Bèkse Kroegentocht breekt record Verhuur reststroken Fietsen voor ambulances j| Ingezonden 9 - it TNiets Circuit PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 augustus 2010 - Pagina 5 Van 20 tot en met 22 augustus: Vocal International Met VMK Trakteert en Ven- ray Jubelt heeft het Venray's Mannenkoor al twee muzikale hoogtepunten van het hon derdjarig jubileumfeest achter de rug. In het weekend van vrijdag 20 tot en met zondag 22 augustus wordt een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van het Venrayse koor bijge schreven. Vocal International is de naam van een muzikale verbroedering met koren van wereldniveau. Het einde van het 100-jarig jubileum van het VMK nadert. "Ja, we hebben er al een aantal fan tastische dagen opzitten", glun dert voorzitter Leo Janssen. "We hebben in juni The Dubliners op bezoek gehad en dat was geweldig voor iedereen die er bij is geweest. Daarnaast hebben we een maand later alle kerkdorpen uit kunnen nodigen met hun koren en hafa's. En binnenkort staat het derde hoogtepunt voor de deur, het internationale hoofdstuk van het jubileum van honderd jaar Venray's Mannenkoor, Vocal International. Eind december sluiten we het jubi leumjaar af met een galaconcert in stijl met medewerking van Nard Reijnders, Gé Reijnders en Anton Kropivsek. We gaan nog enkele mooie momenten tegemoet." "Het wordt een geweldig week end. Voor de korenwereld is het muzikaal een hoogtepunt als het gaat om een buitenevenement. We gaan met een aantal internationale koren, en werkelijk de top van de wereld, een concert neerzetten dat uniek genoemd mag worden voor Nederland. Drie topkoren uit Spanje, Canada en Oekraïne gaan een concert van twee uur verzor gen in de schouwburg. Het is wer kelijk het neusje van de zalm. Voor de liefhebber een uniek concert dat hij niet mag missen", kondigt pr-man Jan van Bussel de vrijdag avond van het driedaagse festival Vocal International aan. Het Ural Kosaken chor bestaat uit Russen en Oekraïners en is het originele koor van Andrej Scho- luch. Het koor is overblijfsel uit het tsaristische Rusland. Het koor kende een rijke historie tussen 1928 en 1979. Na een korte onder breking werd in 1984 het koor weer opnieuw leven in geblazen. Het repertoire bestaat uit volksge zangen die in de diepe binnenlan den van Rusland ontstonden. Het Ural Kosaken chor staat onder lei ding van Vladimir Kozlovskiv. Het koor toert door heel Europa en zelfs andere delen van de wereld. Van Bussel: "Het is daarom heel bijzonder dat met een zo drukke agenda dit koor naar Venray komt en een bijdrage levert aan ons korenfestival." De Spaanse bijdrage Tuna de Jaen is opgericht in 1982. "Zij brengen een typisch Spaanse muziekstijl, met intense volkge zangen en drinkliederen. Soms met het voltallige koor soms met groepjes of solisten. De muziek wordt regelmatig door gitaar en ander Spaanse snaarinstrumenten begeleid. Een geheel eigen geluid op Vocal International", aldus Van Bussel. Derde hoogtepunt die avond is de Canadese barbershop- groep Toronto Northern Ligts. De pr-man van het Venray's Mannen koor is lyrisch over het gezelschap: "Het is een van de beste bar- bershopkoren uit Noord-Amerika. In de afgelopen tien jaar won de groep vijf keer zilver en een keer brons, in 2010 in Philadelphia, tij dens het wereldkampioenschap. Hun repertoire strekt zich uit van Gershwin tot The Beatles.Voor ons is het een grote eer dat ze naar Venray komen." In tegenstelling tot de meeste jubileumactiviteiten van het VMK geldt er voor het concert op vrijdagavond in de schouwburg wel een toegangsprijs. "Anders is de komst van drie topkoren uit de wereld niet te betalen. Maar voor alle Venraynaren die houden van koorzang hebben we goed nieuws. Bij goed weer verzorgen de drie koren vanaf 22.30 uur nog een 'toetje' op het Schouwburgplein. Gratis, welteverstaan. Als man nenkoor vormen we een erehaag, zodat de drie koren een passende entree krijgen op het plein." Zaterdag wordt het programma om 10.30 uur vervolgd met een internationaal korenfestival op het Schouwburgplein. Dit festival moet een bont boeket van koor zang worden. Van Bussel: "Heel anders dan de gebruikelijke festi vals waar meer koren van hetzelf de genre met elkaar wedijveren in