De Peel in Beeld (15) Kant in Beweging Kinderen voor Kinderen Vocal International Net echt! LL PEEL EN MAAS Donderdag 19 augustus 2010 - Pagina 6 In het decor van de passiespe len in Tegelen treedt het Neder lands Kamerkoor op woensdag 25 augustus op met de Vespro della beata Vergine van Claudio Monteverdi. Dit jaar precies vier honderd jaar geleden voltooide Monteverdi zijn verklanking van de Mariavespers. Het werd een keerpunt in de muziekgeschiede nis met een klankenrijkdom die zijn weerga niet kende. Het heeft een uitbundige en glansrijke vir tuositeit, tot dan toe ongewoon in de religieuze muziek. Muziek werd in die tijd steeds belangrij- ker in de kerken en een gewichtig statussymbool. De muziek is dra matisch, opwindend, kleurrijk en Italiaans, maar ook ingehouden, afgewogen, elegant en diepzinnig. In Tegelen wordt het Nederlands Kamerkoor begeleid door het internationale barokensemble La Sfera Armoniosa onder leiding van specialist oude muziek Mike Fen- tross. Een dag later kan men het zelfde concert beluisteren in het Concertgebouw in Amsterdam. Het concert in Openluchtthea ter De Doolhof in Tegelen begint om 20.15 uur. De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twintig kunstenaars die de vele gezich ten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoonstelling is open op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www.museum- venray.nl. In een serie arti kelen stellen we u een aantal schilders voor. Hendrik Wiegersma (Lith 1891 1969 Deurne). Wiegersma was een Neder lands arts, tekenaar, kunstschilder en schrijver die actief was in de Nederlandse gemeente Deurne. Zijn bijnaam was De Wieger. Na een kennismaking begin jaren twintig met Moissy Kogan, Ossip Zadkine en Otto van Rees (de laat ste bewoonde destijds het Klein Kasteel in Deurne) begonnen de artistieke talenten van Wiegersma te ontluiken. Tegenwoordig wordt hij beschouwd als de grootste kun stenaar die Deurne rijk is geweest, en een van de belangrijkste van Peelland. Naast zijn bezigheden als kunstenaar bereikte hij veel als arts. Zo daalde de kindersterfte in Deurne sterk. In 1928 kreeg hij al een eerste grote tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amster dam. De Wieger in Deurne werd de plek waar kunstenaars elkaar ontmoeten. Otto van Rees, maar ook Ossip Zadkine, Joep Nicolas, Piet Wiegman, Matthieu Wiegman, Henri Jonas, Constant Permeke, Jozef Cantré en Toon Kelder kwa men daar regelmatig langs. Door zijn connectie met Otto van Rees raakte Wiegersma ook betrokken bij de vormgeving van het tijd schrift De Gemeenschap waar voor hij tien omslagen zou maken. Daarnaast ontwierp hij banden voor boeken van onder meer Hubert Janssen en Antoon Coolen. In 1930 brak Wiegersma met Joep Nicolas wegens een vermeende affaire die Nicolas met zijn vrouw gehad zou hebben. Wiegersma zou evolueren tot een van de belangrijkste kunstenaars van het Nederlands expressionisme. Zijn werk vormt de vaste collectie van Museum de Wieger te Deurne. Inspiratiebron voor anderen: Wie- gersma staat bekend om zijn bij zondere manier van omgaan met mensen. Iedereen was voor hem gelijk, keuterboertje of de notaris. Tegen de kerk ontwikkelde hij in de loop van zijn leven een weer zin; de pastoor stond bovenaan de lijst van mensen die hij niet wens te te behandelen. Hendriks vader Jacob Wiegersma stond model voor de dorpsdokter in Dorp aan de rivier, 1934 van Antoon Coolen en Hendrik zelf voor de dokter in Toon Kortooms Help de dokter verzuipt!, 1968. Het boek Dorp aan de rivier is in 1958 verfilmd door Fons Rademakers. Ook Help de dokter verzuipt is verfilmd, namelijk in 1974. Deze laatste film veroorzaakte destijds nogal wat ophef, omdat actrice Willeke van Ammelrooy - die een zigeunerin speelt - naakt te zien is in