Wolvenkunstwerk feestelijk onthuld Saxofoonkwartet in Koningskerkje Wijkfeest Landweert Vijfde editie Bokstock De Peel in Beeld (10) Blitterswijck maakt zich op voor gildedag Jubilarissen Concordia Fatale liefde PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2010 - Pagina 8 Duitse muzikanten onder indruk van feest Sint Goar in Meerlo v -"V "Vandaag is een nieuw tra ditie geboren". Die conclu sie trokken voorzitter Patrick Becker van Muzikverein Sankt Goar en voorzitter Noud Jans sen van Fanfare Eendracht Meerlo zondagmiddag tijdens de traditionele Sint Goarker- mis in Meerlo. Voor het eerst in de 400 jarige geschiedenis van de Sint Goarka- pel in Meerlo was er een uitwis seling tussen de muziekvereni gingen uit Sankt Goar am Rhein, de plek waar de heilige Sint Goar begraven is, en Meerlo. "Onze muzikale vriendschap voelt goed. We vonden het een eer om hier te zijn en verheugen ons op jul lie bezoek volgend jaar aan Sankt Goar", aldus Becker. Hij bood de Meerlose fanfare als teken van verbondenheid de stadsvlag van Sankt Goar aan. Volgend jaar gaat Fanfare Eendracht Meerlo het St. Goarfeest in deze Duitse stad vie ren en opluisteren. Speciaal voor deze uitwisseling is het Sint Goar- feest in Duitsland uitgesteld tot komende zondag. Volgend jaar zal in Meerlo het Sint Goarfeest een week later zijn, zodat de fanfare naar Sankt Goar am Rhein kan op de werkelijke feestdag. Het was zondag niet alleen een zonnige, maar ook een bijzondere dag in Meerlo. De honderdtwin- tigjarige fanfare trok samen met de Duitse harmonie Muzikverein Sankt Goar, pastoor Ruud Verheg gen en honderden mensen naar de Sankt Goarkapel, waar een openluchtmis werd opgedragen. De pastoor droeg een monstrans waarin zich een relikwie van Sint Goar bevond. Tegelijk vond even verderop in de schaduw een kin deren nevendienst plaats, waar vijftig kinderen aan meededen. Tij dens de indrukwekkende viering speelden de muziekkorpsen van Sankt Goar en Meerlo om beurten. De pastoor preekte vanuit zijn hart en vroeg de vierhonderd gas ten om ook hart te hebben voor andere mensen en andere cultu- ren zoals Sint Goar dat ook had. Overigens was het nooit eerder zo druk bij de openluchtmis bij de kapel. Ook de Duitse gasten waren onder de indruk van de activiteiten bij de kapel. Na de dienst werd het kunst werk van Chris Ripken, stadskun stenaar van de havenstad Rotter dam, onthuld. Hij heeft zes ijzeren wolven gemaakt in verschillende houdingen. Het kunstwerk staat in het bosje vlak bij de kapel. Dat kunstwerk werd geëxposeerd tijdens de Pinkstermanifestatie, vorig jaar, in de beeldentuin van Keramieke in Geijsteren. Op ini tiatief van Mieke van Uden heb ben de gemeentebesturen van Horst aan de Maas en Venray het kunstwerk aangekocht en laten plaatsen op de grens van deze twee gemeenten, bij de Sint Goarkapel in Meerlo, bij gelegen heid van de opheffing van de gemeente Meerlo-Wanssum. De zes wolven symboliseren de zes kerkdorpen van Meerlo-Wanssum. Burgemeester Kees van Rooij van Het wolvenkunstwerk valt erg in de smaak, ook bij de jeugd. Horst aan de Maas was onder de indruk van de wolvengroep en memoreerde aan de eigenschap pen van de roedelwolven. Vervol gens mocht hij samen met Hans Gilissen (burgemeester Venray) en oud-burgemeester Joep Hahn van Meerllo-Wanssum het kunst werk onthullen. Voordat pastoor Verheggen van Meerlo het kunst werk inzegende, zei de pastoor dat de wolven symbool zijn voor de strijd die Horst aan de Maas en Venray hebben gestreden om de dorpen van Meerlo-Wanssum in te palmen. "Ze hebben gevoch ten