K intratuin WOLFF irnm Allerheiligen NIEUW!! Dinnershdw Bandoetere r h q n q p ZATERDAG OOK! als het licht een uurtje eerder aan moet... Wandelen voor En verder: Jadey schittert in Popstars Malou organiseert mondiale boomfeestdag damestuniekjes MODELWONING D Rongen dé specialist: ÏQÏ tegels, sanitair en tegelwerken!! Honderdeenendertigste jaargang - week 43 - donderdag 28 oktober 2010 Kunst Cultuur 16-17 Gemeentelijke mededelingen 15 Sport 18-20 Kerkelijke diensten 22 ASTERIA "from Broadway td Asteria" Verkeersplan Landweert lost sluipverkeer bedrijventerreinen niet op Griekse taferelen Vakanties leren je soms ook te relativeren. Zo ben ik net terug uit Griekenland, u weet wel, dat land met die sociale onrust, met dat immense gat in de begroting, maar ook met veel zon, zee en sir- taki. Ik zat op een van de eilanden en na twee dagen van verwonde ring was ik er aan gewend. Men sen, wat hebben we het toch goed in Nederland en zeker in Venray. Ze zeggen wel eens dat hier te veel dingen geregeld zijn. Daar is gewoon te weinig geregeld. Of doen ze net alsof. Dat begon al op de heenreis met een tus senlanding op Kreta. Of we even uit het vliegtuig wilden stappen, want de brandweer staakte en er mag niet bijgetankt worden als er mensen in het vliegtuig zitten. Op de terugweg zag ik de brand weer. Een steekwagen met twee brandblussers die bij de uitgang van het vliegtuig stond. Neem dan het wegenonderhoud. Venray heeft een vernieuwd centrum met een bestrating zo glad als een biljartlaken, nou ja, bijna zo glad. Herinnert u zich de oude bestra ting met al haar oneffenheden? In Griekenland hoort zoiets tot de beter begaanbare wegen. En dan het afval. Buiten het feit dat je overal afval ziet liggen, staat er een gigantisch mooi apparaat waar de consument het afval kan scheiden. Met een muntapparaat, want de vervuiler betaalt. Maar in het hotel werd alles in één zak gedumpt, plastic, blik, glas, noem maar op... Of er daarna nog een paar Grieken aan het werk wor den gezet om te scheiden? Ik denk het niet. En bladkorven? Nooit van gehoord. Van bouwvergunningen weten ze al helemaal niets. Zijn er hier mensen die problemen heb ben met bijvoorbeeld Nijsen, in Griekenland heeft niemand pro blemen met de bouw. Ook niet als gebouwen maar half afgebouwd worden, waar stalen pinnen uit de fundering steken op terreinen die voor iedereen toegankelijk zijn. Het is maar een handvol voorbeel den. Plaats dat in de context van Europa en al haar regeltjes dan is Griekenland een schoolvoorbeeld van hoe het allemaal niet moet. En nu het land er aan moet gelo ven, lijkt de sociale onrust alleen maar groter te worden. Voor zover ik kon zien overigens alleen in Athene, want op andere plaatsen is daar weinig van te merken. In Venray zeuren ze vaak dat dingen teveel geregeld zijn. Dat klopt ook, maar van de andere kant hoeven wij niet bang te zijn voor Griekse taferelen. Hannes BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl De bouwplannen van het Mgr. Goumansplein en de metamorfose van het grasveld bij de Grote Kerk tot een stads park, worden kritisch beke ken. Maandagavond tijdens de presentatie in het gemeen tehuis tonen 45 belangstellen den hun grote betrokkenheid. Naast buurtbewoners zijn de meeste toehoorders lid van een cultuurhistorische vereni ging. Hun grootste zorg is dat de nieuwbouw afbreuk doet aan de historische gebouwen in het hartje van Venray. Koos Swinkels noemt twee panden aan de Marktstraat: het gebouw van vrijwilligerscentrale Match en café 't Upke. Aan de achterzijde komt nieuwbouw. "Het gebouw van Match is een hoekpand", zegt Swinkels. "Daar om moeten we hier een opening Afgelopen maandag is in Landweert gestart met de uit voering van het verkeersplan. Alle woonstraten worden inge richt als 30-kilometerzone. Alleen op de vier hoofdwegen Christoffelkruid, Klaproos, Kruidenlaan en Sleutelbloem mag straks nog 50 kilometer worden gereden. Deze zoge heten wijkontsluitingswegen worden tevens voorzien van rode fietssuggestiestroken. Vorige week woensdag tijdens de informatieavond in wijkcen trum 't Stekske lieten enkele wijkbewoners hun ongenoegen blijken. De wijk Landweert wordt vaak als sluiproute gebruikt door auto's die vanaf Oostrum naar de