Gemeente Venray Venrayse jeugd massaal met de voeten in het zand r Blakterweg afgesloten I Venray bij Euregio Rijn Maas Noord Collegeprogramma 'Venray, veilig vooruit' Summer Games, doe mee! Overlast wespen en bijen melden Asbest verwijderen PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden JK\ Voor de aanleg van de laatste wegen op industrieterrein De Blakt wordt vanaf maandag 19 juli de Blakterweg afgesloten voor alle verkeer. De bedrijven blijven bereikbaar vanaf de Hoogriebroekseweg en vanaf de Hulstweg. Gezien het sterk lokale karakter van de landbouwweg en het ontbreken van een doorgaande functie worden er geen omleidingen ingesteld. De werkzaamheden duren ongeveer drie maanden. SÈmF Gratis sportshirts Vierdaagsewandelaars Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 Vorige week donderdag 8 juli bezocht een deel van het college de Euregio Rijn Maas Noord te Mönchengladbach. Doel van dit bezoek was een kennismaking met dit Europese orgaan en de Venrayse belangenbehartiging vanuit het nieuwe college- programma. Daarnaast maakt de burgemeester onderdeel uit van het dagelijks bestuur van de Euregio en zijn de wethouders Loonen en Van der Broeck lid van adviescommissies die gaan over de Europese Interreg- subsidies. Door zich actief op te stel len, hoopt het college ook subsidies naar Venray toe te halen. Europese integratie De Euregio Rijn Maas Noord zet zich sinds 1978 in om de Europese integratie tastbaar te maken voor de burgers in dit gebied en wil het wederzijds begrip van de Nederland se en Duitse inwoners van de Euregio versterken, de contacten verdiepen en samenwerking stimu leren. In het belang van de inwoners van dit gebied werken de deel nemende overheden en instellingen op allerlei terreinen nauw met elkaar samen. De Euregio kent de hoogste prioriteit toe aan de gemeenschap pelijke benutting van het econo mische, sociaal-culturele, toeristische en infrastructurele potentieel aan weerszijden van de grens. Gezamenlijke studie Een concreet en actueel voorbeeld van samenwerking is het grens overschrijdende Interreg project, genaamd CONGRES. In dit project werken de gemeente Venray en de gemeente Peel en maas aan Neder landse zijde samen met de Duitse gemeenten Geldern en Straelen. Doel van dit project is een gezamen lijke studie naar vraag en aanbod van (nieuwe) energie binnen deze regio. De afronding en resultaten van deze studie worden tijdens de Floriade in 2012 gepresenteerd. Afgelopen maandag en dinsdag organiseerden deVenrayse sportconsulenten zomerse beachdagen voor de Mikadoschool uit Gennep, jongeren van het Raayland College en de jeugd van het basisonderwijs in Venray. De activiteiten vonden plaats op het parkeerterrein voor de atletiekbaan aan de Sportlaan in Venray. Op maandagochtend genoten ruim veertig leerlingen uit vier klassen van de Mikadoschool uit Gennep van de activiteiten in het zand. De leerlingen konden beachvolleyballen en -voetballen en genoten met volle teugen. Plezier in sport voerde de boventoon tijdens deze morgen. De leerlingen vonden het initiatief voor herhaling vatbaar en hopen dan ook van harte dat ze volgend jaar weer uitgenodigd worden voor de beachsportdagen. Beachvoetbal en -volleybal Leerlingen van het Raayland College hadden maandagmiddag een mooi volley- en voetbaltoernooi in het warme zand op het programma staan. He laas vielen die plannen 's middags door hevig noodweer letterlijk in het water. Dit tot grote teleurstelling voor de dertig teams van het Raayland College. Basisscholen Op dinsdag was het de beurt aan het basisonderwijs. Leerlingen van de basisscholen de Landweert, de Kruudwis, de Hei, Antonius, de Vlaswei en het Montessoricentrum deden mee aan de activiteiten. In totaal hebben deze scholen dertig teams opgegeven en zijn er zo'n tweehonderd basis schoolleerlingen sportief bezig geweest met beachvolleybal en beachvoetbal. Kortom, de twee beachdagen zijn met tweehonderdvijftig actieve jongeren, ondanks het tijdelijke noodweer, zeer geslaagd! Ben jij tussen de 9 en 16 jaar? En verveel jij je ook wel eens in de zomervakantie? Kom dan voetballen, beachvolleyballen, frisbeeën of andere leuke zo merse spellen spelen! De sport consulenten van de gemeente Venray organiseren vijf weken lang op iedere dinsdagmiddag en donderdagavond sportactivi teiten. Inschrijven is niet nodig en meedoen is gratis. Vijf weken lang zijn er op iedere dinsdagmiddag (14.00 - 15.30 uur voor 9 t/m 12 jaar en 16.00 - 17.30 uur voor 13 t/m 16 jaar) en don derdagavond (18.00 - 19.00 voor 9 t/m 12 jaar en 19.30 - 20.30 uur voor 13 t/m 16 jaar) sportactivitei ten. De eerste activiteit vindt plaats op dinsdag 3 augustus en de laatste op donderdag 2 september. De locatie op de dinsdagmiddag is altijd de zandvlakte Vlakwater Venray. De donderdagavond rouleert van locaties, namelijk het voetbalveld in de Brabander (5 aug.), grasveld tus sen GGZ en basisschool De Hommel (12 aug.), grasveld tegenover basisschool De Meulebeek in Oostrum (19 aug.), grasveld tegen over basisschool Antonius in Veulen (26 aug.) en grasveld naast de Jera in Ysselsteyn (2 sept.). Verschillende activiteiten Wat gaan de sportconsulenten daar doen? Dat is steeds weer een verrassing en kan mede ingevuld worden