als honden, om ons", aldus de pastoor. Na de onthulling ging iedereen naar de vrijdag her opende muziekzaal van de fanfare waar een dorpsfeest werd gehou den. Driehonderd Meerlonaren en oud-inwoners namen deel aan de dorpsbrunch, waarna de jeugdfanfare en de Duitse gasten concerteerden. In het Koningskerkje in Vier lingsbeek wordt op zondag 25 juli vanaf 15.00 uur een concert opge voerd door het Quatuor de Mons. De vier jonge saxofonisten van Quatuor de Mons zijn allemaal student of oud-student aan de conservatoria van Mons in België en Saint-Quentin in Noord-Frank rijk. Hun onderlinge vriendschap en interesse voor kamermuziek leidde eind 2009 tot de oprichting van het saxofoonkwartet. Sinds dien wordt er gewerkt aan een klassiek, maar gevarieerd reper toire. Momenteel wordt geprobeerd bekendheid te krijgen door con certen te geven in verschillende regio's in België, en nu ook in Nederland. Quatuor de Mons bestaat uit Kimberly Egberts (sopraan saxofoon), Erik Dema- seure (alt saxofoon), Lila Poucet (tenor saxofoon), Philippe Que- wet, bariton saxofoon. Tijdens het concert is niet alleen het kwartet te horen. De oorspronkelijk uit Vortum-Mullem afkomstige Kim- berly Egberts brengt ook enkele solowerken voor altsaxofoon ten gehore. Wijkvereniging Landweert houdt op zaterdag 24 juli een wijkfeest in de wijk Landweert in Venray. Het thema is coun try western. Er is een middagprogramma voor de jeugd en een avondpro gramma voor volwassenen. Het middagprogramma zit vol ver maak voor de jeugd met onder meer een demonstratie linedance, een rodeostier, een springkus sen en diverse andere spellen. De aanvang is om 14.00 uur en de middag eindigt om 17.00 uur. Het avondprogramma begint om 19.00 uur en eindigt om ongeveer 24.00 uur. Meer informatie op www. aclandweert.nl. Zomeravondconcert Bij de watermolen in Vierlings beek wordt op zondag 18 juli vanaf 19.00 uur door harmonie De Herleving het seizoen afgeslo ten met een zomeravondconcert. Bij slecht weer wordt het concert gehouden in zaal Concordia. De geslaagden ontvangen deze avond hun diploma's. Verder is het een bijzonder concert omdat na een dirigentschap van tien jaar Roel van Beuningen afscheid neemt van De Herleving. Belangstellen den kunnen deze avond kennis maken met opvolger Eric Roefs uit Horst. Het concert duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Koningsreceptie in Blitterswijck Tijdens het jaarlijkse koning- schieten van het gilde in Blitters- wijck schoot commandant Pascal Franssen met het 720ste schot de koningsvogel naar beneden. Het koningspaar Pascal Franssen en Sylvia van de Water wordt een receptie aangeboden op zaterdag 17 juli van 20.00 tot 21.00 uur. Tijdens deze receptie is er tevens gelegenheid om de winnaars van de wedstrijden voor de dames, Annette Roosengarten-Klabbers, en jeugd, Job van Kempen, te feli citeren. De receptie vindt plaats in de feesttent op het evenementen terrein (Langstraat/Van Lynden- straat) in Blitterswijck. Na afloop is er een groots koningsbal met muziek van de feestband N'rgy. Voor meer informatie over de Gil- defeesten Blitterswijck 2010 kijk op www.gildeblitterswijck.