t N270 wordt verbeterd Groter aanbod aan cursussen Van Lierop op CDA-lijst mum mouMuwmm i Meer spijbelaars door betere melding SP tegen bezuinigingen Advocaten KOMT OOK ZXP kokie PEEL EN MAAS Donderdag 18 november 2010 - Pagina 5 Parkmanagement Venray maakt een doorstart. Onder leiding van Frank Nelissen is op initiatief van de gemeente deze ondernemersorganisatie nieuw leven ingeblazen. "Met als doel dat we ons zelf uitein delijk opheffen", aldus Frank Nelissen. Parkmanagement Venray heeft in de periode 2007-2009 in Ven ray gebrekkig gefunctioneerd. Het doel was om de belangen van ondernemers te behartigen en initiatieven te ontplooien voor verbetering van de bedrijventer reinen en het bedrijfsklimaat in Venray. Door de vaak tegenstrijdi ge belangen van de ondernemers op de diverse terreinen kwam er nauwelijks iets van de grond. Nadat de gemeente Venray na drie jaar stopte met de subsidie, was Parkmanagement Venray ook ter ziele. "Als je bijvoorbeeld Keizersveld en Smakterheide met elkaar verge lijkt, dan zijn de belangen en wen sen zeer divers", stelt Nelissen. Op Smakterheide, waar veel logistiek is, is veiligheid een belangrijk punt. Op Keizersveld is bijvoor beeld veel meer sociale controle doordat het terrein langs een woonwijk ligt en veel wijkbewo ners 's avonds en in het weekend over het terrein wandelen. Daar zou meer behoefte kunnen zijn aan trottoirs of gemarkeerde fiets paden. Zaken die niet direct tot de kerntaak van een gemeente horen, maar die voor ondernemers wel van belang zijn." Op verzoek van de gemeente hebben Frank Nelis sen, Frank Arts, Servee Keijzers, Toon Kateman, Paul Besseling en Paul Julicher het parkmanagement weer opgepakt. "Waar wij naartoe willen, is om voor elk bedrijventer rein een BIZ-heffing in te voeren. BIZ staat voor Bedrijven Investe- rings Zone. De BIZ is een proefwet waarbij een gemeente een heffing per bedrijventerrein kan invoeren, waardoor er middelen vrijkomen die door de ondernemers van dat terrein besteed kunnen worden aan nieuwe initiatieven. Je kunt het enigszins vergelijken met de reclametaks in het centrum. Als de BIZ- heffing er komt, doet ieder een automatisch mee", aldus Nelis- sen. Of een BIZ-heffing er komt hangt af van de ondernemers zelf. Voor elk bedrijventerrein wordt een vergadering belegd. Om te komen tot deze heffing dient dan 51% van de belanghebbenden aan wezig te zijn. Bovendien moet dan nog twee derde van de aanwezi gen instemmen met het invoeren van een dergelijke heffing, mits zij 50% van de aanwezige WOZ-waar- de vertegenwoordigen. "Dat lijkt een moeilijke con structie, maar is wel het meest eer- lijke.Hiermee worden de belangen van de betrokken zoveel mogelijk behartigd. Wanneer er een heffing komt, zal deze gebaseerd wor den op de WOZ-waarde van het bedrijfspand. De gemeente gaat dan vervolgens deze heffing innen en stelt deze ter beschikking aan de ondernemersvereniging van het desbetreffende bedrijventer rein. De vereniging bepaalt uit eindelijk hoe deze gelden wor den geïnvesteerd in het terrein." Op donderdag 24 november is er door de ondernemersvereniging Smakterheide een bijeenkomst gepland, waar ondernemers zich kunnen uitspreken over het al dan niet invoeren van een BIZ- heffing. De bijeenkomst is om 16.00 uur. Alle belanghebbenden hebben een uitnodiging gehad. Mocht u op een of andere manier niet zijn bereikt, dan kunt u con tact opnemen met Twan Driessen, telefoon 555259. Nelissen hoopt op een grote opkomst. "Zowel voor- als tegen standers kunnen op deze middag hun stem laten horen." Behalve de bedrijventerreinen in Venray zal ook bekeken worden of een BIZ-heffing voor de bedrijventer reinen in Wanssum en Ysselsteyn