NU NOG MEER IN PRIJS VERLAAGD berden .WOLFFi „pïJjSf»6 Subsidiestop op evenementen irnm #Êt Dinnershow Bandoetere Kelly en Floor genieten GRATIS Menwedstrijden in Ysselsteyn En verder: I IB I ,"frdm Broadway- JEANS MODE CASUALS j tel 0478 516 708 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN /^offelhö^v 40% rfc J 30% gQO^o10% Venray-Oostrum 0478-585956 www.stoffelhoeve.nl Honderdeenendertigste jaargang - week 31 - donderdag 5 augustus 2010 Campinglife Ik ben teleurgesteld. Ruim 500 euro heb ik besteed op de ker mispleinen. Ik heb het ene na het andere kaartje gekocht en droom al nachten over die tientallen rond jes die ik in de familieachtbaan en de breakdance heb gedraaid. En ja, de rups was er gelukkig toch! De kermis vind ik prachtig, maar het ging me vooral om die reis. Die reis naar Las Vegas. Gespan nen stond ik dinsdagavond bij de trekking bij het Schoutenstraatje. Want alleen de kermisloterij kon de zomer van mij nog redden. Mocht het niet lukken om de prijs te winnen, dan wachtte mij maar een lot: de camping. Endaar zit ik nu sinds enkele uren. Op een familiecamping in het Brabantse bos. Maar ik ben het nu al moe. Ik kom namelijk net terug van het toiletgebouw, waar naast mij een Duitse meneer zat te puffen als een vrouw die op het punt van bevallen staat. Mijn buurman deed zijn stinkende best om mij ervan te overtuigen dat hij een enorme klus te klaren had. Ter wijl hij zat te proesten, keek ik in de wc-pot waarop ik netjes mijn behoefte wilde gaan doen. Tus sen de spinnenwebben door zag nog de overblijfselen kleven van wat eens een kersverse barbecue maaltijd was. Of ik mijn behoefte op die pot heb gedaan? Natuurlijk niet, ik ben kotsend naar mijn auto gerend en naar een vierster- renrestaurant gereden, waar ik de resten van mijn kermishambur- gers netjes in een hagelwit toilet heb gedropt. Bah, wat haat ik het campingle ven. Dat gesjouw met de afwas en dat oeverlozegeklets met de buur tjes; het kan me gestolen worden. Waarom ik dan toch met een tent naar de camping ga? Omdat ik moet. Van mijnvrouw, van mijn kinderen. Want mijn kinderen genieten altijd van hun vrije leven op de camping. Ze spelen in de zandbak, liggen uren in het gras bosmieren te zoeken en ren nen de ene tent in en de andere tent uit. Ze hebben vriendjes en vriendinnetjes en dansen tijdens de minidisco mee op liedjes als 'Theo, Theo, wat raar' en 'Boem, Boem, Shake, Shake'. En papa maar zeulen met de spullen. Met de wandelwagen, de luiers en de lap top. Natuurlijk, want we moeten toch bij de tijd blijven en kunnen echt niet meer weg zonder laptop en mobiele telefoon. Even chat- ten met de collega's op het werk, even surfen naar Hyves, Twitter en Facebook. Heerlijk! Stuur die kinderen maar naar dat animatie team, dat kan papa even genieten van al die 'nieuwe' media. Ach, het campingleven is toch zo slecht nog niet. Nog wat meer zon en ik hou het nog wel twee weken vol hier. Hannes Kunst Cultuur 6 Gemeentelijke mededelingen 11 Sport 12 Kerkelijke diensten 14 Ook Kermis Bond meent dat opstelling attracties beter kan De horecaondernemers wil len voortaan meepraten over de indeling van de pleinen bij de Venrayse kermis. Ook dit jaar leidde de opstelling van de attracties tot fricties tussen kermisexploitanten en kroeg bazen, die hun terras moeten inkrimpen. "De inrichting van de pleinen is voor verbetering vatbaar", vindt Paul Franssen, voorzitter van de Venrayse horeca. "Daarom willen we inspraak. Niet om op de stoel van de gemeente te gaan zit ten, maar in ieders belang." Woensdagochtend vond in het gemeentehuis de traditionele eva luatie plaats met koffie en gebak. Alle partijen kwamen aan het woord, maar de meesten hielden zich op de vlakte. Wethouder Ike Busser vond het een 'geweldige kermis'. "Leuk om dit te doen. Vooral als je ziet dat de mensen plezier beleven." Kermismeester