redelijk gelijk op zonder grote kansen. Vanuit SVOC'OUs zijde kwam dit vooral doordat er te weinig bewogen werd zonder bal. Hoe anders was dit na de thee. De eerste kans was er bin nen tien minuten voor Gordon Veld- huijzen. Hij zag zijn lob echter net gekeerd door de keeper. In de tweede helft waren de tricolores de bovenlig gende partij. Acht grote kansen waren er voor Maikel Wismans, Tom Strijbos en Stef Hellegers. Hun vizier stond echter niet scherp genoeg gericht of de keeper lag een verdere voorsprong in de weg. Fiducia kreeg de tweede helft geen kans. Het duurde tot de 85e minuut voordat SVOC"O1 zijn voor sprong uitbreidde. Op rechts zorgden Tom Strijbos, Roy van de Ven en Mai- kel Wismans voor een hoogstandje door met een keer raken de verdedi ging zoek te spelen. Wismans drukte uiteindelijk met een afstandschot af en schoot de bevrijdende 2-O binnen. TSC'04-Holthees 1-1 (0-1). Doel punt Holthees: Rik Baltussen. Holthees pakte in de vijfde klasse E een punt bij degradant TSC'O4: 1-1. De twee subtoppers schotelden het publiek geen hoogstaande wedstrijd voor. Na een half uur nam Holthees de leiding door een treffer van Rik Baltus- sen: O-1. Een kwartier voor tijd kwam de thuisclub uit Tegelen langszij: 1-1. Gezien het wedstrijdbeeld was de remise een terechte uitslag. De gasten begonnen sterk. In de zevende minuut kopte Jelle van Tilburg de bal door en Niels Ingepas schoot voorlangs het doel. In de 26e minuut probeerde TSC het van afstand, maar het schot ging ruim over het doel. Na dertig minuten voetballen kwamen de gasten op voor sprong. Michiel Santegoeds bereikte de vrijstaande Rik Baltussen die de bal vervolgens in het doel schoot: O- 1Op slag van rust had de thuisploeg de beste kans op de gelijkmaker. Een vrije trap belandde bij de tweede paal, maar de aanvaller van TSC';O4 wist op miraculeuze wijze de paal naast het doel te krijgen. In de laatste minuut werd Jelle van Tilburg diep gestuurd, maar ook zijn schot ging net over het doel. In de tweede helft daalde het niveau van de wedstrijd en er gebeur de weinig tot niets. In de 75e minuut kwam TSC'O4 via een afstandsschot alsnog op gelijke hoogte. In de laatste tien minuten waren er nog twee kan sen, een voor Rik Baltussen, die de bal hard over het doel schoot, de andere was voor TSC'O4 maar ook die inzet ging over het doel. In een slechte wedstrijd van twee kanten met nau welijks kansen, was een gelijkspel een terechte uitslag. Uitslagen Excellent vet.-Holthees vet. O-5 TSC'O1-Holthees 1-1 Holthees 2-Sparta'18 7 7-O Holthees 3-SVEB 4 O-5 TSC'O4-Holthees 1-1 FCV -RESIA 1-1 Meterik -SV United 2-O Melderslo -Egchel O-2 EWC'46 -Koningslust 1-O Programma zaterdag 27 november Holthees vet.-Ysselsteyn vet Programma zondag 28 november Holthees-Meterik 14.3O Holthees 3-SV United 4 11.OO De wedstrijd ONDO-Ysselsteyn is in de vijfde klasse F twee keer gestaakt. Arbiter Vrenken uit Haelen liep al snel een spierblessure op en hij moest na enkele minuten afhaken. Na een kwartier onderbreking werd het duel hervat. Onder leiding van een clubscheidsrechter van ONDO, die zojuist het derde elftal had gefloten. Ysselsteyn wilde graag de wedstrijd uitspelen, maar na een paar minuten ging het alweer mis. Ook de tweede arbiter moest met een spierblessure de strijd staken. Meterik-SV United 2-0 (0-0). SV United leed in de vijfde klasse E een onnodige en teleurstellende 2-O nederlaag bij Meterik. De doelpunten vielen in de 9Oe en 92e minuut. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op met kansen over en weer. Na de her vatting trok SV United het spel naar zich toe maar de fusieclub verzuimde de kansen te benutten. Op de valreep was het Meterik dat de score opende: 1-O. In de blessuretijd werd het ook nog 2-O. De eerste twintig minuten was het een wedstrijd die niet echt los wilde komen met kansen voor beide goals. Verder dan wat losse flodders kwamen de ploegen niet, hoewel goed veldspel op het gladde en wat hobbe lige veld niet mogelijk was. Het eerste kansje was voor de gasten, na goed doorzetten van de middenvelders. Na een half uur belandde een vrije trap van Meterik net naast de goal in het zijnet. Enkele minuten later belandde een vrije trap van United-speler Tom Theeuwen uiteindelijk op de paal. De wedstrijd ging tot de rust met veel strijd gepaard en met maar een paar mogelijkheden, waarbij de riantste mogelijkheid net voor rust voor Mete- rik was. De tweede helft ging verder waar de eerst stopte. Na een minuut of tien hadden de blauwwitte door of Kevin Koolhof of Niels van der Heijden kunnen scoren. Helaas stond het vizier niet op scherp. SV United kwam beter in het spel en was de bovenliggende partij, die echter maar niet het gaatje kon vinden om te sco ren. Een ongelukkige glijpartij van de laatste man van SV United luidde een enorme vrije kans in voor Meterik. Helaas voor de gastheren speelden zij het slecht uit, waardoor de doel puntenmaker afgefloten werd voor buitenspel. Op dat moment zou dat onverdiend zijn geweest. Een kwartier voor tijd werd ook de zoveelste mooie aanval van SV United niet beloond met een doelpunt. Niels kreeg namens SV United de grootste kans, maar alleen voor de keeper kon hij zijn harde werken niet belonen met een doelpunt. Uit het niets scoorde Mete- rik vijf minuten voor tijd. De bal kwam hoog voor de pot, werd door een aan valler aangeraakt en verdween onge lukkig achter de uitglijdende keeper, die zich hierbij blesseerde. In bles suretijd scoorde Meterik het tweede doelpunt, doordat een schot aange raakt werd door een verdediger van de gasten en de bal met een vreemde curve achter de doelman verdween. Zondag is SV United vrij. Lottum-Merselo 3-1 (0-1). Doel punt Merselo: Ahmad Qurishi. Merselo leed in de zesde klasse E een 3-1 nederlaag bij Lottum. De rode kaart die arbiter Philipsen uit Lomm onterecht uitdeelde aan Wim van Tilburg brak de geelzwarten op. Het gebeurde in de extra tijd van de eerste helft. Vlak nadat Merselo door Ahmad Qurishi een O-1 voorsprong nam. Na de pauze kon Merselo het met tien man niet meer bolwerken en trok Lottum de zege naar zich toe: 3 1Merselo speelde een aardige eerste helft, was de beter spelende ploeg en had meer balcontact. De thuisploeg moest het vooral hebben van fysiek spel. Na bijna twintig minuten spelen, kregen de gasten een fikse domper te verwerken. Na een ongelukkig duel moest laatste man Rik Bouten zich laten vervangen door Wim van Tilburg. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat Bouten ingescheurde enkel banden had en dus enkele weken langs de lijn moet toekijken. Merselo was niet aangeslagen en behield het beste van het spel. Vijf minuten voor rust werd het overwicht beloond met de openingstreffer. Mark Maassen bereikte met een vrije trap vanaf links Ahmad Qurishi. Tussen de laatste man en doelman wist de jonge aanvaller met een simpele voetbeweging doel te treffen. Op slag van rust kreeg Mer- selo, naar later zou blijken, de nekslag toegediend. Scheidsrechter Philipsen trakteerde invaller Van Tilburg op een rode kaart nadat hij de linkerspits van Lottum ten val had gebracht. Een dubi euze beslissing die met name door de Merselonaren fel werd aangevochten. Na de pauze kwam Merselo die klap niet meer te boven. In de 59e minuut scoorde de thuisploeg de gelijkmaker en vijf minuten later ging de bal op de stip, nadat een Lottum-aanvaller op de rand van het strafschopgebied werd neergehaald. De strafschop werd vervolgens feilloos binnengeschoten. Merselo probeerde daarna nog wel aan te zetten, dwong nog enkele kan sen af, maar werd uiteindelijk in de 77e minuut definitief geveld door een counter: 3-1. Zondag speelt Merselo in Mook en Middelaar het inhaalduel tegen Astrantia. Uitslagen SV Deurne-SV Venray 3-2 NWC 2-SV Venray 2 O-8 SV Venray 3-Mifano 2 6-1 Boekel Sport 2-SV Venray 4 8-3 VOS 3-SV Venray 5 3-4 SV Venray 6-America 2 3-3 SV Venray 7-Sambeek 3 1-1 SV Venray 8-Venlosche Boys 1O 2-O SV Venray 9-Ysselsteyn 5 3-1 Ysselsteyn 6-SV Venray 1O 1-5 SV Venray 11-DEV-Arcen 3 3-4 SV Venray DA1-SSS'18 DA1 4-1 SV Venray DA2-Vesta DA1 O-2 Programma zaterdag 27 november SVVenray A1-Blauw Geel'38 A1a.15.OO TSC'O4 A1-SVVenrayA2 v.13.OO Someren A4-SVVenrayA4 v.14.OO ZSV B1-SVVenray B1 v.13.3O MMC Weert B1-SVVenray B2 v.13.OO SVVenray B3-MVC'19 B2 a.14.3O DEV-Arcen B2CO-SVVenray B4v.13.3O SVVenray B5-Sparta'18 B3 a.14.3O SVVenray C1-SVC 2OOO C1 a.13.15 SV United C1-SVVenray C2 v.13.OO SVVenray C3-Leunen C1 a.11.3O SVVenray C4-Hegelsom C1 a.13.15 Hegelsom C2-SVVenray C5 v.9.3O Wittenhorst C3-SVVenray C6 v.12.OO SV Oostrum C2-SVVenray C8 v. 12.3O SVVenray D1-NWC D1 a.11.3O SVVenray D2-Wittenhorst D1 a.9.OO SVVenray D3-Melderslo D1 a.11.3O SVVenray D4-America D1 a.9.OO Wittenhorst D3-SVVenray D5 v.9.3O Sc. Irene D3-SVVenray d6 v.9.45 SVVenray D7-IVO D2 a.9.OO SVVenray D8-Wittenhorst D4 a.9.OO Montagnards D2-SVVenray D9 v. 11.3O DEV-Arcen D3CO-SVVenray D1O v.12.OO SVVenray MD1-VianenVooruit MD1a.12.OO Wittenhorst E1-SVVenray E1 v.8.OO SVVenray E2-Volharding E1 a.1O.OO SVVenray E3-SV Oostrum E1 a.1O.OO SVVenray E4-Montagnards E1 a.1O.OO Volharding E2-SVVenray E5 v.9.15 Wittenhorst E4-SVVenray E6 v.8.OO SVVenray E7-Volharding E3 a.9.OO SSS'18 E2-SVVenray E8 v.9.15 Baarlo E3-SVVenray E9 v.93O SVVenray E1O-VCH E2 a.9.OO SVVenray E11-SVVenray E12 a.9.OO SVVenray E14-SVVenray E13 a.9.OO MVC'19 F1-SVVenray F1 v.9.OO SVVenray F2-Sparta'18 F2 a.11.OO Venl. Boys F3-SVVenray F3 v.8.OO SVVenray F4-Venl. Boys F4 a.11.OO SVVenray F5-Montagnards F2 a.11.OO SVVenray F6-SV United F3 a.11.OO SVVenray F7-Blerick F4 a.12.OO SVOC'O1 F2-SVVenray F8 v.8.45 SVVenray F9-Merselo F1 a.11.OO SV Oostrum F2-SVVenray F1O v. 1O.15 SVVenray F11-Sc. Irene F1O a.12.OO Sc. Irene F11-SVVenray F12 v.8.15 MVC'19 JG1-SVVenray JG1 v.1O.3O SVVenray JG2-MULO JG1 a.1O.OO SVVenray