Gratis kaarten voor lezers Peel en Maas Dutch Floyd in de Witte Hoeve 850 euro voor 'pappa' Afsluiting Freunde Echo fx - r i .w' wwm |Ml?Mf MWi fa m Najaarsconcert in Blitterswijck Blaaskapellen- festival i 1 r\ m WILDE GAN2 STEU ONZE AC f 'wt PEEL EN MAAS Donderdag 28 oktober 2010 - Pagina 17 Flavour Goes Continental Orkest Flavour uit Venray brengt op vrijdag 5 en zater dag 6 november grote thea tershows op de planken van Schouwburg Venray. Nieuws blad Peel en Maas stelt drie keer twee kaarten gratis beschikbaar voor deze voor stelling. Flavour maakt een muzikale vliegreis rond de wereld en laat de toeschouwers genieten van de muziek en de cultuur uit de diverse landen. Onder de titel Flavour Goes Continental wordt de toeschouwer een gevarieerd programma aangeboden waarin muziek, zang, dans, dynamiek en emotie elkaar afwisselen. Ook de nodige humor zal niet ontbreken. Het orkest krijgt bij de diverse nummers ondersteuning van Des- demona Dance uit Overloon, de didgeridoogroep van de muziek werkplaats uit Venray, de slag werkgroep van MMSK St. Petrus Banden, muzikanten van Kunsten centrum Jerusalem en danspaar Bjorn en Stacy Kersten. Wilt u de voorstelling gratis bij- wonen? Stuur dan een mailtje naar Peel en Maas, redactie@vanden- munckhof.nl, onder vermelding van 'gratis kaarten voor Flavour'. De eerste drie inzenders krijgen twee kaartjes toegestuurd. Vergeet bij uw email niet naam, adres, woonplaats en telefoonnummer te vermelden. Op zaterdag 27 november geeft de Pink Floyd-tribute Dutch Floyd een optreden in de Witte Hoeve in Venray. Na een aantal kleinere optredens is dit het eerste avondvullende programma van deze Limburg se band met twee Venrayse muzikanten in de gelederen. Bart Logtens (gitaar, zang) en Maurice Mater (drums, zang) maken al sinds het eerste uur deel uit van de formatie. Pink Floyd behoort tot de groot ste rockbands die de wereld heeft gekend. in 1966 stond de band aan de wieg van de zogeheten 'psychedelische rock', en in 1973 brak de formatie alle records met het opus 'The Dark Side Of The Moon'. In 1979 volgde 'The Wall' en in 1994 was de formatie een onnavolgbare liveact, die met haar gigantische licht- en videoshow de standaard zette voor iedereen die volgde. Dutch Floyd is opgericht in 2009, en brengt op indrukwek kende wijze een ode aan Pink Floyd. De bezetting van ervaren muzikanten, en hun oog voor detail, en een enorme gedreven heid, staan garant voor een onver getelijke show. "We hebben het rigoreus aangepakt!", aldus Bart Dutch Floyd brengt op zater dag 27 november in de Witte Hoeve een ode aan Pink Floyd Logtens. "We wilden het live geluid van Pink Floyd zo dicht mogelijk benaderen en zijn daarin behoorlijk geslaagd." Dutch Floyd brengt onder meer 'Shine On You Crazy Diamond', 'Time','Wish You Were Here', 'High Hopes', 'Run Like Hell' en natuurlijk 'Comfor tably Numb' ten gehore. De Witte Hoeve, Gasstraat 5, Venray. Deuren open 20.00 uur, entree 6 euro, aanvang band 21.30 uur. Kijk voor meer informatie op www. dutchfloyd.nl. Kids- en Streetdance Dansvereniging Opanka geeft les in Kids- en streetdance. De cur suslocatie bevindt zich in basis school Coninxhof in Veltum. Dit is de tijdelijke locatie van wijkcen- tum Veltum. Tevens geeft Opanka les aan volwassenen in interna tionale dans. Er zijn nog plekken vrij in de lesgroepen. Geïnteres seerden mogen gerust eens vrij blijvend komen kijken. Nadere informatie en aanmelding: Jolanda Jaspers via telefoon (0478)510995 of via e-mail info@opanka.nl. Zie ook www.opanka.nl. Nieuwe postzegel De Nederlandse postzegels heb ben vanaf 1 juli geen waardeaan- duiding meer maar een cijfer en daardoor wordt frankeren mak kelijker. De stichting Fietsvier daagse Venray gaat mee met deze verandering en penningmeester Jan Phillipson heeft de postzegel hierop aangepast. De nieuwe post zegel ter waarde van 44 eurocent laat het logo van Fietsvierdaagse Venray zien met de vermelding van de twee NTFU-kwaliteits- sterren. Deze postzegel kan men bestellen door te e-mailen naar info@fietsvierdaagse-venray.nl. 't Raokeliezer Er wordt een najaarsbijeen komst gehouden op dinsdag 16 november voor leden en belang stellenden. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in De Schop in Merselo. Het reilen en zeilen van 't Raokeliezer wordt deze avond kort besproken. Aan sluitend vertelt Twan van Els over zijn evacuatietijd in Merselo. PEEL EN MAAS een abonnement waard Basisschoolkinderen uit Veulen hebben enige tijd geleden een presentatiebij eenkomst gehouden. Er werd gedanst en gezongen om sponsorgeld te verdienen voor de nieuwe bibliotheek van het project Helpende Handen. Van deze bibliotheek kunnen straks behalve de kinderen uit het project ook arme kinde ren uit de omgeving gebruik maken. De kinderen hoeven maar heel weinig voor het lenen te betalen. Als ze het boek netjes terug bren gen dan krijgen ze het geld terug of ze mogen een nieuw boek uit zoeken. Ook wordt er straks elke avond en in het weekend door een juffrouw voorgelezen aan de allerkleinste kinderen en kinderen die (nog) niet kunnen lezen. Marijke en Bart Veldpaus heb ben de cheque met het mooie bedrag van 500 euro namens de kinderen en leerkrachten per soonlijk overhandigd aan Pappa Vidyaakar. Wilde Ganzen geeft een premie van 70 procent. In totaal krijgt Pappa Vidyaakar dan ook 850 euro. 3 Modelspoorweg Vereniging De Noord-Limburgse Model spoorweg Vereniging houdt op zondag 7 november de jaarlijkse open dag van 11.00 tot 16.00 uur. Deze open dag wordt gehouden in het club gebouw op het terrein van de Zorggroep Noord-Limburg nabij de Witte Steen in Venlo. Op een van de eigen modelba nen is een echte haven met bewe gende boten en ophaalbruggen. Verderop is de kermis in het dorp neergestreken. Natuurlijk met veel beweging en verlichting. Bij het oude station van Venlo rijdt de stoomtram naar Helden weg en een echt tandradtreintje naar grote hoogte. Ook op de weg rij den diverse auto's rond. Op een van de andere banen is een heuse sloperij nagebouwd. Verderop in het dorp komt de trouwstoet aan bij de kerk. De fotograaf legt alles vast voor het nageslacht. Op het terras van de Weinstube speelt een Beiers Blaasorkest. Ook is er een treinspotter op de baan actief. Hij fotografeert iedere passerende trein. De gehele besturing van de modelbaan wordt verzorgd door de PC. De leden geven graag tekst en uitleg over het hoe en waarom. Alle modelspoorafmetingen zijn te vinden in het clubgebouw: Van spoor Z tot spoor I met alles er tussenin. Ook de hele kleine treintjes rijden hun rondjes op een modelbaan. Enkele leden zijn begonnen aan de bouw van een nieuwe modelbaan. Deze staat dus nog echt in de kinderschoenen, maar de trein maakt zijn eerste meters. Een kijkje in de techni sche keuken van de modulebaan wordt gegeven doordat enkele ook van de onderzijde te bezich tigen zijn. Men kan de bouw van de modelbaan in de diverse stadia van de bouw bewonderen. Het is het idee om iedere module als een zelfstandige diorama op te laten gaan in een grote modelbaan. In de baan worden diverse thema's uitgewerkt: Kleigroeve, de oude wagenwerkplaats van Blerick, Oude station van Venlo en, in de verre toekomst, station Blerick met de maasbruggen. Er bestaat tevens de mogelijkheid hobbyma teriaal en rijdend materiaal aan te schaffen of te koop aan te bieden. Verder is voor bijna alle proble men binnen de vereniging wel iemand die een oplossing weet. Wie deze zondag niet in de gele genheid is naar de open dag te komen, kan wel iedere maandag avond terecht in het clubgebouw op het terrein van de Zorggroep Noord-limburg in Venlo. Zie ook www.nlmv.nl. St. Maarten De St. Maartentocht wordt gehouden op woensdag 10 november vanaf 18.30 uur in de wijk de Landweert in Venray. Dit jaar wordt de tocht georganiseerd door openbare basisschool De Landweert de St. Maartenoptocht. De kinderen dienen met een lam pion om 18.30 uur bij 't Stekske aanwezig te zijn. Vertrek is vanaf 't Stekske, rechts de kruidenlaan op, linksaf de Klaproos op, rechtsaf de Kamperfoelie op, rechtsaf de Hondsdraf, stukje fietspad over steken, links Aronskelk vervolgen, Kruidenlaan oversteken, De Akelei inlopen, Christoffelkruid overste ken, Daslook, links Boterbloem op, rechts Hemelsleutel, rechts fiets pad vervolgen tot aan sporthal De Weert, daarvoor links aanhouden en terug naar 't Stekske. De Springplank De kinderen van de groepen 5 en 6 gaan op donderdag 28 okto ber proberen zoveel mogelijk prijsjes te winnen met bingo. Van 18.30 tot 20.00 uur lol en span ning met de Mc Bingo avond. Maandag 1 november spellencir- cus voor de kinderen van de groe pen 3 en 4. Van 18.30 tot 20.00 uur staan spelletjes als blikgooien en ringwerpen centraal. Dinsdag 2 november gokavond voor de jeugd van de groepen 7, 8 en de schoolverlaters. Zoals in een echt casino kan men inzetten en daar bij winnen of verliezen. Van 18.30 tot 20.00 uur is alleen het geld nep. Donderdag 4 november mini- golftornooi voor de kinderen van de groepen 5 en 