Padden profiteren van overzethulp Doe mee aan onderzoek Peel en Maas TV! Luxe appartementen aan Julianasingel Venray Opening kerkplein Swolgen Groenafval opgehaald Vierde groep montessorischool Nieuwe entreeborden LETSELSCHADE? Gunhoek Niets! LEUNEN PEEL EN MAAS Donderdag 22 juli 2010 - Pagina 5 Dit voorjaar zijn in Limburg 32.500 amfibieën tijdens de paddentrek veilig over drukke verkeerswegen gezet. Voor dit werk waren ruim 200 vrijwil ligers op negentien locaties in de vroege ochtenduren en in de avonden in de weer. Dat blijkt uit het jaarverslag pad- denoverzet 2010 van de stich ting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Lim burg (IKL). Padden, kikkers en salaman ders trekken elk voorjaar weer in grote getale naar de voortplan- tingspoelen om hun eieren af te zetten. Tijdens deze zogenaamde paddentrek worden amfibieën bij het massaal oversteken van verkeerswegen doodgereden. Juist de versnipperde ligging tus- sen voortplantingswateren en de winterverblijfplaatsen van de amfibieën wordt gezien als een van de belangrijkste oorzaken van de achteruitgang van de amfibie enpopulaties in Nederland. MAATREGELEN Waar kikkers en padden mas saal doodgereden worden, treffen plaatselijke bewoners en werk groepen, vaak al jaren achtereen, specifieke maatregelen om de verkeerssterfte te reduceren. Dit kan variëren van het plaatsen van borden, het rapen en overzetten van padden tot het plaatsen van schermen en emmers. Door de schermen na te lopen en de amfi bieën veilig over te zetten, kan de sterfte beperkt blijven. Ook kun nen knelpunten opgeheven wor den door de aanleg van tunnels of nieuwe voortplantingswateren. De ruim 200 vrijwilligers ston den al een tijdje in de startblokken voordat ze aan de slag konden. Door de strenge winter kwam de paddentrek pas laat op gang. Zo in de tweede week van maart was pas sprake van een echte trek. De werving van deelne mers blijft een punt van aandacht. Actieve mensen die een bijdrage willen leveren, zijn elk voorjaar weer welkom. Voor mensen die graag buiten zijn, dit zinvol werk vinden kunnen zich aansluiten bij de plaatselijke overzetgroepen. Mensen die zelf een paddenover- zetactie overwegen, kunnen voor advies en eventuele hulpmiddelen de hulp inroepen van de stichting IKL. Voor meer informatie: stichting IKL 0475-386430. Cadeaubonnen liggen klaar Peel en Maas TV is nu ander half jaar actief op het kanaal van Kabelkrant Venray. Weke lijks worden twee tv-program- ma's uitgezonden met actueel nieuws en reportages. Als uitgever van Peel en Maas TV willen wij graag de mening van de kijker horen. Daarom heb ben wij een enquête samenge steld. De enquête, het invullen duurt ongeveer vijf minuten, gaat in op Peel en Maas TV. Hoe ervaart u als kijker Peel en Maas TV? Wat vindt u goed, maar ook wat u niet goed vindt? Ook wordt gevraagd naar suggesties en ideeën om de uitzendingen te verbeteren. In de enquête gaan we ook in op nieuwe media zoals Hyves, Face- book, LinkedIn en Twitter. Media die door Peel en Maas en/of Peel en Maas TV ingezet zouden kunnen worden als nieuwsme dium. Ook wordt gevraagd of u nieuws via een sms-dienst wilt ontvangen. Met deze informatie willen wij aan de slag om onze uitzendingen te verbeteren en de nieuwsvoor ziening voor Venray en omgeving verder te optimaliseren. Wilt u uw mening geven, ga dan naar onze websites, www.peelenmaason- line.nl of www.peelenmaas.tv, en vul deze enquête in. Onder de deelnemers verloten we ook nog een aantal cadeaubonnen. P&' A 'TrW, Haegens Vastgoed uit Horst gaat in Venray vijftien luxe appartementen realiseren aan de Julianasingel, op het terrein van het voormalig busstation. Dat heeft directeur Sander van Lier van Haegens dinsdag bekendgemaakt. Het college van B en W van Venray heeft besloten medewerking te ver lenen aan dit ambitieuze plan. De bedoeling is om op het