Gemeente Venray Overleg vermindert overlast in centrum Oostrum krijgt perscontainer voor kunststof afval Infoavond locatie circuit Kijk ook op www.venray.nl Acquisitie gemeentegids Burgemeester Gilissen bekijkt schade noodweer Collegeprogramma 'Venray, veilig vooruit' Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 22 juli 2010 - Pagina 13 Gemeentehuis Openingstijden Oostrum heeft maandag 26 juli de primeur van de eerste nieuwe ondergrondse perscontainer voor kunststof afval. De container wordt geplaatst bij de overige afvalcontainers op de hoek van de Hoekslag- Mgr. Hanssenstraat. Het werk begint 's morgens, in de loop van de middag neemt wethouder Ike Busser de nieuwe voorziening officieel in gebruik. Het plaatsen van de ondergrondse perscontainer maakt deel uit van de proef met de inzameling van kunststof afval (vooral allerlei plastic verpakkingen). Gedurende de proefperiode, tot het einde van het jaar, wordt de nieuwe container apart van de andere brengvoorzieningen geledigd en afgevoerd. De container meldt zelf als hij bijna vol zit. Op deze manier kan de gemeente het apparaat goed beoordelen. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 29 Het onderzoek naar alternatieve locaties voor circuit De Peel is klaar. Om het onderzoek en de verdere procedure toe te lichten wordt op woensdag 28 juli een informatieavond gehouden. De avond vindt plaats in de burger zaal van het gemeentehuis. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Het volledige onderzoek inclusief bijlagen vindt u op de website van de gemeente: www.venray.nl. Klik bij de quick links op 'bestuurlijke info'> college van B en W> college- besluiten> besluitenlijst 13juli> besluit nr. 16. De gemeente Venray is gestart met de voorbereidingen voor de nieuwe gemeentegids, editie 2011. Uitgeverij Akse Media bv uit Den Helder werft op korte termijn hiervoor de advertenties. De acquisiteur van Akse Media kan u een briefvan de gemeente voorleggen, waarin de gemeente haar opdracht voor de activiteiten bevestigt. In het gebied Grote Markt - Schoutenstraatje zijn veel winkels en horecaondernemingen gevestigd én er wonen veel mensen. Sinds ruim een jaar overleggen ze structureel met elkaar. Twan van Bussel (eigenaar feestcafé De Koets) en Theo Swinkels (voorzitter wijk- platform centrum) over het effect van het 'verbeterpuntenplan'. Dit verhaal begint met het burgerinitiatief begin 2009 van dertig Venray- naren die allemaal in de buurt van de Grote Markt en het Schoutenstraatje wonen. Dit gebied is winkelgebied en uitgaansgebied ineen. Erg druk en erg gezellig, maar soms zorgen drukte en gezelligheid voor overlast. "Neem bijvoorbeeld het rookverbod voor cafés," zegt Twan van Bussel, eigenaar van feestcafé De Koets. "Dat leidde ertoe dat uitgaanspubliek buiten gaat staan roken. En dat leidde weer tot geluidsoverlast voor omwonenden. Ik kan me best voorstellen dat zij daar iets aan wilden doen." Verbeterpunten En dat gebeurde. De gemeente Venray, het wijkplatform centrum (ofwel de bewoners), de horeca, winkeliers en de politie sloegen de handen ineen. Samen stelden ze 21 verbeterpunten op. Niet alleen rondom het thema uitgaan, ook over bijvoorbeeld extra handhaving door de gemeente, de reiniging van straten en meer politie-inzet. En ze spraken af dat omwonen den de horecaondernemers actief informeren over hun ervaringen. Twan van Bussel vindt dat heel belangrijk: "Ik wil weten wat er leeft onder de mensen. Daarom heb ik het liefst rechtstreeks contact." Ook belangrijk: de gemeente zorgt voor een halfjaarlijks overleg over kwaliteit, veiligheid en handhaving in het centrum. Evaluatie De eerste evaluatie van de nieuwe manier van werken heeft inmiddels plaatsgevonden. "Het goede van dit initiatief is dat mensen nu consequent met elkaar communiceren," zegt Theo Swinkels. "Dat vind ik veel beter dan datje alleen maar klaagt en de konttegen de krib gooit."Twan van Bussel: "Over het algemeen zijn wij als horeca heel tevreden met de uitvoering van het verbeterpuntenplan. Zelf hebben we gedragsregels opgesteld. Je vindt ze op de deur van De Koets." Theo Swinkels: "Met de gemeente en de politie is afgesproken dat er meer handhavers komen in dit gebied. Het gaat om vier zogenaamde BOA's, ofwel bijzondere opsporingsambtenaren. En vanafseptember komt er een biketeam van de politie. Het had natuurlijk allemaal wat sneller gemogen van ons, maar toch, het is goed dat het gebeurt." Kermis Binnenkort is het weer kermis in Venray. Komen de verhoudingen tussen mensen dan extra onder druk te