ff UITNODIGING OPEN DAG Honderdeenendertigste jaargang - week 46 - donderdag 18 november 2010 Drie voorstellingen op 20 en 21 november in Overloon Het is weer bijna tijd voor het jaarlijks optreden van Des demona Dance, dé dansschool uit Overloon. Het thema dit jaar is Mamma Mia. De voor stellingen op 20 en 21 novem ber zijn gebouwd rondom de gelijknamige film en musi cal, waarvan het hele verhaal doorspekt is met ABBA-lied- jes. Dus er wordt niet alleen gedanst, maar ook gezongen en toneelgespeeld. Met 130 mensen wordt gewerkt aan de laatste voorbereidingen. Desdemona treedt op 20 en 21 november op in het gemeen schapshuis in Overloon. Dan wordt het resultaat van een jaar lang oefenen aan het publiek getoond. Alle dansgroepen wer ken er het hele jaar naartoe. Maar dat betekent niet dat er een jaar lang alleen maar op ABBA-liedjes is gedanst. Iedere groep voert een ABBA-nummer én een populair nummer op, zoals van Lady Gaga en Janet Jackson. Tijdens de show wordt er veel gezongen, waardoor het optreden van Desdemona dit keer het karakter van een musical heeft. Het blijkt dat er veelzijdig talent bij Desdemona danst, want de meeste zang wordt verzorgd door groepsleden die naast dan sen ook nog eens goed kunnen zingen. Mamma Mia gaat over een meis je, Sophie, dat met haar moeder op een Grieks eiland woont. Ze staat op het punt te gaan trou wen en wil dat haar vader haar weggeeft. Maar haar vader heeft ze nooit gekend en haar moeder wil er niets over loslaten. Net voor het huwelijk vindt Sophie een dagboek van haar moeder. Daaruit blijkt dat drie mannen haar poten tiële vader zijn. Ze nodigt deze mannen uit op haar huwelijk en hoopt dat ze haar vader herkent als ze hem ziet. Helaas gebeurt dit niet. Joop van Heulen, een van de oprichters van Desdemona én een van de potentiële vaders in Mamma Mia, is enthousiast over deze productie. "We houden het verhaal van Mamma Mia groten deels aan, maar hebben ook zelf scènes toegevoegd, om wat eigen humor in te brengen. Mensen die elk jaar komen, weten hoe leuk onze voorstellingen zijn. We zijn, denk ik, een van de weinige dans scholen die elk jaar een voorstel ling geven met dans en toneel. Dit is ook weer een spetterende show. Mamma Mia is leuk voor iedereen, van jong tot oud." Marlies Driessen uit Maashees speelt de hoofdrol, Sophie. Ze is bekend van vocal group Angels Rule en heeft ruime zang- en dans ervaring. Joop van Heulen vindt het een groot pluspunt dat Des- demona Marlies Driessen heeft binnengehaald. "Marlies heeft veel talent. Toen we haar vroegen of ze de hoofdrol van de musical wilde spelen, zei ze meteen: ja! We mer ken ook in de dansschool dat het genre musical steeds populairder wordt. De maandag na de optre dens, op 22 november hebben we een musicalproefles. Onder de begeleiding van iemand van de MusicAllFactory uit Tilburg gaan we musicallessen voor kinderen verzorgen." In totaal dansen, spe len en zingen er 130 mensen in Mamma Mia. De jongste is vier jaar en de oudste over de vijftig. Iedereen is nog volop aan het Desdemona treedt op 20 en 21 november op in het gemeen schapshuis in Overloon. repeteren. Het ontwikkelen van een productie is een hele klus. Joop van Heulen: "Eigenlijk doen we alles zelf. We kiezen het ver haal, schrijven een eigen versie en regisseren de productie. Daarnaast doe ik ook de choreografie en zoek ik de kleding uit. Alleen voor de zangles hebben we hulp van iemand ingeschakeld. Daar ben ik zelf geen ster in." Op zaterdag 20 november begint de voorstel ling om 19.30 uur. Op zondag 21 november is er een optreden om 11.00 uur en 15.