World Cup races in Venray ÜlH II - y I Ja X PEEL EN MAAS Donderdag 12 augustus 2010 - Pagina 12 PC Nobel LRV St. Jan Merselo Geslaagd kermistoernooi VJ Mike Teunissen niet op podium Lake Valley verliest oefenduel Venray oefent twee keer SSS'18-Volharding om zes uur SV Venray SV Merselo ATV Venray Overloonse Bridgeclub Zomeravondbridge Het Alvertje De Roerdomp Mike Teunissen ervaring rijker De Maasvogels Een jaarabonnement kost u slechts n Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Zeventiende editie 15 augustus op sportpark De Wieën in Venray Sportnieuws -info 1 Geslaagde menwedstrijden Op zaterdag 14 en zondag 15 augustus wordt Raceway Venray gehouden op het nieuwe cir cuit aan de Bakelsedijk. Op dit moment wordt er met man en macht gewerkt aan het voltooien van het autospeedway circuit, een 450 meter lange ovale asfaltbaan. De full contact klassen gaan in het weekend van 14 en 15 augustus strij den om de fel begeerde World Cup. Full contact zegt het eigenlijk al, er mag gebruik gemaakt worden van de bumper om een concurrent te ver schalken. Het betreft hier de interna tionale Stockcar Formule 1 en 2 klas se. Eigenbouw bolides met een motor vermogen ruim boven 600 pk (het kleinere broertje F2 moet het stellen met 170 pk). Zelfs de Engelse tv-maat- schappij BBC-1 wist het te boeien en maakte de prachtige serie Gears and Tears over deze unieke raceklasse, die de komende weken te zien zal zijn op deze zender. Naast de vele Jeanine Huijbers is met haar paard Zinnya naar Heijen geweest. In de klasse M2 behaalde deze combinatie in de eerste proef de tweede prijs met 195 punten. Luca de Rijck reed een wedstrijd in het Gelderse Zevenaar met haar pony Omira in de klasse CDE-ZE. De combinatie reed twee proeven en behaalde daarbij twee keer de eerste prijs. Kim Muijsers deed met pony Hali's Volumia mee in de klasse DL springen. Ze behaalde de zevende prijs. In Heijen is een dressuurwedstrijd voor paarden gehouden. Inge Her mans en Esther van Dongen versche nen aan de start. Hermans behaalde met haar paard Worichta een vierde plaats met 191 punten in de klasse L2. In de klasse M2 eindigde Van Dongen met haar paard Wiona op een eerste plek met 197 punten. Jeu de boulevereniging JBC Venray 80 heeft het traditionele kermistoer nooi gehouden. 78 Teams (156 men sen) uit binnen- en buitenland streden om de prijzen in drie poules van 26 teams op het terrein aan de Kemp- weg in Venray. Helaas konden door het onweer niet alle partijen worden uitgespeeld. Deze wedstrijden wor den op zondag 12 september op het Open Venrayse verder gespeeld. De prijswinnaars: 1) Martin Terbuijken en Wiegand Moritz van PF Gogh 5 winst +41. 2) Arnold en Thomas Thissen van PF Pont 5 winst +31. 3) Henk Jansen en Rob Janssen van JBC Venray 80 4 winst +33. 4) Fred Bisschop en Henk Nijssen van PC Venlo 4 winst +33. 1) Petra Driesen en Leny Timmers van Tic-Tac uit Deurne 5 winst +37. 2) Pierre en Maria Clijsters van JBC Ven- ray 80 4 winst +30. 3) Ad Oosterveen en Max van Kol van Tic-Tac Deurne 4 winst +23. 4) Heike Kosmala en Chris- ta Terbuijken van PF Gogh 4 winst +20. 1) Stefan Ackermann en Ernst Kemp- kens van PF Geldern 5 winst +39. 2) Sjaak en Lien Willemsen van Tic-Tac Deurne 4 winst +37. 3) doublet Doh- men van 't Trefpunt uit Munstergeleen 4 winst +32. 