bedrijventerreinen Keizersveld en Smakterheide rijden. De automo bilisten nemen niet de rondweg om Landweert heen. In plaats van over de Stationsweg door te rijden tot aan de rotonde op de vrijhouden." De familie Michiels heeft het pand van 't Upke al fraai gerenoveerd aan de zijde van de Grote Markt. De achterbouw is volgens Swinkels van grote waar de. "Want hier staat het oudste woonhuis van de gemeente Ven- ray. Op stenen in de kelder staat het jaartal 1586. Deze achtergevel zou gerestaureerd moeten wor den. Er zit een oude trapgevel in de muur. Het zou jammer zijn als het hier wordt dichtgebouwd." Leonie Cals steunt het betoog van Koos Swinkels. "Dit is inder daad een uniek stukje Venray/ Dit moeten we zien te behouden en restaureren." Eigenaar Jo Michiels reageert dat het ook zijn opzet is. Maar het schijnt niet zo een voudig te zijn, gezien de slechte bouwkundige staat. "De gewelven kunnen we behouden, maar er zal iets omheen gebouwd moeten worden." Wethouder Patrick van Oostsingel, zoeken ze een kor tere route via Klaproos of Krui denlaan om via Christoffelkruid en Sleutelbloem de wijk weer te verlaten. "Christoffelkruid is al een racebaan", merkte een straatbe woner op. Hetzelfde meldde een bewoonster van Klaproos. "Ook bij ons in de straat wordt veel te hard gereden." De wijkbewoners vinden dat het verkeersplan niet bijdraagt aan een toename van de verkeers veiligheid. Want de op de door gaande wegen zullen de automo bilisten te hard blijven rijden. "Wel zeventig kilometer in plaats van vijftig", aldus een wijkbewoner. De politie moet hier maar eens komen controleren." De bewoner van Christoffelkruid vond dat er verkeersremmers in zijn straat moeten komen. "Vooral in de lange bocht is het gevaarlijk. Daar wordt niets aan gedaan." Een ande re wijkbewoonster stelde voor der Broeck ondersteunt het initi atief. "Hier ligt een uitdaging voor 't Upke. Het zou mooi zijn als de Venrayse historie hier zichtbaar en tastbaar blijft." In de nieuwbouw aan de ach terzijde van de Marktstraat, langs de ingang naar de Grote Kerk, is detailhandel mogelijk. Toon Kate- man (Venray Centraal) wil voor komen dat er een grote winkel keten bezit neemt van de panden. "Dat risico moeten we uitsluiten. Daar hebben we nu geen grip op." Kateman vindt het jammer dat de grote parkeerplaats aan de Raad huisstraat niet is meegenomen in het plan. "De auto's zouden hier ondergronds moeten verdwij nen. Zodat er groen voor in de plaats kan komen." De gemeente is evenwel huiverig voor nog een parkeerkelder in het centrum. Het is een dure oplossing en veel van de gehele wijk een 30-kilome- tergebied te maken. "Dan zijn de meeste verkeersproblemen opge lost. Het sluipverkeer zal dan niet meer in de wijk komen en voort aan de rondweg nemen." Projectleider Martijn Schreven vertelde dat Landweert wordt ingericht zoals alle andere woon buurten in Venray. "Woonstraten zijn om te wonen, spelen en win kelen. Het wordt daarom een 30- kilometergebied. Aan het begin van de straat komt een inritcon structie." Dit betekent tevens dat het verkeer van de woonstraten geen voorrang meer heeft. De ongerustheid over de hoge snel heden kon Schreven niet helemaal weg nemen. "De hoofdwegen krijgen aan beide zijden fietssug- gestiestroken. Dit blijkt elders in Venray goed te werken. De rode stroken remmen de snelheid van het autoverkeer af." Het verkeers plan behelst meer dan alleen de automobilisten mijden een onder grondse parkeerplek. "Het zou mooi zijn het wel mee te nemen", erkent wethouder Van der Broeck. "Maar het is toch onverstandig. Gezien de financiële impact kan het voor vertraging zorgen. Daar om kijken we er nu niet naar." Het grasveld bij de Grote Kerk - de vroegere begraafplaats - wordt met behulp van een land schapsarchitect omgetoverd tot een stadspark. Begin jaren zeven tig zijn de graven geruimd en verhuisd naar de nieuwe begraaf plaats Boschhuizen. Sindsdien is er weinig gebeurd, ondanks alle plannen. Frits Ruyten heeft al ooit een ontwerp gemaakt voor een stadspark. Jac van Roy hoopt dat er straks geen plek meer zal zijn voor de kermis. "De attracties kun nen beter naar de Gouden Leeuw, daar ligt nu een mooi plein." Pro- herinrichting van de straten. Bij de vier scholen De