Gemeente Venray Thuis in de zorg Openbare bekendmakingen Definitief ontwerp renovatie Kempweg Brandweer Meerlo-Wanssum bij Horst aan de Maas Plastic Hero in actie Stankoverlast Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 22 juli 2010 - Pagina 14 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente heeft de voorlopige ontwerpen voor de renovatie van de Kempweg vertaald naar definitieve ontwerpen. Hierin zijn de uitkomsten van de informatieavonden voor omwonenden verwerkt. U kunt de tekeningen op het gemeentehuis inzien. Ook kunt u kijken op www.venray.nl, kik op Actueel en vervolgens op Projecten. Hier vindt u alle informatie over de renovatie van de Kempweg, inclusief de verslagen van beide informatieavonden en de tekeningen van het definitief ontwerp. Eind 2010 start de gemeente met de uitvoering van fase 1 (deel tussen het Schouwburgplein en de Langeweg). Aansluitend start de gemeente halverwege 2011 met fase 2 (deel tussen de Langeweg en de Westsingel). Voor aanvang van de werkzaamheden organiseert de gemeente voor iedere m fase apart nog een zogenaamd 'uitvoeringsoverleg'voor omwonenden. Volmacht Bouwplannen Aangevraagd Ruimtelijke plannen Wet milieubeheer Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 29 - Bp Ht Het brandweerkorps Meerlo-Wanssum wordt ondergebracht bij de gemeente Horst aan de Maas. Dat hebben Burgemeester en Wethouders van Venray en Horst aan de Maas vorige week besloten. Belangrijkste argument voor de keuze is dat korps en kazerne onder dezelfde gemeente vallen. De kazerne van het korps ligt sinds de op heffing van de gemeente Meerlo-Wanssum al in Horst aan de Maas. Met het besluit komt er duidelijkheid voor de 20 leden van de brandweer van Meerlo-Wanssum. Die krijgen sindsjanuari van dit jaar hun bevelen uit Venray, terwijl de kazerne in Horst aan de Maas ligt. In die situatie komt het opperbevel van de burgemeester niet goed uit de verf, vinden de colleges. Ook is het besluit belangrijk voor het proces van regionalisering van de brandweer. Door de aansluiting bij Horst aan de Maas valt de post Meerlo- Wanssum niet onder het district Venray dat momenteel in oprichting is. In het district gaan de korpsen van Bergen, Gennep, Mook en Middelaar en Venray op. Horst aan de Maas werkt samen met de gemeente Peel en Maas. Dienstverlening blijft op peil De brandweerpost Meerlo-Wanssum bestrijkt delen van de gemeenten Ven ray, Horst aan de Maas en Bergen. Het Venrayse werkgebied is het grootste en telt de meeste woningen en risico-objecten. De meeste uitrukken vinden echter plaats op Horster grondgebied. Voor de kwaliteit van de brandweer zorg in beide gemeenten heeft het besluit geen gevolgen, benadrukken de colleges. "Branden worden even snel en even goed geblust als voorheen. Grensoverschrijdende dienstverlening is in gemeenteland heel gewoon", laten de beide burgemeesters Hans Gilissen en Kees van Rooij weten. Proteion Thuis is een van de zorgaanbieders waar de gemeente mee samenwerkt. Inwoners van Venray (met een beperking) kunnen vanuit de Wet maatschappelijke onder steuning bij de gemeente hulp aanvragen bij het huishouden. De gemeente koopt deze zorg onder andere in bij Proteion. Om te laten zien wat de organisatie nog meer te bieden heeft, nodigde de Raad van Bestuur het college van Burgemeester en Wethouders uit voor een kennismaking. Het college werd ontvangen op de locatie Venray in het prachtige ge bouw van de voormalige Vredeskerk aan het Kennedyplein. Dat was op zich al een ervaring, vanwege de vele monumentale elementen die tijdens de verbouwing behouden zijn en in de nieuwe bestemming zijn geïntegreerd. Zoals bijvoorbeeld de oude preekstoel. Naast een toe lichting op de verschillende bedrijfs onderdelen van Proteion Thuis (thuiszorg, schoonmaak, dagbeste ding, intramurale en extramurale zorg) werd ook een beeld geschetst van de activiteiten in Venray. Zoals de dagvoorziening voor ouderen 'Aan de Singel' aan de Westsingel en Zorgboerderij De Haam. Erwerd ingezoomd op mogelijke vormen van samenwerking tussen de organisatie en de gemeente. Maar ook met andere partners zoals bijvoorbeeld het ziekenhuis VieCuri. Er wordt ook