4) Toon Dielen en Paul Delsing van PC Venlo 4 winst +29. handtekening: Nederlandse coureurs, maakt ook dit jaar een heuse Engelse vloot de over tocht, om een gooi te doen naar deze hoogst haalbare titel op het Europese vasteland. Coureurs uit binnen en buitenland melden zich massaal aan. Naast de stockcars zullen ook drie andere raceklassen aan de start ver schijnen. Bij de hotrods waren tijdens het vorige World Cup weekend de felle gevechten een lust voor het oog. De Formule Toyota klasse voelde zich al direct thuis op het nieuwe circuit aan de Bakelsedijk. Verder maken de altijd spectaculaire Saloon Stockcars het programma compleet. De Stock car Formule 2 klasse bijt het spits af op zaterdag. De Nederlandse rijders zullen het beste uit hun kunnen naar boven moeten halen om de bijna ongenaakbare Schot Gordon Moodie, drievoudig World Cup kampioen, van zijn titel te ontdoen. Diezelfde dag gaan ook de heren in de Stockcar For mule 1 klasse voor hun laatste punten. Het geringe onderlinge puntverschil Wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn heeft tijdens het WK voor junioren in Offida (Italië) geen podi umplaats weten te bemachtigen. Teu- nissen reed vooral in de beginfase erg sterk, maar moest het uiteindelijk afleggen tegen de beroepsrenners in het juniorenpeloton en werd 46e. De Fransman Olivier Le Gac kwam na 120 kilometer solo binnen. Achter hem won de Australiër McCarthy de sprint om het zilver voor uittredend kampioen Jasper Stuyven uit België. Na een slechte beginfase voor de Nederlandse ploeg (drie valpartijen) herpakte de formatie zich goed. Mike Teunissen was zoals zo vaak een van de eerste aanvallers in een peloton van 158 junioren uit 49 landen. In de tweede ronde van zestien kilometer probeerde de 17-jarige wielrenner uit Ysselsteyn een vroegtijdige beslissing teweeg te brengen. Hij demarreerde met de bedoeling om een groep van tien tot vijftien renners mee te krij gen, maar dit mislukte. Iedere ronde moesten er twee klimmen worden genomen, een van ongeveer twee kilometer en de zwaarste een klim van ruim drie kilometer. Op deze klim raakte Teunissen in de op een na laatste ronde in moeilijkheden en moest de voorste groep laten gaan. In de slotfase verhoogden de favorieten het tempo om daarna de medailles te verdelen. Lake Valley ging in het tweede oefenduel met 5-3 onderuit bij topdi- visionist CFE Ciba/VDL. In de eerste helft domineerde de Eindhovense thuisploeg. De landskampioen nam een onbedreigde 3-0 voorsprong. Na de pauze bood de Venrayse ere- divisionist betere tegenstand. Door twee doelpunten van Richard van de Kerkhof kwam Lake Valley knap terug tot 3-2. CFE Ciba/VDL deed er weer een schepje bovenop en nam een 4 2 voorsprong. In de slotfase nam het Venrayse team meer risico's met Frank Brands als meevoetballende keeper. Nordin Attouzin verkleinde de achter stand tot 4-3. Luttele seconden voor het eindsignaal stelden de Eindho- venaren de zege veilig: 5-3. Het team van de nieuwe coach Johan den Otter gaat vrijdag in Lommel op bezoek bij de Belgische topclub LW United. zal van deze wedstrijd een echte kra ker maken. Zondag verschijnt de F1- klasse voor de World Cup wedstrijd aan de start. Alles is van dichtbij gade te slaan, want tijdens autospeedway wedstrijden kunt u de sport letterlijk proeven, en staan de teams open voor vragen. De hele zaterdag hebben de Engelsen de mogelijkheid hun stock car in topconditie brengen. Op het circuit staan diverse lucht kussens en overige attracties opge steld. Verder is er gratis toegang tot de onoverdekte tribune. De 2500 plaat sen tellende tribune is voorzien van een rolstoelvriendelijke ramp. Ove rigens is een zeer groot deel van het terrein nu al verhard zodat de minder- valide medemens geen problemen zal ondervinden. Het terrein is vanaf 08.00 uur geopend. De races beginnen beide dagen om 12.00 uur. Kijk voor infor matie op www.racewayvenray.com. Venray heeft afgelopen dinsdag, na een onderbreking van drie weken, de training weer hervat. In de korte voor bereidingsperiode speelt de hoofdklas ser twee oefenduels. Op donderdag 12 augustus gaat Venray op bezoek bij topdivisionist JVC Cuijk, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 14 augustus oefent Venray thuis tegen vierdeklasser Woenselse Boys uit Eindhoven. Dit is de nieuwe club van de ex-spelers Bob Crooij en Koen Ooms. De aftrap is om 18.00 uur. In