Bekertoernooi zaterdag van start Venray wint twee oefenduels Eindelijk Venray Cup voor Ysselsteyn Geslaagd Maïstoernooi Eerste profzege Wout Poels 10.11 12 CULIROOJ 2010 PLEIN PEEL EN MAAS Allereerste optreden fusieclub Sporting ST thuis tegen Ysselsteyn Hoofdklasser klopt JVC Cuijk (2-1) en Nieuw Woensel (6-0) Donderdag 19 augustus 2010 - Pagina 12 Boy Geerets scoort winnende treffer in finale tegen Leunen: 1-0 MGC Venray De Maasvogels Miniorentoernooi Sporting ST start met damesvoetbal Luuk Snijders doet stapje terug SV Merselo SV Oostrum SV Venray Lake Valley oefent twee keer thuis ATV Venray Lopersgroep Peelrunners De Mudhunters Overloonse Bridgeclub Zomeravondbridge Komende zaterdag worden de eerste poulewedstrijden gespeeld van de eerste bekerronde. Het zijn, twee weken voor de compe titiestart, tevens de eerste officiële duels van het nieuwe voetbalsei zoen. Veel trainers hebben in de voorbe reiding last gehad van de late vakan ties. Net als vorig jaar was de zuidelij ke regio het laatst aan de beurt. Nogal wat oefenduels in de eerste helft van augustus zijn niet doorgegaan, omdat de clubs geen elftal op de been kon den brengen. Voor sommige ploe gen zijn de drie bekerduels de enige 'vriendschappelijke' wedstrijden in de aanloop naar de competitie. Hoofdklasser Venray is niet echt blij met de uitwedstrijd tegen eersteklas ser GSV'28. De Venraynaren bewaren geen goede herinneringen aan het kleine, slecht bespeelbare veld in het Zuid-Limburgse Genhout. Venray wist ook nog nooit te winnen bij GSV'28. In de eerste klasse trad Venray vier keer aan in Genhout. Twee duels gingen verloren (3-1 en 1-0) en twee maal eindigde de ontmoeting doel puntloos. Zoals de laatste ontmoeting op 10 februari 2008 die in 0-0 ein digde. "Ach, het zijn maar statistieken", zegt trainer Jan Poels. "We spelen nu in augustus. Dan zal het veld er nog wel redelijk bijliggen." Tom van Ber gen keert terug van een schorsing, waardoor hij afgelopen woensdag tegen HHC Hardenberg aan de kant moest blijven. Angelo van Mil zit zijn laatste geschorste duel uit. Komende zaterdag staan er enkele aardige derby's op de rol. In Overloon treedt tweedeklasser SSS'18 aan tegen Oostrum, dat naar de vierde klasse is gepromoveerd. Voor Oostrum-spits Chris Wilschut is het een bijzon der duel, want hij staat hoog op de het verlanglijstje bij het ambitieuze SSS'18. Toch besloot Wilschut (nog) niet op het aanbod in te gaan en Oostrum trouw te blijven. Op sport park De Wieën treedt Venray 2 aan tegen buurman Leunen. Twee jaar geleden wisten de Venrayse reserves door te dringen tot de laatste zestien. Uiteindelijk werd de ploeg van trainer Ron Spruit in de achtste finales een halt toegeroepen door hoofdklasser JVC Cuijk. Voor Sporting ST is het zaterdag om zes uur een speciaal moment. Dan vindt op sportpark Hoogveld in Tien- ray de aftrap plaats van de allereerste 'echte' wedstrijd van de nieuwe fusie club, die uitkomt in de vierde klasse. De kersverse vijfdeklasser Ysselsteyn is de tegenstander. In Oirlo wordt de derby SVOC'01 tegen Holthees gespeeld. Het is de allereerste keer dat beide teams elkaar in een officieel duel (competitie of beker) treffen. Bij SVOC'01 ontbreekt trainer Marcel Lenssen in de dug-out. Hij is door de KNVB voor twee wed strijden geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de nacompetitie- wedstrijd tegen EWC. Lenssen werd weggestuurd door arbiter Van Vlokho- ven vanwege