ingevoerd kan worden. Venray heeft vrijdag als eer ste gemeente in Noord-Lim burg een collectief winkelver bod ingevoerd. Ruim honderd ondernemers in het centrum nemen deel aan het project en zijn herkenbaar aan een sticker met een opgeheven hand. Winkeldieven kunnen een win kelverbod voor de duur van een jaar krijgen in het winkelcentrum van Venray. De maatregel geldt ook voor mensen die zich schul dig maken aan vernieling, mishan deling, bedreiging of andere straf bare feiten. De deelnemende winkeliers in Venray hebben daarvoor een overeenkomst getekend. Als een winkeldief op heterdaad wordt betrapt, wordt hij aangehouden en overgedragen aan de politie. Na het opmaken van een proces verbaal, krijgt de dief een win kelverbod en worden de overige deelnemende winkeliers in het centrum ingelicht. Op de website van de ondernemersvereniging Venray Centraal komen op het beschermde gedeelte, dat alleen toegankelijk is voor de onderne mers, foto's van mensen aan wie een winkelverbod is opgelegd. Volgens centrummanager Esther Thomassen kan met deze maat regel het aantal winkeldiefstal len met zestig procent worden verminderd. "Bovendien zijn de winkeliers alerter als er verdachte mensen in hun winkel komen. Samen met het SMS-alert, dat eer der al is ingesteld, is het centrum verbod een uitstekend middel om het aantal winkeldiefstallen terug te dringen." Bedrijfsleider Mari anne Goumans van 't Kruidvat is als een van de deelnemende win kelbedrijven tevreden met het nieuwe middel om winkeldiefstal len tegen te gaan. "Ik vind het fijn te weten dat bijna alle winkeliers in Venray deelnemen aan het pro ject. Dat je hierin niet alleen staat Marianne Goumans (links) van 't Kruidvat kreeg de eerste sticker uit handen van politie agent Frans Coumans en cen trummanager Esther Thomassen. en steunt kunt verwachten van je medewinkeliers." Peel en Maas TV besteedde deze week uitgebreid aandacht aan het collectief winkelverbod in Venray. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl De gemeente Venray zet zich samen met de provincie Lim burg in om de provinciale weg N270 (Deurneseweg-Wanssum- seweg) de komende jaren sterk te verbeteren. De weg vormt een belangrijke en steeds druk kere verkeersverbinding tus sen de regio Eindhoven-Hel mond ten westen van Venray en de N271, vliegveld Weeze en de Duitse autoweg BAB 57 ten oosten daarvan. De gemeente presenteerde dinsdag samen met de provincie plannen om de weg aan te pakken. Het college van B en W van Venray constateert in zijn aan GS gepresenteerde visie op de N270 dat deze steeds drukker wordt en dat daardoor knelpunten zul len ontstaan. Deze toenemende druk op de weg is een gevolg van allerlei ontwikkelingen rondom de weg, zoals de uitgifte van de bedrijventerreinen Ysselsteyn, de Blakt en de Hulst, de ontwikkeling van de stationsomgeving en de uit breiding van haven van Wanssum. Gedeputeerde Staten en gemeente hebben op basis van deze visie een intentieverklaring ondertekend waarin gezamenlijke actie wordt aangekondigd. In de intentiever klaring staat dat de provincie een verkenningenstudie gaat uitvoeren naar knelpunten op de weg en maatregelen gaat nemen deze op te lossen. De gemeente organiseert in het voorjaar van 2011 een con ferentie waarbij externe partijen worden uitgenodigd een bijdrage te leveren aan de verdere ontwik keling van de N270. Wethouder Jan Loonen is blij met de onderte kening van de verklaring. "Ik vind de aanpak van deze weg een van onze belangrijkste opgaven in de komende jaren. Deze intentiever klaring vormt wat mij betreft het startschot voor gemeente en pro vincie om hiermee samen aan de slag te gaan". Gedeputeerde Noël Lebens benadrukt