Jos Willems sprak van een heel mooie kermis. Ook Jan Boots van de Nederlandse Kermis Bond liet niets los over tegenvallende bezoe kersaantallen, waarover exploitan- ten en horeca een dag eerder rep ten (zie elders op deze pagina). Na afloop van de bijeenkomst meldde Boots wel dat de gemeente het aantal met 200.000 bezoekers veel te hoog inschat. "Het zit veel dichter bij de 100.000", merkte hij op. Paul Franssen deed luch tig over kroegbazen die mokken over tegenvallende omzetten. "Ach, horecaondernemers zijn net als boeren. Die klagen altijd." Jan Boots steunde Franssen in zijn betoog dat de opstelling beter kan. "De omvang is niet bepa lend. Venray hoeft niet de groot ste kermis te zijn. Het gaat er om de attracties zo op te stellen, dat het publiek er maximaal van kan genieten", vindt Boots, die het Mgr. Goumansplein aanhaalde. "Hier had de indeling beter gekund." Wim van den Heuvel van het Wijk- platform Centrum was de enige spreker die geen applaus kreeg. Hij liet dan ook enkele kritische geluiden horen. "De afspraak is dat de evenementen zich moeten aan passen aan de pleinen. Dat is niet gebeurd", meent Van den Heuvel. Hij somde op: bankjes en lantaarn palen zijn verwijderd, er zijn pin- nen in de nieuwe bestrating gesla gen en bomen zijn vernield omdat attracties er tussen zijn gepropt."Ik hoop dat het volgend jaar anders kan." Hans van Tol sprak namens de exploitanten. "De meningen lopen uiteen, van goed tot slecht. Het weekeinde was redelijk, niet slecht. Maar de dagen erna zakte het terug." Van Tol ziet het niet zo zitten de horecaondernemers inspraak te geven bij de opstelling. "Ieder terras en iedere attractie de beste plek geven, dat kan nu een maal niet. Je kunt het nooit ieder een naar de zin maken. We moeten allemaal schipperen." Deken Harrie Smeets ziet de ker mis steeds dichter opdoemen. De kerk staat voortaan letterlijk mid den op het kermisterrein. Zondag ochtend was de live uitzending van de heilige mis uit de Grote Kerk op Nederland 2. "Gelukkig konden de televisiewagens nog bij de kerk komen. Er was net plaats genoeg. Het is goed gelopen. De kermis is een mooi feest", aldus Smeets. "Wij waren de kermis meester", oppert politiechef John Geraedts. Met hulp van agenten uit Gennep en Horst is de klus geklaard. "De ker- mis is de Champions League van alle evenementen", vindt Geraedts die te spreken is over de samen werking met de exploitanten, horeca en gemeente. "De politie is heel tevreden. Natuurlijk waren er incidenten. Hier in Venray hebben de mensen, op een klein groepje na, nog respect voor de politie. Dit is nog steeds een echte familieker- mis waar het gezellig is." Acht bezoekers zijn aangehou den vanwege geweldplegingen. Twee personen uit Horst hebben na een vechtpartij een kermisver- bod gekregen. "Een zwaar mid del", aldus Geraedts, die vroeg aan deken Smeets om volgend jaar ook de politiewagens in te zegenen. "Want er is nogal wat schade aan de voertuigen." De bikers, de agen ten op de fiets, bleken een goede zet. Ze zijn snel en wendbaar. Dinsdagavond werd er iemand onwel in het Schoutenstraatje. Er moest een ambulance komen. De bikers reden voorop en maak ten de weg vrij." De politie heeft enkele tientallen wildplassers op de bon geslingerd. Een tegenvaller is dat er weer veel fietsen in het centrum zijn gestolen. Exploitanten en horeca: minder publiek en tegenvallende omzet De kermis van 2010 breekt geen records. Wethouder Ike Busser hoopte vooraf dat het bezoekersaantal een stuk hoger zou uitvallen dan 200.000, het gemiddelde van de laatste jaren. Busser repte vrijdag bij de opening over 250.000 mensen, maar die zijn er volgens de kermisex ploitanten bij lange na niet geweest. De meesten denken zelfs dat de kermis minder toe loop kende dan in voorgaande jaren, zo blijkt dinsdagmiddag tijdens een rondgang. Vishandel