onge veer 4000 m2 grote terrein appar tementen te realiseren in een park- achtige omgeving. De groenstrook aan de Julianasingel wordt geres pecteerd en op het terrein komen drie eivormige gebouwen te staan met elk vijf appartementen. "Ven- ray heeft een groot aanbod aan appartementen, maar niet in het luxe segment", aldus Van Lier. "De appartementen worden minimaal 180 m2 groot. De gebouwen wor den drie bouwlagen hoog en er is veel aandacht voor groen in het gebied." Verder gaan deze woonre- sidenties, zoals Van Lier ze noemt, uitblinken op het gebied van com- fort, veiligheid en geborgenheid. "We willen de toekomstige bewo ners in een heel vroeg stadium bij de plannen betrekken. We heb ben al enkele informatieavonden gehouden die een aantal geïnteres seerden heeft opgeleverd. Voor elk appartement zal een stukje maat werk worden gerealiseerd." De toekomstige bewoners gaan verder gebruikmaken van een gezamenlijke entree en krijgen ook een gemeenschappelijke tuin. Onder de drie gebouwen komen voor elk appartement twee par keerplaatsen. Ook is er ruimte voor extra services, zoals een auto wasplaats. "Op deze mooie locatie moet ook iets moois komen", stelt Van Lier. Dat is ook het uitgangs punt van grondeigenaar Nelis- sen. "Wij hebben een wedstrijd uitgeschreven voor architecten die gewonnen is door het bureau Clevis-Kleinjans uit Venlo. Zij heb ben er ook iets bijzonders van gemaakt." De appartementen lig gen in een prijssegment boven de 450.000 euro. "We hopen dat de Deze artist impression geeft een goed beeld van de plannen aan de Julianasingel. definitieve tekeningen in oktober door de ARK worden goedgekeurd, waarna we de diverse procedures kunnen doorlopen. Daarnaast heb ben we te maken met een lopend huurcontract van de bewoner van het voormalige busstation." Van Lier denkt medio 2012 aan de slag te kunnen. "We gaan in ieder geval iets moois realiseren aan de Julianasingel." Het project dorpsverfraaiing in Swolgen is klaar. Op vrijdag 23 juli om 19.00 uur wordt het heringerichte kerkplein in het hart van het dorp offici eel geopend door wethouder Freek Selen van de gemeente Horst aan de Maas. Vervolgens wordt het opgeknapte plein ingezegend door pastoor Ruud Verheggen. Na de opening van het kerk plein wordt het kunstwerk, waar in het logo van het dorpsblad De Haverkist prominent is verwerkt, op de hoek Mgr. Aertsstraat- Schoolstraat feestelijk onthuld door enkele redactieleden van De Haverkist. Fanfare Vriendenkring zorgt voor de muzikale omlijsting van de festiviteiten. Het project dorpsverfraaiing bestaat naast de herinrichting van het kerkplein uit de aanleg van een aantal bloem perken, rustplaatsen met bank jes in het hart van het kerkdorp en een aanpassing van de grote parkeerplaats bij zaal Wilhelmina. Het project is uitgewerkt door de plaatselijke dorpsraad, met finan ciële steun van de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum en - na de herindeling - Horst aan de Maas. Ook is er verlichting aange legd op het kerkplein, waardoor de kerk van Swolgen voortaan vol in de schijnwerpers staat. De kerk- verlichting is gefinancierd door de dorpsraad en het kerkbestuur. Met de plaatsing van het kunst werk wordt een oude belofte van het voormalige gemeentebestuur van de per 1 januari 2010 opge heven gemeente Meerlo-Wans- sum, om elk dorp een eigen kunstwerk te 'schenken', eindelijk ingelost. Na afloop is iedereen van harte welkom in zaal Wil- helmina voor een hapje en een drankje. ook voor üw tuin bekeek ori^e site; www.gunho ek. til Venm De Ho veniers omsrtM Na de storm van vorige week liggen in de hele gemeente Horst aan de Maas grote hoe veelheden afgewaaide takken en bladeren. Besloten is dat dit stormafval in alle kernen van de gemeente wordt opgehaald in de reguliere groenafvalop- haalroute. Verwacht wordt dat de bladcon tainers die hoeveelheid