Tweede zege basketbalheren Vier generaties Vier generaties Nieuwe voorzitter Thijs Peelen Toernooi nieuwe naam MGC Venray Jeugdbowlen BC Klavertje Vier Overloonse Bridgeclub PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2010 - Pagina 28 De Mudhunter Zwemsters naar NJK LRV St. Jan Sjoelclub Venray COPD centraal Match Longziekte BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan NRBC BC Venray Belangrijke zege Red Stars ISBV Venray e.o. Najaarstoernooi geslaagd Sportnieuw®# -info Triatlontalent neemt winterrust Nicky (links) en Anne: 's winters lekker mountainbiken door de bossen. Schijndel-Jumpers'76 65-67 (35 37) De basketbalheren van Jumpers'76 hebben in en tegen Schijndel de tweede zege op rij geboekt: 65-67. De heren van Jumpers'76 hebben de stijgende lijn te pakken, nadat ook zij veel jeugd door hebben laten stromen naar het eerste team. De wedstrijd begon zeer slordig aan beide zijden. Er werd veel gescoord, maar niet goed verdedigd. Van de solide verdediging die er een week geleden nog stond, was nog weinig over gebleven. De jonge thuisploeg kon bijblijven door middel van wilskracht en snelheid. De ruststand was met 35-37 nog wel in het voordeel van Jumpers'76. In de derde periode werd er door een beter en meer gecontroleerd spel Met de geboorte van Stijn is de vierde generatie van de familie De Ruijter een feit. Bijzonder is dat de familie een melkveebedrijf runt dat door alle generaties is voortgezet. Op de foto: Harry de Ruijter (91 jaar), Tijdens de jaarvergadering van de Adelbertvereniging op 14 okto ber 2010 nam Maria Welschen- Burgman afscheid als voorzit ter. Ze werd toegesproken met lovende woorden voor haar inzet, zowel in Venray als in het bestuur van de landelijke Adelbertvereni- ging. Pol Hustings is de nieuwe voorzitter van Adelbertvereniging Venray. Het bestuur van Adelbert Venray nodigt de leden uit voor de derde lezing van het seizoen 2010-2011 op woensdag 17 november 2010 in de Witte Hoeve. De aanvang is 20.15 uur en de lezing over 'de chemie van de liefde' wordt gegeven door dr. F. Rom- merts. Dr. F. Rommerts is afgestudeerd in de chemie met als bijvak farmacolo gie. Hij was werkzaam als wetenschap pelijk medewerker, later hoofdmede werker bij de afdeling biochemie van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Ook was hij geruime tijd werkzaam aan de universiteit van Toronto in Canada. Vanaf 2002 werkt hij op de afdeling Interne Geneeskunde (sectie Endocrinologie) van het Erasmus MC te Rotterdam. Naast deze werkzaam heden bekleedde dr. Rommerts zowel binnen als buiten zijn vakgebied tal rijke bestuursfuncties. Het onderwerp 'biochemie in verband met liefde' zal een gat geslagen van acht punten. Een voorsprong die in de laatste tien minuten niet meer weg gegeven zou mogen worden. Toch kwam de ploeg uit Schijndel zeven minuten voor einde van de wedstrijd op een 56-55 voorsprong. Met als resultaat dat er nog een zeer spannende slotfase werd gespeeld. Door gebrek aan ervaring maakten beide teams onnodige fou ten, maar wisten de fouten van de tegenstander niet te benutten. In de laatste minuut kreeg Schijndel nog de kans om er een verlening uit te halen middels twee vrije worpen. Deze wer den echter niet benut waardoor de zege mee ging naar Venray. Zaterdag 13 november komt de nummer een van de competitie Aalst-Waalre naar Venray. De wedstrijd begint om 15.15 uur in sporthal de Wetteling. woonachtig in Maasduinen Staete in Bergen, Henk de Ruijter (Maashees), Harry de Ruijter (Maashees) en Stijn de Ruijter, zoontje van Harry en Joyce de Ruijter-Janssen, broertje van Kiki. De scheidend en de nieuwe voor zitter: Maria Welschen-Burgman en Pol Hustings. velen aanspreken. Wordt tegenwoor dig niet vaak gesproken over 'chemie' tussen personen, met name ook in de politiek? Maar zo nieuw is het onderwerp nu ook weer niet: 'Schat, was je niet, ik kom eraan...'