Rooy on the Beach tropisch heet SV Venray E1 vijfde ATV Venray: 22 medailles Overloonse PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2010 - Pagina 18 Geslaagd tennistoernooi Geen podiumplek Teunissen Zomeravond competitie Bridgeclub LRV St. Jan PC Nobel Het Alvertje De Roerdomp De Peelrunners ATV Venray Venrayse triatleten staan voor grote uithoudingsproef Triatlete derde op NK MGC Venray ■tvoetbai 3 Hockeyclinic succes Bij hockeyclub Venray (MHCV) werd afgelopen zaterdag de Rabo bank Hockeyclinic georganiseerd. Het evenement stond volledig in het teken van het nieuwe hoofd sponsorschap van Rabobank Venray. Per 1 juli is de Rabobank een sterke partner, waarmee de hockeyclub de stijgende lijn kan vasthouden. Initiatiefnemer Wouter Born werk te nauw samen met Rabobank Ven ray om een bijzonder evenement te organiseren. Zo werden internationals Nick Meijer (Bloemendaal) en Sander Baart (Oranje Zwart) uitgenodigd. Speciaal voor de keepers werd oud MHCV-lid Peter Baars voor even terug gehaald. Hij is al elf jaar de eerste kee per in Venlo, maar onderhoudt nog goede contacten met het eerste elftal van Venray. Met ruim 160 aanmeldin gen was dit evenement op voorhand al een groot succes. In de week voor het evenement kwamen de berichten door dat het een tropische dag zou worden. Vervolgens heeft de organisa tie op diverse manieren getracht hier rekening mee te houden. Zo vertelde Jan-Willem Bruijsten: "De organisatie heeft rondes ingekort, extra water bronnen geplaatst en constant in con tact gestaan met de aanwezige EHBO." Tussen 10.00 en 14.00 uur heb ben de internationals een bijzon dere indruk achtergelaten bij diverse deelnemers. Ook de internationals zelf waren erg positief. "Ik heb tij dens deze Rabobank Hockeyclinic gemerkt dat dit een ambitieuze club is. We hebben ondanks de hitte een erg leuke dag gehad", aldus de huidig Nick Meijer in actie tijdens de cli nic. De jeugd van HC Venray geniet van de techniek van de Nederlandse international. Nederlands kampioen Nick Meijer. Door de tropische hitte moest de geplande stickwissel wel afgelast wor den, omdat men het onverantwoord achtte om op het heetst van de dag nog actief te sporten. Toch werd de dag feestelijk afgesloten met een grote barbecue en een live-optreden van de regionale rock- en coverband Pilot Flame. Terecht dankte voorzitter Paul Looman de Rabobank Venray en alle andere sponsors voor hun onmis bare steun aan de vereniging. Deze steun, in combinatie met de inspan ning van alle vrijwilligers, heeft de eerste Rabobank Hockeyclinic tot een groot succes gemaakt. Het Personatodubbeltoernooi van tennisvereniging De Gagel uit Meerlo-Wanssum had dit jaar te kampen met een hittegolf. Met een recordaantal deelnemers van 161 moest er al gestart worden in het voorafgaande weekend. Het finaleweekend bevatte hete dagen met een vol programma. De wed strijden waren van een goed niveau waarbij prestatie en spor tiviteit hand in hand gingen. Het toernooi had een afsluiting met een prijsuitreiking en een loterij. De uitslagen: HD3: 1. Ruud Geurts/Michiel Boers. 2. Rob Pingen/Mark Driessen 6-3 7-5 HD4: 1. Sjuul Gommans/Ramon Engels. 2. Tim Cornelissen/Roel Swak- hoven 7-6 6-4 HD5: 1. Peter van Baal/Gérard Bruijs- ten. 2. Tom van der Weiden/Franky Francis 6-2 6-2 DD5: 1. Petri Alards/Moniek van de Laak. 2. Anna Tax-Oomen/Janske Van- dewall 6-2 6-2 GD5: 1. Lotte Claessens/Tom van der Weiden. 2. Moniek van de Laak/Joost de Boer 7-5 7-6 HD6: 1. Micha Saalmink/Francois Tomasoa. 