herhaaldelijk commen taar op de leiding. Merselo ontvangt met SCMH een onbekende tegenstander. Sport Club Maria Heide, vlak bij Veghel, is even eens een zesdeklasser. Afgelopen seizoen eindigden de Brabanders als tweede, maar ze liepen promotie net mis. Volharding treedt voor eigen publiek aan tegen de Helmondse vier deklasser Stiphout Vooruit. SV United gaat op bezoek bij HRC'27 in Affer- den. Op dinsdag 24 augustus krijgt het bekertoernooi een vervolg. Alle wed strijden beginnen dan om 18.45 uur. Venray ontvangt eersteklasser Nue- nen. Aanvaller Guillermo le Couvreur maakte onlangs de overstap van de Brabantse club naar Venray. Vierde klasser Leunen krijgt Volharding op bezoek. Bij de tweedeklasser uit Vier lingsbeek staat Leunenaar Jaap Litjens onder de lat. Vijf jaar geleden, op 27 augustus 2005, zorgden de oranje-wit ten voor een verrassing door Volhar ding met 3-1 te kloppen. Zaterdag 21 augustus (18.00) GSV'28-Venray HRC'27-SV United Merselo-SCMH Sporting ST-Ysselsteyn SSS'18-Oostrum Volharding-Stiphout Vooruit Venray 2-Leunen SVOC'01-Holthees Dinsdag 24 augustus (18.45) Venray-Nuenen SV United-RKDSO Toxandria-Merselo Ysselsteyn-VIOS'38 Wittenhorst-Sporting ST Oostrum-Hapse Boys Vitesse'08-SSS'18 Leunen-Volharding Stiphout Vooruit-Venray 2 America-SVOC'01 Holthees-DEV Arcen Sportnieuws -info 1 ifcur no MunGKii' Na tien jaar wint Ysselsteyn weer de Venray Cup. Aanvoerder Thijs Berkers toont vol trots de bokaal. Venray heeft de enige twee oefenduels in de voorbereiding gewonnen. Afgelopen donderdag won de Venrayse hoofdklasser verrassend met 1-2 bij JVC Cuijk, dat in de nieuwe topklasse uit komt. Twee dagen later klopten de rood-witten vierdeklasser Nieuw Woensel eenvoudig met 6-0. Op dinsdag 10 augustus hervatte Venray de voorbereiding na een onderbreking van drie weken. Op 6 juni was pas de laatste wedstrijd, uit tegen WKE in Emmen, na een lang en slopend seizoen. De eerste training was alweer op 1 juli. Trainer Jan Poels vindt dat zijn spelers er conditioneel goed voorstaan. De Venrayse hoofd klasser startte donderdag voortvarend in Cuijk. Na een kwartier scoorde Tom van Bergen uit een vrije trap: 0-1. Tij dens de rust wisselde Jan Poels zeven keer. JVC Cuijk was na de pauze ster ker en kwam halverwege de tweede helft langszij: 1-1. In de laatste minuut pakte Venray de winst door een tref fer van Bas Joosten: 1-2. Hierbij ging de JVC-doelman niet geheel vrijuit. Zaterdag begon Venray opnieuw overrompelend. Bij tegenstander Nieuw Woensel kon libero Koen Ooms de gaten niet dichten. Ook de buitenspel haperde herhaaldelijk, In de onderlinge competitie was het bijltjesdag. Alle wedstrij den eindigden namelijk in een 6-0 score. Harrie Lenssen (76 slagen) won van Huub Straatman (85), die in de laatste twee ronden wel goed weer werk bood, maar Lenssen niet kon verontrusten. Leo Wilms (94) liep tegen Karel van Ham (89) een forse zeperd op en al waren de verschil len per ronde maar klein, Van Ham nam zijn zege dankbaar in ontvangst. Gerrit Vermeulen (73), met een fraai rondje van 22, had weinig te duchten van Jo Litjens. Jan Engels, die net als Vermeulen met 73 slagen de beste score van de dag neerzette, onder vond tegen Piet van der Elst alleen in de eerste ronde tegenstand. Van der Elst, die eigenlijk nog niet eens zo slecht speelde, maar liep in elke ronde tegen een "Otto" aan en werd daarmee op slag kansloos. Jan Litjens (88) bleek tegen Bets Wilms (98) elke ronde