hetzelfde repertoire en stijl. Wij hebben er voor gekozen een fes tival neer te zetten met juist een grote verscheidenheid. Met andere woorden, ieder koor, ieder lied dat neergezet zal worden, wordt een verrassing. En heel verschillend." Het thema zaterdag is vocale ver broedering. "Het is een demon stratie van hoe mooi korenzang kan zijn, hoe het wordt uitgevoerd en beleefd in de westerse wereld. Daarnaast is het een geweldige kans om in de korenwereld vriend schappen te sluiten en connecties te vergaren voor de toekomst." Het korenfestival duurt tot 18.00 uur. Rond 20.30 uur komen de koren weer bij elkaar op het plein om er, met muziek van Flavour, samen een gezellige avond van te maken. De organisatie van Vocal Interna tional heeft de oudere Venrayna- ren niet vergeten. "Speciaal voor de bewoners van Beukenrode en Het Schuttersveld treden de koren overdag ook op in beide verzor gingshuizen. De mensen hoeven dus niet naar het centrum te komen, maar de muziek komt naar hen toe." Zondag 22 augustus, de slotdag van Vocal International, wordt om 11.30 uur geopend met een hei lige mis op het Schouwburgplein. Een openluchtmis onder de inmid dels bekende paraplusol. "Het wordt een in het Engels opgedra gen mis door deken Smeets. Alle aanwezige koren zullen in hun taal een deel van de mis muzikaal opluisteren. Aansluitend zingen de koren nog anderhalf uur, waarna een jazzband uit Waalwijk het ver broederingsfeest muzikaal afsluit. Een prachtige afsluiter van een op voorhand al fantastisch weekend", aldus Van Bussel. Kaarten voor het topkoren concert op vrijdagavond zijn nog verkrijgbaar via email pietpanne- koek@home.nl Meer informatie is ook te vinden op de website www.venraysmannenkoor.nl Op de vlucht De politie heeft woensdagavond rond 18.30 een 19-jarige man uit Leunen aangehouden die met veel te hoge snelheid door Oirlo reed. De verdachte, die door de politie werd achtervolgd, verliet op de Dioniusstraat zijn auto en vluchtte te voet maar de politie wist hem op de Haalakker aan te houden. De man werd overgebracht naar het politiebureau en tijdens het fouilleren bleek dat de verdachte een zakje met wit poeder bij zich droeg, vermoedelijk drugs. Daar naast bleek dat de man al verschil lende malen is aangehouden voor het rijden zonder rijbewijs. De ver dachte is voorgeleid en inmiddels weer in vrijheid gesteld. De poli tie doet onderzoek naar het zakje poeder dat in beslag is genomen. MS Fonds zoekt collectanten Het Nationaal MS Fonds zoekt tien nieuwe collectanten in Venray voor de nationale MS collecteweek die gehouden wordt van 22 tot en met 27 november. "Tot nu toe zijn er acht collectanten, maar dat is niet genoeg om bij iedere voor deur aan te bellen", zegt Pamela Zaat, landelijke coördinatrice van het Nationaal MS Fonds. "Om bij alle 42.000 inwoners aan te bellen moeten er eigenlijk ruim 120 col lectanten zijn, maar met tien nieu we collectanten zijn we al heel erg blij". Het MS Fonds zet zich in om de kwaliteit van leven van mensen met Multiple Sclerose te verbete ren. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Pamela Zaat via telefoon (010)5919839 of via www.nationaalmsfonds.nl. Done ren kan op giro 5057. Vier weken cel voor mishandeling De rechtbank in Roermond heeft een 45-jarige Pool uit Leu nen veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van vier weken. Volgens de rechtbank is bewezen dat hij op 1 februari vorig jaar in Leunen een man heeft mishandeld door diens keel dicht te knijpen en een scherp voor werp op de keel te houden. De uitspraak van de rechtbank wijkt af van de eis van het Openbaar Ministerie (OM): een geldboete van 1000 euro. De Pool werd in het begin verdacht van poging tot doodslag, maar uiteindelijk besloot het OM een geldstraf te eisen die past bij een mishande ling. De rechtbank in Roermond bleek echter van mening dat de man een gevangenisstraf moet uitzitten. Getuigen gezocht De politie is op zoek naar getui gen die iets hebben gezien van een mishandeling in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 01.30 uur op De Bleek in Venray. Een 19-jarige man uit Venray stond op straat tijdens de kermis in Ven- ray met andere personen te praten en werd zonder enige aanleiding in zijn gezicht