. Als Napoleon van een veldtocht thuis kwam, stuurde hij een koerier vooruit met boven staand bericht om zo een plezierige thuiskomst voor te bereiden. Hoe wel ogen en oren zeer bepalend zijn voor wat we doen en laten, moeten we ons realiseren welk belang de neus heeft voor de liefde. De neus heeft veel meer receptoren om goed te ruiken dan het oog om lichtsigna len op te vangen. Nu is uit onderzoek gebleken, dat enkele receptoren voor reukstoffen in de neus ook in de tes tis en spermatozoa voorkomen. Dat het liefdesproces onderworpen is aan fundamentele en onvoorwaar delijke biochemische basisprincipes wil dr. Rommerts de aanwezigen dui delijk maken in begrijpelijke taal! Het nieuwe perspectief van dit boeiend proces zal worden ontwikkeld vanuit drie gezichtspunten: biochemie, endo crinologie en fantasie. Een intro ducé is altijd welkom. Een groep van dertien bikers ver trok voor een tocht in Bergen en mocht daar door de modder ploete ren. Vanuit Venray vertrok een groepje bikers om 9.00 uur en een uurtje later vertrokken de Modderstunters voor hun training. Voor 21 november staat er weer een training op het program ma voor iedereen die zijn techniek nog wat extra aandacht wil geven. Deze training is toegankelijk voor leden en niet leden. Aansluiten bij de Mudhunters is voor veel mensen toe gankelijk. Iedereen is welkom en kan eerst vier weken meedoen alvorens men beslist om lid te worden. Ga voor meer informatie naar www.mudhun- ters.nl. Agenda: Zondag 14 november vertrek 8.00 uur per auto voor een training vanuit de Frasselt. Vertrek 9.00 uur per fiets voor een training rond Venray, 40 km. Alle Kids vertrekken om 10.00 uur voor een training vanuit Venray, 1.5 uur. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Op dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur spinning healthcenter Dynamic Veltum. Bij een internationale zwemwed strijd in het Belgische Wachtebeke zijn Fenne Vervoort en Ellen van Duren (leden van SG Noord-Limburg) er in geslaagd zich te plaatsen voor het nationaal jeugdkampioenschap van 2011. Vervoort zwom met een tijd van 31.09 de limiet voor de 50 meter vrije slag. Van Duren haalde de limieten voor zowel de 100 als de 200 meter rugslag. De meisjes kwamen bij de wedstrijd uit voor het selectieteam van Kring Limburg. De NJK Zwem men worden op 28, 29 en 30 januari 2011 gehouden in Terneuzen. Zeldenrust in Velden heeft de tweede selectiewedstrijd dressuur voor paarden gehouden. Ingrid Arts wist met een vijfde plaats huiswaarts te keren met haar paard Batari, in de klasse B met 195 punten. Bij een springwedstrijd in Wanroij verscheen Petra van Dijck aan start en zij wist drie prijzen in de wacht te slepen. Met Zemendus werd zij tweede in de klasse M, met Wolivia eindigde ze als achtste in diezelfde klasse en de klas se Z/ZZ wist ze te winnen met haar paard Unbelivia. De tweede teamselectiewedstrijd voor het NK teamsjoelen van de ANS (Algemene Nederlandse Sjoelbond) is gehouden in Lottum. Er deden in totaal negen teams mee voor de afdeling Lim burg. Sjoelclub Venray nam deel met twee teams. Het eerste team bestaande uit: Harrie Rongen, Mimi Jansen, Mien Classens en Frans Geurts, behaalde hier een tweede plaats in de vierde klasse. Het tweede team bestaande uit Ben Rongen, Wim Pijnenburg, Truus Schoe- ber en Willeke Baltussen eindigde als tweede in de vijfde klasse. Op woensdag 17 november 2010 is het Wereld COPD-dag. Een dag waarop longprofessionals van Vie- Curi Medisch Centrum, in samenwer king met het astmafonds, stil zullen staan bij de longaandoening COPD. De term COPD staat voor 'Chronic Obstructive Pulmonary Disease', in het Nederlands te vertalen als chro nisch obstructieve