2. Mark Mans/Hans Wolters 6-3 3-6 7-6 DD6: 1. Pascall Kempen/Lisette Stoter. 2. Annelies Pouwels/Jet Swinkels 6-4 6-1 GD6: 1. Janske Vandewall/Pieter Lit- jens. 2. Christel Derkx/Micha Saal- mink 6-4 6-1 HD7: 1. Antoon Droesen/Marijn Kus- ters. 2. Jos Loenen/Hay Vullings 6-2 6-3 DD7: 1. Mia Gommers/José Peters. 2. Suzanne Arts/Lisette Poels-Janssen 6-1 6-1 GD7: 1. Rieta Buth-Ouwendijk/Walter Buth. 2. Susan Joosten/Stephan Bone kamp 6-1 6-4 HD8: 1. Wim Voesten/Rob Voesten. 2. Joost Bruijsten/Theo Theunissen 6-1 7-6 DD8/9: 1. Marian Verhaegh-Lensen/ Marian Vousten-Rutten. 2. Marjo Heg- ger/Gerry Maas 6-4/3-6/7-6 GD8/9: 1. Daniëlle Voermans/John Theeuwen. 2. Rachel Beterams-Jans- sen/Ilja Heldens 6-2 6-0. Het Nederlands kampioen schap op de weg voor junioren in Venhuizen is voor de Ysselsteynse wielrenner Mike Teunissen op een teleurstelling uitgedraaid. Als een van de topfavorieten van start gegaan, kwam hij er al vlug ach ter dat heel wat tegenstanders de koers op hem hadden afgestemd. Bij iedere tempoversnelling van hem, had hij meteen een aantal tegenstanders in het wiel. Na vijftien kilometer ontstond er al een kopgroep van dertien renners met daarbij een aantal renners van de grotere verenigingen. Dit had tot gevolg dat een aantal renners niet meer meewerkte in de achtervolging. De renners van de nationale selectie zaten, op een renner na, allemaal in het peloton en kregen geen ruimte. Omdat de samenwerking in de kopgroep opti maal was, bleef de achterstand van het peloton schommelen rond de ander halve minuut. De winnaar zou komen uit de kopgroep van dertien. Sebasti- aan Pot, die zijn eerste overwinning van het seizoen boekte, werd uiteinde lijk verrassend Nederlands kampioen. Mike Teunissen eindigde in de schoot van het peloton als 34e. Hij gaat zich nu voorbereiden op het wereldkampi oenschap op 8 augustus in het Italiaan se Offida, Britt Teunissen kwam in Ven huizen uit bij de meisjes nieuwelingen. Teunissen liet zich de hele wedstrijd vooraan zien in het peloton, maar in de beslissende fase kon de wielren- ster niet aanhaken. Het werd een heel hectische eindsprint, waarin Teunis- sen zich afzijdig hield. De sprint werd uiteindelijk gewonnen door Nathasja Heijting. Britt Teunissen moest genoe gen nemen met een vijftigste plaats. Volleybalvereniging ActiveRooy heeft het jaarlijkse Beach(voet)volley- baltoernooi gehouden op de parkeer plaats van de atletiekbaan in Venray. Dit toernooi was wederom een enorm succes. Ondanks de soms tropische temperaturen zijn ruim negentig teams met elkaar de strijd aangegaan om de wisselbekers. Er is voor de tweede keer gestreden om de Rooy on the Beach bedrijventrofee. Deze is gewonnen door het team Lenssen Resultaat. Verder is er gespeeld in het Nevobo Beachcircuit voor senioren. Bij de dames hoog is de winst gegaan naar het Eindhovense duo Kuijpers/ Scharenborg en bij de dames laag naar het tweetal Jacobs/Arts uit Ven- ray. Bij de heren is er ook gespeeld in een hoog en een laag poule. De heren hoog poule is net als vorig gewonnen door het duo Sillekens/Raemaekers uit Meijel en de heren laag poule is gewonnen door het Reuverse twee tal Litjens/Van der Linden. Verder het de Jeugd Beach Circuit als voorronde op het Nederlands kampioenschap gehouden. Bij de meisjes A en B had den zich veel teams ingeschreven waardoor de teams ook veel wedstrij- den moesten spelen in de hitte. Bij meisjes B is de titel gegaan naar het duo