geslagen door twee personen. Het slachtoffer raakte daarbij bewusteloos. De toedracht is niet bekend en de politie heeft een onderzoek ingesteld. Getui gen kunnen contact opnemen via telefoon 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem, tel. 0800-7000. Maar liefst 381 deelnemers op pad De lange stoet trok maandag de aandacht van velen. Auto's stopten, mensen kwamen nieuwsgierig naar buiten gelo pen en een nietsvermoedende poes keek stomverbaasd van uit een hoge boom bij café-res taurant De Vier Linden naar het overwegend paars gekle de gezelschap dat, met een mobiele disco aan het front, met volle teugen genoot van de Bèkse Kroegentocht. Edi tie zes trok op de kop af 381 (betalende) deelnemers en dat aantal is een nieuw Vierlings- beeks record. De kroegentocht begon om 12.00 uur bij café-restaurant De Vier Linden bij sportpark Soe- tendaal. Vervolgens ging het fees tende gezelschap naar jongeren- centrum Gryphus, café-zaal De Wildeman, zalencentrum Concor- dia en, tegen de avond, café-zaal 't Hoekje. Van begin tot eind werden de 'gasten' tijdens de tussenstops bij de vijf cafés door de initia tiefnemers Jaco Nabuurs, Marty Verhoeven, Arno Thijssen en René Derkx, die werden ondersteund door een heuse damescrew, in de watten gelegd. Er was onder meer een grote loterij waarmee door lokale ondernemers beschikbaar gestelde prijzen waren te winnen. Ook ontvingen de deelnemers een aantal drink-, eet- en attractie bonnen. De sfeer was van begin tot eind uitstekend. Iedereen genoot van het mooie weer, de muziek, een hapje en een drankje, maar vooral van elkaar. De dag verliep zonder vervelende incidenten Bijna 400 mensen deden dit jaar mee aan de Bèkse Kroegen tocht. Foto: Paul Deenen. en dat is, gezien het recordaan tal deelnemers en de liters ger stenat en andere alcoholische versnaperingen die tijdens het traditionele Vierlingsbeekse kermis- en kroegenfestijn naar binnen worden gewerkt, zeker een compliment waard. Met de woorden 'editie zes was dankzij jullie een groot succes!' werd de kroegentocht door het tevreden organisatieteam afgesloten. Op naar de volgende, editie zeven, op kermismaandag 15 augustus 2011 in Vierlingsbeek. Het aftel len is begonnen.... Voor een foto impressie van de Bèkse Kroegen tocht 2010 kijk op de website www.beksekroegentocht.nl. De gemeente verhuurt reststro- ken bij twee woningen aan de Merelhof in Wanssum. Het gaat om stukjes gemeentegrond van 144 en 50 vierkante meter bij respec tievelijk de huisnummers 26 en 32. De eigenaren van de woningen aan Merelhof 26 en 32 hebben aan de gemeente gevraagd de grond, die ze al langer in gebruik hebben, te mogen huren. De gemeente heeft ermee ingestemd ondanks dat het niet de gewoonte is om grond bij koopwoningen te verhu ren. Onder een van de woningen ligt bovendien een laagspannings- kabel van Enexis. In het verleden zijn door de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum mondelinge toe zeggingen gedaan aan beide huis eigenaren. Ondanks herhaald ver- zoek heeft de gemeente die nooit op papier gezet. De andere buren aan de Merelhof hebben daarente gen wel schriftelijke toestemming voor het huren van de grond aan de achterzijde van hun woningen. De gemeente Venray heeft de grond niet nodig voor andere doel einden. Ze stemt in omdat er daar door een aaneengesloten strook ontstaat. En er blijft nog een royale groenstrook als buffer over. Door het rechttrekken van de grens is deze strook makkelijker te onder houden door de afdeling Openba re Ruimte. Daarnaast zou door ver jaring het illegale gebruik straks gelegaliseerd worden. Voor het geld hoeft de gemeente het niet te doen, want de huuropbrengst bedraagt 73 euro per jaar. Helikopters oefenen Helikopters van het Defensie Helikopter Commando oefe nen op maandag 16 en dinsdag 17 augustus in de omgeving van luchtmachtbasis De Peel. Een apachegevechtshelikop- ter, een chinook en een cougar transporthelikopter oefenen op beide dagen tussen 12.30 en 15.30 uur. Militairen steunen zomerkamp Op defensiecomplex Heumens- oord in Heumen vindt tot en met vrijdag 13 augustus het zomer kamp van de Diabetesvereniging Nederland plaats. Dit zomerkamp bestaat uit diverse activiteiten die worden ondersteund door militairen