D'n Bels staat met twee kramen op de kermis. "Mijn omzet is ongeveer hetzelfde", zegt de visverkoper in de Hofstraat. "Maar het is dit jaar duidelijk min der druk. Ik hoor om me heen veel klagende collega's. Waar het aan ligt? De mensen kunnen een euro maar een keer uitgeven. En het is de eerste week van de bouwvak. Velen zijn nu op vakantie." De meeste exploitanten houden zich op de vlakte, als naar hun klandi zie wordt gevraagd. Echt enthou siast zijn ze evenwel niet. "Het kan altijd beter", zegt de man in het kassahokje van Breakdance op de kop van de Stationsweg voor het gemeentehuis. De eigenaar van de Mega Slide, op het grasveld bij de Grote Kerk, spreekt van een nor male kermis. "Soms is het druk, soms is het rustig." Zijn buurman van het ballengooispel zegt zuinig: "Nou, het gaat wel hoor..." Drie jongemannen bezetten deze mid dag het Kikkerspel op de Grote Markt. "We doen deze attractie voor de eerste keer", zegt een van hen. "Maar de omzet die de vorige eigenaar hier zegt te halen, daar komen we lang niet aan. Het valt best tegen. Ook zondag was het te rustig." De exploitant van toren zweefmolen Around the world, de topattractie op het Hensenius- plein, laat meer positieve geluiden horen. "We kunnen redelijk tevre den zijn. Zaterdagavond en zon dagmiddag was het zelfs erg druk. Maandag viel het na de regen wat tegen", zegt hij. De horeca op het Venrayse horecaplein De Grote Markt laat een verdeeld beeld zien. Adrie van Benschop van café De Klokkenluider spint van tevre- denheid. "Ik draai een heel goede kermis. Beter dan verwacht", glun dert hij. "De Grote Markt trekt toch veel publiek. Ook Rooyerie en De Zwaan zullen niet klagen. We zitten hier gunstig. Voor mijn zaak is ruimte genoeg en er staat geen grote attractie (alleen het Kikkerspel, red) voor de deur." Daar hebben café De Uitmarkt en ijssalon De Verleiding wel last van. Ze kijken tegen de grote, plompe attractie Show Time aan. Op zaterdagavond liep het publiek er helemaal vast in de smalle doorgang. Er was bij De Uitmarkt geen terrasstoel meer vrij en mensen moesten staand hun glas leegdrinken. De reuzen- schommel kan evenwel geen cen timeter wijken, want de attractie staat helemaal ingeklemd tus sen vijf boompjes. Vooral de drie bomen aan de achterzijde staan behoorlijk in de verdrukking. John Jansen, eigenaar van de ijssalon, is niet helemaal content. "Nee, ik kan zeker niet tevreden zijn. Dit is een mindere kermis. Voor mij is 25 graden en veel zon ideaal. Dat is het niet geworden. Het komt ook door de nieuwe indeling, met het Mgr. Goumansplein erbij. De looproute is nu anders en door die grote attractie kan het publiek er hier niet goed langs", zegt Jan sen. "Maar ik draai verder een prima zomerseizoen. Daar doet deze slechtere kermis niets aan af", glimlacht hij. LEES VERDER OP PAGINA 3. De gemeente Venray betaalt dit jaar 59.500 euro subsidie aan allerlei evenementen. Daarmee wordt het al ver hoogde budget van 55.000 euro nog eens met 4.500 euro overschreden. Vanaf komend jaar gaat, ook vanwege de bezuinigingen, flink het mes in de gemeentelijke sponso ring. Dat heeft de gemeente in een brief aan de organisatoren laten weten. Het aantal aanvragen voor sub sidies neemt jaarlijks toe. In Ven- ray worden steeds meer en ook steeds grotere evenementen geor ganiseerd. Dit jaar is het aantal gestegen naar ruim 140. Het bud get is dit jaar verhoogd van 42.565 euro naar 55.000 euro. Mede door de komst van de nieuwe dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wans- sum. Alhoewel de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum geen evenementensubsidie kende. Steeds vaker moet de gemeente nee verkopen. De evenementen, op het gebied van sport, cultuur en jongeren, worden getoetst aan allerlei criteria zoals uitstraling, aantal deelnemers en bezoekers, publiciteit, co-financiering