5 Cel voor zware mishandeling Nieuw laboratorium VieCuri open Voorlichting over OV-kaart m Ophef in Brukske Kei coole brillen voor de kids! Bij aankoop van een montuur krijg je de (basis)glazen PEEL EN MAAS Donderdag 26 augustus 2010 - Pagina 3 Er zijn drie bezwaren inge diend tegen het bouwplan Kerkhoek in Oirlo. In de zuid oosthoek van het dorp komt een nieuwe wijk van ongeveer 45 woningen. De bezwaren zijn afkomstig van de pro vincie Limburg, een glastuin bouwbedrijf aan Boddenbroek en een bewoner van de Deputé Petersstraat. Met de provincie is het geschil al opgelost. Het ging om de toepas sing van nieuwe provinciale regels bij de uitwerking van het bestem mingsplan. Hierover is inmiddels een overeenkomst opgesteld. Het tuinbouwbedrijf aan Bodden- broek wil graag uitbreiden. Door de komst van de nieuwbouwwijk vreest de agrariër dat zijn bedrijf in de knel komt omdat toekom stige uitbreiding lastiger te realise- ren is. De gemeente meent dat dit niet zo hoeft te zijn. Woningbouw en bedrijfsvergroting zouden ongehinderd langs elkaar kunnen plaatsvinden. Het agrarische bouwvlak ligt nu nog op ruime afstand (ruim 150 meter) van de geplande woonwijk. Dat was voor de gemeente de reden de milieuhygiënische gevol gen (geur, stof, geluid, veiligheid) niet mee te nemen in het bestem- mingsplan.Voor een glastuinbouw bedrijf geldt een minimale afstand van dertig meter tot een rustige woonwijk. De gemeente meldt dat het uitbreidingsplan nog niet con creet was, waardoor er bij de plan vorming van Kerkhoek geen reke ning mee is gehouden. Het plan voor de bouw van nieuwe kassen ligt inmiddels bij de gemeente, maar het moet nog beoordeeld worden. Omdat het bestemmings plan van Kerkhoek toen al ter inzage lag, zal het glastuinbouw bedrijf op zijn beurt rekening moeten houden met de komst van de woonwijk. De afstand wordt immers flink verkleind. De kortste afstand van de toekomstige kas tot aan de woningen wordt 25 meter. Er geldt een minimale grens van dertig meter. Daardoor zou - op papier - voor één woning geen goed woon- en leefklimaat gelden vanwege mogelijke geluidshinder. De gemeente meent echter dat dit wel zal meevallen, omdat het om de hoek van een kas gaat. De bewoners van een huis aan de Deputé Petersstraat raken door de bovenwoningen achter hun tuin het vrije uitzicht kwijt. Ze hebben de woning juist gekocht vanwege het fraaie, verre uitzicht over de akkerlanden. De bewoners vrezen aantasting van het woonge not en privacy. Ook zal daardoor de waarde van hun woning dalen. De gemeente wijst erop dat er in Oirlo al lange tijd niet meer is gebouwd. Er is dan ook veel behoefte aan nieuwe woningen. Met Kerkhoek is er een mooie, pas sende locatie gevonden waardoor de dorpskern stedenbouwkundig een afronding krijgt. De gemeente geeft toe dat de inkijk zal toene men en dat het vrije uitzicht vanuit de woning aan de Deputé Peters straat verdwijnt. De etagewonin gen komen op 25 meter afstand en de andere woningen op veertig meter. De gemeente vindt niet dat daardoor de privacy wordt aange tast. Het bezwaar wordt afgewezen omdat de individuele nadelen van de bewoners niet opwegen tegen de grote maatschappelijke en soci ale voordelen van woningbouw in Oirlo. Het staat de bewoners altijd vrij een planschadeclaim in te die nen. Die zal door een onafhanke lijk bureau worden beoordeeld. Overigens heeft niemand recht op een blijvend vrij uitzicht, zo blijkt uit jurisprudentie. Het vervallen van vrij uitzicht wordt gezien als een 'normaal