winter-warme Tour of Taste 2010 in Venray "'Wrayi I^REIYEAI volop keuze bil ons i Keizersveld PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2010 - Pagina 7 Martin Leenders (Samenwerking): "Geen enkele locatie is echt geschikt" De gemeente is op zoek naar een passende locatie voor een nieuw jongerencentrum. Het vergt een investering van 1,5 miljoen euro. Het huurcon tract van het huidige pand aan de Kruisstraat loopt af op 1 juni 2012. Na alle negatieve ervaringen met Dingus aan de Hoenderstraat, bleek ook de keuze voor café 't Podium een ongelukkige. De politiek is huiverig geworden. Er zijn zes mogelijke locaties in beeld, maar aan iedere optie kleven nogal wat bezwaren. "Moeten we er nog wel aan beginnen?", verzuchtte Martin Leenders (Samenwerking) in de com missie Maatschappelijke Dien sten. "Want geen enkele van de zes locaties is echt geschikt." Gerard Thijssen (inVENtief) ging nog een stap verder. Voor de loka le partij hoeft er helemaal geen jongerencentrum meer te komen. "Voor wie doen we het eigenlijk? Hoeveel jongeren behoren tot de doelgroep?", vroeg Thijssen zich af. "Er is nauwelijks belangstelling voor de activiteiten van het Pop- Podium. Kan van de gemeente wel verwacht worden om zo'n groot financieel offer te brengen, voor zo'n relatief klein aantal mensen?" Het CDA ziet een jongerencen trum wel zitten. John Michels (CDA) wil graag dat 't Podium als zevende optie wordt meegeno men in het locatieonderzoek. Elly van Dijck (PvdA) reageerde dat dit tegen de afspraken in is. "Want met de buurt is afgesproken dat het jongerencentrum daar in 2012 weg zal zijn." De voorkeur van het PopPo dium zelf gaat uit naar een plek op sportpark De Wieën, vlak bij de skatebaan. De tweede voorkeur van de jongeren is het scoutingge- bouw bij basisschool De Hommel aan de Oostsingel. De vier andere opties zijn: het postkantoor, een gebouw op Servaashof, de hoek Langeweg-Langstraat in de Gou den Leeuw en het schoolgebouw van Gilde Opleidingen aan de Westsingel. Bij alle zes locaties is het lijstje van bedreigingen en onmogelijkheden langer dan dat van kansen en mogelijkheden. Esther van Wamelen (PvdA) wees op de voorkeur van de jongeren voor De Wieën. Ze vroeg zich af of een gebouw van 600 vierkante meter wel nodig is. PvdA en SP stemden in met het plan van aan pak. Ingeborg de Barbanson (VVD) uitte kritiek op het plan. "Het zijn te veel aannames. Ik kan er weinig mee. Met alle zes locaties is wel iets. Moeten we niet iets anders?" Ronald van Hal (SP) en Leo Everaerts (PP2) stelden vragen over de inventaris. Contractueel is vastgelegd dat het aan het eind van de huurperiode eigendom wordt van de exploitant. De gemeente is eigenaar van het pand, waardoor de kans bestaat dat na 1 juni 2012 het gebouw helemaal leeg staat. Terwijl het nieuwe jongerencen trum pas aan het einde van 2012 klaar zal zijn. "Het kan niet zo zijn dat er een halfjaar helemaal niets is voor de jongeren", aldus Everaerts. "Er moet iets zijn ter overbrugging." Twee wethouders houden zich ermee bezig. Patrick van der Broeck (CDA) gaat over de accom modaties. De gemeente heeft het Bureau Nieuwe Ruimte ingescha- keld om het locatieonderzoek uit te voeren. Het doel is voor de lange termijn een geschikte accommo datie te vinden voor jongeren van 14 tot 23 jaar. "Veel is nog ondui delijk. In het onderzoek hopen we alles boven tafel te krijgen", aldus Van der Broeck. Overlast voor de buurt is een belangrijk criterium. De wethouder ging in op de vra gen en opmerkingen van de kriti sche commissieleden. "Als u geen jongerencentrum wilt, dan is dat uw keuze. Wij denken dat het wel gewenst is. Al zal het een hele klus worden. In het verleden is geble ken hoe lastig het is." Twan Jansen (PvdA) heeft jon gerenwerk in zijn portefeuille. "Het kan zijn dat we het gebouw aan de Kruisstraat in 2012 nog een halfjaar langer blijven gebrui ken. Ook al is de inventaris weg, de jongeren zijn creatief genoeg." Na alle strubbelingen tussen de exploitant en het bestuur van PopPodium, is de lucht geklaard. "Het gaat nu naar tevredenheid van beide partijen. Ondanks dat er een verschil van inzicht is." Op de vraag van Leo Everaerts (PP2) reageerde Jansen dat wellicht de jeugd vanaf 12 jaar er ook onder dak kan krijgen. Het tieneronder