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Salon Toine in Overloon. Voor bezoekers tot 12 jaar kost een kaartje 6.50 euro, bezoekers vanaf 12 jaar betalen 8.50 euro. Scheidsrechter Reinold Wiedemeijer te gast in Vierlingsbeek. Hij maakte in vijftien jaar tijd de sprong van sportpark Soetendaal in Vierlingsbeek naar de Arena in Amsterdam. Reinold Wiedemeijer (43) kende als scheidsrechter een bliksemcarrière en hoopt dat veel mensen in zijn voetspo ren zullen treden. De scheids rechter was maandagavond te gast in de kantine van voetbal club Volharding in Vierlings beek om te praten over zijn passie: het leiden van wed strijden. Reinold Wiedemeijer bekende het eerlijk. Ook hij was vroeger in het veld niet altijd even vrien delijk en sportief. Mekkeren tegen de scheidsrechter, met een schwalbe een strafschop probe ren te versieren: Wiedemeijer kent de kneepjes van het vak. De oud voetballer, Wiedemeijer speelde voor profclub Helmond Sport en de amteurclubs SV Meerlo en Ven- ray, schaamt zich er ook niet voor, vertelde hij de ruim dertig aanwe zigen. "Als voetballer wil je win nen. Ik weet dat ik me regelmatig in het zestienmetergebied liet vallen, in de hoop dat de scheids rechter een penalty zou toeken nen. Dat lukte af en toe, daar weet mijn oude maatje in de spits alles van. Peter van Osch en Egbert Geurts hebben bij SV Meerlo zo heel wat doelpunten gemaakt. Of niet Peter?" Wiedemeijer zei het met een kwinkslag naar zijn toehoorders in de zaal, onder wie Peter van Osch, zijn oude maatje in de spits van het zo succesvolle eerste team van SV Meerlo, in het begin van de jaren negentig. Van Osch, tegenwoordig trainer van Resia in Wellerlooi, was niet de enige voetballiefhebber die maandagavond naar Soetendaal was gekomen. Onder het publiek bevonden zich ook tal van (oud-) scheidsrechters, (oud-)voetbal- lers en (oud-)bestuursleden uit de regio. Zij kregen tijdens een bijna twee uur durende presentatie van Wiedemeijer een beeld van het leven als scheidsrechter in het betaald voetbal. Een mooi leven, vindt de oud-inwoner van Meerlo. "Natuurlijk is het niet leuk als je in de pers zwart wordt gemaakt als je een fout hebt gemaakt, maar dat hoort erbij. Scheidsrechters zijn ook maar mensen, je moet niet bang zijn om een fout toe te geven." Wiedemeijer, die nog altijd twintig uur werkt bij de gemeente Bergen, besloot op 28-jarige leef tijd te stoppen als voetballer om zich helemaal te gaan richten op het scheidsrechtersvak. "Tijdens een wedstrijd zat ik zo te zeiken op een scheidsrechter dat die tegen me zei: 'Je kan beter zelf gaan fluiten'. Dat is goed, zei ik. Vervolgens vond ik 's avonds een inschrijfformulier in de brieven bus voor scheidsrechtersvereni- ging Horst-Venray en ben ik van die club lid geworden. Ik weet nog goed dat ik hier op sportpark Soetendaal een van mijn eerste wedstrijdjes in de A-jeugd floot." Het kan rap gaan, want Wiede- meijer maakte vervolgens snel naam in het amateurvoetbal en fluit sinds 2001 in het betaald voetbal. Tegenwoordig staat hij op de A-lijst van de KNVB, de hoogste categorie. "Het is een uitdaging om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Maar dat valt natuurlijk niet mee. Die 22 gasten op het veld doen er alles aan om te winnen. Niet alleen door goed te voetballen, maar ook door te provoceren, te simuleren en te intimideren. Dat doen ze tegen de tegenstander, maar ook tegen de scheidsrechter. Zij zijn met z'n allen het binkie op het veld, en jij staat daar alleen. Dan moet je echt wel sterk in je schoenen Reinold