Ballonvaart voor Evi Gratis winterinspectie bij Van Haren Norbert Dentressangle wint prijs k-rental^ Leon Reijmer bij de beste praktijkopleiders Prijswinnaars Steenhandel Kusters Tatoeages kunnen weg nieuwjn n<iRENlAL proteion thuis PEEL EN MAAS Donderdag 18 november 2010 - Pagina 10 Op de open dag van het gezondheidscentrum Zorg de Keizer kon men, na het invul len van een evaluatieformu lier, kans maken op een bal lonvaart voor twee personen. Onder de 1500 bezoekers werd de winnaar getrokken door Wim van den Boom (terreinmeester). Evi van Diessen uit Sint Anthonis was de gelukkige. Op de foto krijgt Evi de waardebon uitgereikt door de voorzitter van gezondheidscen trum Zorg de Keizer, Joop Cree- mers. De aanwezige disciplines wensen Evi veel plezier met haar gewonnen ballonvaart. Ford-dealer Van Haren houdt op zaterdag 20 novem ber de jaarlijks terugkerende Ford Winterinspectiedag, een gratis serviceverlening van de Ford-dealer uit Venray om Ford-rijders veilig de winter maanden in te sturen. Tijdens deze dag kunnen klanten hun auto gratis laten controleren op alle belangrijke onderde len, die tijdens de winter extra worden belast. "De winterperiode stelt hoge eisen aan de auto, ook al is die nog zo goed onderhouden. Iedere automobilist in ons land wordt geconfronteerd met gladde wegen, duisternis, regen en sneeuw, pekel en slecht zicht, terwijl veel landge noten ook nog eens op vakantie gaan naar wintersportgebieden", aldus Norbert van Haren."Daarom organiseren wij op 20 november, zoals ieder jaar, de - gratis - Ford Winterinspectiedag." Tijdens de Ford Winterinspectiedag wordt de auto door Ford-dealer Van Haren gratis nagekeken op de meest belangrijke aspecten met betrek king tot de wintermaanden, waar onder de verlichting, ruitenwis sers en banden. Tevens worden de accu, remblokken en werking van de ruitensproeiers gecontroleerd, naast de vitale onderdelen van het koelsysteem en de waterslangen. Daarnaast kan Ford-dealer Van Haren met name de winterspor ter van dienst zijn met typische winter- accessoires, zoals een ski box, dakdragers, winterbanden en sneeuwkettingen. De Ford Win- terinspectiedag is volledig gratis. Ieder jaar maken veel Ford-eige naars gebruik van deze kosteloze serviceverlening van Ford-dealer Van Haren en ook dit jaar krijgt iedere deelnemer een leuke Ford attentie. Ford-eigenaars die ver hinderd zijn op deze dag kunnen ook op een ander moment terecht voor de uitgebreide winterinspec- tie. Dan wordt er voor slechts 19,95 euro een volledige controle uitgevoerd, waarbij de Ford-rijders ook drie maanden lang garantie genieten op de gecontroleerde en goedgekeurde onderdelen. Norbert Dentressangle heeft afgelopen week de Lean&Green Award in ont vangst mogen nemen. Deze award ziet het Nederlandse ND-team, met onder meer een vestiging in Venray, als een erkenning voor het in 2005 geïnitieerde internationale duurzame ontwikkeling beleid van de groep. Dit beleid bestaat uit een vier tal pijlers waarin de reductie van CO2 uitstoot, veiligheid, milieuma nagement op de sites en interne promotie van onze medewerkers centraal staan. Na deelname aan het Green Order project in 2008, waarbij de CO2 per geleverde een heid wordt gemeten en gecommu niceerd met de ontvanger, was de uitrol naar een landelijke meting en registratie een logische ver volgstap. Dit is mogelijk gemaakt door de implementatie van een landelijk en universeel TMS met daaraan gekoppelde boardcompu ters. Hierdoor is het meten en regi streren van het brandstofverbruik een stuk eenvoudiger geworden en daarmee ook de sturing op afwijkingen op de nieuwe norm. Daarnaast heeft Norbert Den- tressangle de laatste jaren flink geïnvesteerd in de vervanging van oudere trucks door Euro-V materi aal en LZV's. Het onderhoud van deze