het bovenregio nale belang van de verbinding. Op zich is een steeds drukkere weg een gunstig teken, economisch gezien. Maar als er problemen optreden is het goed om de N270 eens tegen het licht te houden. Dat gaan we nu doen. We gaan samen met de Venray zoeken naar moge lijke oplossingen." Raadsgriffier Roel Reijnders is dinsdag door de gemeenteraad benoemd tot nieuwe raadsgriffier. De Venray- naar wordt per 1 januari 2011 de opvolger van Koos van Eekeren, die met vervroegd pensioen gaat. Reijnders was werkzaam bij de gemeente als beleidsmedewerker bestuurszaken. Het afgelopen jaar fungeerde hij al als waarnemend raadsgriffier. Enkele maanden gele den is de vacature zowel intern als extern opengesteld. Er meldden zich 95 sollicitanten, van wie er zeven zijn uitgenodigd voor een gesprek. Volgens Gerda van Stel ten, voorzitter van de selectiecom missie, voldeed Reijnders 'aan alle voorwaarden en verwachtingen.' Burgemeester Hans Gilissen feli citeerde Roel Reijnders als eerste met zijn nieuwe baan en wenste hem veel succes. Vanaf 2011 gaan de gemeen ten Horst aan de Maas en Venray samen cursussen aanbieden aan verenigingen en andere vrijwil ligersorganisaties. Het gaat om cursussen die gericht zijn op des kundigheidsbevordering van de vrijwilliger en versterking van het verenigingsleven in beide gemeen ten, zoals BHV IVA, Train de trainer en Bezuinigingen voor verenigin gen. Het aanbod is mogelijk door de samenwerking tussen de beide gemeenten, welzijnsinstelling Syn these en Match, steunpunt vrijwil ligers Venray. De beide gemeenten betalen het grootste deel van de kosten, Match en Synthese zorgen voor de organisatie van het cur suswerk. De cursussen worden in Venray en/of in Horst gegeven. Tot en met 2010 bood elke gemeente afzonderlijk cursussen aan. Het voordeel van de samenwerking is dat er een breder aanbod op deze manier georganiseerd kan worden. De kans dat het minimale aantal deelnemers niet wordt gehaald is bij deze samenwerking te ver waarlozen. Bovendien kunnen de financiële middelen efficiën ter worden ingezet en kunnen betere afspraken gemaakt worden met de aanbieders van cursussen. "Door samen te werken met Horst aan de Maas kunnen we meer cur sussen aanbieden om zo vrijwilli gersorganisaties te steunen", aldus wethouder Twan Jansen (PvdA) van Venray. Bernie van Lierop van Samen werking Venray staat op de CDA- lijst van de provinciale verkiezin gen van 2 maart 2011. Van Lierop staat als zestiende op de noorde lijke lijst, waarmee hij de hoogstge- plaatste Venraynaar is. Vlak achter hem staat Marc van Wunnik op de zeventiende plek. Herman Rutten uit Wanssum is als nummer negen de best geklasseerde kandidaat uit de gemeente Venray. Bernie van Lierop stond bij de gemeenteraads verkiezingen van november 2009 op de lijst van Samenwerking. Hij is al jarenlang commissielid van de lokale partij. De flirt met het CDA betekent niet dat hij overstapt naar de christendemocraten. "Nee, plaatselijk zit in bij Samenwerking en provinciaal bij het CDA", zegt Van Lierop. De definitieve lijst wordt op 7 december vastgesteld door de ledenvergadering van het CDA. Dan zal ook blijken of nieuw komer Marlies Janssen uit Meerlo haar hoge derde positie behoudt. Er is een lobby aan de gang om de Horster gedeputeerde Ger Dries- sen alsnog een plek te geven op de lijst. Mocht dat lukken, dan kan dit ten koste gaan van iemand anders uit Horst aan de Maas. Jan Nabben uit Horst staat op de achtste plaats. Steun voor Brukske De gemeente Venray, Wonen Limburg en de provincie Limburg gaan samen verder optrekken bij de ontwikkeling van de wijk Brukske. In het kader van de Lim burgse stedenontwikkeling krijgt de Venrayse