MAGAZIJN VERKOOP \r kortingen 50% - 70% Al WOLFF lafel BASISCURSUS 26 oktober Protest tegen afsluiting weg NOG ENKELE DAGEN 9 'i r 19 Dinnershdw Genieten Expositie bewoners Brukske Mislukte start Venray En verder: dames heren merkkleding Bandoetere h a n voor Honderdeenendertigste jaargang - week 41 - donderdag 14 oktober 2010 s <iWm Kunst Cultuur 8,10 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-24 Kerkelijke diensten 26 o.a. Gstar - Vero Moda - Jack Jones Dept - EDC - Pall Mall Pepe Jeans - Sandwich - State of Art Ichy - Gerry Weber - Roy Robson Tommy Denim - Frank Walder - Meyer Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 O Pleidooi voor verplaatsing gemeenschapshuis naar leegstaand schoolgebouw Gemeenschapshuis De Gel- derkoel puilt maandagavond uit. Ruim een kwart van de 460 inwoners van Heide is naar de presentatie van het dorpsontwikkelingsplan gekomen. Eigenlijk komen ze maar voor een ding: de toe komst van basisschool De Hei. Althans het gebouw. De dorps bewoners hebben zich er al bij neergelegd dat de school over negen maanden voorgoed de deuren sluit. De vraag is wat er met het lege schoolgebouw midden in het dorpshart gaat gebeuren. Vorig schooljaar gingen nog 42 leerlingen naar de knusse dorps school. Begin september bij de start van het nieuwe schooljaar blijken er nog slechts 22 kinderen over te zijn. Vooruitlopend op de sluiting door schoolbestuur SPOV, hebben enkele ouders alvast besloten hun kinderen naar Leu nen, Venray, Veulen of Ysselsteyn te laten gaan. Het heeft een domi no-effect. De toch al te kleine klas sen worden nog krapper. Soms blijft er nog slechts één leerling over, die vertrekt dan ook naar een andere school. Met slechts 22 leerlingen is Heide onder de wettelijke minimumgrens van 23 gezakt. De bewoners en de dorps raad zijn inmiddels bekomen van de schrik en reageren gelaten. De dorpsraad heeft zich samen met het team jarenlang ingespan nen om de school aantrekkelijk te maken, ook voor kinderen van buiten Heide. Door het geven van lessen Engels, Spaans en wiskunde hoopte de school de aankomende leerlingendip te overbruggen. De verwachting was dat door de nieuwbouwplannen de school op termijn weer gevuld zou worden. Het blijkt ijdele hoop. De sluiting is een hard gelag voor het dorp, dat met de beschuldigende vin ger wijst naar het schoolbestuur. Door alle negatieve verhalen is de afbraak in een stroomversnelling geraakt en wordt de school veel eerder dan verwacht opgedoekt. Hoe nu verder? Dat is maan dagavond de prangende vraag. De dorpsraad wil dat er snel veilige schoolroutes komen, want vanaf augustus 2011 zwerven alle Heid- se kinderen dagelijks uit naar de omringende dorpen. Een wens is dat alle kinderen naar één school gaan, bijvoorbeeld Leunen, zodat ze gezamenlijk schoolvervoer krij gen. Dan blijft er nog iets van bin ding over. Heide ligt centraal tus sen vier dorpen in. De bewoners ten noorden van de drukke Deur- neseweg kiezen eerder voor een school in de Venrayse wijk Veltum. Anderen wonen weer dichter bij Veulen of Ysselsteyn. Dorpsraad- voorzitter Martin Peeters wil geen enkele druk uitoefenen op de ouders. Dat heeft de dorpsraad afgelopen zomer ook niet gedaan. "De ouders zijn verantwoordelijk voor hun kinderen. Zij moeten de keuze maken die zij het beste vinden. Dat moeten we respecte ren, hoe moeilijk dat soms ook is. Zeker als het negatief uitpakt voor ons dorp", zegt Peeters. Toch is er één dorpsbewoner die zich er nog niet bij neerlegt. "Stel dat er binnen vijf jaar een echte geboortegolf komt in Heide. Dan kunnen we de school toch weer openmaken", hoopt Ruud Michels. "Vergeet het maar", rea geert Peeters. "Als de school een maal gesloten is, dan blijft ie dicht. Of we moeten minstens tweehon derd leerlingen hebben. Dat lukt helaas niet." LEES VERDER OP PAGINA 3. Blad Er wordt van een mug een oli fant gemaakt. Waar hebben we het over? Al weken is het een van de belangrijkste items op de politieke agenda. De bladkorven. Moeten ze nou wel of niet terug keren in het Venrayse straatbeeld? Ik neem nu even geen blad voor mijn mond. Van mij mogen ze wegblijven, ik heb geen last van wat bladafval, want mijn kinderen ruimen de bladeren altijd netjes op. Als de herfst om de hoek komt kijken, beginnen ze op de basis school gelukkig altijd meteen met van die heerlijke teken- en knutselprojecten die in het teken staan van paddenstoelen, blade ren, eikels en kastanjes. Zondag kwamen mijn