Trekker Trek in Ysselsteyn Gary Castell wint World Cup in Venray Ramadan Festival in Venray Kinderwebsite VieCuri Kleuren van Afrika Lest We Forget in Venray Cliëntenpanel Proteion Thuiszorg Kathelijne Limburgs kampioen Viertal Limburgs kampioen 10,11 12 CUUROOJ 2010 PLEIN Het Alvertje PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 19 augustus 2010 - Pagina 10 Ongeveer duizend schoolkinde ren van de hoogste groepen van de basisscholen (9 tot en met 12 jaar) uit Noord-Limburg en oos telijk Noord-Brabant krijgen in de week van 27 september tot en met 1 oktober een uniek educa tief programma voorgeschoteld over de Vergeten slag' tijdens de Tweede Wereldoorlog. De kinde ren bezoeken dan in Venray aan de Brabantse grens de zogeheten living historiekampen die zijn ingericht door de werkgroep Lucky Seventh, de organisatie van Lest We Forget. irf - De Roerdomp Dreesens zevende in Singapore LRV St. Jan Merselo PC De Jumpers e-mail: redactie: advertentie-afdeling: -info AJK Noord-Limburg houdt in het weekend van zaterdag 21 en zondag 22 augustus in samen werking met stichting Jera On Air voor de tweede maal het Trekker Trek Ysselsteyn. Er wordt dit jaar op twee banen gereden Het gaat om een regionale wedstrijd voor alle trekkerliefhebbers uit Noord-Limburg en Oost-Brabant. Op zaterdagavond zijn er in de tent live optredens van de bands Canvas en Snormaal. Dit alles wordt muzi kaal aan elkaar gedraaid door Andre Nijman, beter bekend als de manager van Jovink en de Voederbietels. Op zondag wordt de Trekker Trek gehou den. Tractor pulling is een sport die motorische kracht koppelt aan snel heid. De combinaties die het snelst van start gaan en de achterwielen het hardst kunnen laten spinnen, komen het verst. Er komt natuurlijk van alles bij kijken zoals het verhangen van gewichten, zodat het geheel nauw keurig is uitgebalanceerd, en waar door ze over de optimale overbren gingsverhouding beschikken. Ook de banden moeten de juiste spanning hebben, alleen dan kan al het vermo gen op de baan worden overgebracht. Per baan kan dat ook nog steeds variëren, daarom vereist dit erg veel inzicht en ervaring van deelnemers. Wat dat betreft vertoont tractor pul- ling de overeenkomsten met andere takken van gemotoriseerde sporten. Maar wat tractor pulling extra onder scheidt, is de sensatie van de enorme hoeveelheid paardenkrachten van de machines en de omringende show. Aansluitend is er nog een afterparty met de dj's Double U Rules. Zaterdag is de tent geopend van 20.00 tot 02.00 uur en zondag is het terrein geopend zijn van 10.00 tot 22.00 uur. De Stichting Stelcom houdt op zaterdag 28 augustus een Ramadan Festival met een iftar. Iftar is een Ara bisch woord dat 'doorbreken van het vasten' betekent. Tijdens de ramadan mogen moslims van zonsopgang tot zonsondergang niet eten, drinken en roken. Na zonsondergang wordt het vasten verbroken met de iftar maaltijd. Vaak gebeurt dit met het hele gezin, maar ook vaak met anderen, zoals familieleden en vrienden. Het Rama dan Festival ondersteunt elk jaar de organisatie van thema-iftars op diver sen plaatsen in Nederland. Dit jaar ook de iftar van Stichting Stelcom in Venray. Het Ramadan Festival staat dit jaar in het teken van 'de kunst van het delen'. Het hoofddoel van de avond is dan ook het delen van kennis, ideeën, meningen, gedachten, humor en een maaltijd tussen moslims en niet-mos- lims. De thema's zijn Zorg en Gezond heid en Ontwikkelingssamenwerking. Beide thema's komen deze avond aan bod door middel van lezingen en debat. De iftar duurt van 18.30 tot 22.30 uur en wordt gehouden in De Reden aan de Langstraat in Venray. Reserveren kan via e-mail info@stel- com.nl of via telefoon 06-15554635. Zie ook www.ramadanfestival.nl. Ziekenhuizen VieCuri in Venlo en Venray heeft een speciale kin derwebsite ontwikkeld. Vlak voor de zomervakantie