longziekte. Veel mensen zijn onbekend met de term COPD en alle beperkingen en pro blemen waar mensen met COPD (en hun naastbetrokkenen) mee te maken hebben. In de centrale hal van VieCuri in Venlo geven fysiotherapeuten, dië tisten en longverpleegkundigen meer bekendheid aan de ziekte. Mensen uit de risicogroep (40-plusssers, rokers en ex-rokers met klachten als kortade migheid of hoesten) kunnen deze dag gratis hun spiermassa laten meten en een kleine spierkracht test doen. Er wordt uitleg gegeven over het belang van bewegen in combinatie met goede voeding, een dvd over de poli klinische longrevalidatie wordt ver toond, er is informatie over stoppen met roken. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd op woensdag 17 november van 10.00 tot 16.00 uur in de centrale hal van VieCuri in Venlo. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is voor Het Liberty Park Overloon op zoek naar een assistent baliemedewerker. De medewerker zorgt voor een welkome ontvangst van bezoekers en verkoop van artikelen uit de museumwinkel. Eisen: klantvrien delijk en accuraat zijn, goed kunnen samenwerken en goede contactuele eigenschappen bezitten en de Neder landse taal beheersen. Voor meer infor matie: Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, telefoon(0478)516995, e-mail info@vrijwilligerswerkvenraynl.Zie ook www.vrijwilligerswerkvenray. nl. De Astma Fonds/Longpatiëntenver eniging Rayon Limburg, werkgroep Venray/Horst, houdt op maandag 22 november een ontmoetingsavond voor mensen met een longziekte. Nederland telt een miljoen mensen met een chronische longziekte. Deze ontmoetingsavond wordt gehouden, om mensen met een chronische longziekte en zorgverleners op long- gebied bij elkaar brengen, om elkaar te ontmoeten en bezig te zijn met the ma's die iedereen belangrijk vindt. Het programma biedt de mogelijkheid om de volgende workshops te bezoeken: Hulpmiddelen door apotheker Linda Jonker en longverpleegkundige Mieke Lagardem, bewegen en Sport door fysiotherapeut met COPD-aanteke- ning Petra Bus of mobiliteit en WMO door Mariska Boon van de gemeente Venray. Tijdens de pauze treedt goo chelaar Math van Rhee op. Wie graag wil deelnemen aan deze avond, kan contact opnemen met Hans Hagens via telefoon (077)3985492 of via e-mail hans.hagens@hetnet.nl. De avond duurt van 19.00 tot 22.00 uur en wordt gehouden in wijkcentrum De Kiosk in Brukske in Venray. De vierde zitting van de eerste club- competitieronde is gespeeld. De win naars in geel waren Henny Röhrick en Jan van Casteren met 60.92 procent. Tweede was het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 56.30 procent, ter wijl de heren Jan Janssen en Frans Mer- tens met 53 36 procent derde werden. In rood waren de dames Leonie Hen driks en Trudy Jeurissen de beste met 5990 procent. Tweede was het bridge- paar Marie Kersten en Leo Thielen met 57.29 procent en derde het bridgepaar Riek Bouten en Dries Albers met 54.69 procent. Donderdag is de vijfde zitting van de eerste clubcompetitieronde. Er is gespeeld om de Wim Vervuurt trofee. in geel waren de winnaars met 55,56 procent Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit. Tweede met 54,86 procent waren Tiny van Goinga en Wim Vervuurt. Derde waren Anny en Onnik Karagozyan met 51,39 procent. In groen bezetten Thea Lamers en Ger Wiegman de eerste plaats met 64,58 procent. Diny Steegs en Huub Linders waren tweede met 58,33 procent, gevolgd door Sari Hordijk en Ilse Tum- mers met 55,56 procent. Volgende week begint de laddercompetitie. In de gele lijn waren met 61.67 procent de winnaars Jan Heinekamp en Gerard Linssen. Annie Clermonts en Truus Kusters waren tweede met 56.92 procent, gevolgd door Nellie Jenneskens en Mariet Volleberg met 55.75 procent. In de rode lijn waren Rieny Mommen en Josephine