oogappeltjes weer glunderend met zakken vol groe ne, gele en bruine natuurspullen thuis, gewoon opgeraapt op straat en in het openbaar groen. Ach, wat klagen we nou toch over overlast van bladafval, als die er al is. Is het niet zo dat al die 'stadse' mensen tegenwoordig erg ver van de natuur af zijn komen staan? Ze vinden het groen mooi, maar oh wee als er een blaadje op de grond valt. Het liefst wil len ze plastic bomen die het hele jaar groen blijven en verder geen overlast geven. De bomen staan ook altijd ter discussie bij de her inrichting van een woonbuurt. Tot voor tien jaar terug stond er nergens een bladkorf. De natuur doet zelf zijn werk. Als de eer ste bladeren vallen, ontstaat er even een grote berg. Maar vervol gens komen de herfstregens en de wind en het blad verschrom pelt en verdwijnt. Kijk maar eens naar de bossen, daar staan toch de meeste bomen. Zonder dat er een bladkorf aan te pas komt, ruimt de natuur de blaadjes naar verloop van tijd netjes op. En is het niet zo dat de NLW in deze herfstachtige periode vaker komt vegen in de straten? Maar omdat er toch nog men sen zijn die niet schijnen te weten dat de bladkorven deze herfstpe- riode niet terugkeren in Venray, zeg ik het nog maar een keer: u moet het dit jaar doen zonder bladkorven! U kunt uw tuinaf val, inclusief blad van openbaar groen, in de periode van oktober tot en met december 2010 gratis aanleveren op het milieustation! Is dat te veel werk? Tja, dan had u maar geen wasmachines, fiet sen en meubels in de bladkorven moeten kieperen.... Hannes VERSTANDIGE lA KEUZE! Minderjarige asielzoeker mag van rechter in Nederland blijven Na maanden van onzeker heid kwam vorige week don derdag het verlossende tele foontje: Mauro Manuel (17) uit Oostrum mag in Nederland blijven. De rechtbank heeft Mauro in het gelijk gesteld. Een verademing voor Mauro en zijn pleegouders Anita Marijanovic en Hans Mandi- gers, die al jaren voor de min derjarige asielzoeker uit Ango la vechten. Mauro zelf kan het nog steeds bijna niet geloven. Donderdag kwam na enkele keren uitstel dan toch echt de uit spraak van de rechtbank. De advo caat van de familie, Marq Wijn gaarden, mocht het goede nieuws brengen. Mauro, die al zeven jaar in Oostrum woont en al acht jaar in Nederland is, mag zijn leven in Nederland voortzetten. Zijn opge legde uitzetting werd ongegrond verklaard, omdat de Rechten van het Kind in het geding zijn. Elk kind heeft recht op gezinsleven en een belangrijk deel van Mau ro's gezinsleven ligt in Oostrum. Mauro was pas negen jaar toen hij door zijn ouders naar familie in Nederland werd gestuurd. "Ik kon het in eerste instantie niet geloven", vertelt Mauro. "Ik ben niet anders gewend dan nega tief nieuws te krijgen. Maar de advocaat zei: 'ja echt, je mag blij ven'. Toen was ik superblij. Ik ben mijn ouders in de armen gespron gen en heb ze stevig geknuffeld. Er is een last van mijn schouders gevallen. Nu is het hopen dat de IND (red. Immigratie en Natura lisatiedienst) geen beroep aante kent. Als ze dat niet doet, mag ik over drie weken voor het eerst werken in mijn leven. En dan mag ik op vakantie naar het buiten land. Zulke dingen mocht ik nooit als asielzoeker." Ook zijn pleegouders zijn niet volledig gerust voordat ze weten of de IND in beroep gaat. "Maar dit is wel een overwinning voor ons. Jarenlang hebben wij geloofd in ons gelijk. Maar als je zo vaak slecht nieuws krijgt, ga je haast denken dat je niet goed wijs bent. Deze overwinning betekent voor ons twee belangrijke dingen. Eén: Mauro blijft voorlopig hier, ook al tekent de IND beroep aan. Hij zal in Nederland het beroep mogen afwachten. Twee: het geeft ons nieuwe energie om door te gaan. Al die jaren vechten, heeft bij ons zijn tol geëist. Dit geeft ons nieu we kracht. Als we verloren had den, waren we nu Mauro's vertrek aan het voorbereiden. Een onver draaglijke gedachte. Daarom is het voor ons nu feest." SLAGROOMTAART De familie wordt sinds don derdag bedolven onder bloemen, kaarten, telefoontjes, e-mails. De hele straat heeft de vlag uithan gen. En een rijschool heeft Mauro een gratis theorie-examen aan geboden. "Deze week kwam de CDA-fractie uit Venray met een grote slagroomtaart met daarop: proficiat Mauro. Zo veel mensen hebben met ons meegeleefd. Die steun hebben we al een hele tijd, maar uiteindelijk gaat het erom wat de rechter zegt. De rechtbank heeft bevestigd wat wij dachten. We hebben in veel dingen gelijk gekregen. Mauro