en meewerkende vrijwilligers. Twee keer per jaar staat de inschrijving open. Na de eerste ronde, die sloot op 1 november 2009, bleef er nog een klein bedrag van 1134 euro over. Er kwamen daarna nog elf aanvragen binnen voor de tweede ronde. Het college heeft daarvan nog twee evenementen gehono reerd. Paardensportvereniging Ysselsteyn, die dit jaar het 75-jarig jubileum viert, krijgt 3.634 euro subsidie voor de samengestelde wedstrijden op 1, 2 en 3 oktober. De jubilerende vereniging organi seert dan de Nationale Eventing Kampioenschappen van de KNHS voor paarden klasse L, M en Z. Vol gens de criteria zou het paarden sportevenement recht hebben op 6.990 euro. Maar omdat de bodem van de pot in zicht is, moet de ver eniging het met iets meer dan de helft doen. Fanfare Concordia uit Wanssum kreeg nog 2000 euro subsidie voor de uitvoering van Proms Now, gehouden op 18 en 19 juni. Het is het tweede evene ment uit het voormalige Meerlo- Wanssum, na de gildefeesten in Blitterswijck, dat een bijdrage van de gemeente Venray ontvangt. Het sportevenement Let's Move van het Raayland College, de Leunse Zomerfeesten en het 40-jarig jubi leum van de stichting Broekberg in Wanssum kwamen niet in aan merking omdat de aanvraag na de sluitingsdatum van 1 mei 2010 bij de gemeente binnenkwam. De badmintonclub en de stichting Carillon Venray waren wel op tijd, maar zij scoorden te weinig pun ten. Dat gold niet voor de Vogel vriend, de Dag van de wind van molen Nooit Gedacht in Merselo, bridgeclub Venray en sportver eniging Oostrum. Deze vier ver enigingen krijgen geen bijdrage omdat de subsidiepot leeg is. Mishandeling De politie heeft vorige week tijdens de kermis in Blitterswijck twee mannen aangehouden op verdenking van zware mishande ling. Het gaat om een 45-jarige man uit Wanssum en een 51-jarige man uit Venray. De twee mannen hadden een 34-jarige man uit Blit- terswijck met vuisten tegen het gezicht geslagen en tegen het hoofd geschopt. Het slachtoffer heeft zich onder doktersbehande ling moeten stellen. Op de slotdag van de kermis in Venray werden traditiegetrouw de winnaars van de George Reemer publieksprijs bekendgemaakt. Bij de grote attracties was de publieks prijs dit jaar voor de torenzweef molen Around the World van Jean van der Beek (foto links). Deze attractie stond voor de eerste keer in Venray op het Henseniusplein. De meest gewaardeerde kinderat tractie was de Jungle Adventure van Rampen VOF. De prijs voor de beste consumptiezaak ging naar Venray: de nieuwe zaak Der lus tige Elch op de Grote Markt van Venraynaar Frits Geven en zijn dochter Joanna (midden). Ker- miswethouder Ike Busser (rechts) reikte de prijzen uit. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Rongen dé specialist: voor ttgeïs, sanitair en tegelwerken!! Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl berden SALE EXTRA 0 D I Q Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 H T E L ASTERIA TD ASTERIA'' Kinderen eten gratis tijdens de zomervakantie! Vraag naar de voorwaarden. U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans, door een professioneeltheater gezelschap. Zij serveren Ueen heerlijk verrassingsdmr Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Dinnershow Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) T 2D1D: 18 sept., 2 en 30 okt., 20 nov., 11 en 18 dec. 2D 11: 12 feb., 26 mrt., 23 apr., 21 mei □K LEUK VDDR GRDTE GRDEPEN Bij aankoop van een damesbroek 2 st. damesboxershorts Bij inlevering van deze adv. (geldig t/m 7 aug.) 1 www.wolffjeansvenray.nl ^Pvenray 1 i_ De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 EN MAAS Horeca wil meepraten over indeling pleinen 'Kermis minder druk' Winnaars van de kermisprijzen kapsalon schoonheidssalon pedicure make up naqel styling pruiken

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1