maatschappelijk risico'. Bovendien was de komst van de nieuwbouwwijk al langer bekend. Het bouwplan staat ook vermeld in de ruimtelijke visie van Oirlo uit 2007. Het college heeft nu het ont werp bestemmingsplan vast gesteld. Er moest een nieuw bestemmingsplan komt omdat het plangebied voornamelijk een agrarische bestemming had. De bezwaarmakers kunnen nog in beroep gaan bij de Raad van State. Interal TC levert constructie Russisch paviljoen in Shanghai In Shanghai (China) vindt van 1 mei tot 31 oktober de World Expo 2010 plaats. De wereldtentoonstelling heeft een Venrays tintje. Want Interal TC leverde de construc tie van het Russische pavil joen. Het Venrayse bedrijf met 25 werknemers haalde dit jaar nog meer leuke opdrachten binnen. Vorige maand bij de bruiloft van Wesley Sneijder en Yolanthe in Italië waren de feestbogen afkomstig van Interal. Het bedrijf produ ceert, verhuurt en verkoopt aluminium trussen. Dit zijn multifunctionele bouwsyste men voor podia, paviljoens, decors, beurzen en stand- bouw. Het materiaal wordt ook wel 'meccano voor grote mensen' genoemd. Vrijdagmiddag wordt op de bin nenplaats van het bedrijf aan de Maasheseweg een grote vrachtwa gen volgeladen. De bestemming is ditmaal niet zo heel ver: Venlo. Daar beginnen vandaag (donder dag) de Zomerparkfeesten. Interal begon afgelopen weekeinde al met de opbouw van de podia. De trus- sen dienen als ophangsystemen voor licht en geluid. Bedrijfsleider Jan Verheijen meldt dat 60 tot 70 procent van de omzet in het bui tenland wordt gehaald. Vooral in Europa. Want de transportkosten van de aluminium stellingen zijn vrij hoog. "Omdat er vooral lucht wordt vervoerd. We hadden eens een opdracht in Japan voor Toyota. De helft van de kosten bestond uit transport", vertelt Jan Verheijen, die er toch in wist te slagen een Russische opdracht voor China binnen te halen. "Ja, waarom laten ze de trussen niet uit China zelf komen?", vraagt ook hij zich af. "Nou, de Russen hebben liever Nederlandse dan Chinese kwali teit. Eind maart heeft een Russisch transportbedrijf de spullen bij ons opgehaald. Drie trailers vol gingen terug naar Moskou. Vandaar is de partij naar Shanghai gevlogen." Hoe komt Interal aan een Rus sische klant? "Ieder jaar is er in Frankfurt een grote internationale beurs. Daar heb ik vorig jaar een Rus ontmoet die belangstelling toonde. Hij sprak redelijk Engels, hij vroeg informatie en we wissel den onze visitekaartjes uit." Lange tijd bleef het stil totdat er afgelo pen carnaval een e-mail uit Mos- Kunt u eenvoudig uw site onderhouden? Flyers Internet Communicatie kou kwam. Of Interal TC binnen drie weken decors en zijwanden voor het Russische paviljoen kon leveren. "Nou, het was zeker werk voor zes tot acht weken. Het was voor ons een grote opdracht, het ging om enkele tonnen. We had den wel eens een kleinere order uit Rusland, maar we hadden toch niet veel ervaring met dit land. We hebben eerst referenties ingewon nen. Het bleek betrouwbaar en Russen zijn gewend aan aanbeta lingen. Met het nodige overwerk en door verhuurmaterialen te gebruiken, is het ons binnen drie weken gelukt. Het was op de dag af klaar. Voordat ze de spullen kon den meenemen, moest eerst het geld binnen zijn. En ook dat lukte. Het was een mooie opdracht", glundert Verheijen. Interal TC heeft last van de eco nomische crisis. Het bedrijf ope reert bovendien in een grillige markt. Jan Verheijen noemt het 'de wereld van glitter en glamour'. Bestellingen komen vaak op het allerlaatste