PLUS denkt duurzaam De la Roy op Biënnale Venetië Unicef zoekt vrijwilligers De kracht van groen ondernemen m Djeenz! De nieuwe naam van Emofra Stadstuin in Deurne Tuin van het Jaar Steun Unicef met statiegeldbonnen IN BEELD mimbs suptfl snwn fomninrc BOUWPRIJS!, i fiflHHfOPfB KflH WIET? dom melskens ca geen beeldverli 'afstandsbediening voor usb sd kaart auto n 45x zoomt filmen op sd kaasU super lo-lux PEEL EN MAAS Donderdag 28 oktober 2010 - Pagina 9 Bij PLUS Judith Guido van Dijck startte afgelopen maan dag voor de tweede keer de campagne PLUS denkt duur zaam. Een verantwoord assor timent en aandacht voor mens, milieu en maatschappij staan hierbij centraal. Tijdens de campagne PLUS denkt duurzaam, van 25 oktober tot en met 14 november, besteedt PLUS iedere week aandacht aan een ander duurzaam thema. Daar bij volgen de thema's Fairtrade, BIO+ en GIJS elkaar op. Voor PLUS staat het welzijn van mensen uit de toeleverende landen hoog op de agenda. De supermarktketen biedt in haar winkels dan ook uit sluitend Fairtrade bananen aan en is daarmee de grootste verkoper van Fairtrade producten in Neder land. Voor de Fairtrade bananen bij PLUS ontvangen lokale boeren uit Colombia een rechtvaardige prijs. Sjaak de Korte, directeur Business Development en MVO verantwoor delijke van PLUS Retail, ging eind augustus naar Colombia met een delegatie van stichting Max Have- laar, het keurmerk voor Fairtrade. "Ik heb met eigen ogen gezien dat de boeren in Colombia een eerlijke prijs ontvangen voor de geteelde bananen," aldus De Korte. "Wij vinden het zeer belangrijk dat onze producten duurzaam zijn en eerlijk worden geproduceerd. Vanaf 2011 breiden we ons Fair- trade assortiment dan ook verder uit met onder meer thee van PLUS huismerk." Gedurende de campagne PLUS denkt duurzaam introduceert de supermarktketen in aanvulling op de Fairtrade bananen en sinaasap pelen ook Fairtrade ananassen. Daarnaast is er aandacht voor vis bij PLUS. De Korte: "Als PLUS stre ven we ernaar naar dat onze vis duurzaam wordt gevangen. We zijn goed op weg naar een verantwoord visassortiment, maar we zijn pas tevreden als alle vis 100% groen is." PLUS heeft al vier jaar het grootste assortiment in biologische produc ten. Dat deze producten niet altijd duur hoeven te zijn, bewijst de supermarktketen door de laagste prijs van biologisch vlees aan te bieden. Maandag 25 oktober intro duceert PLUS als uitbereiding van het huidige biologisch assortiment BIO+ broccoli. Bovendien wordt op maandag 1 november gestart met BIO+ kruimige aardappelen. Ook breidt PLUS het assortiment streekproducten van GIJS uit. De nieuwste introductie is GIJS boe renkool van boer Ronald Herbert uit Zeewolde. De Biënnale in Venetië is een van de toonaangevende tweejaarlijkse exposities in de wereld. Dit jaar heeft de Biën nale als thema People meet in architecture. Op de expositie zijn landenpavil- joens. Het Nederlandse paviljoen is ingericht door het landschaps architectenbureau Rietveld Land scape in samenwerking met het Nederlands Architactuur Instituut (NAI). De ruimte is helemaal leeg gelaten. In de witte lege ruimte is een verlaagd plafond van blauwe piepschuimblokken aangebracht. Als je naar boven loopt blijkt dit een fascinerend overzicht te bie- Henny de la Roy en zijn echt genote Astrid vol trots in het Nederlandse Paviljoen. den van de publieke leegstaande gebouwen in Nederland die vol gens Ronald en Erik Rietveld een enorm potentieel vertegenwoor digen. Ook van bovenaf vormt het geheel een fraai beeld. De Venray- se ondernemer Henny de la Roy van De la Roy IsolatieDesign was nauw betrokken bij dit project. In opdracht van het NAI werd samen met het bureau Landstra De Vries maar liefst 4500 maquettes gevormd die nu het Nederlandse paviljoen vullen. De Biënnale is tot en met 21 november open. In de gemeente Venray en Horst aan de Maas is een Unicef Comité werkzaam, bestaande uit ongeveer 25 vrijwilligers. Dit is een groep van personen die zich inzet om de doelstellingen van Unicef te verwezenlijken. De groep is nog op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Zo wordt er gezocht naar iemand voor het beheren van het depot. Hij of zij onder houdt contact met het hoofdkan toor, zorgt voor voorraadbeheer en heeft overleg met verkopers. Ook wordt er gezocht naar een bedrijfsbenaderaar. In deze functie is de vrijwilliger verantwoordelijk voor het leggen en onderhouden van contacten met bedrijven in de regio. Voor de meeste func ties geldt dat Unicef specifieke informatie- en voorlichtingsdagen organiseert. Ook zijn uitgebreide functiebeschrijvingen beschik baar. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Ann Pee- tjens, coördinator voorlichting, via e-mail kpeetjes@hetnet.nl of met Jos Valks, voorzitter, via e mail jos.valks@arbounie.nl. Op www.unicef-vrijwilligers.nl/ven- ray is meer informatie te vinden. Unicef is het Kinderfonds van de Verenigde Naties, opgericht na de Tweede Wereldoorlog. Destijds was de doelstelling om kinderen in oorlogsgebieden bij te staan. Unicef heeft in die jaren veel goed werk verricht. Na de problemen in Europa en daarna in Azië ging Unicef haar werkterrein verleggen en komt zij op voor de rechten van alle kinderen. In 155 landen is zij actief met hulpprogramma's op het gebied van water, voeding, gezondheidszorg, onderwijs en bescherming. Unicef werkt over de hele wereld, zonder beïnvloed te worden door politieke of geloofsovertuigingen. Prijswinnaars In Kasteelpark Ter Horst in de gemeente Horst aan de Maas is de consumentenbeurs Hiltho gehou den. Ook Groene Kruis Thuiszorg, onderdeel van De Zorggroep, presenteerde zich tijdens deze beurs. Zo'n 1500 deelnemers deden een poging om het aantal Thuiszorgauto's te raden. Inmid dels zijn de zes winnaars van de prijsvraag bekend. In totaal rijden er in het werkgebied van Groene Kruis Thuiszorg, dat zich uitstrekt van Mook tot Echt, 51 auto's van Groene Kruis Thuiszorg rond. De prijswinnaars zijn: Marianne van Heijster uit Venlo, Jur Versle- ijen uit Broekhuizen, Leo Janssen uit Horst, de heer of mevrouw Geurts uit Deurne, Guus Marcel lis uit Horst en de heer Geurts uit Ysselsteyn. Alle prijswinnaars ont vangen een waardecheque met daarin een tegoedbon voor gratis winkelen in een van de Groene Kruis Winkels en/of Startpunten. Deze zijn onder meer gevestigd in Horst, Venray en Bergen. Wethouder bezoekt Blitterswijck Wethouder Patrick van der Broeck bracht vorige week met beleidsmedewerkers een bezoek aan Blitterswijck. Centraal tijdens deze bijeenkomst stond de Struc tuurvisie Dorpsontwikkelingsplan. Het gezelschap maakte onder meer een rondje door het gemeen schapshuis en het dorp. Niet alleen tal van DOP-projecten werden tijdens deze rondgang besproken, maar ook het plan om de oude Maasarm te reactiveren kwam aan de orde. Het viel de wethouder op dat Blitterswijck veel bouwlocaties heeft. De gemeente Venray heeft in Blitterswijck ook een bouwlocatie liggen, dat in de volksmond het 'Vis sers- terrein' wordt genoemd. Deze locatie zou zeer geschikt zijn voor BIEB (bouwen in eigen beheer). De wethouder gaf te kennen aan dit plan mee te willen werken. Ook bezocht het gezelschap het Poelenbos, het sportveld, de scou ting en het trapveldje. Rich Art Kappers vernieuwt met haarverzorging zonder chemicaliën JM'WjtWZK - Hij is ervan overtuigd. Richard Bindels, samen met zijn vrouw Judith Gellings eigenaar van Rich Art Kappers in Wanssum, is overtuigd van de kracht én vooral ook het belang van groen onderne men. Op zondag 7 november en zondag 21 november wil hij belangstellenden onder het motto 'Go Green' kennis laten maken met de nieuwste groentrend op kappersgebied: haarverzorging zonder che micaliën. "Nee, ik ben niet de nieuwste mannelijke Klazien", zegt Richard Bindels lachend. "Natuurlijk kunnen bij Rich Art Kappers de haren gewoon chemisch gekleurd worden, maar de markt verandert en de mensen leven steeds bewus ter. Het is als ondernemer en dus ook als kapper een uitda ging om met deze wens van de klant mee te gaan." Je haar kleuren met natuurpro ducten is niet nieuw, weet Judith Gellings. "Maar het idee dat je je op die manier alleen maar henna- rood kunt kleuren, is achterhaald. Inmiddels zijn er bij verschillende drogisterijen varianten te koop om je haar op zo natuurlijke wijze blond, bruin of zwart te kleuren. Echt groots is het resultaat niet, meestal gaat het meer om een nieuwe kleurnuance van je eigen