Kruudwis aan Klaproos, De Landweert en De Vlaswei aan Boterbloem en de Montessorischool aan Sleu telbloem komen schoolzones. Met grote gele letters en strepen op de weg plus borden wordt het verkeer gewaarschuwd. Het moet bijdragen aan een veiligere schoolomgeving. Op Klaproos komt ter hoogte van De Kruudwis nog een extra verkeersplateau. Vier bushaltes in de wijk wor den opnieuw ingericht volgens het bushalteplan. Het is een wet telijke verplichting de haltes beter toegankelijk te maken voor min der validen. Het zijn de bushaltes Keizersveld-Ranonkel, Sleutel- bloem-Reigersbek en Kruidenlaan- Lupine. De vierde halte vlak bij de kruising Klaproos-Kruidenlaan is voorlopig uitgesteld na protesten van omwonenden. LEES VERDER OP PAGINA 3. jectleider Jos Meijboom bevestigt dat er na de herinrichting inder daad geen plaats meer is voor de kermis. Leonie Cals stelt voor de grote poort aan de Eindstraat en het poortje in het Kerkpad nu alvast te openen voor het publiek. "Daar hoeven we niet mee te wachten. Zet de poorten morgen al open." Door het openen van de poor ten wordt de monumentale tuin naast het gemeentehuis betrokken bij het stadspark. Er komen paden zodat straks een rondje gewandeld kan worden door het historische hart. Van der Broeck vindt het te vroeg de poorten nu al te open te zetten. Rondom de tuin van het gemeentehuis is enkele jaren gele den een groot hek geplaatst. Van wege vernielingen en overlast. LEES VERDER OP PAGINA 3. kapsalon raqp) stylmq aVOnden pruiken open tel 0478 516 708 Hp Trend-/sfeershow bloemwerk plantenarrangementen •heide, violen, etc. Dodelijk ongeval Bij een aanrijding op de Deken van Oppensingel in Venlo is de 21-jarige bestuurder van een scoo ter zaterdagavond rond 23.00 uur zwaargewond geraakt en in de loop van de nacht in het zie kenhuis van Maastricht aan zijn letsel overleden. Het slachtoffer is afkomstig uit Venlo. De scoo ter kwam op de kruising met de Goltziusstraat in botsing met een personenauto. De bestuurder van de scooter raakte daarbij ernstig gewond. De bestuurder van de personenauto en z'n bijrijder, twee mannen van 19 jaar uit Ven ray, bleven ongedeerd. De Deken van Oppensingel en de Goltzius- straat zijn lange tijd afgesloten geweest voor verkeer. De toe dracht van het ongeval wordt door de politie onderzocht. JEANS MODE CASUALS met warme thermoleggings iCL Veltumse Kleffen elke 10.00 - 12.00 uur UMANO Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Het was woensdag een feestelij- mocht weer een aantal nieuwe natuur te maken heeft. Wethouder Estafette om de nieuwe jeugd- Jeugdnatuurwachters verwel- ke dag voor de Jeugdnatuurwacht jeugdleden verwelkomen die Twan Jansen was woensdagmor- leden te installeren. Later op de komd op basisschool St. Oda in Venray. De actieve vereniging betrokken zijn bij alles wat met de gen present op basisschool De morgen werden ook nog nieuwe Ysselsteyn. www.ooklicht.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl EL EN MAAS w H T E L DINEREN VERGADEREN FEESTEN U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zangen dans door een professioneel theater- gezelschap. Zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner. Maasheseweg BDa Venray TEL. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Dinnershdw Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) ft 6 2d ld: 18 sept., 2 en30 okt., r- 20 nov., 11 en 18 dec. 2d 11: 12 feb, 26 mrt., 23 apr, 21 mei □K LEUK VDDR GRDTE GRDEPEN 'Maak van hele wijk 30-kilometerzone' schoonheidssalon pedicure make up Ladiesnight woensdag 17 nov. a.s. gratis entreekaarten verkrijgbaar bij onze klantenservice vanaf 23 oktober (op=op) www.intratuin.nl Venray Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.wolffjeansvenray.nl ven ray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 VELEN ZIJN U AL VOORGEGAAN Boven het winkelcentrum Veltumse Kleffen in Venray bevinden zich 16 royale huur- en 12 luxe koopappartementen. Aanstaande zaterdag bent u van harte uitgenodigd om de modelwoning te bezichtigen. hureninveltum.nl kopeninveltum.nl berden Vers bloed Jeugdnatuurwacht 'Nieuwbouw moet passen bij historische gebouwen' nxuwsbegrip it, spelling «-

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1