lees ook eens een boek! in de trein of zo... BROMFIETS RIJBEWIJS v.a. 1-3-2010 verplicht! van den munckhof bv PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 13 Op de jongerenpagina van twee maan den terug stond een artikel met als titel 'Niks te doen in Venray'. Stichting Poppo dium Venray probeert hier verandering in te brengen. Hoog tijd voor een kennisma king met deze stichting. Joep Gielens, be stuurder van stichting Poppodium, vertelt kort waarom alle Venrayse jongeren iets van Poppodium moeten weten. Find out! Wat is Poppodium Venray? "Poppodium Venray is een stichting voor en door jongeren uit Venray en omgeving die ac tiviteiten in 't Podium organiseert die verder in onze dorpse stad ontbreken, zoals pop concerten, dancefeesten, themafeesten, workshops en andere culturele activiteiten. De stichting bestaat uit diverse commis sies, zoals Live-Muziek, Dance, PR, Bar, Wer ving en Financiën. Alle voorzitters van deze commissies maken deel uit van het bestuur dat verder bestaat uit een voorzitter, een penningmeester en een secretaris." Hoe is jullie organisatie ontstaan? "Twee-en-een-half jaar geleden kocht de gemeente Venray café 't Podium aan dat tijdelijk dienst zou moeten doen als jon gerencentrum. Welzijnsinstelling Synthese kreeg vervolgens van de gemeente de op dracht om jongeren te verzamelen die zich zouden verenigen in een nieuwe stichting. Die stichting zou activiteiten voor en door jongeren in 't Podium moeten gaan organi seren. Een groep ambitieuze jongeren, deels komend uit de toenmalige stichting V-Kick, pakte vervolgens de handschoen op en ging activiteiten organiseren. In Venray wordt namelijk nogal veel gezeurd dat er niks voor jongeren te doen is. Tegen die mensen zeg gen wij: stop de energie van het zeuren nu eens in het samen met ons organiseren van de activiteiten die jij nu mist! Venray wordt namelijk echt niet vanzelf minder saai, daar zullen wij als jongeren zelf iets aan moeten doen." Is Poppodium hetzelfde als 't Podium? Foto: Danielle Wijtmans "Nee, de gemeente heeft ervoor gekozen om 't Podium te verhuren aan een com mercieel exploitant die op zijn beurt 't Po dium voor alle dagen behalve de commerci eel interessante vrijdag aan ons verhuurt. Hierdoor ziet 't Podium er grotendeels nog gewoon hetzelfde uit. Vanaf het begin heb ben we onze vraagtekens bij een dergelijke constructie met tegenstrijdige belangen gezet. Inmiddels is wel gebleken dat dit een grote fout is geweest, die de huidige wethouder zelf (Twan Jansen, red.) al toe heeft gegeven. Het liefst zijn we dan ook zo snel mogelijk van deze constructie af Koninginnedag Amsterdam Museum plein een van mijn beste vriendinnen. Een formule die sowieso al garant staat voor een mooie dag, weer of geen weer. Toch volgt hier een aantal tips voor als je ooit van plan bent te gaan. Aangezien het bijna een jaar zal duren voor je über haupt kunt gaan, is het idee erachter meer een verhaal over wat je allemaal fout kunt doen dan een echte gebruiks aanwijzing. Tip 1 ben er op tijd. Als je vooraan staat, krijg je veel meer van de optredens mee. Ook heb je op deze manier meer kans dat *£S!S Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Roos Versteegh en Ties Baltissen Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com het filmpje dat je gemaakt hebt ook echt een van de leukste bands ooit laat zien en niet alleen een compilatie van de lucht, oranje feesthoedjes en een zwart hek. Ook al kan verschillende soorten extravagante feesthoedjes tellen ook best fascinerend zijn, waarschijnlijk is dit niet wat je thuis wilde laten zien. Tip 2: voor de treinreizigers: verwacht niet dat je na het festival makkelijk naar huis komt. Je kunt een superintelligent trein- schema bij de hand hebben; op Koningin nedag rijden treinen anders. Het zou zo maar kunnen dat je in een trein past, het zou ook zomaar kunnen van niet. Het zou ook kunnen dat er dronken mensen over je treinspoor lopen. Dit betekent niet dat je helemaal niet thuiskomt, maar wel dat je niet moet afspreken dat je strenge moe der je stipt om 3 over 11 ergens ophaalt, en je moet niet klakkeloos aannemen dat je de laatste bus naar in welk dorp je dan ook woont nog wel makkelijk haalt. Dit geldt allemaal vooral als je tot het einde blijft (in dit geval was dat Tiësto). Aange zien ik aan het eind van de middag alweer weg moest omdat ik op studiereis ging de volgende dag (hè, vervelend) verliep mijn treinreis vlekkeloos en was ik eerder thuis dan gedacht. Dat kan dus ook. Moraal van dit verhaal: denk soepel. Tip 3: kom niet met de auto als er een andere optie is. Het is natuurlijk heel han dig als je moeder/tante/vriend(in) zo gek is, maar met de auto gaan is alleen maar leuk als je of een ziek mooie auto hebt die je graag aan zo veel mogelijk mensen te gelijk wil laten zien, of een GTA-verslaafde bent die in het echt ook weleens mensen omver wil rijden. Iedereen loopt op straat, alles (en iedereen) ligt op straat en overal waar jij dacht je auto wel neer te kunnen zetten, staan al auto's. Ondanks al deze dingen verliep onze