Hockeyheren winnen in slotfase Jubileum sjoelclub Den Hoender Broers Van Asten in Eindhoven PEEL EN MAAS BC Klavertje Vier PEEL EN MAAS Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 24 Ga naar website VVV-Venlo en stel jouw persoonlijke top tien samen NRBC BC Venray DC De Pielhaas een abonnement waard Verlies hockeydames Biljarten VOP/DWH Biljartfinales MGC Venray Sjoelclub Venray LRV St. Jan Merselo BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan ATV Venray De Peelrunners BC 2002 RV Bridgeclub Common Sense. Open bridgedrive Memorabele momenten uit historie VVV-Venlo De oefenwedstrijd FC VVV-Barcelona met Johan Cruijff (midden) tussen Stefan Kurcinac (links) en Mikan Jovanovic. DVS-Venray 2-4 (1-1). Doelpun ten Venray: Martijn Gootzen (2x), Jan-Willem Bruijsten en Ward Weijs. De hockeyheren van Venray heb ben uit tegen DVS in Waalre een dikverdiende zege behaald: 2-4. De gasten kwamen in het eerste bedrijf op voorsprong door een treffer van Martijn Gootzen. De thuisploeg kwam vervolgens nog op gelijke hoogte, waarna Venray in de tweede helft via treffers van Jan-Willem Bruijsten, Ward Weijs en opnieuw Martijn Gootzen het beslissende gaatje sloeg: 1-4. In de slotfase kon Waalre de stand met een tweede treffer nog een draaglijker aanzien geven. Venray pakte direct het initiatief, wat resulteerde in een reeks kansen. Echter stond de eerste tien minuten het vizier bij velen niet op scherp. Voorafgaande aan de wedstrijd tegen DVS werd jeugdspeler Martijn Goot- zen toegevoegd aan de selectie, van wege de vele blessures en afwezi gen. Ondanks zijn beperkte ervaring drukte Gootzen een flinke stempel op de wedstrijd. Na een kwartier ontstond er een scrimage voor het Waalrese doel. Uiteindelijk kwam de bal bij Gootzen terecht, die vol over tuiging met zijn backhand de 0-1 voorsprong wist te scoren. Toch had Venray nog niet de volle controle over de wedstrijd. In de 25e minuut kreeg DVS een strafcorner toegekend na een duw van een Venrayse mid denvelder. Het eerste schot werd nog gered, maar in de rebound viel dan toch de gelijkmakende treffer. Bij Ven- ray ontstond enige onenigheid met de scheidsrechter, omdat men vond dat het eerste schot boven de plank was. Bij een strafcorner mag het eerste schot namelijk niet boven de plank geslagen worden. De scheidsrechters bleven bij hun besluit, waardoor de stand op 1-1 kwam te staan. Tot aan de rust had Venray nog enkele goede kansen, maar toch kon den zij niet voorkomen dat ze met 1-1 gingen pauzeren. Een kritisch gesprek met hun trainer-coach moest Ven- ray ertoe zetten om de tweede helft Sjoelclub Den Hoender uit Venray viert het 25-jarige jubileum met een jubileumtoernooi op zaterdag 15 mei in Den Hoender in Venray. De club telt 25 trouwe leden, waarvan de meeste zestigplussers. Enkele leden zijn intussen de tachtig al gepasseerd. Elke maandagavond ontmoeten de mannen en vrouwen elkaar voor een avondje sjoelen en bijpraten. Sjoel club Den Hoender is niet bij een sjoel- bond is aangesloten. De onderlinge Tien voormalige springderby win naars komen naar het Internationaal Concours Hippique Eindhoven (CHE) dat donderdag 13 mei wordt gehou den. De enige derby van Nederland, met natuurlijk hindernissen zoals de onlangs verhoogde Derbywal, trekt een keur aan Nederlandse en bui tenlandse ruiters. Voormalige Neder landse Derbywinnaars als Henk van de Pol, Wout Jan van der Schans, de broers Leopold en Mathijs van Asten uit Ysselsteyn, Eric en zoon Maikel van der Vleuten en Jur Vrieling ver schijnen vanaf donderdag aan de start om zich te kwalificeren voor de zware wedstrijd op zondag. De concurrentie uit het buitenland mag er ook zijn: William Funnell