Goof en Dorus bij Bubbels Cordstrap genomineerd voor award Tuinkorven in alle dorpen Prijsuitreiking Partyrent Preventietruck naar Venray Mijlpalen Toon Peters Gedichtenbundel tonprater Woonevent Spetterende woonmodeshow Stam woog 288 kilo Rienties PEEL EN MAAS Vanaf 23 oktober 2010 slaan Goof en Dorus van Keulen (drijvende krachten achter befaamde concepten als House on Wheels, Van Goof en Dorus, Housework) en Bubbels de handen ineen. Dit nieuwe con cept zal een fris leven blazen in het Venrayse uitgaansleven. Elke eerste zaterdag van de maand strijken de drummende dj's Goofst'r en DoRush neer in Bubbels, het trendy uitgaanscen trum onder de Luxor-bioscoop in Venray. Tijdens deze avond staan muziek en sfeer centraal en hoopt de organisatie een topavond neer te zetten voor het Venrayse uit- Goof en Dorus van Keulen, nu elke maand bij Bubbels. gaanspubliek. Vanaf 22.00 uur wordt er gestart met relaxte house muziek en naarmate de avond vor dert wordt de muziek steeds beter en meer begeleid door ritmische drumsolo's. Om de nieuwe uit gaansavond te introduceren, vin den de eerste drie avonden achter elkaar plaats. Zaterdag 23 oktober, 30 oktober en 6 november mag het Venrayse publiek zich voor bereiden op een vette party met lekkere house en strakke drum solo's. Zet deze data in de agenda en wees er als de kippen bij, want vol=vol. Cordstrap uit Oostrum is genomineerd voor de Limburg Export Award 2010. Dat werd deze week door de Kamer van Koophandel bekendgemaakt. Cordstrap moet het opnemen tegen Van Houtum, papierpro ducent in Swalmen en Scelta Mushrooms uit Venlo. Cordstrap is wereldwijd toon aangevend producent van poly ester omsnoeringsbanden en eenmalige polyester ladingvastzet- systemen. Als wereldmarktleider biedt Cordstrap klanten een veilig en tegen de laagst mogelijke kos ten alternatief voor staalband en andere conventionele transport- verpakkingsmaterialen.Sinds 1965 is het de missie van Cordstrap om de klant optimale oplossingen voor uw omsnoerings-, transport en ladingvastzetproblemen te bieden. Daarbij zijn werknemers en partners zijn hoog-opgeleid en getraind om alle problemen optimaal aan te pakken met klant- specifieke oplossingen. Cordstrap heeft een netwerk van twintig verkoopkantoren in vijftien lan den en een wereldwijd netwerk van distributeurs. De drie bedrijven zijn door de vakjury genomineerd voor de finale van de vijfde editie van de verkiezing. De award wordt op dinsdag 2 november uitgereikt bij Van Aarsen International in Pan heel, de winnaar van vorig jaar. De uiteindelijke winnaar ontvangt 10.000 euro en een sculptuur van de Roermondse kunstenaar Dick van Wijk. De nummers twee en drie kunnen rekenen op een uit nodiging voor een handelsmissie in het buitenland. In de aanloop naar de uitreiking zendt L1 televi sie gefilmde portretten van de drie genomineerden uit. De Limburg Export Award is een initiatief van de Export Sociëteit Limburg en wordt provinciebreed gedragen door Syntens, LWV MKB Limburg en Hogeschool Zuyd. Sponsoren zijn KvK Limburg en de provincie Limburg. Burgers en verenigingen ontzien; geen geld voor grote projecten Horst aan de Maas heeft de begroting voor 2011 sluitend. De fusiegemeente kiest voor een voorzichtige aanpak van grote projecten. De gemeente heeft niet de financiële arm slag om het centrumplan Horst (7,8 miljoen euro) of het cen trumplan Grubbenvorst (2,9 miljoen euro) te realiseren. Voor deze plannen moet eerst geld