Textielkunst centraal Vitamines voor honden 'Maak van de Nul een punt' Seniorenuitje met kerst Verfrissend aanbod Atlantic Telecom Kerst centraal bij Intratuin Geslaagde Ladiesnight Per Sempre Toys trakteert Villa Pardoes Sportelegant start verkooppunt BEZORGEN? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 november 2010 - Pagina 11 De tentoonstelling Pfaff Art Embroidery Challenge 2010: Land scape-Let us travel,is het resultaat van een wereldwijde wedstrijd die de borduur- en naaimachinefa brikant Pfaff heeft gehouden. Dit is een tweejarige wedstrijd waar voor textielkunstenaars werden uitgenodigd de uitdaging aan te gaan. Het is de vierde tentoonstel ling, gesponsord door Pfaffm sinds 2004.De tentoonstelling was eer der te zien in Londen en Parijs. Pfaff art is tot en met 8 februari 2011 te zien in museum De Kant- fabriek. De subtitel voor deze expositie is Landscape, met een verwijzing naar het schilderen van landschappen. Die vorm van schil deren bereikte zijn hoogtepunt in Frankrijk in de tweede helft van Bouw je eigen gitaar bij Musicas Gitaarliefhebbers kunnen voort aan hun eigen gitaar gaan samen stellen en bouwen. Tenminste, als ze een cursus bij Muziekschool Musicas volgen. In deze cursus gaan de cursisten onder begelei ding een echte eigen elektrische gitaar bouwen. Dat kan geheel naar eigen inzicht en onder deskundige bege leiding van een docent. Na deze cursus weet je hoe een gitaar in elkaar zit, waar je op moet letten tijdens het spuiten,waarom afstel lingen zo belangrijk zijn etc. etc. Musicas zal zorgdragen voor alle materialen en gereedschappen zodat leerlingen aan het eind van de cursus naar huis kunt met hun zelfgebouwde gitaar. De cursus duurt twaalf weken (een uur per week, niet tijdens de schoolva kanties). Dus bedenk alvast hoe je gitaar er uit moet gaan zien en geef je op bij Muziekschool Musicas, info@muziekschoolmusicas.nl de 19de eeuw door de impres sionisten. Deze stroming vormde de het uitgangspunt voor de tex tielkunstenaars die meededen aan de Pfaff Art Embroidery Challenge 2010. Een wedstrijd voor ieder een die kunstwerken maakt op de borduur- of naaimachine. Het museum laat de textielindustrie en textielnijverheid in de regio zien. De Kantfabriek aan de Ame- ricaanseweg in Horst is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen dagelijks terecht op afspraak. Voor verdere informatie kijk op www.museumdekantfabriek.nl. De Dwarsdrievers In Gryphus in Vierlingsbeek kunnen belangstellenden op zaterdag 27 november de jubi leumavond 2x11 jaar van joeks- kapel De Dwarsdrievers bezoe ken. De avond vindt plaats onder het motto De Dwarsdrie- vers: Al 22 joar kant noch wal! Aanvang: 21.00 uur. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Nu de temperatuur buiten daalt, halen wij massaal extra groenten, fruit en voedings supplementen in huis om onze weerstand op peil te hou den. Meteen iets extra's voor onze honden meenemen, is minder vanzelfsprekend. Ter wijl voor hen ook geldt dat de voedingsbehoeften volledig moeten worden vervuld om optimaal in conditie te blijven. Voor informatie of advies hier over kunnen hondenbezitters terecht bij Dierenspeciaalzaak Driessen. Wanneer de temperatuur en luchtvochtigheid veranderen, pas sen dieren in de vrije natuur zich geleidelijk aan. Voor huisdieren die vaak verblijven in het kunstmatige binnenklimaat van onze huizen is dat lastiger. Dit kan leiden tot een minder goede weerstand en kan onder andere huid- en vachtpro blemen. Vooral extreem haarver- lies, een droge huid en vervelende, aanhoudende jeuk zijn veelge hoorde klachten. Een natuurlijk supplement met kruiden kan dan een positief effect hebben. Diver se kruiden hebben een reinigende werking in het lichaam en bevor deren de spijsvertering en stofwis seling. Daarnaast zijn kruiden een natuurlijke bron van vitaminen, mineralen en spoorelementen en vullen ze de voeding optimaal aan waar nodig. Zo wordt het lichaam optimaal gevoed en is het goed in balans. Een natuurlijk voedings supplement is dan ook een goede investering in de gezondheid van je hond. Dat geldt