sterker en leverde Litjens een volle bak op. Jan Engels noteerde met een rondje 21 de laagste ronde van de dag. Er werden nog twee inhaalwed strijden gespeeld. Karel van Ham, die tegen Bets Wilms een puike wedstrijd speelde, moest in de tweede omloop toch een puntje aan zijn opponente laten, maar zijn score van 84 was zijn beste seizoenprestatie tot nu toe en won daarom verdiend met 5 - 1Leo Wilms, die helemaal van slag lijkt te zijn, kreeg van Fieke van Ham (97) een oorwassing van 6 - 0. Al was het verschil per ronde maar miniem, voor Van Ham betekende dit onverwacht dikke winst. In de stand blijft Ger- rit Janssen met 4 punten de ranglijst aanvoeren. Zijn naaste belager Jan Engels is tot één punt (5) genaderd. Gerrit Vermeulen bezet met 7 pun ten de derde plaats en ook Karel van Ham en Harrie Lenssen, die beiden 8 punten hebben, zijn nog niet geheel kansloos voor de titel. Bij de dames zag Bets Wilms, die met 18 punten de leiding heeft, Jo Litjens (20 pt) tot op twee punten naderen. Fieke van Ham handhaafde zich met 24 punten op de derde plaats. Uitslag wedvlucht Nantuiel: 142 dui ven, zes deelnemers. 1, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 16, 19, 21, 23 Harry Francken. 2, 4, 12, 13, 15, 20 Jan Kuijpers. 3, 10, 14, 17, 18, 22, 25 Sraar Peters. 24 Sraar Francken. waarvan Venray gretig profiteerde. De niet geheel fitte Bob Crooij kwam niet in actie voor zijn nieuwe club. Ven- ray begon in de volgende opstelling: Nabbe; Gommers, Geenen, Lenders en Zanders; Linders en Willemse; Le Couvreur, De Jong, Joosten en Thoone. Al binnen drie minuten was het raak. De uitgekomen Woenselse doelman ging finaal onder een diepe bal door waarna nieuwkomer Thomas de Jong (ex-Jodan Boys) simpel de 1-0 kon bin nenschuiven. In de tiende minuut gaf Bas Joosten een voorzet vanaf links die door aanvoerder Wout Gommers sierlijk met zijn hak werd binnenge werkt: 2-0. Twee minuten later was Bas Joosten wederom de aangever. Hij zette Thomas de Jong vrij voor het doel: 3-0. Venray zakte daarna steeds verder in. Als de rood-witten het hoge tempo uit het eerste kwartier hadden vol gehouden, dan was de overwinning dik in de rode cijfers beland. In de 36e minuut omzeilde Bas Joosten de buitenspelval. De arbiter negeerde het vlagsignaal en Joosten rondde beheerst af: 4-0. Een minuut later viel de 5-0. Linksachter Bart Zanders, over gekomen van Deurne, bereikte met een diepe bal Thomas de Jong die zijn derde treffer liet aantekenen: 5-0. Op de tennisbanen van TC Rodhe is het 28e Maïstoernooi gespeeld. Er waren 208 wedstrijden in de catego rieën 4 tot en met 7 30+. Dat dit toer nooi goed bekend staat in de regio, blijkt uit het feit, dat het maximaal aantal inschrijving bereikt werd. Het toernooi kenmerkte zich door wed strijden die op het scherpst van de snede, maar uiterst sportief, werden gespeeld. Tijdens de finaledag werden wedstrijden gespeeld waarbij veel spelers afkomstig waren van de orga niserende vereniging TC Rodhe. Ver der is er een tennisclinic gehouden. Hieraan deden een veertig mensen mee. Met een snelheidsmeter werd gemeten wie de hardste service had en de wedstrijdjes met reuzenrackets vielen bijzonder in de smaak. De uitslagen: GD7: Nanette van Dijck+Mark Zan- ders/Rosita van Oosterwijk-Van Bokhoven+John van Oosterwijk 6-1 6-2 DD7: Gerry Onckels+Manon Vullings/ Jose Peters-Schatorie+Lucy Vervoort 1-6 6-2 6-1 HD7: Patrick Craenmehr+Sinar Sitepu/ Frits Romen+Nico