is buiten zijn schuld om in Nederland terecht gekomen en is door ons met liefde opgevangen. Je kunt het een kind niet aanrekenen dat zijn eigen ouders hem op het vliegtuig naar Europa zetten." Nu is het wachten tot begin november of de IND beroep aan tekent. Als de IND dit niet doet, dan krijgt Mauro een verblijfs- Mauro Manuel: "Er is een last van mijn schouders gevallen" status. Die kan hij de komende vijf jaren verlengen en dan mag hij een Nederlands paspoort aan vragen. Zijn pleegmoeder is blij met de steun die het gezin het afgelopen jaar heeft gehad. "Ruim een jaar geleden werd besloten dat Mauro Nederland moest verla ten. Wij hebben toen radeloos de media opgezocht, in de hoop dat iemand ons kon helpen. Die hulp hebben we gekregen van iemand die bijna hetzelfde had meege maakt. Wij hebben het geluk dat we de middelen hebben om voor Mauro's rechten te strijden. Maar andere asielzoekers hebben deze middelen niet, terwijl ze mis schien ook het recht hebben om in Nederland te blijven. Ik hoop in de toekomst ook anderen te kunnen helpen, zoals wij ook zijn geholpen." ASTERIA "from Broadway td Asteria" siiaU)! kapsalon schoonheidssalon pedicure make up naqel styling pruiken 3 avonden open tel 0478 516 708 JEANS MODE CASUALS VESTEN DAMES - HEREN VOLOP KEUS! www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 RESTAURANT AAN Onbeperkt eten en drinken voor een aantrekkelijke prijs www.restaurantaantafel.nl tel: 077-3971788 Venrayseweg 93 - 5961 AE Horst MARTIN GAUS HONDENSCHOOL VENRAY start www.martingausvenray.nl ROY4LCMMIN Vier bewoners aan de Klap roos zijn faliekant tegen het plan van de gemeente om het stukje ventweg voor hun deu ren aan een zijde af te sluiten. De woningen liggen op de hoek met de Kruidenlaan, aan de overkant van de ventweg bevinden zich de parkeervak ken. De auto's rijden nu vanaf de Kruidenlaan de ventweg op, om er via de afrit aan de Klaproos weer uit te rijden. Volgens het verkeers plan Landweert - dat woensdag 20 oktober aan de wijkbewoners wordt gepresenteerd - komt er om de hoek aan de Klaproos een nieuwe bushalte. Daardoor wordt de ventweg afgesloten. Marian ten Holder is een van de gedupeerde bewoners. "Het is er veel te krap voor auto's om te keren. Als ze straks niet meer door kunnen rij den, dan moeten ze terugzetten om de ventweg weer te verlaten. Dat levert allerlei gevaarlijke ver keerssituaties op. Want ook veel fietsers en voetgangers maken er gebruik van." Ten Holder is dub bel gedupeerd. Voor haar bedrijf PCinstal komen er regelmatig leveranciers pallets met goederen afleveren. De vrachtauto's moeten straks op de Kruidenlaan stop pen en uitladen. "Ook dit levert gevaarlijke situaties op, net zoals de bushalte die vlak bij de drukke kruising komt. In die bocht wordt vaak hard gereden. Een beter alter natief voor de bushalte is de zij kant van de Plusmarkt, daar is ook meer ruimte voor een rolstoelpla teau." Het steekt de bewoners dat ze pas op dinsdag 12 oktober een brief van de gemeente in de bus kregen. Met de mededeling dat op maandag 25 oktober met de werk zaamheden wordt gestart. "Per toeval zijn we er enkele weken geleden achter gekomen, toen we de tekeningen zagen van het ver keersplan", vertelt Marian ten Hol der. "We hebben onze rechtsbij stand ingeschakeld en we maken bezwaar bij de gemeente. We vinden dat de gemeente dit niet zomaar kan doen, zonder ons fat soenlijk en op tijd te informeren. We zullen ons ook laten horen op de informatieavond." TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Hotel Restaurant Hét adres voor een gastvrij en comfortabel verblijf in Venray Julianasingel 7, Tel. 0478-585777 www.hoteleurotel.nl Keizersveld www. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Rongen dé specialist sanitair en tegelwerken.!! 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl EN MAAS berden Heide berust in sluiting school Oostrum hangt de vlag voor Mauro Manuel uit H T E L DINEREN VERGADEREN FEESTEN U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel érnter- gezelschap. Zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner. MAASHESEWEG BDA Venray TEL. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Dinnershdw Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) "t- 2D1D: 18 sept., 2 en 30 okt., 20 nov., 11 en 18 dec. 2D 11: 12 feb., 26 mrt., 23 apr., 21 mei dk leuk voor grote groepen venray KEURSLAGER VENRAY

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1