door de deelnemers zelf. Iedere keer worden er twee grote spellen neergezet, zoals beachvoet bal, beachvolleybal, frisbee, rugby, zeskamp, badminton en natuurlijk waterspellen bij warm weer. En voor wie niet van deze grote activiteiten houdt, zijn er ook verschillende kleine spellen mogelijk. Doe mee! Lijkt het jou ook leuk om mee te doen? Kom dan een keertje kijken! Inschrijven is niet nodig en mee doen is gratis. Meer informatie staat op www.venray.nl/sport. Overlast van bijenzwermen of hommelnestjes in de openbare ruimte kunt u melden bij imkers uit de regio, die ze gratis weghalen. Beschikbare imkers zijn: Piet Michels (Ysselsteyn), telefoon (0493) 52 95 11, Wim Jacobs (Oostrum), na 18.00 uur telefoon (0478) 58 56 52 en Robert Cox (Castenray), telefoon (0478) 57 17 56. Bij overlast op andere plaatsen, bijvoorbeeld tussen spouwmuren of dakpan nen, belt u een erkend bestrijdingsbedrijf; Fa. Vink (Geijsteren), telefoon (0478) 53 20 11 ofTraas (Blitterswijck), telefoon (06) 22 60 57 46. Huurders van Wonen Venray nemen contact op met Wonen Venray; die zorgt voor een kostenloze verwijdering. Inwoners van Venray kunnen op vertoon van hun startbewijs van de Nijmeegse Vierdaagse en hun identiteitsbewijs op vrijdag 16 juli tussen 11.00 en 12.00 uur bij de publieksbalie van het gemeentehuis een gratis sportshirt ophalen. Het college van BenW van de gemeente Venray heeft onlangs het collegeprogramma 2010-2014 met de titel 'Venray, veilig vooruit' vastgesteld. Deze maand leest u op deze gemeentepagina's meer over de verschillende onderdelen van het collegeprogramma. Een samenvatting van het collegeprogramma 2010-2014 is na de zomer gereed. Het volledige collegeprogramma is te vinden op www.venray.nl/bis. Het collegeprogramma is opgesteld in de wetenschap dat er de komende jaren flink bezuinigd moet worden. Het collegeprogramma richt zich daarom meer op kwaliteit en herstructurering dan op groei. In de raads vergadering van 22 juni heeft de raad overwegend positiefgereageerd op het programma. De raad heeft het college succes gewenst met de uit voering en zal het college daarbij kritisch volgen. Sociale veiligheid Zoals u vorige week in deze rubriek heeft kunnen lezen, stelt het college leefbaarheid centraal en richt zich daarbij op drie thema's: kwaliteit van leven, sociale veiligheid en economie. Deze week aandacht voor het thema (sociale) veiligheid. Binnen het thema leefbaarheid is er extra aandacht voor sociale veiligheid omdat je veilig voelen een belangrijk uitgangspunt is voor een krachtige en bloeiende gemeenschap. De totstandkoming van integraal veiligheidsbeleid is belangrijk omdat daarmee effectiever en efficiënter aan veiligheid kan worden gewerkt. Samen met partners wordt daarvoor integraal veiligheidsbeleid ontwikkeld, worden bestaande samen werkingsvormen gekoesterd en de haalbaarheid van nieuwe samen werkingsvormen onderzocht. De gemeente heeft een regisserende rol. Verantwoordelijkheid Sociale veiligheid wordt bij voorkeur afgedwongen door de politie en de overheid, maar diezelfde politie en overheid kunnen dat niet altijd waar borgen. Ook inwoners, ondernemers en instellingen hebben hier een ver antwoordelijkheid in. De verantwoordelijkheid van inwoners, ondernemers en instellingen wordt gestimuleerd en er wordt onder andere een pilot burgerparticipatie rondom het thema veiligheid in één of meerdere Venrayse wijken gestart. Tot slot wordt ingezet op het terugdringen van grensoverschrijdend gedrag omdat dit gedrag een belangrijke oorzaak is van onveiligheidsgevoelens in de Venrayse samenleving. Onder meer door het toezicht in de openbare ruimte te verbeteren. Omdat het inademen van losse asbestvezels een gevaar is voor de gezondheid, is in heel Europa het gebruik van asbest verboden en gelden er voorschriften voor het verwijderen ervan. Om meer inzicht te krijgen in de asbeststroom zijn de gemeenten Venray en Horst aan de Maas in samenwerking met politie en provincie Limburg dit jaar gestart met het project Ketentoezicht asbest. Hierbij worden controles uitgevoerd bij de grote asbestinzamelaars, asbest- verwijderaars en locaties waar asbest wordt verwijderd. Als u in uw woning of gebouw asbest wilt verwijderen, dient u in veel gevallen een gecertificeerd asbestverwijderaar in te schakelen. Ook stelt u dan een asbestinventarisatierapport op. Als u als particulier eenmalig maximaal 35 m2 asbest verwijdert, kunt u volstaan met een sloopmelding via het 'meldingsformulier sloopvoornemen'. Dit kunt u downloaden via www.venray.nl Digitale balie Overzicht formulieren. Ook bij een renovatie of verbouwing waarbij u asbest verwijdert, is een inventarisatie en sloopvergunning voor de verwijdering van het asbest verplicht. Meer informatie Vroeger werd asbest veel gebruikt bij de bouw van woningen en andere gebouwen. Denk hierbij aan golfplaten, dakgoten, buismateriaal (bijvoor beeld riolering), bloembakken, vloerzeil, vloerbedekking uit de jaren zestig en zeventig, wand- en plafondplaten en spuitasbest. Voor meer informatie over de verwijdering van asbest, kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoon (0478) 52 33 33. week 28 adv.indd 15 14-07-2010 15:31:26

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15