niet kun nen verwerken. Om die reden mag het stormafval, rekening houdend met de veiligheid, langs de weg worden verzameld. Het verzoek is dat zodanig te doen dat de vracht wagen die normaal gesproken het groenafval uit de bladcontai ners komt halen vanaf de weg het stormafval kan meenemen. Voor waarde voor ophalen is een telefo nische melding van de plaats waar het groen stormafval verzameld is. Wanneer een groencontainer vol is, wordt dat gemeld bij de gemeente via telefoon (077)4779777. De ophaalroute (donderdagen) wordt daar op afgestemd. Omdat er nu dus ook op andere plekken groen stormafval mag worden verzameld, is het van belang om te melden waar u uw stormafval heeft verza meld. Verwacht wordt dat er heel veel verzoeken gaan komen. Als het nodig is, worden er meerdere vrachtwagens ingezet en worden er eventueel extra ophaalroutes gereden. De melding van het ver zamelde stormafval geschiedt via het bovenstaande meldnummer. Het opruimen van het afval, en het rooien van omgevallen bomen kan langer duren dan gewenst. Wegen kunnen daardoor langere tijd zijn afgesloten. Dit is vanwege het grote aantal meldingen, maar ook de aanwezigheid van (verborgen) gevaren, zoals losstaande bomen of scheuren in het wegdek. In dat verband wordt u ook aangera den om bossen de komende tijd nog te mijden. Braderie Na de eerste editie heeft Ozer Events uit Merselo besloten op zaterdag 24 juli weer een braderie te houden op en rondom de kas teelruïne in Horst. Op deze brade rie worden onder meer nieuwe en gebruikte spullen aangeboden. Ver der zijn er attracties en shows en is er horeca en muziek. De brade rie duurt van 13.00 tot 20.00 uur. Voor het huren van een kraam kan men contact opnemen met Ozer Events via telefoon 06-31370038 of via e-mail info@ozer-catering.nl. Onderzoek naar informatie toeristen De gemeente Horst aan de Maas heeft het Toeristisch Platform Horst aan de Maas opdracht gegeven te onderzoe ken hoe en op welke manier onder meer de Stichting Seve- num Promotie en de VVV kun nen aansluiten bij het toeris tisch platform. Het platform, waarin ook de toeristische ondernemers zich verenigd hebben, informeert toeristen op diverse locaties in onze gemeente via digitale informa tiezuilen. Door zorgvuldig te onderzoe ken op welke wijze de Stichting Sevenum Promotie en de VVV aan kunnen sluiten bij het toeristisch platform, wil de gemeente stappen zetten naar één uniforme informa tieverstrekking naar de toerist. Het voordeel hiervan is vol gens de gemeente dat de kwa liteit van de informatieverstrek king zal verbeteren. Inherent aan de hedendaagse behoeften van toeristen op om diverse locaties digitaal geïnformeerd te worden, zal het toeristisch platform bekij ken of er op nog meer plaatsen digitale informatiezuilen kunnen worden geplaatst. De consequen tie hiervan is wel dat de VVV in haar huidige 'winkelfunctie' zal verdwijnen. I KA0MK'.' I LeTOp: H06 i2- ^PPARTeMeNTFM'. www.tedscomicart.nl Na de zomervakantie start Montessorischool Venray met een nieuwe groep, naast de drie bestaande groepen. Voor komend schooljaar zijn er ruim 75 leerlingen aange meld. Directeur Lieke Akkermans: "We zijn nu een jaar bezig en de ouders en kinderen zijn zeer tevreden over onze school. Dat blijkt ook uit de tevredenheidpei ling die we hebben uitgevoerd." Begin dit schooljaar startte Mon tessorischool Venray met een groep voor 21 leerlingen. Het aan tal leerlingen groeide zo hard, dat de school sinds maart een onder bouw (4-6 jaar), middenbouw (6-9 jaar) en bovenbouwgroep (9-12 jaar) heeft. In september komt daar dus een vierde groep bij. Dit schooljaar hield de montessori school een tevredenheidpeiling onder ouders en leerlingen van de VieCuri maatschappelijk betrokken VieCuri Medisch Centrum staat als ziekenhuis midden in de maatschappij. Dagelijks ontvangt VieCuri duizen den mensen met