staan? "Dat valt reuze mee," antwoordt Theo Swinkels. "In de kermistijd zijn mensen nu eenmaal wat toleranter. Net als met carnaval nemen ze de drukte voor lief." Toch moeten er volgens Twan van Bussel goede afspraken worden gemaakt. "Vorig jaar heb ik buurtbewoners uitgenodigd om te bespreken wat we wel en niet van elkaar mogen verwachten. Ditjaar heb ik een briefverspreid met mijn telefoon nummer en de vraag om me direct te bellen als er iets is. Als horeca ondernemers willen wij graag voorkomen dat anderen last van ons hebben." Burgemeester Hans Gilissen bezocht vorige week de dorpen waar het noodweer het ergst heeft huisgehouden. De burge meester is met name onder de indruk van de ravage in Leunen. Gilissen is tegelijkertijd verheugd over de manier waar op de inwoners meteen aan de slag zijn gegaan met het herstel. De burgemeester deelde een dik compliment uit aan alle hulpverleners voor hun goede werk. De burgemeester bekeek de schade in de Meester de Haanstraat en bij sportpark't Klaverblad in Leunen. Daar ontwortelde de storm dikke bomen en vernielde het dak van een woning. Ook ging een caravan ondersteboven en viel een boom op een camper. Ook op de Scheiweg waar eveneens veel omgewaaide bomen voor een ravage zorgden, nam Gilissen een kijkje en maakte een praatje met de getroffen bewoners. De burgemeester ging aansluitend poolshoogte nemen in Blitterswijck en Geijsteren, waar ook relatiefveel schade werd gemeld. Taart Om hulp te verlenen bij het extreme weer van woensdag zijn alle brand weermannen en -vrouwen van het Venrayse brandweerkorps opgeroe pen. Ook ambtenaren van de afdeling Openbare Ruimte en Veilig heid en Handhaving waren in touw. Ruim voordat het noodweer los barstte was iedereen paraat. Burgemeester Gilissen prees alle medewerkers en liet bij de brand weer een taart bezorgen. "Petje af, voor allemaal", aldus Hans Gilissen. Burgemeester Gilissen in gesprek met een medewerker van de NLW-bedrijven, die het druk heeft met het opruimen van de rommel. Het college van BenW van de gemeente Venray heeft onlangs het collegeprogramma 2010-2014 met de titel 'Venray, veilig vooruit' vastgesteld. De afgelopen weken heeft u op deze gemeente pagina's elke week iets over de verschillende onderdelen van het collegeprogramma kunnen lezen. Deze week het laatste deel. Een samenvatting van het collegeprogramma 2010-2014 is na de zomer gereed. Het volledige collegeprogramma vindt u op www.venray.nl/bis. Het collegeprogramma is opgesteld in de wetenschap dat er de komende jaren flink bezuinigd moet worden. Het collegeprogramma richt zich daarom meer op kwaliteit en herstructurering dan op groei. Leefbaarheid Zoals u al eerder in deze rubriek heeft kunnen lezen, stelt het college leefbaarheid centraal en richt zich daarbij op de drie thema's: kwaliteit van leven, sociale veiligheid en economie. Deze week aandacht voor het thema economie. Economie De afgelopen jaren heeft Venray het op economisch gebied goed gedaan. In 2009 (volgens onderzoek van Elsevier) stond Venray op de eerste plaats van economische topgemeenten in Limburg en op de 21e plaats in Nederland. Bovendien is Venray samen met Venlo de logistieke hotspot van Nederland. Om deze positie te behouden is gekozen voor een drietal speerpunten: - Kiezen voor kwaliteit en duurzaamheid. Een gezonde economische ontwikkeling kan alleen met voldoende oog voor kwaliteit en duurzaamheid. Om daar een gezamenlijk beeld van te hebben, wordt een langetermijnvisie gemaakt. Verder richten we ons op het uitvoeren van bestaande programma's zoals het programma 'Energie en Klimaat'. - Versterken van de lokale economie door ons meer te richten op het Venrays midden- en kleinbedrijf. De nadruk ligt hierbij op kennis en innovatie. De mogelijkheden voor werkgelegenheid, toerisme en recreatie in dorpen en het buitengebied worden verruimd en er wordt ingezet op een verdere versterking van de aantrekkelijkheid van het centrum als werklocatie en als toeristische trekker. Het organiseren van evenementen in Venray wordt gestimuleerd en gefaciliteerd, ook in het buitengebied. - Samen werken aan regionale identiteit. De samenwerking binnen de regio Venlo wordt met kracht voortgezet, waarbij ingezet wordt op de doorontwikkeling van de agribusiness, logistiek en productiesector. Binnen de regio Venlo wordt de ontwikkeling van de provinciale weg N270 en de gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum continue onder de aandacht gebracht. week 29 adv.indd 13

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13