de film. Sprinters Bibliotheek Venray kent een spe ciale sprinterservice voor lezers die graag de nieuwste titels in huis halen. Sprinters zijn pas ver schenen boeken waarvoor over het algemeen een grote belang stelling bestaat. Vrijwel direct na verschijning worden de boeken door de bibliotheek uitgeleend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden wachten. Sprinters mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruik maken.Voor het lenen van de sprinters wordt 1,50 euro gerekend per boek. Uit de inkomsten worden de uitgaven voor extra aanschaf bekostigd. Het assortiment wordt voortdu rend up-to-date gehouden zodat steeds de nieuwste titels beschik baar zijn. Het huidige aanbod van sprinters ziet er als volgt uit: Isabel Allende, Het eiland onder de zee. Michael Connelly, Tweede leven. Elizabeth Georg, Lichaam van de dood. Camilla Lackberg, Zeemeer min. Charles Lewinsky, De ver borgen geschiedenis van Courtil- lon. Santa Montefiore, De affaire. Michael Robotham, Boetedoening. Tatiana de Rosnay, Kwetsbaar. Ciel van Sambeek, Bloed, zweet en tra nen. Karin Slaughter, Verbroken. Simone van der Vlugt, Op klaar lichte dag. In de bibliotheek wor den de sprinters op een speciale plaats gepresenteerd. Het actuele sprinteraanbod en de sprinterlijs- ten van de voorgaande jaren staan vermeld op www.biblionu.nl. Met de bibliotheekkaart van BiblioNu kunnen leners in alle vestigingen gebruik maken van de diensten van de desbetreffende bibliotheek. In de Mariakapel in Holthees is in de weekeinden 28 en 29 augustus en 4 en 5 september een expositie te bewonderen van Chrisje van der Heyden- Ronde, kunstschilder uit Den Bosch. De expositie Over een voud en Diepgang is alle dagen te zien van 11.00 tot 17.00 uur, alleen op zaterdag 4 septem ber is de expositie slechts te bewonderen van 14.30 tot 17.00 uur. Getransformeerd realisme, daarmee wordt het werk van Van der Heyden-Ronde het best getypeerd. Figuratief werk met abstracte overwegingen waardoor een eigen stijl is ontstaan. De olie verfschilderijen hebben de mens als thema. Mensen in relatie tot elkaar, tot de samenleving, tot reli gie, spiritualiteit, muziek, geschie denis, literatuur en filosofie. Als bronnen zijn de middeleeuwen belangrijk, een kosmische visie, humanisme. De schilderijen van Van der Heyden-Ronde komen in de Mariakapel door hun religieuze en spirituele uitstraling goed tot hun recht. Haar kleurgebruik laat een mystieke sfeer ontstaan, die ons een stukje van het verloren paradijs laat zien. Verstilde mensen nemen een belangrijke plaats in in haar werk, ze brengt daarmee tot uitdrukking dat er grote behoefte is aan spiritualiteit die het indivi duele overstijgt. Het is een genoe gen deze schilderijen te bekijken, niet in de laatste plaats ook door de grote beheersing van de tech niek, en de kleuren. Chrisje van der Heyden-Ronde, geboren in Vlij- men, heeft haar opleiding genoten aan de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg. Na de Acade mie is ze Cultuurwetenschappen gaan studeren om onderzoek te kunnen doen naar het beroep van kunstschilder en de rol hiervan in de samenleving. Deze expositie maakt onderdeel uit van het pro ject Kunst van het Geloven, een project waarbij vijf voormalige kapellen en kerkjes in de gemeen te Boxmeer, te weten de Weijerka- pel in Boxmeer, het Kloosterhuis in Sambeek, de Antoniuskapel in Groeningen, het Koningskerkje in Vierlingsbeek en de Mariakapel in Holthees gezamenlijk in de week einden van 28 en 29 augustus en 4 en 5 september een expositie vormgeven over het thema Kunst van het Geloven. In iedere kapel is een andere kunstenaar te zien, die op zijn geheel eigen wijze inhoud geeft aan dit thema. Tevens zijn er op deze locaties nevenactiviteiten zoals een concert in de