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 18 juli een roofvogelshow gegeven door veldbioloog Franz Schnur- busch uit Düsseldorf. Schnurbusch laat zien hoe met veel geduld en vooral veel liefde een hechte band gesmeed kan worden met deze prachtige, maar ook schuwe en eigenzinnige dieren. Het blijft ove rigens altijd spannend om te zien of de vogels toch steeds weer op de hand terugkeren. Elders op het terrein kunnen kinderen onder deskundige begeleiding knutselen en in de zadelmakerij geeft een specialist tekst en uitleg over het maken van zadels en ander tuig en hij demonstreert tevens zijn vaardigheid op dit terrein. Muziek in Overloon Toeristisch Overloon geniet in het zomerseizoen van vele activiteiten. Zo is er bijna ieder weekend wel iets te doen voor vakantiegangers en fietsers die Overloon bezoeken. Op zondag 18 juli vindt op het kerkplein een concert plaats. Traditioneel sluit fanfare Vriendenkring het seizoen af met een openluchtconcert. Dit jaar kiest de vereniging ervoor om met alle jeugdleden samen een groot orkest van meer dan hon derd muzikanten te vormen. Deze middag staat het orkest onder leiding van Rob van Reijmers- dal en Wil Jacobs. Het concert begint om 15.00 uur. Swolgen staat op zaterdag 17 en zondag 18 juli in het teken van de vijfde editie van Bokstock. Op de zaterdagavond betreedt de feestband The Fools uit Belgie het podium. De band is in Nederland nog relatief onbekend, maar des te bekender bij onze zuiderburen. De vijf muzikanten, onder leiding van hofnar Tommy O Fool, weet als geen ander het publiek naar hun hand te zetten. De bandle den hebben hun sporen al lang en breed verdiend in de Belgische feestscène en ze staan nu klaar om Nederland te veroveren. Naast The Fools beklimt dj Tim Little het podium, dit jaar samen met dj Stayfan. De uit Gelderland afkomstige dj Stayfan heeft zich de afgelopen jaren toegelegd op het produceren van feestmuziek en dit niet onverdienstelijk. Zo is hij op diverse feestcompilaties terug te vinden en draait hij ook regelmatig op de betere feesten. Stayfan wordt bijgestaan door dj Tim Little. Hij is bekend van de familieshow van De Sjonnies en de laatste tijd treedt hij ook regel matig op met de Loco-loco Disco show. Verder brengt hij met enige regelmaat singles uit. Samen met dj Stayfan en gewapend met zijn nieuwe single One Step Beyond laat Tim de feesttent uit zijn dak gaan. De zondag staat in het teken van de Open Swolgense Buik schuifkampioenschappen. Rond het middagteams gaan de teams met de buik bloot om zo snel mogelijk het parcours af te leggen. Wie wordt de winnaar? Zijn het de jeugdige of de slanke buikjes, of toch de jarenlange getrainde bierbuiken die het snelste over de baan gaan? Voor de jongeren is er een luchtkussen (stormbaan) waarop ze naar hartenlust kunnen ravotten. Bokstock begint zaterdag om 20.00 uur en zondag om 12.00 uur. V De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twintig kunstenaars die de vele gezich ten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoonstelling is open op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www.museum- venray.nl. In een serie arti kelen stellen we u een aantal schilders voor. Giel Kusters (Venray 1899-1979 Venray). Giel Kusters is in Venray gebo ren en getogen. Hij ging in het klooster en volgde daar de oplei ding tot ziekenbroeder en boek binder. Hij verliet het klooster en de verpleging en begon een boek binderij in Venray. Hierin werkte hij tot aan zijn pensioen in 1964. Voor Kusters brak toen pas de tijd aan dat hij zich met hart en ziel kon toeleggen op zijn geliefde bezigheden: het tekenen, schilde ren en aquarelleren. Iedereen in Venray kende de tengere gestalte van Kusters met zijn onafschei delijke schetsboek onder de snel binders van zijn fiets. Hij heeft van 1964 tot 1979 meer dan drie duizend tekeningen, schetsen en aquarellen gemaakt. Hij legde alles om zich heen vast in Venray en de kerkdorpen, in de regio en op zijn vakanties. Hij