Philip- sen met 61.11 procent de beste. Op de tweede plaats ging naar Klazien Baak en Antoinette Schaeffers met 58.13 procent en derde waren Marijke en Herman Wijdeven met 57.15 procent. De derde zitting van de tweede ronde is gespeeld. In de A lijn waren Aike van Glabbeek en Jacqueline van der Slik de winnaars met 63,54 pro cent, gevolgd door Theo Jacobs en Henk Penninx met 59,38 procent. Rob van der Beele en Jan Tiggeloven bezet ten de derde plek met 59,03 procent. In De B lijn waren Hannie Keijsers en Joke Peeters met 59,82 procent de beste. Margriet Mater en Hans Koop man waren tweede met 55,95 procent, gevolgd door Truus Buijssen en Mien Kuenen met 54,46 procent. Volgende week wordt de vierde zitting van de tweede ronde gespeeld. In oranje op de eerste plaats met 69,79 Jan Janssen en Frans Mer- tens, op de tweede plaats met 56,60 Truus Michels en Mien Spreeuwen- berg en op de derde plaats Mieke van Osch en Mientje Wester met 55,56 In groen op de eerste plaats met 67,56 Wim Vervuurt en Jan Voesten, op de tweede plaats met 64,58 Joke Pee- ters en Gert Claessens en op de derde plaats met 60,42 Herma Darmstadt en Caroline Wikkers. Op de laatste avond van de zomer competitie zijn in de gele lijn Yorgo Canli en Frank Cornelissen op de eerste plaats geëindigd met 62.50 pro cent. Een gedeelde tweede plaats was er voor Marijke v.d. Boom met Aike van Glabbeek en Francien Haegens met Jeu Steeghs. Beide paren behaal den 61.81 procent. In de groene lijn waren Bets Bistervels en Corrie van Meyel het beste paar met 58 procent, gevolgd door Frieda en Tom Kalkman met 57.83 procent. De derde plaats ging naar Marijs Nelissen en Trudy Bal- tussen met 57.42 procent. De tweede zitting van de tweede competitie is gespeeld, In geel waren Jacqueline van der Slik en Doke Ver- heijen de beste met 65,83 procent, gevolgd door Tilly en Jan van der Heijden met 61,67 procent. De derde plaats ging naar Annie Boekholt en Mia Lommen met 56,25 procent. In rood waren Ria Drabbels en Ria van Mil de winnaars met 59,38 procent. Tweede waren Adri en Piet Kock met 56,77 procent. Trees van Ham en Jos Manders bezetten met 54,17 procent de derde plaats. In groen eindigden Nettie en Pierre Sonnemans als eerste met 57,64 procent. De tweede plaats was voor Ger Janssen en Mien Pij pers met 55,83 procent en de derde plaats ging naar Fanny en Jack van der Meijden met 54,17 procent. De eerste avond in de tweede ronde is gehouden. Het sterkste paar in geel bestond uit Toon den Brok en Mat Keu- lards met 73.25 procent.Tweede waren Corrie en Hans Visscher met 62.58 pro cent, gevolgd door Riet Dobbe en Mien Kuenen met 60.25 procent. In de rode lijn scoorden Mia Koopman en Annie Visser het hoogst met 62.15 procent. Jos van de Pas en Gerrit Weijs bezet ten met 57.64 procent de tweede plek. Mariet Deenen en Els Bovee waren derde met 56.94 procent. In de groene lijn waren Thea Waterreus en Christ Barten de hoogste scorers met 62.50 procent. Paul Vloet en Peter Kleijnen bezetten met 59 58 procent de twee de plaats, gevolgd door Vera en Fred Jagers. Zij behaalden 57 procent. Op de tweede competitieavond van het tweede blok waren er 96 leden aanwezig om de strijd met elkaar aan te binden. In de gele lijn waren Ron van Gaal met Piet van Genugten ken nelijk weer over hun dipje heen. Ze werden eerste met een ruime voor sprong op Maja v.d. Wee met Frans van Lieshout en Miets Verstappen met Anneke Schoonbeek. In de rode lijn waren er verrassende winnaars. Marie Kersten met Wim Vervuurt waren hier Miets Bisscheroux met Hilde Koolen en Miep Tepas met Ton van Jaarsveld net de baas. In de groene lijn was er het zoet van de overwinning voor Greetje met Wil Gielen. Zij werden gevolgd door Riet Blok met Fonny Kousemaker en Rieky Claessens met Mia v.d. Heijden. donderdagavond