Weijer- kapel op 27 augustus bij de offi ciële opening van de expositie, een orgelconcert op zondag 5 september om 6.00 uur in het Koningskerkje in Vierlingsbeek en een lezing van Van der Heyden- Ronde op zaterdag 4 september om 15.00 uur in de Mariakapel over het thema van de expositie. Tijdens deze lezing gaat Van der Heyden-Ronde als cultuurweten schapper het thema Kunst van het Geloven belichten. Kantkring 't Klöske bestaat twintig jaar en dat wordt in Horst vanaf zondag 22 augus tus gevierd. Met de expositie Kant in Beweging wordt bij dit jubileum stilgestaan en tijdens een speciale kanthappening in september in het centrum van Horst worden alle verdere registers open getrokken. Tijdens de overzichtstentoon stelling Kant in Beweging wordt de bezoeker van museum De Kantfabriek inzicht geboden in de wondere wereld van het kant, dat hip is en een ware revival kent. Waar vroeger handgekloste kant duurder was dan goud, is het nu door moderne machinale tech nieken binnen ieders handbereik gekomen. De expositie laat nog meer kanten van dit exclusieve textiel zien en toont naast de tra ditionele kant ook de moderne 3-D versies. De geëxposeerde stukken zijn niet alleen afkomstig van de feestvierende Kantkring, maar zijn aangevuld met werk van bekende kantkunstenaars. De in de Verenigde Staten woon achtige Annet Couwenberg heeft tijdens een verblijf in Nederland geëxperimenteerd op de kant klosmachines van de Kantfabriek en het resultaat daarvan is te zien. Meer nog tot de verbeelding spre kend zijn De Makers van..., een kunstenaarscollectief dat over de hele wereld furore maakt met eerder genoemde hekwerken met kantmotieven. De Horster Kantkring heeft verder enkele, in de kantwereld spraakmakende, mede-exposanten naar Horst weten te halen. Nel Butter is gekend om haar driedimensio nale werken en valt op met soms buiten proportionele afmetingen van haar kantkunst. Momantai en Etsprit laten kant zien dat geëtst is in edelstaal en brengen hun producten op de markt als design gebruiksvoorwerpen zoals tafels, lampen en tafelversiering. De expositie Kant in Beweging wordt op 22 augustus geopend door Yvonne Krijgsman, een autoriteit in de Nederlandse kantwereld. Tot en met 24 oktober is deze tentoonstelling te bezoeken in museum De Kantfabriek aan de Americaanseweg in Horst. Zie ook www.museumdekantfabriek.nl. Wandelen KnopenLopen Kulinair houdt op zondag 12 september een feestwandeling ter ere van de titel Wandelgemeente van het jaar 2010 voor Horst aan de Maas. KnopenLopen Kulinair voert de deelnemers door het buitengebied van de voormalige gemeente Seve- num. Tijdens de wandeling zijn er een achttal stops, waar men kan genieten van diverse versnaperin gen van lokale ondernemers met volop Serumse ingrediënten. Op elke stop is er muzikaal amuse ment. Daarnaast kan men genieten van dansdemonstraties of wordt men een bijzondere bioscoop binnengeloodst. De afstand van de wandeling is ongeveer twaalf kilometer. De start is tussen 10.00 en 12.00 uur bij café Croes Moeke aan de Raadhuisstraat in Sevenum. Om deel te nemen aan Knopen- Lopen Kulinair is het nodig zich vooraf in te schrijven. Dit kan uiterlijk tot en met 4 september via www.knopenlopen.nl. De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo viert in het weekeinde van 11 en 12 september het vierde lustrum. Het lustrumcomité heeft besloten dit feit te vieren in de sfeer van het museum en afge stemd op de aard en de inhoud van het museum. Het gaat daarbij op de eerste plaats om de historie, in de tweede plaats om de produc ten uit de regio en op de derde plaats om de vele vrijwilligers, die het museum mogelijk heb ben gemaakt en dit dagelijks nog steeds doen. Op zaterdag en zon dag worden er van 11.00 tot 17.00 uur boerenjaarmarkten