Mini F wedstrijden a.12.OO SV Venray-Blauw Geel'38 a. 17.OO Programma zondag 28 november Boekel Sport 2-SV Venray 2 v. 8.3O SV Venray 3-UDI'19/B/t/r Bed 2 a. 1O.3O HVCH 3-SV Venray 4 v. 11.OO SV Venray 6-Leunen 4 a. 1O.3O America 3-SV Venray 7 v. 1O.OO SV Venray 9-SV United 5 a. 9.3O SV Venray 1O-SVOC'O1 3 a. 9.3O SV Venray DA1-Almania DA1 a. 12.OO •SVVenray SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen GOLDEN MEMBERS: Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Plus van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Verstraaten Business Travel Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers De Aanpak Bouwservice B.V. De Beejekurf, restaurant Lekkernij - tAnker, Merselo De De Zwaan, Hotel Brasserie Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers FlexEvents Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gossimijne, bar-bistro Hoogma Advies B.V. Hypotheekshop, Venray Hotel Asteria ING, Venray Innovate Nederland B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Kortenbos, Mental Balance Center Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Melskens Beheer B.V. ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" Peka Kroef B.V. Peelrand Makelaardij B.V. PG Group BV Ricor Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Sterke Tekst Studio Spinazie Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsb Volantis B.V. WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms ZR Accountants en Adviseurs ggoimieuws -info Leunen trekt in Tienray stijgende lijn door m n l Sporting ST-Leunen 0-1 (0-0). Doelpunt: 82. Joost Tolkamp 0 1. Scheidsrechter: Tielen (Hegel- som). Toeschouwers: 175. Gele kaart: Robin Tissen (Sporting ST), Wim Sijberts en Rob van Ool (Leu nen). Sporting ST: Willems; Kleven, Tissen, Kursten en Ward van Rijs- wick (46. Goldschmidt); Van Essen (73. Gerrits), Rick van Rijswick, Knoops (80. Dave van Rijswick) en Tim van Rijswick; Christians en Thijssen. Leunen: Koenen; Biezenaar, Ruud van Ool, Rob van Ool en Koen Gielens (54. Van den Heu vel); Nick Litjens, Thomas Litjens en Keijsers (72. Stijn Tolkamp); Guus Gielens (76. Weijs), Sijberts en Joost Tolkamp. Door Henk Willemssen Leunen heeft de opmars in de vierde klasse F voortgezet. De ploeg van vertrekkend trai ner Henk Langstraat wint voor de derde keer op rij. In Tienray wordt fusieclub Sporting ST ver slagen door een late treffer van Joost Tolkamp: 0-1. In plaats van een geheide degradatiekan didaat, staat Leunen nu stevig in de middenmoot. Sporting-speler Martijn Christians (links) in een fel duel om de bal met Ruud van Ool (Leunen). De oranje-witten maken er niet zo'n sprankelende voorstelling van dan twee weken geleden tegen Sparta'18 (5-O). Leunen trekt wel de stijgende lijn door op basis van inzet en strijd. "De ploeg bezit nu winnaarsmenta liteit", stelt Langstraat tevreden vast. "Voorheen was het te gemakzuchtig. Ik stoorde me vaak aan die gelaten heid na een nederlaag. Dat is er geluk kig uit." Bij Sporting ST zal trainer Henk de Bijl waarschijnlijk deze week bekend maken dat hij zijn contract met een jaar verlengt. De Swolgense jaren mee geteld, begint de Venlonaar straks aan zijn vijfde seizoen. De (Swolgense) spelers en De Bijl zijn blijkbaar nog niet op elkaar