Gemeente Venray 1 Infoavond inrichting Mgr. Goumansplein Openbare bekendmakingen Deze week Bekendmaking nieuwe omgevingsvergunning Kijk ook op www.venray.nl Tuinafval naar het milieustation Tijdig aanvragen reisdocumenten Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2010 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Op maandag 25 oktober is er in de raadszaal van het gemeentehuis een presentatie van het plan voor de inrichting van het Mgr. Goumansplein. U bent van harte welkom vanaf 19.30 uur. Het inrichtingsplan is de afgelopen maanden opgesteld door een kernteam van eigenaren in het gebied en deskundigen van de gemeente. De ideeën van het team zijn tussentijds voorgelegd aan een klankbordgroep, bestaande uit stichting Stadspark, Venray Centraal, het kerkbestuur en het wijkplatform. In het plan is aanvullende nieuwbouw van commerciële functies en woningen opgenomen aan de achterzijde van de panden aan de Marktstraat en aan de zijde van de Eindstraat. Ook de herinrichting van het park is daarbij betrokken. Het park tussen kerk en raadhuis moet daarmee een hogere belevingswaarde krijgen dan het huidige grasveld. Op 2 november neemt de gemeenteraad een besluit over het plan. Omgevingsvergunningen Bouwplannen Wet milieubeheer Ruimtelijke plannen Milieu-effectrapportage Verkeerszaken Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 Tussen de openbare bekendmaking en op de gemeentepagina vindt u voortaan ook de omgevingsvergun ningen. Deze omgevingsvergunning- bepalingen omgevingsrecht) op 1 oktober in werking getreden. Door de Wabo worden in totaal 25 bestaande vergunningen, waaronder vergunning, als één behandeld. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl en klik in de rechter kolom op de banner 'Wabo en zijn met de Wabo (Wet algemene bijvoorbeeld de bouw-, kap- en inrit- omgevingsvergunning'. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Regulier Aangevraagd - Merseloseweg 143 teVenray - activiteiten slopen, bouwen (nr. 2010-0012, ontvangstdatum 12/10 - De Bleek 33 te Venray - activiteit reclame (nr. 2010-0013, ontvangstdatum 08/10) - Lindenstraat 14 te Venray - activiteit slopen (nr. 2010-0014, ontvangstdatum 08/10) - Haalakker ong. te Oirlo - activiteit bouwen (nr. 2010-0015, ontvangstdatum 04/10) - Smakterveldweg 10 te Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0016, ontvangstdatum 08/10) - Kroonkruid 79 te Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0017, ontvangstdatum 14/10) - Kroonkruid 81 te Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0018, ontvangstdatum 14/10) - Castenrayseweg 18 te Oirlo - activiteit bouwen (nr. 2010-0019, ontvangstdatum 12/10) - Gezellenbaan 6 te Ysselsteyn -activiteit reclame (nr. 2010-0020, ontvangstdatum 12/10) - Rondeveld 2 te Leunen - activiteit bouwen (nr. 2010-0021, ontvangstdatum 13/10) - Houbenweg 10 te Leunen - activiteit slopen (nr. 2010-0022, ontvangstdatum 13/10) - Muurpeper 12 te Venray - activiteit bouwen (nr. 2010-0023, ontvangstdatum 12/10). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze of bezwaar indienen. RECTIFICATIE In Peel en Maas van 30 september 2010stond onderstaand sloopvoomemen: Aangevraagd Sloopvergunningen - Volen 8, Heide - slopen van een bijgebouw (nr. slpl00069) Dit moet zijn: - Volen 8, Heide - verwijderen van asbesthoudende platen van de aardappelloods (na stormschade) (nr. slpl00069) Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Athoslaan 20, Venray - bouwen van een overkapping (nr. bal00384, verzenddatum 13/10) - Mambostraat 90, Venray - plaatsen van een dakkapel en het renoveren/verlengen van de bestaande dakkapel (nr. bal00351, verzenddatum 14/10) - Jurahof4, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00342, verzenddatum 11/10) - Veldstraat 21, Merselo - bouwen van een bedrijfsgebouw en het aanpassen van twee varkensstallen (nr. ba080493, verzenddatum 12/10) - Dr. Kortmannweg 5, Venray - bouwen van bedrijfsruimte met woning (nr. bal00303, verzenddatum 13/10) - Plataanstraat 11, Venray - plaatsen van een magazijnstelling (nr. bal00321, verzend datum 14/10) - Raadhuisstraat 1, Venray - veranderen/renoveren van het gemeentehuis (nr. bal00169, verzenddatum 15/10) - Zevenblad 31, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00427, verzenddatum 15/10). Sloopvergunningen - Veldstraat 21, Merselo - slopen van de werkplaats en de gedeeltelijke sloop van varkensstallen (nr. slp080077, verzenddatum 12/10) - Raadhuisstraat 1, Venray - inpandige sloop t.b.v. verbouwing (nr. slpl00027, verzenddatum 15/10). Reclamevergunningen - Henseniusstraat 1, Venray - vervangen van twee lichtbakken (nr. bal00372, verzend datum 14/10). Monumentenvergunningen - Raadhuisstraat 18, Venray - wijzigen en vergroten van een gemeentelijk monument (nr. mon090001,verzenddatum 15/10). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Een monumentenvergunning treedt in werking zes weken na de dag van verzending van het besluit. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde bestemmingsplan en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Geldende bestemmingsplannen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het vastgestelde bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) indien: - u belanghebbende bent en - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Afdeling 2 van de Crisis- en Herstelwet is van toepassing op dit besluit. Dit betekent dat de gronden van het beroep na afloop van de beroepstermijn niet meer kunnen worden aangevuld. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Wijzigingsplan Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp wijzigingsplan: - Aan de Dril 2 Venray. Het ontwerpplan wijzigt ter plaatse het vigerende bestemmingsplan "Venray". De binnen- planse wijzigingsbevoegdheid in bestemmingsplan "Venray" voor het opnemen van een nieuw bouwvlak binnen de bestemming 'Woondoeleinden W' wordt toegepast. Binnen dit bouwvlak mag één vrijstaande woning worden gerealiseerd. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 oktobertot en met 2 december 2010 (zes weken) inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Structuurvisie Vastgesteld Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van de, door de gemeenteraad op 28 september 2010 vastgestelde structuurvisie: - Dorpsontwikkelingsplan Ysselsteyn (NL.IMR0.0984.STV10005-va01). De structuurvisie is een toekomstvisie voor het gebied van het kerkdorp Ysselsteyn en bevat hiertoe een analyse van het gebied en ruimtelijke en maatschappelijke ontwikkelingen. Tevens worden enkele speerpunten voor ontwikkeling voor de toekomst geformuleerd. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken inzien. De vastgestelde structuurvisie en de hier bijbehorende stukken zijn beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Structuurvisies Geldende structuurvisies. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u de vastgestelde structuurvisie raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Bestemmingsplan Vastgesteld Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het, door de gemeenteraad op 28 september 2010 vastgestelde bestemmingsplan: - Woningbouw Kerkboek Oirlo (NL.IMR0.0984.BP09004.va01) Het bestemmingsplan voorziet in het mogelijk maken van woningbouw aan de zuidoostzijde van het kerkdorp Oirlo. Hierdoor zal een uitbreiding van de dorpskern kunnen worden gerealiseerd. Het plan is op enkele inhoudelijke en redactionele punten aangepast. De bouwregels voor gestapelde woningbouw zijn aangepast en de toelichting is geactualiseerd. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 22 oktobertot en met 2 december 2010 (zes weken) inzien. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Teeuwenhofweg 21 Leunen - dhr. P.M.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leunen in verband met het wijzigen van een champignonkwekerij (MM100100). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 22 oktobert/m 4 november 2010 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Veldstraat 21 Merselo - dhr. J. Verhoeven, Veldstraat 21 te Merselo, voor diverse bouwkundige wijzigingen (Mell908013) - Ysselsteynseweg 40 Ysselsteyn - Houbensteyn Beheer B.V., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn, voor diverse bouwkundig wijzigingen (Mell910026) - Vredeweg 21 Vredepeel - dhr. H.M.M. Herpers, Vredeweg 21 te Vredepeel, voor het bouwkundige gewijzigd herbouwen van stal A (Mell910028) - Puttenweg 108 Ysselsteyn - Mts. Jenniskens-van Soest, Puttenweg 108 te Ysselsteyn, voor het bouwkundig gewijzigd herbouwen van een bedrijfsgebouw (Mell910029). Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 22 oktober tot en met 2 december 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 96 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van U. Jacobs, Deurneseweg 96 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij en paardenhouderij. Deze intrekking is t.b.v. de locatie Kempkensberg 32 (verzoek vergunninghouder) (Milinl0023) - Kempkensberg 50 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van M.M. Swinkels, Kempkensberg 50 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij. Deze intrekking is t.b.v. de locatie Kempkensberg 32 teYsselsteyn (verzoek vergunninghouder)(Milinl0024). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 oktobert/m 2 december 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Lemmenweg 12 Heide - de vergunning geheel in te trekken van E.A.H. Poels, Lemmenweg 12 te Heide voor een varkensfokkerij, vleesvarkensmesterij en landbouwproductiebedrijf. Deze intrekking is t.b.v. de aanvragen Natuurbeschermingswetvergunning voorde pluimveehouderij aan Roffert 21 te Castenray (stallen 1, 2, 3 en 4) en de varkenshouderij aan Roffert 23 te Oirlo (stallen 5 en 6) (verzoek vergunninghouder) (Milinl0003) - Twistweg 12a en 14a Vredepeel - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van H. van Deurzen, Statenweg 17a te Boekei voor een legkippen- en nertsenhouderij (verzoek vergunninghouder) (MilinlOOll) - Ooijenseweg 22 Blitterswijck - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.G.M. Hendrix, Ooijenseweg 22 te Blitterswijckvooreen mestvarkenshouderij. Deze intrekking is t.b.v. de Natuurbeschermingswetvergunningaanvraag voor de oprichting van een rundveehouderij aan Roffert ongenummerd te Oirlo (verzoek vergunninghouder) (Milinl0012). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 22 oktober t/m 2 december 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folderoverde beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, ofvia www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aanmeldingsnotitie Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Eijkenhofweg 5c Veulen - Mts. J. en A. Poels, Veldstraat 28 te Merselo, voor het uitbreiden van een varkenshouderij (Inkl003894). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaaktot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 22 oktobert/m 2 december 2010 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Verkeersmaatregelen Besluiten - Mgr. Hanssenstraat - wijzigen doorgangsregeling. U kunt de desbetreffende stukken van 22 oktobertot en met 2 december 2010 inzien (zes weken). Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. 21 oktober 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Van oktober tot en met decem ber 2010 kunt u uw tuinafval gratis aanleveren op het milieu station aan de Metaalweg. Ook kunt u daar bladeren die in uw tuin zijn gevallen kwijt. Deze gratis brengvoorziening is vorig jaar gestart als proef en de gemeente zet de proefvoort. In 2009 verdwenen de bladkorven uit het straatbeeld en konden Venraynaren voor het eerst in het najaar gratis tuinafval brengen naar het milieustation. De proefwas een succes; er werd vorig jaar ruim 500 ton extra gft-afval ingezameld. Afvalpas meenemen Denkt u er wel aan dat u bij het milieustation uw afvalpas moet laten zien. Als u het blad echt niet kunt brengen, bijvoorbeeld van wege een handicap, dan belt u de gemeente. De gemeente zoekt dan individueel naar een oplossing. U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reis document verloopt. Gaat u binnen kort op vakantie? Houdt u er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werk dagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. 24 okt. - Opening centrum (afsluiting project centrum op de schop) en Koopzondag, Centrum Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 42 adv 01.indd 18 20-10-2010 16:30:10

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18