van Vulpen 6-0 6-1 HE7: Ton de Leeuw/Claus Burgers 4-6 Na de hervatting liet Jan Poels een vrij wel compleet ander elftal aantreden. Alleen Robert Willemse verscheen ook in de tweede helft aan de aftrap. De opstelling na rust was: Nielen; Van Mil, Janssen, Keijzers (67. Zan ders) en Custers; Van Bergen,Willemse (60. Seijkens) en Bronzwaer; Van Hout, Luydens en Hendrix (67. Hlimi). Het enorme kwaliteitsverschil van voor de pauze was niet meer zichtbaar. Het werd een potje zomeravondvoet bal en Nieuw Woensel wist zowaar nog twee keer gevaarlijk te worden. Doelman Niels Nielen voorkwam een tegentreffer. Vlak voor tijd bepaalde Renell Luydens (ex-Helmond Sport) de eindstand op 6-0 op aangeven van Dave Hendrix. Na afloop werd afscheid genomen van Bob Crooij en Koen Ooms (beiden naar Nieuw Woensel), Wesley Plugers (Geldrop) en Gary Roumimper (Blerick). In de voorbereiding speelt Venray vier bekerduels. Voor de 'grote' KNVB beker kwam de hoofdklasser gister avond (woensdag) in actie tegen HHC Hardenberg. Angelo van Mil (twee duels schorsing) en Tom van Bergen (een wedstrijd) waren niet inzetbaar. Komende zaterdag speelt Venray voor de districtsbeker uit tegen eersteklas ser GSV'28 in Genhout. De finalisten van HE4, rechts win- naarJos Lindner en links Erik Pellen. 6-2 6-3 GD6: Jolanda Vermeulen+Rob Ker- sten/Victorine Derks+Math van Dijck 6-3 6-4 DD6: Monique Hagens+Beryl du Porto/Nel van Hegelsom+Truus Weys Geurts 6-2 4-6 6-4 HD6: Rob Kersten+John Ponjee/Leon Duis+Joost Olieslagers 5-7 6-1 6-0 DE6: Monique Hagens/Jelena Glazko- va 7-5 4-6 6-2 HE6: Ad Welten/Patrick Litjens, walk over DD5: Monique van der Hoff+Jolande Segers/Suzanne van Bragt+Joke Verlin den 7-6 6-2 HD5: Wilbert Bovee+Frank Kersten/ Rikus ten Brucke+Roger Kivits 7-5 6-4 HE5: Eric Pellen/Patrick Hermsen 6-1 6-3 GD4: Marieke Seelen+Dré Kuipers/ Katinka Kuipers-Achten+Rikus ten Brucke 7-6 6-3 DD4:Katinka Kuipers-Achten+Marieke Seelen/Desiree Hilbrands+Elly Lutters 7-6 7-6 HD4: Rob Peelen+Dennis Wijnen/ Elroy Jansen+Bob Lodewijks 6-4 6-3 HE4: Jos Lindner/Eric Pellen 6-1 6-4 Voor de zevende maal wordt op zaterdag 21 augustus een minioren- toernooi gehouden door Wittenhorst in samenwerking met de jeugdoplei ding van PSV. Dit jaar nemen er zes tien teams deel, waaronder voor de eerste keer een team uit Engeland, Derby County. Uiteraard zal ook Team Horst aan de Maas vertegenwoordigd zijn. Uit een spannende selectieronde zijn de volgende jongens geselecteerd en zij mogen de gemeente vertegen woordigen: Bram Wijnhoven (SV Uni ted), Sem Custers en Jules Custers (beiden Swolgense Boys), Dennis van der Zee (Sparta'18), Giel Beurskens (NEC), Levi Spreeuwenberg (RKSV Melderslo), Rens Aerts (RKSV Mete- rik), Roger van Lier (SV Lottum), Sven van Ooijen (RKSV Wittenhorst). Het volledige deelnemersveld: PSV, Ajax, Feyenoord, Bayer Leverkusen, Racing Genk, VVV-Venlo, Lierse SK, Borussia Monchengladbach, Volendam, NEC, Schalke'04, Club Brugge, Sparta en Derby County. Om 930 uur staan de teams klaar om zich aan het publiek voor te stellen. De nieuwe fusieclub Sporting ST start dit seizoen met damesvoetbal. Omdat de meeste leden nog niet eer der gevoetbald hebben, zal in het eer ste jaar nog niet worden deelgenomen aan de KNVB-competitie. Sporting ST, een fusie van TOP'27 en Swolgense Boys, heeft de ervaren Toon Knoops aangetrokken als damestrainer. De Tienraynaar is in het verleden hoofd en jeugdtrainer geweest bij zowel