Wiedemeijer. staan. Maar gelukkig heb ik de ervaring als voetballer, ik weet hoe die mannen denken. Ja, dat is een voordeel." Consequent zijn, goed positie kiezen en de regels overeenkomstig de voorschriften leiden, dat is de kunst. En of je nou een wedstrijd van het zesde elftal van Volharding of Ajax-PSV leidt, dat maakt volgens Wiede- meijer niet zo erg veel verschil. Natuurlijk is de entourage totaal anders, maar in de kern blijft de taak van de scheidsrechter het zelfde. "Misschien is de taak van een clubscheidsrechter nog wel moeilijker. Want je hebt te maken met clubgrensrechters en met spelers van je eigen vereniging die je goed kent en die op je zitten te zeiken. Dat is moeilijk, want die kom je ook weer tegen in de kan tine. In het betaald voetbal heb je die belangen niet." Gele en rode kaarten: ze kwa men uitvoerig aan de orde tijdens de presentatie van Wiedemeijer. Tal van onbesuisde tackles, elle boogstoten, opstootjes, maar ook onschuldige duels togen aan de ogen van de aanwezigen voorbij. "Zeg het maar? Is dit niks, geel of rood?" Op de vragen van Wie- demeijer kwam regelmatig een ander antwoord. "Ja, dat valt niet mee hè, en dan hebben jullie nog de beschikking over televisiebeel den. Als scheidsrechter moet je echter direct beslissen." Directe aanleiding voor het bezoek van de scheidsrechter is het streven van Volharding om mensen warm te maken - en te houden - voor het scheidsrech tersvak. Lukt het de club tot op heden nog steeds om wedstrijden van de lagere jeugd- en senioren teams te voorzien van een eigen leidsman, makkelijk gaat dat zeker niet. Reinold Wiedemeijer hoopt dat zijn verhaal ertoe leidt dat zich nieuwe scheidsrechters aan melden. "Je wordt er niet rijk van, maar het plezier dat je ervan hebt, is niet in geld uit te drukken." De R.K. kerk H. Anthonius van Padua (Gemeentelijk monu ment) in Veulen is een van de eerste naoorlogse, geheel nieuw gebouwde kerken van Limburg. De kerk werd gebouwd in 1948 1949, naar een ontwerp van archi tectenbureau Van de Sluis uit Eindhoven. Het kerkgebouw geldt als een kloek, sober, mooi gede tailleerd bakstenen gebouw. De hoofdbouw heeft aan de noord zijde een lage zijbeuk, rechts op foto 1, op de voorgrond de ruime sacristie. Hoofdbouw en sacristie bezitten een zadeldak, de lage zijbeuk een lessenaars dak, al deze daken zijn gedekt met blauwe romaanse pannen. De kerk is op het oosten gericht, ten behoeve van het koor is een halfronde apsis met een half lei- engedekt kegeldak voorzien, links op foto 1. De hoofdingang ligt aan de zuidkant, aan de zijde van het plein tussen kerk en pastorie, in een uitgebouwd entreegebouw, links op foto 2. Dat entreegebouw heeft een leiengedekt zadeldak met een gemetselde fronton- rand. En op de hoeken uitgemet- selde lisenen. Een tweede ingang bevindt zich aan de westkant, aan de zijde van de begraafplaats, in een met pannen afgedekt uit- gemetseld muurvlak, zie foto 3. De bakstenen zijn van groot for maat, gemetseld in vrij verband. Het voegen is gelijktijdig met het metselen in dezelfde arbeidsgang uitgevoerd, het zogenaamde door strijken, hetgeen kwalitatief duur zaam voegwerk oplevert. Onder de goot van de hoofdbouw is een metselwerk fries met siervlechtin- gen aangebracht, foto 4. Een vari ant daarop bevindt zich onder de dakrand van de apsis, foto 5. Op ongeveer een meter boven het straatniveau bevindt zich rondom het gebouw een spekband met afwisselend twee verticale bak stenen en twee strekken. Met uitzondering van enkele ramen van de sacristie zijn alle ramen van het kerkgebouw voorzien van