dag zeer soepel. Ook al konden we er maar van ongeveer 12 tot 5 zijn, toch hebben we Waylon, Jan Smit, Wolter Kroes, Je roen v/d Boom, Quintino, Di-Rect, Inna, Esmee Denters, Stereo, Alexandra Bur ke, Jurk, Mooi Wark, Ray en Anita, Ge rard Joling en Cascada gezien. Of je dat het wel of niet waard vindt om voor naar Amsterdam te reizen, ligt aan je muziek smaak, maar door het goede weer en het goede gezelschap was het een superdag. Maar mocht je willen gaan volgend jaar, prepare! zodat het jongerencentrum ook echt een centrum van, voor en door jongeren wordt. Om ervoor te zorgen dat Venray ons minder gaat associëren met 't Podium, zijn we be zig om allerlei zaken in gang te zetten. Een van de zaken die we nu al hebben opgepakt, is bijvoorbeeld de invoering van onze eigen munten." Welke activiteiten organiseren jullie nu zoal? "Op dit moment organiseren we al behoor lijk wat activiteiten op de zaterdagen, zoals café-avonden, popconcerten en dancefees ten. Zo hebben we zowel nationale als inter nationale talentvolle bands over de vloer ge had, cd-presentaties georganiseerd van de Venrayse bands 2-Late en The Imagineers en waren we gastheer van een benefietconcert voor Haïti. Ook organiseren we evenementen in samenwerking met andere organisaties, zoals Kunstencentrum Jerusalem en scho lieren van het Raayland College. Sinds een jaar is onze dancecommissie heel erg actief met de organisatie van Rookies. Dit feest, waarbij regionale dj's de kans krijgen om op professionele apparatuur voor echt publiek te draaien, is uitgegroeid tot de meest suc cesvolle avond van onze stichting. Tijdens de laatste editie anderhalve week geleden bezochten ruim 800 jongeren Rookies Out side XXL, waarbij naast op een podium bin nen ook op het terrein naast Poppodium dj's hun kunsten vertoonden." Wat zijn jullie toekomstplannen? "De bedoeling is dat er over twee jaar een splinternieuw jongerencentrum in Venray verrijst, maar in deze tijd van bezuinigingen weet je natuurlijk maar nooit. Zaak is dat we wethouder en ambtenaren bij de les houden om hier vaart achter te blijven zetten. Het is wat dat betreft ook belangrijk dat de po litieke partijen, die vlak voor de verkiezingen unaniem riepen dat er over twee jaar een nieuwbouw gerealiseerd moet zijn, zich ook aan hun beloften houden. Voor ons is het zaak dat we ons bestaansrecht blijven be wijzen door als organisatie te blijven groeien en zo te laten zien dat de gemeente dit nieuwe jongerencentrum er niet voor niets neerzet. Hiervoor zijn meer actieve jonge ren nodig die er met ons iets van willen ma ken. Vandaar dat we de wervingscampagne 'Maak jij Venray minder saai?' zijn gestart, waarbij we jongeren vragen of ze zelf de door hen zo gemiste activiteiten met ons willen organiseren of ons tijdens de avonden mee willen helpen. We hopen dat zo veel mogelijk jongeren zich hierdoor geroepen voelen en zich melden via vrijwilligers@poppodiumven- ray.nl. Zo zorgen we er als jongeren samen voor dat er in de toekomst in Venray wel wat te doen is!" De zomervakantie staat bijna voor de deur en wat is heerlijker dan even lekker weggaan? Als je weinig tijd/geld hebt, is een citytrip misschien wel iets voor jou. En waarom dan niet naar Florence? De geur van knoflook en olijfolie vult de straten. Italianen crossen op smalle fiets jes door hobbelige steegjes. Duiven schij- ten David van Michelangelo onder. Welkom in Florence, de stad waar de kunst al van af de snelweg te zien is. Een heerlijke stad voor elk type mens. De Dom en David liggen gewoon tussen de winkels, dus je hoeft niks te missen. En je kunt het zo duur maken als je zelf wilt. Je kunt een zonnebril voor een paar euro op de hoek van de straat kopen, maar ook accessoires in de lokale vestigingen van Prada en Gucci. Op de ter rasjes is het drinken wel vrij prijzig, maar pizza is even duur, of soms zelfs goedko- Florence heeft jongeren ook cultuur veel te bieden. per dan in Nederland. Verder telt Florence tal van beroemde bezienswaardigheden, zoals de al eerder genoemde Dom (Santa Maria del Fiore voor mensen die graag wat moeilijker doen) en de Ponte Vecchio met al zijn juweliers. Houd je niet van kunst en cultuur? Geen paniek, want verderop in de straat ligt de H&M en om de hoek is de Zara. Ook het weer is zeer veelzijdig. Het ene moment schijnt de zon volop, het an dere moment valt de regen met bakken uit de hemel. Wel grappig dat er dan van die kleine Aziatische vrouwtjes en kolossale negers komen vragen of je een paraplu of een poncho van ze wilt kopen. Kortom: Flo rence is de ideale stad in Italië voor men sen die van afwisseling houden. DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: meld je nu aan voor praktijk en theorieopleiding hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl >Vc vo°r motor- ,P\ei<Kn9 VERKEERSSCHOOL wpwiuK mak* venray minder sai Koninginnedag in ameterdam not to do? rADIO=538 q }-538«g tuwcn<5r: Stad voo* iedereen VENR4Y: 0478-584359 Noordsingel 23 Venray Horst: 06-10491665 Venray: 0478-584359

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13