het landelijke bekertoer nooi speelt Venray in de eerste ronde op woensdag 18 augustus uit tegen HHC Hardenberg. Voor de districts beker zijn er in de eerste ronde drie pouleduels. Op zaterdag 21 augustus (18.00) uit tegen GSV'28, op dins dag 24 augustus (18.45) thuis tegen Nuenen en op zaterdag 28 augustus uit tegen NWC (18.00). Alle drie de tegenstanders van Venray komen uit in de eerste klasse.De ploeg van trai ner Jan Poels begint de competitie in de hoofdklasse B op zondag 5 sep tember met de thuiswedstrijd tegen Schijndel. De KNVB heeft de competitieou verture tussen SSS'18 en Volharding definitief vastgesteld op zaterdag 4 september. De aftrap is om 18.00 uur op sportpark De Raay in Overloon. De twee buren uit de tweede klasse H treffen elkaar voor de vijfde keer in competitieverband. Tweemaal won Volharding (met 1-0) en een keer ver sloeg SSS'18 de aartsrivaal met 2-0. Dat was een jaar geleden bij de ouver ture in het hol van de leeuw in Vier lingsbeek. De laatste ontmoeting, op zondag 24 januari 2010 in Overloon, eindigde onbeslist: 1-1. Programma zaterdag 14 augustus DZC'68 A1-SVVenray A1 a. 14.30 SVVenray B1-AWC B1 a. 14.30 Programma woensdag 18 augustus RKVVO B1-SVVenray B1 a. 19.30 Programma zondag 15 augustus Mer selo deelname Venray-Cup 11.30 Programma dinsdag 17 augustus America-Merselo 20.00 Uitslag Powerman Geel: 10,5 km-60 km-10,1 km: Jack Niessen 3e H50 en 2e Benelux circuit 3:10.44. ATV Ven- ray heeft zich gekwalificeerd voor de finale van de NTB Verenigingscircuit 2010. De finale is op 12 september in Alphen aan de Rijn. Op woensdag 8 september worden de trainingen voor de pupillen hervat. Op maandag 23 augustus worden de trainingen voor de cd junioren hervat. De trainingen voor de G-groep worden hervat op donderdag 9 september. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 uur CD junioren. Baan- training dinsdag 19.00-20.30 uur AB junioren. Baan woensdag 18.00-19.15 uur pupillen Baantraining donderdag 19.00-20.30 uur loop training. Baan zaterdag 10.00-11.15 pupillen. Baantraining zondag 10.00 11.30 uur AB junioren en senioren. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Donderdag atletiekbaan 18.30-19.30 uur NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebun deld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Agenda: 21 augustus Pulse MTB Streetrace in Melderslo 21/22 augustus Nationale C Spelen bij AAC Amsterdam. Zie ook www.atvvenray.nl. De zevende zomerdrivecompetitie is gespeeld en de beste in lijn 1 waren Willy en Wim Linssen met 61.25 pro cent. Klazien Baak en Annie van de Munckhof bezetten de tweede plek met 57.92 procent, gevolgd door Truus Buijsen en Rieneke de Weert met 57.50 procent. In lijn 2 scoor den Mien Kuenen en Riet Dobbe met 61.25 procent het hoogst. Bert en Nelly Vloet bezetten de tweede plek met 60.42 procent. Derde met 59 58 procent waren Riet Muermans en Antoinette Coppus. In lijn 3 waren de winnaars Frans van Lieshout en Wim Vervuurd met 63.59 procent. Mart keulards en Toon den Brok waren tweede met 61.11 procent en Annie en Theo Louwers waren met 56.94 procent derde. BC Venray heeft de vijfde avond van de zomeravondcompetitie ver zorgd. In lijn A waren de winnaars Jac queline van der Slik met Theo Jacobs met 62,50 procent. Tweede waren Corry Hartong en Joop Corzilius met 58,50 procent, gevolgd door Nellie en Bert Vloet met 56,67 procent. In lijn B waren met 66,25 procent Ron van Gaal en Piet van Genugten de beste. De tweede plek werd bezet door Kla- zien Baak en Truus Buyssen met 63,75 procent. De derde plek werd bezet door Margriet Mater en Mia Koopman met 59,42 procent. Op donderdag 12 augustus is de laatste wedstrijd. Hier na wordt bekend wie een jaar lang de Arie Vermeulen wisseltrofee mee naar huis mag nemen. De jaarlijkse gescheiden koppel wedstrijd wordt gevist op zaterdag 