Otje en Legally Blonde Flavour Goes Continental 1 Dubbelcabaret in Gryphus Eerste editie Tentfeest Overloon Hoeve Blues in Venray Crescendo brengt Geruchten Uit de geschiedenis van Euterpe (3) De omweg Countrydans PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2010 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray pre senteert de komende week vijf voorstellingen: de familie voorstelling Otje, de familie musical De Gelaarsde Kat, de familievoorstelling Lisa, Amy en Shelly, de dubbelcabaret- voorstelling van Jorrit Rogaar en Max van den Burg en de musical Legally Blonde. De familievoorstelling Otje wordt op donderdag 21 okto ber om 14.00 en om 16.00 uur opgevoerd in de schouwburg van Venray. Otje is vindingrijk en een tikkie eigenwijs. Dit grappige meisje is te zien in een muzikale familievoorstelling. Gijs de Lange, Niek Barendsen en Rutger de Bek- ker tekenden voor de regie, de (lied)teksten en de muziek. Niek Kortekaas ontwierp het decor en Rik Hoogendoorn zet de opvlie gende kok Tos neer. In We moeten Praten schetsen Veldhuis en Kemper in Schouw burg Venray de stand van zaken tussen man en vrouw. Deze caba retvoorstelling wordt gehouden op vrijdag 22 oktober. De verhou dingen tussen man en vrouw zijn veranderd, maar zijn de rollen niet te veel omgedraaid en stelt de vrouw inmiddels niet heel hoge eisen.Veldhuis en Kemper wor den begeleid door vrouwelijke topmusici. Aanvang 20.00 uur. In de schouwburg van Venray is op zaterdag 23 oktober de familie musical De Gelaarsde Kat te zien. Hoofdrolspelers zijn Maud Mulder en Geert Hoes. De musical gaat over een arme molenaar. Hij ver deelt zijn bezittingen onder zijn zoons. De oudste krijgt de molen, de jongste de kat. Het lijkt een oneerlijke verdeling, totdat blijkt dat de kat geen gewone kater is. De kat vraagt de molenaarszoon om een hoed en laarzen en belooft hem in ruil daarvoor de hand van de prinses. Aanvang 15.00 uur. De familievoorstelling Lisa, Amy en Shelly wordt op zondag 24 oktober vanaf 14.00 uur gehou den in Schouwburg Venray. De meiden Lisa, Amy en Shelly ver heugen zich op de vakantie. Lisa ziet via een Hyves-advertentie dat er door de campingbeheerder een arbeidskracht wordt gezocht om feesten te organiseren op de camping. In ruil daarvoor biedt hij verblijf in het campinghuis aan. De meiden grijpen hun kans en beloven de campingbeheerder een feest te organiseren. Het gaat allemaal niet zo vlekkeloos als ze hadden gehoopt. Dinsdag 26 oktober kan men de dubbelcaba- retvoorstelling van Jorrit Rogaar en Max van den Burg bezoeken in de schouwburg van Venray. Jorrit Rogaar wordt geprezen om zijn scherpe grappen en zijn onge looflijk gevoel voor timing. In zijn voorstelling Gewoon Bijzonder laat hij zien dat hij nog veel meer in huis heeft. Max van den Burg nodigt het publiek in Kladdera- datsch! uit voor een dollemansrit in zijn theatrale achtbaan, om ze uiteindelijk weer veilig af te zet ten bij waar het allemaal begon. Aanvang 20.00 uur. De musical Legally Blonde is op woensdag 27 en donderdag 28 oktober te zien in de schouw burg in Venray. Beide voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. In Legally Blonde draait het om de blonde Elle Woods, gespeeld door Kim-Lian van der Meij. Nadat ze gedumpt wordt door haar vriendje Warner (Roy van Iersel), die graag ook nog 'brains' terug wilt zien in zijn vriendin, besluit ze te gaan studeren aan de Universiteit van Harvard. Daar valt ze voor de char mes van Emmett Richmond (Joey Schalker). De rol van Professor In Legally Blonde draait het om de blonde Elle Woods, gespeeld door Kim-Lian van der Meij. (Foto: Roy Beusker). Callahan wordt gespeeld door Ray mond Kurvers. Laura Vlasblom is te zien als Elles vriendin, Paulette. Tevens worden er rollen gespeeld door onder meer Barbara Hol, Madelon van der Poel, Nicky van der Kuyp, Dapheny Oosterwolde en Richard