wordt de derde speelavond gespeeld. Het triatlonseizoen zit er op. De combinatiesport, waarbij de deelnemers achter elkaar moeten zwemmen, fietsen en hardlopen, wint in Nederland aan popula riteit. Bij Atletiek en Triathlon Vereniging Venray zijn diverse jeugdleden die met veel voldoe ning terugkijken op het drukke seizoen, waaronder Nicky Teunis- sen (14) en Anne Reintjes (16). In het sportjaar 2010 hebben bei den aan ongeveer 25 wedstrijden deelgenomen, waaronder triatlons, duatlons (hardlopen, fietsen en weer hardlopen), zwemlopen en hardloop wedstrijden. Om dit allemaal tot een goed einde te brengen wordt er veel getraind. Nicky begon bij de atletiek- jeugd van ATV Venray. Nadat ze een paar keer samen met de triatlongroep had meegetraint in de voorbereiding op de crossen in de winter, werd ze ook enthousiast om ook te gaan zwemmen en fietsen. Anne begon bij de zwemjeugd van zwemvereniging Spio, en deed een keer mee aan de zwemloop die ATV Venray ieder jaar Tijdens de prijsuitreiking maakte de organisatie van het najaarstoernooi van Tennisvereniging Vierlingsbeek bekend dat dit toernooi een histo rische naam gaat krijgen. Afgelopen zomer is op 64-jarige leeftijd Thijs Peelen, oud-voorzitter en erelid van TV Vierlingsbeek, overleden. Als hom mage aan hem heeft de organisatie, met instemming van zijn nabestaan den, besloten om het toernooi vanaf 2011 om te dopen naar het Thijs Pee- len Toernooi. Het zeer drukbezochte toernooi werd afgewerkt onder wisselende weersomstandigheden, maar kon zonder noemenswaardige vertraging volledig doorgang vinden. 160 ten nissers en tennissters streden in 11 categorieën om de prijzen. Na 150 wedstrijden kon aan het begin van de zondagavond de balans worden opge maakt en de prijzen worden uitgereikt De tafeltennisheren van Summa/Red Stars, uitkomend in de tweede divisie, herstelden zich zaterdag in Gouda van de nederlaag van vorige week tegen Smash. De Venrayse tafeltenhishe- ren wonnen nipt maar verdiend met 4-6 van Ilac. In het spannende duel keken de gasten aanvankelijk tegen een 0-2 achterstand aan, maar aan het eind gingen de punten toch mee naar Venray. Voor Summa/Red Stars pakte Ronald Boogaard drie punten in het enkelspel. Frank van der Vleuten won twee enkelspelen en won samen met Patrick Zwiers ook het dubbelspel. De zege is heel belangrijk, omdat de Venrayse tafeltennisheren met nog twee thuiswedstrijden voor de boeg nog een kleine kans hebben om kop loper Vriendenschaar te achterhalen. Zeker als men deze koploper nog thuis mag ontvangen, maar dan mag de wedstrijd tegen Tempo Team niet met klein verschil eindigen. in april organiseert. Zoals bij veel wedstrijdzwemmers zijn Anne's favo riete onderdelen het zwemmen en het fietsen. Nicky vindt alle drie de onderdelen even leuk. "De fietstrainin gen zijn vaak gezellig, vooral 's winters met een grote groep op de mountain bike, lekker door de bossen", vertelt ze. "We trainen vier keer per week het zwemmen", zeggen ze. "Verder nog twee of drie keer fietsen en twee of drie keer hardlopen. Dat is alles bij elkaar zo'n vijftien uur per week. Daarbij doen we ook nog een of twee keer krachttraining." Om dit vol te kunnen houden is het belangrijk dat er op de juiste manier getraint wordt. Hierin worden ze begeleid door hun trainers Tadessa Woldemeske, Rolf Jer- zikowski en Frank Timmermans. "We trainen heel gevarieerd, niet alleen door de verschillende onderdelen van onze sport, maar ook per onderdeel. Zo trainen we bij het zwemmen alle zwemslagen, zelfs de rugslag, terwijl je die in een wedstrijd niet zal gebrui ken. Door te variëren voorkomen we aan de finalisten. De uitslagen waren: HD: 1) Mark Heijnen/ John de Vlam, 2) John Rijs/ Marcel Verhoeven. DD5: 1) Monique v/d Hoff/ Angelique Ritman, 2) Hanneke Derks/ Wilma