tekende vooral oude huizen, met afbraak bedreig de boerderijen, mooie dorpse en steedse plekjes. Het papier waarop hij tekende, stelde vaak niet veel voor. Het was soms al eens eerder gebruikt, maar dat deerde hem niet: hij schetste over vouwen en vlekken heen. Als we het over een schets hebben, dan bedoelen we daarmee meestal de eerste opzet van een werkstuk. De schets is nog niet uitgewerkt, maar alles staat er in grote lijnen op. Vindt de tekenaar de schets geslaagd, dan zal hij hem niet verder uitwerken. Het is juist het levendige dat hem boeit en hij is bang dat dit verlo ren gaat als hij er te lang aan door- tekent. De schets is dan een zelf standig werkstuk. Daarnaast kan een schets een studie zijn. De teke naar onderzoekt bepaalde dingen, wil weten hoe die in elkaar zitten en maakt er tekeningen van. Een tekening is vaak een uitgewerkte schets. Alles wat de kunstenaar wil weergeven staat er tot in details op. Het is kant en klaar. Er hoeft niets meer aan te gebeuren. Opval lend is dat Giel Kusters zijn werk meestal alleen met zijn voornaam signeerde. Zijn eerste schetsboek verscheen als publicatie in 1968. In 1977 kreeg hij de Ald Venrodse Iërepries 1977 en in 1978 werd hij Lid van Verdienste van de Kring Venray van het LGOG. Afsluitingsconcert Ons Genoegen Muziekvereniging Ons Genoe gen uit Oirlo verzorgt op vrijdag 16 juli een afsluitingsconcert in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Dit wordt ieder jaar gedaan als afsluiting van het repetitiejaar. Het concert begint om 19.00 uur en iedereen is van harte welkom. De hele vereniging gaat deze avond optreden; de fanfare onder leiding van Geert Jacobs, de jeugd- fanfare onder leiding van Will Jacobs, de drumband en de jeugd drumband beide onder leiding van Bart Jeuken. Bijzonder aan deze avond is dat op deze avond negen jubilarissen worden gehul digd. Drie leden zijn reeds 25 jaar lid van muziekvereniging Ons Genoegen. Dit zijn Corin Michels- Lommen, Jolanda Reintjes-de Rijck en Desiree Versleijen-Nellen. De andere zes leden zijn reeds 40 jaar lid. Dit zijn Piet Classens, Gertie Hellegers, Pieter Janssen, Theo Peeters, Ans Reijntjes-Nelissen en Wim Michels. Deze leden wor den in het zonnetje gezet. Verder wordt ook de Frans Michels trofee uitgereikt aan het lid dat in het voorjaar het hoogste aantal pun ten behaalde op het gemeentelijk solistenconcours. Angelique Ver- koeijen heeft dit jaar de eer. Voor het beste drumbandlid is er de Anja Willems trofee en die is voor Suray Peters. Luisterboeken Met de vakantie voor de deur en lange autoritten en vliegreizen in het verschiet, is een daisy-rom of luisterboek het ideale middel om de tijd te verdrijven. Eenmaal op de vakantiebestemming aan gekomen, is het heerlijk luisteren in de hangmat, luie stoel of op het strand. Maar ook voor de thuis blijvers is een luisterboek een prettige manier van ontspannen. Het aanbod van luisterboeken is enorm toegenomen en luister- boeken genieten een groeiende populariteit, zowel bij de jeugd als bij volwassenen. Niet alleen literaire romans maar ook detec tives, historische romans, korte verhalen, gedichten, jeugdboeken en familieromans zijn ingespro ken op cd. Naast luisterboeken op cd heeft BiblioNu ook een col lectie luisterboeken op daisy-rom. Een daisy-rom ziet er hetzelfde uit als een gewone cd, maar biedt een aantal voordelen. Zo kan een boek in zijn geheel op een enkel schijfje. Om optimaal gebruik te kunnen maken van de voordelen, is een speciale daisy-rom speler nodig. Die speler onthoudt waar men in het boek