Doek valt voor Wat is Perfect musiceert Jeugd op De Peel Martin Hurkens bij mannenkoor Uit de geschiedenis van Euterpe (8) Prins Rob in Overloon Claudia en Manito Beats 'n sax in De Rooijerie Dans in huiskamer Joekskapellen in actie Mongoolse d Sedaa PEEL EN MAAS Blitterswijckse toneelvereniging heft zichzelf op in verband met tekort aan leden Toneelvereniging Wat is Per fect uit Blitterswijck trekt er na bijna vijftien jaar de stek ker uit. Het tekort aan leden kan bijna niet meer worden opgevangen. Op 1 januari 2011 is de toneelvereniging verleden tijd. Het doek is gevallen. Een moeilijke beslis sing voor het bestuur. "Eerlijk gezegd zijn we al sinds 2005 aan het aanmodderen", ver telt voorzitter Ria Pors. "We had den toen nog zestien leden. Op dat moment hebben we de kop pen bij elkaar gestoken en zijn we gaan nadenken over hoe we meer mensen aan het spelen zou den kunnen krijgen. Om die reden hebben we in 2006 het jubileum spektakel georganiseerd. Daarmee hoopten we nieuwe mensen bin nen te halen. Maar het tegendeel bleek waar. Bezoekers waren er genoeg, maar niemand wilde lid worden. Sinds twee jaar hebben we nog maar negen leden. Van hen zijn twee mensen erelid. Dat wil zeggen dat ze niet meespelen. Het ontbinden van de vereniging zit er dus al een hele tijd aan te komen." In september werd de knoop doorgehakt. "Ons eerste idee was om kleine toneelstukken te gaan spelen, bij mensen thuis. Maar dat werkte niet. Het was alleen maar uitstel van executie. Er was geen uitzicht op een betere situatie. Ik ben er vanaf het begin bij en heb de vereniging altijd een warm hart toegedragen. We hebben het lang proberen tegen te houden, want ermee stoppen doet gewoon pijn. We zijn in 1996 begonnen als een groepje vrienden dat iets wilde doen voor het goede doel van René Poels, een stichting voor ontwikkelingssamenwerking. We hebben toen een toneelstuk opge voerd. Iedereen was enthousiast. Iemand stelde voor om ermee door te gaan. Dat was de start van de vereniging. Nog steeds is die beginfase mijn meest dierbare herinnering aan de vereniging." En evenals de start is het ophef fen van de vereniging nauw verbonden aan een goed doel. Gezocht werd naar een goede bestemming voor het batig saldo van de vereniging. "In de statuten staat dat bij opheffing het geld verdeeld moet worden onder de leden, maar wij hebben gekozen om het te doneren aan goede doelen. Zo gaat er geld naar het uniformfonds van de plaatselijke harmonie, de KBO (voor de nieu we jeu-de-boulesbanen), stichting Helpende Handen en basisschool St. Anna, voor de schoolreis. Ook de materialen van de vereniging worden verdeeld." FUSEREN Voordat het besluit tot ophef fing van de vereniging werd geno men, is nog gedacht om te fuseren met een toneelvereniging uit een ander dorp. "Maar eigenlijk was Toneelclub Wat is Perfect uit Blitterswijck stopt op 1 januari. niemand daar echt voor. Ieder een wilde in Blitterswijck spelen. Bij een nieuwe vereniging moet je ook weer opnieuw je strepen verdienen. Daarom hebben we die optie laten varen. We hebben ons best gedaan om er nog iets van te maken. Maar een toneelvereniging in Blitterswijck zit er gewoon niet meer in." Ria Pors wil namens de andere leden iedereen bedanken die de vereniging jarenlang heeft onder steund. "Ik denk aan regisseurs, souffleurs, grimeurs, bouwers van het decor. Ik denk aan ieder een die ruimte beschikbaar heeft gesteld om te vergaderen, repete ren, wafels te bakken en voor de opslag van spullen. En natuurlijk iedereen die heeft meegewerkt om het openluchtspektakel in 2006 tot een succes te maken. Bedankt!" Donderdag 25 november 2010 - Pagina 19 Kinderen voor Kinderen De kinderen uit de gemeente Venray zijn er niet in geslaagd om de provinciale finale te berei ken van het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival van de VARA. De jury was aangenaam verrast door het vele talent in Limburg en selecteerde na een lang juryberaad uit ruim 160 Lim burgse kandidaten tien finalisten. Stuk voor stuk toptalenten op het gebied van zang. Afgelopen week kregen de tien finalisten het goede nieuws te horen. Ze wer den verrast met een telefoontje van de organisatie. De finalisten, allemaal meiden, komen uit de hele provincie, van Maastricht tot Lottum. De komende maanden gaan de meisjes zich voorberei den op de Limburgse finale die op 19 maart plaatsvindt in De Oran jerie in Roermond. De winnares van de Limburgse finale mag het in april 2011 opnemen tegen de winnaars van de andere provincie in de landelijke finale, die op tele visie wordt uitgezonden. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo kunnen kinderen op zondag 28 november speculaas bakken. Zoals elke laatste zondag van de maand wordt de authen tieke bakkersoven in het originele bakhuisje weer warm gestookt. Er worden speculaas en peperno ten gebakken. Kinderen mogen de bakker daarbij helpen. Tevens zijn er demonstraties houtsnij den en smeden. Ook kunnen de bezoekers de speciale exposities Toen wij uit Rotterdam Vertrok ken (over de emigratie vanuit deze regio naar Noord-Amerika in de periode van 1870 tot 1935) en Miniatuurauto's bezoeken. Het museum is op en op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en zater dag en zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur. De demonstraties beginnen om 13.00 uur. Kerstdinershow MMSK St. Petrus'Banden houdt op woensdag 22 decem ber in samenwerking met De Witte Hoeve in Venray voor de eerste keer een kerstdi- nerhow. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Om 18.30 wordt men bij De Witte Hoeve in Venray met een glas champagne ontvan gen, waarna men kan aanschuiven voor een viergangen diner. De avond wordt muzikaal opgeluis terd door het orkest van Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus'- Banden uit Venray. Het orkest van MMSK wordt begeleid door zan geres Annemiek Jansen. Kaarten reserveren kan via www.mmskstpetrusbanden.nl. Op luchtmachtbasis De Peel in Venray vindt donderdag 25 november de vijfde editie plaats van Young Musicians Spread Their Wings. Tijdens dit muziekevenement verzorgt het orkest van de Konink lijke Luchtmacht samen met twee honderd jeugdige muzikanten, afkomstig van diverse fanfares en harmonieën uit de directe omge ving van luchtmachtbasis De Peel, een grote muziekvoorstelling. Dit lustrum wordt extra luister bij gezet door de deelname van tal van prominenten. In de ochten duren verzorgen professionele muzikanten van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht diverse workshops voor de jeugdige muzi kanten. Het middagprogramma wordt ingevuld door een geza menlijk optreden van alle muzi kanten. Tijdens het optreden wor den, onder leiding van dirigent en adjudant Maarten Rijs, diverse populaire muziekstukken uitge voerd voor familie, kennissen en militairen. Diverse prominenten uit de omgeving zijn aanwezig. Onder hen is ook luitenant-gene raal Jac Jansen. Bijzonder hieraan is dat generaal Jansen zelf ook deel uitmaakt van het orkest. Het doel van YMSTW is het stimuleren van de muzikaliteit bij jongeren. Meer informatie over Young Musi cians Spread Their Wings staat op www.youngmusicians.nl. Het Venray's Mannenkoor beleefde samen met de Venrayse bevolking een fantastisch jubi leumjaar en besluit 2010 op vrij dag 17 en zaterdag 18 december met Gröts op Limburg. Het koor neemt de toeschouwers mee in de wereld van het Limburgse muziektalent. Het publiek wordt getrakteerd op een wervelende show met voor de pauze vooral Limburgs en Nederlandstalig repertoire. Met muziek van onder meer Gé Reinders, Marco Borsato en Guus Meeuwis, de Schintaler, Ramses Shaffy, Rowwen Hèze en anderen met arrangementen van Anton Kropiv?ek. Dit alles uitgevoerd door het Venray's Mannenkoor en zijn solisten, samen met onder meer Gé Reinders, Nancy Deu- sings en de winnaar van Hol land's Got Talent, Martin Hurkens. In samenwerking met de Krakau Symfoniker, onder leiding van Nard Reijnders, zorgt het combo FEZZ, onder leiding van Otto Koolen, voor de muzikale begelei ding. De leiding is in handen van dirigent Anton Kropiv?ek. Nancy Deusings maakt overal waar zij komt veel indruk met haar warme stemgeluid. Zij weet telkens het publiek te ontroeren met haar sound. De Limburger Gé Reinders