Programma zesde klasse E "Voetbal is een interessant spel" Johan Loonen op weg terug na beenbreuk "Handhaving in de derde klasse moet lukken" Paspoorten Zesde klasse E Zondag 7 november Zondag 14 november Zondag 21 november PEEL EN MAAS Donderdag 2 september 2010 - Pagina 21 Beau Nelissen, verdedigster Venray, begint aan drukke tijd Merselo-keeper jaar later nog steeds niet helemaal de oude Hopelijk brengt het nieuwe voetbalseizoen meer geluk voor Janet Jeuken (19). De Wellse speel ster van het eerste damesteam van Oostrum is al sinds Pasen gebles seerd door een scheur in haar meniscus. "Tijdens de wedstrijd nam ik een sprong en kwam ik verkeerd terecht. Meteen voelde ik dat het goed fout zat. Ik ben toen aan mijn knie geopereerd en heb nu al een lang herstel. Elke week moet ik naar de fysiothera peut om te revalideren. Ik hoop dat ik voor de winterstop weer wat kan gaan trainen, zodat ik na de winterstop weer echt mee kan doen in wedstrijden." Geblesseerde Janet Jeuken (Oostrum) hoopt op snelle rentree uhlsport r Paspoort DAMES 1 SV VENRAY DAMES 1 SV OOSTRUM MERSELO SVOC'01 Indeling Astrantia De Willy's Elsendorp Fiducia HRC'27 Lottum Menos Merselo Sambeek St. Hubert SVOC'01 Menos-Lottum HRC'27-St.Hubert Fiducia-Elsendorp Merselo-De Willy's Astrantia is vrij Zondag 26 september SVOC'01-Astrantia Lottum-Sambeek St.Hubert-Menos Elsendorp-HRC'27 De Willy's-Fiducia Merselo is vrij Zondag 3 oktober Astrantia-Lottum Sambeek-St.Hubert Menos-Elsendorp HRC'27-De Willy's Fiducia-Merselo SVOC'01 is vrij Zondag 10 oktober Lottum-SVOC'01 St.Hubert-Astrantia Elsendorp-Sambeek De Willy's-Menos Merselo-HRC'27 Fiducia is vrij Zondag 17 oktober SVOC'01-St.Hubert Astrantia-Elsendorp Sambeek-De Willy's Menos-Merselo HRC'27-Fiducia Lottum is vrij Zondag 24 oktober beker en inhaal Zondag 31 oktober St.Hubert-Lottum Elsendorp-SVOC'01 De Willy's-Astrantia Merselo-Sambeek Fiducia-Menos HRC'27 is vrij Lottum-Elsendorp SVOC'01-De Willy's Astrantia-Merselo Sambeek-Fiducia Menos-HRC'27 St.Hubert is vrij Elsendorp-St.Hubert De Willy's-Lottum Merselo-SVOC'01 Fiducia-Astrantia HRC'27-Sambeek Menos is vrij St.Hubert-De Willy's Lottum-Merselo SVOC'01-Fiducia Astrantia-HRC'27 Sambeek-Menos Elsendorp is vrij Zondag 28 november beker en inhaal Zondag 5 december Astrantia-Menos SVOC'01-HRC'27 Lottum-Fiducia St.Hubert-Merselo ElsendorpDe Willy's Sambeek is vrij Zondag 12 december Sambeek-Astrantia Menos-SVOC'01 HRC'27-Lottum Fiducia-St.Hubert Merselo-Elsendorp De Willy's is vrij Zondag 19 december beker en inhaal Zondag 5 september Menos-Astrantia HRC'27-SVOC'01 Fiducia-Lottum Merselo-St.Hubert De Willy's-Elsendorp Sambeek is vrij Zondag 12 september Astrantia-Sambeek SVOC'01-Menos Lottum-HRC'27 St.Hubert-Fiducia Elsendorp-Merselo De Willy's is vrij Zondag 19 september Sambeek-SVOC'01 Natuurlijk nog niet meteen de volle negentig minuten, vertelt Janet Jeu ken er meteen bij. "Maar het zou in ieder geval al super zijn om niet de hele tijd op de bank te hoeven zitten." Want volgens de rechtshalf is het niet leuk om al sinds Pasen langs de kant toe te moeten kijken hoe haar team genoten spelen. "Ik ben een fanatiek iemand, dus dan is het vervelend dat je op moeilijke momenten niet zelf kunt spelen. Aan de andere kant is het natuurlijk wel leuk dat ik mijn team in ieder geval fanatiek kan aanmoedi gen." Janet Jeuken begon op haar acht ste met voetbal, omdat ze een sport wilde gaan doen en er weinig anders in Well te doen was. "Toentertijd was er hier nog geen dansschool en tennis