14 augustus. Er kan dan door andere vissers niet worden gevist in vijver 2 en 4. Vijver 1 en 3 zijn wel geheel beschikbaar voor karpervissers en recreanten. Tijdens de koppelwed strijd wordt er gevist van 12.00 tot 16.00 uur. De loting is vanaf 10.00 uur bij de vijver en de prijsuitreiking is in café Piet bij de jachthaven in Wans- sum. Op woensdag 18 augustus start de tweede serie van de 50 pluscom petitie. Er wordt gevist van 11.00 tot 15.00 uur. De bijeenkomst is om 10.00 uur bij vijver 2. Aanmelding kan tot uiterlijk donderdag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home. nl. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. Uitslag onderlinge wedstrijd: 1) Toon van Mill. 2) Cor Kools. 3) Sjaak Philipsen. 4) Martien Siebers. 5) Gerrie Robben. De tweede 50-pluscompetitie is op woensdag 18 augustus. Bijeen komst 12.30 uur en vissen van 13.00 tot 17.00 uur. Voor inlichtingen over vergunningen kan men terecht bij HJ. v.d. Ekker, St. Antoniusstraat 31, 5801 AR in Venray, telefoon 06-12668661 of via e-mail huubvdekker@home.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Mike Teunissen heeft afgelopen zondag deelgenomen aan het wereld kampioenschap wielrennen voor juni oren in Offida (Italië). In januari was hij ook al deelnemer aan het wereld kampioenschap veldrijden voor juni oren in het Tsjechische Tabor. Zon dagmiddag starten 158 junioren uit 49 landen onder een verschroeiende hitte van 35 graden voor hun wed strijd over 128 kilometer. Uiteindelijk fietste hij de zware wedstrijd uit op een 46ste plaats. Precies 100 renners reden uiteindelijk het wereldkampi oenschap uit. Een ervaring rijker werd maandagavond tesamen met bonds coach Aart Vierhouten en de overige renners weer het vliegtuig richting Nederland genomen. Uitslag wedvlucht Morlincourt; 210 duiven, acht deelnemers. 1, 23 Jac Ver hoeven. 2, 5, 6, 7, 9, 14, 15, 20, 21, 22, 24 Harry Francken. 3 Wiel Theeuwen. 4 Wim Rutten. 8, 11, 12, 16 Jan Kuij- pers. 10, 18 Sraar Peters. 13, 17 Sraar Francken. 19, 25 Bert Verhoeven. Uitslag wedvlucht Tessenderloo; 257 duiven, twaalf deelnemers. 1, 10 Jan Kuijpers. 2, 3 Toon Roosen. 4, 6, 21, 23, 24 Sraar Francken. 5, 7 Harry Francken. 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20 Freddy Textor. 17, 19, 22, 25 Comb. Aarts-Huibers. Recreatie Menners Ysselsteyn e.o. hield afgelopen weekend voor het 22e jaar op rij de mendagen en schapenshow. Deze dagen zijn in de afgelopen jaren uitgegroeid van regio menners naar een compleet nationaal deelnemersveld voor enkel, tweespan, vierspannen paarden en pony's. De wedstrijden werden verreden in de bosrijke omgeving van Ysselsteyn. Tijdens twee prachtige, zonnige Op zondag 15 augustus wordt alweer de zeventiende editie van de Venray Cup gehouden. SV Ven- ray is dit jaar de organiserende vereniging. De zes standaardelf tallen uit de kerkdorpen plus twee lagere teams van hoofdklas ser Venray binden met elkaar de strijd aan. De bokaal werd vorig gewonnen door Leunen. Het was de allereerste keer dat de Leunse vierdeklasser met de hoogste eer aan de haal ging. Leunen, toch het hoogst spelende Venrayse kerkdorp, was het ook aan zijn stand verplicht de Venray Cup eens een keer te win nen. De finale van vorig jaar op sport park De Vloet in Merselo deed nogal wat stof opwaaien. Arbiter Joep Bus deelde in eindstrijd tussen Leunen en Ysselsteyn twee rode kaarten uit. Na wat duw- en trekwerk werden Boy Geerets van Ysselsteyn en Paul van den Heuvel van Leunen uit het veld gestuurd. Het was een smet op een doorgaans uitermate sportief en vriendschappelijk voetbaltoernooi waarin een gele kaart, laat staan een dagen met slechts een enkele regen bui, kwamen maar liefst 92 aanspan ningen in actie in Ysselsteyn. Onder de deelnemers tien aanspanningen in de klasse 4, de absolute top van Nederland. Zij naman deel