Gemeente Venray S.O.S. SEO starter van het 2e kwartaal 2010 Infobijeenkomst over plan 'De Laathof' Venray zoekt nieuwe stem bureauleden Ziektekostenverzekering met een laag inkomen Gemeente sponsort opnieuw de Venrayse Ondernemersprijs Pilot grondprijs Vredepeel eindigt zonder resultaat Kijk ook op www.venray.nl Limburgse Energie Subsidieregeling wederom groot succes Hoe mag jouw jongerencentrum eruitzien? PEEL EN MAAS Donderdag 25 november 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden IOp woensdag 1 december is er een informatiebijeenkomst over de plannen voor de herontwikkeling van de hoek Hoenderstraat/Bontekoestraat in Venray, ook wel bekend als de Witte Huizen of pand Fam. Jeuken. U bent hiervoorvan harte uitgenodigd in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Aanvang is 17.00 uur. Wethouder Patrick van der Broeck geeft een presentatie over de visie van de gemeente. Hierna volgen presentaties gehouden door Mare Janssen namens de ontwikkelingscombinatie Suyderland Venrode B.V. en Javo S Invest B.V. en door architect Johan Driessen namens Novares Achitecten f Horst. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 47 Op 2 maart 2011 zijn er weer verkiezingen. Ditmaal zijn er verkiezingen voor de Provinciale Staten. Ogenschijnlijk minder belangrijk, maar niets is minder waar. Uit de gekozen leden van de provincie worden namelijk ook de leden van de Eerste Kamer gekozen. Om de verkiezingen in goede banen te leiden is het nodig dat er steeds voldoende kundige stembureauleden zijn. In principe worden de stem bureauleden voor één verkiezing aangewezen maar in de praktijk komt het er op neer dat veel stem bureauleden jarenlang het stem bureau bemensen. Daar is niets mis mee, maar om een goede mix van stembureauleden te behouden, is het noodzakelijk dat er regelmatig nieuwe stembureauleden worden opgeleid. Oproep Diegenen die het interessant en leuk vinden om ons team van stem bureauleden te komen versterken, kunnen contact opnemen met afdeling Publieksdiensten. Dit kan via e-mail gemeente@venray.nl of telefonisch (0478) 52 33 33. Ben je tussen de 14 en 23 jaar en woon je in Venray? Laat ons dan weten hoejouw jongerencentrum eruit moet zien. Geefje mening op www.mijnjongerencentrum.nl! Het Venrayse bedrijf S.O.S. SEO is gekozen tot de starter van het 2e kwartaal van 2010. S.O.S. SEO richt zich op de gebruiksvrien delijkheid en het verbeteren van de vindbaarheid van websites. SOS SEO Internet Marketing Bureau is begin 2010 opgericht door Venraynaar Ed Reijnders. De voormalig schilder besloot in 2007 tot een carrièreswitch en zich bezig te gaan houden met internet en webdesign. Na diverse opleidingen en een baan bij een internetbedrijf in Uden maakte hij in 2010 de stap naar het zelfstandig ondernemerschap. Ed Reijnders werkt nu zonder personeel vanuit zijn huisadres, maar wil graag doorgroeien en op termijn een kantoorpand betrekken. Lef en doorzettingsvermogen Wethouder Loonen die deel uitmaakt van de jury, is blij met de winnaar van dit kwartaal. "Ed Reijnders is een ondernemer die zijn carrière een heel bijzondere wending heeft gegeven. Hij zette de stap van een ambachtelijk beroep naar de internetwereld en dat ook nog als zelfstandig ondernemer. Zeker in de huidige economische tijd vergt dat lef en doorzettingsvermogen. Daarmee is hij precies de ondernemer die we voor ogen hebben als starter van het kwartaal." Stimuleren De starter van het kwartaal is een initiatief van de RabobankVenray en de gemeente Venray, met het doel om het zelfstandig ondernemerschap te stimuleren. Elk kwartaal kiest een jury uit een aantal starters de meest aansprekende. Na afloop van het jaar wordt uit de vier kwartaalwinnaars de starter van het jaar gekozen. V.l.n.r.: wethouderJan Loonen, Ed Reijnders van S.O.S. SEO en Stephan Keijzers van Rabobank Venray De gemeente Venray biedt inwoners met een laag inkomen een collectieve ziektekostenverzekering aan. Deze bestaat uit een basisverzekering en een extra uitgebreide aanvullende verzekering. Deze verzekering heeft een veel ruimere dekking dan veel andere aanvullende verzekeringen én u betaalt minder premie. U komt voor deze collectieve verzekering in aanmerking als u: - inwoner bent van de gemeente Venray - zich in 2011 verzekert bij de VGZ; hiermee heeft de gemeente een contract afgesloten - een inkomen heeft tot 120% van de bijstandsnorm - beschikt over een beperkt vermogen. Studenten kunnen geen gebruik maken van deze regeling. Lagere premie De premie voor deze zorgverzekering is laag omdat de verzekeraar een korting geeft (6% op de basisverzekering en 30% op de aanvullende verzekering) en de gemeente een deel van de premie vergoedt. Premie in 2011 De normale premie voor de basisverzekering en de Zorg Compleet Aanvullende Verzekering van VGZ bedraagt 149,32 euro per maand per volwassene. U betaalt