sprak me niet echt aan. Ik wilde een sport gaan doen waarbij je het gevoel hebt dat je echt fanatiek hebt bewo gen. En dat heb je bij voetbal door het vele rennen zeker. Dat maakt het zo leuk." Ze speelde een tijdlang samen met de jongens in Well, totdat ze van de B naar de A moest. '"In Well heb ben ze echter liever geen meisjes in het A-team en een apart meisjesteam hebben ze niet. Ik had de keuze om naar Wellerlooi te gaan, maar koos ervoor om bij Oostrum te gaan spelen omdat die ploeg twee klassen hoger speelt." Bij de Oostrumse club voetbalt ze nu voor het derde seizoen bij Dames 1. Het team is grotendeels hetzelfde gebleven als vorig seizoen, met als aanwinst drie nieuwe speelsters. "Het afgelopen seizoen zijn we vijfde geworden. Het zou mooi zijn als we dat dit jaar weer kunnen waarmaken. Handhaving in de derde klasse moet Janet Jeuken: "Ik hoop dat ik voor de winterstop weer wat kan gaan trai nen, zodat ik na de winterstop weer echt mee kan doen in wedstrijden. in ieder geval lukken." Alhoewel er weinig in het team is veranderd, is er wel een belangrijke speelster die de dames van Oostrum dit seizoen moeten missen. Jessie Pelzer stopte vorig seizoen bij het eerste team. "Het is jammer dat Jessie gestopt is omdat ze vaak doelpunten kon meepikken. Als het kon, gaf je de bal aan Jessie af zodat je wist dat de bal er dan wel in zou gaan. Nu, zonder Jessie, betekent dit dat meerdere speelsters de kans krijgen om te scoren. En dat gaat hopelijk ook in het nieuwe seizoen veel gebeuren, met hulp van mij na de winterstop." Het wordt een drukke tijd voor Beau Nellissen (21). Na een jaar in de kinderopvang gewerkt te heb ben, begint ze in september met de lerarenopleiding Gezondheids zorg en Welzijn in Tilburg. En dat wordt veel heen en weer reizen om drie keer in de week te kun nen trainen bij Dames 1 van SV Venray. "Dat is een verandering die de nieuwe trainer ons heeft gebracht. We moeten nu naast de dinsdag- en donderdag- ook op de vrijdagavond gaan trainen. Het zijn pittige trainingen, maar ook erg leuk en uitdagend." De verdedigster is al sinds haar elfde actief in het voetbal. "Voor ik begon met voetballen, zat ik op echte meisjessporten, zoals dansen en korf bal. Ik wilde echter iets anders en besloot om met twee andere vriendin nen op voetbal te gaan." Ze begint met veel plezier aan haar vijfde seizoen bij het eerste damesteam van Venray. "Voetbal is vooral leuk omdat het een teamsport en een interessant spel is. Daarnaast is het ook erg gezellig met de meiden van het team. Naast voet ballen gaan we ook geregeld samen stappen in Venray en hebben we elk jaar een teamuitje. Zo hebben we vorig seizoen een heel leuk weekend in Valkenburg gehad. Deze activiteiten zorgen voor een goede band. En dat is wel belangrijk om in een team te hebben, want je ziet elkaar toch vier keer in de week." Het nieuwe seizoen is niet alleen een start met een nieu we trainer, Ales Jurcik, maar ook met het samenwerkingsverband tussen SV Venray en VVV. Beau heeft hier eerst wat sceptisch tegen aangekeken. "We wilden met ons team eigen lijk geen veranderingen, het ging zo goed." Nu is haar beeld wel veranderd. "We hebben nu voor het eerst een wedstrijd gespeeld met drie speel sters van VVV en dat ging wel goed. Het is afwachten wat voor invloed het op dit seizoen voor ons heeft, want VVV heeft zelf een krappe selectie. Dus hoeveel speelsters er dan daad werkelijk met ons in wedstrijden meespelen, hangt ook van blessures Beau Nellissen begint aan haar vijf de