nieuwe vloot wordt uitbe steed aan specialistische bedrij ven met als doel de vervangingsin- terval van olie, banden en andere slijtagedelen te verlengen. In combinatie met haar sterke multi-customer-netwerken en het nieuwe "way of working" is Nor- bert Dentressangle klaar voor de toekomst om haar klanten op een duurzame manier een hoge ser vice- en synergie graad te bieden. ■%sOi HBi Modern en professioneel Méér dan 1000 gereedschappen onder één dak! 100% Service! Openingstijden Ma. t/m vr. 07.30 - 17.30 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur Ook succes voor gebroeders Pelzer Het Venrayse restaurant De Beejekurf en het restaurant De Roerganger van Geert en Bert Pelzer staan beide in de top 500 van Nederlandse res taurants. De Top 500 is samen gesteld door het prestigieuze blad Lekker. Beide restaurants bestaan nog niet zo lang. Voor de Venrayse ondernemers is de top 500-notering vooral een stimulans. Lekker maakt elk jaar een top 500. Alleen de bovenste 100 wor den op plaats gepubliceerd. De overige 400 bedrijven komen op een lijst van aanbevolen res taurants te staan. Dit jaar dus voor zowel De Beejekurf als De Roerganger voor het eerst. "Voor ons is dit een enorme opsteker", aldus Paul Franssen van De Bee jekurf. Samen met zijn vrouw Ilse en chef-kok Mathijs Jacobs run nen zij sinds anderhalf jaar De Beejekurf. De Rapporteurs van Lekker beschrijven de Beejekurf als een jong, sober maar mooi, toegankelijk en gastvrij bedrijf. De bediening loopt volgens Lek ker op rolletjes en de mensen hebben zichtbaar plezier in hun werk. Het eten is simpel, oprecht maar met veel smaak en aandacht bereid. Het hoofdgerecht van lamsrack was perfect van cuis- son (gegaard) met een niet te versmaden lamsjus. Goed hoor! Tel daar een beperkte maar nette wijnkaart, huisgemaakte friandises en zelf gebakken brood bij op en een plek tussen de beste 500 van Nederland is een onomstotelijk feit", zo weten de rapporteurs van Lekker te melden. "Super", reageert Geert Pelzer van de Roerganger. "Dit is natuur lijk fantastisch en ook opmerke lijk omdat we pas vanaf 1 april van dit jaar geopend zijn. Onze chef-kok Eric Arts heeft er samen met bedrijfsleidster Renée Jans sen voor gezorgd dat het zo n flitsende en opmerkelijke start heeft gemaakt", aldus Geert, die samen met broer Bert in Venray De Uitmarkt en De Rooijerie runt. "De toekenning heeft een dubbel Venrays tintje", vult Bert Pelzer aan, "want het interieur, dat is ont worpen door Luc Thomassen van Thomassen interieurs in Venray, heeft ook een groot compliment gekregen." In de recensie roemt Lekker het nieuwe restaurant in Roermond: 'Een brasserie zoals we die graag zien: een licht en mondiaal inte rieur; een laagdrempelige sfeer en een toegankelijke menukaart. Je eet hier redelijk eenvoudige gerechten, maar let wel: alles is met vakmanschap bereid en er wordt geen enkele concessie gedaan in presentatie en uitwer king. Bovendien kun je naast de typische brasserie gerechten ook kiezen voor een culinair menu. Dat doen we. Na amuses waar onder een risottobitterbal krij gen we zacht gegaarde zal met gegrilde coquilles en wakame: een prettig en goed uitgebalanceerd gerecht met prima garnituur van onder meer sojakaviaar en basma- tischuim. Ook geplette aardappel met gebakken scholfilet gewikkeld in pata negra en scampi met ven kelvariëteiten blinkt uit door goed afgestemde smaken. Als hoofdge recht mooi krokante kalfszweze rik, sukade en een stuk ossenhaas geserveerd met rozemarijnsaus, loempia van zwezerik en aardap pelpoffertje. Dit is smullen gebla zen! Het zoete dessert met onder andere een cannelloni van aardbei en aardbeienmousse, een taartje van framboos en ijs van vanille en roos laat eveneens zien dat hier een chef staat die zijn vak verstaat. Als de