gehouden. Op deze markt, die vanaf 2010 jaarlijks gaat worden herhaald, gaat een groot aantal bedrijven en organisaties uit de regio zichzelf en hun producten presenteren. Op zondag is er om 10.00 uur een heilige mis in de parochiekerk van Melderslo. Geheel in de sfeer van het museum is dit een mis met drie heren; in het Latijn en met Gregoriaanse muziek. Vanaf 11.30 uur is er een optocht van historische figuren en wagens. De optocht trekt onder de klanken van muziek door Melderslo en eindigt bij het museum. Concerten op scherm De Stichting Cambrinus Con certen in Horst vertoont op de zondagen 22 en 29 augustus en 5 september een voorbeschouwing van wat er vanaf 12 september op het podium te verwachten is. Dan gaat het najaarseizoen van dit intieme muziekpodium van start. Het programmaboekje met de hele concertreeks tot aan het einde van 2010 is net verschenen en in Cambrinus aan de Venray- seweg gratis verkrijgbaar. Om het publiek een idee te geven van wat er zoal achter de diverse aankondi gingen steekt is de komende zon dagmiddagen een voorbeschou wing te zien in geluid en beeld op het podium waar normaliter de concerten plaatsvinden. De hele dag door zijn op een groot scherm live opnamen van diverse artiesten in vol ornaat te zien. De hele concertreeks van Cambrinus over de jaren heen is zeer divers met vele uiteenlopende muziek stijlen. Een beeld daarvan wordt geschetst en ook een voorzichtige kijk op het programma van 2011 wordt getoond. Het programma boekje en de concertpresentaties zijn uiteraard gratis. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www. cambrinusconcerten.nl. Open ateliers Kunstkolk Boxmeer en omgeving krijgt een kunstzinnig einde van de zomer. Tussen de kapellenroute Kunst van het Geloven en Klasse(n)Kunst in vindt op zaterdag 11 en zondag 12 september de open atelierroute van Kunstkolk plaats. Een werk groep van het Boxmeerse kunst collectief is flink aan het werk met de voorbereidingen voor deze atelierdagen. Voor de vierde keer, steeds tijdens het Open Monumen- tenweekeinde, zetten de leden van de Kunstkolk hun ateliers open. Ieder kan over de drempel stap pen, de ateliersfeer inademen, ken nismaken met kunst en praten met de maker. Dit jaar kan men voor het eerst bij een aantal locaties werk van gastexposanten bekij ken. In de Weijerkapel is een over zichtsexpositie te zien met werk van alle deelnemers. Ook kan men daar de kunstwerken voor de lote rij bezichtigen. Onderweg zijn de ateliers en andere locaties goed te herkennen aan de gele wimpel met het rode Kunstkolklogo. Kunstkolk is te zien op veertien locaties in de gemeente Boxmeer op 11 en 12 september van 11.00 tot 17.00 uur. Startpunt is CC De Weijer aan de De Raetsingel in Boxmeer. Zie ook www.kunstkolk.nl. Expositie verlengd De expositie met werken van Theo Houben en Arty Grimm in het kantoor van Synthese Venray is verlengd tot maandag 6 septem ber. Houben is autodidact met als kritische leermeesters onder meer Mirso Bayramovic en de eigen omgeving. Hij heeft zijn eigen stijl gevonden in het schilderen van mens en kleur, met nu en dan uitstapjes naar een andere stijl. Grimm (Rotterdam, 1950) maakt zeefdrukken. Ze volgde haar oplei ding aan de Art Academy in Jakarta. De meeste werken zijn een inner lijk gevecht. Het blijft telkens een uitdaging. Ze werkt vanuit impul sen, schildert vanuit haar buik en vanuit sferen. Het kunstwerk stelt zich stilzwijgend op. Het heeft geen woorden nodig, hoeft niet benoemd te worden. Het kantoor van Synthese ligt aan de Leunse- weg in Venray. In het openbare gedeelte van het gebouw is de expositie te zien tijdens de ope ningstijden en van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur. Het ook mogelijk de expositie in het kantoor op de eerste etage te bekijken op dinsdag van 18.