overigens ook als honden geen klachten heb ben. Er zijn zoveel factoren die de individuele behoeften bepalen dat het lastig is de beste voeding voor een hond te kiezen. Factoren als ras, geslacht, leeftijd, erfelijke aanleg, inspanning, lichamelijke gesteldheid en leefomgeving zijn allemaal van invloed. Zelfs een premium of compleet voer biedt geen garantie voor een optimaal gevoede hond. Waar de ene hond het "goed op doet" kan bij een, op het oog, vergelijkbare hond toch tekorten opleveren. Soms uiten tekorten zich snel in gezondheidsklachten ten aan zien van huid, vacht of vitaliteit. Het kan ook maar zo een paar jaar duren voor een hond minder vitaal wordt, zijn huid en vacht in slechtere conditie raken en/of de bewegingen minder soepel zijn. Niet zelden worden klach ten dan onterecht afgedaan als ouderdomsverschijnselen, terwijl verbetering vaak mogelijk is. Als de voeding beter wordt afgestemd op de behoeften van het dier worden veel dieren weer vitaler en komt de mooie huid en glan zende vacht terug. Natuurlijke voedingssupplementen zijn een goede manier om precies dat aan te vullen wat nodig is. De mede werkers van Dierenspeciaalzaak Driessen aan de Raadhuisstraat 36a in Venray vertellen u graag meer over Hokamix natuurlijke voedingssupplementen. Op 11 november 2010 startte het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) de campagne 'Maak van de Nul een punt'. Bij die gelegenheid ontving Wil Nijs- ten, directeur van Acaleph Opleiding, Training en Advies B.V., als eerste ondernemer die van de nul een punt maakt een oorkonde uit handen van gedeputeerde Bert Kersten. 'Maak van de Nul een punt' is een bewustwordingscampagne van het ROVL. Met deze campag ne wil het ROVL een positieve verandering in verkeersgedrag bewerkstelligen, waardoor ver keersveiligheid toeneemt, wat uit eindelijk moet leiden tot nul ver keersslachtoffers. Noël Lebens, voorzitter van het ROVL: "Nul ver keersslachtoffers per jaar. Want elk slachtoffer is er een te veel. Het zal uw kind maar zijn. Of de agent die u het slechte nieuws moet komen brengen. Mobiliteit vraagt zijn tol, is soms nog de reactie. Maar daar legt het ROVL zich niet bij neer. De nul, daar opteert het ROVL voor en dat is ook de meest ethische doelstelling. Nul slachtof fers wil het ROVL bereiken door bewustwordingscampagnes en - projecten, permanente verkeer- seducatie, een begrijpelijke infra structuur, structurele handhaving en technologische vernieuwingen. Alles in nauwe samenwerking met alle partijen. Dus...Maak van de Nul een punt!" Acaleph maakt van de nul een punt door het opzetten van een Safety Awareness Drive Training. Hiermee wil zij het aan tal verkeersslachtoffers en kleine schadegevallen verminderen. De bedoeling is dat mensen zoals beroepschauffeurs, door een simpele training van een dag, noodsituaties te voorkomen, mede doordat zij zich goed op de rit hebben voorbereid. Het ROVL is een onafhankelijk bestuursorgaan dat in opdracht van de provincie Limburg werkt aan de verbetering van de verkeersveiligheid in Lim burg. Eind 2008 heeft het ROVL het Europees Verkeersveiligheids Charter ondertekend. Hiermee schaart Limburg zich achter de ambitie van de Europese Commis sie om vanaf 2011 jaarlijks 25.000 potentiële verkeersslachtoffers te voorkomen. De Limburgse ambitie gaat echter verder. Het ROVL streeft naar nul verkeers slachtoffers. Door bewustwor dingscampagnes en - projecten, permanente verkeerseducatie, een begrijpelijke infrastructuur, handhaving en technologische vernieuwingen. Dit alles in nauwe samenwerking met allerlei par tijen. Kortom: samen op weg naar de meest verkeersveilige provin cie van Nederland Te vaak zijn senioren alleen tijdens de kerstdagen. Linda Henkelman en Louis van Gen- nip willen voor hen een vijf daags all inclusive verblijf op een rustige locatie in de omge ving van Wanroij organiseren. Linda Henkelman 47 jaar heeft al tien jaar ervaring in het werken met senioren. Louis van Gennip, 63 jaar, is zelf senior en heeft al enkele jaren ervaring als vrijwil liger in het seniorenwerk. Samen hebben ze het idee voor