moment binnen en het moet gisteren klaar zijn. "Het is inderdaad hollen of stilstaan. De ene week werken we op halve kracht en de andere week op 150 procent", zegt de bedrijfsleider, die van huis uit geen techneut is. Ver- heijen heeft wel veel ervaring met het organiseren van evenementen en de wereld van de showbizz. "Het gaat veel op gevoel. Als ik denk dat een opdracht eraan zit te komen, dan doen we alvast het voorwerk. Zo kunnen we pieken en dalen opvangen. Het pakt vaak goed uit, maar soms ook niet. Het voordeel is dat het veel standaard materiaal is. We verhuren het ook. We hebben nu acht tot negen kilo meter op voorraad liggen", zegt Verheijen. Bij Interal TC staat flexi biliteit hoog in het vaandel. "Dat moet ook wel in deze wereld. We moeten vaak de chaos van onze klanten managen", lacht hij. Interal is van oorsprong een Ysselsteynse onderneming van de familie Klomp. In 2003 stond het bedrijf op omkiepen. De onder nemers Wim Gommans en Jeu de Wit, succesvol in de autobranche, namen Interal over. Na de door start werden de letters TC (Truss Constructions) aan de naam toe gevoegd. Het bedrijf verhuisde in 2005 naar Venray, waar het voormalige pand van busonder neming Van Ham aan de Maashe- seweg werd betrokken. Het aan tal werknemers bleef al die jaren vrij stabiel. Maar de omzet is in de afgelopen zes jaar verdrievou digd. Interal TC is in zijn soort het derde grootste bedrijf van Neder land, wereldwijd staat het rond de tiende plek. "Er is hard gewerkt aan effi ciency en productverbetering. We hebben korte lijnen en zijn niet afhankelijk van derden. Goed naar de klanten luisteren, snel reageren en op tijd leveren. Daar draait het allemaal om. Veiligheid wordt steeds belangrijker. De eisen voor de keuringsrapporten worden ingewikkelder en zwaar der. Ook daarin zijn we als bedrijf meegegroeid." Of het nu gaat om het bezoek van de Paus aan Parijs, een decor voor Marco Bor- sato of de Europese toer van de Duitse metalband Rammstein, het bedrijf levert de gevraagde spul len. In 2005 maakte Interal bij het 25-jarig jubileum van Koningin Beatrix een dragersysteem in de vorm van een gigantische kroon. Bedrijfsleider Jan Verheijen: "Goed naar de klanten luisteren, snel reageren en op tijd leveren. Daar draait het allemaal om." Die stond in een grote tent op het Malieveld. Van de musicaluitvoe ringen van Tarzan en Soldaat van Oranje zijn de decors afkomstig van Interal TC. "In Nederland wor den we rechtstreeks benaderd. Het is eigenlijk maar een kleine wereld waarin iedereen elkaar kent", aldus Verheijen. Opdrach ten uit het buitenland komen bin nen via agenten in Europa. Maar het gaat niet alleen om de grote opdrachten. "Nee, ook kleine din gen doen we met plezier. Laatst was hier een jongen van een jaar of vijftien. Hij wilde enkele onder delen voor zijn eigen discotheek." In 2012 wordt in Venlo de Flori- ade gehouden. Naast permanente gebouwen verschijnen op de wereldtuinbouwtentoonstelling vele paviljoens. Dit lijkt een uit gelezen kans voor Interal TC, als gekozen wordt voor aluminium constructies. "Ja, de contacten zijn er al. Maar het is nog vroeg. De Floriade begint nu vorm te krijgen. Ik verwacht binnen een halfjaar meer te weten", aldus Ver- heijen die hoopvol is. "De Floriade is op 25 kilometer van Venray. Op dat podium mogen we eigenlijk niet ontbreken. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft vorige week dinsdag voor de rechtbank in Roermond een voor waardelijke gevangenisstraf van 225 dagen geëist tegen een 40-jari- ge Venlonaar. Hij wordt beschul digd van zware mishandeling op 22 februari dit jaar in Venray. Hij zou een man met pepperspray in het gezicht hebben gespoten en vervolgens tegen diens hoofd hebben geslagen. Toen het slacht- offer op de grond was gevallen, zou hij weer klappen hebben gekregen van de verdachte. Justi tie beschuldigde de man eerst van poging tot doodslag, maar het OM besloot hem uiteindelijk te vervol gen voor zware mishandeling. Het OM vroeg de rechtbank ook om te bepalen dat de verdachte zich onder toezicht van de reclassering moet stellen. De rechtbank doet uitspraak op 31 augustus. VieCuri heeft een nieuw laboratorium geopend op de afdeling nucleaire geneeskun de en het onderzoek met de innovatieve PET/CT-scan uit gebreid. Nucleair geneeskundige dr. Willie Thimister: "Door deze ont wikkelingen kunnen we zeker voor de oncologische patiënten nog meer betekenen." Thimister: "Het nieuwe bereidingslaborato rium, dat voldoet aan de strengste GMPZ-eisen, zorgt ervoor dat we zelf in staat zijn om radioactieve stoffen te bereiden die we nodig hebben voor nucleaire onderzoe ken. Veel ziekenhuizen besteden de bereiding uit, maar dat maakt je afhankelijk van leveranciers en levertijden. De radioactieve stoffen zijn namelijk maar kort bruikbaar, waardoor we geen voorraden kunnen aanhouden. VieCuri doet er alles aan om zijn patiënten zo snel mogelijk te kunnen helpen, daarom zijn we erg content met het vernieuwde laboratorium waar we nu voort aan op elk gewenst moment de stoffen voor de benodigde scans kunnen voorbereiden. Dat is zeker in acute gevallen een grote stap voorwaarts. Om een recent voor- beeld te noemen: Een patiënt in het ziekenhuis kreeg onverwachts last van een darmbloeding. Met een scan kunnen we een bloeding opsporen, maar helaas waren de radioactieve stoffen niet voorra dig waardoor de patiënt pas de volgende dag onder de scan kon. Nu zouden deze patiënten al bin nen een uur onderzocht kunnen worden waardoor we de behan deling bij patiënten eerder kun nen starten. Daarnaast kan het nieuwe laboratorium in de nabije toekomst een rol gaan spelen in het bereiden en leveren van radio actieve stoffen voor omliggende ziekenhuizen." Sinds september 2008 heeft VieCuri de beschikking over een PET/CT-scan. De PET/CT-scan is een innovatief diagnostisch appa raat. Het bijzondere van de PET/ CT-scan is dat je met maar één onderzoek een heel nauwkeurig totaaloverzicht van het lichaam krijgt. De PET/CT-scan combi neert namelijk twee onderzoeken: de PET -scan en een CT-scan. Hier door worden tegelijkertijd zowel de afwijkingen in de stofwisse ling als in de anatomie in beeld gebracht. In eerste instantie werd deze scan tweewekelijks gehuurd. Als snel werd dat wekelijks en vanaf juli wordt het apparaat twee dagen per week ingezet. De groot ste patiëntengroep die een scan krijgt zijn oncologische patiën ten. Met de PET/CT-scan kunnen de locatie en de omvang van het gezwel heel nauwkeurig worden bepaald. Thimister: "We gebruiken het vooral bij patiënten met borst- darm- long of lymfeklierkanker. Bij hen kan daarmee veel zorgvul diger de plaats van de kanker en eventuele uitzaaiingen worden vastgesteld. De enorme precisie van de PET/CT-scan zorgt er voor dat bij radiotherapie een kleiner gebied bestraald hoeft te wor den, waardoor gezonde organen bespaard blijven. En omdat we precies weten waar we moeten zijn, kunnen we op die plek een hogere bestralingsdosis inzetten. Door de nauwkeurigheid