Lucassen. GD5: 1) Ellen Nabuurs/Mark Heijnen, 2) Sabrina van de Ven/ John de Vlam HD6: 1) Marcel Gijsbers/Corn Moors, 2) Kees van de Heuvel/ Theo Jacobs. DD6: 1) Els van Boekel/Patricia Theunissen, 2) Annie Basten/Gonnie Peelen. GD6: 1) Patricia Theunissen/ Jos Smits, 2) Janieke van Doesburg/ Marcel Gijsbers. HD7: 1) Rob Deenen/ Peter van Dooren, 2) Daan Jacobs/ Daniel Derks. DD7: 1) Anoek Barten/ Marianne de Vlam, 2) Inge Melsen/ Huguette de Roover. GD7: 1) Anja van de Ven/Bart Grutters, 2) Ingrid Willemsen/Peter Verlinden. HD8: 1) John Teunissen/ Jimm Hess, 2) Henny van Daal/Peter Rongen. DD8: 1) José Hubers/ Angelique Huijs, 2) Dorine Janssen/ Femke Thijssen. De tafeltennissers van de Invaliden Sport- en BelangenVereniging Venray e.o. hebben in Blerick deelgenomen aan het 30e integratie tafeltennistoer nooi van TTC Asterix. Ankie Muijsers speelde als enige van de vereniging in klasse 4, maar wist helaas geen punten te behalen. Promoveren is geweldig, maar ook soms lastig. In klasse 5 behaalde Wilbert Litjens een eerste plaats en tenniste 25 punten bij elkaar. In deze klasse behaalden Sandy Aalders en Theo van Elferen 14 en 12 wedstrijdpunten. Ook in klasse 6 wisten de tafeltennissers te overtui gen. Stefan van Bergen en Leo Reintjes moesten in de finale uitmaken wie het sterkste was. Uiteindelijk moest Rein- tjes zijn meerdere erkennen in Van Bergen. Zijn eerste plaats leverde hem 22 punten op en 18 wedstrijdpunten. Christ Jenniskens behaalde in klasse 6 13 punten en Harrie Jacobs 12 pun ten. Ron Custers moest genoegen nemen met een bescheiden 7 punten. De prijzen werden uitgereikt door de wethouder van sportzaken van Venlo. een eenzijdige ontwikkeling van de spieren en verkleinnen we de kans op blessures." De vele trainingsuren resulteren ook in succes in de wedstrijden waar ze aan meedoen. Zo eindigden ze alle bei op het podium van hun leeftijds klasse in het Nederlandse Triatlon Cir cuit; Anne werd eerste en Nicky werd tweede. Daarnaast werd Nicky ook nog tweede in het Benelux Duathlon Circuit. "Het meest tevreden ben ik met mijn titel bij het Nederlands Kampioenschap Offroad Duathlon", vertelt Anne. "Maar daarnaast ben ik blij met andere resultaten, zoals mijn vierde plaats bij het NK Triatlon in Stein." Nicky is vooral blij met de progressie die ze bij het zwemmen heeft gemaakt. "Ik ben begonnen met zwemtrainingen in het zwembad in Horst, 's morgens van 5.30 uur tot 7.00 uur. Tegenwoordig zwemmen we bij Spio mee met de wedstrijdzwem mers." Ze hopen allebei zichzelf te kunnen blijven verbeteren, en aan Op de derde speelronde van de indoorcompetitie werd duidelijk slechter gescoord dan de vorige speeldag, toen een totaal van 1070 slagen gerealiseerd werd door 17 spelers, wat een gemiddelde bete kende van 62,94. Deze keer hadden 18 spelers 1193 slagen nodig, zijnde 66,27 gemid deld. Positieve uitschieters waren ditmaal ook. Zowel de dagwinnaar bij de heren Gerrit Vermeulen als Miet Clevers bij de dames waren met respectievelijk 49 en 59 slagen goed voor nieuwe seizoen records. Dat had vooral bij de dames gevolgen voor het klassement. Fieke van Ham moest haar leidende positie afstaan ten faveure van Jo Litjens met een ver betering van 0,04 procent. Fieke van Ham staat op de tweede plek met - 0,55 procent, gevolgd door dagwinna res Miet Clevers met - 3.28 procent. Slachtoffer was vooral Betsie Wilms, die een complete off-day had en daar door twee plaatsen moest inleveren en naar de vierde plaats zakte. Bij de De tweede speeldag van de Jeugd Trio League Limburg werd gespeeld op de eigen banen in Venray. Het werd een succes, want het eerste team van Venray met 12 punten de dagzege binnen te halen. Achtereenvolgens werden Sittard, Venray 2 met 2 - 0 geklopt. Hierna volgde een 2 - 0 nederlaag tegen koploper