komen uit de verkoop van vastgoed of winst uit grondex ploitaties. Dat geldt ook voor de nieuwe woonzorgwijk Hof te Berkel. Hier komen 200 tot 250 woningen als vervanging van de verouderde zorgcentra Berkele Heem en Elzenhorst. "We gaan de huid niet verko pen voordat de beer geschoten is", licht burgemeester Kees van Rooij toe. De meerjarenbegroting laat voor 2012 ook een kleine plus zien. In 2013 en 2014 kampt Horst aan de Maas met een tekort van respec tievelijk 355.000 en 466.000 euro. De fusiegemeente heeft dit jaar gebruikt om de financiën van de voormalige gemeenten Sevenum en deels Meerlo-Wanssum op één lijn te brengen met die van Horst aan de Maas. Zo zijn alle investerin gen met een lagere aanschafwaar- de dan 50.000 euro uit de balans gehaald. Al deze kleine posten zijn in totaal goed voor 2,4 miljoen euro. Voor deze extra afschrijving is een deel van de verkoopwinst van de Essent-aandelen gebruikt. Zodat het niet te koste gaat van de exploitatie. Het levert jaarlijks een voordeel op van 250.000 euro door lagere afschrijvingslasten. De gemeente stevent desondanks in 2010 af op een begrotingstekort van 650.000 euro. De bezuinigingen zijn dit jaar al voor 1 miljoen euro ingezet. Dit bedrag loopt op tot 2,7 miljoen euro in 2013. Dit is 10 procent van de uitkering uit het gemeente fonds. "Maar in totaal houden we al rekening met een korting van 6 miljoen", zegt wethouder Loes Wijnhoven (CDA). Bij de bezui nigingen worden de burgers en de verenigingen zoveel mogelijk ontzien. De ozb volgt alleen het inflatiepercentage. De stijging bedraagt komend jaar 2 procent en de jaren daarna 1,5 procent. De afvalstoffenheffing blijft gelijk, maar het rioolrecht wordt ver hoogd van 175 naar 190 euro, een toename van 8,5 procent. De verenigingen worden niet gekort op hun subsidies. Professionele instellingen zoals BiblioNu en Synthese moeten 5 procent inle veren. "We willen de verenigingen in deze moeilijke tijd niet dubbel pakken", zegt Van Rooij. "Want de clubs zijn sterk afhankelijk van sponsorinkomsten die vaak onder druk staan. Als we als gemeente ook nog een klap uitdelen, dan komen de verenigingen zeker in de problemen." De grootste bezuiniging wordt gehaald door inkrimping van de ambtelijke organisatie. Er verval len 44 fulltimebanen (fte). De formatie wordt ingekrompen van 304 naar 260 fte in 2015. Dit levert een jaarlijkse besparing op van 2,5 miljoen euro. "We kiezen bewust voor een slankere organisatie die berekend is op haar taken", aldus Van Rooij. "We gaan dan ook zeer selectief vacatures invullen." Loes Wijnhoven meldt dat gedwongen ontslagen niet zijn uitgesloten. "We gaan efficiënter werken en laten meer aan de samenleving zelf over. In 2015 willen we een financieel gezonde gemeente ach terlaten." Voor de aanpak van de wijk In de Riet is 500.000 euro beschik baar in 2011 en daarnaast gaat er 2,5 ton naar de brandweer. Ook de aanleg van het fietspad langs de Grubbenvorsterweg (670.000 euro) staat voor komend jaar op de rol. Alleen is het geld er nog niet. Het moet komen uit de exploita tie van de projecten Klavertje 4 en Californië. Als dit niet lukt, dan wordt de aanleg van het fietspad uitgesteld. In de begroting staan nog vier belangrijke projecten die de gemeente binnen twee jaar wil realiseren. De brede school in Broekhuizenvorst, jeugdhuis Jong Nederland in Hegelsom, renova tie van de sporthal in Meerlo en uitbreiding van het sportpark van Wittenhorst