is deze site live gegaan. Op een speelse en leerza me manier wil VieCuri kinderen (met hulp van hun ouders) uitge breid kennis laten maken met het ziekenhuis om daarmee de angst voor een ziekenhuisbezoek te ver minderen. De startpagina van de kindersite laat een kleurrijk portal zien waarbij kinderen kunnen kiezen voor een van de onderdelen; Kijken, Doen of Lezen. Bij elk onderdeel is er wel iets te vinden dat voor kinderen in ver schillende leeftijdsgroepen interes sant is. Op deze kindersite vind men verschillende fotoboeken met uitleg om doorheen te bladeren. Voor de allerkleinsten is een prentenboekje getekend, waarin het verhaal wordt verteld van het VieCuri figuurtje Dop pertje. Verder kunnen kinderen met behulp van verschillende spelletjes veel te weten komen over het zieken huis. Een memoriespel met foto's van de kinderartsen, verschillende puzzels, kleurplaten en een quiz dagen hen uit om op de site bezig te zijn en zo het ziekenhuis op een speelse wijze te leren kennen. Voor de website is op basis van het logo van VieCuri een speciaal figuurtje ontworpen dat als werknaam Doppertje kreeg. VieCuri is nu op zoek naar een nieuwe naam voor dit figuurtje en heeft houdt daar om een prijsvraag voor kinderen: 'Hallo, ik ben Doppertje. Je vindt mij op de kindersite van VieCuri. Ik ben op zoek naar een nieuwe naam.' Weet jij een leuke naam voor mij? Stuur je idee dan snel in via www.viecuri.nl. Klik op Voor jou. Je kunt jouw nieuwe naam inzenden tot en met 18 september. De winnaar krijgt een VIP-ontvangst en een rond leiding door het ziekenhuis in Venlo voor de hele klas. Naast het gebruikelijke assortiment van Fair Trade Kunstnijverheid en Levensmiddelen biedt de Wereldwin kel Venray deze maand ook unieke artikelen aan van het bekende plaatse lijk project Leven Redden, Toekomst Schenken van Stefani van de Broek. Zij heeft de maakster van de kle den, Jane Tuti, ontmoet tijdens een bezoek aan haar project in Zuid Afri ka. Jane komt uit Zimbabwe en kan met het maken en verkopen van deze producten haar gezin onderhouden. Haar kleden zijn stuk voor stuk uniek; handnijverheid met Afrikaanse afbeel dingen, uitgevoerd in mooie kleuren combinaties. De ondergrond wordt gevormd door fijne batik die bladeren en varens laten zien. De randen wor den gestempeld en de verschillende motieven worden erop geschilderd. Gemiddeld werkt zij tien uur aan een kleed. De mooie collectie tafelkleden, wikkelrokken en schorten zijn de komende maand nog te vinden in de themaruimte van Wereldwinkel Venray, Henseniusstraat 3a. De vrijwilligers achter dit kamp, dat voor de vierde keer plaatsvindt, probe ren de herinnering levend te houden aan deze barre tijd, teneinde de vele burger en jonge militaire slachtoffers te blijven eren. Maar ook om het ver haal van toen door te vertellen nu er steeds minder getuigen van toen het zelf niet meer kunnen overdragen. Alles draait om de 'vergeten slag' rond Venray en Overloon. Op 29 september 1944 werd operatie Market Garden met het terugtrekken van de laatste Britse parachutisten vanuit Arnhem als een gedeeltelijk succes afgesloten. Oost Brabant en Noord Limburg daar tegen, staan aan de vooravond van wat de geschiedenis in gaat als de 'ver geten slag'. In de bijna tweeënhalve maand durende strijd die volgt, ver andert het gebied in een uitgestrekte puinhoop waar de bevolking werd verjaagd en huis en goed vernield. Een strijd in modder en regen, uitge vochten door Engelse, Amerikaanse en Duitse eenheden, laatst genoemde met de rug tegen de Maas, met zeer veel slachtoffers tot gevolg. Lest We Forget laat in zijn vierde uitvoering de meer dan duizend aangemelde leerlingen van de groepen 7 en 8 van de diverse regio scholen zien, hoe en waarmee deze strijd werd gevoerd. Doel: het in herinnering houden van dit stuk belangrijke streek geschiede nis, en dit