Directeur Synthese weg Venray Muzikaal Totaal Fietsen voor het goede doel Janssen Beugen neemt stokje Baderie over Praktijk voor gezondheid en ontwikkeling Uitbreiding golfbaan Lintje voor Jan Lensen PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2010 - Pagina 9 Directeur Jo van Lieshout van welzijnsinstelling Synthese in Venray vertrekt met ingang van 1 maart 2011. Dat heeft hij onlangs aan zijn bestuur, medewerkers en een aantal relaties meegedeeld. Hij gaat vervroegd met pensioen. Wanneer Van Lieshout afscheid neemt, is nog niet bekend. Het bestuur buigt zich binnenkort over zijn opvolging. Van Lieshout, die een aantal jaren geleden een hartinfarct kreeg en het rustiger aan wil gaan doen, werkt sinds december 2001 bij de welzijnsin- stelling. Synthese is actief in het gebied tussen Mook en Middelaar en Arcen en Velden. In het centrum van Venray vindt op vrijdag 16 juli de veertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) plaats. Op het Hensenius- plein, het Schouwburgplein, De Bleek de Grote Markt en bij drie horecagelegenheden staan podia waar zo'n 45 muziekgezelschap pen de hele avond een wisselend muziekprogramma bieden. Een breed scala van koren, kapel len, zanggroepen en bands zor gen voor de muzikale sfeer in het centrum van Venray. Vanaf 18.00 uur start op de Grote Markt het kinder- en tienerpo dium met nieuwe talenten die zich voor een groot publiek voor het eerst laten horen. Nieuw dit jaar is het joekskapellenpodium, waar een aantal joekskapellen zich presenteren, op het podium bij De Graaf. Vanaf 14.00 uur kunt u al genieten van muziek op het Henseniusplein. Daar zijn dan optredens van onder andere de muziekwerkplaats en het seni orenorkest. Op de andere plei nen start het live programma om 18.00 uur. Tot 01.00 uur is er dan livemuziek op de pleinen van Venray. De winkeliers zorgen dat ook het winkelend publiek aan zijn trekken komt, de winkels zijn geopend tot 21.00 uur. De horeca is druk in de weer om alle bezoe kers van een drankje en een hapje te voorzien. Om alles in goede banen te leiden loopt tijdens VMT 2010 de organisatie van VMT rond, herkenbaar aan oranje t-shirts (bodywarmers). De mondiale vrijwilligersorgani satie SOS Meerlo-Wanssum houdt in samenwerking met zalen- en sportcomplex 't Brugeind Meerlo een grote wielertweedaagse op vrijdag 15 en zaterdag 16 okto ber. De opbrengst van dit spor tief evenement komt voor hon derd procent ten goede van het nieuwe project van SOS Meerlo- Wanssum. Dat project ligt in de stad Chennai (Zuid India). Daar helpt SOS Meerlo-Wanssum Pappa Steven Vidyaakar van de hulpor ganisatie Udavum Karangal bij de realisering van een mobiele schoolbus voor straatkinderen en kinderen van arme bouwvakfami lies. Nu slenteren deze kinderen nog doelloos rond. Om voor dit project geld bijeen te krijgen, houdt SOS Meerlo-Wanssum in samenwerking met het hon derdjarige zalencomplex 't Brug- eind een wielertweedaagse. Een sportief evenement tussen teams van het bedrijfsleven, families, vrienden en verenigingen die met elkaar de strijd aanbin den. Gedurende de twee avon den stappen ook prominenten uit de wereld van sport, cultuur en politiek op de fiets. De teams bestaan uit twee deelnemers en een coach. Er wordt geen inschrijfgeld gevraagd. Vanaf nu kunnen u teams zich aanmelden bij de organisatie: Hans Vestjens, telefoon (0478)692524), mail: hans.vestjens@planet.nl. De sanitairshowroom van Gebr. Janssen uit Beugen heeft begin juli van dit jaar haar deuren geopend als Baderie Janssen Beugen en is daar mee de nieuwste aanwinst voor de Baderie. Zij neemt het werkgebied over van Baderie Boxmeer. De familie Nelissen - eigenaar van de vestiging Boxmeer - heeft besloten te stoppen met het bedrijf. Door de toetreding van Gebr. Janssen blijft de Baderie dus ook in die regio vertegenwoordigd met een duidelijk aanspreekpunt. Ook in de showroom van deze vestiging kunt u volop badkamer inspiratie opdoen en uitgebreid advies krijgen van één van de professionele en ervaren mede werkers. In de komende periode wordt de sanitairshowroom van Gebr. Janssen aangepast aan de Baderiestijl. De