haarkleur. Maar het grote voordeel van deze producten is wél dat ze natuurlijk zijn." Steeds meer mensen blijken volgens Gellings allergisch te zijn voor een chemische goedje in de verf. "Ook wordt het afgeraden om je haar te verven als je zwanger of net moeder bent. De chemicaliën in de verf zouden in je bloedbaan en in je borstvoeding terecht kun nen komen en schadelijk zijn voor je baby. Met plantaardig kleuren voorkom je niet alleen die proble men, maar ook allergieën en huid aandoeningen. Bovendien kun je er verantwoord mee kleuren na een chemokuur." Rich Art Kappers is een van de weinige 'groene' kappers in Limburg waar je een hippe plantaardige haarkleuring kunt nemen. "Klanten kunnen bij ons kiezen uit meer dan 25 kleu ren zoals goudblond, een mengsel van rabarber, goudsbloem en gal noot, of bruin, met als ingrediën ten walnootblad, koffie en thee. De grondstoffen voor de haarverf zijn puur natuur. De natuurlijke verf versterkt alleen de nuances die van nature in het haar zitten", aldus Gellings. VERNIEUWINGEN Rich Art Kappers bestaat al meer dan negentien jaar en staat bekend om zijn vernieuwingen. Richard Bindels en Judith Gellings blijven op zoek naar nieuwe uitda gingen binnen hun vakgebied. De afgelopen jaren zijn ze zich steeds meer gaan richten op behandelin gen die niet alleen natuurvrien delijk, maar bovendien huidvrien- delijker zijn. "Klanten maken bij ons een keuze uit een chemische behandeling, een biobehandeling of een 100% plantaardige kleur- behandeling. Ze kunnen bijvoor beeld ook kiezen uit een zogehe ten ecogecertificeerde organische shampoo, zonder kankerverwek kende stoffen", legt Judith Gel lings uit. "Plantaardig kleuren vraagt een individuele aanpak en geeft een persoonlijk resul taat. Maar het is natuurlijk altijd een kwestie van uitproberen. Wat zeker is dat je met deze wijze van kleuren minder last hebt van uit groei van het haar, want de kleur vervaagd. Er zijn al heel wat men sen die bewust voor deze manier van kleuren kiezen." HIP Volgens Richard Bindels hebben de begrippen ecologisch, biolo gisch en organisch de laatste jaren hun 'geiten-wollen-sokkenbeeld' van zich afgeschud. "Het zijn nu hippe begrippen. Ook wij leven als gezin sinds een aantal jaren bewust een 'groener' leven en dat bevalt ons enorm goed. Ook privé eten we en verzorgen we ons met ecoproducten. Veel mensen zijn op gebied van voeding al volledig ecologisch en biologisch georiën teerd maar ook op gebied van haar en gezichtscosmetica zijn grote stappen gemaakt." De con sument die eco waardeert, is vol gens Bindels bij Rich Art Kappers aan het juiste adres. "Want ook de thee en de suikers worden groen aangeboden. Alle verpakkingen zijn afbreekbaar en de gebruikte producten worden niet getest op dieren." Op de zondagen 7 en 21 novem ber van 13.00 tot 17.00 uur houdt Rich Art Kappers open huis. Ieder een die de resultaten van een plantaardige kleuren wil zien, is van harte welkom. Belangstellen den voor een plantaardige kleu ring kunnen zich van tevoren ook opgeven voor een behandeling op een van deze twee zondagen. Bij het boeken van een afspraak op een van de zondagen krijgen ze een organische zeep cadeau. Tevens ontvangen ze, als ze op een van deze zondagen zijn geweest, een tweede behandeling voor de helft van de prijs. Rich Art Kappers, Geijsterse- weg 1A, 5861 BK Wanssum, tele foon 0478-531383. Voor nog meer informatie over haarverzor- ging zonder chemicaliën kijk op: www.richartkappers.nl. Jeansspeciaalzaak Emofra gaat verder als Djeenz. Op 15 oktober zijn de beide winkels in Overloon en Maasbree offi cieel heropend. De nieuwe look was er al een tijdje en kreeg geweldige reacties, maar sinds 15 oktober weet de con sument ook wat voor eigen tijdse naam er bij deze trendy winkels hoort: Djeenz. De heropeningen waren een regelrecht succes en heel veel mensen hebben Djeenz inmiddels bezocht. De winkels ondergingen de afgelopen periode een heuse metamorfose, zowel van binnen als aan de buitenkant. Een heel nieuw gezicht met een nieuw logo. En sinds kort dus ook met een nieuwe naam: Djeenz. Djeenz past helemaal bij deze tijd. Djeenz heeft kleding die op jouw lijf geschreven is, waarmee jij je persoonlijkheid