Beurskens/Wijnhoven uit Kro nenberg. Het duo Camps/Cremers uit Venray kwam net te kort en is knap tweede geworden. Bij meisjes A is de winst net als vorig jaar gegaan naar het duo Peters/Koenen uit Gennep. Er is ook gestreden in verschillende poules in het 3x3 beachvolleybal en footvolley. Bij het footvolley is de wisselbeker net als vorig jaar gegaan naar het team van Rongen Tegels Sanitair uit Venray. Bij de Dames 3x3 promotie/1e klasse is de winst gegaan naar Volleyvrollie 1 uit Venray. Bij de dames 3x3 2e/3e klasse was de winst voor het team van Sportivo 1 uit Overloon. In de recreatief poule mocht het team van Atlantic Telecom uit Venray met de eer gaan strijken. Bij de heren 2e/3e klasse was de zwaar bevochten winst voor het team Als het regent komen we niet. Tenslotte is de wisselbeker bij de heren divi sie/promotieklasse gegaan naar het team The Barbarian, The Saxon and The Mongolian uit Venray/Nijmegen. De complete uitslag is te vinden op www.rooyonthebeach.nl. Na het kampioenschap KNVB- straatvoetbal district Zuid II namen de jongens van SV Venray E1 deel aan de grote finale op De Dam in Amsterdam. Zij speelden daar om het Nederlands kampioenschap KNVB Calvé straat- voetbal. Het team behaalde een vijfde plaats. Op de foto v.l.n.r. Bram Vie- vermans en Julian Rommen (boven) Nando Seuren, Giovanni van Beek en Stan Kersten (onder). Afwezig op de foto Aron Franssen. De eerste zitting van de zomer avondcompetitie van de Venrayse bridgeclubs is gehouden. In geel wer den Clazien Baak en Tony Buijs eerste met een score van 72,40 procent, gevolgd door Riet Dobbe en Jo Lin- ders met 67,71 procent. Derde waren Mientje en Toon Jakobs met 56,25 procent. In rood werd met 57,81 pro cent, de eerste plaats gedeeld door Margriet Mater met Mia Koopman en Joop Corzilius met Wim Vervuurt. Met 53,65 procent was er een gedeelde derde plaats voor Miny en Wiel Ver hoeven en Bella Huisman met Wim van Schoonhoven. De tweede zomer avondcompetitie is op donderdag 15 juli in De Kiosk. Op de derde zomerdrivecompe- titie was het beste paar in lijn 1 Bert en Nelly Vloet met 63.63 procent, gevolgd door Klazien Baak en Annie van de Munckhof met 61.88 procent. Luus van Son en Aike van Glabbeek bezetten de derde plek met 54.84 procent. In lijn 2 scoorden Hilde Kool- en en Karel Jaegers het hoogst met 63.33 procent. Rieneke van de Weert en Truus Buijssen bezetten met 62.50 procent de tweede plek en Bella Huis man en Wim van Schoonhoven waren derde met 55.42 procent. In Horst is de laatste selectiewed strijd voor paarden verreden. Verne Janssen verscheen aan de start bij het springen. Ze behaalde met haar paard Zeldzaam een eerste plaats in de klasse L. In de dressuur waren het Inge Hermans en Ingrid Arts die in de prijzen vielen. Hermans eindigde als derde in de klasse L2 met haar paard Worichta met 190 punten en Arts behaalde met haar paard Batinka een vijfde plaats in de klasse B met 193 punten Er is een wedstrijd gehouden in Horst. Twee ruiters van PC Nobel hebben meegestreden in de dressuur. Jeanine Huijbers en haar paard Zinnya behaalden de eerste prijs in de klasse M2 met 199 punten. Aukje Poels en haar paard Milan deden mee in de klasse B dressuur. Ze behaalden een vierde prijs met 192 punten. De vijfde en tevens laatste wedstrijd om de lentekoning voor korte hen gels is gespeeld. Uitslag: 1) Bert van den Hoogenhof. 2) Antoon Sanders. 3) Will Berden. 4) Piet Beijersbergen. 5) Huub Reijnders. Einduitslag van deze serie: 1) Bertje van den Hoogenhof. 