uit Enge land, die de Derby al twee keer won, en zijn landgenoot Geoff Billington (winnaar 2009) komen ook naar Eind hoven. Dan is er ook nog die vrolijke Braziliaan, Carlos Mota Ribas, die elke keer voor een verrassing kan zorgen. De Nederlandse ploeg in Eindho ven is sterk. Constante leden van het nationale team als Angelique Hoorn, Gert-Jan Bruggink en Willem Greve verschijnen aan de start aan de Kar- pendonkse Plas. De nummers 2 en 3 van het NK in Mierlo, Eric van der Vleuten en Jochen Munsterhuis, zijn er ook bij. Uit Engeland komt Robert Whitaker, terwijl de Belgische federa tie ondermeer Marc van Dijk stuurt. Samantha McIntosh uit Nieuw-Zee- land en Abdel Saïd uit Egypte hebben al eerder laten zien hoog in het klas sement te kunnen rijden. De Griekse De tweede zitting van de zesde competitieronde is gespeeld. In geel waren Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen de beste met 67,19 procent. De tweede plaats was voor Annie Boekholt en Mia Lommen met 64,06 procent, terwijl Theo Jakobs en Jan Stiphout met 60,42 procent als derde eindigden. In rood waren Bella Huisman en Wim Schoonhoven de winnaars met 57,50 procent. De tweede plaats ging met 57,08 procent naar Adrie en Piet Kock, gevolgd door Hans Koopman en Margriet Mater met 56,25 procent. In groen waren Ria van Mil en Annet Timmer eerste met 59,03 procent. Jo Fleurkens en Dorine Pappers bezetten met 55,35 procent de tweede plek en de derde plaats was voor Nettie en Pierre Son- nemans met 53,68 procent. scherp van start te gaan. De eerste minuten van de tweede helft bleef het aan beide kanten rommelig. Veel slordig balverlies en gemiste kansen waren het beeld van de tweede helft, totdat Jan-Willem Bruijsten uit het niets scoorde. Uit een onmogelijke hoek passeerde hij met een snoeihard schot de Waalrese doelman. Gezien het spelbeeld kwam Venray dan ook terecht op een 1-2 voorsprong. Met een voorsprong op zak wist Venray niet zo goed wat te doen. Moesten zij nu aanvallen of de voorsprong verde digen? De twijfel leverde een grote kans op voor de gastheren. Wederom een strafcorner lag aan de basis voor een scoringskans van DVS, maar het schot werd door de doelman met de stick gekeerd. In de minuut die daarop volgde liet Venray een prachtige coun ter zien. De bal kwam bij middenvel der Jeroen Wijnhoven terecht, die met een verre scoop de bal bij aanvaller Ward Weijs wist te brengen. Op zijn beurt wist Weijs de uitgekomen doel man te passeren en pushte hij uit een moeilijke hoek de 1-3 binnen. Met nog tien minuten te gaan volgde wederom een mogelijkheid voor het beter spelende Venray. In de cirkel kwam aanvaller Gootzen in balbezit, waar hij in eerste instan tie miste. Zijn doorzettingsvermogen leverde hem echter een tweede kans op die hij benutte. Hiermee bracht hij de beslissende 1-4 op het scorebord. Het slotakkoord was echter voor de thuisploeg toen een aanvaller snel de vrije slag nam en vrij de Venrayse cirkel in kon lopen. Met twee vrij staande teamgenoten in de cirkel had hij diverse mogelijkheden, maar uit eindelijk schoot hij de bal succesvol in het doel. Met deze 2-4 overwinning heeft Venray zijn eindsprint van de compe titie ingezet. De hockeyheren wilden graag in de laatste drie wedstrijden de volle negen punten veiligstellen. Horde één is met succes genomen. Zondag volgt de tweede tegenstander uit Cranendonck, wanneer om 13.00 uur op de Venrayse hockeyvelden wordt afgeslagen. wedstrijden worden gehouden in het wijkgebouw op de hoek van Hoen derstraat en St. Ursulastraat in Venray. Op 15 mei vanaf 10.30 uur nemen de spelers van Den Hoender en een aan tal clubs uit Venray en omgeving het tegen elkaar op. Inzet