TOP'27 als Swolgense Boys. Peter Seuren is een andere oud-trainer die is vastgelegd voor een nieuwe functie. De Horstenaar gaat als opvolger van Marcel Hovens aan de slag als jeugd- coördinator van Sporting ST. Seuren trainde van 2006 tot 2009 de hoofd macht van TOP'27. Luuk Snijders (23) voetbalt dit sei zoen in de derde elftal van Venray. De middenvelder is zo goed als hersteld van een hernia. Door aanhoudende rugklachten kon hij afgelopen jaar helemaal niet in actie komen. Zijn laat ste optreden was in de oefenwedstrijd tegen VVV, vorig jaar zomer. Snijders heeft de hoop op een rentree in de hoofdmacht nog niet opgegeven. "Ik hoop eerst een jaar in het derde elftal zonder klachten te kunnen voetbal len. En als alles goed gaat, dan hoop ik over een jaar weer bij het eerste aan te sluiten." Programma zaterdag 21 augustus Merselo-SCMH 18.00 Programma zondag 22 augustus Hegelsom 2-Merselo 2 12.00 Programma dinsdag 24 augustus Toxandria-Merselo 18.45 Programma donderdag 26 augustus Merselo 2-Sparta'18 2 18.45 Programma zaterdag 21 augustus Baarlo vet-Merselo vet 17.00 Programma donderdag 26 augustus America B1-Merselo B1 v.17.30 Programma zaterdag 21 augustus SSS'18-SV Oostrum 1800 Susteren 5-SV Oostrum 4 17.00 Programma zondag 22 augustus SV Oostrum 2-SV Venray 3 11.00 Programma dinsdag 24 augustus SV Oostrum-Hapse Boys 18.45 Montagnards 3-SV Oostrum 2 18.45 Programma zaterdag 21 augustus SVVenray A1-OSS1920 A1 a.15.00 SVVenray B1-JVC Cuijk B1 a. 15.00 SVVenray B2-Someren B2 a. 13.15 HVCH C1-SVVenray C1 v 10.45 SVVenray C2-DSV C1 a.13.15 Programma zaterdag 22 augustus SVVenray A1-Venlosche Boys A1 a. 14.30 Rood Wit'62 B1-SVVenray B1 v 13.30 Ysselsteyn B1-SVVenray B2 v 13.00 SVVenray C1-Rood Wit'62 C1 a. 13.15 SVVenray D1-Rood Wit'62 D1 a. 11.30 Programma woensdag 25 augustus SVVenray B2-MVC'19 B1 a. 19.00 PSV C1-SVVenray C1 a. 17.30 SVVenray C2-JVC Cuijk C2 a. 19.30 PSV D2-SVVenray D1 a. 16.00 PSV E1-SVVenray E1 a. 15.00 PSV F1-SVVenray F1 a. 15.00 Programma woensdag 26 augustus Sc. Irene A1-SVVenray A1 (b) v 17.15 SVVenray A2-Volharding A1 (b)a. 19.30 SVVenray B1-VVV'03 B1 (b) a. 18.30 SVVenray B2-Belfeldia B1 (b) a. 18.30 SVVenray D2-ZSV D2 a. 19.00 De nieuwe eredivisionist Lake Valley speelt binnen drie dagen twee oefenduels voor eigen publiek. Vrijdag (morgen) is de Tilburgse eerstedivisionist RKTVV te gast in sporthal De Wetteling. De aftrap is om 21.30 uur. RKTVV heeft zich versterkt met veel oud-spelers van Bunga Melati. Op maandag 23 augustus oefent Lake Valley tegen meervoudig landskampi oen FCK/De Hommel. Ook dit duel begint om 21.30 uur. De topploeg uit Den Bosch eindigde vorig seizoen als tweede in de topdivisie. Met zes internationals en drie Brazilianen doet FCK/De Hommel weer een gooi naar de landstitel. Voor beide wedstrijden van de hoofdmacht komt het tweede team van Lake Valley in actie. Afgelo pen vrijdag speelde Lake Valley in het Belgische Lommel zijn derde vriend schappelijke duel in de voorbereiding. De Belgische topclub LW/United toonde zich met 6-4 te sterk. In de eer ste helft wisten de Venrayse zaalvoet ballers nog knap stand te houden. De ruststand was 1-1. Aanvoerder Richard van de Kerkhof toonde zich wederom trefzeker. Hij nam alle vier de Venrayse treffers voor zijn rekening. SCHOUWBURG Eindelijk is het Ysselsteyn weer eens gelukt de Venray Cup te winnen. In de afgelopen vijf jaar stonden de Ysselsteyners vier keer in de finale, die