vakkundige bediening dan ook nog met een grote lach door de zaak loopt, willen we nog maar één ding: iets meer aandacht voor de wijnkaart. Welkom in Lekker!' De Beejekurf is het eerste Ven- rayse restaurant dat een plaatsje in Lekker heeft weten te veroveren. Brienen aan de Maas uit Well staat op de 60e plaats en Valuas uit Venlo, van de van origine Venrayse familie Swaghoven, staat 32e. Hofmans Tapijten Cuijk bestaat 45 jaar en viert dit met een speciale feestweek en als afsluiting een extra koopzon dag op zondag 21 november van 10.00 - 17.00 uur. Hofmans tapijten is een familie bedrijf pur sang en is in de jaren 60 begonnen kamerbreedtapijt te verkopen. In 1970 vestigde het bedrijf zich aan de Beerseweg 10a te Cuijk met een showroom/maga zijn van 1500 m2. De zaak heeft in 1978, 1982 en 1990 nog 3 uit breidingen gehad; in 2000 volgde een totale herinrichting, van harde en zachte vloerbedekking, raam- decoratie en relaxfauteuils. Nu is Hofmans Tapijten de grootste spe ciaalzaak van Nederland met 8000 m2 showroom en magazijn. Een ruimte inrichten is dé spe cialiteit van Hofmans Cuijk. Ner gens vind je onder één dak zo'n enorme keus in harde en zachte vloerbedekking, laminaat, parket, vinyl, marmoleum, pvc, traplo pers, relaxfauteuils en zoveel ver schillende systemen om ramen te decoreren, van klassieke gordijnen tot praktische luxaflex, binnen- en buitenzonwering en veel, heel veel meer. Met zoveel keus slaagt u gegarandeerd. Onze vakbe kwame adviseurs helpen u bij de keuze van de verschillende pro ducten, hierbij eventueel onder steund door een binnenhuis architect Verbouwen of verhuizen is vaak een drukke periode. Hof- mans Tapijten Cuijk wil u graag, voor wat betreft de stoffering van de woning, de zorgen hiervoor uit handen nemen. Wij zorgen ervoor dat het stofferen, van meten tot en met de oplevering, netjes volgens de gemaakte afspraken verloopt. Wij kunnen u ook helpen met het verzetten van meubels en het verwijderen en afvoeren van de oude stoffering. Kom vrijblijvend naar de showroom in Cuijk en profiteer in deze feestweek van spectaculaire aanbiedingen. Want deze week zullen de verkopers u verrassen met een uniek feestaan- bod dat u niet kunt weigeren. En voor iedere klant is er een leuk presentje en zelfs aan de kinderen is gedacht. De jury van Kenteq en het Maas Geesteranus Fonds heeft de num mers een, twee en drie bekendge maakt van de jaarlijkse verkiezing Beste Praktijkopleider. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Het Spoorwegmuseum behaalde Leon Reijmer, die werkzaam is bij Numac Nederland BV in Ven- ray, de tweede plaats en ontving een cheque van 1000 euro uit handen van juryvoorzitter Jan Daams. De jury constateerde dat deze fulltime praktijkopleider in zijn eigen bedrijf aan de wieg stond van de invoering van diver se lesmethoden zoals CGO en de ontwikkeling van instrumenten om leerlingen op te kunnen lei den tot vakvaardige medewerker. De jury maakte kennis met een man met passie voor techniek, die steeds op zoek is naar zijn eigen grenzen om met nieuw opgedane kennis en ervaring het vakmanschap te verbreden in zijn bedrijf. Reijmer ontving naast de cheque een oorkonde en een verzilverde legpenning. De eer- Een trotse Leon Reijmer (links) na overhandiging certificaat en legpenning door Jan Daams, juryvoorzitter. ste plaats was voor Adri Schepers werkzaam bij Melamo BV in Hel mond. Hij ontving een oorkonde, een vergulde legpenning en een bedrag van 2000 euro. Dance classics in de Uitmarkt Herleef de tijden van de jaren '70 en '80, want het is 'dance clas sics disco-time'. Lekker ouderwets dansen op de hits van deze tijd. Gouwe ouwe discostampers, zoals Tavares, de Trammps, Michael Jack son etc. Op zaterdag 20 november staat deze avond gepland in café De Uitmarkt. Speciaal