zijn de eer en prijzen. Deze zijn ook te winnen tij dens de tombola. In verband met de vele sjoelers en de beperkte ruimte in Den Hoender is er geen plaats voor publiek tijdens het toernooi. amazone en Onassis erfgename Athina start eveneens. Zij rijdt het paard Tom boy waar eerder Eric van der Vleuten prijzen mee behaalde. Het paard werd onlangs verkocht aan Onassis. Het paardensportevenement in Eindho ven vindt plaats bij de Karpendonkse Plas van 13 tot en met 16 mei en biedt naast de springwedstrijden ook dres suur op nationaal niveau (vrijdag en zaterdag) en vele andere activiteiten als de koetsentocht Ladies Day en de Jack Russelldag (13 mei). Op zondag staat de dressuurpiste in het teken van kinderen met de zogenaamde bixiewedstrijden en de Penny Manege Battle. Meer informatie is te vinden op www.ch-eindhoven.nl. Op de laatste speelavond wisten Agnes Bloemen en Jan Simons hun achtervolgers Ron van Gaal met Piet van Genugten, Annie Boekholt met Jaqueline vd. Slik en Doke Verheijen met Lou Glilissen net voor te blij ven. De laatste twee paren werden gedeeld derde. In de rode lijn was gelegenheidspaar Frank Bender met Joop Corzilius het beste op dreef. Miets Bisscheroux met Hilde Koolen en Mia Koopman met Riet Manders waren hier de achtervolgers en in de groene lijn werd de top drie gevormd door Lucie Hhendriks met Charlotte Olislagers, Corrie Borssen met Cisca Voss en Gerrit Boekholt met Herman Verheijen. In café De Pielhaas wordt op zater dag 15 mei een toernooi gehouden. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen en inschrijven kan tot 20.15 uur. Dit kan ook via telefoon (0478)582187> Het toernooi start om 20.30 uur. Uitslag darten: 1) Johan van Hoof. 2) Crit van Hoof. 3) Perry Bus- sers. Uitslag dames: 1) Marianne Hen driks. 2) Kamila Philipsen. 3) Diana van Gent. Uitslag gasten: 1) Geert van Hoof. 2) Dennis Smits. 3) Michael Piertzak. Uitslag dames: 1) Nicole Voesten. 2) Desiree Bertrand. 3) Ela Oosterwijk. Peel en Maas-Venray 2-1 (0-1). Doelpunt Venray: Daniek van der Beuken. De hockeydames van Venray leden in de uitwedstrijd tegen Peel en Maas een 2-1 nederlaag. Voor de pauze namen de gasten een 0-1 voorsprong door een treffer van Daniek van der Beuken. Na de thee kwam de thuisploeg sterk terug en boog in achterstand om in een 2-1 eindstand. Venray had een puntje verdiend, maar moest toch met een nederlaag huiswaarts keren. KNBB Bandstoten Inaborg verloor van VOP/DWH met 0-7. Math Siebers 2 punten gem. 1.13 HS 6. Herman Vel- trop 2 punten gem. 1.25 HS 7. Hans Schreurs 2 punten gem. 0.71 HS 3. BBHV Bandstoten VOP/DWH won van OOO met 8-4. Guido Kauffeld 3 pun ten gem. 5.50 HS 35. Gerrit Vermeu len 3 punten gem. 2.25 HS 6. Frans Bonants 1 punt gem. 1.20 HS 4. Programma: 21-5 Bandspel OBK2-VOP/DWH BBHV 27-5 Bandspel 't Klotske-VOP/DWH KNBB Tijdens de finale 5e klas libre, gehouden door OGO in café Hannes in Overloon, is Jan Goemans (OGO) ongeslagen kampioen geworden. De verdere uitslag: 2) Jan Theunis (L'67). 3) Gerrit Toonen (OgO). 4) Wim Hen driks (OGO). 5) Dre van der Sterren (L'67). 6) Mattie Verhees (OOO). 7) Leo Alaerds (OOO). 8) Jan Voesten (OGO). Op het druk bezette 45+ toernooi van Duno in het Gelderse Doorwerth heeft Leo Wilms (senioren B) net naast de prijzen gegrepen. Hij eindigde met 117 slagen op de gedeelde vierde plaats, samen met Bert van Manen van de Putters uit Bennekom. Ze kwamen daarbij slechts één slag tekort om een barrage af te dwingen. De laatste ronde van Wilms (23 maakte indruk, maar het bleek net niet genoeg voor een podiumplek. Deze klasse werd overtuigend gewonnen door de thuis- spelende Cor Legierse van Duno met 104 slagen, gevolgd door Henri