Heerlen, maar het herstel volgde met een 2 - 0 winst op Maas tricht. In de blinde game kon het volle pond van 6 punten op basis van pin- fall binnengehaald worden en naast de 6 wedstrijdpunten leverde dat een dagpuntentotaal op van 12 punten tegenover Heerlen, die op 11 punten bleef steken, maar wel de nog steeds aan de leiding gaat. Richard Addae bewees opnieuw, dat hij een grote vorm steekt en had daarmee een groot aandeel in de winst met games van 216-167-243 en 212, wat neerkomt op een gemid delde van 209,50. Hij was daarmee de beste speler van de dag en zijn 243- steeds grotere wedstrijden mee te kunnen doen, net als hun 19-jarige clubgenote Neiske Becks, die over de hele wereld reist om aan wedstrijden mee te kunnen doen. Naast al de tijd die ze aan hun sporten besteden zit ten de twee meiden ook gewoon op school. Anne is dit jaar begonnen aan de opleiding Zorg Welzijn bij Gilde Opleidingen. "Ik ga vaak liever trainen dan huiswerk maken, maar het lukt me wel om het goed te combineren." Nicky zit nu in de vierde klas van het VWO op het Raaylandcollege. "Ik merk dat het steeds moeilijker wordt om school en sport goed te kun nen blijven combineren. Ik vind het wel belangrijk, misschien dat ik later sportarts of fysiotherapeut wil wor den", aldus Nicky. Anne heeft op zater dagochtend nog een bijbaantje bij de boer. Maar dat is alleen in de ochtend uren, want 's middags wil ze weer kunnen trainen. Daarnaast hebben de meiden natuurlijk ook nog vriendin nen waar ze leuke dingen mee onder nemen. "Maar vlak voor een wedstrijd maken we het niet laat", aldus de twee gedreven sportvrouwen. heren speelde koploper Gerrit Jans sen weliswaar zijn minste wedstrijd, maar dit had geen gevolgen voor hem, omdat de concurrenten met uitzonde ring van Gerrit Vermeulen eveneens steken lieten vallen. Toch was er een verrassing te noteren. Toon van Gerven drong met een verbetering van 5,09 procent de topdrie binnen ten koste van Karel van Ham. Gerrit Janssen zijn ruime voorsprong niet in gevaar komen en leidt nog steeds, nu met een verbete ring van 16,18 procent ten opzichte van de als tweede geklasseerde Leo Wilms, die nu op een verbetering van 9,12 procent staat. Grootste stijger was dagwinnaar Gerrit Vermeulen, die vier plaatsen terreinwinst boekte en nu op de vijfde plek bivakkeert met 3,20 procent, net achter de als vierde gerangschikte Piet van der Elst met 3,27 procent. De laagste ronde bij de heren ging naar Gerrit Vermeulen met 24 slagen en bij de dames gingen zowel Miet Clevers als Jo Litjens met een rondje 29 met die eer strijken. game was eveneens de hoogste game van de dag. Venray 2 kwam met debu tant Youri Vermeulen op de proppen en hij speelde voor zijn doen een beresterke wedstrijd en bereikte een gemiddelde van 105 met 121 als hoogste game. Hoewel dit jonge team de eerste drie partijen tegen Heerlen, Venray en Maastricht met 2 - 0 ver loor, proefde het toch het zoet van de overwinning in de match tegen Sit- tard en de blinde game leverde zelfs 3 punten op. Beste speler werd Quincy Vermeulen met een gemiddelde van 134,40 met 156 als hoogste game. In de stand heeft Heerlen nu 25 punten. Venray volgt met 20 punten en Maas tricht met 17 punten als gevaarlijkste concurrenten. Venray 2 blijft laatste met 8 punten achter Sittard, dat nu 10 punten heeft vergaard. In de Har- rie Claessens-League heeft Shannon Spoelstra een nieuw PR gevestigd. Zij wist haar record aan te scherpen tot 116. De stand bleef Richard Addae ongewijzigd koploper. Zaterdag 13 november wordt huisleague gespeeld. Om 10.45 uur in de bowling aanwe zig zijn. Op de foto vier generaties: over- Wilma uit Geysteren, mama Anneke grootmoeder Mia uit Castenray, oma en baby Fenne uit 't Ven in Venlo.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 28