concentreert zich qua optredens op het theater en zingt in het hele land Limburgse liedjes. Daarnaast is het Venray's Mannenkoor erin geslaagd Martin Hurkens van Hol land's Got Talent speciaal voor deze concerten naar Venray te halen. Na de pauze wordt het con cert voortgezet met kerstmuziek van John Lennon, Mud en natuur lijk een aantal 'gouwe ouwen' uit het kerstrepertoire. Kaarten zijn te bestellen door een e-mail te sturen aan pietpannekoek@home. nl. Voor meer informatie kijk op www.venraysmannenkoor.nl. Met Sedaa staat op zondag 28 november een niet zo alledaags muziekgezelschap op de plan ken van het Cambrinuspodium in Horst. Sedaa is een viermans formatie met drie muzikanten uit Mongolië en een uit Iran en het gezelschap legt een link tussen de traditionele Mongoolse muziek Mongoolse band Sedaa. en de Oriënt. Sedaa creëert daar mee een heel eigen en fascine rende klankwereld. Dit concert begint om 16.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www. cambrinusconcerten.nl. In een serie artikelen over de Koninklijke Harmonie Euterpe een kennismaking met bijzondere muziek, perso nen, foto's en gebeurtenissen uit het 150-jarig bestaan. De onderwerpen waarover wordt geschreven vindt u terug op de tentoonstelling Van Toeten en Blazen in het Venrays Museum (www.museumvenray.nl). In de achtste bijdrage: de muzi kale familie Verheugen. De familie Verheugen speelde in het Venrayse muziekleven vele jaren een hoofdrol. Toen in 1860 Fanfare Euterpe werd opgericht was Jean Verheugen met zijn 14 jaar het jongste verenigingslid. De fanfare was zijn lust en zijn leven. In 1970 werd hij tot directeur benoemd welke functie hij 50 jaar lang heeft vervuld. In 1910 werd hij uitbundig gehuldigd. Hij was toen 50 jaar lid waarvan 40 jaar als directeur. De dankbaarheid van de vereniging was klaarblijkelijk heel erg groot, want hij kreeg een compleet kamerameublement ten geschenke. Zijn drie zonen, Adri- aan, Jean junior en Hubert, traden in de voetsporen van hun vader en bespeelden alle drie meerdere muziekinstrumenten. Bovendien waren ze verdienstelijke toneel spelers. De fanfare was vroeger tevens een toneelclub en de gebroeders Verheugen vervulden menigmaal een hoofdrol in de drama's en komedies die er werden opge voerd. In 1911 ging Verheugen Sr van een welverdiende rust genie ten. Zijn zoon Adriaan nam de diri geerstok over, samen met Johan Broeder uit Mook die leraar was aan de Normaalschool voor hul- onderwijzers die gevestigd was in de Latijnse school 'Onder den Boog'. Maar korte tijd later verliet Adriaan Venray. Op de bovenstaande foto ont breekt Hubert. We zien van links naar rechts Jean Verheugen jr, Adriaan Verheugen en met snor en medaille Jean Verheugen Sr. De foto werd gemaakt in 1911 ter gelegenheid van de fusie van de twee Venrayse Fanfares Caecilia en Euterpe. Vanaf toen heette de muziekvereniging Venray's Fanfa recorps. In 1934 werd de fanfare omgezet in een harmonie. Over boeiende de geschiedenis van het Venrayse muziekkorps is onlangs een boek met DVD verschenen. In museum 't Freulekeshuus is een tentoonstelling 'Van Toeten en Bla zen' ingericht waar u uitgebreid met de historie van de Venrayse blaasmuziek kunt kennis maken. Rob II (Weerts) is uitgeroepen tot prins van carnavalsvereniging De Huibuuke in Overloon. Prins Rob presenteerde, naast zijn prin ses Patricia, Bart Beelen als zijn persoonlijk adjudant en broer Edwin als raadslid. Rob Weerts (34 jaar) is in het dagelijks leven werk zaam als timmerman bij Bouwbe drijf Hubers in Overloon. Prinses Patricia (29 jaar) is werkzaam als psychiatrisch verpleegkundige bij GGZ-NML in Venlo. Sinds 2005 zijn de twee getrouwd en samen hebben ze twee kinderen, Anouk (4 jaar) en Koen (1 jaar). De prins (fotograaf: Chris van Glab- beek, Overloon) en prinses zijn geboren en geto gen in Overloon en al jaren actief binnen de carnavalsvereniging. Zo was Rob van 1999 tot 2005 raads lid. Patricia was van 1995 tot 2001 dansmarietje en van 2002 tot 2005 hofdame van raadslid Rob. In 2009 trad Rob toe tot het bestuur van stichting De Huibuuke. In hun spaarzame vrije uurtjes voetbalt