2) René Wijnhoven. 3) Antoon Sanders. 4) Will Berden. 5) Jan Voesten. Tijdens de vierde wedstrijd van de picker- competitie waren de vangsten slecht. Uitslag: 1) Peter Beelen. 2) Henk Thee- uwen, 3) Frank van den Heuvel. 4) Antoon Langenkamp. 5) Henk Hen driks. Op zondag 18 juli is de laatste wedstrijd uit de pickercompetitie. Deze wordt gevist in de Maas achter Rob Wijnhoven van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst 6.45 uur bij Rob Wijnhoven. Op zaterdag 24 juli is de nachtwedstrijd voor vaste hengels. Er wordt dan gevist in vijver 2 tot zondag 25 juli 8.00 uur. Bijeenkomst 18.30 uur bij de vijver. Aanmelding kan tot uiterlijk donderdag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur bij Henk Theeuwen, telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home. nl. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. Einduitslag achtste zomeravond competitie: 1) A. van Mill. 2) A. van Bakel. 3) C Kools. 4) H. Hermans. 5) L. v.d. Hoogenhof. Woensdag 21 juli tien de zomeravond. Aanvang 18.00 uur en vissen tot 21.30 uur. De onderlinge wedstrijden starten op woensdag 28 juli. Voor inlichtingen over vergun ningen kan men terecht bij HJ. v.d. Ekker via telefoon 06-12668661 of via e-mail huubvdekker@home.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf de par keerplaats bij het Schuitwater (begin van de wandelroutes). Het Schuitwa ter ligt tussen Melderslo en Broekhui zen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 17 juli: Schadijker bossen, start 9.00 uur vanaf parkeer plaats aan de Bergsteeg in Meterik. Zaterdag 24 juli:Kastielse baan start 9.00 uur vanaf het clubgebouw aan de Tienryseweg in Horst. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag middag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 18 juli Waldniel (Dld) Waldnieler marathon. 1 augustus Weert IJzeren Man Volkslopen 10.00 uur. Wedstrijduitslagen staan op www.peelrunners.nl. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 uur. CD junioren baan- training dinsdag 19.00-20.30 uur AB junioren. Baan woensdag 18.00-19.15 uur pupillen. Baantraining donderdag 19.00-20.30 uur looptraining. Baan zaterdag 10.00-11.15 uur pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 uur AB jun. senioren. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur, don derdag atletiekbaan 18.30-19.30 uur NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Agenda: 17 juli zwemloop Valken- burg.18 juli Baanwedstrijd pupil len en junioren in Someren. Long Distance triatlon Roth (Dl). Zie ook www.atvvenray.nl aportlieuwsiP - "Het mooiste gevoel? Als alles goed gaat" In het warme zomersei zoen hebben triatleten vaak hun belangrijkste wedstrijden gepland. De combinatiesport, die de deelnemers achtereenvolgens laat zwemmen, fietsen en hardlo pen, kan over diverse afstanden worden afgelegd. De grootste uit- houdingsproef is de zogenaamde hele triatlon. Hierbij wordt 3,8 kilometer gezwommen in open water, 180 kilometer gefietst als in een tijdrit en tenslotte 42,2 kilometer gelopen, een mara thon. Drie leden van ATV Venray leggen aanstaande zondag deze lange duurproef af in het Zuid- Duitse Roth. Aanstaande zondagochtend klinkt in Beieren, aan de oever van het Main-Donaukanaal, het startschot van de hele triatlon in Roth. Zo'n 2500 deelnemers zullen dan, groepsgewijs, aan hun proeve van bekwaamheid gaan beginnen. Voor goed getrainde triatleten houdt dit in dat zij