DE GOUDEN LEEUW Veel animo kleine aannemers voor subsidie provincie mm Venray treurt na verlies Pluryn wil groeien Bavariameisjes uit Venray Veiligheid Floriade Piëlhaasvlag in Zuid-Afrika Vredefeesten in Vredepeel JOURNAAL Open huis De Gouden Leeuw PEEL EN MAAS Kom ook en ontdek! Te koop en te huur Het De Gouden Leeuw Journaal houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen van het wooncomplex De Gouden Leeuw. Uniek gelegen tussen stad en natuur aan de voet van het Venrayse centrum, op loopafstand van winkels en voorzieningen. Activiteiten 17 juli Neem een kijkje in het modelappartement PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2010 - Pagina 5 In nauwelijks een maand tijd heeft zich een groot aan tal kleine bouwondernemin gen bij de provincie Limburg gemeld voor een subsidie voor beperkte bouwprojecten. Tot nu toe zijn al zestien aanvra gen voor een totaal bedrag van 200.000 euro gehonoreerd. Er liggen er nog tientallen voor afhandeling op de plank. Gedeputeerde Noël Lebens maakte eind mei in Sittard bekend dat er een subsidie komt om ook kleine bouwbedrijven door de cri sis heen te helpen. Hij is blij dat ook deze nieuwe subsidieregeling aanslaat. Vorig jaar al kende hij subsidies toe van bijna 12 miljoen euro voor acht grote bouwpro jecten in Limburg waardoor een investeringsstroom op gang kwam van 136 miljoen euro en 1.300 manjaren werk opleverde. "De provincie heeft ook oog voor het midden- en kleinbedrijf onder de aannemerij, dat blijkt uit deze regeling voor kleine bouw projecten", zo laat Lebens weten. "Niet alleen de bouwbedrijven krijgen met deze regeling een duwtje in de rug, maar ook de installatiebedrijven, stoffeerders, en anderen. De subsidieregeling levert minstens 400 manjaren werk op. Dat is heel belangrijk in deze moeilijke periode voor de bouwsector." Ook voorzitter Elco Brinkman van Bouwend Nederland is blij met de actie van de provincie Lim burg. "Een heel goed initiatief van de provincie Limburg om ook de kleinere bouwondernemers finan cieel te steunen. Dat kan onze sec tor in deze moeilijke tijden goed gebruiken. Het grote aantal aan vragen bewijst dat een dergelijke steunmaatregel werkt. Laat andere provincies en ook gemeenten dit goede voorbeeld volgen, zou ik zeggen," aldus Brinkman. Het gaat om subsidies voor kleinere nieuw bouwprojecten van maximaal vier woningen. De aannemers kunnen hiervoor een bijdrage ontvangen van 10.000 euro per woning. Ook voor verbouwingen voor aanpassing of verbetering van woningen vanaf 25.000 euro kan bij de provincie subsidie wor den aangevraagd. Bij de inmiddels goedgekeurde aanvragen gaat het om negen nieuwbouwprojecten. De andere aanvragen hebben betrekking op verbouwingen. Per bouwonderneming wordt maar één project gehonoreerd. De sub- sidiepot van de provincie voor deze projecten bedraagt 2 miljoen euro. "Op is op", zegt Lebens. De subsidieregeling is te vinden op de website www.limburg.nl. Reportage op www.peelenmaastv.nl Ook de teleurstelling in Venray was enorm na het verlies van de WK-finale in Johannesburg. Neder land verloor zondagavond in een bloedstollend duel van Spanje met 1-0. Pas in de laatste minuten van de verlenging viel de beslissing. Op het Schouwburgplein en de Grote Markt in Venray keken dui zenden mensen zondagavond naar de spannende wedstrijd. Na het laatste fluitsignaal ontstond op het Schouwburgplein een opstootje. Hierbij raakte een man gewond. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Peel en Maas TV nam zondagavond een kijkje op de pleinen in Venray en sidderde mee met de Oranjefans. Heeft u de uitzending deze week Het verdriet was groot bij deze Venrayse Oranjefans. gemist op Kabelkrant Venray? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Oranje Fonds steunt De Blokhut De Stichting Beheer Gemeen schappelijke Accommodaties (GBA) Holthees-Smakt heeft een toekenning ontvangen van het Oranje Fonds van 38.500 euro. Dit geld is bestemd voor de renovatie en inrichting van De Blokhut. De bedoeling is De Blokhut zodanig op te knappen dat het straks ook een thuisbasis kan bieden aan andere verenigingen en organi saties uit Holthees en Smakt, dan die er nu al zijn. Het bestuur van de stichting GBA is zeer ingeno men met deze toekenning van het Oranje Fonds. De realisatie van de verbouwing is hiermee een flinke stap dichterbij gekomen. Geslaagd Jan Droesen jr. uit Heide is geslaagd aan de Avans Hoge school Tilburg afdeling technische bedrijfskunde. niet ontvangen? Bel 582877! Pluryn, zorginstelling voor mensen met een handicap, heeft de wachtlijsten in Noord Limburg weggewerkt. Men sen met een handicap of hun verwanten die op zoek zijn naar een geschikte woonvoor ziening, kunnen per direct terecht. Pluryn is met meer dan 120 locaties vooral actief in Gelder land. In 2006 breidde Pluryn op verzoek van het zorgkantoor zijn aanbod uit naar Noord-Limburg. Er waren op dat moment te wei nig aanbieders van AWBZ-zorg in deze regio en meer concurren tie was gewenst. Pluryn opende daarop huizen in Horst (5), Venlo (3) en Meerlo (1). Merendeels kleinschalige woonvoorzieningen voor vier a vijf cliënten, midden in woonwijken. Alleen de woning in Meerlo is groter. Hier kunnen twintig cliënten wonen, verdeeld over vier eenheden. De wonin gen staan midden in woonwijken, midden in de samenleving. Aan de huizen zijn een AVG-arts en gedragswetenschapper van Pluryn verbonden. Desgewenst schakelt Pluryn paramedici in vanuit de eigen organisatie of via een colle ga-zorgaanbieder in de omgeving. Dagbesteding behoort eveneens tot de mogelijkheden. Verschil lende locaties hebben momenteel ruimte voor nieuwe bewoners. Pluryn richt zich in Noord-Lim burg op een brede doelgroep, vari- erend van mensen met een matig tot licht verstandelijke handicap, mensen met een meervoudig com plex handicap tot mensen met een lichamelijke handicap. Doel is voor iedere vraag een passen de oplossing te bieden. "We staan open voor vragen en participeren graag in ouderinitiatieven", ver telt manager Tinie Bierman, die als taak heeft om de Pluryn-activitei- ten in Noord-Limburg verder uit te breiden. Concreet wordt momen teel samengewerkt met een groep ouders van vijf jongvolwassenen met een handicap, die op zoek zijn naar een geschikte woonlocatie. "We kijken doelgroepbreed. Dat wil zeggen dat we op voorhand niemand uitsluiten. Iedereen kan bij ons aankloppen, ongeacht de aard van de handicap. Wij luisteren naar wat de vraag en kijken hoe we tot een passende oplossing kunnen komen." Belangstellenden kunnen contact opnemen met het Klantenbureau van Pluryn, telefoon (024)3997375. Ze waren er afgelopen dins dag natuurlijk ook in Amsterdam. Oranjefans uit Venray, die de spe lers van het Nederlands elftal fees telijk ontvingen na het behalen van de tweede plaats tijdens de wereldkampioenschappen voet bal in Zuid-Afrika. De Bavariameis- jes Nina Vergeldt, Manon van der Heijden en Kelly Agterberg beleef den de dag van hun leven. Na het aanmeren in hun bootje op de IJ, was het wachten op de spelers boot om vervolgens in een lange volgstoet door de oranjegekleurde grachten te varen. De directies van Veiligheidsre gio Limburg-Noord en Floriade 2012 hebben een intentieverkla ring Samenwerking Veiligheid Flo- riade 2012 getekend. In de werk groep Veiligheid Floriade 2012, waar beide partijen deel van uit maken, vindt de coördinatie en uitwerking plaats van de vele vei ligheidsaspecten vooraf en tijdens Floriade 2012. De Veiligheidsregio Limburg-Noord is het samenwer kingsverband tussen de politie, brandweer, GHOR en gemeenten in de regio. Al in 2007 is door de Veiligheidsregio het adviesrap port Veiligheid Floriade 2012 vastgesteld waarin de Floriade en de daarbij horende risico's in kaart zijn gebracht. In de aanloop naar de Floriade wordt dit rap- port steeds opnieuw beoordeeld en aangepast aan de meest actu ele situatie. 