hiervoor slechts 129,90 euro per maand. Daarnaast ontvangt u van de gemeente een bijdrage van 9 euro per maand per persoon. Hiermee komt uw eigen aandeel op 120,90 euro per maand. Vergoedingenpakket De aanvullende verzekering is helemaal op maat gemaakt. Zo zijn er royale vergoedingen opgenomen voor tandartskosten, brillen, contactlenzen, hulpmiddelen als gehoorapparaten, diverse therapieën, kraamzorg. Ook zijn bijna alle versoberingen uit de basisverzekering gerepareerd in de aanvullende verzekering. Dus: meer dekking voor minder geld! Een overzicht is verkrijgbaar bij de gemeente. Aanvragen? Heeft u vragen ofwilt u meer weten, neem dan contact op via telefoon nummer (0478) 52 33 33 of kom even langs. Meer informatie vindt u ook op www.venray.nl Wonen, leven zorg Werk en inkomen Minimabeleid. U kunt hier een aanvraagformulier downloaden of ophalen bij de gemeente. In de toelichting bij dit formulier vindt u informatie over de bijstandsnormen en vermogensgrenzen, zodat u zelf kunt berekenen of u recht heeft op deelname. De gemeente Venray heeft de afgelopen jaren de Venrayse onder nemersprijs gesponsord en doet dit de komende drie jaar opnieuw. Jaarlijks krijgt de ondernemer die het meest aan de weg heeft getimmerd de prijs, genoemd naar één van de eerste Venrayse grootondernemers Loek Nelissen. Wethouder Loonen is blij ondanks de financieel moeilijke tijden toch ondersteuning te kunnen bieden aan het evenement. "De Venrayse ondernemersprijs is dé ondernemersbijeenkomst van hetjaar en heeft haar waarde inmiddels bewezen" zegt hij. "Wij bieden opnieuw onder steuning voor de komende drie jaar. Weliswaar in afgeslankte vorm, maar wij erkennen de grote waarde van het evenement voor Venray en omgeving." Complete ondernemer Op 6 januari vindt de volgende uitreiking van de Loek Nelissenprijs plaats in de schouwburg. De titel van deze tiende editie is 'Op zoek naar de meest complete ondernemer'. De genomineerden zijn Maessen Bedrijven, Culinair Creatief Ruud Welbers, JDS Bedrijsautomatisering, Vink Bedrijfshygiëne, Hostellerie De Hamert, Aspergekwekerij Frank Swinkels, Intratuin Venray/ Thuylshof, Verstraaten Personenvervoer Express. De pilot met de tijdelijk verlaagde grondprijs in Vredepeel heeft niet geleid tot het gewenste resultaat: verkoop van kavels en/of woningen. In de nota Grondbeleid, die in het eerste kwartaal van 2011 aan de gemeenteraad wordt voorgelegd, wordt een standpunt ingenomen over grondprijsdifferentiatie tussen Venray kern en (een aantal van) de kerkdorpen. De grondprijs voor woningbouw in Vredepeel werd door BenWin septem ber 2009 als pilot tijdelijk verlaagd tot 180 euro per m2. Dit om te beoorde len of het verlagen van de grondprijs invloed heeft op de vraag naar woning- bouwkavels. In de pilotperiode zijn er geen kavels ofwoningen verkocht en geen opties verleend. Wethouder Jan Loonen: "De pilot is waardevol geweest. Tegelijk is het natuurlijk teleurstellend dat de tijdelijke verlaging van de grondprijs geen gevolgen heeft gehad voor de verkoop. De hoogte van de grondprijs blijkt niet doorslaggevend voor aankoop van een kavel ofwoning. In de nota Grondbeleid die in 2011 verwacht wordt, moeten we de discussie over de grondprijzen in de volle breedte oppakken. Tot die tijd hanteren we de tijdelijk verlaagde grondprijs van 180 euro per m2." Vanwege het grote aantal aanvragen voor de Limburgse Energie Subsidie (LES) is de subsidiepot voor eigen woning bezitters in Venray al voor 99 procent leeg. Er kunnen nog hooguit twee aanvragers ge bruikmaken van deze regeling. Sinds 1 maart 2010 kunt u LES- subsidie aanvragen voor het nemen van energiebesparende maatrege len. De gemeente stelde hiervoor samen met de provincie Limburg geld beschikbaar voor energiebe sparing bij eigen woningbezitters. De regeling loopt tot 1 april 2012 óf totdat het beschikbare budget op is. Door de goede bekendheid van de regeling, onder meer door de dakscans in mei 2010, is al voor het einde van dit jaar het budget op. Landelijke regelingen Naast subsidie op HR++glas of sub sidie op duurzame warmte is er nu ook een verlaging van het btw-tarief van 6 procent voor alle renovatie- en herstelwerkzaamheden die in en aan een woning worden verricht. Het gaat daarbij om het btw-tarief voor arbeid en (in beperkte mate) voor materialen. Dat maakt het laten uitvoeren van isolatiewerk zaamheden nu nog aantrekkelijker. Bij het laten aanbrengen van isola tieglas bijvoorbeeld ontvangt u nu subsidie en betaalt u het lage btw- tariefop de arbeidskosten. Nieuw is dat u door de nieuwe bredere regeling nu ook voordelig een nieu we CV-ketel kunt laten plaatsen. Meer informatie over de subsidie regelingen is te vinden op de website www.venray.nl, klik rechts op de banner'Energiezuinig Venray'. week 47 adv.indd 17 24-11-2010 16:14:20

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17