Gemeente Venray fet i Officiële opening centrum Venray Syndroom van Down sport- en speldag Openbare bekendmakingen Deze week Collectes Kijk ook op www.venray.nl Win een kruiwagen vol marktwaar! PEEL EN MAAS Donderdag 28 oktober 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Zaterdag 16 oktober was de eerste provinciale Syndroom van Down sport- en speldag in Roermond. Deze dag werd georganiseerd door Iedereen kan Sporten Noord- en Midden-Limburg in samenwerking met Stichting Downsyndroom. De dag was een groot succes. Ruim 140 bezoekers kwamen naar de Jo Gerris Hal. Ouders kwamen met elkaar in contact en wisselden hun ervaringen uit. De kinderen vermaakten zich prima in de sporthal. Verschillende grote en kleine spellen stonden opgesteld en er waren twee theaterclowns. Voor de kinderen die de drukte wilden ontlopen, was een rusthoekje ingericht. Daar konden ze naar een film kijken. Dankzij de medewerking van een tiental vrijwilligers kan iedereen terugkijken op een geslaagde dag. Vergaderingen Verordening Omgevingsvergunningen Wet milieubeheer Bouwplannen Ontheffing Stookverbod Iets extra's 31 okt. t/m 6 nov. Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 43 Afgelopen zondag heeft burgemeester Hans Gilissen het Venrayse centrum officieel heropend. De openingshandeling op de Grote Markt vond plaats na een besloten bijeenkomst waarin de burgemeester onder andere de adviesgroepen van bewoners, gebruikers en ondernemers bedankte. Zij speelden een belangrijke rol bij de totstandkoming van het nieuwe centrum. Op de Grote Markt onthulde de burgemeester een plaquette van Liesbeth Rutten. De plaquette dicht de oude waterput die aangetroffen werd tijdens de werkzaamheden en vormt tevens het hart van de vroegere Burggraaf. De plaquette speelt daarom een belangrijke rol in de RooyNet rondleiding 'De Burggraaf', die gegeven wordt door het Rooy's Gidsen Gilde. Op de foto staan Koos Swinkels van het Rooy's Gidsen Gilde, wethouder Patrick van der Broeck die werd bedankt voor zijn grote inzet voor het centrum en burgemeester Hans Gilissen. Dat de markt van alle markten thuis is, wist u natuurlijk allang. Dat ziet u aan de talrijke markt- kraampjes die elke maandag middag op de markt staan. U kunt het zo gek niet bedenken of de marktkooplieden bieden het aan. Maar de marktkooplieden hebben nog iets extra's in petto voor enkele marktbezoekers. Houd daarvoor deze gemeente pagina in de gaten. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 2 november 2010, voortgezet op dinsdag 9 november 2010, in het gemeentehuis. Aanvang van de vergadering op 2 november is om 19.30 uur en aanvang van de vergadering op 9 november is om 19.00 uur. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Vaststelling van de agenda 4. Spreekrecht publiek 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 28 september 2010 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C 8. Benoeming lid Audit-commissie 9. Huisvesting Euterpe/MMSK (Stichting Odeon) 10. Jongerenaccommodatie Venray 11. Herontwikkeling Mgr. Goumansplein Onderdeel D 12. Nota Buitengewone Opsporingsambtenaren 2010 13. Ontwikkelingen rondom Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) 14. Bestuurlijke toezegging middelen t.b.v. Gebiedsontwikkeling Ooijen Wanssum in de periode tot 2020 15. Vaststelling bestemmingsplan Bedrijventerrein Agrobaan Ysselsteyn 16. Starterslening Venray 17. Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Castenray 18. Eindrapportage 'de splitsing van Meerlo-Wanssum' Onderdeel E 19. Vaststelling programmabegroting 2011 inclusief meerjarenbegroting 2012-2014 en inclusiefraadsvoorstel rapportage stand van zaken bezuinigingen 20. Sluiting. Let op: de behandeling van de programmabegroting 2011 vindt plaats tijdens de raadsvergadering van 9 november. Wilt u op dit onderwerp inspreken, dan kan dat tijdens de raadsvergadering van 2 november, onder agendapunt 4 'spreekrecht publiek'. Vastgesteld - Venrayse Instandhoudingsverordening Monumenten en Cultuurhistorische waarden 2009. De gemeenteraad heeft deze verordening op 17 februari 2009 vastgesteld. De verordening is in werking getreden op 1 maart 2009. Regulier Aangevraagd - Sperwerstraat 18 Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0025, ontvangstdatum 18/10) - Marktstraat 2 Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0028, ontvangstdatum 18/10) - Noordsingel 12Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0030, ontvangstdatum 20/10). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze of bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben besloten vergunning te verlenen aan: - Haalakkerong. Oirlo - activiteit bouwen (nr. 2010-0015, verzenddatum 21/10). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met ontheffing - Stationsweg 69, Venray - bouwen van bergruimte (nr. bal00200, verzenddatum 18/10) - Roffert 21, Castenray - bouwen van een woning fase 1 (nr. bal00407, verzenddatum 21/10). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbankte Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Zevenblad 29, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00411, verzenddatum 19/10) - Geijsterseweg C no. 1464, Wanssum - plaatsen van vlaggenmasten en een kunstwerk (nr. bal00395, verzenddatum 20/10) - Dijkhof 4, Venray - bouwen van een woning en berging (nr. bal00298, verzenddatum 19/10) - Beemdweg 18, Wanssum - bouwen van een seniorenwoning (nr. bal00330, verzenddatum 20/10) - Deurneseweg 84, Heide - verbouwen van de woning (nr. bal00405, verzenddatum 20/10) - Sperwerstraat 17 t/m 31 (even), Venray - bouwen van acht woningen (nr. bal00325, verzenddatum 21/10). Sloopvergunningen - Volen 8, Heide - verwijderen van asbesthoudende golfplaten van de aardappelloods (na stormschade) (nr. slpl00069, verzenddatum 18/10) - Timmermannsweg 120, Ysselsteyn - slopen van de werktuigenloods (nr. slpl00070, verzenddatum 18/10) - Eijkenhofweg 5, Veulen - slopen van gebouw 1 en 2, interne sloop aan gebouw 6 en 7, vervangen van het dak van de gang tussen stal 4 en 1 (nr. slpl00074, verzenddatum 19/10) - Deken Berdenstraat 11, Venray - verwijderen van de rioolbuis (nr. slpl00071, verzenddatum 19/11). Reclamevergunningen - Kapelaanspad 38, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00027, verzenddatum 20/10). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift en voorlopige voorziening onder het kopje Omgevingsvergunning. Vrijstellingen - Voerleberg 8, Veulen - vestigen van bedrijfaan huis (nr. inkl003664, verzenddatum 20/10) - Stationsweg 120j, Oostrum - vestigen detailhandel in volumineuze goederen (nr. inkl000138, verzenddatum 20/10). Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning ofvrijstelling wilt inzien, ver zoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Aangevraagd Bouwvergunningen fase 2 - Maasheseweg 93, Smakt - bouwen van opslagruimte (nr. bal00428) - Veldstraat 28, Merselo - bouwen van een varkensstal (nr. bal00429). Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Ericaweg 4 Oirlo - Steeghs VOF, Ericaweg 4 te Oirlo, in verband met het veranderen van een akkerbouwbedrijf (MM090117) - Lange Ven 5 Wanssum - Van Dijck-Colbers, Lange Ven 5 te Wanssum in verband met het veranderen van een melkrundveehouderij (MM100084) - Vredeweg 14 Vredepeel - Theranege Vredepeel, Vredeweg 14 te Vredepeel in verband met het veranderen van een melkgeitenhouderij (MM100097) - Lollebeekweg 30 Castenray - Loonbedrijf Hendrix en Smits, Lollebeekweg 60 te Castenray in verband met het oprichten van een loonbedrijf (MM100098). Besluit algemene regels voor Inrichtingen milieubeheer (Actlvlteltenbeslult) - Stationsweg 120 Oostrum - Ron's Custom Shop, Spoorstraat 6 te Tienray in verband met het veranderen van een metaalbewerkingsbedrijf (MM100077) - Grootdorp 73 Merselo - De Lekkernij/ 't Anker, Grootdorp 73te Venray in verband met het veranderen van café- zaal 't Anker (MM100089) - Stationsweg 120N Oostrum - VICRO Technics, Stationsweg 120N te Oostrum in verband met het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf (MM100094) - Eisenhowerstraat 2 Venray - Vangoeiegeenen, Eisenhowerstraat 2 te Venray in verband met het oprichten van een cateringbedrijf (MM100113). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 29 oktobert/m 11 november 2010 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Veulensewaterweg 23 Veulen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.A.H.A. Classens, Veulensewaterweg 23 te Veulen voor een fokzeugen- vleesvarkens- en kalkoenenhouderij; deze intrekking is t.b.v. de inrichting op de locatie Veulensewaterweg 7 teVeulen (Milinl0019) (verzoekvergunninghouder) - Teeuwenhofweg 21 Leunen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van P.M.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leunen vooreen champignonkwekerij (Milinl0020) (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 29 oktobert/m 9 december 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig Is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven In het buitengebied en ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij frultteeltbedrljven en boom- en rozenkwekerijen opde locaties: - Horsterweg 17 te Leunen - verleend aan dhr. W.H.J. Vervuurt - Horsterweg 20a te Castenray - verleend aan dhr. M.J.M. Classens voor het verbranden van kerstbomen op de locatie: - Peter Janssenweg 12 te Ysselsteyn - verleend aan Stichting OJC Jera '70 voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Veulensewaterweg 27 te Veulen - verleend aan dhr. A.P.W.M. Classens - Weverslo 2 te Merselo - verleend aan dhr. F.E.A. Janssen - Handrik 2 te Merselo - verleend aan dhr. N.A.A. Donders - Lollebeekweg 55 te Castenray - verleend aan mevrouw P.M.G. Jeuken-Mommen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Oude Heerweg 57 te Blitterswijck - verleend aan Boomkwekerij J. Rongen en Zn b.v. - Helling ong. te Wanssum - verleend aan Boomkwekerij J. Rongen en Zn b.v. - Veulenseweg ong. te Veulen - verleend aan Boomkwekerij J. Rongen en Zn b.v. - Veulenseweg ong. te Veulen - verleend aan Boomkwekerij J. Rongen en Zn b.v. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven, woonerven en het onderhoud aan landschapselementen In het buitengebied op de locatie: - Puttenweg 122 te Ysselsteyn - verleend aan dhr. J.J.P. Broks. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 29 oktobert/m 9 december 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. De marktkooplieden verkopen levensmiddelen als verse groenten, fruit, kaas, vis, vlees, brood, gebak en kleding, modestoffen, ondergoed, pyjama's, bedlinnen, fietsreparatie materialen, prachtige bloemen, enzovoorts. Kortom: te veel om op te noemen. En natuurlijk, zoals u dat van de markt gewend bent: tegen aantrekkelijke prijzen. Zoals gezegd hebben de markt kooplieden nog iets extra's in petto, namelijk de kruiwagenactie. Op een willekeurige marktdag wordt een marktbezoeker gefotografeerd. Zijn of haar foto wordt elke laatste donderdag van de maand gepubli ceerd op de gemeentepagina's in deze krant. Heeft u gewonnen? Herkent u zichzelf op de foto, neem dan contact op met de gemeente Venray via telefoonnummer (0478) 52 33 33. Ook kunt u zich direct melden bij marktmeester Arie van Bokhoven, 06-20935863. U wordt dan uitgenodigd om op de Fraay- markt (de eerste maandagmarkt van de maand) naar de markt te komen om met een speciale kruiwagen bij alle marktkooplieden een presentje op te komen halen. U verlaat de markt uiteindelijk met een kruiwagen vol gratis marktwaar. Zo ziet u maar dat een bezoek aan de markt in Venray meer dan de moeite waard is. Wellicht wordt u binnenkort door de marktfotograaf gespot en maakt u kans op een volle kruiwagen met gratis marktwaar! Fonds Diabetes 28 oktober 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 43 adv.indd 15 27-10-2010 14:26:11

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15