blijven herdenken. De kin deren kunnen met eigen ogen zien, en op een educatieve manier met de han den zelf ervaren wat er aan het front rond Venray en Overloon zoal gebeur de. De geschiedenis wordt verteld door vrijwilligers en gidsen, zoals niet te vinden is in de boeken en musea. Displays in een unieke omgeving, ori ginele stellingen, uniformen met alle uitrustingen, veel verschillende oor logsvoertuigen, (zowel wiel als rups) een hospitaal, verbindingsposten en niet te vergeten het logistieke deel, wat tevens het transport van en naar school met originele voertuigen is. Op maandag 27 september worden de eerste schoolgroepen ontvangen en op vrijdagmiddag 1 oktober sluiten de laatste kinderen de rij. Het weekend daarna, zaterdag 2 en zondag 3 okto ber, zijn bestemd voor het publiek waarbij het demonstreren van de diverse displays in samenwerking met de diverse re-enactment verenigingen hoog in het vaandel zullen staan. Op beide dagen is het kamp van 10.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Deze verenigingen hebben zich er in gespecialiseerd onder meer gevechtseenheden in originele uni formen te kunnen uitbeelden, zodat de demonstraties een realistisch beeld krijgen. Landelijke, evenals buitenland se re-enactment verenigingen gaan de organiserende stichting Consolidation ondersteunen om dit op een educatie ve wijze te realiseren. De werkgroep Lucky Seventh staat garant, samen met de meer dan zestig vrijwilligers voor een interessant programma voor zowel de schoolkinderen als tijdens de publieksdagen. Met name tijdens de publieksdagen wordt de geschie denis rond de vergeten slag verder toegelicht, en de demonstraties van onder meer uitrustingen, wapens en diverse voertuigen uitgebreid. Gidsen vertellen over deze vergeten slag, met als doelstelling, Lest We Forget (opdat wij niet vergeten). Wie meer infor matie wenst of mee wil werken aan dit evenement, kan kijken op www. lestweforget.nl. of op www.luckyse- venth.nl. Proteion Thuiszorg biedt 365 dagen per jaar thuiszorg aan zo'n 2400 cli- enten in Noord- en Midden-Limburg. Wat nu als deze cliënten directeur van de thuiszorgorganisatie zouden zijn, wat zouden zij dan verbeteren aan de zorgverlening? Deze vraag staat centraal in het cliëntenpanel dat plaatsvindt op 28 oktober in de Kantfabriek in Horst. Cliënten en mantelzorgers van Protei- on Thuiszorg die verpleging of verzor ging krijgen kunnen zich nu aanmel den als deelnemer. Het cliëntenpanel is een jaarlijks initiatief van Proteion Thuiszorg en haar cliëntenraad om de wensen, meningen en opvattingen van cliënten in kaart te brengen. Janneke Appeldoorn, beleidsmedewerker Pro- teion Thuiszorg: "Wij streven ernaar om de zorgverlening zo goed moge lijk te laten aansluiten op de wensen van onze cliënten. Het cliëntenpanel is een van de middelen waarmee we een beeld vormen van wat zij belang rijk vinden. Onder leiding van een onafhankelijke gespreksleider gaan we een middag met elkaar in gesprek over mogelijke verbeteringen in onze zorgverlening." Het panel is niet alleen voor cliënten van Proteion Thuiszorg. Ook hun mantelzorgers hebben de kans om tijdens deze middag hun mening te geven. Appeldoorn: "Er zijn nog enkele plekken beschikbaar in het panel. Cliënten of mantelzorgers van Proteion Thuiszorg die verpleging of verzorging krijgen en mee willen doen, kunnen zich bij ons aanmelden." Deelnemers worden deze middag bovendien getrakteerd op een rond leiding door de Kantfabriek in Horst, een monumentale fabriek die mensen weer even mee terugneemt naar de textielindustrie van de vorige eeuw in Horst en omgeving. Reiskosten worden vergoed en voor mensen die slecht ter been zijn denkt Proteion Thuiszorg graag mee voor een pas sende vervoersoplossing. Mensen die interesse hebben, kunnen voor meer informatie of aanmelding contact opnemen met Janneke