een lang kerstweekend voor senioren opge pakt. Het weekend is bestemd voor zowel alleenstaanden als echtparen. Alle kamers, in deze driesterrenaccommodatie, zijn voorzien van tv, en een eigen bad kamer met douche, toilet en vaste wastafel. Het weekend begint op donderdag 23 december om 17.00 uur en eindigt op maan dag 27 december om 12.00 uur. Verder biedt het programma ont spanning, rust, beweging, bezin ning en ontmoeting met andere senioren. Gedurende deze dagen is er begeleiding aanwezig. Ook is er gezorgd voor een activiteiten programma waarvan de deelname geheel vrijblijvend is. De groep zal maximaal uit veertien personen bestaan en de prijs voor dit volle dig verzorgde weekend bedraagt 395 euro p.p. (indien nodig wordt voor vervoer gezorgd). Is uw interesse gewekt en/of wilt u meer informatie, neem dan vrij blijvend contact met hen op via onderstaand telefoonnummer, 06 34450102 of e-mailadres, senio- renonderelkaar@live.nl. Linda en Louis komen dan graag bij belang stellenden op bezoek voor een kennismakingsgesprek. Venrays bedrijf gaat de mobiele markt op Op 30 september lanceerde het Venrayse bedrijf Atlantic Telecom een uitbreiding op haar bastaande pakket van vaste telefonie. Met deze intro ductie begeeft Atlantic zich op de mobiele voice-, data- en internetmarkt. "Daarbij rich ten we ons uitsluitend op de zakelijke markt", aldus Marc van Bracht, directeur bij Atlan tic Telecom. De lancering vond plaats in het mediapark te Hilversum. Voor Atlantic Telecom geen vreemde plek omdat het bedrijf ook daar een groot aantal klanten heeft. "Met mobiel kunnen we nu een compleet pakket aanbieden", legt Rink Dobbenga uit. Maar de ser vice van Atlantic gaat nog veel verder. "Ons motto is snel en een voudig zaken doen. Zo presen teren we dat bij onze klanten en zo willen we ook met onze klan ten omgaan." Zo kan Atlantic zeer scherpe aanbiedingen doen voor de mobiele diensten. "Niet alleen voor mobiel bellen, maar ook voor mobiel naar vaste telefonie. Boven dien biedt Atlantic Telecom als enige leverancier extra korting op bellen van Atlantic vast naar uw eigen mobiele vloot van Atlantic Mobiel. Een reden temeer om uw vaste en mobiele telefonie bij ons neer te leggen", aldus Dobbenga. Ook als het gaat om de fac turering is het met Atlantic Telecom eenvoudig zakendoen. "Onze facturen zijn helder en zijn voor de ondernemer tevens een managementtool om te sturen op gesprekskosten. Wij kunnen onze klanten daar tal van mogelijkhe den bieden. En als u klant bent voor vast en mobiel, ontvangt u toch slechts een factuur waar alles op staat", stelt Marc van Bracht. Sinds dit jaar heeft een groot aantal telecomproviders besloten om gesprekskosten niet meer per seconde af te rekenen, maar per minuut. "Atlantic Telecom doet daar niet in mee. Die manier van afrekenen betekende in sommige gevallen een verhoging van de telefoniekosten met 60%. Atlantic Telecom rekent bij zijn Mobile en Mobile2Fixed abonnementen gewoon per seconde. Bij de Busi ness Bundle rekenen we alleen de eerste minuut als minuut waarna vervolgens per seconde wordt doorgerekend. Dat levert onze klanten een aanzienlijk voordeel op." Een van de sterke punten van Atlantic Telecom is de helpdesk. "Customer care is bij ons heel belangrijk", vervolgt Rink. "Omdat wij op de zakelijke markt ope- reren zijn wij 24/7 bereikbaar. U krijgt altijd een van onze men sen aan de telefoon en door een vergaande automatisering kun nen wij in de meeste gevallen de klant ook helpen of aangeven waar het probleem zit en hoe snel dat opgelost is." Atlantic Telecom maakt gebruik van het netwerk van T-Mobile. De diensten worden geleverd via geautoriseerde part ners en telecomdealers. "We zijn nu ruim een maand actief en de eerste contracten zijn inmiddels afgesloten. We zijn niet ontevre den", aldus Marc van Bracht. Voor meer informatie kunt u terecht op www.atlantic.nl Voor de lezers van Peel Maas in het postcodegebied 5800-5899 zal Atlantic onder nieuwe klanten die voor 31 januari minimaal 25 abon nementen voor mobiel afsluiten, drie iPads verloten. Hoewel er optimistische