officiële opening vindt plaats in oktober. Eigenaar Gebr. Janssen BV blijft onder de zelfde naam zijn service als totaal installateur aanbieden. Bij Baderie Janssen Beugen vindt u de nieuwste trends op sanitair- en badkamergebied. Van sanitair tot vloerverwarming en van tegel tot complete badkamer. U kunt u laten inspireren door de vele complete badkamers die in de showroom opgesteld staan. Een badkamer is een uitgave voor jaren. Daarom gaat Baderie Janssen niet over één nacht ijs. Noch bij het ontwerpen, noch bij het maken van de keuzes en noch bij de installatie. Natuurlijk neemt Baderie Janssen u graag al het werk uit handen, maar u kunt ook samen met hen aan de slag. Gebr. Janssen BV huist onder het zelfde dak als de showroom en kan alles voor u regelen op gebied van installatie. Dus als u dat wilt, staat Baderie Janssen Beugen het gehele traject voor u klaar: van ontwerp tot oplevering van uw droombadkamer. Op alle gelever de producten krijgt u de gebruike lijke fabrieksgarantie. Bovendien geeft Baderie twee jaar garantie op de verrichte installatiewerk zaamheden. Hiervoor ontvangt u na de installatie een garantiecerti ficaat. Zo weet u zeker dat u jaren plezier heeft van uw badkamer. Inspiratie opdoen? Bezoek de nieuwe showroom van Baderie Janssen Beugen aan de Hagel kruisstraat 6 en haal het nieuwe gratis badkamerboek of kijk op www.baderie.nl. De Seniorenraad Venray en welzijnsstichting Synthese hebben opnieuw een infor matiegids voor ouderen ver vaardigd, in de vorm van een kalender. Deze gids, mogelijk gemaakt door de financiële steun van de gemeente Venray, wordt verspreid onder alle senioren van 65 jaar en ouder. De gids is een handige wegwijzer voor alle ouderen in de wirwar van regels en regelin- gen, van instanties en stichtingen. Om deze informatie bij de hand te houden, is gekozen voor een kalendervorm, zodat mensen deze op een vaste plek kunnen ophan gen. Daarmee wordt voorkomen dat de gids in de krantenmand verdwijnt en mogelijk al snel bij het oud papier ligt. Senioren raad en Synthese hebben twee jaar geleden voor het eerst een dergelijke kalender uitgebracht. Inmiddels zijn veel adressen en telefoonnummers veranderd, wet- ten en regelingen ingetrokken, aangepast of geheel nieuw uit gevaardigd. Reden waarom een nieuwe uitgave hard nodig werd geacht. In de gids is veel infor matie te vinden op het gebied van wonen, welzijn en zorg, maar ook wat mobiliteit en openbaar vervoer, ontspanning en educatie, alsmede financiële zaken betreft. Jongere senioren vinden deze vrij gemakkelijk op de computer (bij elk adres is een internetadres genoemd, om ook daar het opzoe- ken te vergemakkelijken), oudere senioren hebben liever duidelijke en heldere informatie op papier. Belangrijke wijzigingen zullen in het ouderenblad De Schakel en op de website van de Senioren raad worden gepubliceerd. De verspreiding van de ouderenka- lender is deze tweede week van juli begonnen. Mensen die naar aanleiding hiervan vragen hebben of een gesprek wensen, kunnen dit aanvragen bij Synthese, tele foon 517317. Onderzoek naar lokale tv en gebruik nieuwe media Kent u Peel en Maas TV? Waarom kijkt u wel of niet naar Peel en Maas TV? Wat kan er verbeterd worden aan Peel en Maas TV? Denkt u te gaan kijken naar een Peel en Maas Journaal? Zou u Peel en Maas willen volgen via social media, zoals Twitter? Het is slechts een kleine greep uit een serie vragen die zijn opgenomen in een enquête waarin onder meer Peel en Maas TV, het Peel en Maas Journaal en nieuwe media (Hyves, Twitter, Face- book en LinkedIn) centraal staan. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Marit Brug man (20), studente Media en Cultuurwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. "De vragenlijst bestaat uit drie onderdelen", legt Marit Brugman. "Het eerste onderdeel bevat vra- gen die van toepassing zijn op de huidige uitzendingen van Peel en Maas TV. Dit zijn de uitzendingen die op dinsdag- en vrijdagavond vanaf 19.00 uur worden uitgezon den op het kanaal van Kabelkrant Venray. Het tweede deel van de vragenlijst gaat over het Peel en Maas Journaal. Dit is een nieuws- journaal dat vanaf september op de kabelkrant wordt uitgezonden. De voorbereidingen hiervoor zijn momenteel in volle gang. Ten slotte worden in de enquête nog enkele vragen gesteld over het gebruik van de website van Van den Munckhof BV, maar bijvoor beeld ook over de bekendheid met en het gebruik van nieuwe media, zoals Hyves, Facebook, Twitter en LinkedIn." Want die nieuwe media worden volgens Marit Brugman steeds belangrijker voor het publiek, en kunnen kansen maar ook bedrei gingen zijn voor traditionele media als nieuwsbladen, kranten en kabelkranten. "Zeker jongeren maken massaal gebruik van social media als Twitter, Facebook en Hyves. Het is voor mediabedrijven erg belangrijk om oog te hebben voor die nieuwe ontwikkelingen. De krant zal niet snel helemaal van de aardbodem verdwijnen, maar je zal als uitgever wel mee moeten gaan met de tijd." Maar wat kunnen die social media dan betekenen voor de mediatak van Van den Munckhof BV, die onder meer bestaat uit nieuwsblad Peel en Maas, Kabel krant Venray en Peel en Maas TV? Marit Brugman: "De social media kunnen een toevoeging en versterking van de andere media van Van den Munckhof BV vor men. Een groot voordeel is dat er Marit Brugman: "De krant zal niet snel helemaal van de aard bodem verdwijnen, maar je zal als uitgever wel mee moeten gaan met de tijd." snel nieuws kan worden geplaatst, nieuws dat ook snel te raadplegen is voor lezers. Doordat mensen kunnen reageren, is de lezer niet alleen meer lezer, maar ook parti cipant. En via doorverwijzingen via social media naar de website of de krant, wordt het gebruik van deze bestaande mediavormen juist gestimuleerd." De vragenlijst kunt u tot zondag 1 augustus invullen op de website www.peelenmaastv.nl. Ook kunt u de enquête digitaal opvragen via redactie@vandenmunckhof. nl. Mensen die aan het onderzoek meedoen, maken kans op een mooie prijs. Venray Oldtimer City (VOC) ging in 1994 voor de eerste keer van start bij hotel Asteria in Ven- ray. De eerste editie telde destijds 35 deelnemers. Na drie jaar ver huisde het evenement, dat altijd in het laatste weekend van juli plaatsvindt, naar het centrum van Venray. De laatste jaren kan de organisatie terugkijken op een deelname van ruim 370 auto's van een bouwjaar voor 1975. Het hui- dige bestuur, Henk Achten, Marc Arts, Jan Bonten, Jan Cox, Henk Kuijpers en voorzitter Henk Wil lems, begint in december met de voorbereidingen van de Oldtimer Toertocht en de Asteria Knapzak- kentoer die een dag voor de toer tocht plaatsvindt. De liefhebbers van klassiekers proberen ieder jaar opnieuw het een geweldig evenement te laten worden voor deelnemers en toeschouwers. Ieder jaar probeert het bestuur iets extra's toe te voegen door bijzondere auto's te laten komen. In de afgelopen jaren zijn onder andere drie De La France auto's aanwezig geweest en twee kope ren automobielen van voor 1930. Dit jaar maken vier bijzondere Bentleys met compressor hun opwachting. Ook het fietsenmu- seum uit Vianen laat een aantal bij zondere oude fietsen zien. Verder Het huidige bestuur van Ven ray Oldtimer City hoopt ook dit jaar weer op veel deelnemers en toeschouwers. zijn ook de stoommachine en het orgel van de familie Linders uit Venray aanwezig. Voor het muzika le entertainment zorgt de band In Between en traditioneel is er voor de kinderen het springkussen en de ballonwedstrijd. Al enkele jaren heeft Els Bas ten een praktijk voor gezond heid en ontwikkeling. Een praktijk die onstaan is vanuit haar eigen ziekte. "Tijdens de elf jaar dat ik chro nische vermoeidheid had, wist ik al snel dat, als ik hier ooit uit zou komen, ik mijn eigen leerproces zou willen combineren met stu die om anderen te begeleiden en hulpmiddelen aan te reiken op hun weg", vertelt Els. "De kennis die ik heb opgedaan tijdens mijn genezingsproces heb ik gecom bineerd met het jarenlang volgen van opleidingen, waaruit drie jaar geleden een unieke methode is ontstaan." Bij die methode wor den (onbewuste) blokkades opge spoord, waardoor Els snel bij de oorzaak komt van datgene wat mensen blokkeert in het bereiken van hun doelen. Het zijn