Appeldoorn via telefoon (088)8500000 of met H. Knippenbergh via telefoonnum mer (077)3988059 of 06-12563990. Aanmelden kan tot en met maandag 13 september. SCHOUWBURG Gary Castell van Team Baarlo is afgelopen weekend winnaar geworden van de World Cup in de Stockcar Fl-klasse. De klasse kende zondag een groot deelne mersveld, hetgeen resulteerde in een prachtige race die drie ronden voor de finish vanwege een zware crash voor vijf minuten werd stil gelegd. De wedstrijd werd tot die tijd geleid door Gary Castell van Team Baarlo. Na de herstart wist Castell de leiding vast te houden voor Louw Wobbes (NL) en Fran- kie Wainman (GB) en won glori eus de World Cup. Meer dan 10.000 bezoekers bezoch ten het afgelopen weekend de World Cup Races in Venray. Het circuit aan de Bakelsedijk was twee dagen lang het mekka voor de autosportliefhebber. Iedereen kon zien dat ook de organisa tie de afgelopen maanden niet stil heeft gezeten. Het stadion lag er prachtig bij en zelfs burgemeester Hans Gilis- sen werd er even stil van. Een staande ovatie van het publiek viel hem ten deel. De vijf aangekondigde raceklas sen kwamen volledig aan hun trekken Het erepodium van de World Cup Stockcar F1, van links naar rechts Louw Wobbes, winnaar Gary Castell en Frankie Wainman. het afgelopen weekend. De regen op zondagmiddag weerhield de fans er niet van thuis te blijven. Op zaterdag middag werd al het mooie racegeweld stil gelegd voor een aankondiging van Songfestivalzangeres Sieneke van wie de hele familie uitkomt in de Stock car F2 klasse. Sieneke kreeg de eer de bekende woorden Lady's and Gentle man start your engines te roepen, bij de start van de Stockcar F2 race, uit te spreken. Deze heat werd gewonnen door broertje Wimpie. De regionale favorieten Barry en Roy Maessen uit Ysselsteyn kenden wisselende suc cessen. Barry reed op de zaterdag zijn schitterende HotRod in de muur, met veel schade tot gevolg. Barry zelf bleef gelukkig ongedeerd. Daarentegen had Roy een beter weekend, alhoewel hij ook te kampen had met grote tegen stand, hetgeen hem toch nog iedere keer goed naar de finish bracht. Helaas viel Roy in de World Cup Stockcar F2 uit, de overwinning was voor de uit Dordrecht afkomstige Toon Schut. De op zaterdag verreden Proflex Cup in de Stockcar formule 1 werd gewon nen door Team Baarlo met coureur Gary Castell. De uitslagen van afgelopen weekend: World Cup Stockcar Formule 11Gary Castell, Baarlo 2.Louw Wobbes, Dron- rijp 3. Frankie Wainman jr., Silsden (UK) 4. Geert Jan Keijzer, Helmond 5. Ron Kroonder, Assendelft World Cup Stockcar Formule2: 1.Toon Schut,Dordrecht 2. Henk Peeters, Nij megen 3. Chris Wijenberg, Siebenge- wald 4. Roy Hendriks, Maasbree Stockcar Formule 1 Proflex Cup: 1.Gary Castell, Baarlo 2. Dave Schaap, Heemskerk 3. Ron Kroonder, Assen delft 4. Louw Wobbes, Dronrijp 5. Jessy de Bruin, Dordrecht Finale Formule Toyota: Stephan Driessen, Metrick 2.Ralph Verberkt, Horst 3. Roald Severens, Melderslo 4. Ronald Janssen, Sevenum 5.Franz Hoeboer,Sonsbeck (D) Dagklassement Hotrod: 1Laurens van der Velden, Ittervoort 2. Marc Steg- meijer, Baarlo 3. John van den Bosch, Rosmalen 4. Jozef Willemsen, Wach- tendonck (D) 5. Patrick van Eck, Pos- terholt Dagklassement Saloon Stockcars: 1.Thomas Grosse, Moers (D) 2. Frank Loeff, Nettetal (D) 3. Gerard van Pamel, Puurs 4. Ed Gatzen, Poppel (B) 5. Bas Haagen, Baarle Nassau Dagklassement Stockcar Formule 2: 1. Toon Schut, Dordrecht 2. Willie Pee- ters, Nijmegen 3. Henk Peeters, Nij megen 4.Gordon Moodie, Uk 5. Roy Maessen, Ysselsteyn Final Stockcar Formule11Louw Wob bes, Dronrijp 2. Geert Jan Keijzer, Hel mond 3. Peter van den Bosch 4.Hans Baegen, Harmelen 5. Gary Castell, Baarlo De aanwezige toeschouwers in het stadion hebben twee dagen lang kunnen genieten van zinderende wedstrijden. Er waren opvallend veel cameraploegen aanwezig