Rodermond. Tijdens de landelijke tournee zijn er onder meer voorstellingen in het nieu we Luxor Theater te Rotterdam (25 januari tot en met 6 februari 2011). De reeks wordt afgesloten in Koninklijk Theater Carré te Amsterdam (16 tot en met 27 maart 2011). Legally Blonde komt van het creatieve team dat eerder aan de basis stond van succesvolle producties als Fame, Footloose en Hairspray. De vertaling en bewer king is verzorgd door Allard Blom, de muzikale leiding is in handen van Ad van Dijk. Eric van der Palen is de decorontwerper en Marc Heinz de lichtontwerper. De kos tuums zijn ontworpen door Arno Bremers. Voor meer informatie kan men www.schouwburgvenray.nl bezoeken. Orkest Flavour uit Venray brengt op vrijdag 5 en zaterdag 6 novem ber een complete theatershow op de planken. Middels een muzikale reis om de wereld maken de toe schouwers kennis met de muziek en de cultuur van de diverse lan den die aan bod komen tijdens de show. De voorstellingen vinden plaats in Schouwburg Venray. Fla vour is een big band uit Venray die dit jaar twintig jaar bestaat. Het orkest speelt op vele braderieën, feesten, dansavonden en evene menten. Hier brengt het orkest een gevarieerd programma, van swing, rock en pop tot Latin en dixie en van evergreens en blues tot top 100 nummers. Flavour bestaat uit vijf volledige secties: saxofoons, trombones, trompetten en een volledige ritmesectie. Dit wordt aangevuld met twee zan gers en een zangeres. Het orkest dat bestaat uit 25 muzikanten en staat onder leiding van dirigent en arrangeur Rob van Reijmers- dal. Naast de diverse optredens gaat Flavour een nieuwe uitda ging aan met de theatershow Flavour Goes Continental. Tij dens de theatershow wordt de toeschouwer een programma aangeboden waarin muziek, dans, dynamiek en emotie elkaar afwis selen. Aan de show doen ongeveer 140 deelnemers mee, van klein tot groot. Met medewerking van MMSK St. Petrus Banden Venray, Desdemona Dance Overloon, de Didgeridoogroep van Muziek werkplaats Venray en Kunstencen- trum Jerusalem Venray krijgt men een spektakel op een kwalitatief hoog niveau te zien. Begin 2008 is het idee geboren om Flavour meer naamsbekendheid te geven in Venray en de regio er omheen. Na veel brainstormen, suggesties en voorstellen is het idee geboren om een theatershow te gaan pro duceren, genaamd Flavour Goes Continental. Het orkest gaat een muzikale vliegreis om de wereld maken waarbij vele continenten bezocht worden. Van elk conti nent worden een aantal kenmer kende muziekstukken gespeeld. De toeschouwers wanen zich op een heus vliegveld. Samen met het orkest stapt men in het vliegtuig en onder de klanken van Gonna fly now gaat men op reis. Het orkest doet verschillende wereld delen aan, denk daarbij aan Euro pa, Azie, Noord- en Zuid Amerika, Afrika en Australië. De algehele muzikale leiding van de show is in handen van Rob van Reijmersdal. Hij schreef voor alle muziekstuk ken de arrangementen. Joop van Heulen neemt de regie en cho reografie voor zijn rekening. Een deel van de opbrengst van deze show gaat naar het goede doel: Zonnebloem regio Venray. Kaarten voor de theatershow zijn te koop bij Plus Verbeten in Overloon en Vierlingsbeek, Companen tabaks specialist op de Grote Markt in Venray, VVV kantoor Venray en Schouwburg Venray. Tevens kan men kaarten bestellen via www. orkestflavour.nl. Tegen inlevering van deze actiebon bij de theaterkassa van Schouwburg Venray*, krijgt u als lezer van de Peel Maas maar liefst 25% korting bij aankoop van een kaartje voor de voorstelling De Gelaarsde Kat op zaterdag 23 oktober om 15.00 uur. Nederland Leest 2010 Volwassen leden van Bibli- oNu ontvangen van 22 okto ber tot en met 19 november (zolang de voorraad strekt) gratis het boek De grote zaal van Jacoba van Velde. Deze roman gaat over de laatste dagen van een oude vrouw in een verpleeghuis. Destijds werd het