een zorg vraag. Desondanks werd het initiatief genomen om eens op een andere manier te laten zien dat het ziekenhuis zich betrokken voelt in de maatschappij. Een van de sectoren van Vie- Curi, met de afdelingen medische psychologie, revalidatie, fysio therapie, maatschappelijk werk, dienst geestelijke verzorging en diëtetiek, vond het belangrijk om buiten de ziekenhuiszorg om maatschappelijke betrokkenheid te tonen. Manager Gé de Bruijn: "Door het werk in de zorg kunnen we iedere dag opnieuw veel bete kenen voor de mensen in de regio. De bedoeling is om patiënten de beste kwaliteit van zorg te bieden waarbij ze het gevoel hebben dat er naar ze wordt geluisterd en dat het werkelijk om hen draait. We wilden laten zien dat onze maat schappelijke betrokkenheid voor de woon- en leefomgeving verder gaat dan ons beroep." Met 126 medewerkers zette VieCuri zich een middag in voor vrijwilligerswerk in diverse zor ginstellingen en voor het natuur landschap, onder andere in Leu nen. "Zorginstellingen krijgen vaker aanbiedingen voor vrijwilli gerswerk", vertelt De Bruijn. "Het voordeel was dat wij ze als toe gevoegde waarde, onze ervaring in de omgang met hun bewoners en patiënten konden bieden. Hier door konden er ook activiteiten met de mensen zelf plaatsvinden." De diverse activiteiten liepen uit een van bomen hakken, schilde ren, schoonmaken, tot wandelen en spelletjes doen met bewoners van verzorgingstehuizen. VieCuri kijkt voldaan terug op de vrijwil- ligersactie en bedankt de verschil lende instanties die dit voor hun hebben mogelijk gemaakt. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS bovenbouw. Akkermans: "Ouders waarderen ons met een 8,4 en de kinderen geven ons zelfs een 9,6. Dat zijn resultaten waar we trots op zijn. Voor ouders zijn de groot ste pluspunten de individuele aandacht voor hun kind, de open communicatie en de rust die hier heerst." De resultaten van de tevreden heidpeiling zijn te zien op www. montessorischoolvenray.nl. Mon tessorischool Venray vormt samen met Korein Kinderplein een Mon- tessoricentrum voor kinderen van twee tot en met twaalf jaar. Onderwijs en kinderopvang zitten in hetzelfde gebouw. Het Montes- soricentrum is kleinschalig; jong en oud kent elkaar. De school in Venray maakt deel uit van de over koepelende stichting MOZON, evenals de montessorischolen in Helmond, Venlo en Weert. De school staat altijd open voor belangstellenden. Maandelijks is er een inloopochtend. De werkgroep Verbeteren Entrees Leunen (onderdeel van Dorpsraad Leunen) onthulde zaterdag twee entreeborden langs de doorgaande weg van Leunen. De werkgroep is druk bezig met de verfraaiing van met name het centrum van Leunen. Als onder deel daarvan is een deel van de wegbermen aangeplant met beu kenhagen en rozenstruiken. De volgende stap was het plaatsen van twee entreeborden. Vrijwilligers werkten mee aan het ontwerpen, het maken en het plaatsen van de borden. Het ontwerp is gemaakt door Jos Fleurkens, de technische tekening door Louis Manders, de borden door Hans Loenen en Mar cel Goemans zorgde voor de stic kers. Joop Goossens hielp mee bij het plaatsen van de borden. VAN DER PlJTT Advocaten Moet u een deel van uw schadevergoeding afdragen? Spijt van de "no cure no pay" afspraak? Ga naar een specialist bij u in de buurt! Van der Putt Advocaten Afdeling Letselschade Kom voor een kosteloos advies naar onze specialisten. Een adviesgesprek is altijd gratis. Patersstraat 15-17 5801 AT Venray tel. 0478 - 55 66 77 fax. 0478 - 55 66 78 info@putt.nl www.putt.nl WELKOM IN NDG 7 APPARTEMEMTEN Partner voor werkgevers en werknemers op het gebied van: Detacheringen Arbeidsintegratie Bel of mail en informeer naar de mogelijkheden voor uw bedrijf. 0478 55 23 45 info@arkant.nl I www.arkant.nl I detachering arbeidsintegratie

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5