gebleven is en kan de afspeelsnelheid regelen. Een daisy-rom is ook te beluis teren via een cd-speler die MP3 (audio)bestanden kan afspelen. Meer informatie is te vinden op www.biblionu.nl. Sint Antonius Ab viert 525-jarig bestaan Tijdens de grote internatio nale gildedag op zondag 18 juli viert het gilde Sint Antonius Abt het feit dat het reeds 525 jaar aanwezig is in het Noord Limburgse dorp Blitterswijck. Naar verwachting nemen circa 1.500 tot 2.000 leden van vele gilden en schutterijen uit Nederland, België, Duitsland en Polen aan dit feest deel. Het Blitterswijckse gilde is geen lid van de Limburgse OLS-federa- tie, maar is aangesloten bij de Bra bantse NBFS-federatie. Toch voelt het gilde zich zeer verbonden met de OLS-schutterijen. Het gilde van Blitterswijck is qua ligging het meest zuidelijk gelegen gilde van Limburg binnen de NBFS-federa- tie en wordt het omringd door de schutterijen uit Venray, Horst, Grubbenvorst, Arcen en Siebenge- wald. Al jaren neemt het gilde met enige regelmaat deel aan diverse OLS-bondsfeesten en het was ook aanwezig op het grote OLS-feest Het Blitterswijckse gilde. in Grubbenvorst. Het gilde is een relatief groot gilde met ruim 70 gekostumeerde leden. In het weekend van 16 t/m 18 juli vin den in het dorp diverse festivi teiten plaats in het kader van het 525- jarig jubileum. De gildedag op zondag 18 juli begint met een gildemis in de parochiekerk. Voor de plechtige gildemis komen de afgevaardigden van de gilden in Blitterswijck samen. Om 12.30 uur start de optocht en om 14.30 uur, als alle gilden en schutterijen op het feestterrein terug zijn, start de opmars. Op commando van kringcommandant Hay Gooren stormen alle gilden over de volle breedte van het terrein naar de eretribune. Aansluitend beginnen de gilde- wedstrijden (trommen, vendelen, bazuinblazen, standaardrijden, kruisboog- en geweerschieten op de wip) en om 19.15 uur is de prijsuitreiking Bij Concordia Wanssum zijn negen jubilarissen in het zon netje gezet. Dit zijn de majoret tes Simone Lucassen, Karin van Meijel en Anouk van de Ven. Zij zijn tien jaar lid van de majo- rettegroep van Concordia. Ver der Sraar Poels, Jac Gielen en Wim Gielen (allen 50 jaar lid), Frans Gielen (40 jaar), Robert Clabbers en Rolf Rutten (beiden 25 jaar). Boekrecensie in Peel en Maas Liz heeft al twee jaar verke ring met Djawad en wil graag met hem samenwonen. Maar wanneer ze erover begint, rea geert hij afwijzend. Ze weet niet dat hij met een groot geheim rondloopt. Amber wil na de modeacademie een hippe kledinglijn voor jon geren beginnen, samen met haar beste vriendin Liz. Hun droom wordt werkelijkheid als Amber dertigduizend euro van haar tante erft. Zonder dat ze het weet zet ze hun droom op het spel door verliefd te worden op Leon, die zich heel anders voordoet dan hij in werkelijkheid is... Wat begint als een onschuldig liefdesverhaal, ontwikkelt zich gaandeweg tot een superspannende thriller die je op het puntje van je stoel uitleest! Carry Slee schrijft voor alle leef tijden, maar ze is vooral bekend door haar kinder- en jeugdboeken, waarvoor ze veel prijzen in de wacht sleepte. Negen keer won ze de Nederlandse Kinderjury en vijf keer de Jonge Jury. Vier van haar boeken werden succesvol ver filmd. Carry Schreef vier volwas senenromans, waaronder Moe derkruid, die genomineerd werd voor de NS Publieksprijs. In 2009 verscheen Bangkok boy, Carry's eerste boek voor 16+. Fatale liefde is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 16,95 euro. mmm

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8