Nij- huis (111) en Gerrit Boxem met 116 slagen, beiden van Twente uit Tilligte. Bij de senioren A bleven Jan Engels en Harrie Lenssen ver ondern hun normale niveau en konden zich niet mengen in het strijdgewoel aan de top en kwamen niet in de top tien voor. Winnaar werd Mees Bouwman van de Putters, die zowel Johan Brou wers (Duno) als Peter Groeneveld ('t Valkhof) in de noodzakelijk geworden barrage wist te verschalken, nadat alle drie na de reguliere vier ronden op 96 slagen waren geëindigd. Zondag 16 mei wordt de vijfde dis trictscompetitiewedstrijd gespeeld. Venray speelt dan thuis tegen Eindho ven. Bij Sjoelvereniging EMWSV Eerste Maas en Waalse Sjoelvereniging) in Beneden-Leeuwen is aansluitend aan de bekerfinale een koppelsjoeltoer- nooi gehouden. Van Sjoelclub Venray deden vier koppels mee. De uitslag: Klasse C: Ben Rongen en Harrie Rongen 4e plaats. Klasse D: Anny van der Heijden en Paul Bouten 4e plaats. Klasse D: Judith Kateman en Andre Tersteegen 5e plaats. Klasse D: Regien Sanders en Mimi Jansen 9e plaats. In Sevenum is een ruiterfestijn gehouden. Een groot aantal ponyrui- ters en landelijke ruiters verschenen aan de start in de spring- en dressuur- sport. Van de ponyruiters viel Lenne- ke Paijens met haar pony Quicksilver in de prijzen. Zij behaalde een vijfde prijs in de dressuur klasse EB met 186 punten. Ellen van Dijck zette met haar paard Weldlady ook een mooie pres tatie neer. In de klasse M1 en wist ze een vierde plaats in de wacht te sle pen met 192 punten. De eerste zitting van de ladder is gespeeld. De uitslag: Geel: 1. Sjef Fiers en Wim Manders 60.00% 2. Hans van Oosterhout en Trees v.d. Beele 57.92% 3. Theo Jakobs en Henk Penninx 55.00% Rood: 1. Peter Koolen en Jeu Steeghs 67.50% 2. Annie Jansen en Truus Kusters 54.17% 3. Gerda Stof fels en Wiel Stoffels 53.33% 3. Annie v.d. Munckhof en Jan Simons 53 33%. Volgende week de tweede zitting van de zomerladder. De einduitslag: 1. Wil Tacken-Jeanne Korsmit, 59,40 procent. 2.Jan Janssen- Frans Mertens, 56,56 procent. 3Toine en Jan Tiggeloven, 56,55 procent. 4. Mieke van Osch-Mientje Wester, 55,65 procent. 5. Frieda Kalkman- Thea Peters, 54,06 procent. 6.Cis en jan Selders, 53,98 procent. 7. Jo de Backer-Toon van Vegchel, 53,95 pro cent. 8. Anny van Bindsbergen-Corry Borssen, 53,77 procent. 9. Tiny en Frans Oudenhoven, 53,56 procent. 10. Anny Arts-Riet Dobbe 53,38 pro cent. In geel waren de winnaars met 67,71 procent Jo de Backer-Toon van Vegchel, gevolgd door Cis en Jan Sel ders met 60,07 procent. De derde plaats ging met 53,82 procent naar Anny Arts en Riet Dobbe. In groen waren Diny Steegs en Huub Linders de beste met 65,63 procent, gevolgd door Anny van Bindsbergen en Ilse Tummers met 63,19 procent en derde met 58,68 procent waren Wil Tacken en Mien Spreeuwenberg. Er is een instructiedag voor trainers en begeleiders van de deelnemende verenigingen die meedoen aan de Special Olympics op zaterdag 15 mei. In Venlo worden zij door de overkoe pelende organisatie ingelicht over de opening, dagindeling per sportonder deel en de sluiting. Deze zijn in De Koel. Daarna is er de mogelijkheid om de diverse sportlocaties te bekijken. In het clubgebouw van ATV Venray geeft de werkgroep uitleg over de wedstrijd, het wedstrijdschema en de indeling van de baan. Ook wordt de contactpersoon voorgesteld en is er de mogelijkheid andere relevante zaken ter sprake te brengen. Deze bij eenkomst is alleen voor begeleiders en trainers van de deelnemende ver enigingen. Er is geen trainen voor de pupillen op zaterdag 15 mei. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 uur CD junioren. Baantrai- ning dinsdag 19.00-20.30 AB junioren baan woensdag 18.00-19.15 pupillen Baantraining donderdag 19.00-20.30 looptraining. Baan zaterdag 10.00 11.15 pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB jun senioren. Lopers- groepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Don derdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur, donderdag atletiekbaan 18.30-19.30 uur NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf de par keerplaats bij het Schuitwater. Het Schuitwater ligt tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19:00 uur. Zaterdag 15 Mei: Schadijker bossen in Meterik, start 9.00 uur vanaf parkeerplaats aan de Bergsteeg in Meterik. Zaterdag 22 mei Kastielse Baan, start 9.00 uur vanaf het clubgebouw aan de Tienrayseweg in Horst. Iedereen is welkom om een keer mee te doen. Trainingen: Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 uur tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 16 mei Nijmegen Marie- kenloop 13.00 uur; 21 mei Beegden Dwars door Beegden 19.30 uur; 30 mei Melderslo Schuitwaterloop 10.00 uur; Wedstrijduitslagen staan op www.peelrunners.nl Op de koninginnedrive waren de winnaars in de gele lijn de heren Toon den Brok en Math Keulards met 73.44 procent. De tweede plaats was voor het echtpaar Toos en Wim Spreeu- wenberg met 56.77 procent. Derde was het gelegenheidspaar Doortje van Melick en Henk van Heumen met 54.69 procent In de rode lijn was het echtpaar Kika en Bram van Nieuwen- huijzen de beste met 67.50 procent, gevolgd door het echtpaar Gerda en Wiel Stoffels met 66.25 procent. De derde plaats ging naar het bridgepaar Thea van den Berg en Siem Leyen met 57.50 procent. De eerste laddercom petitie werd in de gele lijn gewonnen door het bridgepaar Nel Houben en Toon Stiphout met 57.19 procent. De tweede plaats was voor de heren Frans Mertens en Jan Janssen met 55.63 procent en de derde plaats werd bezet door de dames Mia Koop man en Annie Clermonts met 54.32 procent. De rode lijn werd gewon nen door Lia Beerens en Wil Dietz met 65.78 procent. Tweede waren Riet Dobbe en Jo LInders met 61.35 procent. terwijl Leonie Hendriks en Jacqueline Hermkens de derde plaats wisten te bemachtigen met 60.42 pro cent. De twee hoogst scorende paren van de rode lijn promoveren naar de gele lijn en de twee paren die het laagst scoren in de gele lijn degrade ren naar de rode lijn. Donderdag is er geen bridgen. Op donderdag 20 mei is er de aspergedrive en op donderdag 27 mei wordt de tweede laddercom petitie gespeeld. De uitslag van de vijfde clubkam pioenswedstrijd. In geel op de eerste plaats met 61,81% Martien Verhe- ijen en Wim Vervuurt, op de tweede plaats met 59,72% Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit en op de derde plaats met 53,47% Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven. In rood op de eer ste plaats met 66,17% Anny en Onnik Karagozyan, op de tweede plaats met 62,00% Rikie Cremers en Jose Verhaegh en op de derde plaats met 57,29% Mien en Jac. Spreeuwenberg. Er is geviertald. De winnaars waren Canli met Goinga en echtpaar Verhoe ven. Zij wonnen met 17 tegen 13 van Stiphout/Verheyen en Hooft-Pingen. Steeghs-Visser en Creeemers-Tiggel- oven heeft met 17 tegen 13 gewonnen van Vd. Boom-van Glabbeek en Cup- pen-Jennniskens. Het echtpaar Van Son/Arts-Cleven was met 19 tegen 11 Van Bruyns-Dusee en Faas-Goinga de baas. Van Ham-Korsmit/Lamers-Peters heeft met 24 tegen 6 gewonnen van Sturm-de Vries en Beterams-Vloet. Ver der was er vrij spelen. Annie Siroen en Tiny Vissers waren de beste met 62.50 procent, gevolgd door Annie en Door van Kempen met 61.11 procent. De derde plaats was voor Frieda en Tom Kalkman met 56.67 procent. De Overloonse BridgeClub houdt op