boek bij verschijnen nationaal en internationaal als meesterwerk bestempeld. Tijdens de landelijke campagne Nederland Leest worden lezers uitgenodigd met elkaar in dis cussie te gaan over het boek. Op dinsdag 16 november in Bibli- onu Horst en op donderdag 18 november in Venray worden avon den gehouden waarop het boek besproken wordt. Beide avon den duren van 19.45 tot 22.00 uur. Het programma bestaat uit een korte inleiding, waarna Cis van Deurssen (zorgcoördinator hospice Zenit) vertelt over de stervensbegeleiding in het hos pice. Daarna wordt in kleine groepjes het boek De grote zaal besproken onder leiding van een gespreksleider en aan de hand van discussievragen. Ter afsluiting worden de voornaamste opmer kingen uit de groepen terugge koppeld. Aanmelden voor een van deze discussieavonden kan via aanmeldingen@biblionu.nl. In Gryphus in Vierlingsbeek vindt op vrijdag 29 oktober dub- belcabaretvoorstelling plaats van de jonge cabaretiers Maarten Ebbers en Soundos. Zij brengen een deel van hun voorstellingen Laat Mij Maar Zitten en Soundos Aangenaam! In Laat Mij Maar Zit ten neemt Ebbers de toeschou wers mee in zijn absurde fanta siewereld. Met een gitaar, een versterkertje en een harig kussen staat hij stil bij zijn eigen passivi teit. Gaat hij voor zijn dromen en idealen of voor werkelijkheid en gemak? Met een komische blik en verrassende grappen bekijkt hij de wereld die volop in bewe ging is, maar gaat ze ook vooruit? Soundos kent men wellicht als een van de dames van het televi- sieprogramma Meiden Van Haram of van de film Shouf Shouf Habibi. En nu staat de Marokkaanse stan- dup comedydiva, al jaren lid van de Comedytrain, met haar debuut programma in haar eigen wereld. Haar mooie, kleine, lelijke, grote wereld. De wereld die haar knuf felt en keihard op haar bek slaat. Die wereld, dat is de wereld van Soundos. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het dubbelpro gramma begint om 21.00 uur. Kaar ten zijn te reserveren via telefoon (0478)631802 of (0478)630508. Reserveren kan ook via www. gryphus.nl. Bezoekers die jonger zijn dan twintig jaar kunnen op vertoon van een geldig legitima tiebewijs een korting krijgen op de entreeprijs. Op het evenemententerrein bij het Gildehuis aan de Stevensbeek- seweg in Overloon wordt op vrij dag 22 en 23 oktober het eerste Overloonse Tentfeest gehouden. Er is zeer bewust voor deze data gekozen, omdat er dan in de regio weinig te doen is en de mensen het waarschijnlijk leuk vinden om weer eens een feestje te bouwen. De bands zijn geselecteerd op hun gevarieerde muziekaanbod. Op vrijdag komt de band Random. Deze coverband staat garant voor een gezellige avond boordevol livemuziek en entertainment Op de zaterdag is Fragment van de partij. Deze band bestaat uit drie uit Engeland afkomstige muzikan ten. Zij hebben naast covers ook hun eigen liedjes en zijn onder andere bekend van de Zwarte Cross en de Vierdaagsefeesten Nij megen. Kaartjes zijn te koop via PLUS Verbeeten in Overloon en in Vierlingsbeek, Café Hannes (Over- loon), Home Body (Overloon) en Gebroeders van Driel (Wan- roij). Ze zijn ook online te bestel len via www.tentfeestoverloon.nl. In De Witte Hoeve aan de Gas- straat in Venray wordt op zaterdag 30 oktober de Hoeve Blues Roots Rock Night gehouden. Deze avond zijn er optredens door Guy For- syth uit de USA en drie Limburgse bands. Guy Forsyth behoort al jaren tot de top van de blueswe reld en de laatste jaren vooral als singer-songwriter. Op deze avond gaat hij terug naar zijn roots; echte Texasblues bijgestaan door zijn Nederlandse vrienden The Jetset ters. De tweede formatie is CC Jerome The Jetsetters, die met haar bijzondere bluessound voor vuurwerk zorgen. CC Jerome en zijn band schoten de laatste twee jaar als een komeet omhoog. De volgende band is Dwayne Verhey- den Texmexplosion. Volgens de keizer van de texmexmuziek