met onder meer vier kleedlokalen en twee kunstgras velden. Het vergt een investering van 3,1 miljoen euro. "We streven naast bezuini gingen ook naar investeringen", meldt Van Rooij. "Maar we zullen meer aan de verenigingen en de dorpen overlaten. Kijk maar eens naar de Hiltho, een prima initiatief met een grote spin-off. Het groen onderhoud bijvoorbeeld zou door de dorpen zelf gedaan kunnen worden." Wijnhoven noemt het multifunctioneel centrum in Mel- derslo een mooi voorbeeld van burgerinitiatief."Het is er gekomen omdat het gedragen werd door de gemeenschap." De begrotingsbe handeling in de gemeenteraad is op dinsdag 9 november. Horst aan de Maas unieke afvalgemeente in Nederland Horst aan de Maas werkt na de samenvoeging met de gemeenten Sevenum en deels Meerlo-Wanssum met drie ver schillende afvalsystemen. Op 14 december 2010 neemt de gemeenteraad een besluit over een nieuw, uniform inzamel systeem. Uitgangspunt is dat overal in de gemeente tuinkor- ven worden geplaatst. Ze zijn niet alleen bestemd voor de herfstbladeren. Burgers kun nen er ook gratis hun tuinaf val in kwijt, het hele jaar door. Horst aan de Maas is de enige gemeente in Nederland die op deze wijze van tuinkorven gebruik gaat maken. Het is succesvol, want de kor ven worden nauwelijks vervuild door het dumpen van ander afval. Dat was vorig jaar in Venray een belangrijke reden om te stoppen met het plaatsen van bladkorven in de herfst. Horst aan de Maas ontmoedigt afvaldumping in de tuinkorven, door gratis de bakken met restafval aan huis op te halen. Naast een vast tarief betalen de burgers naar gelang de grootte van de afvalcontainer die ze kiezen: 140, 80 of 40 liter. Die kunnen ze dan net zo vaak aan de straat zet ten als ze willen. Groente- en fruit afval wordt niet apart opgehaald. Het verdwijnt in de container voor het restafval. Vorige week dinsdag besprak de commissie Ruimte het nieuwe afvalbeleid, dat op 1 januari 2012 voor de gehele gemeente Horst aan de Maas gaat gelden. Van de drie bestaande methodes wordt het beste samengevoegd. Zo ken nen de dorpen van Sevenum en Meerlo-Wanssum gechipte afval containers die eigendom zijn van de gemeente. In het 'oude' Horst aan de Maas hebben de burgers zelf een container moe ten aanschaffen. Na verloop van tijd is de gemeente het overzicht kwijtgeraakt. Huishoudens die bij voorbeeld ooit voor een 80 liter container kozen, en daarvoor ook jaarlijks betalen, blijken nu ineens over twee containers van 240 liter te beschikken. Mensen zijn ver huisd naar elders en hebben hun container achtergelaten. Anderen hebben hun afvalbak weer mee genomen, waardoor ze nu over meerdere exemplaren beschik ken. Ook zijn er containers gesto len of spoorloos verdwenen. De gemeente kan niets controleren of achterhalen, omdat de bakken niet gechipt zijn. Het vermoeden bestaat ook dat er misbruik van wordt gemaakt, door illegaal bak ken aan de straat te zetten. Wethouder Birgit op de Laak (PvdA-PK) meldde dat de grote containers van 240 liter sowieso worden afgeschaft. "Want er is minder behoefte aan die grote bak ken, omdat we het kunststofafval voortaan apart ophalen." Wellicht dat alle 7.000 restafvalcontainers in Horst aan de Maas, over ruim een jaar worden vervangen door nieuwe bakken. Enkele commis sieleden wilden weten wat er met de oude containers gaat gebeuren. Daar kon Op de Laak nog geen antwoord opgeven. "Ze kunnen misschien gebruikt worden voor oud papier of wellicht