seizoen bij Dames 1 van Venray. en dergelijke af." Wat zijn haar verwachtingen van dit seizoen? "RKHVV is zeker een favo riet, die ploeg is vorig jaar kampioen geworden. Maar aan de andere kant wil dat ook niet alles zeggen. Elke ploeg heeft een kans en telkens zijn het weer nieuwe negentig minuten." Van haar eigen team wordt dit seizoen volgens Beau ook wel wat verwacht. "We hebben nieuwe speelsters met ervaring en een nieuwe, fanatieke trainer. Ik hoop natuurlijk dat we veel gaan winnen, maar het allerbelangrijk ste vind ik nog altijd dat we er met het team veel plezier in gaan hebben." Zondag 20 september 2009 is een dag die Johan Loonen nooit meer zal vergeten. In de thuiswed strijd tegen De Willy's raakte de Merselo-doelman ernstig gebles seerd. Door een onbesuisde actie van een tegenstander brak hij zowel zijn scheenbeen als enkel. Bijna een jaar later is de 24-jarige keeper nog steeds niet volledig hersteld. "Het is niet alleen een fysieke maar ook een mentale kwestie", zegt Loonen, die hoopt zo snel mogelijk weer onder de lat te staan. Het fatale moment gebeurde na een kwartier in de tweede helft. "Ik kom altijd snel mijn doel uit. Het was een steekpass en ik dook op de bal. Het was kielekiele, maar ik had hem klem- vast voordat die speler van De Willy's een sliding inzette. Hij raakte mij vol op het linkerbeen. Ik wist meteen dat het foute boel was. Nee, ik ben nog nooit eerder ernstig geblesseerd geweest. Ik mis zelden een wedstrijd." De scheidsrechter had het voorval niet of nauwelijks gezien. "Hij gaf die spe- ler nog geel omdat ik mijn been had gebroken."Een scheenbeenbreuk kan normaal gesproken binnen een paar maanden herstellen. Bij Johan Loonen duurde het veel langer. De revalidatie werd een lange weg, hoewel het een 'mooie' breuk was. In het ziekenhuis van Venray werd het been vanaf de lies helemaal in het gips gezet. Hij mocht weer snel naar huis. "Ja, ze vroe gen in het ziekenhuis wat ik wilde. Of het scheenbeen met een pin vastzet ten of ik kreeg alleen gips en dan kon ik zo weer naar huis. Dat laatste wilde ik natuurlijk wel. Maar achteraf is dat niet goed geweest. Ik vind ook dat het ziekenhuis mij beter advies had moe ten geven." Hij doet zijn linkerkous en scheen beschermer omlaag. Het onderbeen ziet er niet fraai uit met nog een flinke bobbel. "Mooier zal het niet worden. Het bot hechtte niet goed aan elkaar. Het heeft er nog even om gehangen of het opnieuw gebroken moest worden. Maar de afwijking bleef nog net bin nen de marge, kreeg ik te horen." Het herstel werd ook vertraagd doordat het bot drukte in de beenspier. "Dat was nogal pijnlijk en de spier werd daardoor steeds slechter. Daarvoor moest ik drie keer per week naar de fysiotherapie." Ook dat kon er nog wel bij. Nu bijna een jaar later is de groot ste ellende achter de rug. Thuis waren ze er evenmin blij mee. Samen met zijn broer en vader zit hij in een maat schap. De familie Loonen runt een melkveebedrijf in het buitengebied van Merselo. "Het werk moet toch gewoon doorgaan. Daar denk je ook wel aan." Zijn vader Wim heeft bij Leu nen 1 gevoetbald en later nog in het eerste van Venray. Johan is van jongs af aan keeper geweest. Vanaf de C-jeugd kwam hij uit voor SSS'18, waarmee Merselo toen een samenwerkingsver band had. Terug in Merselo bij de seni oren kwam hij eerst in een lager elftal terecht. "Ik heb twee jaar bij 'Ooit Ven- ray' gekeept. Dat was leuk en er zaten enkele goede voetballers bij. Maar ik miste de keeperstraining en ik wilde op een zo