behan delplannen die specifiek op de cliënt zijn afgestemd, waardoor zij direct naar de kern van hun per soonlijkheid gaan. "De mensen die zoal bij mij in de praktijk komen, klagen over chronische vermoeid heid, depressie en/of negatieve gedachten die hun leven beheer sen. Ook willen ze stoppen met roken, afvallen of begeleiding krijgen op hun levensweg. Alle maal hebben ze één ding gemeen: het niet kunnen vinden van de oorzaak en de blokkade die hen tegenhoudt in het bereiken van hun doelen. "Met inzichtelijke en doeltreffende methoden begeleidt Els Basten hen in het aanpakken van hun blokkade en in het reali seren van wat ze willen bereiken. Naast individuele coaching geeft zij ook diverse workshops, zoals: Leven vanuit kracht en vertrou wen' en 'Levensvreugde avond'. Voor meer informatie, kijk op de website http://www.elsbasten.nl proteion thuiszorg Golfbaan Landgoed Bleijen- beek in Afferden is gestart met de voorbereiding voor een tweede baan van achttien holes. Bleijenbeek beschikt momenteel over een achttien holes championship course, een negen holes par 3-4-baan en een oefenpitch- en put- baan die voor iedereen toe gankelijk is. Voor een schitterende ronde golf kunnen belangstellenden al vijf jaar terecht op de relatief jonge Golfbaan Landgoed Bleijen- beek te Afferden. Afgelopen jaar werd de baan door het blad Golf Weekly uitgeroepen tot beste/ mooiste nieuwe baan, gereali seerd in de laatste vijf jaar. In het overallklassement staat de baan op een welverdiende 43e plaats. Ondanks de moeizame economi sche tijd, slaat het golfen goed aan in de regio. Hierdoor heeft de directie besloten de vergun ning voor uitbreiding aan te vra gen. Omdat het bestemmingsplan reeds gewijzigd is, hoeft er alleen maar een aanlegvergunning aange vraagd te worden. Op dit moment lopen de nodige onderzoeken om de aanlegvergunning te verkrij gen. Hierbij moet gedacht worden aan de hydrologisch verkenning, de vergunning in het kader van de flora en faunawet, explosie- venonderzoek en een archeolo- gisch onderzoek. De verwachting is dat in maart 2011 gestart kan worden met de werkzaamheden voor de aanleg van de eerste negen holes. Golfbaan Landgoed Bleijenbeek streeft er onder meer naar dat natuur en recreatie hand in hand gaan. Door samen te wer ken met vermaarde golfbaanarchi tecten, kunnen de gasten ervan uitgaan dat de nieuwe holes net zo mooi, attractief en uitdagend worden als de reeds bestaande banen op Golfbaan Landgoed Bleijenbeek. Open dag preibedrijf Castenray Het preibedrijf van de familie Vollenberg opent de deuren van de schuur tijdens de Venrayse fietsvierdaagse. Op het adres Klein Oirlo 11 in Castenray kan de bezoeker zien hoe zeven men sen de prei, die vers van het land komt, klaarmaken voor de ver koop. Ook zal een aantal speciale machines te zien zijn die gebruikt worden voor de preiteelt, zoals de preiplantmachine en de terrein rooier. Het bedrijf opent zijn deu ren op donderdag 22 juli en vrij dag 23 juli van 9.00 - 13.00 uur. Het bedrijf ligt langs de route van de 60 km op donderdag en van de 45 km op vrijdag. iberdem t -ws**1 - In Wanssum is zaterdag avond een koninklijke onder scheiding uitgereikt aan Jan Lensen uit Wanssum. Hij is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Gilissen reikte de onderschei dingen tijdens een feestelijke bijeenkomst uit ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum van sportaccommodatie De Broekberg in Wanssum. De betrokkenheid van Jan Len- sen (64) bij de dorpsgemeenschap, het maatschappelijk leven en met name de sport blijkt uit zijn vele lidmaatschappen en bestuurlijke functies en de manier waarop hij deze uitoefent. Zo is hij onder meer voorzitter van Stichting berg en bestuurslid van Stichting Sportaccommodatie De Broek- Gemeenschapshuis De Zandhoek. Ouderenkalender klaar Werk mee aan toekomst Peel en Maas TV! Oldtimers centraal voor mensen 'tijd voor wensen huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl Sanitair i'WOUt: park leunei tokken, DVOOR VENRAV EN OMGEVING -*NL nier»-.- - - - -J r-' ÏU VAasvb H

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9