uitgekeken. "Dat is een voorwaarde om door te gaan", zegt De Bijl. "Ik heb het de spelers gevraagd, en ze willen dat ik blijf. Dat was ook de vraag van het bestuur. Volgend jaar verhuizen we naar het nieuwe sport complex. Een mooie uitdaging." Ook Henk Langstraat zoekt een nieuwe uitdaging, maar die ligt buiten Leunen. Na twee jaar komt er straks een einde aan de samenwerking. "Ik werk nooit langer dan twee, drie jaar bij een club. Het lijkt me niet verstandig langer te blijven", verklaart Langstraat. "Op lan- gere termijn ziet de toekomst er goed uit voor Leunen. Bij de eerstejaars van de A1 zitten enkele goede voetballers. De eerstkomende jaren moet de club zien te overbruggen, uit het tweede elftal is weinig te halen." De 175 toeschouwers zien onder een flets herfstzonnetje de derby traag op gang komen. In het eerste kwartier valt er weinig te beleven. Gaandeweg krijgt Leunen een licht overwicht. Het eerste gevaar ontstaat als Thomas Litjens uit een pass Wim Sijberts vrij voor het doel opduikt. Maar de inzet van de Leunse middenvelder is te zacht om goalie Bram Willems te pas seren. Nick Litjens probeert het even later met een fraai afstandschot dat rakelings langs het doel verdwijnt. Sporting ST weet nauwelijks gevaar te stichten. Pal voor rust breekt Sander Thijssen door op rechts maar hij mikt de bal naast. Tijdens de rust blijft Koen Gielens alleen op het veld achter om in bewe ging te blijven. De Leunse linksachter kampt met een hamstringblessure. Door warm te blijven hoopt hij het einde van de wedstrijd te halen. Maar al vroeg in de tweede helft moet Gie- lens toch naar de kant. Het spelpeil wordt er niet beter op. Beide teams tonen veel goede wil maar het aantal foutieve passes neemt toe. Sporting- libero Robin Tissen verslikt zich in de jagende Thomas Litjens die zich vrije doorgang verschaft. Opnieuw redt Bram Willems de thuisclub. Guus Gielens kopt even later voorlangs. Robin Tissen incasseert geel en uit de vrije trap vindt Guus Gielens bijna de instormende Roel Biezenaar bij de tweede paal. De Leunse captain komt luttele centimeters tekort. De tijd tikt weg en de derby lijkt doelpuntloos te eindigen. Dan wordt uitblinker Wim Sijberts weer eens de diepte ingestuurd. De trekkende en sleuren de ex-EWC'er is constant een plaag voor de Sporting-defensie. Sijberts bewaart links op de achterlijn het overzicht en hij tikt de bal terug op Joost Tolkamp. De jonge linkerspits knalt de 1-O binnen. "Een mooie belo ning voor Wim want hij werkt altijd", complimenteert Langstraat. "En Joost maakt het koel af. Gezien de kansen die wij kregen, is de overwinning ook verdiend." Met Robin Tissen aan het front probeert Sporting ST de neder laag af te wenden. Eenmaal wordt Tissen nog gevaarlijk maar hij treft slechts het zijnet. Leunen bouwt een feestje. Door drie zeges zijn de oranje- witten geklommen van de twaalfde naar de zevende plek. Venray met tien man strijdend ten onder Deurne-Venray 3-2 (2-1). Doelpunten: 20. Twan van Schijndel 1-0; 42. Twan van Schijndel 2-0; 45. Freek Thoone (strafschop) 2-1; 57. Robert Wil- lemse 2-2; 67. Roy Tulmans 3-2. Scheidsrechter: Senders (Veldho ven). Toeschouwers: 500. Rode kaart: 18. Niels Nielen (Venray- doelman) vanwege handsbal bui ten de zestien. Gele kaart: Bart van Schijndel (Deurne), Angelo van Mil en Hans Custers (Venray). SV Venray: Nielen; Van Mil, Seijkens (70. Linders), Janssen en Custers; Van Bergen, Willem- se, Bronzwaer (77. De Jong) en Hendrix (20. Nabbe); Joosten en Thoone. Door Henk Willemssen Venray verliest zaterdagavond de hoofdklassederby in en tegen Deurne met 3-2. Na ruim een kwartier staan de rood-witten al met tien man na een ongelukkig moment van doelman Niels Nie- len. De sluitpost beroert de bal met zijn hand na een vreemde stuit, vlak buiten de zestien. Arbi ter Senders kent geen pardon en hij stuurt de Venrayse goalie met rood van het veld. Uit de toege kende vrije trap neemt Deurne ook nog eens een 1-0 voorsprong. Slechter kan de wedstrijd voor Ven- ray niet beginnen. Al na enkele minu ten wordt Niels Nielen verrast doordat de bal op het kunstgras rare capriolen maakt. De doelman kan zich dan nog herstellen. In de achttiende minuut bevindt de Venrayse doelman zich net buiten het strafschopgebied. "De bal stuitte veel hoger dan ik verwachtte", legt Nielen uit. "Ik dacht die bal bin nen de zestien te kunnen pakken. Ik kon mijn hand net niet meer op tijd terugtrekken, daardoor schampte ik de bal. Dan is rood wel een heel zware straf. Dit is echt balen." Trainer Jan Poels moet daardoor al snel een veld- speler naar de kant halen om tweede keeper Peter Nabbe te laten invallen. Linkermiddenvelder Dave Hendrix is het 'slachtoffer'. Na drie minuten oponthoud kan de vrije trap worden genomen. De bal gaat breed naar Twan van Schijndel die in de verre hoek mikt: 1-O. Een fikse opdoffer voor Venray. Jan Poels moet het zaterdag stellen zonder drie belangrijke pion nen. Wout Gommers is automatisch geschorst na zijn omstreden veldver- wijzing tegen EHC. Venray is tegen de rode kaart in beroep gaan. Daarnaast ontbreken de geblesseerde centrum verdedigers Daan Geenen en Sander Lenders. Het hart van de defensie wordt nu gevormd door de nieuwko mers Boy Seijkens en Paul Janssen. De rood-witten laten zich na de vroege tegenslag niet uit het veld slaan. Met zijn tienen trekken de Venraynaren de derby naar zich toe. Bas Joosten strandt vrij op doelman Guido Bud- ziak. Drie minuten voor rust scoort de thuisclub opnieuw uit een vrije trap. De bal ligt nu twee meter verder van het doel af. Het is wederom Twan van Schijndel die het net vindt: 2-O. Venray probeert nog voor de thee de aanslui tingstreffer te forceren. De aanvoer ders Freek Thoone en Bart van Schijn- del komen na een stevige aanvaring ten val. Het spel gaat verder en Tom van Bergen waagt een doelpoging. De arm van Ritchie Sam Apong voorkomt de 2-1. Leidsman Senders heeft niets waargenomen maar zijn assistent wel. Op advies van de grensrechter gaat de bal toch op de stip, alhoewel een kaart uitblijft. Freek Thoone laat zich dit buitenkansje niet ontnemen en hij schiet de penalty binnen: 2-1. Na de hervatting zet Venray het offensief voort. Bas Joosten duikt wederom vrij voor het doel op maar ook ditmaal komt goalie Budziak als winnaar uit de strijd. Twee minuten later is het toch raak. Tom van Bergen goochelt op de achterlijn langs twee tegenstanders. Hij vindt de vrijstaande Robert Willemse die de 2-2 gelijkma ker binnenschiet. De wedstrijd kan alle kanten op. Twan van Schijndel