zaterdag 19 juni vanaf 14.00 uur de Mijling open bridgedrive in het gemeenschapshuis aan het 14 Okto- berplein in Overloon. De winnaars krijgen twee zonnebrillen op sterkte. Verder zijn er diverse andere prijzen te winnen. De inschrijving sluit op 12 juni. Meer informatie is verkrijgbaar bij mevrouw Crooijmans via telefoon (0478)641265 of via e-mail crooij- mans-driessen@hetnet.nl. Wat zijn de meest memora bele momenten uit de historie van VVV-Venlo? Bezoekers van de website van de eredivisionist (www.vvv-venlo.nl) kunnen op basis van een lijst van 100 voorge selecteerde momenten hun per soonlijke top 10 samenstellen en vóór 1 juni insturen. Zij bepalen uiteindelijk de volgorde van de top 100 en dus ook wat hét meest gedenkwaardige moment ooit uit de historie van VVV-Venlo is. De bekendmaking van de momenten vindt plaats op donderdag 15 juli. De uitverkiezing is een initiatief van Mixed Zone in samenwerking met VVV-Venlo. De onvergetelijke dubbel in de nacompetitie in 1991 tegen NAC. De promotie op de Wageningse Berg in 1976, met 10.000 Venlose fans op de tribunes in Wageningen. Het toe schouwersrecord tegen Ajax in 1977. De bekerwinst in 1959. De derde De afdeling Limburg van de Konink lijke Nederlandse Politiehond Ver eniging (KNPV) bestaat 100 jaar. Een jubileum dat ze natuurlijk niet zomaar voorbij laten gaan. Daarom wordt er onder andere op zondag 30 mei een demonstratiedag gehouden op eve nemententerrein D'n Umswing aan de Schorfvenweg 1 in Kronenberg. Samengevat zijn op deze dag sport- en werkhonden van eigen bodem met internationale klasse aan het werk te zien. Een uitgelezen mogelijkheid om de KNPV eens nader bekend te maken bij een groter publiek. Volleybalvereniging MVC'64 in Maashees houdt eind mei voor de 46ste keer het internationale buiten- toernooi. Een sportief evenement voor jong en oud, groot en klein. Met vrienden of familie, buren en/of team leden kun je zaterdag 29 mei in ver schillende categorieën strijden om de eer, de prijzen of je doet gewoon mee voor de gezelligheid. Het toernooi wordt vrijdagavond 28 mei geopend met de inmiddels beruchte kennis quiz waarin teams (bestaande uit vier personen) hun hersenen kunnen laten kraken op vragen over onder andere Maashees, wetenschap, film, geschiedenis en sport. Zaterdag kan jong en oud zich sportief meten op de grasmat. Senioren 3 tegen 3, recre anten 6 tegen 6, aspiranten en mini's; iedereen kan op zijn eigen niveau en met leeftijdgenootjes lekker volleybal len. Zaterdagavond wordt het toer nooi afgesloten met een groots feest in de feesttent aan de Vennenweg (tevens toernooilocatie). Met alle toer- nooideelnemers en andere belangstel lenden hopen ze er een grandioos feest van te maken. Aan de muziek zal het in ieder geval niet liggen; de Nij meegse coverband Thunk staat garant voor een avond boordevol livemuziek en entertainment van de bovenste plank. Met een uitgebreid repertoire van jaren '60 soul tot jaren '70 rock plaats in de eredivisie in het seizoen 1960-1961, achter Feyenoord en Ajax. Of misschien wel de 'weddenschap wandeling' van trainer Jan Reker na de zege op Feyenoord (1986), de snel le wissel van Stefan Kurcinac (1977), de benutte strafschop van Remy Rey- nierse in de laatste minuut wat pro motie naar de eredivisie betekende (1985), de twee kampioenschappen in de eerste divisie (1993 en 2009), de arbiter met buikgriep in het duel tegen Heracles (1993), het oefenduel tegen Barcelona met Cruijff en Nees- kens (1976), de eerste wedstrijd in De Koel (1972), Günter Netzer die wordt afgetest (1963) of het afscheid van Jan Klaassens (1967). VVV-Venlo heeft de voorbije decen nia voor tal van bijzondere, opmer kelijke