Flaco Jeminez is Dwayne zijn opvol ger. Voor de liefhebbers van deze muziek is het een must om dit talent aan het werk te zien. Ook kunnen de bezoekers genieten van een optreden door de Venray- se formatie Harrie en de Rest. Met hun bluesrocksound opent deze band de avond. Kaarten reserveren kan via tele foon (0478)580624, (0478)581626 of via e-mail l-linders@home.nl. Ook is er de mogelijkheid om een arrangement te boeken (kaarten- overnachting-ontbijt). Onder regie van regisseur Tom Derkx brengt toneelvereniging Crescendo de klucht Geruchten van Neil Simon op de planken. Dit stuk in twee bedrijven gaat over het vieren van het 12,5-jarig huwelijksfeest van vrienden. Het feest wordt gehouden in hun buitenhuis. U besluit daar samen met uw partner heen te gaan. Wanneer u bij het buitenhuis aan komt, heerst er nou niet direct een feeststemming, want de feest varkens zijn (nog) niet aanwezig. De als eerste aangekomen gasten zijn maar door een raam naar bin nengegaan, omdat er niet open werd gedaan. Zij hebben besloten de overige gasten op te vangen. Het schept natuurlijk wel direct verwarring, want iedere volgende gast vraagt zich af, waar de feest varkens zijn? Het stuk is te zien op zaterdag 6 en zondag 7 november in gemeenschapshuis De Smele- hof in Ysselsteyn. Beide voorstel lingen beginnen om 20.00 uur en kaarten zijn in Ysselsteyn te koop bij COOP-supermarkt en de Boe renbondwinkel. In een serie artikelen over de Koninlijke Harmonie Euterpe een kennismaking met bijzondere muziek, perso nen, foto's en gebeurtenissen uit het 150-jarig bestaan. De onderwerpen waarover wordt geschreven vindt u terug op de tentoonstelling Van Toeten en Blazen in het Venrays Museum (www.museumvenray.nl). In de derde bijdrage: Venrayse harmonie in wederopbouw. Omdat de Venrayse harmonie zich niet wenste aan te sluiten bij de verplichte Kultuurkamer, werd de vereniging tijdens de oorlog het zwijgen opgelegd. De Nederlandsche Kultuurkamer was een door de Duitse bezetter inge steld instituut, waar iedereen die het vak van kunstenaar, schrijver, muzikant of podiumartiest wilde uitoefenen, zich bij diende aan te melden. De Kultuurkamer stond ten dienste van de nationaalsoci- alistische ideologie en was pro Duits gericht. "Dan maar liever geen muziek", was het besluit van bestuur en muzikanten en de instrumenten werden tijdelijk opgeslagen. Afgesproken werd, dat de Engelse bevrijders met muziek zouden worden ingehaald zodra ze Venray naderden. Maar dat zou heel anders uitpakken. Venray kwam midden in het oor logsfront te liggen en werd zwaar getroffen. Nagenoeg het gehele instrumentarium van de harmo nie ging verloren. Maar in 1945 werd de draad weer opgepakt en krabbelde de vereniging langzaam overeind. Er kwam een nieuwe directeur, Jac Janssen, die in 1948 werd opgevolgd door Jan Verste gen, die zich ontwikkelde tot het boegbeeld van de Venrayse blaas muziek. Daarover een volgende keer meer. Op bijgaande foto de eerste aubade onder leiding van de nieuwe dirigent Jan Verstegen, gemaakt bij de opening van de land- en tuinbouwtentoonstelling in 1948. Geheel rechts Jos Aerts, secretaris van de harmonie. Naast hem president H. Sala, de dieren arts. De man met de kleine trom naast vaandeldrager Jan Siebers is Grad Janssen, beter bekend als Grad van den Ellestieke, die in 1948 al bijna 60 jaar lid was van de vereniging. Ierse powerfolk De uit vier personen bestaande formatie Harmony Glen staat op zondag 24 oktober met traditio nele en eigentijdse Ierse, Engelse en Schotse folk op het podium van Cambrinus in Horst. Harmony Glen schuwt evenwel niet om die muziek uit te breiden met een vleugje jazz en af en toe van een Texaanse country- of cajunmelo- die te voorzien en door de ener gieke podiumpresentatie ontstaat zo een aanstekelijke powerfolk. Dit kleurrijke gezelschap heeft vijf cd's uitgebracht die interna