wijk de komende jaren extra aandacht. De provin cie stelt daar in ieder geval een bedrag van 1,5 miljoen euro voor beschikbaar. Dat zei wethouder Twan Jansen (PvdA) dinsdag na afloop van het bezoek van gou verneur Frissen en gedeputeerden van Limburg aan Venray. De eerste concrete stap is dat Venray zelf in beeld gaat brengen hoe de centru montwikkeling en de sociale ont wikkeling in Brukske er uit moet gaan zien. Vervolgens gaat Venray samen met de provincie en Wonen Limburg plannen ontwikkelen om de leefbaarheid in de wijk verder te vergroten. Wethouder Jansen: "In dit traject heeft de provincie in ieder geval haar steun toegezegd." Tweelingbroers winnen 1,1 miljoen In het Holland Casino in Valken burg is donderdagavond de Mega Millions Jackpot gevallen. Twee tweelingbroers (24) uit Wans- sum wonnen bijna 1,1 miljoen euro. De prijs wordt gedeeld. De zogenoemde Mega Millions Jack pot valt een paar keer per jaar in het casino in Valkenburg. De pot wordt gevuld door 150 speelau tomaten van Holland Casino in heel Nederland en bedraagt altijd tenminste één miljoen euro. Om kans te maken op de jackpot moet het maximale bedrag van 3,75 euro worden ingezet. Samen met de medewerkers van het casino vierden de broers, van wie er een tegenwoordig in Heerlen woont, het winnen van de prijs op pas sende wijze. Bij de leerplichtambte naar zijn in het schooljaar 2009/2010 in totaal 290 geval len gemeld van kinderen die vaker spijbelen. In het school jaar 2008/2009 waren dat 260 gevallen. "De stijging komt vooral doordat scholen eerder en beter melden en omdat er landelijk en regionaal meer aandacht is voor het voorko men en bestrijden van voortij dig schoolverlaten", aldus wet houder Twan Jansen (PvdA) van Venray. Dat staat in het jaarverslag leerplicht voor het schooljaar 2009/2010. De leerplichtambte naar brengt hierin verslag uit aan het college van B en W over het gevoerde leerplichtbeleid. Het col lege heeft het jaarverslag leerplicht voor het schooljaar 2009/2010 vastgesteld. Als leerlingen vaker spijbelen spreken we van matig- of signaalverzuim. Scholen moeten dit melden bij de leerplichtamb tenaar. De leerplichtambtenaar onderzoekt de oorzaak van het verzuim en probeert het verzuim te laten stoppen. Indien nodig Centrumafsluiting vertraagd Als gevolg van technische pro blemen is de centrumafsluiting in het centrum van Venray nog niet in gebruik genomen. De gemeen te zoekt naar een oplossing en hoopt dat de centrumafsluiting zo snel mogelijk in bedrijf kan. Met de afsluiting wordt het centrum nog aangenamer om te winkelen en te wandelen. Er komen straks dagelijks palen uit de grond waar door auto's het centrum niet meer kunnen betreden tussen bepaalde tijden. De technische problemen zijn te wijten aan onvoldoende capaciteit van de mobiele data- verbindingen bij de telecompro- vider. De cameraopnames bij de palen kunnen hierdoor niet centraal worden uitgelezen op het parkeerbureau. De palen die het centrum fysiek afsluiten, wer ken gewoon naar behoren. De gemeente Venray kiest er echter voor de centrumafsluiting pas in werking te stellen als de complete voorziening werkt. Momenteel wordt er naar de beste oplossing gezocht. Het gebied dat binnen de centrumafsluiting ligt, bestaat uit de Hofstraat, Marktstraat, Grote Markt, Grotestraat, Kleinestraat, Passage, Schoolstraat, Wilhelmina- straat (tussen de Grotestraat en de Julianasingel), Schoutenstraatje, Henseniusplein en Schouwburg plein. Laden en lossen kan tijdens de venstertijden, op maandag tot en met zaterdag, 's ochtends van 6.00 tot 12.00 uur. Ook 's avonds rond sluitingstijd van de winkels is het centrumgebied één uur toe gankelijk. Hulpdiensten