6 en Rollebolver- gadering in Kessel. Oud papier DOS Venray haalt op vrijdag 29 oktober oud papier op in de wij ken Veltum en De Brabander. Voor Veltum is dat het gedeelte gelegen tussen Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Bij de Brabander wordt ook de Over- loonseweg betrokken grenzend aan die wijk. Met het inzamelen wordt begonnen om 13.00 uur. Op maandag 1 november wordt er papier opgehaald in Landweert III. Hier wordt begonnen om 9.00 uur. Men wordt vriendelijk ver zocht het papier goed gebundeld tijdig aan de straatkant gereed te zetten. -Vr„ u-i. - JssM M2:%km.mlx,ti/il Ji\ 17/ Het seizoen 2010 van Freun- de Echo wordt op zaterdag 30 oktober in gemeenschapshuis Overloon feestelijk afgesloten met een muziekavond. Onder de titel Avond van de Blaas muziek kan men genieten van optredens door enkele kapel len van Nederlandse bodem. Een van de muzikale gasten is Die Reifholzkapelle uit de regio Boven-Leeuwen. Deze Egerlander kapel maakt muziek zoals vroeger Ernst Mosch und Seine Egerlander Musikanten; een prima bezetting van een twintigtal muzikanten en een zangduo. De kapel is opge- richt in 1972 en is regelmatig te beluisteren op festivals en con coursen. De kapel komt uit in de zogenaamde supertopklasse. Dit is voor amateurs de hoogst haal bare klasse in de blaasmuziek. Die Reifholzkapelle staat onder de deskundige leiding van Johan van den Berg. Als uitsmijter op deze avond kan men genieten van De Drie Donken Blaaskapel. De Drie Donken Blaaskapel bestaat uit een veertiental muzikanten met toevoeging van een zangeres en twee zangers. Hun kleding is net als de muziek authentiek aan de streek Moravië in Tsjechië. De blaaskapel vind haar oorsprong in Den Dungen en staat onder lei ding van Jose van de Koevering. De muziek die de kapel speelt, heeft een professionele uitstraling met emotie en het juiste karakter, zowel instrumentaal als vocaal. De avond wordt geopend door Freun- de Echo. Ook zij brengen enkele muzikale hoogstandjes ten geho re. Freunde Echo is een blaaskapel met een Moravische uitstraling en toch echt Nederlands met een goede amateur bezetting. Optre dens worden met regelmaat gege ven in Duitsland, België, Oosten rijk, Tsjechië maar natuurlijk ook op kleine en grote muziekfestivals in Nederland.Aanvang 19.00 uur. Muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck houdt op zaterdag 30 oktober het traditio nele najaarsconcert samen met brassband St. Rochus Pey-Echt dat onder leiding staat van Stefan Outjers. Dit concert vindt plaats in het Gemeenschapshuis aan het Plein en begint om 20.00 uur. Een interessant detail is dat in de ruim 90-jarige historie van Moed en IJver nog nooit een brassband te gast is geweest. Deze orkestvorm komt oorspronkelijk uit Engeland en bestaat uit koperinstrumenten en slagwerk. In Limburg komt de brassband weinig voor. Moed en IJver, onder leiding van Stefan Arits, opent het concert met Wal king with heroes van Paul Lovatt- Cooper. Daarna wordt uitgevoerd; Band of brothers, Little Red Mon key met als solist Jet Reijnen op baritonsaxofoon, De Paso-doble La Gracia de Dios en Oldies forever. Afgesloten wordt hun programma met de contest march The Black Knight van William Rimmer in een arrangement van Geert Gies- bertz. Daarna is het de beurt aan Brassband Sint Rochus Pey-Echt. Zij openen hun concert met de bekende mars Death or Glory van R.B.Hall. Daarna speelt men St. Florian Choral, All I ask of you (uit The Phantom of The Opera) met als solisten Ellen Vissers op bugel en Ilona Louwers op Eup honium, The best of Phil Collins en de pittige contest march Simo- raine van Baraclough. Besloten wordt met The Floral Dance van Katie Moss. Alle muziekliefheb bers zijn van harte welkom en de entree is gratis. Blaaskapel De Sigboldhemer uit Swolgen houdt op zondag 7 november vanaf 14.00 uur voor de zesde keer een blaaskapel- lenfestival. Het festival wordt geopend door de organiserende kapel. Om 15.15 uur is het de beurt aan blaaskapel Freunde Echo uit Overloon. Vanaf 17.15 uur gaat een nieuw komer in de blaaskapellenwereld het festival afsluiten. Dit is blaas kapel ?t?sti uit Boxmeer. De mid dag wordt gehouden in zaal Wil- helmina aan de Mgr. Aertsstraat in Swolgen. Men kan deze middag genieten van Tsjechies Moravi sche blaasmuziek op hoog niveau. Bij twee kapellen wordt middels een zangduo nog extra cachet aan de blaaskapellenmuziek gegeven. tEl 3 jh i ifr... --a-. - 'A. I 1 tf -

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17