kan de hele partij worden verkocht." Het verwerken van het tuinafval is heel goedkoop: 15 euro per ton. Door een Brabants bedrijf wordt het tot hoogwaardige compost verwerkt. Het restafval gaat naar een verbrandingsinstallatie en dat kost 120 euro per ton. In het nieuwe afvalbeleid overweegt de gemeente Horst aan de Maas om per 1 januari 2012 het keukenaf val (groente, fruit en etensresten) toch gescheiden in te zamelen. Het blijkt dat 40 procent van het restafval hieruit bestaat. "We kun nen het in zakjes ophalen", zegt beleidsmedewerker milieu Sonja Coolen. "Het keukenafval zorgt vooral in de zomer voor stank in de container." Bovendien kan het keukenafval worden vergist. Het is organisch materiaal dat zo kan worden hergebruikt in de biolo gisch kringloop. Vergisting is niet alleen milieuvriendelijker, maar ook veel goedkoper (50 euro per ton) dan verbranding (120 euro). Enkele fracties zien liever dat het nieuwe afvalbeleid al eerder wordt ingevoerd. Wethouder Op de Laak legde uit dat dit niet mogelijk is. Er lopen nog allerlei contracten met verwerkers en ophalers door tot 2012. "Bovendien is het een samen hangend systeem. Je kunt niet een onderdeel alvast veranderen, want dan stort het in elkaar. Invoering met gelijktijdig gebeuren." Donderdag 14 oktober 2010 - Pagina 12 Annemie Baltussen had het bijna goed. Tijdens de Hiltho had Partyrent Venray een prijsvraag. Beursbezoekers moesten raden hoeveel tentharingen er in een bak zaten. Dat waren er 344. Anne- mie Baltussen zat er slechts een haring naast en werd daarmee de gelukkige winnaar van een vat bier met gratis huur van een tapin stallatie. Ook was er een speciale prijs voor de kinderen. Die werd gewonnen door Sanne Geurts uit Hegelsom. Zij kreeg een cadeau- bon van 25 euro, te besteden bij Intertoys. Beide winnaars waren blij ver rast en gingen met eigenaar Peter Meirmans graag op de foto. Party- rent Venray is een jong en dyna misch bedrijf gespecialiseerd in het verzorgen van feesten en de verhuur van feestgerelateerde zaken zoals tenten, tapinstallaties, tafels, stoelen etc. Voor meer informatie kijk op www.partyrent-venray.nl Woonevent heeft landelijke primeur Een vrachtwagen ingericht als woning: op 16 oktober staat de mobiele preventiewin kel van Interpolis in het kader van het Woonevent in Venray. In deze rijdende woning, die voor het eerst in Nederland te zien is, laat Interpolis zien wat veelvoorkomende risico's in huis zijn. En hoe je schade een voudig kunt voorkomen. In de preventietruck worden tips en adviezen gegeven om schade in huis te voorkomen en te beper ken. De online preventiewinkel van Interpolis sluit hierop aan. In deze webwinkel kunnen mensen handige preventieoplossingen aanschaffen. Want verzekeren is niet de enige oplossing om met risico's om te gaan. Op de website van de Rabobank en van Interpo lis vindt u meer informatie over preventie. Daarnaast kunt u op de website gebruik maken van de veiligheidsmeter. Wanneer u die veiligheidsmeter invult (brand, inbraak, waterschade en veiligheid kind), krijgt u inzicht in de veilig heid in uw huis. Ga naar www. rabobank.nl/verzekeren. Uiteraard kunt u ook voor advies terecht bij Rabobank Venray via telefoon nummer (0478) 530 300 of www. rabobank.nl/venray Bezoek de preventietruck tij dens het Woonevent op zaterdag 16 oktober op het Schouwburg plein in Venray. Hij is 40 jaar werkzaam in de bouw, 20 jaar zelfstandig ondernemer, waarvan 12,5 jaar