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Deze kantoorruim tes zijn toegankelijk na het maken van een afspraak via telefoon (0478)517317. Zie ook op www. synthese.nl. Orgelconcert Organist Kees van Houten ver zorgt op zondag 22 augustus vanaf 20.00 uur een concert op het Robustelly orgel in de serie Lam- bertus kerkconcerten. Het optre den vindt plaats in de Lambertus- kerk aan de Kerkstraat in Helmond. Van Houten werd in 1940 in Hel mond geboren. Hij studeerde aan het Brabants Conservatorium in Tilburg de hoofdvakken piano en orgel. Hij won prijzen bij improvi satieconcoursen in Bolsward en in het Engelse St. Albans. Van 1971 tot 1992 was hij hoofdvakdocent orgel aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Sinds 1957 is hij organist van de St. Lambertus- kerk in Helmond, waar hij het his torische Robustelly orgel uit 1772 bespeelt. Op het programma staan deze zondag werken van J.S. Bach en R. Schumann. In 2010/2011 houdt de VARA voor de negentiende keer het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival. Na de zomervakantie gaan door heel Nederland de voorrondes van start! In Limburg zijn nog enkele plekken vrij, dus grijp nu je kans en meld je aan via kvk.vara.nl. Dit jaar worden in Limburg drie voorrondedagen georganiseerd. Op zondag 26 september is de eer ste voorronde in Beek. De tweede voorrondedag vindt plaats op zaterdag 30 oktober in Venray en op zondag 14 november is Weert aan de beurt. Kinderen die mee doen kunnen voor hun optreden een liedje kiezen uit een lijst van veertig Kinderen voor Kinderen liedjes. De kinderen die meedoen, krijgen tijdens de voorrondes de kans om live te zingen voor een zaal met publiek. Een deskundige jury beoordeelt de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit, maar ook op hun presentatie. Per provincie worden tien kinderen geselecteerd die in de provinciale finale hun beste beentje mogen voorzetten op weg naar een plaats in de landelijke finale die begin 2011 plaatsvindt en op televisie wordt uitgezonden. Kinderen die van zingen houden en geboren zijn na 1 oktober 1998 en voor 1 oktober 2003 kunnen meedoen aan het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2010/2011. Ervaring is niet nodig! Aanmelden kan via de website http://kvk.vara.nl. Hier is ook alle informatie over de spelregels te vinden. Ella van Loo uit Valken burg vond het leuk om mee te doen aan het songfestival. 'Mee doen alleen was al een feest', aldus Ella. Maar het werd nog leu ker, want ze kwam vorig jaar met glans door de voorrondes en werd daarna door een jury vol met bekende Nederlanders gekroond tot winnares van Limburg. Ella: 'Toen mocht ik zingen tijdens de landelijke finale en kwam ik op TV. Van dat optreden heb ik echt genoten'. Helaas mag Ella dit jaar niet meer meedoen, maar ze is nu al nieuwsgierig wie haar gaat opvolgen. In het weekend van vrijdag 20 tot en met zondag 22 augus tus wordt een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van het Venrayse koor bijgeschreven. Vocal International is de naam van een muzikale verbroede ring met koren van wereldni veau. Het is een van de acti viteiten in het kader van het honderdjarig jubileum. Drie topkoren uit Spanje, Cana da en Oekraïne gaan op vrijdag avond een concert van twee uur verzorgen in de schouwburg. Het Ural Kosaken chor bestaat uit Rus sen en Oekraïners en is het ori ginele koor van Andrej Scholuch. Het koor is overblijfsel uit het tsa ristische Rusland. Het koor kende een rijke historie tussen 1928 en 1979. Na een korte onderbre king werd in 1984 het koor weer opnieuw leven in geblazen. Het repertoire bestaat uit volksgezan gen die in de diepe binnenlanden van Rusland ontstonden. De Spaanse bijdrage Tuna de Jaen is opgericht in 1982. De