van de Groep Geleide Wapens. Ongeveer honderd kin deren en jongeren in de leeftijd van zes tot en met zestien jaar nemen deel aan het zomerkamp. De zomerkampweken worden jaarlijks gehouden door de Diabe tesvereniging Nederland. De kin deren en jongeren leren tijdens het zomerkamp spelenderwijs te leven met diabetes. De Groep Geleide Wapens levert sinds 1995 een belangrijke bijdrage tijdens de zomerkampweken. De kinderen slapen in boogtenten en worden deels begeleid door militairen. Tevens vindt een dag van het zomerkamp plaats op luchtmacht basis De Peel. Onderhoud spoor ProRail werkt van zaterdag 14 augustus 22.00 uur tot maandag 16 augustus 06.00 uur op diverse plaatsen aan het spoor tussen Venray en Boxmeer. In verband met deze werkzaamheden is er op beide trajecten geen treinverkeer mogelijk. NS en Veolia zetten bus sen in. Het onderhoud is noodza kelijk om te zorgen dat de treinen comfortabel en volgens dienstre geling kunnen blijven rijden. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het vernieuwen van de ballast, dwarsliggers en spoorsta ven. Een volledig overzicht van alle werkzaamheden staat op www.prorail.nl/werkzaamheden- limburg. Starter van het kwartaal Hooftman Geo Boortechniek BV uit Venray is gekozen tot star ter van het eerste kwartaal 2010. Het bedrijf verricht grondborin gen ten behoeve van de benutting van aardwarmte en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan de promotie van duurzame energie vormen. Het bedrijf is in februari van dit jaar opgericht door Johan Hooftman. Nadat het bedrijf waar hij werkte failliet was gegaan, besloot hij zich als zelfstandig ondernemer in te schrijven bij de Kamer van Koophandel. Het bedrijf is volledig gecertificeerd en verricht grondboringen bij ondernemingen en particulieren met als doel aardwarmtesystemen te realiseren. De starter van het kwartaal is een initiatief van de Rabobank en de gemeente Venray met het doel om het zelfstandig ondernemerschap te stimuleren. Al 23 jaar wordt door de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Heide-Leunen- Merselo-Veulen-Vredepeel- Ysselsteyn (VZO) een fietspuz- zeltocht gehouden door de omgeving van de aangeslo ten dorpen. Dit jaar wordt de tocht gehouden op zondag 29 augustus en het thema is Fiet sen voor fietsenambulances in Nepal. Marjo Jenniskens uit Ysselsteyn woont en werkt in Nepal. Zij werkt onder meer samen met een organisatie die hulp vraagt voor de aanschaf van fietsambulances. Als men aan Nepal denkt, het land van het hoge Himalaya gebergte, denkt men niet als eerste aan een fiets. Het zuidelijk gedeelte van Nepal is echter niet bergachtig en de fiets is daar het vervoermiddel. In de afgelegen dorpen van het relatief vlakke Nepal kunnen mensen die hulp nodig hebben en niet mobiel zijn medische hulpposten vaak niet op tijd bereiken. Voor deze mensen is vaak geen hoop en zij zijn aan hun lot overgelaten. Zelfs in de armste dorpjes in dit gebied hebben mensen fietsen, maar hoe vervoert men iemand op de fiets over onverharde zandwegen als hij of zij ernstig ziek is of bijvoorbeeld hoogzwanger? Een fietsambulance is voor deze mensen de uitkomst! De fietsambulance is inmiddels een bekend begrip in het zuiden van Nepal en is succesvol geble ken. De tweewieler aanhangwagen is gemaakt van metaal met rubbe ren wielen. Het draagvlak kan met kussens worden bekleed zodat de patiënt comfortabel kan zitten of liggen. Een zitvlak is gecreëerd, voor bijvoorbeeld een familielid die de patient onderweg wil of moet begeleiden. Om de aanhanger te trekken is een stevige extra fiets nodig, zodat dorpsbewoners niet hun eigen fiets ter beschikking hoeven te stel len. Deze fiets hebben ze vaak zelf nodig voor hun eigen werkzaam heden. De kosten van de volle dige fietsambulance zijn 210 euro. Voor mensen in Majhgoan (een gebied in het zuiden van Nepal) is dit onbetaalbaar. De opbrengs ten voor de VZO fietstocht zullen een bijdrage leveren voor het aan schaffen van fietsambulances in deze regio van Nepal. Ook dit jaar is er weer een route van ongeveer 40 kilometer uitgezet die richting Meterik en Castenray voert. Op de rustplaats wordt een bezoekje gebracht aan potplantenkwekerij J. Heijnen in America. Onderweg en bij de rustplaats kan er gepuz zeld worden. Men kan zich deze zondag inschrijven tussen 11.00 en 13.30 uur. Er zijn drie vertrek punten. Er is een startplaats bij café Herberg De Peel aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn, bij café Den Tommes aan het Grootdorp in Merselo en bij café Martens aan de Albionstraat in Leunen. Aan de fietspuzzeltocht zijn ook enkele prijzen verbonden. thuiszorg De rubriek 'ingezonden brieven' staat open voor reacties op artikelen in deze krant. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven te redigeren, in te korten of niet te plaatsen. Plaatsing van een brief bete kent niet dat de redactie de mening of opvatting van de schrijver deelt. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De brieven worden in de krant uitsluitend ondertekend met naam en woonplaats. Bijdragen, van maximaal 250 woorden, kunnen gestuurd worden naar: redactie@vandenmunckhof.nl. Paranoia Met het gebeuren in Duisburg nog vers in het geheugen vond ik het als hulpverlener een vreemde keuze om in het Schoutenstraatje de kermisloterij te houden. Ook bij mensen die ik sprak kwam het onderwerp Duisburg weer ter sprake en hoorde ik geregeld de opmerking: 'daar ga ik niet heen, ik laat me niet platdrukken'. Als we de verantwoordelijken tegen kwamen werd het onderwerp ter sprake gebracht en werd het gebagatelliseerd met opmerkingen als dat de mensen twee kanten op konden. Op dinsdagmiddag werd er een podium opgebouwd op De Bleek. Wethouder Busser was ook even aanwezig en ik sprak mijn opluchting uit dat het niet doorging in het Schoutenstraatje. Wederom viel het woord Duisburg- effect. Mensen van handhaving die daar ook aanwezig waren beaam den de uitspraak. Daarop snauwde de wethouder: jullie zijn allemaal paranoia! De definitie van paranoia is: achtervolgingsangst, overgevoe lig voor kritiek. Waandenkbeelden, hallucinaties en grootheidswaan.. Wethouder Busser, ik ben heel boos over uw kwetsende en grove opmerking. Het was een uitspraak die een wethouder onwaardig is. Denk voortaan even na voordat u een dergelijke uitspraak doet. Behalve aan mij werd ook aan alle aanwezige medewerkers van handhaving die ziekte toebedeeld. Het zal je baas maar wezen. Vol gens mij zijn er personen waar het woord paranoia beter bij past.. Ik hoop dat u in de toekomst der gelijke opmerkingen achterwege laat en mensen fatsoenlijk en met respect benadert. Net zoals u zo graag benadert wilt worden. Dit leek nergens op. Gerda Wolters,Venray Ih heb al eerder een pleidooi gehouden om in de besluitvor ming rond het racecircuit alle belanghebbenden recht te doen, op basis van een zorgvuldig pro ces. Ik was dan ook bijzonder benieuwd naar de presentatie van de tussenrapportage van het loca tie onderzoek. Wat viel me daar op: Een goed georganiseerde sessie, met een strak leidende voorzitter. De partijen in het panel na de pauze, de gezamenlijke opdracht gevers van het onderzoek, waren het nog niet eens over de te han teren criteria. In de voorliggende versie van het rapport wordt bij het beoor delen van mogelijke locaties met name de geluidshinder aange haald als een belangrijk crite rium. Dit ondanks alle genomen maatregelen. Omwonenden zijn niet direct betrokken in het vervolg van het proces, en kunnen straks alleen nog een rol spelen als 'bezwaar makers'. Inhoudelijk zijn er meer kant tekeningen te zetten, maar mijn belangrijkste conclusie is dat het proces in de huidige vorm niet gaat leiden tot een snelle en breed gedragen keuze. Er zal meer geïnvesteerd moeten wor den, zowel in geld als in relatie, om tot een oplossing te komen die raceliefhebbers op niet al te lange termijn aan hun trekken laat komen en daarnaast omwonen den, waar het circuit ook moge komen, gerust laat. Ook dat laatste is een belangrijk onderdeel van de menselijke kant, waar deze avond voor gepleit werd. Wie neemt de handschoen op? Peter Philipsen, Venray Wat gebeurt er als U iniet adverteert Haalt u voldoende business uit uw site? Flyers Internet Communicatie Muzikaal verbroederingsfeest i 4 m i www proteion huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl J voor mensen 'tijd voor wensen' Wij verhogen de response via uw website. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5