kunnen in geval van noodhulp altijd via de in- en uitgangen het centrum in en bij grote calamiteiten gaan alle palen in één keer naar beneden. Hennep In de kofferbak van een auto op de A73 in Venlo is zes kilo hen nep gevonden. Die vondst leidde naar nog eens vier kilo hennep in een garagebox. De hennep werd zaterdagmiddag bij een 31-jarige automobilist uit Venray gevonden. Hij bleek aan de Beet- hovenstraat in Venlo een garage box te hebben, met daarin vier kilogram hennep en hasj. Bij die garage werd een 28-jarige Venlo- naar aangehouden en vastgezet. Ook deze man is door de politie aangehouden. Beide mannen zijn in verzekering gesteld. wordt hulpverlening opgestart of een proces-verbaal opgemaakt. In het schooljaar 2009/2010 is 26 keer een proces-verbaal opge maakt wegens vermoedelijk onge oorloofd schoolverzuim. In het schooljaar 2009/2010 bleven tien kinderen thuis omdat ouders niet wilden meewerken aan plaatsing op een school. Dat heet absoluut schoolverzuim. Na bemiddeling door de leerplicht ambtenaar zijn deze kinderen als nog ingeschreven op een school. In het afgelopen schooljaar zijn bij de gemeente Venray zeven geval len van zogenaamd luxe verzuim gemeld. Er zijn ook kinderen die niet in staat zijn om onderwijs te volgen door geestelijke en/of lichamelijke problemen. De leer plichtambtenaar kan in zulke gevallen, in overleg met een arts of psycholoog, een vrijstelling van de inschrijvingsplicht verlenen. De ouders hoeven hun kind dan niet in te schrijven op een school. Deze kinderen volgen dan een vervangend (onderwijs-)traject. In het schooljaar 2009/2010 zijn 28 vrijstellingen verleend. Bitumen- zink- ood- S Weverstraat 1 5801 SZ Venray J Telefoon 58 32 26 Fax 510139 Het kabinet Rutte heeft plannen om mensen met een arbeidsbeperking te korten op hun inkomen en 30.000 arbeidsplaatsen in de sociale werkvoorziening te schrap pen. De SP is van mening dat dit asociale plan direct van tafel moet. De SP wil juist dat mensen die werkzaam zijn in WSW-bedrijven goed worden opgeleid en bege leid met echte banen en een fat soenlijk inkomen. Zij mogen niet de rekening van de crisis betalen. Op zaterdag 27 november wordt in de Brabanthallen in Den Bosch een grote manifestatie georgani seerd. Op vrijdag 19 november gaat de SP voor de poorten van NLW Groep aan de Smakterweg in Venray aandacht vragen voor de bezuinigingen. Dit gebeurt in samenwerking met de SP-afde- ling van Horst, die bij NLW in Panningen de bezuinigingen onder de aandacht brengt van de WSW'ers. Zondag 21 november zal de SP in het winkelcentrum van Venray het publiek informeren over de in haar ogen asociale bezuinigingen. De SP regelt busvervoer naar de manifestatie van 27 november in Den Bosch. Er zijn opstapplaat sen in Horst en Venray. Tegen een kleine onkostenvergoeding van vijf euro kunnen belangstel lenden hiervan gebruikmaken. Aanmelden kan via e-mail: kur- vers@hetnet.nl of per telefoon: 077-3985312. Meer informatie over de plannen van het kabi net en de actie en de manifes tatie is te vinden op de website www.armoedewerktniet.nl. VAN DER PUTT Hebt u een geschil met uw buren of de gemeente? Wilt u uw echtscheiding goed geregeld hebben? Hebt u juridisch advies nodig in een arbeidsgeschil? Hebt u behoefte aan een milieurechtelijk advies? Wij zijn u graag van dienst. Iedere advocaat van ons kantoor legt zich op een of enkele rechtsgebieden toe. Hierdoor kunnen wij u steeds op timale aandacht en deskundigheid garanderen! Het eerste gesprek is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Jacobs mr. Verkuijlen Doorstart voor Parkmanagement Venray Collectief winkelverbod

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5