komen, voor 12 tot 16 jaar, in de kelder van Coninxhof in Veltum leidt een kwijnend bestaan. "Nee, het floreert niet", zegt de wethou der, die het oneens is met Thijs sen (inVENtief). "Het PopPodium draait redelijk met al zijn beperkte mogelijkheden. Er zijn wisselende bezoekersaantallen. Maar bij som mige activiteiten hangen ze met de benen buiten", aldus Jansen. "Ook de jongeren van Dingus zijn welkom in de nieuwe accommo datie. Doordat er meer ruimte is, is er een veel bredere programme ring mogelijk." Volgens de wethou der hoeft het jongerencentrum in Venray de sozen in de dorpen niet in de weg te staan, zoals inVENtief suggereert. "Nee, het kan elkaar alleen maar versterken. In de dor pen zijn er actieve besturen met veel kennis en ervaring. Ook zij zien een centrale accommodatie in Venray zitten. Wij gaan ze er ook bij betrekken. De sozen zullen elkaar heus niet voor de voeten lopen. Het aanbod voor jongeren wordt alleen maar breder." Reportage op Peel en Maas TV Het was donderdagmiddag een drukte van belang in het bedrijfs pand van Van den Munckhof BV op industrieterrein Keizersveld in Venray. Ruim dertig leerlingen van het Raayland College brach- ten een bezoek aan de drukke rij en de uitgeverij van Van den Munckhof. De vwo-plusklas is bezig met het project 'En dit is het nieuws van...' en was nieuwsgierig hoe nieuwsblad Peel en Maas, de kabelkrant en Peel en Maas TV worden gemaakt. Ze kregen een uitgebreide rondleiding, keken naar een bedrijfsfilm en stelden zelf natuurlijk ook een aantal vragen aan de redactie- en drukkerijmedewerkers van Van den Munckhof BV. Op Peel en Maas TV was afgelopen week end een reportage te zien over het bezoek van de leerlingen aan Van den Munckhof BV Uitzending Samen op de foto voor het bedrijfspand van Van den Munckhof BV op Keizersveld. gemist? Kijk dan op www.peelen- maastv.nl. Uitreiking op zondag 7 november Drie instellingen komen nog in aanmerking voor de prijs Vrijwilligersorganisatie 2010: de Vrijwillige Pallia- tieve Terminale Zorg, Voed- selbank Venray en de Alge mene Hulpdienst Venray. Tijdens de Dag van de Vrijwil liger zondag 7 november zal in de foyer van de schouw burg bekend worden gemaakt welke organisatie zich in 2010 de vrijwilligersorganisa tie van het jaar mag noemen en de cheque van 500 euro, beschikbaar gesteld door de Rabobank, in ontvangst mag nemen. De drie kandidaten hebben hun sporen in het Venrayse ruim schoots verdiend. Oudste en waarschijnlijk meest bekende organisatie is de Stichting Alge mene Hulpdienst Venray. Deze organisatie is in 1973 opgericht en is sinds 1995 gehuisvest in de Kemphaan, waar ze iedere werkdag bereikbaar is. Het aan bod van deze dienst is breed: van begeleiding naar ziekenhuis en ondersteuning thuis, via admi nistratieve ondersteuning tot klussen in en rond het huis, voor mensen die het niet zelf kunnen (laten) uitvoeren. In 2009 kreeg deze stichting 1344 hulpvragen. Velen voor een eenmalige activi teit maar ook bijna 200 voor hulp of ondersteuning eens in de week. In 2009 werden met de 39 vrijwil ligers 2569 uren vrijwilligerswerk verricht. WAKEN De Stichting Vrijwillige Palliatie- ve Terminale Zorg is actief vanaf midden jaren 90 van de vorige eeuw. In de eerste jaren vanuit de Thuiszorg maar sinds 1996 als zelfstandige stichting. Zoals de naam al zegt ondersteunen de vrij willigers van deze stichting zieken in hun laatste levensfase. Door te waken, gewoon er te zijn of te helpen bij de verzorging geven zij veelal de familie of mantelzorgers de kans om even afstand te nemen van de zorg en bijvoorbeeld toe te komen aan een goede nachtrust. De 37 vrijwilligers hebben allen een interne opleiding gevolgd en worden door twee coördinatoren begeleid. Zij zijn zeven dagen per week 24 uur per etmaal inzetbaar. De jongste Vrijwilligersorganisatie van deze drie is Voedselbank Ven- ray. Zij is in 2005 in Venray opge richt met als tweeledig doel: enerzijds armoedebestrijding en anderzijds verspilling tegengaan. Om in aanmerking te komen voor hulp van de voedselbank moet men aan strenge financiële voor waarden voldoen. Deze worden bij de intake en daarna periodiek getoetst. Momenteel maken in de gemeente Venray ongeveer 250 mensen, levend in ongeveer 100 huishoudens, gebruik van de