van onder andere SBS6 en Peel en Maas TV. Komend weekend zendt Peel en Maas TV op het kanaal van Kabelkrant Ven- ray een uitgebreide reportage over het raceweekend in Venray uit. LR R R 1 Kathelijne Maessen uit Venray is met haar paard Anastacia T (Man hattan) in Bergen Limburgs kam pioen paardensport geworden in de springklasse licht. Ze reed twee foutloze manches in een spannende barrage met elf deelnemers. In vijvercomplex het Wanssums Ven is de jaarlijkse gescheiden kop pelwedstrijd gehouden. De tweede persoon van elk koppel viste in vij ver 2. Het koppel Henk Theeuwen en Antoon Langenkamp was de beste. Op de tweede plaats eindigden Har- rie Theeuwen en Peter Cuppen en de derde plek was voor Toon van Ooijen met Huub Teeuwen. Al deze koppels bestonden uit leden van Het Alvertje. De overige vissers van Het Alvertje die in de prijzen vielen waren Theo en Rob Munsters, Sjaak Dekkers en Pierre Maas, Antoon Sanders en Willy Wijnhoven. Op woensdag 25 augustus is de tweede wedstrijd van de 50 plus competitie najaar. De bijeenkomst is om 10.00 uur bij de vijver en er wordt gevist in vijver 2. Aanmelden kan tot uiterlijk donderdag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home. nl. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. De eerste 50 plus competitie is gespeeld. Uitslag: 1) Henk Hermans. 2) René Vlemmings. 3) Martien Siebers. 4) Henk Ermers. 5) Sjaak Philipsen. De derde 50 plus compe titie is op woensdag 25 augustus. Bijeenkomst 12.30 uur en vissen van 13.00 tot 17.00 uur. Voor inlich tingen over vergunningen kan men terecht bij HJ. v.d. Ekker via tele foon 06-12668661 of via e-mail huubvdekker@home.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Zwemmer Dion Dreesens uit Venray is als zevende geëindigd op de 200 meter vrije slag van de Jeugd Olympische Spelen in Singa pore. In de finale finishte Dreesens in een tijd van 1.51.76 minuten. klokken. Dreesens zwom de acht ste tijd in de series. Daarmee plaats te hij zich voor de eindstrijd die maandagavond op het programma stond. Tijdens de Limburgse kampioen schappen in Well wist het viertal van Paardensportvereniging Ysselsteyn, onder leiding van Jan Vlemmix, beslag te leggen op de Limburgse titel in de klasse L. Het viertal, bestaande uit Frits Verheyen, Marissa Weemen, Gaby Schoenmakers en Natascha Mennen en reserve Sabine Franken, heeft zich hiermee ook gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioenschappen op 4 september in Ermelo. Tevens wist Tamara Klaassen met Zircolien in de klasse M springen een veertiende plaats te behalen tijdens de LK in Well. Petra van Dijck verscheen aan start bij een springwedstrijd in Schaijk. Zij won een tweede prijs met haar paard Zemendus en een derde met Woli- via, beide in de klasse L. In de klasse M behaalde ze een elfde plaats met Unbelivia. Verder zijn de jaarlijkse regiokampioenschappen verreden van de provincie Limburg. Van St. Jan waren diverse ruiters en amazones afgevaardigd. Bij de ponyruiters wist Sannah Kreuzer zich met haar pony Chindy in de prijzen te rijden. Ze behaalde in de klasse CB een zesde plaats met 194 en 195 punten. Bij de paarden wist Saskia Beerkens een vier de prijs te behalen met paard Jumper in de klasse B met een score van 194 en 195 punten. Petra van Dijck sprong met haar Unbelivia naar een vijfde plek in het Z springen. Met deze prijs heeft zij haar startbewijs verdiend voor de Hippiade in Ermelo die op 3 en 4 september wordt gehouden. De zussen Jeurissen van PC De Jumpers uit Oirlo hebben tijdens de Limburgse kampioenschappen in Well beiden een negende plaats behaald. Katja werd met Roadster negende in de categorie M, terwijl Iris met Tirana dezelfde klassering behaalde in de categorie Z. redactie@vandenmunckhof.nl advertentie@vandenmunckhof.nl roonitic n

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10