uitstraling geeft. Trendy jeans vind je bij Djeenz. Maar ook onder andere blouses, t-shirts, jassen, tunieken en truien. Ervaren verkoopsters zijn oprecht geïnteresseerd in jouw vraag, zien direct wat jou het beste past. En het advies is altijd eerlijk. De twee winkels vormen samen één van de grootste jeansspeciaalzaken in de regio. Dankzij meerdere collecties per jaar is de keuze enorm. Slagen doe je dus altijd bij Djeenz. Han dig als je gewoon snel iets van je gading zoekt. En je vindt er boven dien gegarandeerd de nieuwste trends. Bij Djeenz kun je dus ook 'gewoon' heerlijk op je gemak modieus shoppen. Herman's kookeiland Oud-Venraynaar Nick van de Water heeft samen met z'n vrien din Jonneke Ponjee uit Vierlings beek het televisieprogramma Herman's kookeiland gewonnen. Hij won en daarmee een droom baan en gaat emigreren naar Nieuw Zeeland. Van de Water is onder meer twee jaar leerling geweest van Harold Michiels in De Eetkamer te Venray en heeft daar de smaak te pakken gekregen van het koken. Hij is daarna gaan werken als zelfstandig kok op de visafdeling bij het restaurant van het Amstel hotel La Rive, samen met zijn vriendin Jonneke die daar werkte als matre. De door Van Mierlo Tuinen uit Deurne aangelegde tuin in de eigen Noord-Brabantse gemeente, is de mooiste tuin van 2010. De vakjury die ook dit jaar namens het HIC (Hoveniers Informatie centrum) verschillende tuinen in drie categorieën beoordeelde, is unaniem in het eindoordeel. Van Mierlo Tuinen mag een jaar lang de titel Tuin van het Jaar dragen. Ook een persjury van tuinfoto- grafen en -journalisten riep de Deurnese tuin uit tot winnaar. De vakjury schrijft in zijn rap port dat de beplanting in de tuin zorgvuldig is gekozen, waardoor er mooie, natuurlijke overgangen zijn gecreëerd. "De keuze van de beplanting getuigt van lef en cre ativiteit", aldus de jury. "Er zit veel ritme en goede herhalingen in de assortimentskeuze met mooie, afwisselende blad- en bloeivormen en groenvormen. De tuin heeft de nodige dynamiek en de zeer aparte lichtwand valt echt op. Er zijn subtiele hoogteverschillen te zien en de verschillende ruimten in de tuin lopen vloeiend in elkaar over." Het leidt volgens de jury tot een unanieme conclusie: "Het ont werp, de aanleg en het onderhoud van de tuin toont werkelijk voor treffelijk vakmanschap." Ook de persjury van de competitie 'Tuin van het Jaar 2010' verkoos de door Van Mierlo aangelegde tuin tot eer ste. Vooral het fotografische aspect van het ontwerp wordt geroemd: "Deze tuin is absoluut fotogeniek, zowel overdag als 's avonds en tijdens de verschillende seizoe nen. Er zijn vele leuke hoekjes en details te vinden."De competitie 'Tuin van het Jaar' is door het HIC (Hoveniers Informatiecentrum) georganiseerd, de VKC (Stichting Vaste Keurings Commissie) heeft de keuringen voor de elfde keer georganiseerd. De tuinen zijn ver deeld in drie categorieën. Van Mier lo Tuinen uit Deurne is de winnaar van alle categorieën samen. Nieuwe voorzitter KBO Tijdens de ledenvergadering van het KBO droeg Henk de Klerk, die tien jaar voorzitter is geweest, de voorzittershamer over aan Martin Wijnhoven. De Klerk blijft voorzit ter van KBO regio Horst/Venray. Wijnhoven is in functie als beleids medewerker bij regiopolitie Lim burg-Noord, maar kan het voor zitterschap combineren met zijn werk. Verder was er een diapresen tatie met informatie over het werk van Stichting Venrayse Kruisen en Kapellen door de heer Kateman. De komende twee maanden staan bij diverse supermarkten zuilen bij het apparaat waar men lege emballage afgeeft. Hierin kan men de bonnetjes, die men ont vangen heeft voor de lege embal lage, deponeren. De deelnemende supermarkten zijn Albert Hein, Plus Landweert, C1000 Kiosk, C1000 Veltum en de EmTe. De actie loopt vanaf november 2010 Annie (len Nellie Poels bij de zuil zoals die in winkels geplaatst wordt. tot januari 2011. Annie en Nellie zorgen dat het geld van de inge leverde bonnetjes wordt opge haald en dat het geld bij Unicef komt. Met het geld kunnen pro jecten worden gefinancierd tegen honger in de wereld. boxmeer venray prijs- en modelwijzigingen voorbehouden. op=op 1 eKEUS 19>

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9