voor deze avond komt Party Fever Enter tainment met ervaren dj's en een drive-in show met lichtshow naar De Uitmarkt in Venray, waarbij de voetjes zeker van de vloer gaan. Aanvang 22.00 uur, entree vrij. Prins Leon in Vierlingsbeek Leon Reefs is zaterdagavond in zalencentrum Concordia uitge roepen tot prins van carnavals vereniging De Keieschieters. Prins Leon I wordt tijdens het carnaval bijgestaan door adjudant Jan (Ven huizen). Prins Leon I is in Venray geen onbekende, want samen met zijn vrouw Marion runt hij in Ven- ray en Boxmeer telefoonwinkel The Phone House. Van tevoren werd afscheid genomen van jubi leumprins Wouter, prinses Susan en adjudant Willem. Prostaatkanker De Stichting Contactkring Pros taatkanker houdt in samenwerking met het VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg en het Toon Hermans Huis Venlo op dinsdag 30 november van 14.00 tot 16.00 uur een informatieve bijeenkomst met als titel Prostaatkanker: Diag nose, behandeling, en dan...? Marjo de Bruin en Wilma Spreeu- wenberg, oncologie verpleegkun digen van het VieCuri medisch centrum Venlo/Venray, geven een toelichting op de gang van zaken anno 2010 met betrekking tot het thema van deze middag, waarbij met name de aspecten inconti nentie en impotentie aan de orde komen. Opgave voor deelname kan bij het Toon Hermans Huis Venlo, telefoon (077)3211433, e mail info@toonhermanshuisvenlo. nl. Het Toon Hermans Huis Venlo is gelegen aan de Nieuwstraat in Venlo. Wandelen Het Toon Hermans Huis Venlo houdt, onder begeleiding van enkele medewerkers, op woens dag 1 december een wandeling in het gebied bij de Witte Stein in Reuver. Bijeenkomst en vertrek om 13.30 uur vanaf de Familie- kerk aan de Belletablestraat in Venlo of om 14.00 uur op de par keerplaats van de Witte Stein in Reuver. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis, via telefoonnum mer (0478)3211433. Glutenvrije pasta en pastasaus Bij Ovivo Streekproducten in Meerlo is een groot aantal streek producten bij elkaar gebracht. Het eigen product is de vers ei-pasta, gemaakt met hun eigen eieren. Sinds enkele weken is de gluten vrije pasta en pastasaus toege voegd aan het assortiment. Het aantal mensen die lijden aan een glutenallergie wordt steeds groter. "Hierdoor bereikte ons vaker de vraag of we ook glutenvrije pasta verkochten", aldus Marlies Jans sen van Ovivo. We zijn op zoek gegaan naar een vertrouwd adres voor deze pasta en daar zijn we in geslaagd. De pasta is op basis van maïszetmeel, maïsmeel, kik- kererwtenmeel. Om een compleet pakket te bieden is nog gecheckt of de pastasaus ook glutenvrij is en dat is gelukkig het geval. "Wij weten hoe lekker een bord pasta met Ovivo pastasaus is en nu kun nen ook mensen met een gluten allergie daarvan genieten." Meer informatie en openingstijden via www.ovivo.nl. Ovivo Streek producten, Heesweg 9, Meerlo, telefoon 0478-697271. Leren leven met verlies Het Toon Hermans Huis aan de Nieuwstraat in Venlo houdt op maandag 22 november een lezing met de titel Leren leven met verlies. De lezing wordt gegeven door Karin van der Plas, rouwde skundige van De Spiege- laar. De lezing duurt van 19.00 uur tot ongeveer 21.00 uur. Aan melden kan via telefoonnum mer (077)3211433 of via e-mail info@toonhermanshuisvenlo.nl. Boekenbeurs De vrienden van verpleeghuis Elzenhorst houden op zaterdag 20 november een boeken-, platen- en cd-markt in verpleeghuis Elzen horst De Tamboerijn in Horst. De markt begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de bewoners van Elzenhorst. Tijdens het Woonevent in okto ber hebben velen de stand van Steenhandel Kusters bezicht en meegedaan aan de prijsvraag. Bezoekers moesten een schat ting maken van het gewicht van een baksteen, een wandtegel en een straatsteen. Deze drie pro