telkens werd verloren. Afgelopen zondag op de bijvelden van sportpark De Wieën troefde de Ysselsteynse vijfdeklas- ser in de stromende regen Leunen af. Drie minuten voor tijd scoorde Boy Geerets de enige en winnen de treffer: 1-0. Verleden jaar stonden beide ploe gen ook al in de finale. Toen trok Leu nen door een 1-0 overwinning aan het langste eind. Voor het eerst wonnen de oranje-witten toen de Venray Cup. Boy Geerets vertolkte vorig jaar een negatieve hoofdrol omdat hij, evenals een speler van Leunen, de rode kaart kreeg. Afgelopen zondag was de Yssel- steynse aanvaller de matchwinnaar. Drie minuten voor tijd schoot Geerets vanaf de rand van de zestien hard en zuiver raak. De Leunse keeper Fenne Smits kon er niet meer bij: 1-0. Direct na zijn treffer had Geerets de 2-0 op zijn schoen. Uit de eerstvol- De nieuwe beginnersgroep hard lopen start op dinsdag 14 september vanaf 19.15 uur. In deze eerste bij eenkomst wordt informatie verstrekt over het hardlopen voor beginners en wordt ook informatie gegeven over kleding, schoeisel en dergelijke. Deze beginnersgroep is bedoeld voor iedereen vanaf achttien jaar die zijn conditie wil verbeteren of een conditie wil opbouwen. Ervaring met hardlopen is niet vereist. Op woensdag 8 september worden de trainingen voor de pupillen hervat. Op maandag 23 augustus worden de trainingen voor de cd junioren her vat. De trainingen voor de G-groep worden weer hervat op donderdag 9 september. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 uur CD junioren. Baan- training dinsdag 19.00-20.30 uur AB junioren. Baan woensdag 18.00-19.15 uur pupillen. Baantraining donderdag 19.00-20.30 uur looptraining. Baan zaterdag 10.00-11.15 uur pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB junioren en senioren. Lopersgroepen/ alle niveaus: Dinsdag (start atletiek baan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur, donderdag atletiekbaan 18.30-19.30 uur NSG-atleten. Voor de laatste infor matie omtrent trainingen kijk op www.atvvenray.nl. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegen heid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercon tainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Agenda: 21/22 augustus Nationale C Spelen bij AAC Amsterdam. 29 augus tus Centrumloop Panningen. Zie ook www.atvvenray.nl. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag damestrai ning van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Wedstrijduitslagen: Marathon Mon- schau: 2 km.: Arno Jeurissen 3:59:03. Wim Boonhof 4:34:10. Halve triathlon Immenstadt 20 km.: Twan Keijsers 5:35:11. Agenda: 21 augustus Siebengewald Kermisloop. 29 augustus Avond loop Helden 19.30 uur. Zie ook www.peelrunners.nl. gende aanval verscheen bij vogelvrij voor het Leunse doel, maar ditmaal verdween de bal naast. Toen arbiter Felix Vollenberg om kwart voor vier floot voor de aftrap, stonden er welgeteld drie toeschou wers langs de lijn. Een uurtje eerder begon het te plenzen. De kruisfinales werden in de stromende regen afge werkt. Daarna zochten de supporters een droog en veilig heenkomen in de kantine. Uiteindelijk namen nog vijftig bezoekers de moeite om (een deel) van de eindstrijd te zien. Een dissonant was dat Venray niet met twee elftallen, maar slechts met een team (Venray 3) aan het toernooi deelnam. Venray 4 liet verstek gaan omdat er vanwege de late vakanties te weinig spelers beschikbaar waren. Daardoor speelden