Gemeente Venray Centrum fietsvrij Openbare bekendmakingen Centrum ■V- - v Zakken voor plastic afval bezorgd Vergaderingen cliëntenraad WWB openbaar Stankoverlast Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden 31 9 Afgelopen week heeft u een enveloppe met de oranje 'Plastic Hero' erop bezorgd gekregen. De enveloppe bevat een brief en een set plastic zakken. Daarin kunt u uw kunststofverpakkingsafval stoppen. Vrijdag 23 juli worden de zakken overal huis aan huis opgehaald. Heeft u geen zakken ontvangen? Bel dan met verspreidingsbureau Periodiek (0478) 582877, dan worden ze nabezorgd. Na 23 juli kunt u nieuwe zakken bestellen via www.zakkenbestellen.nl. Vergadering 26 juli Straatnaamgeving Bouwplannen Ruimtelijke plannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Door het aanhoudende droge weer is het mogelijk dat het stank- slot in de straatkolken droog komt te staan. Dit zou stankoverlast kunnen veroorzaken. U kunt dit oplossen door een emmer water in de kolk te gooien. Donderdag 15 juli 2010 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 MMlT W«IÉi marktstr. GROTE MARKT SCHOUW BURG PLEIN HENSENIUS- PLEIN DE GOUDEN LEEUW ■10ZO BUS STATION PARKEER GARAGE Fietsenrekken Fietsverbod Bewaakte fietsenstalling llll Alternatieve fietsroute De cliëntenraad Wet werk en bijstand is een onafhankelijk adviesorgaan en behartigt de belangen van burgers met een laag inkomen op het gebied van werk en inkomen. De raad ver gadert eens per maand en deze vergaderingen zijn openbaar. Dus bent u geïnteresseerd, dan is het mogelijk een overleg bij te wonen. Het doel van de raad is om een bijdrage te leveren aan de kwaliteit van de Wet werk en bijstand, het minimabeleid en schuldhulp verlening. Hierbij gaat de raad uit van het belang van de burger. De cliëntenraad geeft gevraagd en ongevraagd advies aan het college van Burgemeester en Wethouders en praat mee over: - de uitvoering van de sociale wetten - het gemeentelijk minimabeleid - schuldhulpverlening - nieuwe lokale en landelijke ontwikkelingen op het gebied van werk en inkomen. De cliëntenraad pakt ook signalen op uit de achterban, maar bemiddelt niet bij individuele problemen. Bij meerdere klachten over hetzelfde onderwerp kan de cliëntenraad dit ter sprake brengen bij de afdeling Maatschappelijke Diensten van de gemeente. Samenstelling cliëntenraad In Venray bestaat de cliëntenraad uit negen leden: een onafhankelijke voorzitter en vertegenwoordigers uit diverse maatschappelijke organi saties die betrokken zijn bij het welzijn van de mensen die in Venray woonachtig zijn. Bijwonen vergadering De cliëntenraad vergadert elke derde maandag van de maand. De agenda voor deze overleggen wordt veertien dagen voorafgaande aan het overleg bekendgemaakt via www.venray.nl. Heeft u interesse om een vergadering bij te wonen? Neem dan contact op met het meldpunt van de cliëntenraad. Het meldpunt is telefonisch bereikbaar op maan dag en donderdag van 12.00 tot 13.00 uur via telefoonnummer (06) 43 70 21 14. Op 26 juli vergadert de cliënten raad over een uit te brengen advies over het besluitvormings document Werkplein. Deze vergadering vindt incidenteel niet plaats op de derde maandag van de maand. De herinrichting van het centrum is bijna klaar. Belangrijke mijlpaal is de compleet opgeknapte Schoolstraat. Een straat waarvan niet alleen het uiterlijk veranderd is maar ook het gebruik ervan; de Schoolstraat is nu fietsvrij, net als de rest van het centrum. Zoals het college van BenWin mei heeft besloten. Omdat er voor de fietser natuurlijk een goed alternatief moet zijn, is er in de Bontekoestraat, Hoenderstraat en Deken Thielenstraat een fietsroute aangelegd waarop de fietser voorrang heeft. Deze route is iets langer, maar net zo snel. Fietsers mogen wel over de drie pleinen, de Hofstraat en de Marktstraat blijven fietsen. Fietsen parkeren Een fietsvrij centrum houdt niet op bij het weren van fietsers uit de winkelstraten. Ook het parkeren van fietsen wordt geweerd uit het kernwinkelgebied. U kunt uw fiets aan de rand van het winkelgebied tegen fietsleunhekken, de zogenaamde nietjes, zetten. De nietjes garanderen een schadevrije stalling. En u kunt uw fiets er gemakkelijk met een ketting aan vastleggen. Daarnaast zijn er bij de Emté (door camera's) en het postkantoor (bemenst) bewaakte fietsenstallingen. U mag nog wel met uw fiets aan de hand door het centrum lopen of met uw scootmobiel rijden. Voor mindervalide mensen zijn er parkeeruitzonderingen: zij mogen hun scootmobielen en fietsen wél voor de winkel parkeren. Voor deze fietsen zijn er bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray parkeerstickers te verkrijgen. Op de plattegrond hiernaast is aangeven waar het fietsverbod geldt, hoe de nieuwe fietsroute loopt en waar u (bewaakt) uw fiets kunt plaatsen als u het centrum bezoekt. Voor meer informatie, kijk op www.venray.nl en klik rechts op de pagina op de banner 'Centrum op de schop'. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Burgemeester en wethouders hebben de volgende straatnamen vastgesteld: - Straatnamen Achter de Jera, Pascher Harriestraat en Harrie Philipsenstraat te Ysselsteyn voor de nieuwbouw van woningen, bekend onder 'bouwplan Achter de Jera' - Straatnamen Zonnedauw en Veenbes te Ysselsteyn voor de nieuwbouw van woningen bekend onder'plan woningbouw 2e fase Ysselsteyn'. U kunt de desbetreffende stukken van 16 juli t/m 26 augustus 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u binnen zes weken na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Rouwkuilenweg 43, Ysselsteyn - bouwen kantine/sanitaire ruimte (nr. bal00285) - Sperwerstraat 24, 26, 28 en 30, Venray - vergroten/veranderen van woningen (nr. bal00286). Rectificatie Per abuis is op 8 juli 2010 onderstaande gepubliceerd. - Westsingel 1, Venray - tijdelijke handhaving bestaande units tot 20-12-2010 (nr.bal00270). Dit moet zijn: - Westsingel 1, Venray - tijdelijke handhaving bestaande units tot 31-12-2012 (nr. bal00270). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en/ofartikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Haag 19, Merselo - Fase I, bouwen van een luchtwasserruimte (nr. bal00264). U kunt de betreffende stukken van 16 juli t/m 26 augustus (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voorgenomen buitenplanse ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan het volgende bouwproject: - Westsingel 1 te Venray (NL.IMR0.0984.0BU10001-on01) - tijdelijke handhaving bestaande units tot 31 december 2012 (bal00270). U kunt de desbetreffende stukken van 16 juli t/m 26 augustus 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp besluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Tijdelijke ontheffingen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp besluiten raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Bouwvergunningen - De Schans 48, Venray - wijzigen pui garage en bouwen carport (nr. bal00262, verzenddatum 08/07) - Albionstraat 15a, Leunen - vergroten van de woning (nr. bal00259, verzenddatum 08/07) - Rotsheide 4, Venray - bouwen van een woning met garage/berging (nr. bal00205, verzenddatum 08/07). Rectificatie Per abuis is op 1 juli 2010 onderstaande gepubliceerd: - Lisdodde 4, Venray - bouwen van een carport (nr. bal00254, verzenddatum 24/06) Dit moet zijn: - Lisdodde 14, Venray - bouwen van een carport (nr. bal00254, verzenddatum 24/06) U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u onder het kopje straat naamgeving. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Rectificatie per abuis is vorige week in de bekendmaking van onderstaand ontwerp bestemmingsplan de zakelijke inhoud onjuist weergegeven. Hieronder is de juiste bekendmaking opgenomen. Bestemmingsplan Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Bedrijventerrein Agrobaan Ysselsteyn (NL.IMR0.0984.BP09020-on02). Het plan voorziet in een actualisatie van het bestemmingsplan Agrarische bedrijventerrein Ysselsteyn. Belangrijke aspecten aan het nieuwe bestemmingsplan zijn dat het uit te werken gedeelte van het bedrijventerrein wordt ingevuld met de bestemming bedrijfen de staat van bedrijfsactiviteiten wordt uitgebreid. U kunt de desbetreffende stukken van 9 juli t/m 19 augustus 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen In voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. Hiervindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend - Kerkstraat 2 - voor 1 kastanje i.v.m. slechte conditie, herplant 1 boom - Hagelweg 38 - voor 1 eik i.v.m. slechte conditie, herplant 1 boom - Bingelkruid - voor 2 sierperen, geen herplant in het kader van een dunning - Deken Thielenstraat - voor 1 sierkers i.v.m. slechte conditie, herplant 5 bomen - Laagheidseweg 8 - voor 1 es i.v.m. aanleg inrit nieuwe woning, herplant 1 boom - Christoffelkruid (circusterrein en omgeving) - voor 17 bomen i.v.m. herinrichting terrein, herplant 38 bomen - Whistlerstraat - voor 1 iep i.v.m. iepziekte, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 16 juli t/m 26 augustus 2010 (zes weken) inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u onder het kopje straat naamgeving. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Stayerhofweg 11 Wanssum - een revisievergunning te verlenen aan Jewagas B.V., Stayerhofweg llte Wanssum voor een verandering van de inrichting met een op- en overslagdepot voor propaan, het vullen van gasflessen met propaan, het op- en overslaan van technische gassen en koelgassen in gasflessen (MM100017). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 16 juli t/m 26 augustus 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 120 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J.P.N. Pijnenborg, Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn voor een leghennen-, rundvee- en varkenshouderij met akkerbouw (MM100004). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 16 juli t/m 26 augustus 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folderoverde beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, ofvia www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 15 juli 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray 16jul. - St. Antonius Abt Gilde, Blitterswijck 16jul. - Venray Muzikaal Totaal, Centrum Venray 20jul. - Fiets4daagse, Zenith Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 28 adv.indd 16 14-07-2010 1

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16