glas-in-lood. Het grote ronde raam in de westgevel met vijf raamvak- ken en alle halfrond beëindigde ramen van de hoofdbouw zijn gevat in een prefab betonnen frame/omlijsting. De lekdorpels van de raamopeningen bestaan uit plat aangebrachte bakstenen. In de westgevel ter plaatse van de doopkapel bevindt zich het glas- in-loodraam 'De doop van Jezus in de Jordaan door Johannes de Doper' van Albert Troost, zie ook deze rubriek week 43, 2009. In de westgevel van de sacristie bevindt zich het ronde glas-in-loodraam 'De verloren zoon', gemaakt door Henk v.d. Burgt uit Arnhem in 1949, foto 6. Het kerkgebouw in Veulen is een mooi monument van voorname eenvoud. Foto en tekst Frans de Roos. Bronnen: Monumentenregister, Parochie Veulen, Kerkgebouwen in Lim burg. Stichting Venray Monumen taal (SVM): secretariaat: Vliezen- weg 1, 5801 JC in Venray, e-mail venraymonumentaal@live.nl. De vrijwilligers van de Zon nebloem hebben dit jaar 8890 loten verkocht in de regio Venray. In totaal is daarmee 17.780 euro opgehaald. Landelijk hebben de Zonnebloemvrijwilligers ruim 1,3 miljoen loten verkocht, met een totaalopbrengst van 2.641.066 euro. Bij de trekking zijn 5.020 geldprijzen uitgeloofd, waaronder de hoofdprijs van 15.000 euro. Drie vrijwilligers uit Venray waren dit jaar uitgenodigd om onder toe ziend oog van een notaris de trek king te komen verrichten. Op de foto staat het winnende lotnum mer van de hoofdprijs. De ruim Zonnebloem De Zonnebloem in de regio Land van Cuijk houdt een vakan tieweek, van maandag 14 tot en met zaterdag 19 maart 2011, voor hen die niet zelfstandig op vakan tie kunnen. Met name voor de oudere en zieke mensen in deze regio. Om deze vakantie in 2011 weer aan te kunnen bieden, zijn vrijwilligers nodig. De Zonnebloem is nog op zoek naar enkele vrijwillige ver pleegkundigen en verzorgers om deze vakantieweek tot een feest te maken. Voor meer informatie: Joke van Erck, telefoon (0478)641755 of Marika kuijpers, telefoon (0485)382424. 40.000 vrijwilligers van Nationale Vereniging de Zonnebloem ver zorgen huisbezoeken, dagactivitei ten en aangepaste vakanties voor (ernstig) zieken en gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen. Zij helpen eenzaamheid te ver minderen en geven kleur aan het leven van mensen met een fysieke beperking. De eigen goede doelen loterij is al twee'nveertig jaar een belangrijke inkomstenbron. De opbrengst wordt gebruikt voor extra voorzieningen die nodig zijn voor hulpbehoevende deelnemers Op de foto staan op de voor ste rij van links naar rechts Ans Willems, Nelly van Bakel en Joke van Os uit Venray. Op de achterste rij staat links de directeur van de Zonnebloem, Marijke van Eck. van Zonnebloemactiviteiten en vakanties. Het gaat bijvoorbeeld om aangepast vervoer, aangepaste accommodaties en (verpleegkun dige) begeleiding. Meer informatie en de winnende nummers van de loterij op www.zonnebloem.nl. www.bedenbreakfastmaashees.nl dezonnebwem KL EN MAAS Desdemona Dance voert musical Mamma Mia op "Plezier is niet in geld uit te drukken Koester uw Monument Zonnebloemloten 21 november a.s. van 10.00-15.00 uur Rust, ontspanning en inspiratie ontmoeten elkaar in de Kalverstraat (van Maashees!) Kom langs op deze gastvrije plek en proef de sfeer. Maak kennis met B&B en maaltijden, Acupunctuur, de Reconnection®, Intu- itieve coaching en arrange-menten met overnachting voor o.a. alleenstaande ouders met kinderen. Win een gratis overnachting Kijk op www.bedenbreakfastmaashees.nl. Voor wie: zieken, geha' en foulpbfcj

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15