groep brengt een typisch Spaanse muziekstijl, met intense volkge zangen en drinkliederen. Soms met het voltallige koor soms met groepjes of solisten. De muziek wordt regelmatig door gitaar en ander Spaanse snaarinstrumen ten begeleid. Derde hoogtepunt die avond is de Canadese bar- bershopgroep Toronto Northern Ligts. Het is een van de beste barbershopkoren uit Noord-Ame- rika. In de afgelopen tien jaar won de groep vijf keer zilver en een keer brons, in 2010 in Phila delphia, tijdens het wereldkampi oenschap. Hun repertoire strekt zich uit van Gershwin tot The Beatles. Zaterdag wordt het programma om 10.30 uur vervolgd met een internationaal korenfestival op het Schouwburgplein. Dit festi val moet een bont boeket van koorzang worden. De organisatie van Vocal International heeft de oudere Venraynaren niet vergeten. Speciaal voor de bewoners van Beukenrode en Het Schuttersveld treden de koren overdag ook op in beide verzorgingshuizen. Zondag, de slotdag van Vocal International, wordt om 11.30 uur geopend met een heilige mis op het Schouwburgplein. Een openluchtmis onder de inmid dels bekende paraplusol. Het wordt een in het Engels opgedra gen mis door deken Smeets. Alle aanwezige koren zullen in hun taal een deel van de mis muzi kaal opluisteren. Aansluitend zin gen de koren nog anderhalf uur, waarna een jazzband uit Waalwijk het verbroederingsfeest muzikaal afsluit. Kaarten voor het topkoren concert op vrijdagavond zijn nog verkrijgbaar via email pietpanne- koek@home.nl Meer informatie is ook te vinden op de website www.venraysmannenkoor.nl Ruilbeurs Verzamelaars die hun collectie uit willen breiden en liefhebbers die graag eens snuffelen tussen het meest uiteenlopende verzamel- spul kunnen op zondag 22 augus tus terecht op een ruilbeurs in het Peelmuseum in Horst-Ame- rica. Tijdens deze ruilbeurs is een twintigtal standhouders present met een grote variatie aan oude en jonge verzamelobjecten zoals postzegels, munten, ansichtkaar ten, bidprentjes, sigarenbandjes en balpennen. De beurs wordt gehouden in museumgebouw De Kamp hut aan de Griendtsveenseweg in America en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Voor reservering van een tafel of informatie tele foon (077)4641626. Zie ook www.stichtingpeelmuseum.nl. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo kunnen kinderen op zondag 22 augustus met houts kool tekenen en schilderen. Tekenen met houtskool is een heel aparte techniek en levert dan ook bijzondere effecten. Verder kan men deze middag genieten van de houtskooltekeningen van de heer Aldenhoven. In de smede rij stoken de smeden hun vuren weer hoog op en demonstreren zij hun vaardigheid en creativi teit in het maken hun siersmeed- werk. Het museum is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demonstraties en speciale activiteiten beginnen om 13.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Wanneer Jesse wordt uitge kozen voor een realityshow die draait om haar school, heeft ze haar bedenkingen. Maar het aanbod van 40.000 euro aan studiegeld kan ze niet weigeren. Net doen of je bevriend bent met mensen die je verafschuwt, designkleding dragen die je je niet kunt veroorloven en al je pri vacy opgeven. Dat kan toch niet moeilijk zijn? Maar de nepvriend- schappen, de in scène gezette ruzies en de sluikreclames zorgen ervoor dat Jesse niet meer weet wat nou echt is. Emma McLaughlin en Nicole Kraus zijn de auteurs van Net echt! Zij zijn tevens de auteurs van de bestseller Dagboek van een nanny. Net echt! Is te koop bij EMMA MCLAUGHLIN NICOLA KRAUS boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 15.95 euro. Nederlands Kamerkoor Expositie Over eenvoud en Diepgang ROL IN EEN TY SHOW ZO LEUK? AUTEURS V,\N KI-.STSHI.LhK

Peel en Maas | 2010 | | pagina 6