Leunen, Merselo en Ysselsteyn in poule B slechts twee duels. De wedstrijden duurden wel wat langer (twee keer 20 minuten) in plaats van twee maal 12,5 minuut. Zesdeklasser Merselo verloor beide Als het vakantietijd is zijn er min der Mudhunters op de trainingen. Een groep vertrok richting Geijsterse bos sen. Via een omweg kwamen ze uitein delijk aan in Overloon en daar werd er koers gezet richting de ballonzuilbos- sen. In augustus zijn er geen trainingen voor de kids. deze starten op 5 sep tember. Vanaf dan is er elke week een training voor de oudere jeugd en de jongere jeugd gaat nog door met een training per twee weken. Men kan vier weken meedoen alvorens te beslissen of om lid wil worden. Er zijn binnen de Mudhunters dames en heren lid in de leeftijd van 18 tot 63 jaar. Ga voor meer informatie naar www.mudhun- ters.nl. Agenda: Zondag 22 augustus vertrek 9.00 uur per fiets voor een training rond Venray +/-50 km. Op dinsdag in het bos en donderdag op de weg om 19.00 uur een training. Ver trek bijna altijd vanaf De Sprank. De achtste zomerdrivecompetitie is gehouden en de beste in lijn 1 waren Ans en Dolf van den Hombergh met 65.97 procent. Nelly en Bert Vloet bezetten de tweede plek met 61.46 procent. Tonny Voordewind bezetten de derde plek met Jan van den Heuvel 58.68 procent. In lijn 2 was het hoogst geplaatste paar Nelly Jenniskens en Jan Kleeven met 62.50 procent, gevolgd door Mientje van de Voirle en Wim van Sambeek met 57.50 procent. Mien Kuenen en Riet Dobbe bezetten met 53.75 procent de derde plaats. In de C lijn waren Willy en Wim Linssen de winnaars met 63.62 procent. Wil ten Horn en Els Bovee waren tweede met 58.65 procent en de derde plaats werd bezet door Ber Poels en Annie Siroen met 58.40 procent. De zesde en laatste zitting van de zomeravondcompetitie van de Ven- rayse bridgeclubs is gehouden. In geel waren met een score van 60 procent Theo Jakobs en Jacqueline van der Slik gedeeld eerste samen met Bert en Nellie Vloet. De derde plaats was voor Mia Koopman en Annie van den Munckhof met 57,92 procent. In rood waren Hans van Kampen en Alie Schentke de beste met 66,30 procent. Tweede waren Trees van der Beele en Wim Teunissen met 64,13 procent en als derde eindigden Riet Dobbe en Jo linders met 57,33 procent. De wissel beker werd gewonnen door Piet van Genugten met een gemiddelde score van 63,35 procent. duels kansloos. Tegen Ysselsteyn met 2-5 en tegen Leunen met 0-5. In de laatste wedstrijd kreeg Merselo-speler Jeroen Gloudemans de rode kaart van arbiter Nick Tunnissen. Hij zou een slaande beweging hebben gemaakt tegen een speler van zijn voormalige club. Het was dit jaar de enige veld- verwijzing in het overigens sportief verlopen toernooi. Leunen en Yssel- steyn hielden elkaar in het pouleduel in evenwicht: 0-0. Door het betere doelsaldo werd Leunen winnaar van poule B. In poule A ging de zege naar Venray 3 dat de maximale score van negen punten behaalde. Oostrum, dat alleen van Venray verloor (0-1), werd tweede. In de kruisfinale moest Venray 3 het onderspit delven tegen Ysselsteyn. Door treffers van Thijs Hendriks en Stan van Dijck plaatsten de Peelbe- woners (2-0) zich voor de finale. In de andere halve eindstrijd gaven Leunen en Oostrum - de clubs komen elkaar in de competitie opnieuw tegen in de De nog jonge profwielrenner Wout Poels uit Blitterswijck (22 jaar) heeft zijn eerste profzege achter zijn naam staan. Zaterdag wist hij op indrukwekkende