van de PET/CT kunnen we er bovendien voor zorgen dat uitzaaiingen wor den opgespoord die anders mis schien niet zichtbaar zijn. Ik vind het heel belangrijk dat oncologi sche patiënten erop kunnen ver trouwen dat ze de best passende zorg krijgen. Daarom ben ik ook zeer te spreken over de uitbrei ding van dit hooggespecialiseerd onderzoek." Zaterdag reportage op Peel en Maas TV Een informatiebus van Veo- lia bezocht dinsdag tussen 10.00-12.00 uur het station in Oostrum om mensen voor te lichten over de OV-chipkaart. Die is sinds kort ook te gebrui ken in de bussen van Veolia. In de informatiebus werd de men sen uitgelegd hoe de OV-chip- kaart gebruikt moet worden. Het pasje gaat de strippenkaart en het papieren treinkaartje vervangen. Voorlopig is de chipkaart nog niet te gebruiken in de treinen van Veolia. Veolia verwacht uiterlijk in april volgend jaar helemaal over te stappen op de OV-chipkaart. Een In de informatiebus kregen reizigers dinsdag uitleg over de OV-chipkaart strippenkaart afstempelen in de bus is dan definitief verleden tijd. Om mensen te informeren over het gebruik van de kaart, rijdt er momenteel een informatiebus van Veolia door Limburg. Peel en Maas TV besteedt komend week end aandacht aan het bezoek van de informatiebus van Veolia aan Venray. De uitzending begint zaterdag om 19.00 uur op Kabel krant Venray en wordt om het uur herhaald tot zondagavond 23.00 uur. Vervolg voorpagina Het geduld van de moeder van de vijfjarige is op. 'Het is bela chelijk dat wij als bewoners van Brukske nog niet meer veilig zijn in onze wijk. Het moet maar eens afgelopen zijn. Anders loopt dit een keer fout af. Het is alleen een kwestie van tijd dat iemand het recht in eigen hand neemt.' Ook anderen melden op buurt- link.nl voorvallen van kinderen die zijn afgetuigd of mishandeld door hangjeugd. Het zou gaan om een groep van tien tot vijftien jon geren. Enkele bewoners zeggen er trots op te zijn op de PVV te heb ben gestemd. 'Bij het eigen volk zit ten ook geen lieverdjes, maar het merendeel is toch van buitenland se afkomst. Sorry dat ik het zeg.' Afgelopen weekeinde was er in Landweert nog een incidentje. In de nacht van zaterdag op zondag zag een wijkbewoner om kwart over een dat vijf jongeren met een muurlantaarn van een woning aan de Kogeldistel aan de haal gingen. Hij sprak ze op straat aan, waarna de lantaarn werd teruggehangen. Een andere bewoner meldt dat dit herrieschoppende groepje zich asociaal gedroeg. 's Nachts om twee uur zijn ze aangesproken door de straatcoaches. Dat beves tigt weer een andere wijkbewo ner. 'Ik woon zelf in de straat van de Plusmarkt. Klasse werk van de straatcoaches. Ik zag dat de straat- coaches de jongeren wegstuurden voor de Plus. Zij maakten echt herrie en lawaai.' Rectificatie reischeque Vice Versa Vorige week maakten wij bekend dat mevrouw Terwijn een reischeque van 100 euro had gewonnen bij reisbureau Vice Versa. De kop boven het artikel suggereerde echter dat het om een reis naar Las Vegas zou gaan. Dat is echter niet zo. Onze excu ses hiervoor. Overeenkomsten Incasso's Aansprakelijkheid Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) LOOK D U J.F. REY SPECIAAL OPTIEK enray 10478 58 34 40 www.mijlingoptiek.nl Drie bezwaren tegen bouwplan Kerkhoek Oirlo Venrays tintje op World Expo in China Met ons CMS heeft u zelfde touwtjes in handen. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Informeer naar de voorwaarden.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3