Rob in het zesde elftal van SSS'18 en doet Patricia aan zumba. In het Koningskerkje in Vier lingsbeek kunnen belangstellen den op zaterdag 27 november een optreden bezoeken van Claudia en Manito. Claudia zingt liedjes uit diverse Zuid-Amerikaanse lan den. Met haar zwoele stemgeluid treft ze het juiste gevoel van deze muziek. Veel van deze nummers heeft haar vader, zanger en gitarist en geboren onder de Caribische zon, haar bijgebracht. Door hem heeft ze ook de Paraquaanse harp leren bespelen. Manito vult het spel van Claudia aan met vurige solo's en gevoelige fraseringen. Manito is een gitaarvirtuoos met een geheel eigen stijl. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn te reser veren via e-mail koningskerk- je@home.nl of via telefoon (0478)632172, 06-10467598. Het is al een paar jaar een rage in Nederland, een dj die funky- house and longbeats draait en dit combineert met het spelen van de saxofoon. Speciaal gecomponeer de muziek, waarbij het saxspelen een nog betere swingende sound oplevert. DJ Martin B heeft zijn sporen in de muziekwereld al lang verdiend. Hij toerde met de Bob Colorband en werkte onder meer samen met Hans Dulfer, jazzdiva Mackintosch en percussionist Eddie Conard. Zijn nieuwe project 'Beats 'n sax' slaat aan in Neder land. Op zaterdag 27 november is 'Beats 'n sax' te bewonderen in De Rooijerie. in Venray. Aanvang 23.00 uur, entree gratis. Afgelopen weekend was het volle bak in de woning van Jan en Marjo de Maat aan de Hoebertweg in Venray. De choreografe Elsa van der Heijden van Dans Companie Limburg heeft er heel bewust voor gekozen haar dansvoorstel ling niet alleen in het theater te tonen maar heel concreet naar de mensen toe te brengen, letterlijk in de huiskamer. De voorstelling heeft zich al ruimschoots bewe zen tijdens het zomerfestival Cul- tura Nova in Heerlen met avond na avond uitverkochte zalen en is ook te zien geweest in het Ainsi Cultuurhuis in Maastricht, beide keren op locatie. De voor stelling werd genomineerd voor het internationale Solo Tanz the ater festival in Stuttgart en is al te zien geweest bij verschillende zorginstellingen. De dans Wo Bin Ich? heeft als thema Beperkingen. Een mooie jonge krachtige vrouw verbeeldt, door middel van bewe ging, haar leven met een fysieke beperking. Haar lamme armen zijn verbonden met stokken die een onderdeel worden van haar lichaam. Haar beperking geeft haar een ongelooflijke kracht om zich in de wereld te manifesteren. Zij laat zich zien in al haar kwets- Daniëla Nager in Wo Bin Ich van Danscompagnie Limburg. baarheid en nooit verliest zij haar waardigheid. Wo Bin Ich? laat de schoonheid zien, van het gevecht om gezien te worden. Tijdens een uitgebreid diner met mensen die geïnteresseerd zijn in kunst, was er meer dan genoeg gesprekstof. Mensen von den elkaar in het gesprek tijdens het eten en over wat ze gezien en vooral beleefd hadden met deze indringende solovoorstelling die bijna letterlijk op je huid plaats vond. De reacties van de bezoe kers waren overweldigend: 'Een indringende dansvoorstelling, heerlijk eten', 'een gastvrije ont moeting met boeiende mensen' en 'voor herhaling vatbaar'. Ook gastvrouw Marjo de Maat genoot met volle teugen: "Een hele bij zondere ervaring om dit in ons huis mogelijk te maken. Een avon tuur om voor zoveel mensen te koken. En een dansvoorstelling op de plaats waar normaal het bank stel staat, heeft ook wel wat." Meer informatie over deze en andere voorstellingen is te zien op de website van Dans Companie Limburg. Voor het derde achtereenvol gende jaar houden joekskapel Krom dur d'n Bocht en Stichting Leunse evenementenorganisatie het joekskapellenfestival Toeter- nietoe. Toeternietoe is na twee suc cesvolle jaren uitgegroeid tot hét joekskapellenfestival van Noord Limburg. Ook dit jaar brengen joekskapellen uit Limburg en Brabant hun muzikale klanken ten gehore. De avond staat in het teken van joeksmuziek. Daarnaast draait dj Leon nog een aantal kra kers. Op zaterdag 11 december om 20.00 uur barst dit feest los in gemeenschapshuis De Brink in Leunen.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19