om zich voor te bereiden voor de volgende klasse 4 wedstrijd en om in aanmer king te komen voor het A-kader. De tweespannen Pierre Sommers (uit Merselo) en Eric Couwenberg lieten rode, een hoge uitzondering is. Leu nen won de finale met 1-0. In de twee jaren daarvoor ging Oostrum beide keren met de Venray Cup aan de haal. In 2007 verloor Leunen de finale met 1-0 van de rood-witten In 2008 werd er in de eindstrijd tussen Oostrum en Ysselsteyn niet gescoord: 0-0. Door het beter nemen van de strafschop pen pakte Oostrum de bokaal. Ysselsteyn bewaart geen goede herinneringen aan de Venray Cup. In de afgelopen vijf jaar stonden de Peel- bewoners liefst vier keer in de finale, die telkens werd verloren. In 1993 werd het toernooi voor het eerst gehouden. In de beginjaren waren het nog hele wedstrijden, die over meer dere speeldagen waren verspreid. De Venray Cup kwam toen steeds meer ter discussie te staan. In 1998 werd het toernooi zelfs helemaal niet geor ganiseerd. Uiteindelijk is ervoor geko zen om het op één dag te houden. De laatste jaren zijn de kritische geluiden verstomd. De Venray Cup heeft medio augustus een vaste plek gekregen in de voorbereiding. Altijd een week een perfecte wedstrijd zien, maar vooral de pony vierspannen gaven spectaculair vuurwerk tijden de mara thon. Er werd beide dagen fel gestre den om een hoge plaats en daarmee kwalificatie af te dwingen voor deel name aan de Nederlandse kampioen schappen aan het einde van het jaar. Van de plaatselijke favorieten mocht Jan Geurts uit Velden de eerste prijs in de klasse pony recreatie in ont- voordat de poulewedstrijden van het bekertoernooi beginnen. Door de ploegen te verdelen over twee poules van vier, is het toernooi ook minder intensief. Voorheen werd er een halve competitie afgewerkt waarin alle clubs elkaar troffen. Het toernooi gaat op zondag 15 augustus om 11.30 uur van start met de duels Venray A-Hol- thees en Oostrum-SVOC'01 in poule A. De wedstrijden duren twee maal 12,5 minuut. Om 12.00 uur gaat poule B van start met Venray B-Leunen en Merselo-Ysselsteyn. Alle duels worden gespeeld op de velden 10, 11 en 12. Dit zijn de drie terreinen bij de molen, in de zuidwest hoek van De Wieën. Om 14.30 uur zijn de poulewed strijden afgelopen. In de kruisfinales speelt de winnaar van poule A tegen de nummer twee van poule B. De winnaar van poule B treft de num mer twee van poule A. De finale staat gepland om 15.20 uur. Na afloop is de prijsuitreiking. De winnaar kan tevens een geldprijs in ontvangst nemen. Scheidsrechters beoordelen spelers en clubs ook vangst nemen. Naast de paardenwed- strijden was er op het hoofdterrein een rassenshow van dertig verschil lende schapenrassen en was er een demonstratie schapen verzamelen door Bordercollie honden. Ook hier werd er fel gestreden voor de titel mooiste schaap van de dag. De verschillende rassen werden apart beoordeeld en van juist commentaar voorzien. Leunen won vorig jaar de finale van de Venray Cup tegen Ysselsteyn. op hun gedrag. De meest sportieve ploeg komt in bezit van de Fair Play trofee die beschikbaar wordt gesteld door Rabobank. Ook bij de sportivi- teitsprijs, vorig jaar gewonnen door Holthees, hoort een geldbedrag. De Venray Cup wordt gesponsord door boekhandel, uitgeverij en drukkerij Van den Munckhof. Programma 11.30 Venray A-Holthees 11.30 Oostrum-SVOC'01 12.00 Venray B-Leunen 12.00 Merselo-Ysselsteyn 12.30 Venray A-Oostrum 12.30 SVOC'01-Holthees 13.00 Venray B-Merselo 13.00 Ysselsteyn-Leunen 13.30 SVOC'01-Venray A 13.30 Holthees-Oostrum 14.00 Ysselsteyn-Venray B 14.00 Leunen-Merselo 14.40 Winnaar Poule A-nr. 2 poule B 14.40 Winnaar Poule B-nr. 2 poule A 15.20 Finale postcode 5800-5899 Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Bankreknr. Leunen verdedigt Venray Cup

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12