geluiden zijn dat de economie weer gaat groeien, is de ver wachting dat consumenten toch terughoudend blijven met hun uitgaven. De politieke onzekerheid en voorgestelde bezuinigingen die ieders por temonnee gaan raken, spelen daarbij wellicht ook nog een rol. Daar voelen mensen zich onge makkelijk bij. Toch verwacht Intra- tuin, de grootste kerstverkoper van Nederland, niet dat kerst minder uitbundig gevierd gaat worden, laat staan dat het overgeslagen wordt. Het is een traditie die erbij hoort. Juist nu het economisch wat minder gaat. Mensen grijpen het moment aan om het in en om huis sprookjesachtig en gezel lig te maken en even niet bezig te zijn met de waan van de dag. Romeo Sommers is trendwatcher bij Intratuin en hij onderschrijft dat de kerst een traditie is die niet snel overgeslagen wordt. "Vorig jaar zagen we dit ook al. Iedereen gaat met kerst op zoek naar dat ouderwetse gevoel van sfeer en gezelligheid dat zo bij die traditio nele kerst hoort. Net als het vieren van kerst met familie en vrienden. Ik weet zeker dat mensen hun huis en hun tuin ook dit jaar weer in kerstsferen gaan brengen. En omdat we zoeken naar dat kerst gevoel van vroeger, zijn de kerst- kleuren en -producten in de basis dan ook authentiek. Maar dit alles wordt dan wel overgoten met een eigentijds sausje zodat het toch een kerst van nu wordt. Het wordt dit jaar echt een sprookje, en niet in de laatste plaats van wege het feit dat Intratuin dit jaar met een speciaal Efteling-assorti- ment komt." De trend van dit jaar heeft een basis van natuurlijke en vergrijsde materialen en kleuren. Intratuin heeft deze trend vervol gens overzichtelijk opgedeeld in vier hoofdthema's: Warm, Luxe, Puur en Zacht. Romeo: "Met deze vier thema's kan iedereen uit de voeten. Je kunt gewoon kiezen voor het thema dat je aanspreekt, maar je kunt natuurlijk ook the ma's combineren en dat gebeurt steeds vaker. Het valt me op dat men tegenwoordig meer en meer zijn eigen stijl wil laten zien thuis. Tot voorkort liepen veel mensen gewoon mee in de massa, maar men is kritischer geworden. Wel overwogen beslissingen worden genomen en wat ik daar vooral leuk aan vindt, is dat de creativiteit naar boven komt bij de mensen." Naast de aankleding van huis en tuin volgens de laatste trend, heeft Intratuin nog veel meer te bieden. De kerstdorpen zijn populairder dan ooit. Het assortiment aan huisjes en andere producten is zo mogelijk nog uitgebreider dan de vorig jaar. Ook op het gebied van verlichting zijn ontwikkelingen te zien en dan vooral op het gebied van led-verlichting. Het assorti ment van led-producten omvat tegenwoordig ook lampen die het ouderwetse warme licht afgeven. En laten we vooral de kerstboom niet vergeten. Die hoort gewoon bij het traditionele kerstgevoel. Bij Intratuin is dan ook een uitgebrei de keuze aan kunstkerstbomen en echte bomen. En voor beide geldt dat er een zeer ruim assortiment is waaruit gekozen kan worden. Intratuin Venray is extra geopend op de zondagen 28 november, 5, 12 en 19 december van 11.00 tot 17.00 uur. Woensdagavond 17 novem ber was Intratuin omgetoverd in een waar Ladiesdecor. De avond stond in het teken van de komen de feestdagen, met diverse tips, trends en natuurlijk een hapje en een drankje. In samenwerking met diverse lokale bedrijven en de creatieve medewerk(st)ers van Intratuin Venray was het weer een succesvolle avond voor vele aanwezige dames. In oktober is Venraynaar Jos hua Winnen met Per Sempre Toys gestart. Het bedrijf biedt leuk houten speelgoed aan via internet. Per Sempre Toys is een familiebedrijf en wil graag iets bijdragen aan de kwaliteit van leven voor kinderen die lijden aan een ernstige, moge lijk levensbedreigende ziekte. Om die reden bieden zij mini maal een jaar ondersteuning aan Villa Pardoes, een initia tief van De Efteling. Naast het schenken van 10% van de winst tussen oktober 2010 en oktober 2011, wil Per Sem- pre Toys alle kinderen een leuk cadeautje meegeven na hun ver blijf in Villa Pardoes. "Wij willen graag iets doen voor al die gezin nen die het zo hard nodig hebben in tijd van