geïnvesteerd in onderzoek in samen werking met het AZM in Maastricht en andere innovatieve projecten. Proteion Thuis is een organisatie die zich richt op kwaliteit en klant gerichtheid, maar ook op efficiency. De klanttevredenheid wordt regel matig getoetst. "Wat vooral opvalt is de persoonlijke aanpak. Ik weet uit eigen ervaring dat Proteion zwaar inzet op maatwerk. Waarbij men probeert rekening te houden met de individuele wensen van de mensen die de zorg nodig hebben. En dat vind ik terecht. Misschien kan niet aan elke wens tegemoet worden gekomen, maar ze scheppen duide lijkheid over wat ze kunnen bieden." aldus wethouderTwan Jansen. "We hebben een goed beeld gekregen van het bedrijfen de accenten die ze leggen". Ophaaltijden Inzamelaar Sita rijdt vrijdag met vijf auto's door de gemeente. De inzame ling begint om 7.30 uur. Vanaf 7.00 uur kunnen de zakken aan de straat worden gezet. De oranje Plastic Hero begeleidt afwisselend de inzamel- auto's. Wethouder Busser en het Team Afval hopen op veel en volle zakken. Vanaf vrijdag 23 juli komt de Plastic Hero in Venray echt in actie. Een levensgrote opblaasbare oranje man rijdt door Venray bij de eerste ophaalronde van kunststof afval. De Plastic Hero is het symbool van inzameling en hergebruik van kunststof in Nederland. Sinds enkele weken heeft elk huishouden in de gemeente een pakje met twaalf plastic zakken in huis. De zakken kunnen de inwoners vullen met shampoofiessen, verpakkingen van vleeswaren en ander zacht plastic verpakkingsmateriaal. Eenmaal per vier weken komt een speciale vuilniswagen langs en haalt ze op. Gratis. Goed voor milieu én portemonnee Het ophalen van kunststofafval is een extra service van de gemeente. In heel de gemeente staan al voorzieningen waar burgers hun plastic afval kunnen brengen. Dat gebeurt ook op grote schaal. Die brengvoorzieningen blijven gewoon bestaan. Wethouder Ike Busser en het Team Afval van de gemeente Venray willen nóg meer kunststofafval apart inzamelen. Zodat de industrie er weer nuttige nieuwe producten van kan maken en het plastic niet verbrand of gestort hoeft te worden. Goed voor het milieu. "Maar ook voor de portemonnee van de Venrayse burger. Want al dat kunststofvormt een groot deel van de inhoud van de grijze container. Door ze apart te houden, kan ieder huishouden eenvoudig tientjes per jaar aan afvalstoffenheffing besparen", zegt wethouder Busser. "Ik heb het zelf ervaren, het scheelt echt 30 tot 40 procent op het aantal grijze containers." Proef Het ophalen is een proef, die tot het einde van dit jaar duurt. In het najaar beslist de gemeente of het huis aan huis ophalen van plastic afval definitief wordt voortgezet en op welke wijze. Het ophalen en ook de Plastic Hero- zakken zijn gratis. Het Team Afval schat dat een gemiddeld gezin met de twaalfzakken ongeveer drie maanden vooruit kan. Nieuwe gratis zakken kunnen eenvoudig besteld worden via het telefoonnummer 0800-recycle/ 0800-7329253 of via de website www.zakkenbestellen.nl. "Wel even opletten", waarschuwt wethouder Busser: "De brengvoorzieningen zijn niet geschikt voor de grotere zakken die u voor het ophalen krijgt! Als u kunststof afval wegbrengt, gebruik dan de zakken die u gewend bent." Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben op 22 juni 2010 besloten om aan de afdelingsmanager Wonen Werken volmacht te verlenen tot het overdragen van stukjes grond met een oppervlakte van maximaal 50 m2, in gevallen waar sprake is van verjaring. Deze volmacht treedt op 23 juli 2010 in werking. U kunt de desbetreffende stukken van 24 juli t/m 12 augustus inzien. Bouwvergunningen - Albionstraat 15, Leunen - gedeeltelijk vernieuwen dak, kozijnen en gevels (nr. bal00287) - Hoek Nieuwe Maasheseweg/Christoffelkruid, Venray - bouwen van 36 appartementen (nr. bal00288) - Hoenderstraat 85, Venray - gedeeltelijk vergroten woning (nr. bal00289) - St. Michaëlstraat 7, Wanssum - vergroten van een bijgebouw (nr. bal00290) - Plataanstraat 10, Venray - vergroten van een pand (nr. bal00291) - Grootdorp 20, Merselo - bouwen van een serre (nr. bal00292) - Maasheseweg 41, Venray - vergroten van een woning (nr. bal00293) - Puttenweg 108, Ysselsteyn - bouwen van een kalkoenenuitloop (nr. bal00294) - Verdistraat 13, Venray - bouwen van een veranda (nr. bal00295) - Steegse Peelweg ongenummerd, Ysselsteyn - renoveren van een meet en regelstation (nr. bal00296). Sloopvergunningen - Pastoor van der Gaetstraat 23 en 25, Venray - verwijderen asbesthoudende golfplaten van een berging (nr. slpl00041) - Steegse Peelweg ongenummerd, Ysselsteyn - sloopwerkzaamheden t.b.v. renovatie aan meet en regelstation (nr. slpl00042). Monumentenvergunning - Albionstraat 15, Leunen - diverse werkzaamheden aan pand (nr. monl00007). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke om medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Bongerdstraat 1, Venray - veranderen van de woning (nr. bal00265). U kunt de betreffende stukken van 23 juli t/m 5 augustus 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voorgenomen buitenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening om medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Deurneseweg 72, Heide - bouwen van een technische ruimte (nr. ba090367) - Deurneseweg 72, Heide - vergroten van een bedrijfsgebouw met stofbak (nr. ba090372) - Rouwkuilenweg 43, Ysselsteyn - bouwen van een kantine en sanitaire ruimten (nr. bal00285). U kunt de betreffende stukken van 23 juli t/m 2 september 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Bouwvergunningen - Keizersveld 20, Venray - plaatsen van een schuifdeur in de zijgevel (nr. bal00260, verzenddatum 15/07) - Buizerdlaan 17, Venray - bouwen van een tuinhuis (nr. bal00276, verzenddatum 15/07) - Zevenblad 9, Venray - bouwen van een dakkapel (nr. bal00275, verzenddatum 16/07) - Veulenseweg 20, veulen - vergroten pand en bouwen van een schoorsteen (nr. bal00163, verzenddatum 12/07) - Ysselsteynseweg 67, Ysselsteyn - vergroten van een varkensstal (nr. bal00136, verzenddatum 15/07) - Stationsweg 46, Venray - verbouwen kantoorfunctie naar woonfunctie (nr. bal00253, verzenddatum 15/07) - Ysselsteynseweg 40, Ysselsteyn - bouwen van een vleesvarkensstal met luchtwassers (nr. bal00056, verzenddatum 15/07) - Pastoor Verheggenstraat 4, Blitterswijck - bouwen van een carport met overkapping (nr. bal00269, verzenddatum 15/07) - Vredeweg 17, Vredepeel - fase II, bouwen van een varkensstal met voedersilo's (nr. bal00156, verzenddatum 15/07). Sloopvergunningen - Kempkensberg 32, Ysselsteyn - gedeeltelijk slopen van een pluimveestal (nr. slpl00032, verzenddatum 13/07). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Projectbesluit Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp projectbesluit - Volen ongenummerd te Heide (NL.IMR0.0984.PRB10010-on01). Het ontwerp projectbesluit voorziet in het realiseren 5 logiesverblijven t.b.v. tijdelijke huisvesting voor maximaal 5 stagiaires en grooms. U kunt de desbetreffende stukken van 23 juli t/m 2 september 2010 (zes weken) inzien. Tegelijk met het ontwerp projectbesluit ligt de ontwerp bouwvergunning (BA090295), bouwen logiesverblijfaan de Volen ongenummerd te Heide, ter inzage. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp projectbesluit raadplegen op www.ruimtelijkeplanen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over de ontwerpbesluiten van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Door het aanhoudende droge weer is het mogelijk dat het stankslot in de straatkolken droog komt te staan. Dit zou stankoverlast kunnen veroorzaken. U kunt dit oplossen door een emmer water in de kolk te gooien. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Pottevenweg 10a en 12 Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan W. Gellings, Grootdorp 8 te Merselo voor een varkensmesterij, rundveehouderij en biogasinstallatie met WKK (MM100029). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 23 juli t/m 2 september 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. 22 juli 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray 23jul. - Muziekfeesten weekend, Grote Markt-Raadhuisplein 25jul. - Venray Oldtimer City, centrum Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 29 adv.indd 14 21-07-2010 14:53:08

Peel en Maas | 2010 | | pagina 14