zo'n tien uur later de finish zullen gaan bereiken. De drie triatleten van ATV Venray weten waar ze aan beginnen; immers, ze hebben al diverse keren een dergelijke wedstrijd tot een goed einde gebracht. Johan Snijders, Peter Scheres en Marcel Meulendijks zijn al maanden bezig om zich voor te berei den op deze wedstrijddag. De drie triatleten trainen iedere week zo'n vier keer, maar in de maan den voorafgaand aan een hele triatlon wordt dat opgevoerd naar zo'n tien tot twaalf keer per week. Dit heeft een grote impact op het dagelijkse leven, aangezien er 20 tot 24 uur per week gesport wordt, en er vier of vijf maaltijden per dag worden gegeten om genoeg brandstof te hebben. In de laatste weken voor de wedstrijd dag worden de trainingen minder omvangrijk en minder frequent, om het lichaam uit te laten rusten. In de laatste dagen voor de wedstrijd wordt Johan Snijders, Peter Scheres en Marcel Meulendijks zijn al maanden bezig om zich voor te bereiden op deze wedstrijddag. de fiets gepoetst, de voeding die tij dens de wedstrijd genuttigd zal wor den wordt klaargemaakt, en er wordt veel koolhydraatrijk voedsel gegeten. Triatlon is een individuele sport, maar de voorbereiding is leuker, en makke lijker te volbrengen, als je dit met een paar trainingsmaten kunt doen. "Je bent altijd buiten bezig, het hele jaar door. Vooral de lange fietstrainingen zijn veel leuker als je dat met anderen kunt doen", zegt de 47-jarige Johan. Hij voetbalde van jongs af aan, maar toen hij op zijn twintigste als militair in Duitsland kwam te werken ging hij hardlopen en fietsen. Hij maakte zijn debuut in de triatlon 24 jaar geleden, en gaat aanstaande zondag voor de vijfde keer van start in een hele triat lon. ZWEMMEN "Het zwemmen in Roth is heel bijzonder", vertelt Marcel. "Je zwemt in een kanaal, waardoor er vele dui zenden toeschouwers vanaf de kant en vanaf bruggen de wedstrijd goed kunnen volgen." Voor geen van drieën is het zwemmen het favoriete onder deel. "Je moet je 85 minuten lang goed blijven concentreren om zo hard te blijven zwemmen als je kunt. Je moet niet met je gedachten af gaan dwalen want dat gaat ten koste van je snel heid", aldus Marcel, met zijn 42 jaar de jongste van het drietal. Vroeger volleybalde hij, en zat hij veel op de fiets. Nadat hij een keer uitleg had gekregen over een triatlonfiets was hij nieuwsgierig geworden, en in 1989 debuteerde hij in de sprinttriatlon van Uden. Om het lichaam niet te laten afkoelen in het water dragen de tri atleten wetsuits van neopreen. Als de 3,8 kilometer, oftewel 152 baantjes in een zwembad, er op zitten wordt er direct klaar gemaakt voor het fietsen. Dit neemt slechts een of twee minu- ten in beslag. Het fietsparcours is 180 kilome ter lang en moet in tijdritstijl wor den afgelegd. Er mag dus niet samen gefietst worden, of achter een andere deelnemer uit de wind worden gere den. Als een deelnemer materiaalpech heeft, moet hij dit zelf verhelpen. De inspanning tijdens het fietsen wordt gemeten door de hartslagme ter, die aangeeft als er te hard wordt gefietst. "Het is belangrijk dat je je niet teveel inspant tijdens een der gelijke wedstrijd omdat die nog erg lang duurt. Als je tijdens het fietsen al teveel 'in het rode' terecht komt breekt je dat op, want daarna moet je nog een marathon lopen", vertelt Peter. Het fietsen in Roth is een bij zondere ervaring voor veel triatleten. Het parcours voert twee keer door het dorpje Hilpoltstein, waar de dui zenden