2011 zal in het teken staan van gezamenlijk oefenen en gezamenlijke netwerkbijeenkom sten waarbij alle hulpverleners het gevoel krijgen de Floriade, elkaar en elkaars werkwijze te kennen. Tijdens Floriade 2012 zal een front- en backoffice voor de diverse hulpverleningsdiensten operationeel zijn. Ook zal de Flo riade over een eigen adequate veiligheidsorganisatie beschikken. Zowel Veiligheidsregio Limburg Noord als Regio Venlo Floriade 2012 BV hebben de intentie om bovengenoemde wijze van inten sieve samenwerking te continu eren en hebben deze intentie schriftelijk bevestigd. Piëlhaaspromotie tijdens het WK voetbal in Zuid-Afrika. Oranje fan Rene Wilms uit Venray genoot niet alleen van het voetballen tij dens het mondiale titeltoernooi, maar liet de Zuid-Afrikanen zien dat in Venray een bloeiende car- navalsvereniging actief is. Met zijn Piëlhaasvlag viel Rene in ieder geval op tussen alle landenvlag- gen. Supporters van andere lan den vonden het dan ook een eer om samen met Rene en de Piël- haasvlag op de foto te gaan. Van 17 t/m 20 juli vinden weer de jaarlijkse Vredefeesten plaats. Met dit festijn wordt in het dorp Vredepeel de jaar lijkse kermis gevierd. Niet met botsauto's en een draaimolen, maar een dorpsfeest. Iedereen kan vier dagen genieten van muziek, dans en spel. Op zaterdagavond om 21.00 uur begint het Vredefeest met eenm bekende band uit de regio, De Rosentaler uit Merselo. Zon dagmiddag om 14.30 uur start de spellenmiddag voor de kinde ren. Zondagavond om 21.00 uur begint een discoavond met de dj's Niels en Serge uit De Rips en een gast-dj, Veritas. Maandagavond speelt vanaf 21.00 uur discotheek Empire Dance Nation on Tour, met dit jaar als thema Après Ski. Dinsdag wordt op het kerkplein een beachvolleybaltoernooi gespeeld. Dit toernooi start om 13.00 uur. Voor de schoolkinderen is er een pannakooi-voetbaltoer- nooi. Voor de kleinste kinderen wordt een groot springkussen geplaatst. 's Avonds om 21.00 uur wordt het Vredefeest afgesloten met de feestband Dinges uit Wes terbeek. Iedereen is tijdens de Vredefeesten van harte welkom Ook vorig jaar werd tijdens de Vredefeesten een beachvolleybal- toernooi gespeeld. in en om het gemeenschapshuis De Kleine Loef. Meer informa- tie:vredepeel.dorpenvenray.nl/ vredefeesten. Uc De Gouden Leeuw Bezichtiging woontorenappartementen, vleugelappartementen en stadswoningen op zaterdag 17 juli van 13:00 -14:00 uur Locatie: Gouden Leeuwplein naast ingang parkeerkelder. Bezichtigen woontorenappartementen (koop) Woontorenappartementen per direct te betrekken Stadswoningen (koop en huur) zijn opgeleverd en te bezichtigen Bezichtiging vleugelappartementen (koop en huur) Ontdek de ruimte en kwaliteit van élkwoningtype Bekijk de private ondergrondse stallingsgarage vrijdag tussen 9.00-17.00 uur 29 woontorenappartementen (koop) nog diverse appartementen beschikbaar 12 vleugelappartementen (koop en huur) nog enkele appartementen beschikbaar 18 stadswoningen (koop en huur) nog enkele woningen beschikbaar 30 vleugelappartementen (huur) zojuist opgeleverd, diverse opties

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5