fulltime. Dat zijn de mijl palen die Toon Peters, eige naar van Peters Bouwkundig Adviesbureau uit Milsbeek, op 15 oktober gaat vieren. In de regio geniet Toon bekend heid bij heel veel huiseigenaren. Het begeleiden van bouwprojec ten én het bouwkundig keuren van woningen behoort tot zijn dagelijks werk. Door makelaars wordt Toon vaak getipt voor een grondige keuring alvorens kopers tot aankoop overgaan. Dit geeft huizenkopers zekerheid over de staat waarin de woning verkeerd en de te verwachten onkosten voor onderhoud. Toon Peters: "Een bouwkundige keuring is een grondige check van de woning ten aanzien van de constructie, de kwaliteit van de materialen en de stand van zaken van het onderhoud. Ook kunnen we men sen een indicatie geven van de te verwachten kosten indien er zaken aangepakt moeten worden." Zijn passie en integere werkwijze hebben ervoor gezorgd dat Toon kan rekenen op een grote trouwe relatiekring. Sinds kort is ook zijn vrouw Marijke als volwaardige vennoot werkzaam bij het bedrijf. Zij ondersteunt Toon op ver schillende fronten en staat klanten te woord als Toon onderweg is. "Ik ben erg trots op mijn relaties, dankzij hen heb ik deze mijlpalen bereikt," aldus Toon. Zingen Onder professionele begelei ding van Els Denessen kan men zijn stemmogelijkheden ontdek ken en samen zingen tijdens de workshop Voel de kracht van je Stem. Deze workshop wordt gehouden op dinsdag 26 okto ber van 14.00 tot 15.00 uur in het Toon Hermans Huis in Venlo. Ieder zingt zijn eigen lied, erva ring is niet nodig en de sfeer is ontspannen. Voorop staan mee doen en plezier beleven. Het Toon Hermans Huis Venlo is gelegen aan de Nieuwstraat in Venlo, tele foon (077)3211433, e-mail info@ toonhermanshuisvenlo.nl. Exclusief te koop bij Van den Munckhof Eind vorig jaar presenteerde Andy Marcelissen zijn boek 'Ik hoor Erbij'. Vanaf dat moment ging de verkoop als een trein. De derde druk van het boekje ligt inmiddels in de schappen en is ook in Venray te koop. Kluun 'ontdekte' Andy Marcelis sen begin dit jaar bij een optre den op een tonpratersavond. De Amsterdamse schrijver was gecharmeerd van de droge Ver enaar en nodigde Marcelissen uit om een keer op te treden in Kluuns schrijversspeeltuintje NightWriters in het Comedy The ater in Amsterdam. De onzinge- dichten van Andy vielen zeer in de smaak en Kluun complimenteer- de het optreden met: "De Dichter des Vaderlands zal-ie niet worden, maar Andy Marcelissen is de onge kroonde Dichter des Larielands. En die is een stuk grappiger." In samenwerking met - en op voorspraak van - Nederlands best verkochte schrijver van deze eeuw, zijn de gedichten van Mar celissen gebundeld. Het boekje bevat naast 135 droge, pakkende, onzinnige, platte, dubbelzinnige en aandoenlijke gedichten, ook een indrukwekkend voorwoord van de pionier Kluun zelf. Het boekje is exclusief te koop bij boekhandel Van den Munckhof, Hofstraat 6 te Venray. 'Ik hoor Erbij' kost 10 euro. In het tweede weekeinde van het Woonevent staan nieuw bouw en specialisten centraal. Op en rond het Schouwburg plein is vrijdag en zaterdag van alles te beleven. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober is er op het Schouwburg plein een presentatie van 21 spe cialistische bedrijven uit Venray. Alles op het gebied van nieuw bouw, verbouwen, inrichting van keukens, tuinen, schilderwerken, bestratingen, etc. komt aan de orde. Laat u informeren en inspi reren. Daarnaast is er livemuziek, een water- en lichtshow en ook zijn er activiteiten voor de jeugd. Een spetterende woonmodeshow en bedrijfsmodeshow geven op bijzondere wijze invulling aan het programma. De specialisten presenteren zich op vrijdag van 18.00 tot 22.00 uur. Het program ma wordt opgeluisterd door de Echtenrayer, terwijl om 21.30 uur een spectaculaire licht- en geluids show is gepland bij de fontein. Zaterdag begint het programma om 11.00 uur. Naast de bedrij- venpresentatie is er veel voor de kinderen te beleven zoals schmin ken, een springkussen, een pop- cornkraam en ook zijn er tal van doeactiviteiten. De Woonmode- show, die wordt verzorgd door Wouter van Gemert bekijkt Venray van grote hoogte. leerlingen van St. Lucas in Boxtel, is om 12.00 en 15.00 uur. Om 13.30 en 16.00 uur zijn er verras sende bedrijfsmodeshows. Net als twee jaar geleden zal zaterdag 16 oktober op het Schouwburgplein een 70 of 100 meter hoge kraan komen te staan. De kraan, van het bedrijf Riwal uit Eindhoven, wordt bestuurd door Venraynaar Wouter van Gemert. U kunt dan Venray vanaf hoog niveau bekijken en bewonderen. In de foyer van de schouwburg houden de Venrayse makelaars een nieuwbouwfair. Op deze nieuwbouwfair worden alle lopende en komende nieuw bouwprojecten in Venray gepre senteerd. Hiermee wordt een compleet beeld gegeven van wat er op dit moment op nieuwbouw- gebied te koop of te huur is. Het aanbod varieert van betaalbare starterswoningen tot appartemen ten, van twee onder een kap tot riante patio bungalows. Venray kent dit weekeinde bovendien een primeur. De Interpolis preven tietruck is een nieuw initiatief wat een bijdrage levert aan veiliger wonen. De bus staat eveneens op zaterdag op het Schouwburgplein. Mogelijk dat de bus ook al vrijdag avond in het centrum aanwezig is. Elf examenstudenten van Sint Lucas in Boxtel verzor gen een spectaculaire woon- modeshow op 16 oktober om 12.00 uur en 15.00 uur op het Schouwburgplein in Venray. Cor Paint en EEF Wonen Sla pen organiseren samen met Ven ray Centraal het Woonevent. Een van de evenementen is de woon- modeshow die op 16 oktober op de agenda staat. Deze vindt plaats op het vernieuwde Schouwburg plein in het hartje van Venray en is voor iedereen vrij toegankelijk. Aan de creatieve studenten van Sint Lucas, onlangs uitverkoren tot beste mbo-school van Nederland, is gevraagd om ieder twee crea ties te ontwerpen voor deze show. De studenten halen hun inspiratie uit het werk van bekende mode ontwerpers zoals Coco Chanel, Victor Rolf en Jean Paul Gaul- tier. Ze maken hierbij gebruik, en dat is bijzonder, van de nieuwste collectie woondecoratiemateri alen van Eijffinger. De ontwer pers zullen, onder begeleiding van docente Carla Leijen, onal ledaagse outfits creëren en in de show hun durf tot overdrijven én hun gevoel voor stijl tot uitdruk king brengen. In totaal worden ongeveer 22 creaties, gemaakt van behang en interieurstoffen, op de tien meter lange catwalk geshowd. Veel Hilthobezoekers,ruim 1200, namen deel aan de prijsvraag van Boomwereldkwekerij en boom verzorging uit Geijsteren en Rien- ties tuinmachines uit Maashees. Gevraagd werd het gewicht te raden van een boomstam die in de gezamenlijke stand lag. De stam woog 288 kilo. Loes Geerets had dit gewicht goed geraden en is de gelukkige winnares geworden van een Stihl- kettingzaag. Tuinmanhin, Tuinmachinei Horst kiest voor voorzichtige koers

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12