hoog mogelijk niveau spe len." Hij moest de concurrentie aan gaan met Stefan Wilms en uiteindelijk werd hij de eerste doelman. Merselo-doelman Johan Loonen: "Keepen is veel meer dan de bal tegenhouden Na de degradatie uit de vijfde klasse in 2006 ging Merselo verjongen. Er kwamen veel talentvolle jeugdspe lers over en de verwachtingen waren hooggespannen. Die zijn tot nu toe niet ingelost. De geel-zwarten vertolk ten in de afgelopen drie jaar slechts een anonieme rol in de zesde klasse. Ook dit jaar maakt weer een aantal jeugdspelers de overstap. Johan Loo- nen hoopt dat hij zijn plek in het doel weer kan innemen. "Dan moet ik wel van meerwaarde kunnen zijn. Keepen is veel meer dan alleen de bal tegen houden. Maar ik ben nog niet 100 pro cent fit. En je wordt ook voorzichtiger. Daar moet ik me overheen zetten. Maar ik kom terug", zegt hij vastbera den. Hij denkt dat Merselo dit seizoen een woordje bovenin kan meespre ken. "Jazeker, we moeten gaan voor de nacompetitie. Het zou voor mij een teleurstelling zijn als we niet in de top drie eindigen." Trainer: Ales Jurcik Assistent-trainer: Henk Goorts Klasse: Eerste klasse Selectie: Sanne de Boer, Linsey Philipsen, Femke Sijmons, Tamara Koonings, Janine Rongen, Beau Nellissen, Michel Vrenken, Ellen Van Bergen, Lotte Kop pers, Judith Rouwenhorst, Auke Reijn- ders, Ilse Hennen, Elisa van Knip- penberg, Colette van Aalst, Liesje Yu, Jessie Philipsen, Marjon Weijs. Trainer: Gerrit Broeren Klasse: 3e klasse Selectie: Seray Cremers, Brandy van Dijck, Yvonne Verhoeven, Susan Frederix, Loes Heldens, Ellen Janssen, Janet Jeuken, Saron v.d. Kerkhof, Lynn van Kessel, Yvette Luijkx, Geertje de Kleijn, Carlijn Nohlmans, Loes van Osch, Lori Peeters, Laura Steeghs, Aukje van Lierop, Elly van Osch en Desiree Steeghs Sportpark De Vloet (Merselo). Opgericht 18 juli 1959. Klassering vorig seizoen Achtste plaats in zesde klasse E. Trainer John Buksak en Henk Lammen (Venlo) 3e seizoen. Nieuwe spelers Rick Bouten, Glenn Gielens, Nick Kooning, George Melskens, Frank Nellissen, Sjoerd van Nies en Niels van Rooy (eigen jeugd), Jeroen Gloudemans (Leunen A1) en Niels Hermsen (Venray A1). Vertrokken niemand. Selectie Maikel Beerkens, Rick Bouten, Daan de Brouwer, Dirk de Brouwer, Joost Cornelissen, Stefan Dielissen, Joris van Els, Glenn Gielens, Jeroen Gloudemans, Niels Hermsen, Nick Kooning (keeper), Paul Koppes, Bas Litjens, Johan Loonen (keeper), John Lucassen, Mark Maassen, Geor ge Melskens, Frank Nellissen, Sjoerd van Nies, Carst Numan,Ahmad Quri- shi, Kevin van Rooy, Niels van Rooy, Roy Swinkels, Coen van Tilburg en Wim van Tilburg. Verwachting Trainer Henk Lammen: "Bovenin meedraaien." Titelfavoriet HRC'27. Sportpark De Heesakker (Oirlo). Opgericht 1 juli 2001 (fusie Castenray en DIS). Klassering vorig seizoen Derde plaats in zesde klasse E. Trainer Marcel Lenssen (Geijsteren) 4e sei zoen. Nieuwe spelers Bram Kuijpers, Jasper Philipsen en Stan Steeghs (eigen jeugd). Vertrokken Paul Büddiger, Erwin Steeghs (lager) en Arjan Tijssen (gestopt). Selectie Roel Classens, Gijs Dinghs, Mickey Ellery (keeper), Bart Emonts, Giel Hellegers, Stef Hellegers, Bart Jen- neskens, Bram Kuijpers, Thijs Kuij- pers, Luc Maas, Jasper Philipsen, Tim Rijbroek, Freek Steeghs (keeper), Stan Steeghs, Tom Strijbos, Gordon Velthuyzen, Dirk van de Ven, Roy van de Ven en Maikel Wismans. Verwachting Trainer Marcel Lenssen: "In de top meedoen en een periodetitel pak ken." Titelfavoriet HRC'27.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21