en spraakmakende prestaties gezorgd. Uit die lijst is een top 100 geselecteerd van de meest bijzon- De meeste Nederlanders weten niet hoe goed de Nederlandse KNPV-hond is. Zo is de KNPV hofleverancier van de Politie, Defensie, en bewakings diensten. Niet alleen in Nederland, maar in meer dan 60 landen wordt de KNPV-opgeleide hond ingezet van wege zijn kwaliteit en hoogstaande opleiding. De Nederlandse sport- en werkhond is een uitblinker en dat is in ons kikkerlandje onvoldoende bekend. Reden voor de jarige Afde ling Limburg om in het kader van het 100-jarig bestaan op zondag 30 mei aanstaande een demonstratiedag te dere momenten ooit. Theo Vincken (oud-sportjournalist Dagblad voor Noord-Limburg), sportjournalist Peter Leijsten (Dagblad De Limburger), Dré Schouwenberg (Pers Communi catie VVV-Venlo), VVV-volgers Huub Braun en Wilbert Geurts, en Maurice Ambaum (voetbalverslaggever en directeur Mixed Zone) hebben de lijst samengesteld. "De 100 momenten zijn geselec teerd omdat ze bijzonder zijn door de aard ervan, de omstandigheden waar onder of het verhaal erachter", verdui delijkt Maurice Ambaum, die eerder dit jaar met Topsport Limburg ook de 100 meest bijzondere Limburgse sportmomenten ooit organiseerde. "Historische momenten roepen altijd veel emoties op, zorgen voor extra waardering achteraf en laten prachti ge verhalen opborrelen. Bovendien is het ook leuk om te weten wat de fans houden met als thema De Werk- en Sporthond. Tijdens de demonstratiedag wor den natuurlijk de diverse KNPV- programma's getoond, waarmee de honden worden getraind. De latere werkgevers van de honden, zoals de hondenbrigade van de Politie Regio Limburg Zuid en de Konink lijke Luchtmacht met een explosie- venhond zullen aanwezig zijn. Ad Versteijnen KNPV-er en instructeur zoekhonden van de Politie Regio Amstelland demonstreert hoe een geuridentificatie van verdachten gaat. van VVV-Venlo de meest memorabele momenten vinden." Die mening is ook VVV-voorzitter Hai Berden toegedaan. Met interesse heeft hij kennis genomen van het overzicht van de meest gedenkwaar dige momenten uit de historie van VVV-Venlo. "Onze club heeft veel hoogtepunten gehad, dat blijkt wel uit de lijst van voorgeselecteerde momenten. Het wordt absoluut een mooie en opvallende Top 100." Bezoekers van de website van VVV- Venlo kunnen bepalen wat hét meest memorabele moment ooit is. Op basis van de lijst met 100 momenten kunnen ze hun persoonlijke top 10 samenstellen en deze vóór dinsdag 1 juni indienen door een e-mail te stu ren naar: top100@vvv-venlo.nl De bekendmaking van de meest gedenkwaardige momenten uit de historie van VVV-Venlo vindt plaats op donderdag 15 juli. Er zal ook een verhalenboekje over de 100 momen ten uitkomen. Politie Regio Limburg Zuid treedt ook nog aan met een drugs- en speurhond. Maar er is meer. Tweevoudig Europees en tienvoudig Nederlands Kampioen Schapendrijven Serge van der Zweep en drievoudig Wereldkampioen Jacht honden Theo Carbijn geven acte de présence. Het IPO-programma wordt gedemonstreerd en is er een optreden van een agility-vereniging. Deze demonstratiedag begint om 10.00 uur op het evenementen-ter rein D'n Umswing, Schorfvenweg 1 in Kronenberg. Wilt u meer weten, kijk dan op http://www.knpvlim.nl Internationaal volleybaltoernooi tot jaren '80 disco tot jaren '90 alter- nationale toernooi vindt plaats op het zieningen zijn gratis. Voor informatie native en alles wat daartussen zit. De sportterrein aan de Vennenweg in en aanmeldingen volleybaltoernooi: entree deze avond is gratis. Het inter- Maashees. Kamperen en douchevoor- www.mvc-64.nl. Honderd jaar politie hondenvereniging

Peel en Maas | 2010 | | pagina 24