voedselbank. Vijftien vrijwilligers zorgen ervoor dat deze organisa tie haar werk kan doen. Zij ver zamelen wekelijks het voedsel en andere giften. Zij zorgen er ook voor dat er iedere donderdag weer voedselpakketten beschik baar zijn en verdelen dit onder de aanvragers. Uiteraard zijn ook de bestuurders vrijwilligers. De laatste tijd hebben zij het steeds moeilijker om voedsel bij elkaar te krijgen. Naast deze drie organi saties die voor de vrijwilligersprijs 2010 in aanmerking komen zijn er nog drie die kans maken op de publieksprijs 2010 een waar- decheque van 250 euro beschik baar gesteld door Ronde Tafel 160 Venray-Horst. Dat zijn Let's do it Venray, de Jeugdnatuurwacht en de Werkgroep Educatie van het Odapark. MATCH De Dag van de Vrijwilliger wordt georganiseerd door Match, Steunpunt Vrijwilligerswerk Ven- ray. Alle vrijwilligers zijn van harte welkom op deze feestdag zondag 7 november in de Schouwburg Venray. Vanaf 13.30 uur is er een gevarieerd programma onder het motto Vrijwilligerswerk is Magisch met dans, muziek, zang en goo- chelacts. Entree, koffie en thee en hapjes zijn gratis en bezoe kers kunnen deelnemen aan de gratis loterij. Match zoekt vrijwilligers Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is voor IVN Geijs- teren-Venray op zoek naar bege leiders voor het vergezellen van volwassenen en/of jeugd met acti viteiten in de natuur. Eisen: Interes se in al wat groeit en leeft, graag met mensen omgaan en enthou siast zijn. De begeleiders gaan de cursus Begeleiden in de Natuur volgen. INV Geijsteren-Venray is een maatschappelijke organisatie die streeft naar het vergroten van betrokkenheid van mensen bij natuur, milieu en landschap. Voor meer informatie: Steunpunt Vrij willigerswerk Venray Match, Markt straat 8, 5801 BM in Venray. Tele foon (0478)516995, e-mail info@ vrijwilligerswerkvenray.nl. Zie ook www.vrijwilligerswerkvenray.nl. Stadswandeling Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis Venlo houdt op woensdag 3 november, onder begeleiding van een stads- gids en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis Venlo, een stadswandeling. Bijeenkomst en vertrek om 14.00 uur bij het Limburgs Museum in Venlo. De wandeling eindigt bij het Toon Hermans Huis Venlo. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis via telefoonnummer (0478)3211433 of via e-mail info@toonhermans- huisvenlo.nl. Op woensdag 3 november in Ysselsteyn Het aantal dementiepa tiënten in Limburg stijgt de komende twintig jaar met ruim zeventig procent. Deze stijging zorgt ervoor dat de druk op hulpverleners en mantelzor- gers toeneemt en dat de zorg- kosten stijgen. Uiteindelijk is opname van de dementerende in een verpleeg- of verzor gingshuis vaak noodzakelijk. KBO regio Horst-Venray speelt in op de verwachte ontwik kelingen en houdt samen met Hulp bij Dementie Noord- en Midden-Limburg de thema dag De onbekende wereld van Dementie. Deze dag wordt gehouden op woensdag 3 november in zaal Roelanzia aan het Lovinckplein in Ysselsteyn. De dag is bedoeld voor alle ouderen in de regio en medewerkers van zorggerelateer de organisaties en wordt rond het thema Wat doen wij aan het begin van de zorgvraag? gehouden. De nadruk ligt op de vraag hoe je met dementie in de dagelijkse praktijk kunt omgaan, hoe je het ervaart en welke hulp er nodig en voorhan den is. Bij dementie treden geheu genverlies, gedragsverandering en oriënteringsproblemen op. Vaak heeft de patiënt voortdu rende zorg nodig. Omdat leeftijd een van de belangrijkste risicofac toren is, lopen ouderen meer kans deze ziekte te krijgen. Met alle gevolgen van dien voor de patiënt en diens omgeving. Dit alles heeft een enorme impact op zowel de mantelzorgers als zorgverleners. In het ochtendprogramma behan- Collecte spierziekte De jaarlijkse collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft door de goede inzet van de collectan ten in heel Venray een prachtig resultaat bereikt. Opbrengsten: Centrum: 5.050,00 euro. Casten- ray 282,42 euro. Heide 272,30 euro. Leunen 888,28 euro. Mer- selo 377,88 euro. Oirlo 383,45 euro. Oostrum 521,66 euro. Smakt/Holthees 273,98 euro. Veu len 253,73 euro. Vredepeel 137,10 euro. Ysselsteyn 996,78 euro. Voor vragen over spierziektes kan men terecht bij Lies van