toeschouwers de deelnemers massaal aanmoedigen als ware het de Alpe d'Huez. De bijna vijf uur die het fietsen in beslag neemt worden ook gebruikt om de energievoorraad aan te vullen. Tijdens de wedstrijd wordt al het voedsel in vloeibare vorm ver orbert, ieder uur twee of drie gels. Het regelmatig eten en drinken is van belang om het lichaam goed te laten functioneren, en de voeding is de basis voor een goed resultaat. Peter vindt het fietsen een mooi onderdeel: "Het leukste van de wedstrijd vind ik het gevoel tijdens het fietsen als alles goed gaat, en dat je alles onder con trole hebt." HARDLOPEN Onmiddellijk nadat de tijdrit er op zit beginnen de deelnemers aan het hardlopen. Johan, Peter en Mar cel zullen dan al zes-en-een-half uur bezig zijn, als ze aan hun marathon beginnen. Ze verwachten hiervoor ongeveer drie-en-een-half uur nodig te hebben. Voor veel atleten die "alleen maar" aan hardlopen doen is het lopen van een marathon in een derge lijke tijd op zichzelf al een goede pres tatie. Voor alle drie is dit ook het favo riete onderdeel. "Het leukste is dat je wedstrijd afsluit met datgene wat je het leukste vindt, en waar je het beste in bent", vertelt Peter. "Je haalt veel deelnemers in die te voortvarend aan de wedstrijd zijn begonnen, en dat stimuleert natuurlijk om tot aan de finish zo hard mogelijk door te lopen." Veel triatleten ervaren de finish als een verlossing. Daarna ontlaad zich alle inspanning, als de trainingsarbeid beloond wordt met een mooie eind tijd of een voldaan gevoel dat een zware duurproef tot een goed einde is gebracht. De 46-jarige Peter heeft van de drie het beste persoonlijke record op deze triatlonafstand, 8 uur en 53 minuten. Hij doet al meer dan 25 jaar aan tri atlons mee, en beleeft naast het zelf actief beoefenen ook voldoening aan het begeleiden van jonge triatleten. Hij maakt de trainingsschema's voor de jeugdleden en junioren van ATV Venray en heeft zodoende al kunnen bijdragen aan de prestaties van diver se Nederlandse Kampioenen binnen ATV Venray op de triatlon en dua- thlon. Hij kwam op een nare manier in aanraking met deze sport, toen hij op 17-jarige leeftijd twee keer achter elkaar zijn been brak op het voetbal veld. Tijdens de revalidatie moest hij ook gaan zwemmen, en kwam in het zwembad steeds hetzelfde groepje triatleten van ATV Venray tegen. Nadat hij beelden op tv had gezien van de triatlon op Hawaii, was hij verkocht. Hawaii is de bakermat voor de tri- atlonsport en voor veel triatleten is het een droom om daar ooit eens aan mee te kunnen doen. Wellicht dat de zomerse omstandigheden in het Zuid- Duitse Roth de deelnemers daartoe kunnen inspireren. De jeugdatleten van ATV Venray hebben bij de Limburgse baankam- pioenschappen atletiek goed gepres teerd en keerden met 22 medailles huiswaarts.Tijdens de snikhete wed strijden in Sittard werden zes gouden, tien zilveren en zes bronzen medailles behaald. Femke Riensema en Suzan Stevens behaalden ieder twee Lim burgse titels. Femke won het kogel stoten met een worp van 11.27 meter en bij het speerwerpen werd de titel gepakt met een worp van 26.81 meter. Suzan Stevens won de 400 meter in 64.02 seconde en het kogelstoten met een prachtige worp van 12.48 meter. Limburgse titels waren er ook voor Jes- per Vrouwenvelder bij het discuswer pen met zijn worp van 31.58 meter, en bij het speerwerpen won Bob Keijzers met een afstand van 39 32 meter. Olle van de Boom behaalde tweemaal zil ver: bij het kogelstoten (10.98 meter) en het speerwerpen 34.80 meter) Op de 60 meter horden werd Femke Riensema tweede in een tijd van 10.95 sec. Een prima prestatie lever de Jasper Dielingen door in de finale van de 100 meter te finishen in 12.37 seconde. In de series had hij al 12.33 seconde gelopen op de 100 meter. San dra Kleuskens werd fraai tweede op de 80 meter; in de finale liep zij 10.19 seconde. Bij het verspringen was het zilver voor Lisanne van den Boomen met haar sprong van 4.63 meter. Suzan Stevens sprong bij de meisjes B naar een tweede plaats met 5.04 meter. Ten slotte werd Bob Keijzers tweede bij het kogelstoten met 9.80 meter. De bronzen medailles waren voor Femke Riensema bij het hoogspringen (1.40 meter) Zij behaalde daarmee haar vierde medaille bij deze kampioen schappen. Max van Haren raffelde de 80 meter horden af in 14,33 seconden. Brons was er ook voor Olle van den Boom met zijn hoogtesprong van 1.45 meter. Sergio Reinders behaalde een fraaie derde plaats op de 100 meter met zijn tijd van 12.66 seconden. Jesper Vrouwenvelder behaalde zijn tweede medaille bij het kogelstoten (10.88 meter) en Sandra Kleuskens veroverde brons bij het verspringen met haar sprong van 4.63 meter. Neiske Becks van ATV Venray heeft op het Nederlands kampi oenschap tijdens de World Cup in Holten een sterk debuut gemaakt. Deze wedstrijden zijn belangrijk in het kwalificatietraject naar de Olympische Spelen in Londen in 2012. Bij de wedstrijden in Holten en tevens het Nederlands kampioen schap, won Becks een bronzen medaille. Na het zwemmen, haar sterkste onderdeel, wist zij zich bij het fietsen goed te handhaven in de kopgroep. Ze behaalde een derde plaats in een tijd van 02.04.19 uur. Onder tropische weersomstandighe den vond in Hooge Mierde de Heku Triatlon plaats. Linette Linders van ATV Venray werd derde in een tijd van 29.36 minuten. De afstanden waren 125 meter zwemmen, 6 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen. Bij de categorie dames 12 werd Vera Wis- mans eerste en Maikel Wismans twee de bij de heren 16. Martien Dupont finishte in de sprinttriatlon in een tijd van 1.09.25 uur (500 - 18,5 en 5 km) Op de kwart triatlon werd Suzanne van der Wijst derde in de catego rie vrouwen 21-39 in een tijd van 2.26.03 uur. Op het in Ridderkerk gehouden NK Combi heeft Jan Engels ver dienstelijk gepresteerd. Met 283 slagen eindigde hij op de zesde plaats. Op de bognibanen kwam hij tot een score van 32,6 gemiddeld en op de eternietbanen was zijn gemid delde 24. Voor het podium kwam hij acht slagen tekort. Zoals verwacht, werd Roel Groenhuijsen (Hole Rid ders/Ridderkerk) kampioen met 266 slagen. Mees Bouwman (De Putters/ Ede), veelvuldig Nederlands kampi oen, moest zijn meerdere erkennen in Groenhuijsen en werd tweede met 269 slagen. Peter Groeneveld (Duno/ Doorwerth) speelde een sterk toer nooi en bezette dan ook de laatste podiumplek met 275 slagen. Mees Bouwman presteerde het om in de vierde ronde op eterniet foutloos terug te komen, wat dus een score van 18 betekende, een prestatie die werd geëvenaard door René Bos van Geldrop. Op het toernooi van 't Valk hof in Nijmegen heeft Jan Engels de zesde plaats behaald met 131 slagen. Winnaar werd Peter Groeneveld van de organiserende vereniging met 118 slagen. Wilbert van Helmond (Duno) werd tweede met 125 slagen, nadat hij in de barrage de thuisspelende Frans Janssen had verslagen. iCaSSEAj 'i-jt'k, - v

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18