wijze de koninginnerit van de Tour de L'Ain in Zuid-Frankrijk op zijn naam te brengen. Hij klauterde als de beste de Col du Grand Colombier op en wist in de afda ling bij een kopgroep van acht man te domineren. Hij won de sprint op over tuigende wijze. De dag ervoor werd hij al negende in een eveneens zeer lastige rit. Hij reed deze meerdaagse koers zo sterk dat hij in het eindklas sement in dezelfde tijd eindigde als de Spanjaard Haimar Zubeldia. Omdat deze de proloog had gewonnen werd de Spanjaard aangewezen als winnaar van Tour de L'Ain. Wout Poels eindigde op tweetiende van een seconde op de tweede plek. Het team van Vacansoleil, waarvan Poels deel uitmaakt, won het ploegklassement. "Ik voelde me heel de week al erg sterk en goed, vooral wanneer het bergop ging. Ik was dan ook erg gemotiveerd om goed te rijden omdat de wedstrijd daarvoor, Vuelta a Burgos, helemaal niet volgens planning verliep. Zaterdag kreeg ik dan waar ik lang heb op moeten wachten, mijn eerste profoverwinning. Ik won de sprint van een groepje van acht man. Achter ons zat een groep met ploeg maat Johnny Hoogerland die alles terughaalde om onze groep vooruit te kunnen laten rijden. Uiteindelijk werd ik ook nog tweede in het eindklas sement op slechts 0,2 seconden van vierde klasse - elkaar weinig toe. Vlak voor tijd was het Joost Tolkamp die de oranje-witten aan de overwinning hielp: 1-0. Oostrum en Venray 3 moesten in een strafschoppenserie kampen om de derde plaats. Oostrum nam de penalty's iets beter en won met 5-4. Ysselsteyn pakte de Venray Cup voor de vijfde maal. Precies tien jaar gele den wonnen de Peelbewoners voor het laatst. De andere keren was in 1996, 1997 en 1999. Uitslagen Venray 3-Holthees 1-0 Oostrum-SVOC'01 1-0 Merselo-Ysselsteyn 2-5 Venray 3-Oostrum 1-0 SVOC01 -Holthees 2-1 Ysselsteyn-Leunen 0-0 SVOC'01-Venray 3 1-3 Holthees-Oostrum 0-3 Leunen-Merselo 5-0 Kruisfinales: Leunen-Oostrum 1-0 Ysselsteyn-Venray 3 2-0 Finale: Ysselsteyn-Leunen 1-0 Wout Poels winnend over de streep, zijn eerste profzege is een feit. winnaar Zubeldia (Team Radioschack van Lance Amstrong, red.)", aldus het relaas van Wout Poels vlak na de wed strijd. Op dit moment koerst hij met de ploeg van Vancansolei in de Ronde van de Limousin, een vierdaagse etap pekoers in Frankrijk. De 22-jarige Wout Poels rijdt sinds 2006 voor de formatie van Daan Luijkx. In 2009 maakte de ranke klim mer samen met de kern van de ploeg mee de overstap naar de Pro Conti nentale ploeg van Vacansoleil. Partijen kwamen onlangs een contractsver lenging van twee jaar overeen tot en met het Floriadejaar, eind 2012. Poels werd namens het leidende team in de Europe Tour negende in de afsluitende tijdrit van de jongste Ronde van Zwit serland en de man uit Blitterswijck profileert zich meer en meer als klas sementsrenner. Poels kijkt uit naar de komende jaren: "De ploeg heeft vertrouwen in me en ik wil, net als de ploeg, volgend jaar verder groeien door een grote ronde te rijden." Naast de tijdrit in Zwitserland behaalde Poels in 2010 onder meer een top tien klassering in de Rund Um Den Finanz- platz Eschborn-Frankfurt. Het was de eerste zege van Wout Poels als prof en de Limburger vond het 'echt super'. Wout Poels is de negende Vacansoleil-renner die in 2010 een wedstrijd wist te winnen. Achttien van de 22 renners van die ploeg wisten in 2010 reeds een podi umplek te behalen

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12