tionaal lovende recensies ontvin gen. De band toont zich meester in het creëren van een nieuwe Ierse sound, waarin diverse tradi tionele en hedendaagse muziek stijlen het begrip Ierse muziek een nieuwe dimensie geven. Har mony Glen heeft diverse grote internationale festivals op haar naam staan, waaronder Elf Fantasy Fair, Castlefest, Tpnder (Denemar ken), Milwaukee (USA) en Feakle (Ierland). De band laat zich coa chen door Mariam Kavana, die als violiste speelde met onder meer Shane McGowan the Popes, Terry Woods van The Pogues en uileann piper Paddy Keenan. Dit concert begint om 16.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009. Zie ook www.cambrinusconcerten.nl. Beleef de Venrayse stadsnatuur Gidsen van IVN Geijsteren-Ven- ray houden op zondag 24 oktober een wandeling door de stadskern van Venray. In een stad komen specifieke planten voor die snel kiemen, een kort groeiseizoen hebben, tegen betreden kunnen en droogte of schaduw verdragen. Bij de dieren hebben met name de vogels zich aangepast aan het leven in de stad. Denk aan de duif, de mus, de merel, de kauw en de koolmees. De wandeling voert langs diverse oude tuinen, monu mentale bomen en muren en braakliggende terreinen. De wan deling start om 10.00 uur bij de parkeerplaats van de Grote Kerk in Venray. Accordeonfestival Trio Buddiger houdt op zondag 24 oktober een accordeon- en har monicafestival met open podium in café en feestzaal De Zoest aan de Molenstraat in Helden. Aanvang 13.00 uur. In zaal Concordia aan 't Vrijthof in Vierlingsbeek wordt op zondag 24 oktober een countrydansmid- dag gehouden van 14.00 tot 18.00 uur. De muziek wordt verzorgd door dj On The Road Again. Boekrecensie in Peel en Maas Amsterdam. Een vrouw ver dwijnt. Haar echtgenoot wordt verhoord door een begripvolle politieagent en gaat te rade bij zijn schoonouders. De vrouw heeft een oud huis gehuurd, ver weg, in Wales. Om een nieuwe start te maken. Ze wil dingen vergeten, is gevlucht voor lastige situaties en pijnlijk nieuws. Misschien komt alles toch nog goed. Het is november, het wordt december. Een botte schapen- boer slacht een lam, een huisarts zit zich dood te roken in zijn lege praktijk, de vrouw laat haar haren kort knippen door de plaatselijke kapster. Van de tien witte ganzen op het veld bij het huis zijn er na twee maanden nog vier over. En wat moet ze met de vriendelijke maar ongrijpbare jongen die op een nevelige namiddag over de muur rondom haar tuin springt? De dag voor kerst schepen de echtgenoot en de politieagent zich in naar Hull. Ze komen steeds dichterbij, de tijd begint te drin gen. Gerbrand Bakker (Wieringer- waard, 1962) studeerde histo rische taalkunde en is gediplo meerd hovenier. Hij publiceerde Gerbrand Bakker De omweg de romans Boven is het stil, Juni en Perenbomen bloeien wit, die hij ook heeft voorgelezen als luis- terboek. Boven is het stil is vele malen bekroond, onder anderen met de Boekdelenprijs 2008 voor het Leesclub boek van het Jaar en de International Impac Dublin Literary Award 2010. Bakkers boe ken zijn inmiddels in meerdere talen vertaald en bestsellers in Duitsland en Frankrijk. De omweg is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 1990 euro. SB HOUWBBHB Om het uitje compleet te maken, kunt u tevens reserveren voor het arrangement 'Poffertjes van de Molenaar' waar uw kinderen kunnen genieten van lekkere poffertjes en u een heerlijk Markies-diner voorgeschoteld krijgt. Tijdens het buffet kunt u ook nog eens kennismaken met de cast van De Gelaarsde Kat. Zorg dus dat u uw fototoestel meeneemt! Meer informatie hiervoor vindt u op onze website. *Zolang de voorraad strekt. Kijk voor de voor de openingstijden van de kassa op www.schouwburgvenray.nl Schouwburgplein 1, Venray 0478 53 09 99 info@schouwburgvenray.nl www.schouwburgvenray.nl mmm

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19