Bavel- van Nieuwenhoven via telefoon (0478)582193. Tractor ramt huis Een tractor met maïsoplegger heeft dinsdag rond 15.00 uur bij het achteruit zetten een woning aan de Beek geramd. Hierbij raak ten de gevel, muur en deel van het dak van de woning beschadigd. De bestuurder van de tractor heeft zich niet gemeld bij de bewoners van het huis en heeft de plaats van het ongeval verlaten. Het zou gaan om een gele maïsoplegger en een groene/gele tractor. De poli tie verzoekt mensen die mogelijk iets hebben gezien de tips door te geven via 0900-8844. delt klinisch geriater mevrouw Klijnsma de belevingsgerichte kant van dementie, de in het oog sprin gende symptomen van demen tie, de betekenis van dementie voor de partner en kinderen en de maatschappelijke impact. Ze behandelt de meest voorkomende vormen van dementie en hun ver schillen. Zonder al te technisch te worden, presenteert zij de belang rijkste nieuwtjes over dementie. Het ochtendprogramma wordt afgesloten met een eenakter over de gevolgen van dementie in een relatie. In de middaguren kun nen de deelnemers deelnemen aan twee van de vier workshops over onder meer het belang van bewegen voor dementerenden, de hulp die de organisatie Hulp bij Dementie kan geven en de betekenis van mentorschap en bewindvoering. Ook is er een alz- heimercafé waarin de rol van dit café wordt uitgelegd als ontmoe tingspunt voor de dementerende, de familie en de zorgverlener. Geïnteresseerden kunnen zich tot 15 oktober aanmelden via het e mail a.rongen-maessen@hetnet.nl. Voor informatie kan men contact opnemen met Annie Rongen via tel. (077)3988062. Junior Kamer Venray houdt op donderdag 18 november de veertiende editie van de Tour of Taste. Dit culinair evene ment is in de loop der jaren uitgegroeid tot een begrip in Venray en de regio. De Tour of Taste vindt plaats in zalencen trum De Witte Hoeve in Ven- ray en de opbrengst gaat ook dit jaar naar het goede doel. Junior Kamer Venray is een vriendenclub van jonge onderne mende mensen, die zich ieder jaar inzetten voor projecten met een regionaal maatschappelijk belang. Zo was de kamer de grondlegger voor de fantastische speeltuin 't Speelvlak in Vlakwater en de Stichting Hard voor Hart. Dit laat ste project heeft er voor gezorgd dat in de regio Venray een net werk van AED's is geplaatst en vrijwilligers zijn opgeleid om zo voor een veiligere leefomgeving te zorgen. Momenteel richt de Junior Kamer Venray zich op een nieuw maatschappelijk project 'ouderen binnen onze samenle ving' waar ze geld voor inzamelen. Dit jaar wordt de Tour of Taste uniek in al zijn facetten, onder het genot van culinaire verrassingen, volledig verzorgd door de Topres- taurateurs Brienen aan de Maas en Hostellerie de Hamert. Aangevuld met kwalitatief hoogstaand enter tainment, wordt het een onver getelijke avond. Na een hartelijk ontvangst zal in sfeervolle en the atrale ambiance een heerlijk diner met culinaire lekkernijen worden geserveerd. Gedurende het diner zal aan u een chique wervelende revue worden gepresenteerd vol humor en amusement. Hierna volgt een geweldige afterparty. De kosten voor deze compleet ver zorgde avond bedragen 115 euro per persoon. Meld u zich aan via www.jkven- ray.nl en download het aanmel dingsformulier. Er is slechts een beperkt aantal kaarten beschik baar. #4 K-Rental Venray K-Rental Venray VERHUUR VAN GEREEDSCHAP Nieuw jongerencentrum Venray wel gewenst? En dit is het nieuws van... Drie kandidaten voor vrijwilligersprijs Venray Themadag dementie KBO Jacks IUIA#lA vnet^tijVewharakter IVIUQC Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-5 k-renta Service staat hoog in het vaandel. Niet slogan: 'beter 100 procent service dan U wordt snel en flexibel geholpen, ma ons uitgangspunt. Behoort de gevraag ons standaard assortiment? Wij bekijk van de betreffende machine kan wordt Vraag in onze winkel naar de mogelijk Openingstijden K-Rental Maandag t/m vrijdag 07.30 - 17.30 ui Zaterdag 08.00 - 12.00 uur verlengkabels tot en gereedschappen allen jaren is ons n ondernemend ray; ook ondernemers op ons uitgebreide itsluitend moderne nder K-Rental Venray Keizersveld 105, 5803 AP Venray T 0478-550898 F 0478-510805 E venray@k-rental.nl www.k-rental.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7