toont opnieuw zijn gave traptechniek. Vanaf twintig meter mikt hij de bal op de lat boven Peter Nabbe. Bas Joosten probeert met een lob Budziak te ver schalken, maar met één hand brengt de doelman redding. Halverwege de tweede helft is het toch weer Deurne dat de leiding neemt. Roy Tulmans kan vrij opzetten, zijn bewaker Paul Janssen grijpt niet in en met een krullend schot verrast Tulmans doelman Nabbe: 3-2. "Paul mist dan nog de ervaring om dan een professionele overtreding te maken", zegt trainer Jan Poels. "Maar ik kan hem verder niets verwijten. Hij heeft het achterin prima gedaan. Zoals ik niemand een verwijt kan maken. We waren ook met tien man de betere ploeg. Na de 2-O achterstand toonden we onze mentale veerkracht. Met zijn elven hadden we hier zeker gewon nen." Een kwartier voor tijd treft Roy Tulmans via de handen van Nabbe de lat. Zo blijven de gedecimeerde Venraynaren in de race. Senders laat zeven minuten napspelen en in de extra tijd zijn de rood-witten nog dicht bij de gelijkmaker. De beste kans is voor invaller Thomas de Jong die in riante positie over het doel kopt. Venray speelt op zaterdag 27 november de inhaalwedstrijd tegen Blauw Geel in de hoofdklas se B. De aftrap is om 17.00 uur op sportpark De Wieën. Twee weken geleden werd deze ontmoeting afgelast vanwege de overvloedige regenval. De andere wedstrijden die op 14 november werden afgelast, zijn ver plaatst naar zondag 19 december. Als Venray op zaterdag thuis speelt, is 19.3O uur gewoonlijk het aanvangs- tijdstip. Op verzoek van Blauw Geel is de wedstrijd vervroegd naar de late namiddag. De club uit Veghel wordt zaterdag nog verwacht op een feest avond. Venray en Blauw Geel staan met ieder twaalf punten laag in de middenmoot. Venray had de weg omhoog ingeslagen, maar door de 3-2 nederlaag in Deurne vielen de rood- witten weer terug. Keeper Niels Nie- len is door zijn rode kaart in Deurne komende zaterdag geschorst. Hij wordt vervangen door Peter Nabbe. Aanvoerder Wout Gommers verwacht deze week uitsluitsel over zijn omstre den rode prent tegen EHC. Venray is bij de voetbalbond in beroep gegaan tegen de straf. Tegen Deurne ontbra ken de centrumverdedigers Daan Geenen en Sander Lenders. Beiden kampen met een spierblessure. Len ders is vermoedelijk zaterdag weer inzetbaar terwijl het meespelen van Geenen nog een vraagteken is. Komend weekeinde wordt er een inhaal- en bekerprogramma afge werkt. Volharding speelt in de derde bekerronde thuis tegen derdeklasser Wittenhorst. Ook SSS'18 zit nog in het bekertoernooi, maar de Overloners zijn vrijgeloot. Voor de competitie in de tweede klasse H treedt SSS'18 in Herpen aan tegen Herpinia. Een belangrijk duel voor de ploeg van trai ner John Thijssen, dat na het 3-2 ver lies bij Margriet moet winnen om aan te haken bij de kopgroep. In de vijfde klasse E krijgt Holthees de nieuwe koploper Egchel op bezoek. Egchel beschikt over een zeer hechte defen sie, want met slechts één tegentreffer is het de minst gepasseerde club in Limburg. Een mooie uitdaging voor de manschappen van Twan Bloemen om de Egchelse veste te kraken. De nummer vier Merselo gaat in de zesde klasse E op bezoek bij het lager geklas seerde Astrantia in Middelaar. Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21