ducten vormen immers de pijler onder het bedrijf van deze Heidse steenhandel. Uiteindelijk heeft dit geresulteerd in drie prijswin naars: mevrouw Philipsen, de heer Helligers en mevrouw Cornelis- sen. Zij allen hebben uit handen van Ralf Kusters van Steenhandel Kusters een dinerbon voor twee personen ontvangen. En bent u benieuwd naar het gewicht? Het totale gewicht was 7950 gram. De prijswinners zaten er allen 50 gram langs. Waren het vroeger vooral zeelui en rock-'n-rollers die zich lieten tatoeëren, tegen woordig ben je echt geen uit zondering meer wanneer je met een tribal op je arm of een Chinees tekentje op je enkel rondloopt. Veel mensen nemen zo rond hun 18de een tatoeage, in een rebelse bui of opwelling. Zo'n 80 procent hiervan krijgt echter spijt. Een sterk groeiend aantal men sen laat hun tatoeage dan ook weer verwijderen. Tegenwoor dig kan dit ook in Venray bij Praktijk voor huidtherapie Henriëtte Vievermans. Praktijk voor huidtherapie Hen- riëtte Vievermans bestaat uit drie gediplomeerde huidtherapeuten, onder wie Henriëtte Vievermans. De huidtherapeute behandelt patiënten met allerhande huidpro blemen. Oedeemtherapie, acnébe handelingen, microdermabrasie, camouflagetherapie en litteken massage behoren tot de therapie- en die de praktijk aanbiedt. "Maar veruit het meeste doen we ontha ren. Dat is toch wel echt een groot probleem", geeft Vievermans aan. "Daarbij werken we met licht en lasertherapie, en het verwijderen van tatoeages sluit hier heel mooi bij aan." Met alle knowhow wat betreft laserbehandelingen in huis, was het voor Henriëtte Viever- mans bijna een logische stap om ook laserbehandelingen voor het verwijderen van tatoeages aan te gaan bieden. "Een tatoeage is dan wel geen huidziekte, maar men sen kunnen er wel veel hinder van ondervinden", aldus Vievermans. "Daarnaast denk ik dat er veel vraag naar is. Momenteel moeten Henriëtte Vievermans in haar praktijk. (foto en tekst: Silke van Deelen) mensen uit Venray en omstreken ver reizen om een tatoeage te laten verwijderen. Daarom wil ik graag naar buiten brengen dat er nu ook in Venray wat aan te doen is." Tijdens een gratis intakegesprek bekijkt Vievermans samen met de patiënt hoeveel behandelingen er nodig zijn en wat het verwijderen van de tatoeage zal gaan kosten. "Zelfgemaakte tatoeages op bij voorbeeld de handen zijn in drie a vier behandelingen al weg. Een tribal op de arm is na tien tot twaalf behandelingen verdwenen. En daarbij zijn donkere tatoeages gemakkelijker te verwijderen dan bijvoorbeeld de kleuren geel en mintgroen", geeft Vievermans aan. De laserbehandelingen vinden om de zes a acht weken plaats. Wat er gebeurt is dat de laser een gerich te lichtstraal naar de pigmentmo leculen stuurt. De energie van de straal wordt in de huid omgezet in hitte, waardoor de pigmentmo leculen in kleine deeltjes uiteen vallen. Ze zijn dan zo klein, dat ze opgenomen worden in de lymfe en met de urine uitgescheiden worden. "Een methode die vei lig en gecontroleerd is, omdat de laser alleen op de pigmentkleuren werkt en dus niet op de huid", sluit Vievermans af. Wie meer informatie wenst over de diverse behandelingen die Praktijk voor huidtherapie Henriëtte Vievermans aanbiedt, waaronder het laten verwijde ren van tatoeages, kan terecht op tel.: 0478-581352 of kijk op www.huidtherapie.nl. Meer informatie? Bel (088) 850 00 00 wonen, welzijn en zorg www.proteion.nl K-Rental Venray Keizersveld 105, 5803 AP Venray T 0478-550898 F 0478-510805 E venray@k-rental.nl www.k-rental.nl VERHUUR VAN GEREEDSCHAP De Beejekurf in top 500 Nederlandse restaurants Hofmans Tapijten bestaat 45 jaar OORKONDE DINERCHEQUE Meneer van Hout tekenleraar van huis uit Wiel Brouns vrijwilliger van huis uit

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10