ziekte. Er gaat uiteinde lijk niks boven de gezondheid van je kinderen en door iets van ons te geven aan alle kinderen in Villa Pardoes, hopen wij bij te kun nen dragen aan een fantastische vakantie week waarbij even alles kan worden vergeten", aldus Jos hua Winnen, mede-eigenaar van ww.persempretoys.nl Volgens Peter Persoon, alge meen directeur van Villa Pardoes, levert deze sponsoring in natura niet alleen vrolijke gezichten bij de gasten in de Villa. Maar de finan ciële bijdrage van Per Sempre Toys draagt ook bij aan de ambitie van Villa Pardoes om alle kinderen die in aanmerking komen voor een vakantieweek te bereiken. Jaarlijks kunnen 400 gezinnen genieten van een week gratis vakantie in Kaatsheuvel. Villa Pardoes Kin deren met een ernstige, mogelijk levensbedreigende ziekte en hun ouders, broertjes en zusjes genie ten bijna 10 jaar gratis van een unieke week vakantie in Villa Par does. Acht themawoningen met thema's zoals Sneeuwwitje, Barbie, Ridder en Space vormen samen een sprookjesachtig slakkenhuis, waar alles voor een leuke vakantie voorhanden is. Een gratis verblijf van de acht gezinnen in Villa Pardoes kost natuurlijk geld. Een verblijf van een gezin in Villa Pardoes kost zo'n 2.000 euro. Voor 16.000 euro kan de hele Villa voor een week geadopteerd worden en kunnen acht gezinnen gratis vakantie vieren in Villa Pardoes. Al voor vijf euro per maand kan men particulier donateur van Villa Pardoes worden. Voor meer informatie over donateurschap of inzamelingsacties kijk op www.villapardoes.nl. Sportelegant, het nieuwe bedrijf van Mariëtte Lenssen en Maria Clarke, helpt vrou wen bij het kiezen van de beste sportbeha. "Mijn inte resse is begonnen, doordat ik zelf actief ben gaan sporten", vertelt Mariëtte. "En dan hoor je hoe moeilijk het is om goed advies te krijgen over een sportbeha. Daar gaan wij nu wat aan doen." "Investeren in lingerie is heel gewoon", zegt Maria, "maar sport- beha's zijn een stiefkindje. Terwijl een goede sportbeha juist belang rijk is om de borsten mooi en het lichaam gezond te houden. Welke sport iemand ook beoefent bor sten bewegen nu eenmaal en dat kan leiden tot lichamelijke klach ten. Met een goede sportbeha is sporten bovendien veel prettiger." Maria en Mariëtte hebben een manier bedacht om hun sport- beha's aan de vrouw te brengen, waarmee sportverenigingen hun voordeel doen. Persoonlijke advies is de kracht van Sportelegant. Maria: "Vrouwen kopen vaak ver keerde maten en vinden het lastig op de juiste dingen te letten. Bor sten veranderen in de loop van je leven. Belangrijk is dat een sport- beha de juiste steun geeft. En dat verschilt van sport tot sport. Een volleybalster beweegt heel anders dan een vrouw die wielrent of hardloopt. De huidige sportbeha's houden daar rekening mee. Er zijn variaties voor de zwaarte van sporten en er zijn beha's ontwik- keld speciaal voor eenzijdige spor ten zoals tennis, waarbij je de ene arm veel intensiever beweegt dan de andere." "In een lingeriewinkel hebben de verkoopsters alleen kennis van beha's", vult Mariëtte aan, "en in een sportzaak weten ze alles van sport. Wij bundelen die kennis en geven dankzij onze spe cialisatie het juiste advies. Sporte- legant heeft alleen topmerken in haar assortiment, voor elke com binatie van vrouw en sport is er zo een goede match te vinden. En als een beha eenmaal bevalt, kan deze via onze webwinkel eenvou dig worden nabesteld." Sportelegant heeft een ver kooppunt bij het andere bedrijf van Mariëtte Lenssen; Esthé in Oostrum. "Ik help vrouwen graag er elegant uit te zien, en daar speelt ook de sportbeha een rol in. Overigens zijn sportbeha's niet alleen praktisch om mee te sporten, ook vrouwen met pro theses of oedeem hebben een goed steunende beha nodig. En vrouwen met een fysiek beroep kunnen er hun voordeel mee doen. We willen op een nieuwe manier de sportbeha onder de aandacht brengen en vrouwen ervan bewust maken dat de sport- beha een belangrijke aanwinst is tijdens sport én werk. Zie verder: www.sportelegant.eu. Verspreidingsburo

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11